Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44151) Stanlee válasza HussarF (#44149) üzenetére


Stanlee
őstag

Es honnan dontsem el, hogy a szamlam az most uk vagy bolgar? A FAQ-ban pl. UK van emlitve.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#44152) HussarF válasza Stanlee (#44151) üzenetére

Pl. elolvasod a papírokat amiket aláírtál vagy ezzel eygenértékűen elektronikusan elfogadtál, amikor a számlát nyitottad...

(#44153) Stanlee válasza HussarF (#44152) üzenetére


Stanlee
őstag

Mivel meg nem nyitottam, igy nem tudom, mi all a szerzodesben. A weboldalukon ezt irjak:

"For your safety and in compliance with our regulations, all clients’ funds are kept separately in segregated bank accounts and are covered by the Financial Services Compensation Scheme, FSCS (Trading 212 UK Ltd.)."

Nekem ebbol az jon le, hogy UK, de pont azert jo, hogy ha itt beszelunk rola, mert ha kiderul, hogy valaki hasznalja es neki bolgar lett, akkor biztosan nem ugrom neki a szamlanyitasnak.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#44154) DanielLong válasza Stanlee (#44153) üzenetére


DanielLong
senior tag

Én többnyire a Brookerchooser-ről informálódtam, ott ez áll. Mondjuk a német dolog neked pont jó lehet. Na most annak ellenére, hogy én Ausztriából regisztráltam, a Client Agreement alatt a Trading 212 UK oldalra visz és úgy tűnik, hogy oda tartozom. Mindenhol csak az FCA-t említi.

(#44155) aujjobba válasza HussarF (#44152) üzenetére


aujjobba
addikt

Nekem azt írja az app, hogy az UK céghez tartozok.



Továbbá a visszaigazoló emailek végén is ez van:

Trading 212 is a trading name of Trading 212 UK Ltd.
Trading 212 UK Ltd. is registered in England and Wales (Register number 8590005). Trading 212 UK Ltd. is authorised and regulated by the Financial Conduct Authority (Register number 609146).

[ Szerkesztve ]

(#44156) julius666 válasza OPiiPO (#44141) üzenetére


julius666
addikt

Hát BME-n végezve nekem az a tapasztalatom, hogy nálunk random lett bedobálva az anyagba rengeteg bizonyítás. Volt persze ami segítette a megértést de átfogó képet ez alapján nem kaptál, mert ahhoz erősen hézagos volt a lefedett anyag, viszont az idő nagy része ezzel ment el és valós életben is használható, megfogható példából lényegében 0 lett leadva. Pár baromira lebutított "valós életből vett" papíron megoldós feladat be lett dobva mutatónak, de a ZH-ra gyakorláson túlmutató hasznuk semmi nem volt.

Pár tárgyból megerőltették magukat és csináltak legalább labort, de annyi anyag lett arra a pár órára bezsúfolva, hogy közel követhetetlen volt. Pontosan az említett megtanulja hogy egy adott verziójú Matlab-ban hogyan kell megoldani egy differt jelleggel ment az egész, mert magyarázatot, önálló gyakorlási lehetőséget nem kaptál, de átmenni át kellett azért a tárgyból, maradt a parancsok sorrendben beseggelése.

És itt még magyar vonalon az egyik legjobb képzésről beszélünk, ismertem pár vidéki egyetemről érkező arcot, elmondásaik alapján ott ugyan ez megy csak esetleg alacsonyabb fordulatszámon, illetve még szarabbul leadva.

Szóval én annyira nem nézném le a hanyatló nyugat deviáns oktatási intézményeit, sőt, sajnos egyre csak tovább nyílik az olló közöttünk úgy érzem. Az agyelszívással karöltve minden fundamentum afelé mutat, hogy a technológiai fejlődés továbbra is onnan (illetve a szép lassan a feladathoz felnövő Kínából) fog érkezni. Mi pedig, akik jobban tudjuk természetesen ezt is, maradunk a leértékelődő devizájú összeszerelő üzem a nyugat perifériáján.

