Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44201) HussarF

Ja, értem.

(#44202) dugynok válasza HussarF (#44199) üzenetére


dugynok
senior tag

Hàt persze, adóvisszatérìtés, SzemélyiJövedelemAdó-ból!

Ljk:
Akkor megvan a max visszaigényelhető! Viszont, ha jól tudom, veszélyeztetett-ről nem tud visszamenni dolgozni.

[ Szerkesztve ]

(#44203) attiati


attiati
veterán

Hertzet visszaengedték a kereskedésbe, -85%, onnan egy háromszorozás, aztán vissza le. Jó példa arra, hogy "mindennek van fele".

(#44204) BÁ Nutrition válasza attiati (#44203) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Arra is h diverzifikalni miert erdemes. Olvastam faceb csoportban olyat aki ebbe rakta a penze zomet h majd jol felpattan

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#44205) MuMa012


MuMa012
tag

[link] BNP HUF 90% Garant Note Nasdaq Global Tech 20-24 - Ez szerintetek mivel tud 90%-os tőkevédettséget biztosítani? Hiszen részvényindexen alapul.

(#44206) Cartman023 válasza BÁ Nutrition (#44204) üzenetére


Cartman023
aktív tag

Végül is felpattant : " -85%, onnan egy háromszorozás, aztán vissza le".
Az már más kérdés, hogy sikerült-e jól időzítenie (nem :)) ).

(#44207) Dare2Live válasza Ijk (#44196) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nézzétek meg mennyi jan+feb+márciusban az szjaja.

A családi adókedvezményt ugye te igényelted meg így avval nem kell számolni.?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#44208) Ijk válasza Dare2Live (#44207) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azt én igényeltem.
Majd kikérjük a könyvelőjétől a bérszámfejtéseket.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44209) HussarF válasza Cartman023 (#44206) üzenetére

-85% után a háromszorozás az 45%, ami az eredeti árhoz képest még mindig -55%...

(#44210) dugynok válasza Ijk (#44208) üzenetére


dugynok
senior tag

Nettó 220 bruttója 330000, szja-ja 49500/hó

(#44211) vnorbi válasza MuMa012 (#44205) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Nem olvastam végig a kapcsolódó dokumentumokat, de az ilyen tőkevédett dolgok általában úgy működnek, hogy a tőke 90-95 százaléka megy állampapírba és/vagy bankbetétbe, és csak a maradék 5-10 százalék jelent tényleges részvénykitettséget. Ki kellene bogozni, hogy az index mit is tartalmaz, de a "Nasdaq Tech" valószínűleg beugratásnak van benne a nevében, főleg államkötvényeket kell neki követnie szerintem.

A tőkevédett alapok drágák (ugyanezt magad is megcsinálhatod az alapkezelő kihagyásával), és a tőkevédelem egyben azt is jelenti, hogy kis eséllyel lesz belőle szemmel látható hozam. Alacsony kockázat, alacsony várható hozam.

(#44212) MuMa012 válasza vnorbi (#44211) üzenetére


MuMa012
tag

Köszönöm. Igen, tisztában vagyok a tőkevédelem negatív oldalával. Csak meglepett ez, hogy részvényindexet követ, mégis tőkevédettséget kínál. Szerintem egy kisebb összeggel (összmegtakarítás 2-4%-a) veszek belőle.

(#44213) Cartman023 válasza HussarF (#44209) üzenetére


Cartman023
aktív tag

Tudom, megvan. Arra akartam célozni, hogy ha jól időzített a facés emberke, akkor egy 3x összejöhetett, de nyilván nem jött össze. Beszállt az elején és pápá pénz.

(#44214) mgoogyi válasza MuMa012 (#44212) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Tudni kéne, hogy mit követ pontosan ez az index és különösen azt, hogy mit jelent a végén az az 5%. Mert ha az a valós részvénykitettség arány, amit vnorbi is írt, akkor sok értelme nincs.
Pláne majd 2% beugróval.
Veszel magadnak vmit az államkincstárban ingyen, meg egy rendes ehhez hasonló indexet követő ETF-et hasonlóan kis arányban és már jobban jártál. Kevesebb lesz a költséged, a tőkevédettséged meg a kezdeti állampapírarányodnál magasabb lesz.
Bár én 4-5 éves távra nem veszek semmi részvényes cuccot. Ilyen kis arányban nem leszel vele előrébb és ezen a távon kiszámíthatatlan.

