Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43851) vzozo válasza Dare2Live (#43849) üzenetére


vzozo
senior tag

Nekem ez rémlik ha visszanézzük:

Rosszl nézted vissza. Ezt kellett volna:

https://itcafe.hu/tema/mibe_tegyem_a_megtakaritasaimat/hsz_39931-39931.html

Idézem:

Amit viszont vettem es meg nem bantam meg: RDS A ill. Enterprise products.

A kérdés még mindig adott: Evvel a módszerrel lehet házat venni ha vki azt sok pénzel játsza meg és akkor amikor nem "vékony" az osztalék?

Ezt nem is tudom értelmezni. Az osztalék is csak pénz a nap végén, nincs felcímkézve. Vehetsz belőle kebabdönert, autót, de akár házat is.

:W

(#43852) Stanlee válasza Mercutio_ (#43845) üzenetére


Stanlee
őstag

:) Egyertelmu, en is azert vettem marcius kozepen, mert akkor ugy gondoltam, hogy jo az ara a korabbiakhoz kepest, aztan azota se ment fel pluszba.

Flimo azt irta, hogy ex-div elott nem eri meg venni, de azt nem irta le, hogy mikor erdemes, azert kerdeztem...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#43853) bekecs76


bekecs76
tag

Srácok! A random capitalnál, mennyire szokás, hogy nem veszik fel a telefont?
Hivogattam őket élelött, de nem veszik fel, vissza se hívnak...

(#43854) vzozo válasza bekecs76 (#43853) üzenetére


vzozo
senior tag

Mennyire sürgős? E-mailre nekem szoktak (*) válaszolni gyorsan.

(*) "szoktak": két évente ha egyszer kerestem őket így, de akkor rendben volt a válaszreakció. :)

(#43855) RM1 válasza bekecs76 (#43853) üzenetére


RM1
aktív tag

Emailt nem próbáltál nekik írni? Nekem 10 percen belül válaszoltak többször is.

@Stanlee: Köszi az infót.

(#43856) Stanlee válasza vzozo (#43851) üzenetére


Stanlee
őstag

Hazat azt Munchenben nem fogok belole venni, az biztos :)) Esetleg egy kutyahazat a Hagebauban.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#43857) Mercutio_ válasza vzozo (#43839) üzenetére


Mercutio_
félisten

2 hónappal korábbi kommentet, ahha, tök életszerű:DDD mert az eredeti hsz. amiről itt szó van tök magában áll, nem valamire reagáló visszakövethető thread :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#43858) vzozo válasza Mercutio_ (#43857) üzenetére


vzozo
senior tag

Most tényleg ezen akartok rugózni? Nekem qrvaszar a memóriám, meg egy csomó alkalommal csak héba-hóba mobilról csekkolom a topikot, de ennek ellenére tisztán emlékeztem a shelles kommentre. Biztos én vagyok UFO.

(#43859) bekecs76 válasza RM1 (#43855) üzenetére


bekecs76
tag

Na most felvették. Oké volt minden.

(#43860) Lex Icon válasza sutszi (#43850) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ilyen hülyeségeket én is tudok mondani: Ha a kacsa mondja a kismacskának, hogy gyere ússzál te is, akkor ki a hülye? :U
Már mindenki befejezte, de csak előkotortad 30 hozzászólással később.

(#43861) Stanlee


Stanlee
őstag

Amit irsz, az csak arra hasznalhato, amikor az ex-div elotti zaroarhoz hasonlitod a masnapi kezdo, osztalekkal csokkentett arat, abban az esetben tenyleg jobban megeri rogton ex-div venni a reszvenyt, de az egyetlen dolog amivel bentebb vagy, az az osztalekra kivetett ado, ami mondjuk egy 4%/ev osztalekot fizeto reszvenynel 0,6%, egy negyedevre vetitve 0,15% de ez egy normalis napi forgalommal rendelkezo ceg eseteben napon beluli laza mozgas.

Csak a szamszerusites vegett:

A reszveny kerul ex-div elott 10 €-ba, fizet egy 10 centes osztalekot (ez 4% eves osztalek). Ha van ma 1000 eurom, akkor zaraskor vehetek belole 100 db reszvenyt, amire masnap reggel kapok 10 euro osztalekot. Kifizetem a magyar 15%-os adot, marad 8,5 eurom. Ebbol veszem a donert.

