Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43451) net91 válasza Cartman023 (#43448) üzenetére


net91
senior tag

Köszönöm.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#43452) curmpli


curmpli
tag

Csütörtök délután utaltam 100 USD-t OTP-ről az RC Raiffeisen USD számlájára.
Még nem érkezett meg. Ez normális?

(#43453) aujjobba válasza curmpli (#43452) üzenetére


aujjobba
addikt

Szerintem normális, tekintve hogy a péntek bankszünnap volt.

(#43454) predakon


predakon
őstag

Szerintetek meddig erosodhet a huf az euroval szemben?

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#43455) Oppenheimer válasza predakon (#43454) üzenetére


Oppenheimer
veterán

350

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#43456) bandus


bandus
veterán

nem követtem mostanában a topikot, utolsó két-három oldalt elolvastam, egy dolog maradt meg belőle: warren bácsi most nem fektetne semmibe :D nade, én valamit kezdenék a cash állománnyal a következő 1-2 hónapban. egy része állampapír a máp+ mellett most az az érzésem, hogy érdemes némi pmáp-ot is tartani, így abból vásárolnék. illetve lehet vennék valami etf-et is, mondjuk 500k-ért. érzésem szerint ezt most valami gyógyszeriparba, orvostchnika, biológia dologba érdemes betolni, tudtok ajánlani ilyesmit?

illetve megvan-e valakinek csuklóból a videó, amikor a srác a különböző brókercégeket hasonlítja össze? bár feltételezem erre a célra nkem is megfelel a RC account.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#43457) mgoogyi válasza bandus (#43456) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Justetf-en nézd meg az ilyen szektoros etf-ekből a legnagyobbakat.

(#43458) emvy válasza bandus (#43456) üzenetére


emvy
nagyúr

_Szerintem_ a biotech dolgok tul vannak fujva kicsit, de ez nem formalis befektetesi tanacs :)

while (!sleep) sheep++;

(#43459) zakoshun válasza bandus (#43456) üzenetére


zakoshun
csendes tag

(#43460) Lex Icon


Lex Icon
senior tag

Akit érdekel a technikai elemzés: Kereskedés indikátorokkal - online előadás MA (portfolio, 8 kredit)

(#43461) curmpli válasza Lex Icon (#36773) üzenetére


curmpli
tag

Ez azt is jelenti, ha az RC Raiffeisen USD számlájára USD-t utalok, akkor a levelezőbankon keresztül megy, tehát külföldi utalás lesz?

(#43462) Lex Icon válasza curmpli (#43461) üzenetére


Lex Icon
senior tag

OTP-ről Raiffeisen-re nem tudom. Amire válaszoltál, ott Revolut-ról volt szó, ami UK bankszámla, ill. most már litván, de ez mellékes.
Egyébként pedig a Keler-es számlaszámra kellene utalni, mert a Rafi csak KP befizetésre van fenntartva. Az, hogy az RC meddig hajlandó innen is fogadni utalást azt nem lehet tudni. Érdemes elolvasni az utalási oldalon lévő információkat

[ Szerkesztve ]

(#43463) Okean válasza curmpli (#43452) üzenetére


Okean
tag

Én ma utaltam USD-t az egyik magyar banktól. Már előre látom, hogy nem napon belüli teljesülés lesz.

(#43464) curmpli válasza Lex Icon (#43462) üzenetére


curmpli
tag

Rosszul írtam valóban. A Keler-es számlaszámra utaltam, csak nem érkezett meg és szeretném megérteni miért nem. A Keler-es IBAN számla HU-val kezdődik, tehát magyar számla. Paraszti ésszel ez belföldi utalás kellene legyen, de ha jól értem közbe van iktatva a egy levelezőbank valamiért, az meg jó eséllyel külföldi?

(#43465) aujjobba válasza curmpli (#43464) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem hiszem, hogy a te esetedben beekelodik a koztesbank.
Mikor utaltal?
Meg tudod mutatni hogyan toltotted ki az utalasi adatokat?

