Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110901) endilv426 válasza Pyttawrx (#110879) üzenetére


endilv426
csendes tag

Ez is megtörtént már, frissítéssel és frissítés nélkül is pörög a Win 10-nél a CPU 70-90%-on.

(#110902) Lauda válasza endilv426 (#110901) üzenetére


Lauda
félisten

Win10-nél a feladatkezelő, folyamatok ablakában melyik folyamat terheli a processzort?

(#110903) arcitec válasza King Unique (#110900) üzenetére


arcitec
addikt

Ezt a nem hivatalos win 8 upgradet azért kéne pontosítani. Ugyan is ha anno megvásároltam a win8 pro hordozhatót akkori kemény pénzen, oszt ami upgradelve lett win10-re
(mert nem csak célszerű,hanem javallottan "kötelező" volt) és ha most gépet cserélek és felhasználom(a kulcsot),mert legális akkor mi benne a nem hivatalos? :U
U.I: Az oly sokat emlegetett és linkelt frissítési segéd az sokuknál nem működik(dött),még ha előtte, a HIVATALOS elektronikus licenszel aktíválva működött már éveken keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#110904) megint én válasza King Unique (#110900) üzenetére


megint én
őstag

Hú, köszi! Emag eléggé olcsó 2500 ft.
Az úgy járható út, (nem úgy, mint az eredeti ára).
Sajnos a régi kulcs már tutira nem lesz meg. Azóta sokszor cseréltem már mindent, asszem pont klónozva volt legutóbb is a HDD, de most ez sem opció.
(insider anno csakis azért kellett, mert nagyon kevés FPS-em volt BF-ben és azt olvastam, hogy az ad egy picit)
Köszi!

(#110905) arcitec válasza arcitec (#110903) üzenetére


arcitec
addikt

Storno, bocsi nem voltam eléggé figyelmes... Kéretik törölni ...

[ Szerkesztve ]

(#110906) King Unique válasza arcitec (#110903) üzenetére


King Unique
titán

El is olvastad, hogy mire válaszoltál? :)
Ha nem, akkor arról volt szó, hogy a hátáridőn túli ingyenes upgrade lehetősége nem hivatalos, sehol nincs megerősítve hivatalosan ez ellenkezője, sőt eleve a vásárlás van feltüntetve. Ha a hátáridő előtt történt a 8.1 —► 10 free upgrade, az az előbbi szempontból is oké, annál később is bármikor megejthető az újratelepítés és újraaktiválás, vagy akár újból a közvetlen upgrade, ami az összefoglalóban lévő frissítési kisokosban is világosan le van írva.
A frissítési segéd és az MCT pedig normál esetben nyilván működni szokott, azzal megejthető a közvetlen upgrade, ha valaki nem akar újratelepítést a 0-ról. Ha ez nem cél, akkor mehet a clean install, majd közben/utólag aktiválás 7/8.1 kulcsával.

(#110907) arcitec válasza King Unique (#110906) üzenetére


arcitec
addikt

Kéretik törölni leírtam,bocsi : [link]

[ Szerkesztve ]

(#110908) Lauda válasza arcitec (#110907) üzenetére


Lauda
félisten

(#110909) Geth válasza SRII (#110897) üzenetére


Geth
addikt

Grat :)
Mindig öröm látni egy retard megoldást (nem).

(#110910) togvau


togvau
senior tag

bedugtam pár hete egy usb-s bluetooth cuccot a gépembe. Használtam, majd disable-ztem az eszközt a vindózban, mert nem haszáltam. Tegnap előtt a videodriver frissítés után, szabályos időközönként egy eszköz csatlakoztatva hang, majd fix idő után eszköz lecsatlakoztatva hang, majd ugyan ez végtelen ciklusban, mindig szabályos időközönként, ami egyértelműsíti, hogy nem kontakt hiba.

usb loggerrel rátalátam, hogy ez a bluetooth cucc, ami egyébként folyamatosan világít, tehát az nem érzékel szakadást. Hogy tudom visszakapcsolni bekapcsolt állapotra? Mert az eszközkezelőben arra a 5 másodpercre míg megjelenik, bekapcsolt állapotot mutat, de a tálcán nem jelenik meg a bluetooth-os ikon, ami megjelent ha be volt kapcsolva.

hitler, sztálin, micro usb

(#110911) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Hali!
Lehet rosz topik,de Win10 alatt a Microsoft Store,hogy hova milyen mappába telepítse a játékot,hogy tudom beállítani rendesen?
Win10 reinstall elött telepitettem D meghajtóra de vele együtt 2 törölhetetlen mappát is létrehozott :W Ezt szeretném elkerülni :DDD

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#110912) Beaumont válasza AsakuraDave (#110911) üzenetére


Beaumont
aktív tag

System/Storage alatt tudod beallitani.