A masodik lehetoseg, hogy 9,9-ert veszek reszvenyt 1000 euroert, mert ugye ez volt a kiindulo osszeg, lesz osszesen 101 reszvenyem, ill. marad 0,1€-m es ehes maradok.

A jobb osszehasonlithatosag vegett igazabol az a helyes modszer, hogy a donert is beleveszem a szamitasba, igy osztalekkal csokkentett aron valo vasarlaskor az elozo napi vasarlasra szant osszeg - adozas utani osztalek az az osszeg, ami elkoltheto, a peldamnal maradva 991,5 €, amiert ugyanugy 100 reszvenyt tudok venni, es meg marad 1,5 € szabadon elkotheto penzem, a mar korabban is irt 0,15%-om, es meg ehes sem maradok.

Ahogy irtam is, a negyedeves osztalek 15%-a miatt nem eri meg buveszkedni a mi szintunkon, mert a reszveny aranak napi valtozasa tobb lehet, mint amit nyerunk az egesz mutatvanyon.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#43862) concret_hp


concret_hp
addikt

kiváncsi leszek mennyien fognak havi 3500ért előfizetni portfolio-ra de van egy olyan sanda gyanúm, hogy elég kevesen ;] :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#43863) Gézengúz válasza Lex Icon (#43860) üzenetére


Gézengúz
addikt

A macska tud úszni, csak általában utálják a vizet. Bocs. :U

(#43864) #95561216 válasza Stanlee (#43861) üzenetére


#95561216
törölt tag

Még mindig nem érted, nem én jöttem ide lebaszni valakit, hogy ne most vegyél részvényt, várd meg amíg osztalékot fizet, hanem te, hogy most lehet venni, mert másnap osztalékot fizet. Nem én bűvészkedek azzal, ahogy hogy ússzak meg 1,5 euró adót, hanem te azon, hogy hogy kaphatsz leggyorsabban jutalmat.

(#43865) Zoty4 válasza Dare2Live (#43819) üzenetére


Zoty4
őstag

önyp+ep+önsegélyező max 150 ez egy kalap
nyugdijbizti 130
nyesz 100

és ezek maximuma 280 lehet

[ Szerkesztve ]

(#43866) Zoty4 válasza bekecs76 (#43853) üzenetére


Zoty4
őstag

én ma kétszer is beszéltem velük :D +1x reggel nem vették fel

(#43867) sutszi válasza Lex Icon (#43860) üzenetére


sutszi
veterán

Dolgoztam és nem volt időm a fórum előtt vakarózni...elnézést kérek... :U

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#43868) buherton


buherton
őstag

Mégis tudnak emelkedni a részvények?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#43869) DanielLong válasza buherton (#43868) üzenetére


DanielLong
senior tag

Komolyan mondom ez már a kuruzslás kategória. Szóval azt jósolta, hogy nem emelkedhet tovább, most pedig megmagyarázza, hogy miért emelkedik mégis? Ennél már csak az olaj jobb, ami május-júniusban éri el a mélypontját... azóta is 25$-on köszöni jól van.

(#43870) Bestspiler7 válasza buherton (#43868) üzenetére


Bestspiler7
tag

Egyre többen mondják, hogy nem fog újra esni és általában ilyenkor kezd el újra esni.
Egy eséshez mindig fel kell mászni a fára. :D

(#43871) julius666 válasza DanielLong (#43869) üzenetére


julius666
addikt

Nem utólag magyarázza, nem olyan régi az előző írása. Nem azt jósolta, hogy nem emelkedhet tovább, hanem hogy nem "tartósan". Olajról emlékeim szerint meg nem írt.

Olajnál a fundamentumok most sem túl jók, a tározók továbbra is telnek, de ott is a jövőt árazza a piac. A visszavágások mértékéről, az újranyitás megkezdéséről már lett elképzelés az áprilisi történtekhez képest, az a várakozás, hogy lassan pariba kerülhet a kereslet-kínálat. Mivel a vérzivatarban kinyírt kutak meg még sokáig nem nyitnak újra (ha egyáltalán valaha újra fognak), ezért V felpattanás esetén egy jó ideig komoly olajhiány jöhet, jól megtornázva az árakat. Szóval leginkább a hozaméhség, az alagút végén az apró, de nagyon erős fénypont az, amire az árazás alapul. Simán lehet, hogy következő futures fordulónál majd megint ömlenek a rosszabbnál rosszabb hírek és meg lesz rángatva alaposan az árfolyam.

