Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110751) st3v3np3t3r válasza xy.zsolt (#110737) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

HDD Low Format
Visz mindent mint a piros 7-es :DDD
HDD,SSD,Flash Drive,Memória kártya
Garantáltan takarítja az adatokat a tárhelyről és elég lassú is,de alapos...
Én ezzel pucoltam le az 500as HDD-m, semmilyen adat nem maradt rajta, még mélykereséssel sem talált rajta egyetlen megmaradt adatot.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#110752) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Ma lett telepítve W10 a gépemre, SSD-re tettettem a rendszert, már nagyjából belaktam, de szeretném az Aero témát aktíválni. Ez alapján próbáltam csinálni, de nem lesz áttetsző. Mit szúrhattam el, van-e más megoldásotok rá?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#110753) st3v3np3t3r válasza HoTaZo (#110752) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

A grafikus kártyád illetve annak meghajtó programja rendben van?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#110754) HoTaZo válasza st3v3np3t3r (#110753) üzenetére


HoTaZo
őstag

Tudtommal igen.
Hol, hogyan csekkolhatom?

szerk: [kép]

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#110755) Fire/SOUL/CD válasza headhunter (#110748) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Én csak úgy próbálok segíteni, amit/ahogy évek alatt tapasztaltam...(nem pont zen páros esetén (GT640+Sony Bravia) Talán segít...

1. Ne a HDMI+MHL portra kösd a HDMI kábelt, hanem sima HDMI feliratú portra a TV.-n avagy ha azon van, akkor meg az MHL-esre (tudom, hülyén hangzik, de már találkoztam ilyen faxsággal...)
2. Ha ezt az NVidia drivert a W10 rakta fel, akkor cseréld le a gyári NVidia driver-re avagy ha gyári Nvidia driver van fent, akkor eltávolítod(gyári nvidia driver újra elíndít és teljes eltávolítás) és a W10 által megtalált (Update-n) drivert rakd fel
3. a Sony Bravia által javasolt verziójú HDMI kábelt használd (pl ha HDMI 1.4, akkor azt)...
4. Töltsd le a TV-d felhasználói könyvét/nézd át full-ra a menüjét a beállítások tekintetében és próbálkozz (pl 1080P <>1080i stb stb(elnézést, ha ez egyértelmű számodra, de hát azért leírom)
5. A Sony TV-d honlapján nézz utána újabb Firmware-nek és telepítsd (de ezt csak tényleg végesetben és csak ha tudod, hogyan kell...)

Remélem valamelyik(vagy több) megoldás segít...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#110756) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok!
Win 10 Home esetében hogy lehet a homályos üdvözlőképernyőt visszaállítani élesre?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#110757) Fire/SOUL/CD válasza sz.j (#110756) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Szemüveggel... (bocsánat :R)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#110758) King Unique válasza sz.j (#110756) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt az (blur effect) csak a bejelentkezési (nem zárolási) képernyőnél van, ha feloldod a zárolási képernyőt a bejelentkezés idejére. Másrészt pl. a gépházban, de akár registry-ben és csoportházirendben is van lehetőség kikapcsolni, lásd az ebben és ebben a leírásban lévő megoldásokat.

(#110759) Lauda válasza NandorHUN (#110745) üzenetére


Lauda
félisten

Szia! A macrium reflect free-vel egy az egyben át tudod klónozni a rendszeredet az új ssd-re, ha egyszerre mindkettő rá van kötve. Utána csak annyi a dolgod, hogy az új ssd-ről bootolsz és kész vagy. Ezen kívül úgy is megoldható, hogy lemented image fájlba a rendszeredet és onnan a restore opcióval hozod létre az új ssd-n a rendszert és így külön meglesz image fájlba is lementve a rendszer szükség esetére.

Nem okoz semmilyen anomáliát, tökéletesen ugyanaz a rendszer fog működni az új ssd-n is.