(#44157) Stanlee válasza DanielLong (#44154) üzenetére


Stanlee
őstag

Neked is es aujjuba-nak is koszonom a valaszokat. Meg merlegelem a dolgot aztan lehet, hogy raszanom magam, hogy nyissak naluk szamlat.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#44158) kexksz válasza Stanlee (#44150) üzenetére


kexksz
addikt

Bocsi, ha ez nagyon off itt, tudom, hogy te hosszabb ideje nem itt laksz, de meddig szamit valaki magyar adorezidensnek? Ha van most par TBSZ szamlam, de mondjuk kikoltozok egy masik EU orszagba, ott van bejelentett munkahelyem, viszont fizetek itthon is mondjuk TB-t, akkor utalhatok be az itt meglevo ertekpapirszamlaimra a kovetkezo evekben is? Az, hogy epp hol vagyok adorezidens a TBSZ-rol valo kifizetes vagy befizetes pillanataban lenyeges?

(#44159) BÁ Nutrition válasza kexksz (#44158) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Kb fel evnek el kell telleni (180valahany nap) h adorezidensse valj mashol. Ha pl euban vagy akkor nem fizethetsz mindket allamban tb-t. Egy egyszeru gugli kereses kidobja a konkret szabalyozast szerintem. Van bejelentesi kotelezeztseged is amugy

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#44160) Zoty4 válasza kexksz (#44158) üzenetére


Zoty4
őstag

Mar megvalaszoltak

[ Szerkesztve ]

(#44161) Mercutio_ válasza julius666 (#44156) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak kiegészítés, de a Stanford mondjuk USA-ban se a tipik random XY állambeli egyetem szintje. És tippre azért azok jelentik az átlagot.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#44162) Zoty4 válasza Mercutio_ (#44161) üzenetére


Zoty4
őstag

Meg azert a nagy atlag meg a naaaagy amerikaban se jar/jart egyetemre. Plane mert sokan nem engedhetik meg maguknak

(#44163) Zoty4


Zoty4
őstag

Sracok, ha beutalok a szamlamra forintot, nem a tbszre hanem a foszamlamra, es ott valtom at dollarra. Majd egy ev mulva meggondolom magam es visszavaltom forintra majd visszautalom, akkor a dollaron keletkezo esetleges arfolyamnyeresget be kell vallani?

(#44164) Stanlee válasza kexksz (#44158) üzenetére


Stanlee
őstag

Szia, ha jol emlekszem, akkor 184 napot kell egy adott orszagban eltoltened, hogy annak az adorezidenseve valjal. Mar mas is irta, nem tudsz egyszerre ketto orszagnak TB-t fizetni, de amugy se az a meghatarozo az ado fizetesekor.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#44165) Shade45 válasza aujjobba (#44155) üzenetére


Shade45
senior tag

Számlanyitáskor csak egyfajta devizát lehet választani?

Euro alapú számla esetén: pl USD-t nem is fogadnak utaláskor?
€ beutal, aztán váltsak náluk $-t?

Nem kezdtem még el a számlanyitást, csak érdeklődöm...
Demo számla alapján eléggé bejövős! :K

(#44166) aujjobba válasza Shade45 (#44165) üzenetére


aujjobba
addikt

Igen, egyfajta devizat tudsz valasztani.

Revolut kartyaval toltottem fel, azt csak a trading212 szamla devizanemeben lehet.
Atutalasos modnal is olyan celszamlat mond, aminek ugyanaz a devizaja mint a trading212 szamlade.
Nalam EUR szamla van, egy Barclays szamla a celszamla.

Elkepzelheto, hogy technikailag be tudnek utalni USD-t, de akkor valoszinuleg a Barclays Bank valtana at nekem EUR-ra, a fene tudja milyen arfolyamon.
Szoval en azt mondom azt utalj, ami a szamlad alapja.
Kartyaval feltolteni pedig kizarolag azt tudsz.