Mondjuk lekereskedni ezt a "köszöni jól van" állapotot azért nem volt triviális, legalábbis az olaj ETF-es háziasszonyok jól fel lettek ültetve. Aki fejest ugrott az USO-ba a bulvár hírek hatására, az izgulhatott kicsit, hogy nulláz-e a befektetése, most meg végigélvezheti, ahogy ücsörög nullán/mínuszban, miközben elhúzott az alaptermék árfolyama.

(#43872) Tapsi válasza julius666 (#43871) üzenetére


Tapsi
addikt

Olajnál a keresleti oldal szerintem nem fog kilőni rövidtávon, nincs semmilyen fundamentális alapja, tehát azok a kutak még jó darabig zárva lesznek.

(#43873) julius666 válasza Tapsi (#43872) üzenetére


julius666
addikt

Ha és amennyiben az újranyitás sikeres lesz, a gazdaság működni fog tudni tartósan mert újabb karanténra nem lesz szükség, akkor miért ne lőne ki a fogyasztás?

Egyáltalán nem kell eredeti fogyasztási szintre visszamenni deficites mérleghez, mivel durva vágások voltak időközben a termelésben.

(#43874) Segal válasza Bestspiler7 (#43870) üzenetére


Segal
veterán

Tavaly év végén a csapból is az folyt hogy minden a legnagyobb rendben, nem látnak semmi rendkívülit ami veszélyt jelentene, tehát garantálható hogy most meg esni fog...
Én is inkább a MÁP+t választottam.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#43875) Tapsi válasza julius666 (#43873) üzenetére


Tapsi
addikt

Rövidtávról beszéltem (<1 év). Garantáltam nem fog kilőni a fogyasztás. A nyitás eleve csak részleges lesz, jó eséllyel az oltóanyag elkészültéig. A durva vágás azért nem volt olyan radikális, hogy ne tudná kielégíteni a növekvő keresletet.

(#43876) DanielLong válasza julius666 (#43871) üzenetére


DanielLong
senior tag

Ok, a kuruzslás kifejezés erős volt az előbb, most megnéztem még egyszer a két cikket:
Április 23-ai Zsiday cikk: "Ennek csakis egy következménye lehet: mivel a reprodukciós rátát még karanténnal is alig sikerült egy alá szorítani, a "nyitás" után szinte biztos, hogy 1 fölé fog menni, azaz újra elkezd terjedni a vírus."
"...ezért a 2020-as évben a járvány fog uralni mindent Európában és USA-ban is. Ebből nem lesz így V alakú fellendülés, hanem egész éves szenvedés, sok gazdasági kárral, és halottal. A befektetők azt hiszik, hogy az élet nyártól lassan visszatér a rendes kerékvágásba. Attól tartok tévednek." Közben SP500 ~2780

Május 10-ei: "a legtöbb országban április közepe-végére úgy tűnik megtanulták az emberek, hogy lehet maszkkal együtt élni... ...és ez jelentősen lecsökkentette a vírus terjedését, akár bőven 1 alá is víve a reprodukciós rátát (0,6-0,7-0,8 országtól függően). Így könnyen elképzelhető, hogy még a nyitás után sem megy jelentősen 1 fölé a ráta"
"Összességében tehát lehet, hogy a nyarat viszonylag problémamenetesen le lehet zavarni, és ráadásul irgalmatlan pénzbőség van a piacokon. Egyre inkább úgy tűnik, hogy a korábbi következtetésem téves volt, és bár gazdaságilag továbbra is tartósan nehéznek, szenvedéssel telinek látom a 2020-as évet, és nagy valószínűségét látom egy új, őszi fertőzési hullámnak, könnyen lehet, hogy a nyári megnyugvás és pénzbőség hatására a részvénypiacok is kapnak még több hét, akár több hónap haladékot." Közben SP500 ~2880

Legalább őszintén megírja, hogy tévedett, de úgy érzem itt alaposan lyukra futott a reprodukciós rátával, pedig az első cikkben igencsak ostorozta a vezetést, most meg úgy tűnik, mégsem olyan rossz a helyzet. Két hét múlva gondolom majd megint igazít a teóriáján az aktuális helyzet függvényében.

