Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44851) aAron_ válasza htomi85 (#44850) üzenetére


aAron_
őstag

Ki akarta így? Milyen formában van manipulálva?

What is your ikigai?

(#44852) aujjobba válasza aAron_ (#44851) üzenetére


aujjobba
addikt

Hát ŐK.

(#44853) joysefke válasza Oppenheimer (#44836) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Es ilyen helyzetben a jo balance sheet-u, jo penzt termelo cegek elnek tul inkabb, nem az olcsok. Az olcsokkal valami gond szokott lenni.

Szvsz egy hirtelen megugró infláció esetén fontos lehet az is, hogy az értékteremtési láncban melyik cégnek mennyire hosszú távra kötött beszerzési szerződései vannak, mennyire terveztek a megugró inflációra és mennyire módosítható a szerződés idő előtt.

Nyilván nem az lesz, hogy minden erőforrás és termék egyszerre egy ütemben drágul. Aki előbb tudja a drágulást a másik féllel szemben érvényesíteni, az jobb pozícióban lesz. Gondolom a véges természeti erőforrások, nyersanyagok, élelmiszerek ára ugrik elsőnek...

[ Szerkesztve ]

(#44854) Sub-S válasza DanielLong (#44827) üzenetére


Sub-S
senior tag

Nem piszkálom, ma CPE-vel bohóckodtam picit.
Nem szeretek shortra játszani, ez ilyen elvi kérdés, bár abból ugye nehezen lehet megélni. :)

(#44855) Zoty4 válasza PredatorZoli (#44845) üzenetére


Zoty4
őstag

én most agyalok ibkr vagy captraderen
osztalék utáni adó: mivel usa részvényeknél levonják az adót (15%) szal szja kötelességed nincs.
szochot meg nem kell fizetni ha az éves fizud több mint a minimálbér 24x-e és alkalmazott vagy nem katas

10-15 évig meg nem tervezek nagyon eladni azon a számlán (igy árfolyamnyereséget nem kell addig fizetnem)

Plusz fasz se tudja mi lesz itthon, egyszer csak felébred a király és államosítja a brókerszámlákat.

[ Szerkesztve ]

(#44856) Lex Icon válasza Ixion77 (#44839) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Nekem ez az infláció - tőzsde összefüggés sántít.
Ha nő az infláció, akkor a pénz vásárló értéke romlik, azaz emelkedtek az árak. De akkor a részvény árak is emelkednek, mert az is áruként viselkedik. Szóval az infláció növekedésétől nem kellene, hogy essen a tőzsde, ahogy a pénzpumpától se.

(#44857) HussarF válasza Lex Icon (#44856) üzenetére

De ha az elszálló infláció pánikot okoz, akkor a risk asset-eket elkezdik eladni, tipikusan a részvényeket és safe-haven dolgokba menekítik a pénzt. Ez már okoz bezuhanást.

(#44858) Ixion77 válasza Lex Icon (#44856) üzenetére


Ixion77
őstag

Olvass tovább. Gyakorlatilag ugyanezt írta le (#44842) mgoogyi, és válaszoltam is: #44843

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#44859) Lex Icon válasza HussarF (#44857) üzenetére


Lex Icon
senior tag

A pánik az igen, de az infla. nem.

(#44860) Sub-S válasza Zoty4 (#44855) üzenetére


Sub-S
senior tag

Miért agyalsz ibkr vagy captrader között?

Nem akartam eddig írni, de most már csak megkérdezem, milyen összefüggés van a között, hogy mikor/hogyan használsz írásjeleket?
Hol van a mondatvégén hol nincs, nagybetűvel indítod vagy kicsivel...
Korábban írtad az életkorod, 'írásképed' alapján a felére sem tippeltem volna. ;]

[ Szerkesztve ]

(#44861) Lex Icon válasza Ixion77 (#44858) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Itt szépen leírod, hogy nem is az infla. okoz esést:
"kételyek a cégek valódi értékében",
"Az eséshez nem szükséges kialakult inflációs spirál.".
Aztán megint az inflációt hozod fel esés előidézőként:
"Mivel most mindenki árgus szemekkel figyeli az inflációs mutatókat, egy esés triggereként az is elég lehet, ha csak a gyanúja felmerül hogy esetleg, talán, majd, lehet hogy lesz infláció ami miatt elképzelhető hogy nem lehet majd pénzt nyomtatni..."
Főleg, hogy az infláció a gazdaságnak nem rossz, hanem szükséges része egy normális értékig, csak a köztudatba az épült be, hogy az rossz.