Valaszd ki alul:

Change where new content is saved.

Megadod hova szeretned es kesz is.

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#110913) AsakuraDave válasza Beaumont (#110912) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Hát igen és ennyit tud? Semmi specifikus hogy D:/XY/Z/Games/ ? Irtó gáz hogy full random mappákat létrehoz... :W

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#110914) Beaumont válasza AsakuraDave (#110913) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Sajnos ennyit tud... En is utalom, emiatt vettem nagyobb SSD-t C:-nek..

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#110915) Geth válasza togvau (#110910) üzenetére


Geth
addikt

Használtam, majd disable-ztem az eszközt a vindózban, mert nem haszáltam.
Én is használok pár éve egy régi USB BT sticket, én az action centerben (Win+A) kapcsolom ki, amikor éppen nem használom.
Ha Te device managerben tiltottad le, akkor gondolom ugyanott kellene visszakapcsolni, esetleg törölni a drivert, hátha valamit elcsesztél a nagy nyomozásban.

(#110916) Winnie The P válasza moseras (#110899) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia! Sajnos nem, pedig hosszú levelezés volt egy ms operátorral a fórumokun, de amit javasolt, és azokat végrehajtva sem sikerült megoldást találni. Végül feladtam, majd egyszer újra lesz rakva a rendszer.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#110917) mumtaz


mumtaz
senior tag

üdv.

Felraktam a legújabb Windows 10 PRO-t, bár előtte kicsit kitakarítottam MSMG toolkit-tel.
A kész windowst először virtuális gépen teszteltem, majd utána raktam fel az asztali gépemre és a laptopomra is. Szerettem volna a LibreOffice-t telepíteni, de a képen látható ablak fogadott. Bármilyen Windows Installer (.msi) csomagot próbálok telepíteni, ugyanaz a helyzet.
Mindhárom "gépen" a felrakás utáni frissítésben csak a KB4530684-et szedte le a windows-hoz.

De most jött az érdekesség:
A laptopomon frissítőcsomagok letöltése után - például - a LibreOffice-t nem lehet telepíteni a képen látható hibával. Ha a KB4530684 csomagot leszedtem, akkor utána a LibreOffice szépen felment.
A virtuális gépen lévő windowsra gond nélkül felment úgy is, hogy a KB4530684 csomag fent van.

Az asztali gépemre viszont sehogy nem tudok semmilyen MSI-ből telepíteni. Ha a KB4530684 csomagot letöröltem, akkor sem. Sőt, ha újraraktam a Windows-t, akkor sem.
A poén az, hogy a virtuális gépen és az asztali gépemen is ugyanolyan stádiumban, közvetlenül a windows felrakása után próbáltam msi-ből telepíteni, tehát a két windows teljesen megegyezik, leszámítva ugye a drivereket. Mégis a virtuális gépen gond nélkül felment, az asztalin meg hibát dob.

Hol keressem a hibát?

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#110918) Geth válasza mumtaz (#110917) üzenetére


Geth
addikt

MSMG toolkit-ig olvastam :)

[ Szerkesztve ]

(#110919) Lauda válasza mumtaz (#110917) üzenetére


Lauda
félisten

Szia! Valamit kiheréltél benne lehet. Szerintem töltsd le a legfrissebb winfost a mct-al, majd válaszd a rendszer frissítését a fájlok megtartásával, talán ez rendbe teszi. Előtte azért mentsed ki a fontosabb dolgaidat.

(#110920) Doky586 válasza mumtaz (#110917) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ide vezetnek a toolkitek használata..

