Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110801) st3v3np3t3r válasza Geth (#110794) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nem keverek semmit semmivel :DDD
Eddig nem tapasztaltam ilyet :DDD pedig sok szolgáltatást állítottam automatikusról manuálisra... és mind1ik jól működik :DDD

Mellesleg sok olyan szolgáltatás is fut a laptopomon ami gyárilag manuálison van ég a sztátusza "fut"... és nem én indítottam el :DDD

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#110802) Piftuka válasza Lauda (#110799) üzenetére


Piftuka
veterán

Hát legfeljebb majd megveszem 10 év múlva "retro"-ként a dobozos változatot a polcra. :)

"Aquila non captat muscas."

(#110803) Piftuka válasza Doky586 (#110800) üzenetére


Piftuka
veterán

Melyik ingyenes megoldásra gondolsz?

Én céges környezetben használtam Libre Office-t, Open Office-t, és Symphony-t is, és egyik sem tudja 100%-ban helyettesíteni az eredeti MS Office-t.

Sok kompatibilitási problémával, és dokumentum szintű "anomáliával" kell együttélnie annak, aki ezeket használja.

"Aquila non captat muscas."

(#110804) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok,

Adott egy TP-Link router, van 2.4 illetve 5GHz frekvenciasáv. A laptopom Win 10 (Thinkpad X220) csak az 5GHz látja. Ami azért baj, mert az íróasztalom elég távol van a routertől (2 szobával arrább) és gyenge a jel.
Tipp, hogy, hogy lehetne a 2.4-esre csatlakozni? Gyors google keresés nem adott eddig választ.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#110805) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

Érdeklődnék. Van egy zsír új laptop [link] home licenccel. A gazdája vett egy pro licencet, amire lecserélné, ha engedné a felrakott 10, de nem teszi.
Próbálkoztunk 1-2 trükkel (google, yt videók, sima licenc átírás, áruházból frissítés pro-ra egyik se ment. Létezik az, hogy nem is fog? Furcsa lenne, ha a vásárló pro-ra frissítene, de nem tehetné meg. Köszi ha tudtok valami megoldást erre.

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#110806) Joker88 válasza ' Tzs , (#110805) üzenetére


Joker88
őstag

szerintem egy tiszta telepítés sokat segítene.. letöltesz egy W10Pro lemezképet,majd újratelepíted a kulcssal..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#110807) King Unique válasza ' Tzs , (#110805) üzenetére


King Unique
titán

Pedig megoldható a közvetlen váltás Home kiadásról Pro kiadásra többek között új termékkulcs (Pro) megadásával is a gépházban. Aminek normál esetben nyilván működnie kellene.
Ha esetleg az újratelepítés mellett dönt és W10 Home kiadással előtelepített a laptop, vagyis BIOS-ban Home kiadásnak megfelelő OEM kulcs van, akkor meg lásd egy másik válaszban leírtakat.

(#110808) CirrMee válasza HoTaZo (#110767) üzenetére


CirrMee
addikt

Pedig a képen úgy tűnik, hogy működik. Beállításszerkesztő ablak fejlécén látni a glass effektet, csak skinezni/konfigolni kellene.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#110809) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Egy valamit nem értek, tegnap felraktam a 10-et, amihez hozzá adtam a kulcsot, ami a gép alján van, de ugye az a rendszer a kis laptopnak sok, most fel raktam a win 7-et, de már nem fogadja el a kulcsot, mint tudok tenni?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#110810) King Unique válasza Tiger. (#110809) üzenetére


King Unique
titán

Az nem derült ki, hogy a termékkulcsnak megfelelő kiadás lett-e telepítve. Ha nem, akkor nem meglepő, ha egy másikhoz nem jó a termékkulcs, nem lehet azzal aktiválni.

(#110811) Tiger. válasza King Unique (#110810) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Lehet, hogy az a baja, mert ez home premium, de neki proja van. A 10 is pro volt.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#110812) King Unique válasza Tiger. (#110811) üzenetére


King Unique
titán

Ha a gépen lévő matricán W7 Professional kiadás szerepel, ahhoz van termékkulcs, akkor nyilván azt kellett volna/kellene telepíteni, nem pedig Home Premium kiadást. Valamint a W10 Pro kiadásnak is értelemszerűen az előbbi felel meg.

(#110813) headhunter válasza Fire/SOUL/CD (#110755) üzenetére


headhunter
addikt

Hali!

Végigzongoráztam mindent, de nem változott semmi. :F

Bármilyen beállítást választok ki a Windowsnál és az NVCP-nél ugyanaz marad, viszont amikor egy youtube videót futtatok teljes képernyős üzemmódban a fényerő megnő, szebbek lesznek a színek és utána ez marad a következő újraindításig.