(#43466) Lex Icon válasza curmpli (#43464) üzenetére


Lex Icon
senior tag

A levelezőbank a Citi.
Az utalásod óta ma van az 1. munkanap.
A legegyszerűbb, ha felhívod őket vagy vársz holnapig.

(#43467) curmpli válasza aujjobba (#43465) üzenetére


curmpli
tag

Átutalás pénzneme: USD
Számlaszám Formátuma: IBAN
Számlaszám: HU59144000257860062500000000
Név, cím: Random Capital Zrt.
Kedvezményezett pénzforgalmi szolgáltatója
BIC(Swift-kód) KELRHUHB
Név,Cím: Keler Zrt.
Közlemény : azonosító, saját név,

[ Szerkesztve ]

(#43468) SzGee válasza curmpli (#43467) üzenetére


SzGee
aktív tag

minden USD utalás megjárja Amerikát, akkor is ha HU-HU az irány, t+2 nap az elszámolás elvileg, gyakorlatilag írtak már T+1-et is revolutról, és igen Citibankon keresztül megy, szóval ha 100 USD-nél nagyobb összeget utaltál sanszos, hogy 20 USD fee-vel meg is rövidítenek

If you leave me, can I come, too?

(#43470) #95561216


#95561216
törölt tag

Autoipar lehet meg jol is jar? [link]

(#43471) szőröscica


szőröscica
addikt

Sziasztok!

MAP+ kamatfizetes hogy tortenik? Meg csutortokon kaptam sms-t, hogy jovairas tortent a penzszamlamon, a 2024/22 fizetett. A mobilkincstarban mai erteknap latszik, de a penzszamlamon nem latszik a love :F mas papirokkal meg nem jartam igy.

(#43472) namenlos válasza szőröscica (#43471) üzenetére


namenlos
tag

Visszaforgatja önmagába a kamatot. Az állampapír névértékében keresd, ne szabad pénzként.

(#43473) szőröscica válasza namenlos (#43472) üzenetére


szőröscica
addikt

De jo, legalabb nem nekem kell, es nem lesznek kis osszegu kulon szerias papirok. Koszi szepen, erre nem gondoltam volna.

(#43474) concret_hp válasza #95561216 (#43470) üzenetére


concret_hp
addikt

igen erről már írtak pár helyen, de új autót nem fog venni a nép egyből emiatt.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#43475) attiati válasza concret_hp (#43474) üzenetére


attiati
veterán

És félelem vezéreltnek tűnik ez a megoldás.
Ahova megy az a sok ember autóval, ott nem lesz tömeg ugyanúgy, mintha tömegközzel mennének?
Koronából beleesik az emberiség egy még kezelhetetlenebb éghajlat változási problémába.

(#43476) Dare2Live válasza concret_hp (#43474) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

vki újat, vki használtat, vki biciklit... és persze vki nem tud mit tenni és semmit. De mindenképp fogyasztást generál. Sokan/aki tudja a tömegközlekedést kerülni fogja.
És a nem müködő magyar eü erre még egy nagyot rá is erősít.

@attiati: Nem feltétlenül. Meg egy rakás esélyt kihagy. Félelemhez: Indul az ovi. 90 gyerekből ketten mentek. Ez engem erősen meglepett, nekünk nagyon kemény volt az elmúlt 6hét HO mellett gyerekezni überbrutál. És gondolom nagyon sok esetben a félelem az ok. Mi más? Mindenkinek végtelen szabija van vagy/és 6 nagyszülő?

"Koronából beleesik az emberiség egy még kezelhetetlenebb éghajlat változási problémába."

Már bocs de a kettőnek sok köze nincs egymáshoz. Ebbe imo már belleestünk. 100al megyünk a szakadék felé. A jelenlegi vki vesz autót max annyi, hogy 101el...

