Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44451) kovisoft válasza joysefke (#44448) üzenetére


kovisoft
őstag

És pár éves távon nem gond bevállalni a BUX hullámzását?

(#44452) buherton


buherton
őstag

A HP és a PTEN is szárnyal.

Szerintem a Shell nem rossz vétel.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#44453) goccer


goccer
aktív tag

Sziasztok két kezdő kérdés.
Miután nagy bizniszt én se látok a PEMÁP kamat újrabefektetésben felmerült, hogy adott esetben hogy lehetne a legköltséghatékonyabban kiutalni ÁK-tól az eurot. Forint folyószámla mellett Revolutom van, de gondolom drága mulatság lenne oda kiutalni, emellett RC-nél van számlám, de oda meg nem hiszem hogy ki lehet utalni. Mi itt a best practice?

A másik, hogy RC-n most próbáltam életemben először ETF-et venni. Megadtam egy olyan limitet, ami alá leszúrt ma reggel az árfolyam egy rövid időre, de mégse teljesült. Részvénynél még megérteném, hogy valahogy átugorja a piac a vételi ajánlatom, de azt hittem ilyet ETF kevésbé csinál. Ezek szerint mégis van ilyen, vagy én csinálhattam valamit rosszul?

[ Szerkesztve ]

(#44454) Stanlee válasza vzozo (#44450) üzenetére


Stanlee
őstag

Szeretik csodnek forditani, de a chapter 11 az nem igazi csod, az azt jelenti, hogy csodvedelmet kernek, van egy reorganizacios tervuk, es akar 18 honapon keresztul is ennek megfeleloen talpra tudjak allaitani a ceget anelkul, hogy a hitelezok likividalnak azt, mert nem fieztik a hitelt. Persze az utolso levegovetelt is meg kell beszelni az erre kijelolt birposaggal es par dolgot a hitelezokkel, de azert megse totalis csod.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#44455) Gabás válasza goccer (#44453) üzenetére


Gabás
addikt

Az ÁK-tól mindenhova ingyenes az utalás, és RC-hez is lehet utalni

(#44456) PredatorZoli válasza joysefke (#44448) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Tudtommal nem nagyon van BUX ETF, csak ami bef alap jellegű, jó kis éves 2%-os költségekkel meg 2-3% bekerülési költséggel.
Pár éves távon nincs értelme részvénybe fektetni, mert a piaci volatilitás sokkal magasabb mint az általad rettegett deviza kockázat, ebben azt gondolom hogy minden jelen lévő egyetért.
BUX ETF-et egyébként könnyű csinálni magadnak, ahogy mgoogyi is írta, vedd meg a 4 nagyot a megfelelő artányban, a bux annyira szegényesen diverzifikált hogy kb ennek a négynek az árfolyama rángatja gyakorlatilag teljes mértékben.

(#44457) vzozo válasza Stanlee (#44454) üzenetére


vzozo
senior tag

Magyarul megint nyuszi voltam, hogy nem vásároltam belőle pár ezer euróért, hogy aztán duplázva-triplázva eldobjam :)

(#44458) mgoogyi válasza joysefke (#44448) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Ha részvényekbe fektetsz, akkor az árfolyammozgás sokkal inkább a részvénypiacból fog jönni és 5 éves távon eleve rizikós a kimenetel.

BUX etf: a TER 0.65% környékén szokott lenni.
A BÉT-en tudod venni.

https://www.otpbank.hu/otpalapkezelo/hu/A_BUX_ETF
http://www.bamosz.hu/alapoldal?isin=HU0000704960

(#44459) Kobe válasza vzozo (#44457) üzenetére


Kobe
veterán

En jokat mosolygok a mostani helyzeten. Benny Hill kabare.
Az a resze OK hogy a tozsde a dollar erteket reflektalja es aramolnia kell valahova ha egyre tobb van belole, de ugyanakkor 1-1 ceg papirja meg a ceg jovobeli beveteleit, penztermeloi kepesseget is kell(ene) tukrozze.
Heti jelentesek alapjan mar "csak" heti 2-3 millio uj munkanelkuli van, csak - 40% az ipari, feldolgozoipari visszaeses (-80-90% a szolgaltatasoknal), es a tozsde megy mimt a meszes