AMD-s AGP kártyánál + XP-nél még hasonló hibába sem futtotam bele, ugyanezzel a tv-vel.

(#110814) Tiger. válasza King Unique (#110812) üzenetére


Tiger.
nagyúr

De ez a változat van ami kis gépeken is jó, és tényleg jol megy.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#110815) HoTaZo válasza CirrMee (#110808) üzenetére


HoTaZo
őstag

Azon igen, de a böngésző fejlécén nem. Ezt a "skinezni/konfigolni kellene"-t nem értem.
Továbbá, az se lenne gáz, ha nem jelenne meg az a "pecsét" az asztalon.
Találtam egy ilyen (YT videó!) változatot, de ez valami 5GB ISO. Nem fogok rendszert telepíteni, pedig ez tetszetős.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#110816) CirrMee válasza HoTaZo (#110815) üzenetére


CirrMee
addikt

Azon igen, de a böngésző fejlécén nem.

Szvsz annak nem is kellene szerintem...

Ezt a "skinezni/konfigolni kellene"-t nem értem.

Témázható, illetve vannak beállítási lehetőségei.
Értelmesebben nem tudom leírni.

Találtam egy ilyen (YT videó!) változatot, de ez valami 5GB ISO. Nem fogok rendszert telepíteni, pedig ez tetszetős.

Gyanítom ugyanezzel a módszerrel megbolondított telepítő. Szerencsére már nem 2016 van, mint a videón...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#110817) devil-k


devil-k
nagyúr

Skacok!

Szeretnék belépni a gpedit.msc-be, de valami miatt ez a hibaüzenet fogad, pedig:
- nincs több felhasználó a gépen
- én vagyok a rendszergazda fiók is...

Hogy lehetne ezt megoldani?
Köszönöm.

- mozi bolondéria -

(#110818) movax válasza devil-k (#110817) üzenetére


movax
őstag

Ha ezt nem tudod megoldani, jobb, ha nem is buzerálod a gpeditet. :U

(#110819) movax válasza Piftuka (#110803) üzenetére


movax
őstag

Tudod, ez egy olyan reflexszerű visszaverése a dolognak, hogy izé, onnan fentről ÉN kijelentem, hogy nem használható és kész, mert MI 20 éve a MSOffice-t használjuk, a többi meg hulladék. Meg aztán attól is függ, milyen "céges környezetben" kell használni. Ha Mancika a bérszámfejtésről képtelen felfogni, hogy az Impress itt-ott, minimálisan eltér az Exceltől, amit 1999 óta használ, mert mechanikusan megtanulta, és senki nem veri át rajta az alternatívát, akkor nem is. Anomália meg... ez is attól függ, hogy mihez képest. Mi például remekül használjuk hosszú évek óta "céges környezetben" a LibreOffice-t, soha semmilyen gondunk nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#110820) devil-k válasza movax (#110818) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ügyes fiú vagy, növelted a hozzászólásaid számát egy (újabb) értéktelennel. Menj, legózz egy kicsit a fa alatt.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#110821) lovi27 válasza devil-k (#110817) üzenetére


lovi27
addikt

Home a tied? Mert mintha abból ezt kispórolták volna. Nem tudom, nekem pro van.
Ha Home, akkor állítólag e leírás szerint lehet telepíteni a hiányzó részeket.

(#110822) #81556480


#81556480
törölt tag

az egyik frissítéssel ( ? nem vagyok benne biztos) bekerült a hangerő ikon a felugró menübe.
Hogy lehet azt vissza tenni közvetlenül a tálcára ?

(#110823) Máté94 válasza #81556480 (#110822) üzenetére


Máté94
addikt

Megfogod és lehúzod.

(#110824) #81556480 válasza Máté94 (#110823) üzenetére


#81556480
törölt tag

ez könnyen ment :DDD

köszi

(#110825) zolee001 válasza devil-k (#110817) üzenetére


zolee001
őstag

Csak hiszed ,hogy admin vagy,kiirva az van de vista óta nem vagy az
Megoldás? Run as Administrator
De csatlakozom az elöttem szólóhoz,lehet nem kellene group policyt babrálni

(#110826) gzbotii válasza gzbotii (#110804) üzenetére


gzbotii
veterán

Erre valakinek ötlet?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#110827) Pyttawrx válasza gzbotii (#110804) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Valószínűleg az még gyengébben szór. Alapvető hiba szokott lenni, hogy a router nem központi helyen van elhelyezve. A két szoba még nem nem mond semmit. Úgy értem, milyen fal van? Panel, vagy kertes stb. Pontosabb tp-link típus.