(#110921) mumtaz válasza Lauda (#110919) üzenetére


mumtaz
senior tag

Azért érthetetlen, hogy mi köze is lenne hozzá, hogy melyik gépre lett felrakva. Mert, hogy hardverben eltérnek egymástól, annak azért nem kellene pont Windows Installert hazavágnia. Pont ezért furcsa, hogy az egyik gépen működik, a másikon nem. Az MSMG-vel meg eddig nem volt semmi bajom korábbi verzióknál és már egy állandó "check lista" alapján csinálom. Nem hiszem, hogy olyan dolgokat szedtem ki belőle, amiknek köze lenne ehhez a hibához. Tehát lehet szidni az MSMG-t és én is erősen gyanakodnék rá, ha mindhárom gépen ugyanaz lenne a hiba. De, hogy az egyiken egy javítócsomag leszedése után működik, a másikon, ha fent van, akkor is, a harmadikon meg sehogy se, az legalábbis fura. Persze mindezt úgy, hogy ugyanaz a "herélt" windows került fel mindháromra.

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#110922) UnSkilleD válasza mumtaz (#110921) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

csak próbáld ki, majd meglátod

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#110923) Lauda válasza mumtaz (#110921) üzenetére


Lauda
félisten

Bár szerintem nem is a frissítést kellene választani, hanem telepíteni egy frisset (amibe nem nyúlsz bele), ha még nincs sok dolog rátelepítve. Inkább ebben az az érthetetlen, hogy miért kell belepiszkálni a telepítőbe. Persze a te dolgod. Mindenki úgy szívatja magát meg, ahogy neki megfelel.

Miért akarsz belőle kiszedni dolgokat? Ha nem szeded ki milyen problémát okoz? Én semmit nem szedtem ki belőle és tök jó ez a windows, az égvilágon semmi baj nincs vele.

[ Szerkesztve ]

(#110924) mumtaz válasza UnSkilleD (#110922) üzenetére


mumtaz
senior tag

Biztosan. Sőt, szinte biztos vagyok benne, hogy működne. De akkor meg mivel szedjem ki belőle a sok felesleges sz@rt, amire semmi szükség?

Próbálkoztam az utólagos debloater scriptekkel, de valahogy nem bízom bennük. Valahogy mindig volt velük valami probléma.

NTLite jó lenne. Viszont az fizetősben meg nem ér annyit egy otthoni felhasználónak, amennyit kérnek érte, a free meg kábé semmire sem jó.

Lauda: Lehet, hogy az én hülyeségem, de egyszerűen gyűlölöm a tök felesleges dolgokat, hogy feleslegesen helyet foglaljanak. Csak azt szeretem megtartani, amit tényleg használok is.

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#110925) megint én


megint én
őstag

Sziasztok!
Hát most meg olyan problémába futottam, hogy valami MS fiókor kért. Azóta meg folyton kéri gép indításnál is.
Hogyan lehet kilőni az összes fiókot, hogy indításkor rögtön elinduljon minden és ne kérjen se jelszót, se azt, hogy a felhasználó alatt nyomjunk rá a "bejelentkezés" gombra?

(#110926) Geth válasza mumtaz (#110924) üzenetére


Geth
addikt

De akkor meg mivel szedjem ki belőle a sok felesleges sz@rt, amire semmi szükség?
Mire gondolsz? Én is saját imaget gyártok, de csak támogatott módon (dism), capability-ket szedek ki (IE, wmp), feature-öket kapcsolok ki vagy be, appokat uninstallálok, frissítéseket (ssu, netfxcu, lcu, ep, stb) telepítek. Később bármit fel tudok telepíteni bármelyik gépen.
Egyébként mennyit sikerült lefaragni? Lehet annyira nem éri meg potenciálisan eltörni a dolgokat néhány MB-ért :)

(#110925) megint én: Win+R, netplwiz, kiválasztod melyik fiók legyen automatikusan belépve, kiveszed a pipát, OK, a felhasználónévhez nem nyúlsz, jelszót megadod (ha MS fiók, akkor annak a jelszavát).

[ Szerkesztve ]

(#110927) Lauda válasza mumtaz (#110924) üzenetére


Lauda
félisten

Manapság filléres tétel a tárhely, még az ssd is. Egy win10 pro kb 25gb helyet foglal hibernálás nélkül. Lehet, hogy az én hülyeségem Szerintem igen, azzel kifejezted a dolgot.