[ Szerkesztve ]

(#110760) st3v3np3t3r válasza HoTaZo (#110754) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

eszközkezelőben ha nincs a név után,hogy microsoft,akkor az rendes driver,nem butított alap

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#110761) King Unique válasza st3v3np3t3r (#110751) üzenetére


King Unique
titán

Lemaradt a program nevéből a level, mert amúgy kb. ennyire van értelme manapság az LLF-nek. :)
De amúgy igen, végül is úgy-ahogy lehet akár ezzel is gyalulni és a mai drive-oknál elvileg már nem LLF futtatása lesz. Viszont eleve limitált a free változatban pl. a sebesség is, ami miatt nem csoda ha lassú lesz a művelet... :D Akkor már inkább a Windows lassú formázása, vagy DiskPart clean all, azok után sem találnak semmit mélykeresés után az adatmentő programok.

(#110762) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Akkor, rendes, főleg, hogy jártam az NVidia oldalán is és települt egy driver.
Most így néz ki, a W7-nél szépen ment az Aero, ugyanezzel a procival, videókártyával, 4GB Rammal csak és HDD-ről.
[kép]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#110763) King Unique válasza HoTaZo (#110752) üzenetére


King Unique
titán

A Windows 10-ben is vannak átlátszósági elemek, de nincs 1:1-ben olyan Aero Glass, mint a Windows 7-nél. Ha az utóbbihoz hasonlót akarsz, akkor pl. ezzel, vagy más külső programmal lehetne megoldani.

(#110764) sz.j válasza King Unique (#110758) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi a linket. :K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#110765) CirrMee válasza HoTaZo (#110752) üzenetére


CirrMee
addikt

Ez alapján próbáltam csinálni, de nem lesz áttetsző.

Aero Glass max tesztverzióban működhetett, mert már a win8 alatt is irtották (a kép is van 5 és fél éves kb). Ez az egy olyan megoldás létezik, ami a glass effektet viszonylag korrektül megoldotta, cserébe nagyobb javításoknál újra kell írnia a készítőjének.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#110766) st3v3np3t3r válasza King Unique (#110761) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

köszi, valóban elfelejtettem oda írni :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#110767) HoTaZo válasza King Unique (#110763) üzenetére


HoTaZo
őstag

Igen, kezdem észrevenni...
A Beállítás szerkesztőn jelentkezik valamilyen áttetszőség, de a böngésző tetején nem.
Ami jobban zavar, hogy letöltöttem ezt az Aero Glass for win8.1-et /Aero Glass for Win8.1+ v1.5.13 - change logThis version is up to Win10 v1909 (10.0.18363). / , erre nem változtatott semmit, csak kiírta magát az aztalomra, s egyelőre nem tudom, hogy mikét takarítsam le onnan. :(((
[kép]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#110768) xy.zsolt válasza King Unique (#110741) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Bocsi, csak közben éjjel volt és aludtam egyet....szóval általános törlőprogramra lenne szükség...ami tényleg nyomtalanul törli azt amit amúgy a szemétkosárba tennék.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#110769) Orc


Orc
senior tag

Sziasztok!

Mitől lehet az, hogy Win 10 esetén az intézőben nem tallózhatóak a meghajtók?
Ezt látom és csak homokozik:
[kép]

Alapvetően gond van - gondolom emiatt - alkalmazások intításával.

Mit lehet ilyenkor tenni?
A total commanderrel tallózható minden, nincs gond.

Köszi:
Orc

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#110770) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

közben végigolvastam a hozzászólásokat....szóval az automatikus ssd trimmelés után már biztosan visszaállíthatatlan lesz minden file? mert akkor elég ha a szemétkosárba teszem a felesleges dolgaimat és onnan ürítem....felesleges bármilyen 35 lépéses gutmann törlés a totális törléshez?