A munkanelkuliek jonnek valahonnan,nem a felhobol potyognak ki hanem rengeteg cegtol.... Amelyik cegnel tomeges leepitesek vannak azok hogy fognak nem hogy novekedest, de az eredeti termelesi - szolgaltatasi szintet utolerni, hogy meglegyen a piac altal "bearazott" bevetel is? Illetve 20% munkanelkuliseg mellett miert gondoljak hogy a fogyasztoi vasarloero eppolyan maradt?
Szerintem csunya vege lesz meg ennek a heti uj nasdaq csucs dontogetesnek.....lehet hogy a szintek megmaradnak, de akkor torvenyszeruen egy massziv USD devalvalodassal egybekotve, de az hogy a semmire nonek a fak es kozben sz USD sem gyengul, nem igazan letezik

(#44460) Zoty4 válasza Sub-S (#44438) üzenetére


Zoty4
őstag

:B :P

(#44461) Stanlee válasza vzozo (#44457) üzenetére


Stanlee
őstag

En sem mertem belevenni. Ichan aki jobban foglalkozik napi szinten befektetesekkel, mint mi, az 2 mrd dollar veszteseggel kiszallt belole.

@Kobe: ahol engedik USA-ban ujra nyitni a boltokat, ott nagyon sok mar a virus elotti forgalom 75%-an van. A nagycsomo munkanelkuli meg olyan, hogy amilyen gyorsan elkuldtek oket, olyan gyorsan vissza is veszik, ha szukseg van rajuk.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#44462) Dare2Live válasza Kobe (#44459) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ne azt kereskedd amit gondolsz hanem amit látsz....

A fő vonal okokat meg ixion77 összefoglalta.

magyar ápr adat. Sztem május se lesz sokkal jobb de remélem junius már igen. Fő kérdés beindul e az autófogyasztás.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#44463) Zoty4 válasza julius666 (#44440) üzenetére


Zoty4
őstag

nem teljesen értelek, belinkeltem a nav honlapját, mit cáfoltam a saját állításomat?
ez a címe: Kérdések és válaszok a külföldi befektetési szolgáltatóval, hitelintézettel kötött tartós befektetési szerződésről.
Amúgy tavaly pl degironál sokan csináltak tbszt. Ezért kerestem rá a navnál , és ime. Ennyi. Én nem akarok tbszt csinálni külföldön, itthon se nagyon van nekem értelme tbszbe tartani a megtakarításomat. De pls ne folytassuk ezt a vitát, mert parttalan.

(#44464) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

tavalyi TBSZ esetén osztalék hova kerül? TBSZ számlára?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#44465) Zoty4 válasza Dare2Live (#44464) üzenetére


Zoty4
őstag

igen

(#44466) Shade45 válasza goccer (#44453) üzenetére


Shade45
senior tag

Kérd Revolut számlára, ingyenesen kiküldik, kb 2 munkanap alatt a számládon is lesz!

(#44467) Kobe válasza Stanlee (#44461) üzenetére


Kobe
veterán

Azert ez nem ennyire fekete feher.
Egyreszt Trumpli folyamatosan gondoskodik olyan belbiztonsagi helyzetrol, ami miatt joparan meggondoljak hogy akar-e olyan hudegyorsan lightosabb haborus ovezet kozott ingazni orakat.... Ismerosek pl new yorkban telepitenek multimedias hardvereket, melo eppenseggel lenne (igaz fele / negyede mint a valsag elott) de azt sem vallalja be mert new yorkba kocsival bejutni min 3-4 cinkes (autogyujtogatos, rohamrendoros, macskako dobalos) keruleten kene atmenni. A lett volna melo, de.... cimu mondatokbol meg ugye nem lesz GDP, es eleg sok helyen ez van, eddig a virus miatt, most meg azert maradnsk otthon h ne kapjon gumilovedeket a pofajaba...

A masik meg a munkanelkuliseg spiralis es ongerjeszto hatasa. Az altalanosan igenybevett szolgaltato, szorakoztato, kereskedelmi agazat huzta a legrovidebbet,vagyis az a terulet ahol altalaban a szegenyebb / atlagosabb jovedelmuek koltottek. A gazdagok eddig sem a walmartba es costco ba, cinemacitybe jartak....

Namarmost egy munkanelkuli walmartos / kisbolti eladonak azt mondani, hogy kva gyorsan visszaveszlek csak a hozzad hasonlo emberek kezdjenek el ujra kolteni.... Eleg fabol vaskarika esete, erted...

