Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44401) vnorbi válasza concret_hp (#44395) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Szerintem én voltam, aki figyelte, és írt róluk néha. Keress itt rá a "béta" szóra a topikban, kb megtalálod minden hozzászólásomat a témában.

Mostanában nem annyira figyelem, de a napi zárók úgy kb hihetőek. Amikor csapkodás volt február végén, akkor simán voltak 10-20 százalékos félrekötések, mert kiállt az árjegyző, és nem volt kellően körültekintő a vevő, hogy éppen nem a valós áron tud vásárolni.

Akkoriban hasonló megfigyelhető volt a Xetrán is, ott is láttam 10%-os kilengést, amit nem magyarázott a mögöttes index, valószínűleg ment a kapkodás, és nem volt idő felmérni, hogy a látott piaci ár hogyan viszonyul a valós értékhez.

A pörgést a https://www.bet.hu/oldalak/beta_piac#etf oldalon tudod megnézni. Van részletes kötéslista, amiből következtethetsz, de ezek még most is napi néhány darabot jelentenek. Ott még nem tartunk, hogy az árjegyzővel versenyezzenek a befektetők, és egymást közt lehessen adni-venni kikerülve a spreadet.

(#44402) Zoty4 válasza Ijk (#44385) üzenetére


Zoty4
őstag

szív- és érrendszeri bajokkal, magas vérnyomásban, túlsúlyban szenvedőknek a kertészkedés remek "sport és relaxició"
Meg hát ez is egy látványos dolog, gaz helyett szép rendezett veteményes, szépen nyirt fű, az embernek megelégedést is okoz. Már akinek van igénye ahhoz hogy alkosson valamit. Sokan csak hazaérnek a melobol és nyomják be a pst meg xboxot

[ Szerkesztve ]

(#44403) Sub-S


Sub-S
senior tag

NCLH-val megint lehetett sima longgal duplázni 3 hét alatt, mesés. :)

(#44404) Sub-S válasza Sub-S (#44403) üzenetére


Sub-S
senior tag

Mondjuk a héten a repülésben sincs rossz vétel. :D

(#44405) Ijk válasza Zoty4 (#44402) üzenetére


Ijk
nagyúr

Igen nagyon szép a kert ha van öntözőrendszer, vakondháló, talajcsere, opcionálisan gyeptégla, folyamatos műtrágyázás, gyepszellőztetés, fűnyírás. Ezek pénzbe kerülnek, igaz az xbox is, de azért az jóval olcsóbb.
Szerintem a szép füves kert a jólét mutatója mint inkább a puszta szorgalomé.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44406) g@bo válasza Reverting (#44360) üzenetére


g@bo
nagyúr

"En amit euro-ra valtottam az abban is "rohad" meg..." :DDD :R

amit aranyba tettem, az már 30% felett hozott, aki forintban gondolkodik, az elnézést, de hülye.

(#44407) Zoty4 válasza Ijk (#44405) üzenetére


Zoty4
őstag

a gyep.
De ha van pár paradicsom, paprika, borso, bab, uborka, eper, szőlő, na azt automatában nem fogod tudni se locsolni, se kapálni, ott a szorgalom a lényeg.

(#44408) Stanlee válasza Sub-S (#44403) üzenetére


Stanlee
őstag

Van reszvenyem, ami mostanaig duplazott plusz osztalekot is fizetett. Van olyan, ami felezett meg az osztalekfizetest is megszuntette, pedig nem bank.

A bankos papirjaim mindegyike egy nagy adag xar, a legjobbak csak az ertekuk harmadat veszitettek el es meg mindig nem tertek magukhoz.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#44409) Sub-S válasza Sub-S (#44404) üzenetére


Sub-S
senior tag

Azért Buffet is igencsak rosszkor lépett ki belőlük, hacsak nem hozott össze eddig máson többet. Kíváncsi vagyok lesz-e AAL-nek 50% zárásra. ;]

(#44410) Detached válasza Shade45 (#44398) üzenetére


Detached
csendes tag

Ha már P€MÁP, most 06.21.-én kamatfizetés a 2022/X_EUR papiron, az ujrabefektetést válaszva ilyenkor mi fog történi ugyanebbe a papirba jováírodik, és ergo kk. megy tovabb? Azért kérdezem mert ugye ez a papir mátol már nem vehető, csak az ujabb... remélem nem abbol fektet be a kamatból.