[ Szerkesztve ]

(#44168) Shade45 válasza aujjobba (#44166) üzenetére


Shade45
senior tag

Írtad, hogy amerikai részvényeket vásárolsz elsősorban - amik ugye USD-ben denomináltak -, viszont ez így eladáskor is szopás, ha EUR alapú a számla.
Jól gondolom? :U

Van egyszer spread a vásárláskor történő deviza váltáson, majd amikor eladod a papírokat szintén lesz egy konverzió vissza €-ra.

(#44169) aujjobba válasza Shade45 (#44168) üzenetére


aujjobba
addikt

Igen, en ezen a ponton szurtam el a devizanem valasztast, bar lehet annyira nem veszes a dolog.

Itt beszelgettunk mar valakivel a valtasi arfolyamrol: #44138

(#44170) Dare2Live válasza julius666 (#44156) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Sztem moon általános, hogy a felső oktatás érdemi munkaerőpiacon alkalmazható tudást nem ad. Ellenben elképesztő mennyiségű semmire se jó tantárgy van. Hőtan áramlástan 3félévben infosoknak tényleg hasznos ja nem. kb semmi köze nincs a képzésnek a piac igényeihez.

Feleségem közgáz 5év után 5+évig volt buyer majd strat buyer, demand planer. Érdekelte is foglalkozott vele. Végül beiratkozott egy MITes távoktatás képzésre. Úgy, hogy ezt csinálja, tanulta nagyon kemény volt semmi köze nem volt a közgáznál megszokott bejárok, jegyzetelek átnézem 5ös höz. Már a 70-75%os eredményért is keményen küzdeni kellett. De többet ért az a 120h véleménye szerint mint az egész egyeteme. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#44171) Begbiebike


Begbiebike
csendes tag

Technikai jellegű kérdés:

Hogy lenne a legköltséghatékonyabb KBC-nél TBSZ értékpapírszámlán elhelyezett EUR kijuttatása?
Részvényeket eladtam amikor látszott, hogy a közeljövőben ingatlanvásárláshoz kelleni fog az itt elhelyezett összeg is, nyereség gyakorlatilag pont 0.

CIB számlára kéne kerülnie a végén forintban.

Államkincstári számlám, Revolutom, Transferwise-om van. Utóbbi kettőn ekkora összeggel nem biztos, hogy reszkíroznék, vagy esetleg több adagban.
~21 ezer euróról lenne szó.

Köszi!

(#44172) aujjobba válasza Begbiebike (#44171) üzenetére


aujjobba
addikt

1. Revolut (minden ingyen, de a valtas csak 1.8MFt/ho-ig ingyenes)
2. TW (koltsege van az utalasnak TW -> CIB iranyba)
3. Allamkincstar (onnan is tovabb kell kuldened valahova, de ha CIB-re kozvetlen akkor xar lesz az arfolyam, buksz egy rahedli penzt)
4. kozvetlen CIB-re (xar lesz az arfolyam, buksz egy rahedli penzt)

Olyat lehet esetleg, hogy a KBC-nel helyben valtod forintra, es azt utalod ki vegul a CIB-re?

[ Szerkesztve ]

(#44173) Begbiebike válasza aujjobba (#44172) üzenetére


Begbiebike
csendes tag

Köszi a gyors választ!

KBC-ről EUR kiutalásának nincs költsége?
Illetve lehet Revolut számlára? Az EUR-osnak a Revolutnál saját számlaszáma van, azaz tuti célba ér hozzám?
(bevallom még nem néztem utána, sorry!)

Illetve az működhet, ha KBC-n belül váltom át forintra, valami közbenső 1 napos ügyleten keresztül? Vagy az mindenképpen drága váltás lesz?

[ Szerkesztve ]

(#44174) aujjobba válasza Begbiebike (#44173) üzenetére


aujjobba
addikt

EUR kiutalas:
Kiutalás ügyfélszámláról devizaszámlára 0,15%, min. 5 000 Ft, max 60 000 Ft

Nade elvileg a devizavaltas ingyenes a kondicios lista szerint, tehat siman atvalthatod helyben forintra, es azt utalod ki vegul.