Nasdaq Yewno Glbl Innovative Tech Ex Idx EUR ER 5%
Annyit találtam eddig, hogy az EX excess return-t jelent, és valami kockázatmentes hozamhoz képesti extra hozam.

Az alapindex leírása:
The Nasdaq Yewno Global Innovative Technologies Ex Disputable Index is designed to track the performance of companies that are not engaged in disputable activities but are engaged in the following sectors as prescribed Yewno: Artificial Intelligence, Robotics, Automotive Innovation, Healthcare Innovation, Internet of Things and Data Computing & Processing.

Én már csak azért se venném, mert túl sok idő volt ennek is utánajárni és még mindig nem tudom, hogy ez pontosan mi.

(#44215) Gabás válasza mgoogyi (#44214) üzenetére


Gabás
addikt

Az 5% arra vonatkozik, hogy kizárják azokat a vállalatokat, amelyek bevételében 5%-ot meghaladják a kockázatosnak ítélt tevékenységek

(#44216) aAron_ válasza Gabás (#44215) üzenetére


aAron_
őstag

"kockázatosnak ítélt tevékenységek" - ez jó nagy maszlag ebben a formában. Valószínűleg mélyebbre ásva még inkább.

What is your ikigai?

(#44217) Begbiebike válasza aujjobba (#44177) üzenetére


Begbiebike
csendes tag

Köszi az eddigi segítséget!

Abban nincs valakinek esetleg tapasztalata, hogyan lehet Revolut eurós számlát hozzáadni a KBC-nél, hogy arra is történhessen kiutalás.
Már utaltam be róla többször is probléma nélkül, de nem vette fel a bankszámlák listájára.
Amúgy meg azt írja, hogy személyesen (!) lehet intézni bankszámla felvételét. :Y

Megnézem 3 forinttal kevesebbet ad egy euroért a KBC, mint a Revo/TW, azért az 60ezer ft lenne. Nem bánnám ha meg lehetne úszni.

(#44218) aujjobba válasza Begbiebike (#44217) üzenetére


aujjobba
addikt

Penzt kivenni tudtommal szemelyes azonositas utan lehetseges, penzmosas megelozes vegett.

(#44219) Shade45


Shade45
senior tag

Jól látom, hogy sok új ETF érhető el a Randomnál, amik eddig nem voltak a vásárolható instrumentumok között?

Pl.: iShares-s ETF-ek, Vanguard, stb.

(#44220) zakoshun válasza Shade45 (#44219) üzenetére


zakoshun
csendes tag

(#44221) Shade45 válasza zakoshun (#44220) üzenetére


Shade45
senior tag

Március óta nagyon bele lendültek, már ezért megérte a vírus... :DDD

Ezek nagyon örvendetes lépések tőlük, és rengeteg új részvény is van, szuper! :C

(#44222) Shade45


Shade45
senior tag

Bocs, lejárt a szerkesztési időm...

Kérdés:
Ha egy értékpapír lekerül a bróker palettájáról (amit korábban megvásároltam), akkor ez engem - mint ügyfelet - milyen módon érint? :U
Automatikusan eladásra kerül?
Kereskedni nyilván nem tudok majd vele (max ha transzferálom másik brókerhez), így a logikus az lenne, ha eladásra kényszerítenék az ügyfelet.

(#44223) Okean


Okean
tag

[tárgytalan]

[ Szerkesztve ]

(#44224) HussarF

Fokozatosan erősödik a forint, akkor most Matolcsy a király? ;]
Vagy ez is úgy megy, mint az üzemanyagár, hogy amikor felfele megy, akkor mindenkinek a k. anyját, amikor csökken, akkor meg csend? ;]

(#44225) aujjobba válasza HussarF (#44224) üzenetére


aujjobba
addikt

Minden elismeresem a tanacselnokurnak!
Olcso az ajro, olcso a benzin, igaz nem tankoltam ket honapja mert itthon all az auto, de akkoris, csakigytovabb.