(#110828) mefistofeles

Urak! bagatell a problémám de zavaró...
Egy pár nappal ezelőtti frisítés óta a windows minden induláskor elindítja az edge böngészőt. Hiába nem alapértelmezett. Eddig nem csinálta. hol kel ezt kikapcsolni?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#110829) gzbotii válasza Pyttawrx (#110827) üzenetére


gzbotii
veterán

2.4GHz hálózat hatósugara nagyobb :)
A ház másik végében is megy HD YT videó róla, míg az 5GHz már nem is látszik.

Amúgy békebeli kertesház, jó vastag falakkal.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#110830) Pyttawrx válasza gzbotii (#110829) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor lehet a eifid csak 5gh-t tud? Tudom h erosebb. Wifi tipusa?

(#110831) Lauda válasza mefistofeles (#110828) üzenetére


Lauda
félisten

Amikor leállítod is fut? Lehet amiatt indítja el induláskor is. Ha nem, nézd meg esetleg a gépház, alkalmazások, indítópult ablakban ott van-e és kapcsold ki a kapcsolóját. Vagy a start menü, feladatkezelő, indítás ablakban és ott engedélyezés/letiltás.

(#110832) gzbotii válasza Pyttawrx (#110830) üzenetére


gzbotii
veterán

TP-Link Archer C6.
Két hónapja lett új router, előző csak 2.4-et tudott, és addig azon ment.
Megnézem a csatornákat, nem-e túl magasan van, amit nem ismer a régebbi vas.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#110833) mefistofeles válasza Lauda (#110831) üzenetére

Nem fut. Ahogy elindul a rendszer és felugrik az edge ablak, azonnal bezárom. Alapértelmezett és kizárólagosan használt böngészőm a firefox. Az indítási menüben nem szerepel csak az OneDrive. Lehet, hogy az miatt indul?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#110834) Lauda válasza mefistofeles (#110833) üzenetére


Lauda
félisten

A onedrive nincs ezzel összefüggésben, az alapból bent van az indítópultban. Nincs jelenleg több tippem.

(#110835) Pyttawrx válasza gzbotii (#110832) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen nézd meg azt, mindenképpen. Illetve, hogy más eszköz, pl telo latja

(#110836) #73959936 válasza mefistofeles (#110833) üzenetére


#73959936
törölt tag

A háttérben futó alkalmazásoknál nem tudod kikapcsolni ? :U

(#110837) Sanyi52


Sanyi52
tag

Nem e fórumtémához tartozik, de hátha valaki tudna segíteni:
Asus K50IJ laptop Win 7 Pro verzióval. Indításkor (10-ből 5 alkalommal) a billentyűzet nyelvének beállítását kéri, alaphelyzetben US van, ezt kell Hungary-ra átállítanom, ca. 10 perc alatt elvégzi, azután leáll. Újraindításkor már jól működik. Hardver, vagy szoftver hiba lehet? Megköszönném, ha valaki tudna segíteni!

(#110838) Piftuka válasza movax (#110819) üzenetére


Piftuka
veterán

Ezt és az előző hozzászólásodat elnézve meg kell mondanom, hogy nem vagy toleráns mások eltérő véleménye irányába.

Ráadásul még nem is figyelmesen olvasol. Mint említettem nem "reflexszerű" visszautasításról van szó, hanem a saját gyakorlati tapasztalataimról.

Használtam Linux alatt (SuSE és Red Hat) a Libre Office-t, Open Office-t, majd Windows alatt is, és mivel globális, multinacionális nagyvállalatról van szó nem pedig "Terike néni könyvelő irodájáról" a felhasználók is a korábban említett 4 szoftver valamelyikét használják.

Legtöbben az MS Office-t, és számos processz által előírtan, alakilag kötött MS Office alapú dokumentum az "alternatív" megoldásokkal kitöltve, MS Office alatt megnyitva hibás.

Nem beszélve a gyakran ~40-80 MB-os komplex, makrókkal megtűzdelt riport fájlokról, amely tartalmilag és alakilag sem jól nyílnak meg, egyikből a másikba, és vica versa.

Örülök, hogy nálatok kifogástalanul működik!

Boldog karácsonyt!

"Aquila non captat muscas."

(#110839) Geth válasza st3v3np3t3r (#110801) üzenetére


Geth
addikt

Korábban:
ha manuálisra állítasz egy szolgáltatást az nem azt jelenti,hogy manualisan kell indítani és leállítani, hanem hogy ha a szolgáltatás futtatása szükséges,a windows elindítja, majd ha nem kell, leállítja...
Ezt nagyjából egy perc volt cáfolni: ha a Print Spooler-t manual-ra állítom és nyomtatni akarok, elküld a fenébe hogy nincs nyomtató. Ha elindítom, megy.

Manual-ra van állítva, mégis fut és nem Te indítottad el? Arra gondoltál hogy valami más indította el? :DDD (pl. másik service) Teljesen normális amúgy, mindenkinél vannak ilyen szolgáltatások.
Én inkább arra koncentrálnék a helyedben hogy miért van szükség egyáltalán ezekre az állítgatásokra. Miért futott nálad olyan ami másnál (helyesen) nem (pl. payments vagy a branchcache volt említve)?