(#44862) PredatorZoli válasza Zoty4 (#44855) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Hosszú távon osztalékos részvénynek is emelkednie kell, ha nem akkor a reálértéke csökken. Tehát ebben az esetben tekintélyes összegeket bukhatsz el véleményem szerint.
Ki tudja mi lesz külföldön? :D Erre kár alapozni.

(#44863) Zoty4 válasza Sub-S (#44860) üzenetére


Zoty4
őstag

Nem bolcsesz vagyok. Amugy attol fugg, hogy hol irok, hol telon, hol ipad, hol pc. Nem gondolnam hogy a helyesiras miatt valaki nem erti amit irok. Amugy van egy kis diszleksziam is
latom ma se volt nyero a tozsde :U

predatorzoli: ebben is igazad van, de azert egy amerikaban, nemetorszagban bejegyzett broker nagyobb biztonsagerzetet ad szamomra mint egy itthoni. Ausztriaban nezd meg hany bankcsod,brokercsod volt es itthon mennyi. (Direkt nem amerikat irtam :)))
de tegyuk fel hogy itthon fektetsz be, 30 millioig van biztositas, osztalekokkal, arfolyam emelkedessel, dollarhoz kepesti ft leertekelodessel kb 10-15 ev mulva egy 10 millas befizetessel ki axolod a biztositasi dijat.
ergo ha 10 millat betolsz mondjuk evente, ketevente, akkor valthatsz folyamatosan brokert is. Ja es persze remenykedhetez hogy egyikkel se lesz semmi problema a “nyugdijig” ibkrnel es captradernel fel millio dollar a biztositas. En 300k dollarig szeretnem felvinni a megtakaritast

[ Szerkesztve ]

(#44864) Lex Icon válasza Zoty4 (#44863) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Gondolod, hogy a biztosítási összeg nem emelkedik 10-15-30 év alatt? :U

(#44865) PredatorZoli válasza Zoty4 (#44863) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

A biztosítási összeg felé nem megyek, de hosszú távon nyilván emelik majd ennek az értékét, legalább idővel inflációval (szerintem, ha nem akkor megoldom így is).
Nem jelent problémát számomra hogy több brókernél leszek, sőt, ezt is fogom csinálni mert ez is egy diverzifikáció, Idén ment 10 milla a jelenlegi Brókeremhez, jövő évtől már egy másik brókerhez tolom a cuccost, hogy ne lépjem túl a 100k eurót túl hamar.

[ Szerkesztve ]

(#44867) emvy válasza bernel (#44866) üzenetére


emvy
nagyúr

Mennyire semmitmondó, tartalmatlan cikk. Vegyünk aranyat meg ezüstöt, a Netflixet szét fogják darabolni, a Tesla túlértékelt. Köszi, kedves cikkíró, insightful.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#44868) bernel válasza emvy (#44867) üzenetére


bernel
tag

Ha a profiktól is csak ennyi telik, akkor az átlagember még nehezebb helyzetben van.

(#44869) HussarF válasza Lex Icon (#44861) üzenetére

Szerintem nem érted, amit írt. Nem ugyanarról az inflációról beszélt. Az elején hiperinflációt említette. Utána meg a sima infláció visszatérését. Pontosabban normál mértékű, vagy inkább kicsit nagyobb infláció visszatérését, amit nem a gazdaság helyzete indokol, hanem a pénznyomtatás hozza. De a nyomtatást le kell majd állítani miatta. És reccs

[ Szerkesztve ]

(#44870) bandus


bandus
veterán

RC-nel frissen nyitott TBSZ-re at lehet vezetni mar megvasarolt ertekpapirt, vagy TBSZ nyitas -> penz atvezetes -> ertekpapir vasarlas a sorrend? Koszi!

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#44871) PredatorZoli válasza bandus (#44870) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

TBSZ-re csak pénzt tudsz tenni

(#44872) bandus válasza PredatorZoli (#44871) üzenetére


bandus
veterán

akkor valamit beneztem. kicsit jobban utanaolvasva: gyujtoevben feltoltom penzzel, aztan a gyujtoev utan tudok belole venni ertekpapirokat, akarmit?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#44873) PredatorZoli válasza bandus (#44872) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Pénzt csak gyűjtőévben tudsz betenni, és csak pénzt tudsz betenni, értékpapírt nem.
A betett pénzen már gyűjtőévben is vásárolhatsz értékpapírt, adhatsz vehetsz az 1+5 év alatt ahogy szeretnél.