(#44468) Kobe


Kobe
veterán

KSH uj adatai, mondjuk szamitani lehetett ra
Aprilisi vendegejszakak:
Kulfoldi vendegek altal foglalt: - 98,7%
Belfoldi vendegek altal foglalt: - 95%

Noice

(#44469) Sub-S válasza DNReNTi (#44449) üzenetére


Sub-S
senior tag

Jó, csak amit írtál abból valaki azt hihette ha kedden beszáll akkor most már 20%-ot tudott volna sima longgal hozni ami nem igaz ebben a formában.

Illetve korábban csak a mentőcsomag kapcsán bíztál hasonló fellendülésben, de ez valójában már nem csak annak a következménye hanem a repülési és egyéb korlátozások feloldásáé plusz az újabb irgalmatlan pénzszórásé, gyakorlatilag bármilyen korábban földre vágott részvénybe ha belevett valaki 20% közelében hozott vagy jóval felette is akár(hajós, repülős, autós, plázás...).

AAL elképesztő, premarketen már újabb 30%-nál jár... de RIG se kutya. :)

[ Szerkesztve ]

(#44470) Sub-S válasza Sub-S (#44469) üzenetére


Sub-S
senior tag

Még a munkanélküliség is csökken, ki is lőtt minden újra, mi az a válság? ;]

[ Szerkesztve ]

(#44471) Zoty4 válasza Sub-S (#44470) üzenetére


Zoty4
őstag

tegnap nasdaq alltime csúcs, ha így egy jövő héten meglesz S&P is
alig 200 pont kell hozzá

várható volt, ennyi rossz hír után.
-hétről hétre nőtt a munkanélküliség
-növekedett a covid fertőzések/halálok száma
-kb polgárháborús körülmények usa szerte
-földrengés kaliforniában
és a tőzsde emelkedett

erre most jött egy kis jó adat...

[ Szerkesztve ]

(#44472) aujjobba válasza Kobe (#44459) üzenetére


aujjobba
addikt

U.S. regains 2.5 million jobs in May, unemployment falls to 13.3% in surprise BLS report”

Eszerint csökkent a munkanélküliség.
[link]

(#44473) julius666 válasza Zoty4 (#44463) üzenetére


julius666
addikt

Én erre válaszoltam:
Lehet kulfoldi azolgaltatonal is tbszt csinalni, csak le kell papirozni a navval
Elméletileg lehet, gyakorlatilag nem. A linkeden is gyakorlatilag ezt írják le virágnyelven.
Ha félreértettem az eredeti állításodat, akkor bocs, de más is ahogy nézem.

(#44474) buherton


buherton
őstag

Az AAL és UAL is elképesztően növekszik. Tegnaphoz képest +25% :Y .

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#44475) Zoty4


Zoty4
őstag

mai nap +900$ :))

(#44476) aujjobba válasza buherton (#44474) üzenetére


aujjobba
addikt

Nézném én is, de jelenleg a revolut és a trading212 is meg van halva, be se tudok lépni.
Fura, mindkettő egyszerre.
Elképzelhető valami gáz van a tőzsdei kapcsolattal?

A CPE 35%-ot ugrott fel!

[ Szerkesztve ]

(#44477) Zoty4 válasza aujjobba (#44476) üzenetére


Zoty4
őstag

én pont most akartam topuppolni revolutot, otpről eltünt a pénz, revon nem jelent meg

(#44478) aujjobba válasza Zoty4 (#44477) üzenetére


aujjobba
addikt

Teljesen halott, be se enged.
Gondolom mindenki ráugrott egyszerre a tőzsdére.

Mondjuk ez így elég gáz, hogy nem tudom realizálni a hirtelen jött hasznot, mert bacnak működni a tőzsdei platformok.

(#44479) buherton válasza aujjobba (#44478) üzenetére


buherton
őstag

Ha longban vagy, akkor nem kell sietned. A NCLH és a CCL is szárnyal.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#44480) Zoty4 válasza aujjobba (#44478) üzenetére


Zoty4
őstag

probálkozz, most beengedett és meg is jött a pénz

(#44481) Sub-S válasza buherton (#44479) üzenetére


Sub-S
senior tag

Épp az, hogy a premarketes felvert ár gyorsan leeshet nyitás után, aztán hogy merre tovább majd kiderül, de pont ilyenkor van szükség a gyors cselekvésre, és nem olyan brókernél bohóckodni ahol csak webes mókolás van... persze így is jó kis pluszban lesz még, de sokkal többen is lehetne ha időben adja el és veszi vissza picit később. :) A legjobb persze ha jókor forgatja a short-long irányt, de ha azt benézi akkor az nem annyira szerencsés :D