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#110771) King Unique válasza xy.zsolt (#110768) üzenetére


King Unique
titán

Ha a fájlszintű törlés a cél, akkor lásd az a. pontnál leírtakat. Ahol SSD esetén, ha lefut törlés után a TRIM, akkor utána elvileg már nem lesznek visszaállíthatók a fájlok. Amire biztos ami biztos alapon opcionálisan akár a manuális meghajtóoptimalizálással is rá lehet segíteni, ami végigtrimmeli a szabad területet az SSD-n.
A külön program (pl. Eraser) inkább HDD-knél indokolt ilyen célra, de akár SSD-knél is használható, bár az utóbbiaknál nem feltétlen szükséges az előbb leírtak miatt. A törlésnél meg elég pl. akár egy 1x-es felülírás is, vagy esetleg egy 3x-os DoD metódus, nem feltétlen létszükséglet a 35x-ös Gutmann. Ha nagyobb méretű fájlokat és nagyobb adatmennyiséget kell törölni, akkor meg pláne, mivel az utóbbinál az ilyenkor nyilván baromi sokáig is eltarthat. Meg ha csak az a cél, hogy később egy laikus, random átlag user ne tudja visszaállítani a fájlokat, akkor totál felesleges túlgondolni ezt az egészet, sőt ott már az is elég, ha a lomtárból ürítve vannak... :D + Ha kapásból és biztosan a végleges törlés a cél, akkor meg Shift + Delete a lomtárba ürítés helyett.

[ Szerkesztve ]

(#110772) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Tudna nekem valaki segiteni, van egy mini laptop nálam, amiben 2gb ram van, egy 1.6-os intel atom cpu és egy intel vga, hogy tudnék a legtöbbet kihozni belőle? Win 10 van rajta, de nagyon gyengén muzsikál, van valami lehetőség rá, pl letiltani valamit, vagy eltenni valamit amivel jobban megy.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#110773) King Unique válasza HoTaZo (#110767) üzenetére


King Unique
titán

Először is lehet nem ártana egy Windows restart neki, meg ha van valami beállítási lehetőség, akkor azt megnézni. A leírtak alapján egyébként az aktuális verzió valóban kompatibilis W10 1909-es verzióval is, szóval ez nem lehet gond. Ha nem válik be, akkor meg ahogyan telepítetted, úgy elvileg el is tudod távolítani (uninstall). Amúgy nem használok ilyen vackokat, csak egy tipp volt. Nekem már a 8.X kinézete is jobban bejön, mint a 7-es féle idejétmúlt, gejl Aero Glass, a W10-é meg még inkább.

(#110769) Orc:
Például újraindítani a rendszert, megnézni a meghajtók állapotát, stb. Amúgy az sem mindegy, hogy HDD/SSD, az előbbinél mennyire töredezett a fájlrendszer. + Ha a beépített védelem az aktív, akkor a Windows Defender hajlamos lassítani a fájlműveleteket, annál nem meglepő a mappába belépésnél a homokozás. Viszont ha irreális mértékű és tartósan fennáll, akkor ott nálad egyéb gond lehet.

[ Szerkesztve ]

(#110774) Fecogame válasza Tiger. (#110772) üzenetére


Fecogame
veterán

Windows 10 melyik verziója? LTSC verzió talán a legkisebb gépigényű, én ezt használom a gamer gépemen is, ahol fontos, hogy a legtöbb teljesítmény a játékoknak maradjon meg :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#110775) Tiger. válasza Fecogame (#110774) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ezt honnan tudom leszedni?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#110776) King Unique válasza Tiger. (#110772) üzenetére


King Unique
titán

Ilyen gyatra hardveren nem csoda, ha gyengén muzsikál... Ha 64 bites W10 van rá telepítve, akkor a 32 bites talán valami javíthat a sebességen, de az igazi megoldás a hardverbővítés (több RAM, HDD helyett SSD, stb.), vagy alapból a teljes hardvercsere (új gép) lenne. Vagy ha nem létszükséget a windowsos szoftverkörnyezet, akkor eleve Linuxot, abból is valami kisebb hardverigényű változatot kellene rá telepíteni, az egy ilyen ergya gépen jobban muzsikálna.