(#44874) Zoty4 válasza PredatorZoli (#44865) üzenetére


Zoty4
őstag

Tudsz itthon 10 jo brokert? :) Aminek nem horror s fentartasa
rc-n kivul en nem nagyon

(#44875) bandus válasza PredatorZoli (#44873) üzenetére


bandus
veterán

koszi a felvilagositast! :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#44876) PredatorZoli válasza Zoty4 (#44874) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Nekem bőven elég lesz 3 is (talán 2-is), mert ingatlanokba is fogok fektetni. Ha az adóelőnyt is számbaveszem, akkor egy rc, kbc, erste hármassal megvagyok. Utóbbi 2-t jobban meg kell fizetni, ingyen ebéd nyilván nincsen.
Az adómentes befektetés egy olyan egyedülálló és jelentős dolog, hogy az én nem cserélném el semmire.

(#44877) Zoty4 válasza PredatorZoli (#44876) üzenetére


Zoty4
őstag

Es mi van ha mondjuk 7 ev mulva megszunik maga a tbsz, ergo minden befektetest megadoztatnak? :)
ingatlan nekem nem palya, ritka amelyik tartosan 4% felett hoz, kb csak airbnb-vel lehet, rendes kiadassal nehez. Nyilvan torvenyesen bejelentve abbol is adozva, lelakjak-felujitas, elromlik valami-javittatni, cserelni kell, nem fizet az alberlo, nem talalsz alberlot stb
es a lakas az nagyon illikvid. Reszvenyekbol el tudsz adni par darabot ha vmiert megszorul , lakasbol nem tudsz 2 m2-t

[ Szerkesztve ]

(#44878) Sub-S válasza PredatorZoli (#44876) üzenetére


Sub-S
senior tag

Hazai brókerek hatalmas szerencséje a tbsz lehetősége, egyébként teljesen versenyképtelenek lennének. Így is mondjuk igazából csak buy&hold-ra jók(kevés tranzakciószámhoz), napi szintű aktív kereskedésre alkalmatlanok...

[ Szerkesztve ]

(#44879) Dare2Live válasza Ixion77 (#44843) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

De mitől üt majd be az infláció? Mikor? :) Japán 30éve próbál mindenhogy inflát gerjeszteni 30éve a deflával küzd.

Az elmúlt 40év a globalizációról szól. NYról megy a termelés "ázsiába". NYon ettől még nem lett munkanélkliség. A kínálat végtelen és olcsó. Ha kereslet megugrik gyártanak 2*annyit. Ugyanannyiért. Vagy olcsobban. Napi 10$ért sorban álnak. Külön "probléma", hogy jön az mi/robotizáció és így se biztos versenyképesek. A kínai szappan teljesen kiszorította az afrikából az afrikait. Nem tudsz annyira keveset fietni, hogy versenyre tudj kelni a géppel. (Meg a kínai dömpingel) Még "olcsobb" lesz minden. A sori munkaerő még kevesebbet ér. Ez MOegyik fő problémája is. Gyári sor mellé lesznek jók a gyerekeink. Kemény dolog ott versenyezni a kínai/paki/bangladeshi/vietnami... munkaerővel és az mi/robotizációval.

Mindenki $ban tartalékol. Az elmúlt 3hónapban többször durván eltünt a $ a piacról. Ha FED nem dönti durva gondok lettek volna. Nem aza gond, hogy dönti ahnem ha nem döntené. :) Persze ekkora külker mérleg hiány melett elvileg mindenki UStr finanszirozza akinek $ja van.

Persze ez a fenti ömlengés mindegy. Kérdés, hogy miben tartsd a pénzed. Az elmúlt 15év tapasztalata alapján sokkal inkább $ban mint ftban. Nesze neked. :)

Megint egy sokat nem érő hsz tőlem. :)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#44880) Stanlee válasza PredatorZoli (#44876) üzenetére


Stanlee
őstag

A KBC meg erste az csak valami fioktelephely, azokra ha jol emlekszem csak a 20000 euro vonatkozik, nem?