(#110928) mvkly válasza mumtaz (#110924) üzenetére


mvkly
senior tag

Én is filóztam a debloateren, de hozzá nem értőként inkább hagytam a francba. Sima uninstall a nem kellő win appokra, de persze a legelső frissítés visszapakolta őket. Alig több, mint 100MB, hát akkor ott rohadjon meg az ssd-n. Futtatva úgyse lesznek soha, lassulást, további tárhely hízást nem okoz, szerintem te se foglalkozz velük.
Ha bármiért is beüt a krach a scriptek miatt, aztán majd malmozhatsz a fórumokon, annyit meg kinek ér meg az a ~100MB kitakarítása.

(#110929) gameboy


gameboy
csendes tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. A mai napon újratelepítettem a Windows 10-et a gépemre. Ahogy észrevettem az összes illesztőprogramot automatikusan feltelepítette magának a rendszer. Viszont észrevettem hogy a VGA kártyához (GTX970) nem a legfrissebb drivert szedte le. Az lenne a kérdésem hogy ezt a Windows 10 által telepített régebbi drivert szedjem le DDU-val és tegyem fel a legújabb drivert tisztán, vagy egyből telepítsem rá a legújabb NVIDIA drivert a mostani elavultra? Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#110930) tomic


tomic
addikt

Windows 10 telepítésében tudnátok segíteni mert elakadtam.
Adott egy MSI B450 pro alaplap egy 2600x proci ami frissen került a gépbe. A meglévő vincsesztert tudom csak használni (ssd később érkezik) erre szeretném a wint feltenni.
A telepítésnél rufus progival készítettem egy usb bootolható pendrivot. Ennek a beállítása a GPT partíció és az UEFI (nem CSM). A Biosban a Boot résznél UEFI van megadva A security boot ki van kapcsolva.
A telepítő nem indul el mondván: A windows nem telepíthető erre a lemezre.Kijelölt lemez MBR partícios táblát tartalmaz.Az EFI alapú rendszerekben a Windows csak a GPT lemezekre települ.
Mit nem csinálok jól vagy mit kell másképpen,hogy felmenjen?

(#110931) ngabor94


ngabor94
tag

Hali, MCT-vel készült usb UEFI/gpt telepítésénél éleg ha boot képernyőn az UEFI USB eszközről indítom a telepítést vagy az is kell hogy átállítsam uefi-re az uefi+legacy helyett. Röviden, mindkettő szükséges vagy elég csak az egyik? Köszi és Boldog Karácsonyt!

(#110932) Cs1csó válasza gameboy (#110929) üzenetére


Cs1csó
félisten

Elég ha a legfrissebb telepítőt futtatod de a telepítés elején válaszd a TISZTA telepítést és persze válaszd ki mely modulokat szeretnéd.

ngabor94

Ha indul a telepítő a GPT + UEFI kombóra akkor menjen azzal.

tomic

Ez az üzenet a telepítés melyik részénél jön elő? Nem lehetne a HDD-ét törölni és formázni?
JÓl gondoltam itt a "hivatalos" MS support szöveg:


A hibaüzenetet azért kapod, mert jelenleg a meghajtó a Master Boot Record (MBR) partícionálási stílust használja és UEFI-módban bootolsz. Ha a meghajtón rendelkezel több partícióval, melyeket egy korábbi Windows telepítés során hoztál létre és az(oka)t meg kívánod tartani, úgy az MBR partícionálási stílus mellett kell maradnod és a bootoláskor a Legacy Boot módot kell használnod. Ahogy az angol nyelvű Boot to UEFI Mode or Legacy BIOS mode TechNet leírásban látható, a bootolási sorrend megadásakor a BIOS USB Drive opciót kell kiválasztani, melynek pontos elnevezése eltérhet.

Új telepítési adathordozót nem szükséges létrehoznod. Ha nem kívánod megtartani a korábbi partíciókat, úgy csupán annyi a teendő, hogy a meglévő összes partíciót el kell távolítanod a partícionálási ablakon a Törlés gomb segítségével. A kötetek törlését követően elérhető lesz az allokálatlan szabad terület, melyre új partíció(ka)t az Új gombra kattintva tudsz létrehozni. Ezt követően már folytatható a telepítés és a telepítő a rendszer számára szükséges rejtett partíciókat is automatikusan létrehozza.