Forint átutalás a WebBrokerben más magyarországi banknál vezetett, saját névre szóló forintszámlára
0,25%, min. 500 Ft, max. 20 000 Ft

[link]

A Revolut is tuti celba er, miert ne erne celba.

(#44175) kexksz válasza Begbiebike (#44173) üzenetére


kexksz
addikt

En vettem mar ki Revolutra USD-ben, ugyanugy megerkezett. Azt viszont nem tudom, hogy Revolutrol CIB-re mennyibe kerul kiutalnod

(#44176) Begbiebike válasza aujjobba (#44174) üzenetére


Begbiebike
csendes tag

Köszi szépen!

Devizát úgy tudom csak értékpapírművelethez kapcsolódóan lehet váltani, azaz valami jutalékot tuti kéne fizetni, ha vennék mondjuk forintért pénzpiaci alapot. És valószínű a revolut sokkal jobban vált forintra mint a KBC.
Valószínű mégse tudom akkor kikerülni a fintechet. :D

(#44177) aujjobba válasza Begbiebike (#44176) üzenetére


aujjobba
addikt

A TW tuti nem fogja lenyulni a penzed, ha oda sikerul kiutalni, akkor onnan mar a CIB-re nem egy nagy ervagas a jutalek.
21ezer EUR-nak 97.1 EUR az utalas koltsege.

Egyebkent nem biztos, hogy a Revolut jobban valt!
Peldaul a RandomCapital is kb. ugyanazon a bankkozi arfolyamon valt mint a Revolut, csak van egy kisebb jutaleka a valtasnak.

[ Szerkesztve ]

(#44178) PredatorZoli


PredatorZoli
Topikgazda

nem vagyok biztos, hogy nem e olcsóbb egyszerűen kbc-nél átváltani és egyenest kiutalni, szerintem az sem drága ehhez képest

(#44179) Sub-S válasza PredatorZoli (#44178) üzenetére


Sub-S
senior tag

Most olcsóbb vagy drágább? ;]
A legolcsóbb a Revolutos út, még úgy is ha nagyobb összeget akar váltani és ehhez 1 hónapra prémium csomagra vált(max 2500 Ft)... 'ingyen' váltja amire szeretné, majd ingyen továbbküldi ahova szeretné.

(#44180) Zoty4 válasza Sub-S (#44179) üzenetére


Zoty4
őstag

ráadásul most akcioban van a premium 1699 (igaz 12 hónapos szerződés esetén)

[ Szerkesztve ]

(#44181) Gabás válasza Zoty4 (#44180) üzenetére


Gabás
addikt

máshogy nem is lehet szerződni

(#44182) BÁ Nutrition válasza szabi__memo (#44167) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Biztos nincs koze ahhoz sem h szinte mibden zarva. Reszben nyilvan oka a tartakekolas, de nincs kocsma, buli, plaza, nyaralas stb. Angliaban meg a muszaki vizsgat is eltolhatod a kocsidnak fel evvel asszem

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#44183) Sub-S válasza Gabás (#44181) üzenetére


Sub-S
senior tag

Nem értem mire gondolsz.
Általában három ár szokott lenni. Az adott csomag alap ára, kedvezményes hosszabb távú előfizetés esetén, illetve még további kedvezmény ha előre ki is fizeti valaki a díjat.
Ettől függetlenül lehet azt csinálni, hogy akár csak 1 napra váltasz magasabb kategóriára utána pedig vissza (attól függően mit használtál és mikor váltasz alacsonyabb szintre persze különböző költségek merülhetnek fel a visszaváltás esetén).

(#44184) concret_hp válasza BÁ Nutrition (#44182) üzenetére


concret_hp
addikt

jah szerintem is ez van, ha nem tudsz költeni, akkor 3 klikkeléssel lekötöd a pénzed azt' jóvan, nem hiszem, hogy tartós trend lesz.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#44185) Ijk


Ijk
nagyúr

Megbízható önsegélyezőt tudtok ajánlani ahova szülés előtt nyugodt szívvel betolhatok másfél milliót?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44186) HussarF válasza Ijk (#44185) üzenetére

Én ennél vagyok, nem tudom, hogy mennyire megbízhetó, gondolom az.