(#44226) atee_13 válasza HussarF (#44224) üzenetére


atee_13
őstag

349,18 jelenleg

(#44227) Oppenheimer válasza HussarF (#44224) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nagy Mártonnal mi lett? Neked biztos vannak bensőséges infóid, kapcsolataid. Derítsd már ki, adtam az ürgét. :R :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#44228) Sub-S válasza HussarF (#44224) üzenetére


Sub-S
senior tag

Ugyanolyan 'erős' mint 3 hete, minek is kellene örülni??? :P ;]

(#44229) HussarF

Csak trollkodok ;]
Én az USD-hez nézem amugy. 8 hetes távon erősödő trendben van a forint mindkettővel szemben. Hosszabb távon nics jelentősége, csak arra akartam reflektálni, hogy egy 8 hetes gyengülési szakasz után már nagy szokott lenni a zúgolódás, analóg módon működik, mint az üa. árnál ;]

(#44227) Oppenheimer
Megkérdezem majd neked a Marcit, hogy merre ível tovább a karrierje. Egy személyi edzőt és dietetikust mindenképp ajánlok majd neki, nem tesz jót az alakjának a stressz evés

(#44230) Resike
Az állítás részben igaz, az indoklás nem igazán.

[ Szerkesztve ]

(#44230) Resike válasza HussarF (#44229) üzenetére


Resike
tag

Csak nem a forint erősödik hanem a dollár gyengült miután bedurrant a -5%-os GPD, meg az EU-val karöltve pénzt osztogatnak (nem is keveset).

[ Szerkesztve ]

(#44231) Zoty4 válasza aujjobba (#44225) üzenetére


Zoty4
őstag

:K

(#44232) concret_hp válasza HussarF (#44224) üzenetére


concret_hp
addikt

már csak 6% gyengülésnél vagyunk 5 hónap alatt, tök jó :)) :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#44233) julius666 válasza HussarF (#44229) üzenetére


julius666
addikt

egy 8 hetes gyengülési szakasz után már nagy szokott lenni a zúgolódás
Ha csak annyit esett volna mint most erősödni látszik, akkor szerintem nem lett volna zúgolódás. :U

Egyébként szerintem a többségnek inkább az euróhoz mért hosszútávú csúszó leértékeléssel van problémája, a trendek és a hosszútávú kormányzati szándék alapján nehéz elhinni, hogy visszamennénk oda ahonnan estünk. De ne legyen igazam.

(#44234) BÁ Nutrition válasza HussarF (#44224) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Szerintem masodik. Azzal a kiegeszitessel h amikor lefele megy akkor is mindenkinek a k a-t ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#44235) HussarF válasza julius666 (#44233) üzenetére

Euro-t kell tartani -> ??? -> profit

(#44236) Oppenheimer válasza HussarF (#44235) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Hát igen, ez no brainier és ezért hálásak lehetünk a kormánynak. Lásd csehek, ahol a czk elég faszán teljesít, évtizedes távon erősödő trendben van. De befektetni ott is euró vagy dollár számlán tudsz. Lehet hogy van jó gainz etf-eken, de milyen fura már hogy korona erősödéssel ezt csökkentik. Nekem megtakarítóként így előnyös a gyengülő forint.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#44237) Stanlee válasza Shade45 (#44222) üzenetére


Stanlee
őstag

degiro kirakott a kereskedheto termekek kozul egy nagy adagot a mult heten. Nem lehet oket mar venni, csak eladni, ill. dec. 1-en ha meg van a szamladon azokbol a papirokbol, akkor egyszeruen eladjak.

En mielobb transzferalom a masik ertekpapirszamlamra, mert azon meg lehet tartani es az egyszeri transzfer kevesebbe kerul, mint befizetni a nyereseg utan az adot.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#44238) Shade45 válasza Stanlee (#44237) üzenetére


Shade45
senior tag

Fasza...
Azt lehet tudni, hogy milyen okai lehetnek egy-egy értékpapír kivezetésének (tegyük fel, hogy a cég nem szűnik meg létezni)?

Köszi az infókat!
Másik számla is a degiro-nál van?
Nagyon elgondolkodtam, hogy nyitok egy számlát a Trading212-nél a Random mellé.

