Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43351) Bling95 válasza #24334592 (#43349) üzenetére


Bling95
őstag

Ilyen ne legyen :DDD Már nagyon mennék utazni, kávézni, mozizni, kocsmázni, plázázni.

De már dolgozni is szívesen mennék, mert a héten kezdtem új helyen és nem ártana találkozni a kollégákkal :P

[ Szerkesztve ]

(#43352) Stanlee válasza emvy (#43345) üzenetére


Stanlee
őstag

Ennek igy sok ertelme nincs, mert barmelyik veszithet a piacvezeto poziciojabol hosszutavon.

Felno egy masik generacio, aki nem FB affinis (pl. TikTok vagy mi a faxom, amit a mostani fiatalok tolnak).

Google keresesi rendszere kiralysag, de amikor 95-ben feltarult elottem az internet, akkor csak Altavista volt, utana yahoo, majd google. Miert ne johetne valami mas, akar keletrol is? Arrol nem is beszelve, hogy EU vagy USA belerondithat a levesbe.

Te hiszel a Tesla-ban, en nem. Puff, meg jo hogy nem ugyanazt a ceget akarja mindenki megvenni...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#43353) Sub-S válasza #24334592 (#43349) üzenetére


Sub-S
senior tag

"Bár lenne 5 évente ilyen válság. KI gondolja még hasonlóan?"

Remélem kevesen...

(#43354) #24334592 válasza Tapsi (#43350) üzenetére


#24334592
törölt tag

Az emociót pedig ki kell zárni, ne a hited vezéreljen. Csak a számoknak és a chartnak higyj.

A vírus okozta sokk sajnos nem egy jobb világot hoz el, hanem egy FOMO mixed hedonistát. Úgyhogy egyetértek veled.

Melyik rv-ben vagy benne turizmust illetően?

(#43355) aujjobba válasza Stanlee (#43352) üzenetére


aujjobba
addikt

Amint valami elkezd feljonni nepszerusegben, a nagyok felvasaroljak.
Csodalkozom, hogy ez TikTok meg nem Zuckerberge.

(#43356) Stanlee válasza Sub-S (#43353) üzenetére


Stanlee
őstag

Nem orulnek neki en se, nem olyan egyszeru a "helyzet". Amiota a mostani allapot van, nagyon sok informaciora kellene odafigyelni, hosszutavon munka mellett nehezen kivitelezheto.

Na megyek dolgozni, mert penzt is kell keresni.

@aujjuba: aze nem a cukorhegye, mert kinai, azok meg maskepp allnak a cukihoz meg a guglihoz is. Azert irtam, hogy keletrol meg johet meglepetes.

[ Szerkesztve ]

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#43357) section9 válasza aujjobba (#43355) üzenetére


section9
őstag

Nem kell csodalkozni rajta, a TikTok mogott gyakorlatilag a Kinai kormany all.

(#43358) emvy válasza Stanlee (#43352) üzenetére


emvy
nagyúr

Egy social network nem attol jo, hogy franko grafika, hanem attol, hogy sokan vannak rajta.

while (!sleep) sheep++;

(#43359) Sub-S válasza Stanlee (#43356) üzenetére


Sub-S
senior tag

Vagyis ezek szerint csak azért nem örülnél neki mert több infóra kell figyelni, hogy még többet tudj kaszálni a válságon? :U

Kicsit kisarkítva, aki olyanokat ír, hogy 'Bár lenne 5 évente ilyen válság.' és véletlenül a következő hasonlóban elvesztené a szüleit, majd a rá következőben esetleg gyermekét, na utána megkérdezném, hogy ugye milyen csodás érzés most újabb két válság után, hogy a vagyonod már sokszorozódott?...
Szép látni, hogy itt is többen már verik a fejüket a falba, hogy rosszul kezelték a válságot.
Nyilván nem az ide látogatók többségét fogja igazán érinteni ez a válság. Csodálatos képet fest ez a topic is a világról.

(#43360) sb95 válasza #24334592 (#43349) üzenetére


sb95
csendes tag

Ha az emoció alapú filozófia alatt érzelmi döntéseken alapuló kereskedést értesz, akkor én ezt a szemléletet, amit leírtam, nem tartom annak. Azt meg főleg nem értem, miért buknék el mindent azért, mert olyan cégekre szeretnék lőni tech szektorban, aminek szerintem van jövője és olyan terméket / szolgáltatást nyújtanak, ami egyrészről egyedi, másrészről le is van védve. És a facebook nagyon nem ilyen. A fő bevételi forrásuk abból van, hogy eladják az adataidat és hirdetések. Ez egyedi? Nem. Le tudod védeni? Nem. Bárki csinálhat ilyet? Igen. Ergo benne van a pakliban, hogy a cég részéről game over.