iPhone 14 Pro Max

(#44411) Sub-S válasza HussarF (#44399) üzenetére


Sub-S
senior tag

Ha így haladunk holnapra meg is lesz. ;]
Ahelyett, hogy all-int toltam volna maximális tőkeáttéttel AAL-re és nyugdíjaztam volna magam, buktam újabb 1%-ot dolláron. :DDD

(#44412) concret_hp válasza vnorbi (#44401) üzenetére


concret_hp
addikt

köszi, igen gondoltam, hogy nagy lesz a spread :(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#44413) Sub-S


Sub-S
senior tag

Portfolio: Nagy mozgások egyébként nincsenek az USA részvénypiacain.
Ezek melyik moziban ülnek? ;]

(#44414) concret_hp


concret_hp
addikt

ja és van e valami summary valamerre, hogy melyik bét részvény mikor mennyi osztalékot fizet idén? ha igen nem keresgetném ki...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#44415) Shade45 válasza Detached (#44410) üzenetére


Shade45
senior tag

Pedig én arra tippelek, hogy az új 3 évesbe rakja be; de kérd pénzszámlára, és akkor szabadon döntesz a sorsáról!

[ Szerkesztve ]

(#44416) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok! Utóbbi években sajnos nem volt sok alkalmam befektetésekkel foglalkozni illetve részvénnyel, részvény alapú dolgokkal amúgy sem vagyok tisztában amikor volt szabad pénzem, azt másban tartottam.

Most március végén amikor volt a nagy pánik akkor gyorsan vettem BÉT-ről RC TBSZ számlára fele-fele OTP-MOL részvényt ezt tartani szándékozom reálisan legalább 3 évig.

Mielőtt végleg kifúj a koronavírus pánik, szeretnék még némi pénzt befektetni (idén max ugyanennyit) azonban ezúttal diverzifikáltan és NEM a RC-hoz és mivel gyenge a forint, ezért forint alapú papírokba.

Szóval ha nem a RC-nál nézek milyen diverzifikált, TBSZ-re rakható opció van minél alacsonyabb számlavezetési és járulékos kereskedési (vétel/eladás ÉS az instrumentum belső költsége) költségekkel?

(#44417) Reverting válasza Shade45 (#44415) üzenetére


Reverting
őstag

Nekem is van ilyen 2022/X_EUR, es matol lehet az ujrabefektetest kerni, (30 nap a kamatfizetes elott) En ugy ertelmezetem, hogy ugyanabba a papirba fektet ilyenkor, azaz kamatos kamat... :DDD de ha rosszul tudom, majd kijavitanak...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#44418) Shade45 válasza Reverting (#44417) üzenetére


Shade45
senior tag

Én abból indulok ki, hogy korábbi kamatfizetéskor (PMÁP), az újrabefektetés résznél ki kellett választani az új kötvényt, amibe szándékoztam tenni a kamatot, mert a kamatot fizető kötvény már nem volt vásárolható!
Így én arra számítok, hogy holnap, de legkésőbb hétfőn már lehet nyilatkozni, hogy az új 3 vagy 5 éves PEMÁP-ba rakod a pénzed.

(#44419) Reverting válasza Shade45 (#44418) üzenetére


Reverting
őstag

Most az elobb neztem, jelenleg csak annyi van , hogy P€MÁP, nincs konkret papir a lehetosegeknel, es engedi is menteni a rendelkezest. Par nap es oksabbak leszunk... :)

Szerk: Prémium Euró Magyar Állampapír 2022/X - 2 a tranzakcikban... szoval lehet meg lesz kk... :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#44420) Csabroncka válasza Ijk (#44351) üzenetére


Csabroncka
addikt

Hát ha viszonyítási alap kell (egyébként egészen fiatalon <40) nem egy nagy összeg még a kombináltak sem.
Azt azért még a kockázatinál is jónak tartom, ha kombinálva van ilyen kórházi ellátással, baleseti +-al, vagy rettegett betegségekkel....

Szóval 7-8000 ezer környékén már simán van egy közel 30 millás (fő bizt ) bizti, ami azért ha belegondolok, nem egy órási összeg baj estén a 2-4 éves gyerekek boldogulásához....