[ Szerkesztve ]

(#110933) King Unique válasza tomic (#110930) üzenetére


King Unique
titán

Lásd az erre a kérdésre adott válaszban leírtakat. Vagyis ha most MBR partíciós séma szerinti a célmeghajtó, akkor vagy törlöd (+ konvertálod GPT-re), vagy a telepítőt legacy/CSM módban futtatod és az utóbbi esetben akkor lehet MBR-lemezre is telepíteni.

+ infó: nem elég csak a C-t törölni, mivel a Windows BIOS/MBR és UEFI/GPT módban törlénő telepítésénél egyaránt létrejönnek a rendszer számára fenntartott kisebb partíciók és nyilván azokat is kell. Valamint az MBR/GPT a teljes lemezre vonatkozik, nem partícióra... Ha (?) a D ugyanazon a lemezen van, ott egy partíció és nem akarod törölni, nem tudod róla ideiglenesen az adatokat lementeni, akkor marad a legacy/CSM mód szerinti bootolás és telepítés.
A Secure Boot kikapcsolása meg alapesetben eleve nem szükséges, max. ha UEFI-NTFS telepítőt készítettél, amiről szintén volt szó itt.

(#110931) ngabor94:
Az előbb linkelt válaszban is le van írva, hogy és/vagy alapon a BIOS boot opciók megfelelő beállítása, megfelelő boot eszköz kiválasztása. Vagyis ha van ilyen lehetőség, akkor alapesetben elég az utóbbi is, azaz az UEFI kezdetű pendrive-ot kiválasztani a gyors menüben. De akár az előbbit is be lehet annak megfelelően (UEFI) állítani, ha az UEFI inly telepítés és működés a cél, valamint nincsen egyéb hardverelem, amihez legacy mód is szükséges (példa).

[ Szerkesztve ]

(#110934) tomic válasza Cs1csó (#110932) üzenetére


tomic
addikt

A meglévő wincseszter csak a "C" partíciót szeretném formázni a "D"-t nem. Ezt hogyan tudom megtenni, Az üzenet akkor jelenik meg,mikor ki kell választani melyik partícióra települjön.A törlést a "C"-n engedte,de formázni már nem.Ekkor írta.

(#110935) Cs1csó válasza tomic (#110934) üzenetére


Cs1csó
félisten

King Unique leírta a lényeget:
- átkonvertálod a HDD-t
- törölöd a HDD-t - az adatokat ha tudod ideiglenesen átmásolod máshová ha van egy külső adattár elég szabad hellyel akkor arra
- vagy csinálsz új telepítőt de az már MBR sémás legyen

Ha nem tudod az adatokat időlegesen lementeni és nem megy az átkonvertálás akkor egy új telepítőt kell létrehozni.

[ Szerkesztve ]

(#110936) zolee001 válasza Geth (#110926) üzenetére


zolee001
őstag

Az XP mintájára kapható már a Windows 10 Winter Edition?
Természetesen kiherélt torrent diszdobozos VIP kiadásban:-)

(#110937) King Unique válasza mumtaz (#110917) üzenetére


King Unique
titán

Többeknél itt telepítve van a 1903/1909 verziókra a KB4530684 összesítő frissítés és mégis feltelepül a LibreOffice is, nincsen a screenshoton lévő hibaüzenet, ahogyan pl. nálam is ez a helyzet. Igaz rendszerint nincsen MSMG toolkit által megnyirbálva, kiherélve az ISO, hanem az innen letöltött eredetit használják a telepítéshez, vagy folyamatosan upgrade-elnek verzióról verzióra. Ha valakinek egyes beépített, UWP alkalmazások nem kellenek, azokat akár utólag is van lehetőség eltávolítani. Vagy nem is feltétlen kell erővel mindent kiszórni, mert max. nem használom, ami nem kell, aztán kész. Aztán hacsak nem pl. 16/32 GB-os háttértárra történt a telepítés, akkor telepítés után általában a szabad terület sem téma, meg nem szokott elfogyni csak azért, mert gyári ISO-val lett telepítve a W10.
Lehet neked is hasonlóképpen kellene eljárnod. ;)

(#110925) megint én:
Akkor beállítod, hogy ne kérjen jelszót, + az is beállítható, hogy alvó állapotból ébresztve a gépet/Windowst se kérjen.