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#43477) vzozo válasza Stanlee (#38141) üzenetére


vzozo
senior tag

Nem kell az adót megfizetni az Európai Gazdasági Térség bármely tagállamában működő, a tőkepiacról szóló törvény szerint elismert (szabályozott) piacnak minősülő tőzsdére bevezetett értékpapírnak az adott tagállam joga szerint osztaléknak (osztalékelőlegnek) minősülő hozama után.

Öööö, én itt most nagyon lemaradtam valamiről, még jó, hogy megint nem az utolsó órákra hagytam a magyar adóbevallás átnézését és leadását.

Szóval az ESZJA tervezet szerint van egy szemmel már jelentősen látható összeg a 295/297 sorokban valami "szociális hozzájárulási adó" címén.

Ugyanakkor a fenti idézetet több adózós cikkben is megtaláltam. Most akkor miért kell szochót fizetni a magyar brókernél tartott, BUX-ra bevezetett részvények után kapott osztalék után?

Komolyan hagyni fogom a picsbe ezt az egész bohóckodást, nem elég a 15% osztalékadó, most itt ez a szochó + a német adóhivatal folyamatosan tartja a markát a különbözet adójáért, lassan már az osztalék fele megy a levesbe. Megtartom a német és amcsi számláimat, ott legalább tiszták a szabályok, és nem változnak évente.

(#43478) Stanlee válasza vzozo (#43477) üzenetére


Stanlee
őstag

Nem kell elfogadnod a NAV altal elkeszitett bevallast, ezt a NAV anyagot biztosan olvastad. Gondolom nemet adorezidens vagy. Akkor en fognam es kitorolnem ezeket az ertekeket, bevallanod ugyis Nemetorszagban kell. Ha levontak belol kifizeteskor valamit, akkor azt a nemet adobevallas KAPe reszben meg tudod adni mint Quellensteuer-t, a fennmarado reszre meg kifizeted a nemet Kapitalertragssteuer-t.

En meg mindig jobbnak tartom a magyar rendszert, mert van TBSZ (hosszutavu megtakaritast osztonzi), ill. a nemet ossz ado merteke osztalekra/nyeresegre 28,625%, es nem tesz kulonbseget, hogy dolgozol vagy sem, mindig levonjak ezt az adot.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#43479) Stanlee válasza attiati (#43475) üzenetére


Stanlee
őstag

Nekem van kollegam, aki mar reggel 6:30-kor indult, hogy 7-re beerjen, mert akkor meg van parkolo, ill. a 30 perces ut nem 1 ora - mindez korona elotti idoben. Ha holnaptol a normal napi mennyisegrol 20-30%-kal megno az autoforgalom, attol nalunk az utcaban nem lesz tobb parkolohely, tehat vagy otthon marad vagy tomegkozlekednie kell, mert nem tud megallni sehol az autoval.

@dare2live: engem nem lep meg, hogy nincs gyerek az ovodaban, a szulok tobbsege felti a csemetet, nehogy megfertozodjon, szoval inkabb nem viszi be a gyereket, ha kibirt 6 hetet, ki fog meg parat addig birni, amig maradhat HO-ban.

En kissebbsegben vagyok a virushelyzetrol kialakitott velemenyemmel. Viszont elvezem a helyzetet, hogy nem kell sokat utazni. Az utobbi 6-7 hetben megtakaritottam legalabb 6 teljes utazos napot, amikor nem tudtam volna semmit csinalni, mert autoban ulok. Ha igy nezem, kesz nyereseg a virus :)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#43480) vzozo válasza Stanlee (#43478) üzenetére


vzozo
senior tag

Nem kell elfogadnod a NAV altal elkeszitett bevallast, ezt a NAV anyagot biztosan olvastad.

Olvastam és éppen ezért nem értem az egészet! Hiszen

Mentesség

Ebből következően például, ha a magánszemély a Budapesti Értéktőzsdén vagy a párizsi tőzsdén forgalmazott részvényekkel rendelkezik, amelyek hozamát osztalékként fizették ki, akkor ez után az osztalék után mentesül a szociális hozzájárulási adó megfizetése alól.