"in medias res"

(#44421) Zoty4 válasza joysefke (#44416) üzenetére


Zoty4
őstag

1 évben csak 1 aktiv tbsz-ed lehet, akárhol nyitsz számlát
Ha van már, nem tudsz másik szolgáltatónál nyitni másikat

(#44422) Sub-S válasza Zoty4 (#44421) üzenetére


Sub-S
senior tag

Ezt honnét vetted? Miért ne lehetne több? Pénzintézetenként lehet külön-külön.
Nincs olyan megkötés, hogy összesen csak 1 db TBSZ számlád lehetne évente.

[ Szerkesztve ]

(#44423) Zoty4 válasza Sub-S (#44422) üzenetére


Zoty4
őstag

Sorry igazad van, csak egy penzintezetnel lehet 1, megneztem. Ma is tanultam valamit. Bar nem latom ertelmet halmozni :)

[ Szerkesztve ]

(#44424) vnorbi válasza Reverting (#44419) üzenetére


vnorbi
aktív tag

2022/X-et már nem lehet venni, így az újrabefektetés is csak valamelyik másik papírba mehet (csak a MÁP+ és a babakötvény tud saját magába visszaforgatni folyamatosan, a többi típusnál csak addig mehet, amíg tart az értékesítése az adott sorozatnak).

Ha nem ajánlja fel a felület a választást a rendekezésnél, az attól lehet, hogy az AKK elfelejtett időben szólni a Kincstárnak, hogy most két papírt bocsát ki (eddig csak 3 éves volt, most meg lett 3 és 5 éves is, és simán lehet, hogy a Kincstári felületet arra alapozták, hogy PEMÁP-ból mindig csak egy lesz, így nem kell tudni választási lehetőséget adni).

[ Szerkesztve ]

(#44425) Reverting válasza vnorbi (#44424) üzenetére


Reverting
őstag

Akkor kell par nap, hogy tisztazodjon, mindegy en mar rendelkeztem... :) Persze van ra egy honapjuk...

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#44426) PredatorZoli válasza joysefke (#44416) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Akkor itt két dolog van ugye, először is egy olcsó szolgáltató, másrészt meg egy diverzifikált eszköz.
A szolgáltatót tekintve szerintem RC után KBC a legköltséghatékonyabb (TBSZ miatt csak magyar jöhet szóba).
Terméket tekintve pedig globális ETF felel meg azt általad leírt tulajdonságoknak, viszont ehhez le kell mondanod arról hogy forintban lesz (ha valami jól diverzifikált akkor a mögöttes termék biztosan nem forintban lesz, persze valahogy biztosan lehet hedg-elni de kérdés van e értelme meg egyáltalán meg lehet e azt valahogy oldani, ahhoz a részhez én sem értek).

(#44427) Zoty4 válasza PredatorZoli (#44426) üzenetére


Zoty4
őstag

Lehet kulfoldi azolgaltatonal is tbszt csinalni, csak le kell papirozni a navval
[link]
kbct sokan szidjak, nagyon megdragult

[ Szerkesztve ]

(#44428) PredatorZoli válasza Zoty4 (#44427) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Ezt szerintem rosszul tudod, indéntől már nem engedik, ez egy "újítás"
Lehet a linken ez van, en masrol hallottam, tudommal mostmár nem lehet elintézni, en is nemreg hallottam errol, elvileg kell hogy ismerje mostmár a szolgaltato is a dolgot.
Sajnos nincs itthon annal olcsobb ami nem RC es normalis egyeb szempontokbol, szerintem itthon kb RC KBC meg ERSTE aminek van ertelme, a tobbi nulla

[ Szerkesztve ]

(#44429) Zoty4 válasza PredatorZoli (#44428) üzenetére


Zoty4
őstag

A linket mellekeltem, iden februari bejegyzes a nav honlapjarol

bar en erosen gondolkodok azon, h tbsz nelkul nyitok szamlat kulfoldon, 99%ban osztalekos usat reszvenyt veszek, 10-15 eves tavra, az utan ugyis levonjak a 15%ot
szochot meg nem kell fizetnem

[ Szerkesztve ]

(#44430) PredatorZoli válasza Zoty4 (#44429) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Az a baj hogy itt ahogy az első pont is leírja, ennek nem felel meg a legtöbb külföldi szolgáltató, "mert nem ismeri a magyar szabályozás erre vonatkozó részét"
Ez idéntől vált problémává

[ Szerkesztve ]

(#44431) joysefke válasza PredatorZoli (#44426) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi!