[ Szerkesztve ]

(#44482) Kobe válasza aujjobba (#44472) üzenetére


Kobe
veterán

Ezzel gyak a 8-9 hete tarto kaoszbol visszahoztak 1 hetet.... Gratula :D
Vegulis, ha a parittyako 200km/h helyett csak 180-al zuhan az mar majdnem emelkedes :D

(#44483) Sub-S válasza Kobe (#44482) üzenetére


Sub-S
senior tag

Szerintem már volt itt is tárgyalva, hogy mennyire nem mutat valós képet az amerikai munkanélküliségi adat, mikor sok esetben a munkáltatónak és munkavállalónak is jó az ha az 'ingyenpénzen' van inkább otthon...

(#44484) Kobe válasza Sub-S (#44483) üzenetére


Kobe
veterán

Ez mindig a serpenyo 2 oldala, csak azt hiszik lehet a ket felebe dobalni anelkul hogy barmelyik oldalra el ne billenne a merleg
Mindenki otthon lebecol allami ingyenpenzen : fake a munkanelkuliseg, de devalvalodik az USD
Van allami helikopterpenz dogivel : mondjak h a tozsde csak ujrarendezodik a devalvalodott ertek szetint es azert megy (csak akkor jogos a kerdes miert nincs infla?)
Nimcs allami ingyenpenz : van valos munkanelkuliseg

Akkor melyik lehet igaz?

(#44485) aujjobba


aujjobba
addikt

Kezdőként a tanulság a részvény vásárlásaim kapcsán a mostani válságban: mindent korán vettem meg az elején amikor még keveset esett, és korán is adtam el, amikor csak keveset hozott vissza.
Összességében pluszban vagyok, de csak kevéssel, például a CCL-t tegnap eladtam $18 környéken, ma meg már 21 felett járt. Invesco is duplázott mióta eladtam, a Walgreens-t drágán vettem $48-on, az még vissza se tért.
Na mindegy tapasztalatnak jó volt, a következő válságban próbálok megfontoltabb és türelmesebb lenni.

Az ETF-ek szerencsére már eléggé pozitívak, bár ott is volt korai vétel, az első kisebb esésre bevásároltam olyan áron ami most még messze van. De azt folyamatosan vásároltam lefelé.
Itt annyit rontottam még el, hogy nem hagytam szabadon készpénzt, így az abszolút mélyponton nem tudtam vásárolni.
Néztem ár árakat és fogtam a fejem, mert nem volt már pénzem (a vésztartalékon kívül, de ahhoz nem mertem nyúlni).

Csináltam egy táblát róla ha érdekel valakit: [link]

[ Szerkesztve ]

(#44486) joysefke válasza kovisoft (#44451) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

És pár éves távon nem gond bevállalni a BUX hullámzását?

-(1)szükséges rossz.
-(2)de a szükséges rossz mellé nem akarok még egy "nem feltétlenül szükséges rosszat" bevenni az egyenletbe (huf/usd hullámzás)
-(3)ha pedig bevenném a nem szükséges rosszat is, akkor olyan pillanatban venném be, amikor az árfolyam hullámzás vélhetően éppen kedvez nekem nem amikor éppen ellenem van. Főleg ha egyszerre sokat rakok be.

A BUX hullámzására a B-tervem, hogy 3-5év után is tartom valameddig/ameddig kell, ha úgy érzem, hogy a TBSZ vége nem jó kiszállási pont.

ha most a HUF/USD befektetésbe a hullám rossz oldalán (ahol szerintem vagyunk) szálok fel, akkor sokkal nagyobb esélyt adok arra, hogy a TBSZ ideális kiszállási pontjainál vagy a tőzsde vagy a devizaárfolyam nem fog stimmelni.

[ Szerkesztve ]

(#44487) bandus


bandus
veterán

vennék valamilyen all world etf-et 1M értékben, erről kérdeztem már a múltkor. nekem ebből valamelyik vanguard szimpatikus az RC-nél. itt nyitok egy számlát ingyenesen, utalok be forintot, amelyet átváltok dollárra, és amiért kifizetem a 20 USD jutalékot.

olcsóbb lehet-e ennél ha kp-ban fizetek be usd-t a rafin keresztül (feltéve, hogy rendelkezésre áll a kp)?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#44488) kovisoft válasza joysefke (#44486) üzenetére


kovisoft
őstag

Nem "szükséges rossz", tarthatod akár állampapírban is a pénzed.

