Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110451) zoli62


zoli62
addikt

Virtuális gépre telepítet egy Windows 8 Pro-t, amit aktiváltam a megvásárol kulcsommal, majd telepítettem rá egy Windows 10 Insider Prot, ami a Hotmail fiókommal így digitálisan aktiválva lett. Időközben a laptopomon is telepítettem a Windows 8 Pro-t, de elfelejtettem, hogy a virtuális gépen már aktiválva van, így most nem lehet aktiválni, mert a kulcs egy másik gépen már használatban van. Mi a teendő ilyenkor?

(#110452) sp4 válasza King Unique (#110390) üzenetére


sp4
csendes újonc

Köszönöm! Letöltöttem a 1909 iso-t Rufussal és SHA1 ellenőrzőösszege ugyanaz amit linkeltél

(#110453) VGYke válasza King Unique (#110446) üzenetére


VGYke
addikt

Pyttawrx , King Unique köszönöm! Elölről kezdeném kérdésem:
Rendelkezem: RUFUS-Win10.iso által készített (FAT32/GPT) pendrájv telepítővel.
Van GPT/UEFI Win10 rendszerem.
Újra telepítésnek hogyan fogjak hozzá, ha semmit nem akarok megtartani, tiszta win10 rendszert szeretnék? A legegyszerűbben!!!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#110454) King Unique válasza VGYke (#110453) üzenetére


King Unique
titán

Akkor újra belinkelem a "tiszta" telepítéshez ezen és ezen leírásokat, amik szerintem kellően egyértelműek és részletesek, + magyarul vannak leírva bennük az instrukciók. Valamint ha esetedben a telepítési adathordozó (pendrive UEFI-s telepítéshez) már rendelkezésre áll, akkor az a lépés, annak létrehozása értelemszerűen kihagyható. Ha számodra nem kellően egyértelmű, esetleg nem telepítettél még pendrive-ról Windows 10-et, akkor lehet jobb lesz, ha inkább megkérsz valakit, hogy telepítse fel helyetted. Erre már nem tudok mást mondani.

+1: ha ennyire nem megy a standard újratelepítés külön bootolt telepítési adathordozóról (pendrive-ról), akkor másik lehetőség Windowson belül a gép alaphelyzetbe állítása, ahol választható a személyes fájlok megtartása és a minden elem eltávolítása lehetőség is.

[ Szerkesztve ]

(#110455) Pyttawrx válasza VGYke (#110453) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Pendriveról elindítod a telepítőt, mikor kihozza a patríciókat törlöd összes partíciót, majd létrehozod ahogy szeretnéd, utána formázod, majd go had menjen a win.

(#110456) Dexter68


Dexter68
addikt

Sziasztok, keresgéltem de nem voltam elég hatékony: Egy ideje azt csinálja a media play/pause gomb, hogy elindítja, vagy megálítja a böngészőben lévő youtube videót. Ez hasznos lenne, ha tudná, hogy mikor melyikkel mit csináljon, de pl. ha a Musicbee-vel zenét hallgatok, le akarom állítani, akkor a Musicbee-t le is állítja, de elindít egy random youtube videót. Én meg kereshetem, hogy melyik böngésző melyik ablakában indult el a micsoda.

Szóval valahogy le lehet erről beszélni?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#110457) #86564352 válasza Dexter68 (#110456) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ezt kell letiltani: [link]

(#110458) Dexter68 válasza #86564352 (#110457) üzenetére


Dexter68
addikt

Köszönöm :R
Azt gondoltam, hogy ez windows-viselkedés és nem böngészde, de megvilágosodtam.
Az zavart össze, hogy használok Operát is, Vivaldit is, de azt elfelejtettem, hogy ezek is csak Chrome-ok :D

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#110459) #86564352 válasza Dexter68 (#110458) üzenetére


#86564352
törölt tag

Igen, ez ilyen Chromium feature (baromság) hogy berakták alapértelmezetten. Nekem is első dolgom volt Chromium Edge Dev alatt letiltani.