Az olaj kapcsán pedig az a meglátásom, hogy a szakembörök láthatták volna legalább annyira előre a lépéseket, hogy ne vizionáljanak rekord alacsony árakat májusra és júniusra. Kezdem azt gondolni, hogy még az elvileg szakértő is totál sötétben tapogatózik és fogalma sincs az igazi szándékokról és politikai összefüggésekről. Emlékszem, még arról szólt a fáma, hogy Szaúd-Arábiának mennyire jó az alacsony ár, hisz olcsón termel és kiszorítja a shale-t. Erre most gyakorlatilag maguktól vágtak még 1mbpd. Na szóval feladom, hogy megpróbáljam megérteni és kikövetkeztetni a dolgokat. :))

szerk: Ami az olajnál még inkább feladja a leckét az az, hogy itt hiába árazza a majd három hónappal későbbi fogyasztást, ha most kell eltárolnia a nyersanyagot, de már minden fullon van. Ez itt számomra megint egy olyan pont, ahol messze nem elég, hogy simán az US tárolók állását meg a napi túltermelést megnézem és abból megmondom, hogy mekkora bajban van az ágazat.

[ Szerkesztve ]

(#43878) DanielLong válasza mgoogyi (#43877) üzenetére


DanielLong
senior tag

Én csak azt nem értem, hogy akkor ezek az elemzők miből élnek meg? :D

(#43879) Oppenheimer válasza DanielLong (#43878) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Zsiday alapkezelo. Mas elemzok mas bankok, hedge fundok, elemzohazak alkalmazasaban allnak pl. Egyeb kerdes? ;]

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#43880) HussarF válasza DanielLong (#43876) üzenetére

Azokon a szinteken mozog az olaj, ahol 20 éve volt utoljára. Nem elég alacsony? Ezen a szinten mindenki veszteséges (ha hozzávesszük, hogy milyen büdzsét terveztek be az évre). A szaudiak jól be is vásároltak az Európai olajcégekben... A shale meg zuhanórepülésben van.
A 3 hónappal későbbi fogyasztást az augusztusi kontrakt árazásán láthatod. Ez nem ilyen egyszerű, mnit ahogy te látni akarod, ezért nem érted.

(#43881) PredatorZoli válasza DanielLong (#43878) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Mindíg mondanak valami nagyot aztán egyszer csak bejön a nagy számok törvénye miatt. Ha meg nem akkor jó clickbaitek a cikkjeik, a hirdetések meg jól fizetnek in 2k20 :D

(#43882) mgoogyi válasza DanielLong (#43878) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Abból, hogy az emberek azt hiszik, hogy az aktív alapkezelésnek van hozzáadott értéke.

(#43883) buherton válasza DanielLong (#43876) üzenetére


buherton
őstag

Mi a gondod igazából? Hogy nincs mindig igaza? Teljesen korrektül beismerte, hogy ezt most benézte és ígyis örülhetünk a blogjának, mert ezt a COVID-os sztorit leszámítva, eddig jól megtudta jósolni a jövőt.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#43884) Oppenheimer válasza buherton (#43883) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Karorvend azon hogy tevedett es jol rajtakapta miutan elolvasta, hogy beismerte a tevedeset.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#43885) aAron_


aAron_
őstag

Egy tök jó, áttekintő összefoglalás BÉT-en: A COVID-19 hatása a tőkepiacokra

What is your ikigai?

(#43886) Lex Icon válasza buherton (#43883) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Az a gond az elemzőkkel, megmondóemberekkel, hogy a találati hatékonyságuk az 50%-ot nem éri el. Korábban linkeltem erről anyagot, statisztikát. Ennek fényében elég gáz, hogy az elemzők a magabiztosság és jövőbelátás képességét próbálják sugallni a világ felé.