Arról, hogy Forintban legyen nem szeretnék lemondani amíg gyenge a Forint. Egy HUF-> EUR/USD váltással gyakorlatilag realizálnám az árfolyamveszteséget és viselném egy forinterősödés magas kockázatát. Ezt a részét nem is kívánom megvitatni.

Tehát most Forint alapon raknék be pénzt. Az, hogy "jól diverzifikált" legyen az nem kikötés, nekem elég ha viszonylag diverzifikált. A lényeg a minnél alacsonyabb költségszint mind számlavezetésben mind a papír belső működésében (minél kevesebb adásvétel ezáltal jutalék) ez utóbbi legyen maximálisan átlátható is.

(#44432) PredatorZoli válasza joysefke (#44431) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Az a baj, hogy sajnos ebben az esetben csak magyar papírokba tudsz fektetni, mert még ha forintban is megveszel pl egy s&p 500 at a BÉTa-n, akkor is futod a devizakockázatot. (ha nincs valami deviza szempontjából hedgelve, akkor a mögöttes termék devizája számít)
A baj az, hogy sajnos magyar papírokból szerintem nem lehet jól diverzifikált portfóliót kialakítani.
Egyébként mekkora forint erősödésre számítasz, hogy ettől félsz? most 345 körül van, reális esélyt látsz arra hogy 330-at megközelítse?, mert itt a többség nem gondolja ezt.
Alacsony költségszint miatt a hagyományos bef. alapok is kiesnek, magyar ETF meg nem is nagyon van. Kicsit ezek alapján azt érzem hogy a kívánságaid alapján leginkább semmit sem tudunk ajánlani ami részvény jellegű :D

[ Szerkesztve ]

(#44433) Sub-S válasza Zoty4 (#44427) üzenetére


Sub-S
senior tag

Nagyon segítőkész vagy de picit olyan sportszeletes érzésem van. ;]

[ Szerkesztve ]

(#44434) VirsLee válasza joysefke (#44431) üzenetére


VirsLee
őstag

Lehet, hogy kihagytál pár momentumot mostanában...
€ nem 368 hanem 344
$ nem 340 hanem 303
szerinted mennyit fog még erősödni a forint?

(#44435) szabi__memo válasza VirsLee (#44434) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ez egy igen jó kérdés :)

(#44436) Zoty4 válasza Sub-S (#44433) üzenetére


Zoty4
őstag

Sportszeletes? :)

(#44437) aujjobba válasza PredatorZoli (#44432) üzenetére


aujjobba
addikt

Például a HOLD Nemzetközi Részvény Alapok Alapja forint alapú, na persze a mögöttes termék ott is USD szóval mindegy.

95%-ban az MSCI World (fejlett piaci) indexet követi. Az, index nagyságrendileg 60 százalékát az Egyesült Államok részvénypiacai, 9 és 8 százalékát a japán és brit részvénypiac teszi ki. Magas részvénykitettsége miatt a HOLD Alapkezelő (korábbi Concorde Alapkezelő) legkockázatosabb alapjai közé tartozik, ezért ajánlott minimális befektetési horizontja 5 év és a részvénypiaci kockázat mellett a devizaárfolyamok mozgásával (például dollár/forint esetén, ha a forint erősödik, akkor az csökkenti az alap hozamát) is érdemes számolni. “

[link]

[ Szerkesztve ]

(#44438) Sub-S válasza Zoty4 (#44436) üzenetére


Sub-S
senior tag

Nem rémlik egyik régi reklám sem róla? :) [link]

(#44439) joysefke válasza PredatorZoli (#44432) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Igen, a devizakockázatot jelenleg (szerintem gyenge Forint mellett) nem szeretnék, tehát magyar papír kellene.

Mit kódol a "jól diverzifikált" kifejezésben a "jól" szócska? ugye nem arról van szó, hogy jó-nagy rendszerességgel újrasúlyozzák és adás-vétellel kiegyenlítik az egyes részvények kosáron belüli súlyát? Mert ez ugye folyamatos költséggel jár.

