Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43301) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

-Senki nem vállalja fel annak a politikai (és gazdasági) kockázatát, hogy a városokból, fővárosból, országból Wuhan, NYC, Bergamo... válljon. Az autoriter Kína, Törökök, Irán... sem. Ők elmentek a falig aztán jött a karantén. És pl Kínában nem EU féle. A kivételnek mondott Svédek meg hát annyira nem is kivétel. Arra jó plda lehet, hogy lehet folytatni.

-Nem tudom zsidaynak mennyire van igaza. [link] Remélem nincs. 2hónap vagy köv összel/télen tudni fogjuk.

-Szerintem erős tévedés, hogy csak azért van ami mert kormányok karantén. Vendéglátást kivéve bármit meg tudtam volna tenni az elmúlt 1hónapban. Vehettem volna autót szalonból. De ha vmit nem ott is van kiszállítás.
Az autóipar nem azért zárt be 5hétre és indul most majd el 1 műszakkal mert a dolgozókat féltik.Nincs megrendelés.

-Egy védöoltás miután kifejlesztették 4(+1)klinikai tesztfázisa van. Nem véletlenül ez a protokol. Ezekből bármelyik tartani szokott 1+évig. Innen szép, hogy UK, Németeknél, Oroszoknál... már klinikai fázisban van a védőoltás, de ha egy fázist kihagynak a többiből meg mindegyik csak 3hónap (ami lósz*r) és az engedélyeztetés... 0nap lesz akkor már decemberre van védőoltásunk. btw a gyógyszerek túlnyomó része a klinikai teszteken elbukik... oltásoknál nem tudom.
Hamár bedobta vki az inflenzát, Itt külön izgi, hogy lehet olyan lesz mint inflenza aztán amit kifejlesztettek ellene az nem is véd mert idén másik törzs fertőz.

-Elképesztő mennyi pénzt öntöttek piacra. Ez a pénz vhova megy. ld nasi. 2008ban a 20as P/E volt abszurd. Most a 40es tűnik annak. És amíg 10%+os munkanélküliség van maradni is fog a pénzbőség. MÁP+ba csak akkor rakjon akárki pénzt ha likvidnek kell... amúgy PMAP.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#43302) mrhero


mrhero
tag

Valaki próbálkozott, esetleg sikerült is nyitnia online start számlát a héten? Állítólag hétfő óta elérhető opció, de én csak az online előreregisztrációt találom.

HussarF, tényleg brent az cash settled, ez is elhangzott csak szelektív volt a hallásom..

[ Szerkesztve ]

(#43303) HussarF

Mondjuk a részvénypiacnak nem vagyok szakértője, de ez szerintem a pénznyomtatás és a háziasszonypénz hatása és ez akkorát fog még esni, mint az állat. Ebbe én nem vennék bele az biztos.

(#43304) szabi__memo válasza Ixion77 (#43298) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

:K & :C

(#43305) buherton


buherton
őstag

Néhány napig nem követtem egyáltalán az eseményeket. Ma délután kaptam egy értesítőt, hogy a beállított limitnél sikerült eladni a részvényt. Soha nem gondoltam volna, hogy 1 héten belül eléri ezt a limitet.

Egyetértek HussarF-fel és kizártnak tartom, hogy ez a hurráoptimizmus sokáig kitartana.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#43306) vnorbi válasza mrhero (#43302) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Itt nézted?

(#43307) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Hosszú távra, TBSZ alapon szeretnék BÉT-részvényt venni. Van a Random Capitalnal jobb feltételeket kínáló BEVA tag szolgáltató?

Tehát 0,2% jutalék (vételnél és eladásnál is)
Számlavezetési díj nélkül
TBSZ vezetés ingyen
0,1% elutalási sarc

Tehát van a fentinél jobb?

[ Szerkesztve ]

(#43308) Ixion77 válasza joysefke (#43307) üzenetére


Ixion77
őstag

Nincs

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#43309) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Van valakinek promóciós kódja Random Capital számlanyitáshoz? :)

(#43310) aujjobba válasza joysefke (#43309) üzenetére


aujjobba
addikt

Az mihez kell?
Ingyenes a nyitás, nem?

(#43311) mrhero válasza vnorbi (#43306) üzenetére


mrhero
tag

köszi, ez lesz az!