(#43887) Kobe válasza Lex Icon (#43886) üzenetére


Kobe
veterán

Wallstreet top tradereknel a talalati arany max 70%.
Kiindulva abbol, hogy paran ebbol mekkora penzt csinaltak (adszem buffet is valami 60-70% kozotti talalati arannyal lebecol), az 50% nem is olyan rossz, hozzaerto meg azzal is boven tud keresni

(#43888) Lex Icon válasza Kobe (#43887) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Az 50% az a pénzfeldobás kategória aka csimpánz választás.
Ne hallgass a szakértőkre! (A CXO mást számolt ki 14 év közel 7000 szakértői véleményéből)
Az a 70% kérdés, milyen időtávon? Mert pl. az S&P 500 indexet nem nehéz megjósolni hosszabb távon ~80% eséllyel. Erről van több cikk az elemzésközponton. Pl. a mai is ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#43889) DanielLong válasza Oppenheimer (#43884) üzenetére


DanielLong
senior tag

Nem, én nem örültem annak, hogy tévedett és nem csak a gazdasági érdekeim miatt. :DDD Bizonyára még túl új vagyok a tőzsde világában és ezért szokatlan, hogy nem túl egzakt az előrejelzés.

(#43890) Sub-S válasza julius666 (#43871) üzenetére


Sub-S
senior tag

Valójában nem sok esély(~0) volt arra, hogy USO nullázzon...

[ Szerkesztve ]

(#43891) Sub-S


Sub-S
senior tag

Mikor akarnak újra bevenni a CCL/RCL/NCLH zsugázók? ;]

(#43892) Stanlee válasza Sub-S (#43891) üzenetére


Stanlee
őstag

Nekem ezek meg a bevasarlokozpont uzemelteto REIT-jeimnel is nagyobb kerdojelek, de ahogy elnezem az emberek lerohanjak majd a hajokat, amint lehet utazni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#43893) Tapsi válasza Sub-S (#43891) üzenetére


Tapsi
addikt

Én amúgy most is pluszban vagyok a CCL-lel, olyan jó áron vettem. Van egy limitárasom RCL-re, de annyira szerintem nem fog már lemenni az árfolyam.

(#43894) TCSZ


TCSZ
senior tag

Múlt héten vagy kb két hete beszéltünk róla itt, hogy az energiatárolás fejlettsége milyen problémát jelent több területen és jó lenne bele fektetni? [link]

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#43895) #95561216 válasza TCSZ (#43894) üzenetére


#95561216
törölt tag

Se napelemes, se akkumulátoros cég közelébe nem mennék, mert bármikor jöhet ki fejlettebb technológia, ami teljesen más gyártástechnológiát igényel, és akkor ők nem hogy nulláról, hanem negatívból indulnak a technológiába feccölt tőke miatt.

(#43896) TCSZ válasza #95561216 (#43895) üzenetére


TCSZ
senior tag

És abba nem fektethet ez az ETF????

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#43897) HussarF válasza Sub-S (#43890) üzenetére

Ja, a 100%-ban folyton front-month-ot követő USO azért bővítette a porfolióját 4 hónaposra, mert 0 körüli esélye volt, hogy likvidálják...

Ha front-month-ot tartott volna továbbra is, és az megint bekukucskál 0 alá, akkor vége a dalnak...

(#43898) #95561216 válasza TCSZ (#43896) üzenetére


#95561216
törölt tag

Abba a startupba amit még meg sem alapítottak? Bajosan.

(#43899) Sub-S válasza HussarF (#43897) üzenetére


Sub-S
senior tag

Gondolom tisztában vagy azzal, hogy az USO mikor csinálta a rollovert, így tudatában vagy, hogy a híres-neves negatívos világcsoda idején miért volt 0 esélye. :U

(#43900) HussarF válasza Sub-S (#43899) üzenetére

Nyilván nem a májusi szerződés vitte volna 0-ba... A lényeg pont az volt, hogy az megmutatta, hogy simán kerülhet olyan pozícióba, hogy likvidálni kelljen. A negatív májusi contract árak után másnap lement 6.75$-ig a júniusi is. Amivel 100%-ban kellett volna rendelkeznie az USO-nak, ha minden a normál kerékvágásban megy. Nagyon nem 0 körüli esély volt arra, hogy az is nullázzon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.