Ezzel szemben valaki kifejleszt mondjuk egy új orvosi nanotechnológiai eljárást, vagy elektromos autókhoz egy új akkumulátor technológiát, az az első, hogy levédeti. Onnantól kezdve övé a szabadalom, ha másnak is kell, meg kell venni a jogot. Csak ugye itt jön be, ami megnehezíti a dolgot, mégpedig hogy ki kell pecázni a sűrűből azt a céget, aki kitalálja ezt az újdonságot. Vagy az ember vállalja a 0.4%-os költséget és ilyen szektorra lövő ETF-ekbe fektet.

(#43361) Madwe válasza emvy (#43345) üzenetére


Madwe
nagyúr

Személy szerint soha nem vennék pl. AOL részvényt. Miért? Mert bármikor jöhet valami újabb/jobb netes platform, email, ami elszipkázza az embereket és hiába csinálnak sok mást is már, akkor is a bevételeik jelentős részét a telefonok adják. Ha ez nincs, akkor az árfolyam is beszakad.

Személy szerint soha nem vennék pl. Netscape részvényt. Miért? Mert bármikor jöhet valami újabb/jobb böngésző, ami elszipkázza az embereket és hiába csinálnak sok mást is már, akkor is a bevételeik jelentős részét a telefonok adják. Ha ez nincs, akkor az árfolyam is beszakad.

Személy szerint soha nem vennék pl. Myspacerészvényt. Miért? Mert bármikor jöhet valami újabb/jobb social platform, ami elszipkázza az embereket és hiába csinálnak sok mást is már, akkor is a bevételeik jelentős részét a telefonok adják. Ha ez nincs, akkor az árfolyam is beszakad.

Személy szerint soha nem vennék pl. Napsterrészvényt. Miért? Mert bármikor jöhet valami újabb/jobb p2p megoldás, ami elszipkázza az embereket és hiába csinálnak sok mást is már, akkor is a bevételeik jelentős részét a telefonok adják. Ha ez nincs, akkor az árfolyam is beszakad.

Lehetne még sorolni pár nagy, monopol s megdönthetetlennek hitt dolgot, szerintem :D

(#43362) #95561216 válasza kexksz (#43347) üzenetére


#95561216
törölt tag

En dolgoztam nagy cegnel nagy projecten, mi kivulre lett reklamozva, hogy itt az arany tojast tojo tyuk, belulrol meg latszott, hogy egy kalap szar az egesz. Meg is bukott. De ennel kevesbe belsos infok is elegek lehetnek, pl dolgozol tobb cloud platformmal, te latod, h melyik szar, befektetok meg csak annyit, hogy hurra, nekik is van.

(#43363) emvy válasza Madwe (#43361) üzenetére


emvy
nagyúr

> Személy szerint soha nem vennék pl. AOL részvényt

Pedig jol lehetett vele keresni. Nyilvan nincs megdonthetetlen ceg, es hosszutavon mindenki halott, elobb-utobb a Google, Microsoft, Amazon is. A kerdes, hogy van-e bennuk meg novekedesi potencial, ezt mindenki dontse el maga. ;)

En peldaul tokre beneztem regebben a Google-t; azt gondoltam, hogy tuti szetszedi az Apple-t meg a Microsoftot par even belul, mert nem ertettem azt, hogy a Google-nek sulyos problemai vannak a termekfejlesztessel, ugyfelkapcsolattal es a fokusszal. Mostmar ertem, de emiatt kimaradtam az utobbi evtized oriasi MSFT-rallijabol.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#43364) Stanlee válasza Sub-S (#43359) üzenetére


Stanlee
őstag

Gondolom forumtars sem, meg en se a megbetegedesekre es halalozasokra gondolt, hanem a gazdasagi eletben levo turbulenciakra, beszakadasra, valtozasokra.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#43365) redwhite78


redwhite78
aktív tag

Mit vártok a jövő héttől? Folytatódni fog a BUX erősödése, vagy lefordul az árfolyam?
Számomra indokolatlannak tűnik ez a fene nagy optimizmus.