(#110460) Dexter68 válasza #86564352 (#110459) üzenetére


Dexter68
addikt

Naja... először azt hittem, milyen jó, vezérelhetem a youtubeot, csak aztán kiderült, hogy meló közben, amikor meg van nyitva 4 böngészőben 12 videó, elég kellemetlen keresgélni, hogy melyik indult el :D

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#110461) VGYke válasza King Unique (#110454) üzenetére


VGYke
addikt

King Unique , Pyttawrx, Köszönöm!
King Unique: Csináltam már MBR-GTP konverziót meg win telepítést is párszor. Csak öregszem, felejtek :DDD
Az zavart meg, hogy én eddig a RUFUS-al ki tudja milyen leírás szerint, FAT32 fájlrendszerre írtam a win10 telepítőt. Nem lehet hogy FAT32-re is jó / jobb mert akkor nem kell szórakozni a BIOS-ban a "Secure Boot" kikapcsolásával? Amit spceiel fogalmam sincs hol kell majd megtenni, mivel zsír új számomra ismeretlen Gigabyte Z390 AORUS MASTER rendszerről lesz szó és nem akarom ellövöldözni az SSD írás darabszámot felesleges Win10 telepítési kísérletekkel.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#110462) fkenny


fkenny
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani olyan programot ami ingyenes és hasonló rendszerkép alapú biztonsági mentést tud csinálni mint a windows beépítetje?

[ Szerkesztve ]

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#110463) Cs1csó válasza fkenny (#110462) üzenetére


Cs1csó
félisten

Macrium Reflect Free

(#110464) vlevi válasza Cs1csó (#110463) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sőt, a beépítettnél sokkal jobbat.
Igazság szerint a tizeshez nincs is gyári backup, hanem utólag vissza tettek bele a 7-eshez kiadott bizonsági mentest.

(#110465) fkenny válasza Cs1csó (#110463) üzenetére


fkenny
senior tag

1000 éve használom, majdnem napi szinten, de eszembe nem jutott volna, hogy tudja :D. Tipikus fától az erdőt, mindenesetre köszönöm!
vlevi: Igen, és itt már sz@r is.

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#110466) Cs1csó válasza fkenny (#110465) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ahogy vlevi írja, a Windows 10-ben már nincs is ilyen (a Windows 7 megoldása valahogy benne van de nem teljesen tiszta) már ők is az ingyenes külső megoldásokat ajánlják.

A Microsoft is egy kcsög cég, ahol nem lenne szükség saját programra ott nem bírják ki, hogy ne csináljanak egyet pl. böngésző (egyáltalán nem kellene saját böngésző bőven jó a Chrome vagy a Firefox vagy akármelyik klónjuk)
Vagy a keresőjük a "BING" erre sincs semmi szükség. De a rendszermentést kivették.

(#110467) st3v3np3t3r válasza fkenny (#110462) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Macrium Reflect... és milliószor jobb mint a windows saját biztonsági mentés funkciója

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#110468) King Unique válasza fkenny (#110462) üzenetére


King Unique
titán

Windowsra számos 3rd party program van ilyen célra, amelyek közül az egyik legnépszerűbb és itt a topikban is többek által használt a Macrium Reflect Free. Amikre szintén igaz lehet az, hogy összességében valamivel többet tudnak, több beállítási lehetőséget kínálnak stb., mint a Windows beépített megoldása.

Amúgy a W7-ből megörökölt beépített programmal mi a gondod, netán nem működik megfelelően, vagy egyéb?

[ Szerkesztve ]

(#110469) fkenny válasza King Unique (#110468) üzenetére


fkenny
senior tag

Hiába van beállítva, hogy ne tartson meg egy képnél többet ő önkényesen mindent megtart. Ez nálam egy gépnél itthon 3 hónap alatt 900GB méretűre hízott.

Amúgy vicces ez, mert még a win10-nél is jól működött ez amikor 2017 decemberében üzemeltem be 15 gépet, mind szépen menti magát a hálózatra és az jó. Amit az után csináltam már nem jól működik. (gondolom belenyúlt a picipuha de csak a friss telepítésű gépeket érinti, a régebbi rendszerről frissülteket meg nem.) Tesztelem magamnál, hogy mennyire megbízható a macrium, ha beválik akkor mindenhonnan leváltom a beépített megoldást.

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#110470) King Unique válasza fkenny (#110469) üzenetére


King Unique
titán

Mármint a lemezkép létrehozására célzol? Csak mert a biztonsági mentés alatt a fájlelőzmények szolgáltatás is érthető, aminél beállítható, hogy mely mentéseket tartsa meg és melyeket törölje.

(#110471) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Komolyan mondom, megőrülök. Win újratelepítés után sehogy nem tudom megoldani, hogy együttműködjön a hangszóró és a fejesem, amin van mikrofon. Az alaplapi hangkártya szoftverében eddig csak rákattintottam, hogy az előlapra bedugott csatlakozók legyen érvényben, ilyenkor a füles és a mikrofon lépett érvénybe (ami előre van csatlakoztatva). Na most hallok mindent fülesen keresztül, de a miki nem akar működni.