Az Enterprise LTSC-t meg inkább hagyjuk, olyat mezei home user hivatalosan eleve nem is használhat, max. a virágboltból csórhat... Meg a rendszerigénye alapvetően annak sem annyival kisebb, max. kicsit ki van herélve, az javíthat talán esetleg valamit a sebességen. De egy ilyen gyenge hardveren eleve nem fog jobban futni az sem, mint pl. egy Linux.

[ Szerkesztve ]

(#110777) Tiger. válasza King Unique (#110776) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Most azt a rendszert kapta, mint amit a nagy gép, 64bit win 10, ennek a laptopnak van saját kulcsa, és azzal megy is, csak hát... na, picit akad a youtube is, sajnos 1 slotos igy 1 ram fér bele, eredetileg 1gb volt benne, most 2gb van, de ez is kevés.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#110778) Orc válasza King Unique (#110773) üzenetére


Orc
senior tag

Köszi, újraindítás megvolt, chkdsk is. Nem tölt be, nem lehet tallózni akkor sem ha ott hagyom 1 órára. A total commanderres megy minden mint a villám, csak az intéző
nem hajlandó tallózni semmit.

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#110779) HoTaZo válasza King Unique (#110773) üzenetére


HoTaZo
őstag

Már többször is volt restart, már uninstalláltam, mert zavart ez a "pecsét" az asztalon.
Így külső alkalmazással elég nyűgös, de nekem tetszett ez az áttetsző felület. Nem vagyunk egyformák.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#110780) Pyttawrx válasza Orc (#110778) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

szia. Szerintem telepítsd újra. Tesztelted a háttértárat? Pl hd sentinel

(#110781) xy.zsolt válasza King Unique (#110771) üzenetére


xy.zsolt
őstag

köszi a kimerítő válaszokért :R

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#110782) st3v3np3t3r válasza Tiger. (#110772) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Vegyél másikat... az intel atom procik nem arról híresek,hogy erősek...Egy 32bites win10home is erőlködne csak sajnos. Ezeket az intel atom/2gb ram/32gb nand tárhelyes gépeket XP/Win7Starter oprendszerekhez tervezték. Persze akadnak olyan kiadások, amikre 32bites Win8/8.1 van előtelepítve,nagy ritkán 32bites Win10home.
Ha mindenképpen ragaszkodtsz a géphez és a win10hez, akkor csak 32bitest tegyél rá és le kell tiltani olyan szolgáltatásokat amiket nem használnál amúgysem. a lehető legkevesebb program induljon a windows-al, de úgy sem lesz 0.5-1GB-nál több szabad memóriád. Nekem is volt 2 hasonló gépem, kész kínszenvedés volt vele:(

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#110783) Tiger. válasza st3v3np3t3r (#110782) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ingyen kaptuk, gondoltam gyerekeknek jó lenne mese nezesre, azt mondod a win 7 starter jó lenne hozzá, mert van kulcsom hozzá, hátulján ott a matrica. Win 7 startert hol találok?

Az is segítség lenne, ha tudnám mit kéne letiltani, és hol.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#110784) Armagedown válasza Tiger. (#110783) üzenetére


Armagedown
őstag

Inkább ne tiltsál le semmi szolgáltatást, a Winx ezt nem igazán bírja ki, előfordulhat, hogy legközelebb nem indul el, az ütemezett feladatokból kell letiltani a felesleges dolgokat, azzal nem okozol kárt.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#110785) Doky586 válasza Tiger. (#110783) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Win 7 startert hol találok?"

Bármely gyári win7 x32 telepítőben miután törölted az ei.cfg filet belőle..