never go full retard

(#43366) Stanlee válasza emvy (#43363) üzenetére


Stanlee
őstag

Ne is mond, en azt hittem, hogy MS nem fog tudni kitorni az oprendszer / office korbol, de mostanra mar nagyon jo eletteret biztosit irodai vonalon, szuper funkciokkal. Ha egyszer belakta az ember, akkor nagyon nehezen valt at akar google szolgaltatasokra is.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#43367) emvy válasza Stanlee (#43366) üzenetére


emvy
nagyúr

Hat meg az Azure, az egy uthenger most.

while (!sleep) sheep++;

(#43368) Oppenheimer válasza emvy (#43367) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Mi is ezt latjuk a cegnel, regen az ugyfelek 2/3-a, 3/4-e AWS-en volt, mostmar 45-45% korul van Azure es AWS, maradek meg GCP. Egyszeruen tul sok cegnek van elege az Amazon aggressziojabol.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#43369) #95561216 válasza Oppenheimer (#43368) üzenetére


#95561216
törölt tag

Huh, amikor en neztem azt se sikerult megugrania, hogy ki tudjak probalni egy szolgaltatast. Beregeltem, majd amikor a termekhez mentem kiirta, hogy regisztraljak, de az atdobott oldal meg azt irta, hogy nincs hogom ra. Support meg csak pislogott, ugyhogy en elkonyveltem szokasos Ms termeknek :D Ami nagy elonyuk, az a bejaratott sales csatorna, meg a millio ms-en felnott szaki.

Gcp-bol nem sok minden lesz.

(#43370) julius666 válasza sb95 (#43360) üzenetére


julius666
addikt

Vagy az ember vállalja a 0.4%-os költséget és ilyen szektorra lövő ETF-ekbe fektet.

Aztán ha berobban a piacra valami privát vállalat a nyerő eljárásaival, akkor szépen végignézheted ahogy a "vesztes" cégeket tartalmazó diverzifikált ETF-ed szépen elolvad. ;]

(#43371) emvy válasza #95561216 (#43369) üzenetére


emvy
nagyúr

En GCP-re vittem a ceget, ami nekunk kell, abban ok a legjobbak (k8s). Meg ugy altalaban sokkal megbizhatobb az infrastruktura, mint az Azure, es konzisztensebb, mint az AWS, de a product strategia nem az igazi.

while (!sleep) sheep++;

(#43372) Oppenheimer válasza emvy (#43371) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Hálózat is a GCP-n legjobb.
Azureon meg olyan volt, hogy mikor azon hostoltuk a szarunkat, soha nem látott bugok jöttek elő, annyira lassú volt a backend kapcsolata a postgrével, pedig egy régióban voltak. :DDD

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#43373) Lex Icon válasza julius666 (#43370) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Aztán ha berobban a piacra valami privát vállalat a nyerő eljárásaival

És ezt te tudod előre, hogy időben befektess?

szépen végignézheted ahogy a "vesztes" cégeket tartalmazó diverzifikált ETF-ed szépen elolvad.

Az ETF-ek is cserélik a cégeket a legnagyobbakra, fix időközönként. Tehát a "berobbant" cég is bekerül, ha eléri az alsó küszöböt. Ez a lényege az ETF-nek/indexbe fektetésnek, hogy a mindenkori legnagyobbakat kapod meg. Lehet, hogy nem lesz hatalmas hozamod, de a bukás kockázatát is elkerülöd. Továbbra is hozam-kockázat döntése a kétféle módszer. Aki csak a hozamot nézi (mohóság), az előbb-utóbb nagy pofonokat fog kapni.

(#43374) buherton válasza Lex Icon (#43373) üzenetére


buherton
őstag

Hogy tovább vigyük a gondolatot. Az ETF nem az indexet követi direktben, hanem az MSCI, STOXX és társaik által meghatározott indexet.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#43375) Lex Icon válasza buherton (#43374) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ezzel mit akarsz mondani?

(#43376) mgoogyi válasza Lex Icon (#43373) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Sikerült repordukálnod az elemzésközpontos arc dual momentum beállításait?
https://www.portfoliovisualizer.com/test-market-timing-model#analysisResults


Ez vitt egyelőre a legközelebb és elég sokat kellett állítgatni, hogy legalább közelítse.

(#43377) Lex Icon válasza mgoogyi (#43376) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ez nem jó? Teszt.
Nem próbáltam, csak kérdezem.

(#43378) julius666 válasza Lex Icon (#43373) üzenetére


julius666
addikt

Az ETF-ek is cserélik a cégeket a legnagyobbakra, fix időközönként. Tehát a "berobbant" cég is bekerül, ha eléri az alsó küszöböt.