(#44187) HussarF

MÁK-nál miért nem jelenik meg egyből a beutalt pénz?

(#44188) Lex Icon válasza HussarF (#44187) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Azonnali fizetési akármi?

(#44189) HussarF válasza Lex Icon (#44188) üzenetére

Ja

(#44190) dptrsk válasza HussarF (#44189) üzenetére


dptrsk
addikt

Mert a MÁK nem fizetési, hanem értékpapír számlát üzemeltet, és az AFR csak fizetési számlák közötti tranzakciókra vonatkozik.

(#44191) dugynok válasza Ijk (#44185) üzenetére


dugynok
senior tag

Izys-nél vagyok, ügyfélszolgàlat szerintem első osztàlyú, hamar intézkednek és rugalmasak :) Évek óta megelégedéssel hasznàljuk csalàdban többen is, szülési tàmogatàsra is :)

[ Szerkesztve ]

(#44192) HussarF válasza dptrsk (#44190) üzenetére

És mennyi idő alatt jelenik meg a portfolióban a MÁP+? Vettem délelőtt a beutalt pénzből a MobilKincstáron keresztül, ami pénz így eltűnt a portfolióból, de még nem jelent meg rajta a papír. Nem aggódok, hogy lenyelte volna az állam a pénzem, csak úgy mégis kíváncsi vagyok, hogy mennyit kell várni.

[ Szerkesztve ]

(#44193) Detached válasza HussarF (#44192) üzenetére


Detached
csendes tag

MÁP+ jegyezni lehet, hetfon mar latni fogod... Amikor jegyzed, az a jegyzesi het, es a kovetkezo heten jelenik meg.

iPhone 14 Pro Max

(#44194) Lex Icon válasza HussarF (#44192) üzenetére


Lex Icon
senior tag

A tranzakciók között láthatod a jegyzést.

(#44195) Brave_86 válasza Ijk (#44185) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Patika. Novemberi akcióval.

(#44196) Ijk válasza Brave_86 (#44195) üzenetére


Ijk
nagyúr

Megnézem azt is.
Feleségem viszont április óta veszélyeztetett terhes táppénzen van, és nem is biztos hogy szülés előtt visszamegy dolgozni (október eleje). Nem tudom ilyenkor mennyi az SZJA, neki érdemes ezt 750k-t betenni?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44197) HussarF válasza Ijk (#44196) üzenetére

Hogy jön ide, hogy mennyi az SZJA?
Amivel én "megjártam" (megjártam, persze ennél nagyobb bajom sose legyen), hogy a változások miatt a munkáltatói befizetés is számít már a tavalyi évre, és egymagában az önkéntes nyugdíj is kimaxolja a többi nélkül a visszatérítéshez szükséges összeget. Erre most nemrég jöttem rá, így tavaly feleslegesen dolgoztam azon, hogy átvezessek, lehetőleg mindent az egészségpénztáron, hogy befizethessek oda. Így felesleges ezzel kínlódni. Neki a munkahely nem fizet önkéntes nyugdíjpénztárat vagy valamelyik másikat, amire jár a visszatérítés?

(#44198) #95561216 válasza HussarF (#44197) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ugy jon, hogy elobb be is kellene fizetni 150 ezer JMF adot, hogy aztan abbol vissza is lehessen igenyelni.

(#44199) HussarF válasza #95561216 (#44198) üzenetére

Ezt nem vágom. Van olyan feltétele ennek a visszatérítésnek, hogy kell lennie 150k befizetett SzJA-nak az éven vagy mi?

(#44200) Ijk válasza HussarF (#44197) üzenetére


Ijk
nagyúr

Úgy tudom SZJA-ból történik visszaigénylés.
Ebben az évben csak házsok kedvezménye járt, illetve áprilisig bement nettó 220-hoz tartozó SZJA. Április óta veszélyeztett terhes táppénzen van, de talán abból is vonnak SZJA-t, de ennek utána kell nézni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.