Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44551) vnorbi válasza akela91 (#44549) üzenetére


vnorbi
aktív tag

"Követem a vásárlás napján lévő MNB-s forint/deviza árfolyammal is a nyereséget/veszteséget, az adózás miatt jövőre hasznos lesz tudtommal."

Az adózás az eladás utáni évben lesz érdekes, de amúgy igen, ezek az árfolyamok hasznosak lesznek, csak nem a vásárlás és eladás napján érvényes árfolyammal kell majd számolni, hanem az elszámolás napján érvényessel. Ez általában a tranzakciót követő második munkanapot jelenti (tőzsdétől függ az elszámolás napja).

[ Szerkesztve ]

(#44552) akela91 válasza kexksz (#44550) üzenetére


akela91
addikt

Abszolút nem fogtam meg az alját, sőt, az Ishares Core ETF-et €47,79 -ért vettem, de 40 körül is járt. MasterCardot ~250-es átlagáron vettem, holott volt az 203-on is. MSFT 145-ön, de volt 135-ön is, Disney 106 vs 80.

Kivétel a Delta Airlines és a Wells Fargo volt, ott tényleg majd a legalját megfogtam :D

Node ez így is túl szép hogy igaz legyen kategória ennyi idő alatt :) Egyébként voltam vastagon mínuszba is egy ideig(a fent említett ok miatt) márciusban-április elején, de nem ijedtem meg szerencsére.

Persze még bukhatom innen is az egészet :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44553) r3dsnake válasza r3dsnake (#44542) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Amúgy Revoluton tradingnél az adózás hogy történik? Találok erről valahol infót? Köszi!

(#44554) szabi__memo válasza kexksz (#44550) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Lehet csak akkor ha most eladja :))

(#44555) akela91 válasza szabi__memo (#44554) üzenetére


akela91
addikt

Bizony, van benne igazság. Nem mondom hogy nem gondolkodom rajta. :)

(#44556) Thom!


Thom!
veterán

Q2 GDP adatok US/EU mikor jönnek ki?

(#44557) aujjobba


aujjobba
addikt

(#44558) bekecs76


bekecs76
tag

Sziasztok!
A TBSZ számláról, ha gyűjtőévben veszek le pénzt, akkor is megszűnik?

(#44559) mgoogyi válasza bekecs76 (#44558) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

igen

(#44560) Thom! válasza aujjobba (#44557) üzenetére


Thom!
veterán

szerintem becsődől

(#44561) Stanlee válasza Thom! (#44560) üzenetére


Stanlee
őstag

Ha becsodol, akkor akik most pumpaljak fel az arat nem fognak semmit kapni, mert a hitel az meg mindig tobb, mint a biztositekkent felajanlott autok erteke.

En orulnek neki, ha megmaradna...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#44562) Sub-S válasza Stanlee (#44561) üzenetére


Sub-S
senior tag

Ki volt aki nem húzta ki a profitot reggel? ;]

(#44563) Sub-S


Sub-S
senior tag

Ejj, röpködnek szépen a short tiltások. :)

(#44564) buherton


buherton
őstag

Eddig tartott a jó idő. Most kb minden csökken.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#44565) Zoty4 válasza buherton (#44564) üzenetére


Zoty4
őstag

sztem max 1-2 nap aztán megyünk, leverjük az S&P régi csúcsát

(#44566) RM1 válasza buherton (#44564) üzenetére


RM1
aktív tag

Tegnap vettem JNJ-t, ma csak az zöld a portfóliómból. Olajat meg adtam el, az ma -9%.

(#44567) pruf


pruf
csendes tag

Sziasztok!

Szerk: https://www.trading212.com/en/promo-codes-terms
Itt olvasottak szerint itthon is működik Trading212 kódos téma. Esetleg tudok valakitől kérni privátban? Illetve, hogy mennyi a min deposit amivel teljesíthető a behopp?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Bestsecret inv. privátban kérhető

(#44568) DanielLong válasza pruf (#44567) üzenetére


DanielLong
senior tag

Az a baj, hogy próbáltuk, de sem én sem a kolléga nem kapott tudtommal ingyen részvényt eddig. A kódommal meg valaki próbált regisztrálni, de már nem volt érvényes, miközben az appban nekem még mindig azt mutatja...