Ja. Ha tőzsdére viszik. Privát cég nyilvánosan elérhető részvények nélkül nehezen lesz ETF része, márpedig én ezt írtam...

És ezt te tudod előre, hogy időben befektess?

Én semmit sem tudok előre, csak leírtam egy lehetséges szcenáriót. Nem elég jól megtippelni a világban lezajló trendeket és diverzifikálni ahhoz, hogy biztosra menj, simán lehet így is mellényúlni a nagy ötletekkel.

(#43379) mgoogyi válasza Lex Icon (#43377) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Nem jó.
12% CAGR és -9.37% Worst year jött ki neki, mennyit kellett vele játszania, hogy szép legyen a backtest? (Nekem 10.34/-9.44 lett a legjobb eddig.)
És ugye vett egy olyan 20 évet, ahol 10 év után még mínuszban volt az s&p 500.

(#43380) Lex Icon válasza julius666 (#43378) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ha tőzsdére viszik. Privát cég nyilvánosan elérhető részvények nélkül nehezen lesz ETF része, márpedig én ezt írtam...

US-ben a cégeket viszik a tőzsdére, ahogy lehet. Ott ez teljesen normális. Ha valamelyik elér egy méretet pl. mert szuper újítása van, akkor rögtön rakják fel, hogy legyen tőke. Tőzsdén kívüli cég az életben nem fogja megdönteni a tőzsde legnagyobbjait, akármit talál ki.

(#43381) zakoshun


zakoshun
csendes tag

Ismét +3.8 millióan jelentkeztek munkanélküli segélyre USA-ban.. Irány S&P 3000+ :DD

[ Szerkesztve ]

(#43382) Okean válasza zakoshun (#43381) üzenetére


Okean
tag

Csak 3,8 millióan? :))

(#43383) #95561216 válasza Oppenheimer (#43372) üzenetére


#95561216
törölt tag

Addig jo a halozat, amig trivialis dolgokat csinalsz es nem kell support. Mi valami kiemelt gcp partnerkent egy honapot szenvedtunk a supporttal, amig vegre nem neztek hulyenek, es elmeseltek, hogy a sajat halozatukba beterelik a kerest amint lehet, de ott a sajat szolgaltatasaikat priorizaljak, igy ha sokan neznek youtubeot akkor szoptad a regiok kozotti forgalmadat. Meg a dokumentalatlan rate limitek, az overengineerd fostalicska sdk-k, akkor se mennek gcpvel dolgozni ha pisztolyt nyomnanak a fejemhez.

[ Szerkesztve ]

(#43384) j0k3r!


j0k3r!
senior tag

A Futures-ök egyelőre minuszban, lehet hogy ma fordulunk? :Y

some men just wanna watch the world burn...

(#43385) Ixion77 válasza Okean (#43382) üzenetére


Ixion77
őstag

Jaja. Túl kevés, el is kedvetlenedett az S&P

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#43386) aujjobba válasza j0k3r! (#43384) üzenetére


aujjobba
addikt

Europa mar lefordult.

(#43387) #95561216 válasza j0k3r! (#43384) üzenetére


#95561216
törölt tag

Kizárt dolog, hogy eltaláltam volna.

(#43388) Ixion77 válasza #95561216 (#43387) üzenetére


Ixion77
őstag

Ha úgy lenne, New card akkor is kielőzött látnoki képességben :)

De ez egyelőre inkább tűnik egy visszatesztnek. Még a 2890-es támaszig sem bír egyelőre visszaesni. Pedig utána még az én jósgömböm szerint át kellene vinnie a 2810-est és a 2720-ast is hogy elkezdhessünk kijózanodásról beszélni.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#43389) #95561216 válasza Ixion77 (#43388) üzenetére


#95561216
törölt tag

Jogos :R

Ha kisbüfiknek elfogyott a pénze, a nagybüfik meg úgy döntenek, hogy ideje realizálni, akkor úgy át fog ez menni mindenféle támaszon, mint a gyengített urán az iraki tankon.

[ Szerkesztve ]

(#43390) Zoty4


Zoty4
őstag

HUF mit csinál ma? 326ről benéztünk 320 alá aztán visszapattantunk 322re
van valami amiről nem tudok? Újabb unortodox húzás? :B

(#43391) #95561216 válasza Zoty4 (#43390) üzenetére


#95561216
törölt tag

Welcome to jackass :D

(#43392) Zoty4 válasza #95561216 (#43391) üzenetére


Zoty4
őstag

mintha egy csecsemő kezébe adták volna a világ pénzügyi irányítását. és mikor hogy van kedve úgy mozgatja a chartokat. Lehet inkább veszek egy lottoszelvényt, ott nagyobb a hozam lehetősége, és kb ugyanilyen jól előrelátható :D

(#43393) HussarF válasza Zoty4 (#43390) üzenetére

Valószínűleg a hó végi fixálások miatt mozgások (month-end fixing-et nem tudom hogy mondják magyarul). Főleg a JPY párok mozdultak be, aztán rántotta a GBPUSD-t és az EURUSD-t is magával. A HUF itt csak sokadlagos áttét. Nincs mögötte fundamentális ok.