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#44881) PredatorZoli válasza Sub-S (#44878) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Igen, ehhez is használom

Zoty4: Ha megszüntetik azt úgy tudják megtenni, hogy bejelentik, hogy innestől nem lehet újat kötni és a jelenlegieket meghosszabbítani. Ekkor ha kifutnak megtehetem hogy átviszem külföldre, addig nem szabad nekem (acc etf-eknél nagyon lényeges a tbsz)
Az ingatlanra várom a jó vételi lehetőséget, nem most van annyi szent. Ha 50-50 arányban van a részvény és az ingatlan az jó diverzifikáció és az egyik fele továbbra is likvid.
Ingatlannal kapcsolatban nekem van olyan előnyöm hogy én egy lepukkantabbat saját kezűleg fel tudok újítani jó olcsól, mert értek hozzá és szoktam csinálni ilyen munkálatokat (nem kell szakembert bérelnem, csak az alapanyagot kell megvegyem).

Stanlee: Erstére 100k eur vonatkozik az biztos, talán a KBC nél van csak 20k mert az nem magyar hanem belga fennhatóság

[ Szerkesztve ]

(#44882) Zoty4


Zoty4
őstag

srácok 6.17-én, azaz lejárt az egyik máp+
Kiválasztott értékpapír:
MÁP+ N2024/02Lejárat időpontjaDevizaKamatozás típusaAktuális kamatÁrfolyamEGYENLEGMAGYAR ÁLLAMPAPÍR PLUSZ 2024/02
2024.06.17HUFFIX4.50 %99.75 %2 075 700
Miért nem tudom eladni 100%-os áron?

PredatorZoli: bejelentik mint az LTP-nél hogy jövő héttől nincs, igaz a futó szerződések maradnak, de utána mi van? Ezt ugye pörgetted tovább folymatosan, ha lejár , rakod tovább másik tbsz-be :)
Meg én 15 év múlva abba akarom hagyni

Köszi, akkor várok még egy napot

[ Szerkesztve ]

(#44883) PredatorZoli válasza Zoty4 (#44882) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Én egyszer abba futottam hogy pont aznap volt a kamatfizetés mint amikor el akartam adni, és ez volt a baja, várni kellett még 1 napot.

Azt LTP-nél azt jeléentették be hogy jövő héttől nem lehet nyitni, de a meglévők kifutnak, ez képzelhető el tbsz-nél is maximum véleményem szerint.
Egyébként meg szerintem nem fogják megszüntetni mert ez jó a haveroknak meg nekik, átlag béla meg azt se tudja mi az hogy tbsz.

[ Szerkesztve ]

(#44884) mgoogyi válasza Zoty4 (#44882) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

A kamatfizetést követő 5 napon adhatod el bünti nélkül, azaz holnaptól.

(#44885) joysefke válasza Dare2Live (#44879) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Kérdés, hogy miben tartsd a pénzed. Az elmúlt 15év tapasztalata alapján sokkal inkább $ban mint ftban.

Se dollárban se forintban, hanem értékben. Ha pedig a kijelentésedet a két valuta árfolyamára vetítem, akkor szvsz butaság. Érzésre a kockázatmentes Forint kamatok az utóbbi 15 évben. bőven egyensúlyozták a Forint romlását a dollárhoz képest. Eurohoz képest mindenképpen, Dollárnak 15 éve ugye volt egy nagy mélypontja.

2007 8 után évekig volt 10% körül a látra szóló kamat.

(#44886) Dare2Live válasza PredatorZoli (#44883) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Szerintem az LTP jól megmutatta mennyire nem érdekli őket a törvény a jogállam. Kihirdetik a tvt és 30nap a hatályba lépés. Rájuk nem vonatkozik.
Hétfőn bejelentik, hogy szerdától nincs.

más: Amúgy én sajnálom, hogy kivezették. Volt egy jó nevelő oldala. Változtani kellett volna rajta de kivezetni nem. Főleg, hogy a hivatalos utóda a NOK egyértelműen semmire se jó max a NERnek.

Félreértés ne essék engem nem érintett már maxra ki volt használva 6db fut.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#44887) Dare2Live válasza joysefke (#44885) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A kérdés $ vagy ft volt. Egyértelműen $.

Hogy te a $/ft mibe raktad milyen "értékbe" az egy nagyon más kérdés.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#44888) PredatorZoli válasza Dare2Live (#44886) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Majd meglátjuk mi lesz. Megjósolni hogy mire vetnek ki plusz adót, vagy miről vonják meg a kedvezményeket nehéz előre kitalálni.
Szerintem is egészségesebb volt, amíg a megtakarítást ösztönözték és nem a nagy összegű hitelfelvételt, pláne hogy ez így egy az egyben be is épült az árakba.