(#44569) RM1 válasza DanielLong (#44568) üzenetére


RM1
aktív tag

Én is megpróbáltam, a kóddal regisztráltam, kuponkódot is beírtam, töltöttem is fel pénzt, de 1 hét alatt semmi.
Aztán visszautaltattam a pénzt, 1 nap csúszással visszaküldték.

(#44570) bekecs76


bekecs76
tag

Srácok!
Randomnál a netboon felületen a főszámlámról, hogyan tudom átrakni TBSZ-re a pénzt? Át lehet egyáltalán? Kerül költségbe?

(#44571) Dare2Live válasza bekecs76 (#44570) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

netboon felületen át lehet rakni TBSZre csak nem ugrik be hogy ingyenes

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#44572) Sub-S válasza bekecs76 (#44570) üzenetére


Sub-S
senior tag

Ingyenes, Személyes -> Átvezetés.

(#44573) bekecs76 válasza Sub-S (#44572) üzenetére


bekecs76
tag

Részvényt is ugyanígy át lehet rakni dijmentesen?

(#44574) aujjobba válasza bekecs76 (#44573) üzenetére


aujjobba
addikt

Részvényt nem tudsz, csak pénzt.

(#44575) podcast


podcast
tag

Raiffeisenes bankkártyát használ valaki webkincstárban? Raiffeisen tényleg díjat számol fel a kártyás vásárlások után - az olcsóbb számlacsomagokban?

(#44576) Zoty4 válasza podcast (#44575) üzenetére


Zoty4
őstag

Meg kene nezni a bankod komdicios listajat, honnan tudjuk?

(#44577) Stanlee válasza DanielLong (#44568) üzenetére


Stanlee
őstag

Valaki irt ide, hogy kapott valami reszvenyt valami kodra...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#44578) DanielLong válasza Stanlee (#44577) üzenetére


DanielLong
senior tag

Az másik kód volt és asszem csak fix 15€ részvény járt érte. Talán már nem is érvényes.

(#44579) Kobe válasza Stanlee (#44577) üzenetére


Kobe
veterán

Csak nekem tunik ugy, hogy a trading212 ingyen reszveny kicsit arra hajaz mint amikor emberunk itt a topikban a Curve haveri meghivasok utan jaro apropenzt akarta az evszazad megtakaritasi formajanak elloni es meg hozamot is kalkulalt ra? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44580) Stanlee válasza DanielLong (#44578) üzenetére


Stanlee
őstag

5.8. From 05.03.2020, the list of the qualifying countries is limited to the United Kingdom, France, Germany, Switzerland, Austria and The Netherlands.

@Kobe: naja, az biztos, hogy ebbol nem lehet meggazdagodni. Amugy maximum 20 reszveny-t adnak, de ahogy elnezem, nem tul megbizhatoak.

[ Szerkesztve ]

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#44581) bandus


bandus
veterán

huh, ez a netboon rendszer eléggé szenvedős. azt hiszem megtaláltam amit kerestem:
villámkötés eu 1, itt a listán felveszem azokat az etf-eket amiket szeretnék vásárolni normáld/daytrade ügylet keretében. revolutrol utalok eurot (nem kártyás befizetés!) és megfeszem az etf-et, és ennyi, ugye?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#44582) DanielLong válasza Stanlee (#44580) üzenetére


DanielLong
senior tag

Úgy tűnik addig már senki sem olvasott le :D

(#44583) Stanlee válasza DanielLong (#44582) üzenetére


Stanlee
őstag

Az elejen is ezt irjak. Ami meg jo, hogy a minimal deposit nincs konkretizalva ahhoz, hogy megkapd a reszvenyt.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#44584) Sub-S


Sub-S
senior tag

Viszik fel a Tesla célárát sok helyen, az 1000-et már most is karistolja, lehet belőle tényleg akár 1500 is 'hamarosan'? :)

(#44585) Kobe válasza Sub-S (#44584) üzenetére


Kobe
veterán

Hat, en azert ovatosan kezelnem. Egyreszt az arfolyamot nagyreszt nem a Tesla, hanem a SpaceX sikerei mozgatjak, meg az altalanos kozhangulat, de az egyik ceg sikere nem garancia a masikera.... (en kerestem, de nem lattam hirt arra vonatkozolag milyen nagyobb pozitiv hir ovezne most a TSLA-t, but show must go on)
Masreszt Musk is olyanokat nyilatkozik mostanaban, mintha teljesen az agyara ment volna a varazsgomba, nekem egyre kevesbe hiteles a zseni kultusza, en felnek nehogy valami hasonloan vaskos negativat boffentsen el a cegrol ket budin filozofalas kozott....
Autoipari cegkent egyre inkabb latom ugy h borzaszto keves lesz amot virít maga az uzleti modell. Autoipari szoftver es eszkozfejleszto cegkent meg akkor tudnam elkepzelni ha a komplett auto gyartast maguk mogott hagynak, de Musk nem igazan arrol hires hogy a hulye / kevesbe rentabilis otleteit feladja (lasd boring company)