(#43394) buherton válasza Lex Icon (#43375) üzenetére


buherton
őstag

Hogy nem az ETF kezelője rakja össze, hogy milyen vállalatok vannak az adott csomagban, hanem a STOXX és társai. Gyakorlatilag nincs jelentősége csak megjegyeztem.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#43395) Lex Icon válasza buherton (#43394) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Az ETF kezelője rakja össze: veszi meg a részvényeket. Ha van hozzá index, akkor (hogy passzoljon az összetétel a - többnyire - az ETF nevében is jelzett indexszel) nagyjából aszerint rakják össze, de nem pontosan. Főleg a kisebb ETF-ekből a kisebb összetevőket ki szokták hagyni, mert költségesebb a kezelésük, viszont nem sok ráhatásuk van a teljes árfolyamra. Plusz szokott lenni más összetevő is kismértékben (pl. kp).
Ha megnézed egy ETF adatlapját, akkor szokott lenni rajta összehasonlítás az indexszel, hogy mekkora eltérés van ahhoz képest. Van, hogy az ETF a költségelvonás (TER) ellenére jobban teljesít, mint a benchmark , mert pl. kölcsönadnak részvényeket plusz pénzért.

Az ETF nem az indexet követi direktben

ETF függvénye, mert vannak ETF-ek amik nem veszik meg fizikailag a papírt vagy árut. Az majdnem olyan, mint egy CFD csak a tőzsdei kereskedés szabályai által korlátozott.

[ Szerkesztve ]

(#43396) mgoogyi válasza Lex Icon (#43377) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Megvan.
Annyi, hogy amit küldtél, azt kellett 1998-2019 időtávra és 10 hónapos időzítési periódusra állítani.

A videóban azt mondja, hogy évente vált eszközosztályt, de ez a dual momentum ezzel a beállítással nem azt csinálja. Ez havonta vizsgálja 10 hónapra visszamenőleg az eszközök teljesítményét és akár havonta vált.

Ez évente átlag 1.5x elad mindent és átmegy másik befektetésbe. Ez rögtön évi kb 1% bukó magyar tranzakciós díjakkal számolva TBSZ-en.

Ha bármilyen paraméterhez hozzányúlok, minimum 2%-ot elveszek az éves hozamból.
Nekem ez eléggé olyannak tűnik, hogy addig backtesztelt, amíg jó nem lett.

[ Szerkesztve ]

(#43397) Lex Icon válasza mgoogyi (#43396) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ez évente átlag 1.5x elad mindent és átmegy másik befektetésbe.

Azért, mert az "Assets to hold" 1-re van állítva. Mivel 3 féle papírt állítottál be, ezért max. 3-at adhatsz meg, hogy egyszerre mennyit tartson (egyforma súlyozással), de úgy látom, 1-re állítva hozza a legmagasabb éves hozamot (9,76%)

Ha a Trading frequency-t hetire állítom, akkor 10,79% CAGR jön ki.

[ Szerkesztve ]

(#43398) Lex Icon válasza Lex Icon (#43397) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Mondjuk így 90x vált ami költségesebb, csak nem sikerült a jutalékot beállítanom, mert nincs mozgatott értékre vonatkoztatott.
Ha '98-tól 2018-ig számolom, ahogy ő is írta, de heti kereskedéssel, akkor 11,02% a CAGR. :D

[ Szerkesztve ]

(#43399) mgoogyi válasza Lex Icon (#43397) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

"Azért, mert az "Assets to hold" 1-re van állítva."
Persze, hogy 1-re. A videóban beszélt arról, hogy a stratégia arra vált, ami a legjobban teljesített az elmúlt 1 évben.
A jövőre nézve meg egyre merészebb dolog lesz átugrani a total bond marketba, ha az előző évben az teljesített a legjobban. Mert az azt jelenti, hogy a várható hozam még tovább csökkent.

(#43400) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Csúnya nap lesz ma. Ixion, dörzsölöd a tenyered? :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.