Most akkor ennyire hülye a NAV, hogy nem veszi észre az RC által leadott osztalékadatok alapján, hogy mentességem van?

Nem lepne meg a dilettantizmusuk, csak szeretnék tisztán látni. Eleve mi ennek az értelme? Hogy a nem EU-s osztalékot adóztassák még tovább?

Ha levontak belol kifizeteskor valamit, akkor azt a nemet adobevallas KAPe reszben meg tudod adni mint Quellensteuer-t, a fennmarado reszre meg kifizeted a nemet Kapitalertragssteuer-t.

Ez a része rendben van, a könyvelő is érti a dolgát az első kínkeservés bevallás után már megy mint a karikacsapás. :)

En meg mindig jobbnak tartom a magyar rendszert, mert van TBSZ (hosszutavu megtakaritast osztonzi)

Viszont ha jól értem, akkor ez ránk, német adórezidensekre nem vonatkozik. Vagy még ha a magyar bróker el is fogadná a TBSZ kérelmemet, akkor a németek felé továbbra is le kéne jelentenem a nyereséget / osztalékot, mert itt viszont nem ismerik el a TBSZ-t. Vagy ezt félreértettem, és vesztettem emiatt némi zsét az elmúlt években?

(#43481) Cpt.Price válasza vzozo (#43480) üzenetére


Cpt.Price
csendes tag

Csak részben kapcsolódik az esetedhez, de erre a felvetésre reagálnék:

Most akkor ennyire hülye a NAV, hogy nem veszi észre az RC által leadott osztalékadatok alapján, hogy mentességem van?

Szerintem igen. :) Illetve vszeg nem hülyeség, hanem a saját javukra okosak. Gondolom, hátha elfelejted visszaigényelni, kijavítani, stb. és marad náluk a zsé.

Én pl. bőven kimaxolom a SZOCHO plafont itthoni fizuval, de azért szorgalmasan vonják az (igaz, amcsi) részvények osztaléka után is. Amit aztán visszigényel(het)ek, ha nem felejtem el. Ha igen, ők nyertek vele.

gl&hf

(#43482) curmpli válasza Lex Icon (#43466) üzenetére


curmpli
tag

Ma megérkezett a számlára az 1000 USD.
8,1 USD-t vont le az OTP. Ebben benne lehet a levelezőbank díja, vagy annak útközben kell levonódnia?

(#43483) aujjobba válasza curmpli (#43482) üzenetére


aujjobba
addikt

Utkozben kell, annyival kevesebbet kap meg a cimzett.
Ha az OTP oldalan latod akkor a sajat dija, nem a levelezoe.

(#43484) Stanlee válasza vzozo (#43480) üzenetére


Stanlee
őstag

Gondolom az RC nem adja le nekik reszletesen, hogy melyik reszvenybol mennyi osztalekod jott, NAV abbol dolgozik, amit kap.

Igen, TBSZ-en tartott papir eseten teljes nemet adot kell(ene) fizetni. Mivel Mo nem von le adot, igy a nemettel nem tudod szembeallitani a mar levont magyar adot, igy teljes nemet adot kell fizetni.

En se fogadtam el a NAV altal keszitett bevallast, mert a berlom levnn adoelolegt (10%-os koltseghanyaddal), de en nem azt hasznalom, mert szembeallitom a nemet berleti dijammal es egyeb koltsegekkel, igy nem kell adoznom. Mondjuk azert a 600 euroert mar megerte elkesziteni a bevallast magamtol :-)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#43485) Lex Icon válasza curmpli (#43482) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ahogy írták, az az OTP díja, de most 100 vagy 1000 USD-t utaltál?

(#43486) Lex Icon válasza vzozo (#43480) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Most akkor ennyire hülye a NAV, hogy nem veszi észre az RC által leadott osztalékadatok alapján, hogy mentességem van?