(#44586) emvy válasza Kobe (#44585) üzenetére


emvy
nagyúr

Hat, ezidaig azert nem jottek annyira be a joslataid ezzel kapcsolatban.

> Egyreszt az arfolyamot nagyreszt nem a Tesla, hanem a SpaceX sikerei mozgatjak
Szerintem nem, miert gondolod igy?

> de nem lattam hirt arra vonatkozolag milyen nagyobb pozitiv hir ovezne most a TSLA-t

Dehat csomo pozitiv hir van, peldaul a Q1-uk sokkal jobb volt, mint vartak, a tobbi autogyarnak meg sokkal rosszabb. Tehat az eddigieknel is jobban arra mutatnak a jelek, hogy nehez lesz utolerni. Meg meg jopar mas dolog is.

while (!sleep) sheep++;

(#44587) Stanlee


Stanlee
őstag

Amit hetfon felment a paic, azt tegnap-ma ledolgozta. Mar terveztem, hogy felmondok a munkahelyemen, mert akkora Gordon Gekko lettem :D

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#44588) Kobe válasza emvy (#44586) üzenetére


Kobe
veterán

Nezd meg az utobbi idoszak sikeres SpaceX kiloveset koveto kereskedesi napokat TSLA n Tipikus FOMO mozgasok mindegyiknel

A Q1 adatokat muti mar. Kivancsi vagyok ra, tenyleg.

Amugy miben lesz nehez utolerni? Szoftver fejlettsegben lehet, sot biztos, de az hogy van egy - ket olyan komponens az autoiban, az meg nem feltetlenul jelenti hogy cakkumpakk tobbet er a top 3 autoipari oriasnal egyuttveve... Pedig a piac nagyon ezt akarja arazni, iszonyatosan irrealis a P/E (mar 800on is sok volt nemhogy 1000en).

A technologiai ujitasait ertem, meg jok, de amig pl europa jelentos reszen egy tesla szervizeles ugy nez ki, hogy ha lepukkan a tesla alolad akkor masik orszagba kell trailerrel atvitetni, mert nincs szervizpont, es ezert az autoert joval tobbet csengettel ki mint az alacsonyabb ertekure taksalt volskwagen konszernes csucsmodellert, addig szerintem vicces iparagi szinten akar egy lapon emliteni oket.
Gondold el hova jutott volna a VW (es az arfolyama) ha az ugyfelnek 40 millaert azt mondja, te, vidd mar at 300 kmre trailerrel....
Perpill szerintem pont ket irany kozottt toporog a ceg. Autogyartonak keves, autoipari szoftverkonszernek meg nem eleg strukturalt, sok a vadhajtas.
Nyilvan ha dugig lennek tesla reszvennyel, en is probalnek vegletekig bizakodo lenni, de ez eleg sokaknak egyertelmu hogy ilyen cegstrukturaval, portfolioval hosszu tavon nehezen fog menni

(#44589) Zoty4 válasza Stanlee (#44587) üzenetére


Zoty4
őstag

:D

(#44590) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Testvéremnek van két gyermeke, 1 és 3 évesek. Szeretnék összegyűjteni egy kis pénzt, amit 18 éves korukban/egyetem kezdéskor kapnának meg. Testvéremnek nem szeretném elmondani, csak amikor odaadom.

Van valami tippetek hova lenne érdemes gyűjteni? Havi 2x10K-ra gondoltam, így összegyűlik annyi, amivel már tudnak kezdeni valamit (pl laptop egyetemre, albérlet kaució, stb).

(#44591) Stanlee válasza Kobe (#44588) üzenetére


Stanlee
őstag

A nemet allam es autogyarto bonusza jelenleg:
- 40000 euros listaarig 9000 €
- 40000 - 65000 euros listaarig 6500€
max. 77000 euroig van tamogatas.