(#110472) King Unique válasza VGYke (#110461) üzenetére


King Unique
titán

A Secure Boot kikapcsolására akkor lehet szükség, ha a Rufus UEFI-NTFS megoldását használod. De az utóbbira is csak akkor, ha 4+ GB az ISO-ban az install.wim fájl, amiről szintén volt már szó itt a topikban. Ha kisebb méretű / utólag darabolod kisebb méretű install.swm fájlokra / MCT-vel letöltött ESD ISO-t használsz, akkor viszont nem, akkor a program a GPT-UEFI sémát választva eleve FAT32-re formázza a pendrive-ot. Ami eleve jó UEFI-s telepítéhez, sőt az a standard, de hardvertől függően akár pl. az NTFS is opció lehet (bővebben).

[ Szerkesztve ]

(#110473) fkenny válasza King Unique (#110470) üzenetére


fkenny
senior tag

Lemezképre gondoltam.

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#110474) King Unique válasza fkenny (#110473) üzenetére


King Unique
titán

Értem, tehát akkor erről van szó, ahol egyébként nyomon követhető a vezérlőpultban a mentések mérete és a lemezképnél beállítható, hogy csak a legutóbbit tartsa meg. Ahol az egyes beállításoknak normál esetben nyilván működnie kellene.

(#110475) Jack Oneill válasza Jack Oneill (#110471) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Magától megjavult...

(#110476) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Naiv kérdés lesz: tudtok megoldást windows 8.1 windows 10 közötti fájlátvitelre. azonos hálózaton levő két gép. a hagyományos workgroupozás nem müködött, és azzal nem is akarok tovább szarakodni. Pls help ha tudtok.

(#110477) Pyttawrx válasza bobalazs (#110476) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Kapcsold ki a tűzfalat, meg a víusírtót, azonos ip trtományban legyenek, és egy csoportban. Jah még valami jut eszembe, mintha home verzióban ez nem menne.
Ha így sem megy, akkor külső adattároló. :)

(#110478) SP4C3 válasza bobalazs (#110476) üzenetére


SP4C3
veterán

Anydesk. Megasync (ugy vettem eszre ha latja a masik gepet lanon, akkor azon tolja a datat)
Teamviewer is tud ilyet, de még torrenttel is csinaltam mar ilyet.

Windowsos filesharing kerulendo, baris szerintem.

De még FTP-vel is megoldhato (filezilla kaksi)

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#110479) bobalazs válasza SP4C3 (#110478) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Kösz a tippeket! ez az Anydesk bevállt!

(#110480) SP4C3 válasza bobalazs (#110479) üzenetére


SP4C3
veterán

Használd egészséggel! :R

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#110481) rothfb


rothfb
veterán

Sziasztok.
A Windows 10 sötét módjával kapcsolatban lenne két kérdésem.
Adott egy laptop és egy PC amiken ugyanazzal a Microsoft fiókkal vagyok bejelentkezve. A nagy gépen beállítottam a sötét módot. Erre a laptop is így jött be. Ez lehetséges?
A másik kérdésem is sötét móddal kapcsolatos. Az rendben van, hogy maga a rendszer átáll erre a sötét módra, de azt tapasztaltam, hogy pl a Firefox böngészőben (ezt a böngészőt használom) is bizonyos oldalak (pl időkép) is sötéten jelennek meg. Ezt nem lehet kikapcsolni valahogy? Mármint a sötét módot nem szeretném, hogy hatással legyen a böngészőkben megnyitott oldalakra.
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#110482) junior11 válasza rothfb (#110481) üzenetére


junior11
veterán

Szia, ha a Windowsban a beállításokban a szinkronizáció be van kapcsolva, akkor be lehet állítani mi mindent szeretnél, hogy szinkronban legyenek. Ami a böngészőt illeti, nézd meg a beállításokban és állítsd be, hogy ne a rendszer témájának a mintáját kövesse - Kiegészítőkezelő - témák - és az alapértelmezett helyett állítsd be, amilyet szeretnél.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#110483) rothfb válasza junior11 (#110482) üzenetére


rothfb
veterán

Köszi!

(#110484) Croft-21


Croft-21
őstag

Sziasztok!
2015-ben lett utoljára telepítve a win 10, azóta csak a frissítések mentek rá és a verzió váltások. Jelenleg a 1903-as van fent. Mivel már elég lassú a gép, gondoltam újratelepítem. A gépzházban múltkor láttam egy olyan funkciót, hogy a windows újra telepítése. Viszont valamiért ha most rákattintok a windows update-es részre nem hozza be, lefagy a gépház. Másképp nem tudom elérni a windows update menüt?