(#110840) Turcy086


Turcy086
tag

Sziasztok!

Fel akartam húzni win10-et egy gépre, minden tökéletesen ment. Telepítés közben mikor újraindul és elindul a varázsló (nyelv kiválasztása stb) egér + billentyüzet kapcsolat megszűnik, nincs kurzor és a billentyűzetre se reagál.
Próbáltam másik USB-be, újratelepítve de ugyanaz.
Neki álltam teljesen máshol egy teljesen másik gépnek, ott ugyanaz van.

Sajnos nem volt lehetőségem másik egérrel tesztelni, de az egér+billentyüzet mindkét helyen zsinornélküli. Ha nem műkődne, akkor a telepítés kezdetekor se menne (szerintem)

Valakinek van ötlete mi lehet a gond?

(#110841) Joker88 válasza Turcy086 (#110840) üzenetére


Joker88
őstag

eseetleg egy másik telepítővel próbálkozz..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#110842) Turcy086 válasza Joker88 (#110841) üzenetére


Turcy086
tag

Ne értsd félre, nem kötekedni akarok de mi köze a másik telepítőhöz? Ha az elején install előtt látta, akkor mért nem látja a varázslóban?

(#110843) Marci112233 válasza Turcy086 (#110842) üzenetére


Marci112233
őstag

Már nem azért, de én raktam már fel rendszert (Igaz 7-et) egér nélkül csak billentyűzettel.
Viszont én is rápróbálnék másik telepítővel. Lehetőleg Microsoft oldaláról letöltöttel. Elképzelhető, hogy a telepítő régi, és ezt azért írom mert nem írtad mikori a telepítő és hanyas verzióról van szó.
Vagy pedig szerzel egy madzagos egeret és azzal is rápróbálsz. Kizártnak tartom hogy egy ismerősnek sincs arra az időre kölcsön egy madzagos egere míg felteszed a rendszert.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#110844) Joker88 válasza Turcy086 (#110842) üzenetére


Joker88
őstag

írtad , hogy egy másik gépen is próbáltad és ott is ez volt..
" Neki álltam teljesen máshol egy teljesen másik gépnek, ott ugyanaz van. "

tehát minden változott,csak a telepítő média nem...

In loving memory of Garrett Lockhart

(#110845) Turcy086


Turcy086
tag

Telepítő official 1909-es.
Sajnos vendégségben vagyok, elég korlátozottak a lehetőségek.
Köszi mindenkinek

(#110846) Keem1


Keem1
addikt

#nőilaptop #többuser #idiótaspotify

Srácok, adott egy női családtag laptopja, amit alapvetően ketten használnak (szép rózsaszín :D ), A user telepítette a Spotify-t, amit B user sehogysem tud elindítani, nem is látszik a telepített appok között. Utánajártam... A b*zi Spotify A user Appdata mappájába tette be magát, cmd-ből el tudom indítani (A user profiljával, zenéivel). Anélkül, hogy most órákat töltsek el, és mindkét felhasználó jelenlegi állapotát visszaállítsam egy uninstall-reinstall után, van-e rá megoldás, hogy B userhez is bekerüljön az egyébként már telepített app?
Remélem, hogy van ilyen megoldás, mivel duplán telepíteni akkora tré dolog lenne, mint egy ház. Amúgy őszintén... Milyen dilettáns programozó teszi telepítési céllá az AppData-t? :F

[ Szerkesztve ]

(#110847) Geth válasza Keem1 (#110846) üzenetére


Geth
addikt

Milyen dilettáns programozó teszi telepítési céllá az AppData-t?
Amelyik szeretné, hogy a progiját admin nélkül is lehessen telepíteni (a ProgramFiles védett, oda csak admin joggal lehet írni).
A konkrét progi telepítőjét nem ismerem, de jobb helyen telepítéskor meg szokták kérdezni, hogy minden user kapja az áldást, vagy csak az aktuális.

A #nőilaptop pontosan mit akart jelenteni?

(#110848) sz.j válasza Geth (#110847) üzenetére


sz.j
nagyúr

"A #nőilaptop pontosan mit jelent?"

Gondolom azt amit írt: "szép rózsaszín :D"

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#110849) Joker88 válasza sz.j (#110848) üzenetére


Joker88
őstag

:C

meg gondolom ' Hello Kitty '

In loving memory of Garrett Lockhart

(#110850) Geth válasza sz.j (#110848) üzenetére


Geth
addikt

Jajó, csak a problémához semmit nem tesz hozzá, ahhoz képest elég hangsúlyos volt.
(Az én gépem meg cherry pink, ez vót raktáron).

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.