Másrészt pedig én vettem nemrég jó pár havi nettó fizuból fele-fele arányban kétféle részvényt 3-5 év TBSZ-re. Ennél a jövőben egy fokkal jobban szeretnék diverzifikálni, de nem feltétlenül az ellentétes végletbe menni ahol rendszeres kereskedéssel (belső költségvonzattal) tartanak fent valamiféle látszólagos egyensúlyt nagyon sok papír között.

Egyébként mekkora forint erősödésre számítasz, hogy ettől félsz? most 345 körül van, reális esélyt látsz arra hogy 330-at megközelítse?, mert itt a többség nem gondolja ezt.

Az ilyesmi könnyen csap politikai hitvitába, egyeseknél a politika még ott sem ér véget ahol a pénzük kezdődik.

Nem vagyok jós, de én úgy gondolom, hogy most volt egy viszonylag jelentősebb Forint leértékelődés, ezért annak esélyét, hogy a Forint a közeljövőben még tovább gyengül kisebbnek adom mint egy ellentétes irányba mutató árfolyamkorrekciót (enyhe Forint visszaerősödés).

De persze bármelyik megtörténhet. Lehet hogy a EUR/Forint visszapattan 330-ra, az EUR/USD pedig 1.2-re. az is lehet, hogy az EUR/Forint marad 345, de évekig itt tanyázik (effektíven szüneteltetve a csúszóleértékelést). Aztán az is lehet, hogy a Forint 345-ről szépen gyengül tovább és már sosem tér vissza a 330-as EUR, de én ebben hiszek a legkevésbé.

A többséggel együtt én is azt gondolom, hogy a Forint hosszú távon fokozatosan szépen értékelődik le az EUR, USD-hez képest, (legalábbis most ez a politikai irányvonal) de egy kisebb kilengés (Forint erősödés) egy Forint->USD vagy EUR befektetés egy évnyi hozamát jó eséllyel azonnal negálja egy nagyobb Forint erősödés meg mondjuk kettő évnyit. Aztán persze amikor visszagyengül a Forint akkor az a Forint -> USD /EUR befektetőnek hozamként jelenik meg, de ez sokáig is eltarthat mire megtörténik.

Mivel én TBSZ-re veszem a dolgokat (és nem nyugdíjig akarom eltemetni a pénzemet), annak a reális tartási ideje pedig tört+3-5 év (közép-hosszú táv) ezért ezt az intervallumot valahogyan össze kéne hangolni magával a befektetéssel.

A gyenge Forintért EUR/USD befektetés vétele úgy hogy egy valszínűbb kezdeti Forinterősdés (még ha enyhe is) elviszi 1-2 év hozamát én pedig várom, hogy mikor lendül vissza az inga -ami devizapároknál reálisan több év- az nekem túl nagy kockázat.

(#44440) julius666 válasza Zoty4 (#44427) üzenetére


julius666
addikt

Azért elég kemény, hogy a saját állításod alátámasztására hozott linkednek már az első pontját se olvastad el, mert az konkrétan cáfolja, amit írsz. :U

Csak olyan számla lehet TBSZ számla, amely a szolgáltató által támogatott módod felel meg annak követelményeinek. Tehát nem elég, ha bejelentesz bármilyen számlát a NAV-hoz és "elbábozod", hogy az egy TBSZ számla.

Hiába nem kell, hogy TBSZ-nek legyen hívva a szolgáltató rendszerében, annak kezelnie kell, hogy be legyen ragadva a pénzed a számlára és ha kiveszel, azzal feltöröd azt és összesített hozamot kell számolnia. Kezelnie kell a 3-5 éves speciális kivételi lehetőségeket, stb. Mivel sehol máshol nincs a TBSZ-hez hasonló konstrukció, ezért lényegében minden szolgáltató kizárva, aki nem célzottan nyújt neked TBSZ számlát.

(#44441) aujjobba válasza joysefke (#44439) üzenetére


aujjobba
addikt

Azt gondolom ebben a helyzetben leginkább a MÁP+ vagy PMÁP lenne az ideális.
Diverzifikálni magyar részvényekkel szerintem nem tudsz, vagy mind emelkedik vagy mind esik, amennyire én tapasztalom.
Mit tudsz venni aminek értelme is van?
MOL, OTP, Richter, aztán ennyi.