(#43313) Ixion77 válasza zakoshun (#43312) üzenetére


Ixion77
őstag

"érdeklődve várjuk, merre fog kanyarodni a gazdasági helyzet a közeljövőben és mit fognak erre reagálni a tőzsdéken"

A mai optimizmust mindenesetre már csak a zárás utáni gyorsjelentők tudták überelni:
MSFT
177.43+7.62 (+4.49%) At close: 4:00PM EDT
181.46 +4.03 (+2.27%) After hours: 4:25PM EDT

FB
194.19+11.28 (+6.17%) At close: 4:00PM EDT
214.70 +20.51 (+10.56%) After hours: 4:28PM EDT

TSLA
800.51+31.39 (+4.08%) At close: 4:00PM EDT
863.98 +63.47 (+7.93%) After hours: 4:28PM EDT

Téboly.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#43314) emvy válasza Ixion77 (#43313) üzenetére


emvy
nagyúr

FB kőkemény, a Tesla nem lep meg.

while (!sleep) sheep++;

(#43315) joysefke válasza aujjobba (#43310) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A tizedszázalékok miatt..

(#43316) Oppenheimer válasza emvy (#43314) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Hülye vagyok hogy techben dolgozom, de nem tartok NASDAQ-ot pluszban msci world mellett :W pedig itt volt a nagy lehetőség beszállni.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#43317) emvy válasza Oppenheimer (#43316) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerintem nem vagy hülye. Eleve ki vagy téve a tech iparnak, miért kellene extra leverage? Ha jól megy a tech, magasabb lesz a fizud.

while (!sleep) sheep++;

(#43318) #95561216 válasza Oppenheimer (#43316) üzenetére


#95561216
törölt tag

Én most nagyrészt kiszálltam. Akarok rakni +1.5 évet a vésztartalékba, meg kocsit kellene venni, és eleve újra akartam súlyozni az egészet, úgyhogy most inkább kímélem az idegeim :D Maradt a Berkshire meg a tankerek, azokkal lesz ami lesz.

(#43319) Sisco2 válasza joysefke (#43307) üzenetére


Sisco2
tag

Szerintem nincs jobb.

Azt nem tudod RC mennyit vesz le devizaváltásért?
Ha TBSZ -en van forint és EUR, vagy USD veszek belőle ez mennyi költség lehet?
Összehasonlításképpen Pl. Transferwise -on saját számlák között 0.43% (variable fee) körül van a váltás 15.000EUR összegnél.

(#43320) Ixion77 válasza #95561216 (#43318) üzenetére


Ixion77
őstag

Tankereket ma rendesen meglékelték

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#43321) bpx válasza Sisco2 (#43319) üzenetére


bpx
őstag

A Random Capital Zrt. Kondíciós Listája

DEVIZA KONVERZIÓ

EURO: 0,3%, minimum: 5 EURO; USD: 0,3% minimum: 5 USD; Forint: 0,3% minimum: 1500 Ft (a céldeviza nemétől
függően)

(#43322) Sisco2 válasza bpx (#43321) üzenetére


Sisco2
tag

Köszönöm!

(#43323) Bling95 válasza emvy (#43314) üzenetére


Bling95
őstag

Ha már Tesla. Szerintetek tényleg reális, hogy még az idén bekerülnek az S&P500-ba? Ha igen ez vajon még tovább lökheti az árfolyamot?

Őszintén kiváncsi mi lesz ennek a Tesla rallynak a vége. Az elmúlt 1 hónapban 60%-t emelkedett vissza.

(#43324) #95561216 válasza Bling95 (#43323) üzenetére


#95561216
törölt tag

Bizonyára lökné, mert ETF-eknek venniük kellene.

(#43325) vnorbi válasza Bling95 (#43323) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Szerintem is hajtaná az árfolyamot az S&P 500-ba kerülés. Egyénként az MSCI indexekben már rég benne van a Tesla. Az MSCI USA és MSCI World ETF-ek eddig is vették.