A NAV pont annyi adatot kap, amennyit a bevallásban látsz. Tehát nem tudják, honnan van az osztalék. A brókernek (itt RC) viszont tudnia kellene. Azt nem tudom, hogy nekik kötelező beküldeni akkor is, ha mentes és csak te veheted ki a bevallásból vagy nem jól küldik be.
A lényeg, hogy az adóbevallás helyes kitöltése a te feladatod, a NAV csak segítséget ad.

(#43487) Oppenheimer válasza vzozo (#43480) üzenetére


Oppenheimer
veterán

RC-nek meg lehet mondani, hogy neked nem kell szochot fizetni, es akkor nem kuldik el a NAV-nak azt. Javitsd a bevallasban es legkozelebb idoben jelezd az RC fele, hogy neked szochot mar nem kell fizetni.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#43488) curmpli válasza Lex Icon (#43485) üzenetére


curmpli
tag

1000 USD-t.
Ezek szerint útközben nem vontak le semmit.

(#43489) Zoty4 válasza Cpt.Price (#43481) üzenetére


Zoty4
őstag

"Én pl. bőven kimaxolom a SZOCHO plafont itthoni fizuval, de azért szorgalmasan vonják az (igaz, amcsi) részvények osztaléka után is. Amit aztán visszigényel(het)ek, ha nem felejtem el. Ha igen, ők nyertek vele."

Ha jól tudom , a bérből ezeket vonják:
adóelőleg 15%
Eb. Jár. Term-beni 4%
Eb. Jár. pénzbeni 3%
Nyugdíjjárulék 10%
Munkaerőpiaci járulék 1,5%

ezekből melyik a szocho? Illetve mi az hogy kimaxoltad? :R

+1 jackpot kérdés:
Ha csak amcsi részvényeim vannak, amiket mondjuk nem akarok eladni (hosszú távra csak osztalékoz veszek ki belőlük), ergo csak 15-16% osztalékadó van, amit usa amúgy is von ezek után (ha usa levonja, magyarország nem vonhatja le mégegyszer), és ha létezhez hogy kimaxolja valaki a szochot, akkor pl nálam tök felesleges tbsz számlán csinálni a dolgokat, nem? Ergo lehet nekem nem is itthoni brókernél hanem vmi külföldinél lenne célszerű mókolnom (IB és klónjai)?

[ Szerkesztve ]

(#43490) mgoogyi válasza Zoty4 (#43489) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Ha jól tudom, a plafonos szocho árfolyamnyereségnél van.
Egyéb jövedelem esetén (pl. céges részvényjuttatás) vagy amerikai részvény osztaléka esetén fizetni kell szochot, nincs plafon.

(#43491) HussarF válasza Zoty4 (#43489) üzenetére

Google a barátod.

A szociális hozzájárulási adó alanya:
- a kifizető;
- az egyéni vállalkozó, kivéve, aki saját jogú nyugdíjas vagy özvegyi nyugdíjban részesül és a rá irányadó öregséginyugdíj-korhatárt már betöltötte
- a mezőgazdasági őstermelő, kivéve, ha az adóévet megelőző adóévben kistermelőnek minősül vagy nem keletkezett járulékfizetési kötelezettsége.

Melyiknek érzed magad?

(#43492) zakoshun


zakoshun
csendes tag

(#43493) kovisoft válasza mgoogyi (#43490) üzenetére


kovisoft
őstag

A NAV oldalán ez van:

A szociális hozzájárulási adót addig kell fizetni, amíg a magánszemély összevont adóalapba tartozó jövedelme – például munkabére – és a következő, elkülönülten adózó jövedelmei,
- a vállalkozásból kivont jövedelem,
- az értékpapír-kölcsönzésből származó jövedelem,
- az osztalék,
- a vállalkozói osztalékalap,
- az árfolyamnyereségből származó jövedelem,
- a külföldi illetőségű előadóművész e tevékenységből származó jövedelme
a tárgyévben el nem érik az adófizetési felső határt. Ez a felső határ a minimálbér összegének huszonnégyszerese, 2019-ben 3 576 000 forint volt.