(#44442) HussarF válasza Sub-S (#44411) üzenetére

Kiváló kockázatkezelés lett volna, úgy hívják szerencsejáték ;]
Én azt látom most, hogy nagyon optimisták a piacok, risk-on hangulat van, ezért a monetáris politikai irányok által várható árfolyammozgások érvényesülnek (amik egyébként hosszú távon nagyjából mindig szoktak is). Nekem is van most egy nagyobb adag dollárom, ami bukós. De inkább megvárom a visszahúzást. Nem akarom eladni most 303-on, hogy aztán egy-két hét múlva megint a 320-at súrolja alulról. Aztán ha 280ig menetelünk, akkor ez van. A nagyobb részét átváltottam még 323-nál, mert vártam, hogy előbb-utóbb a vad FED-es QE érvényesülni fog.

[ Szerkesztve ]

(#44443) PredatorZoli válasza joysefke (#44439) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Kicsit szerintem túlgondolod. A kiindulási alapod egy deviza árfolyamra vonatkozó spekiláció, és ezt alapul véve lemondasz a diverzifikációról és a nemzetküzi piac magyarhoz képesti jellemzően magasabb és mindenképpen megbízhatóbb, stabilabb hozamáról is.
Persze megteheted hogy a jelenlegi 2 papírod mellé veszel még párat, pl Richtert, Telekomot, de nem lesz az igazi. Én is azon a véleményen vagyok, hogy ha nem mered bevállalni a devizakockázatot (amit magyar befektetőként véleményem szerint kénytelen vállalni az ember, ha részvényekbe szeretne fektetni, ráadásul ez ránk nézve inkább pozitív mint negatív hosszú távon), akkor válassz inkább állampapírt.

(#44444) mgoogyi válasza joysefke (#44439) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Magyar részvényeket diverzifikáltan bux etf-el a legegyszerűbb tartanod (vagy megveszed a 4 nagyot). 3-5 éves távon viszont bármi lehet a részvénypiaccal, így ebbe csak annyi pénzt tegyél, amit akár bent is tudsz hagyni tovább, hogy ne kelljen áron alul kiszállnod. A többi meg máp+ vagy pmáp, ha maradunk a forintnál.
Nekem szemre a dollár most olcsó, nem aggódnék dollár kitettség miatt egy részvény etf-ben. Ott a volatilitás magából a részvénypiacból jön elsősorban.

(#44445) buherton válasza Detached (#44410) üzenetére


buherton
őstag

Laza 0,5%-al kisebb kamat a 3 éves papíron. Nem az évszázad üzlete :( .

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#44446) DNReNTi válasza DNReNTi (#44278) üzenetére


DNReNTi
őstag

Kicsit docogosen, de megjott a tippem.
Luftnahsa hozta a 11-et es vele a ~20%-ot. Szivesen.

Kozben a Hertz "szarnyal", azt szerintem azonnal eladom ahogy nyit a piac.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#44447) Sub-S válasza DNReNTi (#44446) üzenetére


Sub-S
senior tag

Ez a 20% csak torzított számításból jön ki a hétre, ~9.9-ről indultunk, ne az előző heti 9.2-es záróból indulj ki, hogy meglegyen a 20%-od. ;) Illetve a heti legjobb beszállóhoz viszonyítani sem elegáns, hogy elmondhassuk meglett a 20% (ami még így sincs 20). :)

[ Szerkesztve ]

(#44448) joysefke válasza PredatorZoli (#44443) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Hmm. Forintban kapom a fizetésemet és Forintban is költöm el. Pár éves távon bevállalni a dollár hullámzását még akkor is plusz kockázat lenne, ha nem érezném a Forintot gyengének.

Békeidőben illetve ha már jó ideje rakosgatnám a jövedelmem egy részét dollárbefektetésekbe egyetértenék a konklúzióddal. Más lenne a kiindulási alap és az árfolyamingadozások is el lennének mosva.

Bux etf ről mit kell tudni, mekkora az éves belső költsége illetve mennyire nagy a spread?

(#44449) DNReNTi válasza Sub-S (#44447) üzenetére


DNReNTi
őstag

Jo-jo, en az elozo heti zarobol indultam ki, valszeg elsosorban azert mert ott vettem. Mea culpa. :K

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#44450) vzozo válasza DNReNTi (#44446) üzenetére


vzozo
senior tag

Kozben a Hertz "szarnyal", azt szerintem azonnal eladom ahogy nyit a piac.

Hoppá, ez meg mitől, amikor elvileg csődben vannak? Spekik?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.