(#44489) szabi__memo válasza aujjobba (#44485) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szerintem még benne vagyunk a jelenlegiben bőven, talán még az alja se volt meg

(#44490) mgoogyi válasza bandus (#44487) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Az RC-nél a xetra/euronext etf-ek csak euróban vásárolhatóak, usd-ból nem tudsz venni náluk etf-et.
A legolcsóbb módja az euró bejuttatásának, ha van revolutod. Feltöltöd bankkártyával, átváltod euróra, kiutalod RC számlára.

(#44491) Sub-S válasza szabi__memo (#44489) üzenetére


Sub-S
senior tag

Az világossá vált már szerintem, hogy most mindent meg fognak tenni, hogy ne fordulhasson elő mélyebb alj. Elnökválasztás éve, miegymás, bármit megtesznek, hogy ne forduljon elő, nem hiába már most is még további stimulusokról beszélnek...

(#44492) szabi__memo válasza Sub-S (#44491) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ja, de annak is vége lesz

(#44493) Sub-S válasza HussarF (#44442) üzenetére


Sub-S
senior tag

Jó az, van benne egy kis kellemes izgalom. ;]

Hétvégére miben kell most hagyni a pénzmagot euróban vagy dollárban? :)

(#44494) Sub-S válasza Sub-S (#44493) üzenetére


Sub-S
senior tag

Vagy most inkább a forint a befutó. ;]

[ Szerkesztve ]

(#44495) Stanlee válasza aujjobba (#44485) üzenetére


Stanlee
őstag

En szerencsere nem lottem el egyszerre az osszes cash-t az elejen, igy voltak jobb es rosszabb vasarlasaim. A Shell reszvenyem az ma fordult at pluszba. A Royal Bank of Scotland az meg mindig massziv minuszban van. Sajnos a tartalekok nalam is vegesek voltak, de alapvetoen olyan reszvenyeket vettem, amikbe amugy is fektettem volna. Hosszutavra vasarolok, ezeket nem adom el egy ideig.

A fizetesembol ami maradt ho vegen, azt mind reszvenyvasarlasra forditottam, ill. az a keves osztalek, amit iden kaptam, az mind reszvenybe ment. Nyaralni mar ugyse fogunk :-)

Lassan visszterek a normal megtakaritasi menetbe, ETF, kis cash... Az ETF vasarlasaimat megvaltoztatom, valoszinuleg csak egy MSCI All World ETF-et fogok venni a jovoben.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#44496) RM1 válasza Stanlee (#44495) üzenetére


RM1
aktív tag

Hasonlóan csináltam én is. De azt pl. nem értem az OXY miért erősödött ma 30%-t. Múlt héten eladtam pár kevésbé jól teljesítő részvényt (ami 2 napra rá ugrott 20%-t), amiből OXY-t vásároltam, fogtam is a fejem, hogy rossz döntés. De most már tényleg nehéz magyarázatot találni, a 40$ olajár még azért annyira nem jó szerintem.

(#44497) buherton válasza RM1 (#44496) üzenetére


buherton
őstag

Emiatt kezdtem azt gondolni, amit Oppenheimer is.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#44498) Sub-S válasza RM1 (#44496) üzenetére


Sub-S
senior tag

Elvileg megegyeztek arról, hogy a korábbi vágások továbbra is érvényben maradnak még egy hónapig, valaki már 60-70-es árfolyamot jósol a nem is túl távoli jövőre, minden korábbi 'selejt' olajcég is szépet ment ma, ha valaki ilyenkor akar spekulálgatni és szépet kaszálni az RIG-re vessen egy pillantást. :)

(#44499) bandus válasza mgoogyi (#44490) üzenetére


bandus
veterán

koszonom! topikban visszakeresve revolutrol torteno euros utalasnal osszeghatar sincs, ahol magyarazni kellene a penzt, bar ~3000 eur azert valszeg nem ez az osszeg :B

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#44500) emvy válasza Stanlee (#44495) üzenetére


emvy
nagyúr

Én is kicsit túl óvatos voltam, de hát utólag mindig okos az ember. 15% körül csináltam ezalatt a három hónap alatt teljes portfólióra nézve, de például az utóbbi pár nap eseményeiből kimaradtam.

while (!sleep) sheep++;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.