(#43494) vzozo válasza Stanlee (#43484) üzenetére


vzozo
senior tag

Gondolom az RC nem adja le nekik reszletesen, hogy melyik reszvenybol mennyi osztalekod jott, NAV abbol dolgozik, amit kap.

De, részvényekre (tickerre) lebontva látszik a NAV-nál minden egyes osztaléktétel...

Ami jobban zavar, hogy két egymásnak ellentmondó állítás szerepel a NAV-nál!

1. EGT osztalék -> nincs szochó
2. Kell fizetni osztalék után, ha nem éri el a szochó plafont máshogy (#43493) kovisoft )

Mivel egyéb magyar bevételem az nulla, ezért nálam nem játszik semmilyen plafon.

Most akkor itt legyek okos, hogy kell-e fizetni vagy sem az osztalékok után. Arra hajlok, hogy nem, és ha kötözködnek, akkor belinkelem nekik a saját oldalukat az EGT-s kitétellel..

Szerk.: jah, és kösz mindenkinek a választ! :)

[ Szerkesztve ]

(#43495) concret_hp válasza Dare2Live (#43476) üzenetére


concret_hp
addikt

en mondjuk eddig is bringaval jartam amikor bementem, evente <10-szer meg bkv-val... remelem legalabb elindul bp bringas fejlesztese erdemlegesen, meg nagyobb elonye lesz az autohoz kepest.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#43496) kovisoft válasza vzozo (#43494) üzenetére


kovisoft
őstag

Az általam idézett NAV-os oldalon lejjebb ott van a mentesség rész is:

Nem kell azonban szociális hozzájárulási adót fizetnie a magánszemélynek az Európai Gazdasági Térség (EGT) bármely tagállamában működő, a tőkepiacról szóló törvény szerint elismert (szabályozott) piacon tőzsdére bevezetett értékpapírra fizetett, az adott tagállam jogszabályai szerint osztaléknak (osztalékelőlegnek) minősülő hozam után.
Ebből következően például, ha a magánszemély a Budapesti Értéktőzsdén vagy a párizsi tőzsdén forgalmazott részvényekkel rendelkezik, amelyek hozamát osztalékként fizették ki, akkor ez után az osztalék után mentesül a szociális hozzájárulási adó megfizetése alól.

(#43497) mgoogyi válasza kovisoft (#43496) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

EGT-s részvénynél valóban mentesség van osztalék szochora, de amerikai részvénynél tudtommal nem. És arra reagáltam.

https://www.kbcequitas.hu/menu/tamogatas/tudastar/tozsdei-adozas/osszefoglalo.html
SZOCHÓ köteles? résznél:
Osztalékjövedelem NEM EGT tagállam tőzsdéjén vásárolt részvényből
Normál/NYESZ
IGEN
TBSZ
NEM

[ Szerkesztve ]

(#43498) RM1 válasza mgoogyi (#43497) üzenetére


RM1
aktív tag

Alapból nincs mentesség, de ha jól értem, amennyiben az éves fizetése valakinek eléri a minimálbér dupláját, akkor már nem kell SZOCHO-t fizetni. Tehát a mentesség ha nem is magától értetődő, de azért könnyű megugrani.

(#43499) kovisoft válasza mgoogyi (#43497) üzenetére


kovisoft
őstag

Én meg arra reagáltam, hogy "amerikai részvény osztaléka esetén fizetni kell szochot, nincs plafon", mert a NAV-os oldal szerint arra is van plafon.

(#43500) Cpt.Price válasza kovisoft (#43499) üzenetére


Cpt.Price
csendes tag

Tavaly már visszakaptam tőlük (NAV) amcsi részvény osztaléka utáni szocho túlfizetést, így szerintem is van plafon. :K

gl&hf

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.