(#43326) joysefke válasza Sisco2 (#43319) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem tudom. Mindenesetre a kéretlen laikus tanácsom az, hogy közép távon ne fogadj a Forint ellen. :)

(#43327) emvy válasza Bling95 (#43323) üzenetére


emvy
nagyúr

Előbb-utóbb be fog. Egyébként már 500 dollárnál ment itt is, h tuti vissza fog korrigálni, mert ez irreális. Hát...

while (!sleep) sheep++;

(#43328) zakoshun válasza Ixion77 (#43320) üzenetére


zakoshun
csendes tag

Jaja, -10-15% volt tegnap minden. Gondolom mert kijöttek az adatok, hogy azok a tározók mégsincsenek annyira tele, mint gondolta a média.. :)

(#43329) Bling95 válasza emvy (#43327) üzenetére


Bling95
őstag

Igazándiból megtippelni sem tudom, hogy meddig fog így menni.

596-on szálltam be. De részemről nélkülöz minden stratégiát ez a pozícióm, szimplán csak vakon hiszek abban, hogy jó úton járnak.

(#43330) emvy válasza Bling95 (#43329) üzenetére


emvy
nagyúr

Én olyan 240 körül, sok-sok évvel ezelőtt, azóta már voltam kint és bent; most ugyanannyi tőkével, mint az elején (tehát arányosan jóval kevesebbel). Szerintem nem érdemes ellenük fogadni, viszont mostmár elég magasan vannak ahhoz, hogy több száz százalékot nehéz legyen rajtuk csinálni. Ha a tök szubjektív tippemet kérdezi valaki, akkor szerintem 5 éven belül eljut a 2500 körüli árfolyamhoz, de majd kiderül. :)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#43331) Stanlee válasza Bling95 (#43323) üzenetére


Stanlee
őstag

Nem lesz egyszeru, de ha Q2-ben is pozitiv lesz a GAAP szerinti eredmenyuk akkor nem allitja oket meg semmi, hogy bekeruljenek. De ugyanugy ki is kerulnek majd, ha nem tudjak tartani a nyeresegesseget.

Ha megnezed a jelentesuket, akkor az latszik, hogy a S&P500-ba valo bekeruleshez szukseges GAAP szerinti negyedeves nyereseguk a koronavirus elotti idokben is mar romlott, es ugye a negyedevet csak reszben rontotta a koronavirus miatti lezaras, tehat inkabb a Q2 2020-as eredmeny lesz a fontos.

En nem mernek belevenni, de batrake a szerencse!

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#43332) j0k3r! válasza emvy (#43317) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Szerintem meg vegyen nyugodtan NASDAQ-t. Eleve abba fektetünk pénzt, amit értünk (Buffett) és látunk benne jövőt, amit hazai pályán szerintem könnyebb megítélni.

"Ha jól megy a tech, magasabb lesz a fizud."

Attól, hogy jól megy a Google, Microsoft, Facebook-nak az egyátalán nem jelenti azt, hogy te (akár hasonló mértékű) fizetésemelést kapsz... (szerintem)

some men just wanna watch the world burn...

(#43334) Cartman023


Cartman023
aktív tag

Shell osztalékvágás, az első a 2. VH óta.

A FB és a Microsoft jót jelentett, így mehetünk ma is fel, kit érdekel a GDP, munkanélküliség....

(#43335) aujjobba


aujjobba
addikt

Positive partial results from a trial of U.S.-based Gilead Sciences Inc's <GILD.O> remdesivir in speeding up recovery from the disease also added to global optimism on Thursday. [MKTS/GLOB]

Ha kiderül hogy mégsem olyan fasza ez a remdesivir, akkor újra beszakad minden, lehetőleg még mélyebbre?

Nekem kicsit ellentmond a “jövőt árazunk előre” dolog az ilyen pillanatnyi hírek hatására történő hirtelen irányváltásnak.

(#43336) Cartman023 válasza aujjobba (#43335) üzenetére


Cartman023
aktív tag

A legszebb az egészben, hogy pont a GDP adat előtt 5 perccel jött ki ez a hír....

(#43337) sb95


sb95
csendes tag

OTP is megindult.

(#43338) section9 válasza Ixion77 (#43298) üzenetére


section9
őstag

A bitcoin arfolyam rossz hangulatindikator, mivel kb ket het es felezes. Most van egy massziv rally, mert mindenki fel, hogy lemarad az ingyen penzrol.