(#110938) tomic


tomic
addikt

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, a win már települ is.

(#110939) togvau


togvau
senior tag

létezik win 10-re értékelhető webdav kliens, vagy valami javítás?

hitler, sztálin, micro usb

(#110940) Geth válasza togvau (#110939) üzenetére


Geth
addikt

File Explorerben szoktam driveként felcsatolni, nincs vele problémám.

(#110941) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! Win 10 Pro-t használok és kaptam a régi TP Link wifi vevőm helyett egy újat, ami már tud 5ghz-et. A Router is tudja, T-s net van, van 5G-s hálózat, minden teló azón lóg. A Tenda AC1300 viszont Win10 alatt egyszerűen nem látja az 5ghz-es hálózatokat. Van valami trükk?

Eszközkezelőben az adapter beállításai között próbáltam matatni, de nem hozott eredményt.

(#110942) Geth válasza tboy93 (#110941) üzenetére


Geth
addikt

Csatornát próbáltál váltani? Nézd meg pl. a 40-est, hátha korlátozva van amin épp most sugároz.

(#110943) tboy93 válasza Geth (#110942) üzenetére


tboy93
nagyúr

Bocsi, kicsit hülye vagyok hálózat témában. Ezt a beállítást hol keressem?

(#110944) Geth válasza tboy93 (#110943) üzenetére


Geth
addikt

Azon eszköz konfigurációs felületén, ami az adott hálózatot szolgáltatja.

(#110945) erikke17


erikke17
őstag

Szép estét mindenkinek :)
Fater notebookjan egy HP Presario CQ57, létezik, hogy egy update óta pulzálva megy ventilátor?
Teljesen frissített W10 megy rajta.
Mit próbálják meg szerintetek?
Előre is köszönöm :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#110946) Joker88 válasza erikke17 (#110945) üzenetére


Joker88
őstag

mit jelent hogy pulzálva megy ? ki-be kapcsolgat ?
ha mindenképp az update-re gyanakszol,próbáld meg elindítani a rendszert egy Linux live CD-vel.. ott is jelentkezik ? ha igen,esetleg /ha nem garanciális/ kitisztíthatod a ventillátort a gép szétszedésekor..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#110947) pendre54 válasza tboy93 (#110941) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Azt nem tudom, hogy amit linkelek az segít-e, illetve, hogy mennyire azonos a probléma forrása, de én anno amikor Win 7-ről frissítetem a 10-esre, nálam is volt netes gubanc. Itt a történet, és a megoldás is: [link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#110948) togvau válasza Geth (#110940) üzenetére


togvau
senior tag

nekem van, mert microsoftos szintű fejlesztő csinálta (olyan is).
Egy sima http kliens webdav-nak elnevezve. Semmi webdav specifikus dolgot nem tud, pl seek

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#110949) Geth válasza togvau (#110948) üzenetére


Geth
addikt

A seek nem webdav specifikus, hanem a http része :)
Most nincs kéznél webdav megosztás, utoljára amikor használtam, akkor egész file-okat töltöttem fel/le, szóval passzolom. (szerver támogatja?)
Egyébként Te direkt kínzod magad MS cuccokkal ha ennyire nem megy a használatuk?

[ Szerkesztve ]

(#110950) togvau válasza Geth (#110949) üzenetére


togvau
senior tag

csak annyira kínzom amennyire kényszerülök, amit lehet, annak elkerülöm a használatát, hiszen jobb jót használni mint kakit ;)

Na, akkor a HTTP-t sem tudják rendesen azok a fogyatékosok, mert nem tud seekelni.
Tudja a szerver, mert egy ingyenes kis 2 megás android app-nál megy (az smb, sftp, ftp, dlna mellett)... (lehet, hogy rendszes kernel szükséges hozzá, nem gui-val összeheggesztett :) ) Ez a jóképességű halom meg annyit tud, hogy letölti az egész fájlt, a C-re, és onnan már tud seekelni :D

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.