(#110786) st3v3np3t3r válasza Armagedown (#110784) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Vannak olyan szolgáltatások, amik futnak,de semmire nem használja a windows se és a user se, ha nincs olyan eszköz aminek szüksége van rá. Pl. nyomtató várólista szolgáltatás,windows media player hálózati megosztás, családi csoport házirend,útválasztás és távelérés,webclient,windows search(ha egetrengetően fontos a fájlok indexelése,akkor ez bekapcsolva maradhat),windows képbevitel,BranchCache,fizetés nfc/se-vel,kiszolgáló,windows sms útválasztó szolgáltatás... és még sorolhatnám...
Ezek minde felesleges szolgáltatások. A Win10 olyan szolgáltatást meg nem.fog engedi letiltani, ami a működéséhez létfontosságú

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#110787) Lauda válasza Tiger. (#110772) üzenetére


Lauda
félisten

2gb ram van, egy 1.6-os intel atom cpu és egy intel vga, hogy tudnék a legtöbbet kihozni belőle?

Ha windows-t szeretnél, akkor az xp jó lesz rá, a többi felejtős.

(#110788) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Ezek az EMAG-on hirdetett Windows10 változatok eredeti, jogtiszta szoftverek lehetnek?

Az EMAG ugyebár nem csak a saját termékeit tölti fel a weboldalára, hanem amolyan "eladásközvetítőként" (ami - megjegyzem - teljesen jogszabályellenes) más forgalmazók termékeit, illetve hirdetéseit is elhelyezte.

Elnézve a fenti kínálatot ezeket is több, másik cég forgalmazza.

A kérdés, hogy azok illegális változatokat árusítanak-e, vagy ezeket bátran megvehetem, mert eredeti, jogtiszta változatok? (Mert ~10.000 forint alatti áron megéri, de nagyon gyanús az egész.)

Köszönöm előre is a segítséget!

"Aquila non captat muscas."

(#110789) Geth válasza st3v3np3t3r (#110786) üzenetére


Geth
addikt

Ez nem teljesen igaz, pl. a BranchCache Nálad fut? Nálam egyik gépen sem (default).
De pl. a Print Spooler-t is érdemes megfontolni, kellemetlen amikor nem megy a PDF nyomtatás (se), aztán kiderül hogy az admin optimalizált mert hogy nincs is nyomtató :DDD

(#110790) Lauda válasza Piftuka (#110788) üzenetére


Lauda
félisten

[link] Itt jóval olcsóbb, ugyanazt kapod mint emagon keresztül. Nem illegális, mert a kulcs tovább érékesíthető az unióban. Kapsz számlát is róla, cégnek nem jó, csak otthonra.

[ Szerkesztve ]

(#110791) st3v3np3t3r válasza Geth (#110789) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nálam fut(ott)...
én pl. nem használom a pdf-be nyomtatás laptopon.de akinek kell mindenképpen,az manuálisra állítsa át akkor

évek óta ezeket tiltom le és sosem volt olyan, hogy nem indult el miattuk a win10...

Ezért írtam, hogy sok olyan szolgáltatás van ami fut feleslegesen...nálam nincs semmilyen belső hálózati megosztás,ezért a hozzá köthető szolgáltatások is tiltva vannak.

Ugyan így tiltom le az androidos telefonomon is a felesleges appokat.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#110792) Geth válasza st3v3np3t3r (#110791) üzenetére


Geth
addikt

Akkor Nálad valami el van kefélve, mert én ezt még nem láttam futni domainen kívül :)
A pdf nyomtatásnál szerinted kényelmes minden nyomtatásnál kapcsolgatni be-ki? Én biztos idegbajt kapnék.
Amit írsz, annak premature optimization szaga van.

[ Szerkesztve ]

(#110793) st3v3np3t3r válasza Geth (#110792) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ha manuálisra állítasz egy szolgáltatást az nem azt jelenti,hogy manualisan kell indítani és leállítani, hanem hogy ha a szolgáltatás futtatása szükséges,a windows elindítja, majd ha nem kell, leállítja...