(#43339) emvy válasza j0k3r! (#43332) üzenetére


emvy
nagyúr

En kicsit afele hajlok, h ha valaki techben dolgozik, es azt gondolja, hogy erti, akkor stockpickeljen tech reszvenyt, miert ne.

Egyebkent meg ha novekszik a tech ipar, akkor jellemzoen novekednek a fizetesek is; mar csak azert is, mert a nagy tech cegeknel a kompenzacio eleg jelentos resze opcio. Nyilvan nem 100%-os a korrelacio, de van.

while (!sleep) sheep++;

(#43340) atee_13 válasza section9 (#43338) üzenetére


atee_13
őstag

jól megugrott tegnap mikor ránéztem még nem volt 8000 :C :C

(#43341) sb95 válasza emvy (#43339) üzenetére


sb95
csendes tag

Azért tech és tech között is óriási különbségek vannak!

Személy szerint soha nem vennék pl. Facebook részvényt. Miért? Mert bármikor jöhet valami újabb/jobb közösségi platform, ami elszipkázza az embereket és hiába csinálnak sok mást is már, akkor is a bevételeik jelentős részét a felhasználók adatainak eladása és a hirdetések adják. Ha ez nincs, akkor az árfolyam is beszakad.

De például biotechnológia, nanotechnológia, önvezető járművek, robotika, mesterséges intelligencia, ezek mind olyan területek, amik jelenleg még gyerekcipőben járnak, de egy reális elképzelés, hogy 10-15 év múlva a mindennapi életünk része lesz.

(#43342) Dare2Live válasza zakoshun (#43328) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Az US tároló adatokat minden héten nyilvánosságra hozzák az nem a média gondolja kategória. A heti növekedés mértéke ami alatta maradt az elemzői várakozásoknak. Ami azért baromi fontos mert a korábbi 15-20mbvel 1hónapon belűl megtelt volna minden. Lokálisan ugye már most is gondok vannak azért van a tanker raly. Teszem hozzá én se tudom, hogy mért lett annyi amennyi. A tankerek nyelik el, vagy ennyire gyorsan esik az US kitermelés? Mert a fogyasztás még nincs felfutóban.

Izgi lesz nézni, hogy a köv hónapban mennyire fut fel a fogyasztás. WTI SzA olaj miatt fizikálisan may 24ig még tuti nyomás alatt lesz. Most persze nagy az örömködés, hogy minden az lesz mint 3hónapja....

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#43343) Dare2Live válasza sb95 (#43341) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Szerintem (is) óriási előny ha konkrét rálátásod van egy adott cégre. Nemhogy az IT de az IT adott részén vagy akár pont annál a cégnél dolgozol. Aki FB... nál dolgozik sokkal több belsős infoja van, rengeteg mindenre rálát dolgozzon akár csak programozóként. Accounting... vonalról nem is szólva.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#43344) sb95 válasza Dare2Live (#43343) üzenetére


sb95
csendes tag

"Aki FB... nál dolgozik sokkal több belsős infoja van"

Ha ezt meglovagolja, az már erősen bennfentes kereskedelem gyanús.

(#43345) emvy válasza sb95 (#43341) üzenetére


emvy
nagyúr

> Miért? Mert bármikor jöhet valami újabb/jobb közösségi platform, ami elszipkázza az embereket és hiába csinálnak sok mást is már, akkor is a bevételeik jelentős részét a felhasználók adatainak eladása és a hirdetések adják. Ha ez nincs, akkor az árfolyam is beszakad.

Személy szerint soha nem vennék pl. Google részvényt. Miért? Mert bármikor jöhet valami újabb/jobb kereső, ami elszipkázza az embereket és hiába csinálnak sok mást is már, akkor is a bevételeik jelentős részét a felhasználók adatainak eladása és a hirdetések adják. Ha ez nincs, akkor az árfolyam is beszakad.

Személy szerint soha nem vennék pl. Apple részvényt. Miért? Mert bármikor jöhet valami újabb/jobb telefon, ami elszipkázza az embereket és hiába csinálnak sok mást is már, akkor is a bevételeik jelentős részét a telefonok adják. Ha ez nincs, akkor az árfolyam is beszakad.