(#44889) bandus


bandus
veterán

még egy revolut->RC kérdésem van, mennyi idő alatt ér oda az EUR utalás? tegnapelőtt utaltam, azt írta a revolut, hogy kát nap az utalás, ma érkezik meg, arra számítotatm, hogy reggel írják jóvá, de nem jött egyelőre meg. mikor számíthatok rá? köszi :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#44890) aujjobba válasza bandus (#44889) üzenetére


aujjobba
addikt

TBSZ-re vagy a foszamlara?
Kozlemenyt kitoltotted, utalasi adatok rendben voltak? [link]
Ha TBSZ-re, akkor minimum 25ezer forintnak megfelelo osszeget utaltal?

(#44891) bandus válasza aujjobba (#44890) üzenetére


bandus
veterán

főszámlára. de nem fog megérkezni, mert elkúrtam :B korábban teszt jelleggel utaltam 50 EUR-t az megérkezett rendben. most két részletben párezer eur-t, de azt gondoltam, hogy a revolut sablon elmenti a közleményt is a nevemmel és az RC azonosítómmal, de hát nem. szóval most lesz egy köröm az RC supporttal.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#44892) aujjobba válasza bandus (#44891) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem menti el.
Ellenben ha kikeresel egy korabbi tranzakciot, belemesz, ott lesz az Ujrakuldes gomb, ott mar megmarad az eredeti kozlemeny.

(#44893) vnorbi válasza bandus (#44891) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Majd ha a végére érsz, írd meg légyszi, hogy mi lett vele. Visszafordította az RC, és újra kellett utalni, vagy elég beazonosítani magad mondjuk a Revolutos IBAN számlaszámoddal (esetleg az utalás Confirmation dokumentumának beküldésével)? Az IBAN-t az RC-nek szerintem látnia kellene a KELER-nél (meg még a nevedet is a küldőnél abban a formában, ahogy a Revolutnak megadtad), csak ezeket az ügyfelek számlakivonataira már nem írja rá.

(#44894) Zoty4 válasza bandus (#44889) üzenetére


Zoty4
őstag

én ha reggel 10ig elutaltam revolutról RC-re, akkor f4-es amcsi tőzsdenyitásra már ott volt aznap a pénz. Amikor utána küldtem akkor csak másnap jött meg. Igaz én $t utaltam nem eurot

Csináld meg jól egyszer az utalást, aztán meg van olyan opció, hogy újraküldés (Tranzakcióknál rányomsz a jó utalásodra, majd újraküldés, az összeget módosíthatod, és a kedvezményezett stb marad

na már megválaszolták :)

[ Szerkesztve ]

(#44895) Mercutio_ válasza Zoty4 (#44894) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha már Revolut: Vagy olyan felület, ahol forintban látom az € eladási árfolyamát?

Btw elég félrevezető, hogy ha app-ban felcserélem a 2 devizanemet, akkor a középen lévő kis részben már a vételi árfolyam jelenik meg forintban ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#44896) Zoty4 válasza Mercutio_ (#44895) üzenetére


Zoty4
őstag

én úgy szoktam cisnálni, hogy rányomok az átváltásra és usdbe beirom hogy 100, ekkor akiírja hogy hány forint, persze folyamatosan változik, de így kb-ra látod a váltási árat, aztán beirom hogy mennyit szeretnk tényleges váltani.

Ami nagyon zavar hogy az automatikus átváltás $-ról ftra működik viszont ft-ról $-ra nem. Tizedes értékek miatt nem tudod jól beállítani, hogy mondjuk 304,5$/hufon váltson 500$t

(#44897) bandus válasza vnorbi (#44893) üzenetére


bandus
veterán

Letoltottem a tranzakcio confokat a revolut appbol es bekuldtem a RC supportnak. Ezeknalapjan azt mondtak jovairtak a penzt, meg nem tudtam netboonra belepni es megnezni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#44898) aujjobba


aujjobba
addikt

Ezeknek az indexarfolyam ugralasoknak az eredetet hogyan kell elkepzelni a valosagban?
Marmint nemreg peldaul kijott a hir, hogy Texasban megnott a COVID esetszam, erre azonnal visszafordult negativba az s&p500.

Ilyenkor a rengeteg Marineni es Belabacsi folyamatosan figyeli a hireket, es amint jon egy hir azonnal ujragondolja a befektetesi strategiajat, es eladja az osszes Google reszvenyet?

[ Szerkesztve ]

(#44899) vnorbi válasza bandus (#44897) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Köszi, ez gyorsan ment.

(#44900) concret_hp válasza aujjobba (#44898) üzenetére


concret_hp
addikt

a rengeteg marinéninek lóf@sz hatása van az árra ilyenkor

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.