(#44239) Begbiebike válasza Begbiebike (#44217) üzenetére


Begbiebike
csendes tag

Mit lenne érdemes venni a KBC-nél, hogyha csak pénzváltás a cél?
EUR->HUF
Azaz minél alacsonyabb jutalék, visszaváltási bünti.

Ha mégse sikerülne hozzáadni a Revolutos számlát a kifizetéshez. Kicsit tartok tőle azért is, hogy ha beérkezik oda egy nagyobb összeg, akkor nehogy zárolja a Revo. Nem kell napokon A belül, de hónapjaim sincsenek az ügyletre.
A 3 forintot euronként lehet benyelném, ha cserébe kihagyható a Revolut.

(#44240) DanielLong válasza Shade45 (#44238) üzenetére


DanielLong
senior tag

Ha esetleg valaki jönne a Trading 212-re, itt a friend invite kódom, amivel mindketten kapunk valami random max 100 Euró értékű részvényt.

(#44241) Shade45 válasza DanielLong (#44240) üzenetére


Shade45
senior tag

Főoldalra dob a linkkel, biztosan működik?
Nem regisztrációkor kell megadni?

(#44242) Stanlee válasza Shade45 (#44238) üzenetére


Stanlee
őstag

nem, a comdirect-nel van a masodik szamlam, az a hazi bankom. Az meg most mar Commerzbank. Csak az EPD reszvenyeimet raktak ki, valami 60 euro lesz az atvezetes a tozsden, de a nemet nyeresegadom meg kb. 150 lenne ezen a pozicion es ezt a papirt sokaig akarom tartani, szoval benyelem a bekat es kifizetem az atvezetes dijat.

A degiro azt irja, hogy nem tud megfelelni az adminisztracios eloirasoknak, ezert lett egy nagy adag US papir kiarkva a kereskedheto termekek kozul.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#44243) Ixion77 válasza Begbiebike (#44239) üzenetére


Ixion77
őstag

Teljesen mindegy mit veszel, csak olyan limitösszeggel add ki a megbízást, hogy biztosan ne hajtódjon végre. A devizaváltást ilyen esetben is végrehajtja.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#44244) kovisoft válasza Ixion77 (#44243) üzenetére


kovisoft
őstag

És nem fog utána nyafogni, hogy az így átváltott összeget először mindenképpen be kellene fektetni? Engedi kiutalni?

(#44245) Begbiebike válasza Ixion77 (#44243) üzenetére


Begbiebike
csendes tag

Ez elég csábítóan hangzik, de vajon tényleg nem nyafog később?

K&H Állampapír befektetési alapot találtam, aminek csak fix 500 forint a vételi és az eladási jutaléka is KBC ügyfélként. A kondiciós listában is ezt írja, de a KIID-ben már 1%-ot írnak visszaváltásra. :F

(#44246) DanielLong válasza Shade45 (#44241) üzenetére


DanielLong
senior tag

Rákattintasz és utána regisztrálnod kell egy új Invest fiókot, fent írja. Jobban én sem ismerem, de gondolom mindenképp új fiók kell hozzá.

(#44247) Sub-S válasza Begbiebike (#44239) üzenetére


Sub-S
senior tag

Revolutos ellenőrzéstől miért kell félni? :F

(#44248) Begbiebike válasza Sub-S (#44247) üzenetére


Begbiebike
csendes tag

Nem tudom. :) Sok horror sztorit hallottam, lehet paranoia.
Aktívan használom a kártyám már több mint egy éve, több millió megfordult már rajta összesen.
De ha beérkezik ~20ezer euro akkor se szeretnék meglepetést. Mit tudnék küldeni a Revonak? KBC-s értékpapírszámla kivonatot?

(#44249) Sub-S válasza Begbiebike (#44248) üzenetére


Sub-S
senior tag

Bármit amivel tudod igazolni honnét van, amit említettél az is jó. :)
Nem kell ettől félni szerintem.

(#44250) kexksz válasza Begbiebike (#44248) üzenetére


kexksz
addikt

En mikor nagyobb osszeget utaltam Revora siman irtam nekik elotte az ugyfelszolgalaton hogy X osszeg fog beerkezni Y helyrol, ne akadjon fenn a fraud detectionon. Kb 2 perc alatt megvan aztan tuti nincs vele gond. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.