Személy szerint soha nem vennék pl. Netflix részvényt. Miért? Mert bármikor jöhet valami újabb/jobb online video-szolgáltató, ami elszipkázza az embereket és hiába csinálnak sok mást is már, akkor is a bevételeik jelentős részét a filmek adják. Ha ez nincs, akkor az árfolyam is beszakad.

--------

A Facebook nem megy sehova. Amikor az iskolák Facebookon kommunikálnak a szülőkkel, és a kisvállalkozások elsősorban FB oldalt csinálnak website helyett, akkor hiába jön valami csilli-villi dolog.

while (!sleep) sheep++;

(#43346) Sub-S válasza Dare2Live (#43342) üzenetére


Sub-S
senior tag

"A tankerek nyelik el, vagy ennyire gyorsan esik az US kitermelés?"

Ez elég meredek csökkenés.

(#43347) kexksz válasza Dare2Live (#43343) üzenetére


kexksz
addikt

Ekkora meretu cegeknel programozokent 99%-ban semmire nem latsz ra ami befolyasolhatna az arfolyamot. Max ha pont uj feature-on dolgozol es tudod hogy mikor lesz kiadva, spekulalhatsz ra hogy tetszeni fog-e a nepnek.

[ Szerkesztve ]

(#43348) sb95 válasza emvy (#43345) üzenetére


sb95
csendes tag

Csak egy példa volt a Facebook részvény. Arra akartam célozni, hogy a tech cégeknél inkább olyanokba érdemes fektetni, akiknek van valami egyedi / levédett termékük, amit csak tőlük lehet megszerezni. Igen, a Facebook jelenleg biztos lábakon áll, de benne van a lehetőség, hogy leváltják. Mert nem ad semmi egyedi / levédett terméket. Bárki csinálhat közösségi platformot és ha az jobb, mint a Facebook, akkor átmennek az emberek. Én is egyre több olyan embert ismerek személyesen, akik egyáltalán nem használják (csak külön a messengert), köztük én is. 1,5 éve nem léptem már be.

A Google azért volt egy rossz példa, mert ők nem csak egy kereső, számos más dologgal is foglalkoznak, pl. felhővel, mesterséges intelligenciával, software és hardver technológiákkal és van egy rahedli szabadalmuk.

A Netflix már egy jobb példa, személy szerint azt sem vennék, pont amiatt, mert lehet nála jobbat csinálni, ahogyan ezt meg is próbálták. Ott az Amazon, a Disney, az Apple, a Hulu streaming szolgáltatása és számos nagy kábel csatorna is erre vált, pl. AMC, CBS, stb.. A saját gyártású tartalmak azok, amik meghatározzák, hogy ebben a szektorban kik maradnak majd életben, de jó pár cég elvérzik majd.

(#43349) #24334592 válasza Sub-S (#43346) üzenetére


#24334592
törölt tag

Lassan tényleg nincs hova tenni az olajat, részben ezért is nyit ki a világ. (Trump mögött a fossil lobby elég stabil)

@sb95 ilyen emoció alapú filozófiával ne kereskedj, már ha kereskedsz. Hamar el fogsz mindent bukni. Hogy ne érje szó a ház elejét, 8.95-nél vettem $CCL pakkot, amikor a többség csődöt várt és ezt is árazta a piac.

@aujobba: a piac nem racionális, lásd feljebb sb95 sportársat, így a hírekre sem úgy reagál ahogy te elvárod. Többnyire a jövőt árazza (a jövőbe vetett hit bevételi elvárásból adódó részvény értéket) de ez ezer dologtól függ. Ettől szép a piac hogy mindenki más értékűnek gondolja az adott eszközt, s ez még is jelenik az árfolyamban meg volumenben.

Bár lenne 5 évente ilyen válság. KI gondolja még hasonlóan?

[ Szerkesztve ]

(#43350) Tapsi válasza #24334592 (#43349) üzenetére


Tapsi
addikt

Szerintem nincs gond az emóciókkal, ha azoknak van racionális alapjuk. Az FB esetében nincs így, hiszen már olyan szinten beágyazódott az emberek mindennapjaiba, hogy gyakorlatilag kiirthatatlan.

De emóció például az is, hogy én hiszek a turizmus feltámadásában, és olyan papírokba fektetek. Egyszerűen azért, mert szerintem az emberek nem változnak, vágynak az utazásra, és ez a jövőben is így lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.