[ Szerkesztve ]

(#110485) Lauda válasza Croft-21 (#110484) üzenetére


Lauda
félisten

Szia! Újratelepítés előtt kipróbálnám ezt a módszert, vesztenivalód nincsen: https://prohardver.hu/tema/windows_9_kodnev_threshold/hsz_110382-110382.html

(#110486) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Gyerekek az mitől van, hogy egy Dell gépben van 2db SATA 160-as HDD.. a Win10 telepítő látja mindegyik HDD-t, de mikor felmegy az OS, már csak az elsődleges HDD-t látja. a lemezkezelésnél sem látszik HDD... tehát mintha fiikailag is egy lenne a gépbe. De BIOS továbbra is látja, Win telepítő látja...
Most pucoltam le a Win8.1-et a gépről amúgy, és pl a Win8.1 látta mindegyik HDD-t...

(#110487) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Szeretném újra rakni a windows-t, mert rakoncátlankodik.
Régen Windows 7 hez volt olyan alkalmazás hogy beállítottam mit rakjon fel, milyen beállítással, stb és felrakta. Nem kellett egyesével szöszölni, állítgatni..stb
Van ilyen Windows 10 re?

(#110488) Croft-21 válasza lanszelot (#110487) üzenetére


Croft-21
őstag

A gépházból van lehetőség a win 10 újra telepítésére, ott elvileg kiválaszthatod, hogy a régi fájlokat megtartsa vagy nem. Most én is épp ezen gondolkodok, hogy ezzel a módszerrel újra telepítem. Csak azt nem tudom, hogy a telepített játékokat is megtartsa, vagy azokat újra kell majd rakni?

[ Szerkesztve ]

(#110489) Argh!


Argh!
aktív tag

Üdv.

Valaki tudna ajánlani registry tisztitót ami nem vágja haza a win-t?

(#110490) Doky586 válasza Argh! (#110489) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A placebo.exe pont jó lesz neked.

(#110491) Argh! válasza Doky586 (#110490) üzenetére


Argh!
aktív tag

Ezt most komolyan irtad? Tele vagyok win anomáliákkal, eseménynapló 2700 hibát ir. Nem akarom újra telepiteni egy darabig, gondoltam valami tisztitóval még használhatóvá tudnám tenni.

(#110492) Pyttawrx válasza Argh! (#110491) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Rengeteg progi van rá a ccleanertől kezdve sorolhatnám, elvileg egyik sem vágja haza, gyakorlatban kiderül. A free verziók általában meg nem is olyan hatékonyak. szerintem most jobb a windows tiszta telepítése.

[ Szerkesztve ]

(#110493) Pyttawrx válasza bacsis (#110486) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. És az eszközkezelő látja?

(#110494) bacsis válasza Pyttawrx (#110493) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

semmi nem látja/látta, másik partíció kezelő tool sem.. csak a BIOS, a korábbi Win8.1 és a Win10 telepítő... átdugtam az optika SATA kábelét.. most látja... Vicces dolgok ezek :U

(#110495) Pyttawrx válasza bacsis (#110494) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

akkor megoldottad :C

(#110496) sz.j válasza Argh! (#110491) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha gondolod próbáld ki Lauda fórumtárs által javasoltakat

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#110497) lanszelot válasza Croft-21 (#110488) üzenetére


lanszelot
addikt

Helló,

Én tiszta új telepítést akarok.
Az a progi ugy működött anno hogy beállítottál mindent, kiírta egy cd re és win telepítés után beraktad a cd-t és felrakott mindent.
Ma gondolom már usb vel működne.
Az a gond nem emlékszem a nevére mi volt az.

Amúgy játékokat nem kell újra rakni, ha másik meghajtón van, csak beállítani a steam, origin stb hogy hol keresse. Ellenőrzi és kész.

[ Szerkesztve ]

(#110498) bacsis válasza Pyttawrx (#110495) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

"parasztból" jahh...
De tök érdekes hogy át kellett satázni miközben a másik OS ill ennek a telepítője is csont nélkül látta, kezelte :U

(#110499) Lauda válasza lanszelot (#110497) üzenetére


Lauda
félisten

Nem a ninite volt amire gondolsz?

(#110500) lanszelot válasza Lauda (#110499) üzenetére


lanszelot
addikt

Nem ez volt de ilyen. Ez jó lenne, de se origin, se uplay...illetve nem adhatok saját alkalmazást hozzá.
Annál adhattam sajátot, csak azokat nem lehetett beállítani, csak telepítette ahogy alapban volt.
Viszont ez már jó kiindulásnak :)
Köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.