Model S: 82900 euros listaarral kiesik a tamogatasbol
Model X: 88900 euros listaarral kiesik a tamogatasbol
Model Y: 58520 euros listaarral 6500 € tamogatasra jogosult
Model 3: 43990 euros listaarral 6500 € tamogatasra jogosult

1 het mulva jon az id3 pre-order. Legolcsobb modell 30000 euro, levonva belole a max tamogatast 21000 €. Ennyiert a legtobb ember, aki munkabajaros autot akar venni es valamennyire is kornyezettudatos, mar el fog gondolkozni azon, hogy megvegye az id3-at vagy egy olcso Zoe-t. Aki meg tobbre vagyik, az a jol felextrazott id3 eseten is 31 korul van. a Zoe legdaragbb valtozata is 36 ezer €, tamogatassal 27-bol van egy napi szinten jol hasznalhato autoja az embernek. A legolcsobb Model 3 is dragabb lesz ezeknel. Innen aki akart venni Teslat, az ugyis megvette, aki meg csak a tamogatas miatt kezd el gondolkozni, annak vannak olcsobb alternativai.

En sem varom, hogy berobbanjon a Tesla, mert a tobbi gyarto, habar iszonyat kesessel, de kezd raallni az ev paicra.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#44592) Shade45 válasza petyus_ (#44590) üzenetére


Shade45
senior tag

MÁP+

(#44593) Sub-S válasza Kobe (#44588) üzenetére


Sub-S
senior tag

Az a baj, hogy Tesla kapcsán általában még csak a személyautóban gondolkodtok, de amúgy ha csak ezt is nézzük akkor talán májusra áprilisról megháromszorozódott a 3-asok eladása Kínában, az áruk is csökken, ott van a belengetett 10 milliós akku, illetve a szállítmányozási ág felfuttatása...
Nem hiába nem merik már úgy shortolni mint korábban...

[ Szerkesztve ]

(#44594) Kobe válasza Sub-S (#44593) üzenetére


Kobe
veterán

Amikor valaki egy cegbe fektet, 2 dolog miatt teszi Hogy osztalek kereteben reszesuljon a ceg nyereségebol illetve a jovobeni nagyobb nyeresegbol nagyobb reszben (ehhez nyilvan kell az EPS eroteljes javitasa)
Egyelore az 1000 dollaros reszvenyarfolyam melletti 8 centes EPS egy budos nagy nulla, statisztikai tevedes ekkora market cap mellett.
A 2 feltetelnek jelenleg egyiket sem teljesiti a ceg hitelt erdemlo modon, csak azt latni h az arfolyam megy, a P/E drasztikusan romlik.
Nezd ossze amazon, google nagyobb tech cegekkel vagy autoipari oriasokkal. De mondjuk az amazon 1000es arfolyam koruli EPS e is meger egy miset.
Irracionalisan egeszsegtelen, es a tobbseg felugrott a cho cho trainre. A jovo meg majd eldonti melyik volt a jobb.

(#44595) dugynok válasza petyus_ (#44590) üzenetére


dugynok
senior tag

Babakötvény

(#44596) aujjobba válasza dugynok (#44595) üzenetére


aujjobba
addikt

Testvéremnek nem szeretném elmondani, csak amikor odaadom.”

(#44597) vnorbi


vnorbi
aktív tag

Revolut augusztustól díjat emel. A Standard csomagban a havi ingyenes devizaváltás 350 ezer forintnyi összegre csökken, és az utalások egy része fizetős lesz.

Fees

(#44598) szabi__memo válasza vnorbi (#44597) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

alakul

(#44599) aAron_ válasza Kobe (#44594) üzenetére


aAron_
őstag

A piac nem ért veled egyet, az biztos.

(#44597) vnorbi: Köszi az infót.

What is your ikigai?

(#44600) aujjobba válasza vnorbi (#44597) üzenetére


aujjobba
addikt

Payments sent via SWIFT
£3 if the payment is in US dollars or £5 if it is in another currency

Tehát ha jól értelmezem a RC-ba USD küldésnek lesz £3 díja, azon felül amit a közvetítő bank menetközben leszed.

aAron_: valójában én is azt kezdem érezni, hogy ez egy lufi ami hamarosan pukkan, mármint a tech óriások és a Tesla stb kapcsán. Elkezdtem belevenni a smallcap-ekbe, mert minden más ETF-ben a fenti óriások dominálnak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.