Nekem win10pro-n alapból sok olyan fut telepítés után, amit soha a büdös életben tuti nem fogok használni... megnézném ki az aki laptoppal fizet boltban?! Mert van egy ilyen szolgáltatás is ami automatikusan indul... Fizetés NFC-vel... a laptopom még NFC-s hardvert sem látott az életciklusa alatt :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#110794) Geth válasza st3v3np3t3r (#110793) üzenetére


Geth
addikt

Ácsi, Te kevered a manualt a manual triggereddel. Nem mindegyik szolgáltatás tudja hogy magától elindul ha manualra állítod :)

[ Szerkesztve ]

(#110795) Piftuka válasza Lauda (#110790) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm! És ez tényleg eredeti? Hát az nagyon jó.

Nekem itthoni, saját használatra kell.

"Nem illegális, mert a kulcs tovább érékesíthető az unióban."

Úgy érted, hogy általánosságban igaz ez, vagy az idézett webáruház által forgalmazott liszensz kódokra érvényes?

Még két kérdés...

- Jól tudom, hogy a "Retail" változat az, ami hardverváltozás esetén is újratelepíthető?

- Egy teljesen új konfigurációra (tehát üres SSD) hogyan telepíthető ez a változat?

--> Letöltöm a Microsoft oldaláról a telepítő csomagot, kiírom egy Dual layer DVD-re, vagy BD-re, feltelepítem, és a megvásárolt kóddal aktiválom?

"Aquila non captat muscas."

(#110796) Lauda válasza Piftuka (#110795) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs mit! Valaki írta itt a topikban nemrég, hogy vannak ezek a kulcsok, de most nem találtam hirtelen. Általában kipusztult gépekről leválasztott kulcsok, de neked ezzel igaziból nem kell foglalkozni.

Úgy érted, hogy általánosságban igaz ez, vagy az idézett webáruház által forgalmazott liszensz kódokra érvényes?

Általánosságban: http://partner.sov24.hu/a-hasznalt-szoftverek-ertekesitesenek-jogalapja/

https://www.hasznaltszoftver.eu/informaciok/jogalap-az-eu-ban

- Jól tudom, hogy a "Retail" változat az, ami hardverváltozás esetén is újratelepíthető?

Igen.

- Egy teljesen új konfigurációra (tehát üres SSD) hogyan telepíthető ez a változat?

Letöltöm a Microsoft oldaláról a telepítő csomagot, kiírom egy Dual layer DVD-re, vagy BD-re, feltelepítem, és a megvásárolt kóddal aktiválom?

Vagy pendriveról telepítve és igen, a kóddal aktiválod és kész.

[ Szerkesztve ]

(#110797) Geth válasza st3v3np3t3r (#110793) üzenetére


Geth
addikt

Nálam az NFC-s szolgáltatás sem fut egyik gépen sem. Fogalmam sincs Nálad miért indul el alapból, izgalmasnak hangzik.

(#110798) Piftuka válasza Lauda (#110796) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm az info-kat! :R Jó tudni ezeket.

Ráadásul még Office is van náluk egészen jó áron. Így tényleg megéri.

Az a helyzet, hogy én legszívesebben dobozos változatban szerettem volna megvásárolni, hogy a szoftver gyűjteményem része (is) legyen.

Ám sajnos az ~80.000-100.000 forintba kerül mindenhol, ami nagyon sok! Maximum 20.000 forintot még szívesen kifizetnék a dobozos változatért, de ennyit nem tudok.

Ezért döntöttem inkább a digitális változatnál.

"Aquila non captat muscas."

(#110799) Lauda válasza Piftuka (#110798) üzenetére


Lauda
félisten

Szívesen! Igen, át tudom érezni ennek a dobozos dolognak a hátterét. Sok játékot én is megvettem dobozosan. Azonban itt a win10-nél például szerintem nincs sok értelme, hisz az a dobozos verzió csak avul, nem frissül soha. A microsofttól pedig gyakorlatilag a legfrissebb verziókat tudod lekapni mindig. :) Max pár kisebb frissítést leszed és kész a friss windows.

(#110800) Doky586 válasza Piftuka (#110798) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Ráadásul még Office is van náluk egészen jó áron. Így tényleg megéri"

Ahhoz képest hogy a konkurens officeok ingyen használhatók... biztos... :W

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.