Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44651) buherton


buherton
őstag

Mi ez a beszakadás itt kérem szépen?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#44652) aujjobba válasza mgoogyi (#44650) üzenetére


aujjobba
addikt

Koszi.
SmallCap Value gyanant az IE00BSPLC413-t megkertem az RC-t hogy vegyek fel.

(#44653) mgoogyi válasza aujjobba (#44652) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Azzal csak két bajom van, amiért nem tervezek vele:
A small-cap valuenak az a lényege, hogy a small-cap growth (túlértékelt kis cégek, ami a részvények szemete tud lenni) nem tartalmaz. A weightedben benne lesznek.
Nem world.

(#44654) PredatorZoli


PredatorZoli
Topikgazda

Gyönyörű napunk van a tőzsdén egyébként :C :K

(#44655) szabi__memo válasza PredatorZoli (#44654) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

dax, nasdaq hasít

(#44656) aujjobba válasza buherton (#44651) üzenetére


aujjobba
addikt

Jól van az csak tartson ki még két hétig, akkor esedékes a következő vásárlásom.

mgoogyi: upsz, köszi ezt jó tudni. Viszont a justetf-en nincs egyáltalán olyan találat ami small cap value, de nem weighted.

[ Szerkesztve ]

(#44657) Lex Icon válasza szabi__memo (#44655) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Mint a hullámvasút. Az elején felhúzzák a csúcsra, majd elengedik és mindenki sikít. Az alján meg ki lehet szállni. :D

(#44658) Sub-S válasza Lex Icon (#44657) üzenetére


Sub-S
senior tag

Legalább a forintunk is gyengül vissza. ;]

(#44659) Mercutio_ válasza Sub-S (#44658) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jah, pedig reménykedtem, hogy 340-ig eljut :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#44660) PredatorZoli


PredatorZoli
Topikgazda

Szerintem itt az ideje beizzítani a poney printert a fednek mert ez így nem lesz jó :DD
Best 30+ Jerome Powell fun on 9GAG

[ Szerkesztve ]

(#44661) Oppenheimer válasza PredatorZoli (#44660) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Jó ez, van még elköltetlen pénzem tbsz-en ;]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#44662) PredatorZoli válasza Oppenheimer (#44661) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Nekem is van és lesz még egy kis aranytartalék amit jobb időkre hagytam meg, szóval én sem bánom :D
De akkor már csináljuk rendesen és menjünk le legalább 2500 s&p-re

(#44663) Zoty4


Zoty4
őstag

várhatott volna még 1-2 hetet akkor felbontom a máp+okat

(#44664) PredatorZoli válasza Zoty4 (#44663) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Ha engem kérdezel ez túl nagy esés ahoz hogy 1-2 napig tartson ki csak, persze ez csak egy random guy véleménye.

(#44665) Zoty4 válasza PredatorZoli (#44664) üzenetére


Zoty4
őstag

tegnap, és tegnap előtt azt mondtam én is hogy ez csak az elmúlt 2-3 hét korrekciója, most elbizonytalanodtam eléggé ez ügyben, brutális a mai nap
S&P kiváncsi vagyok megpihen e 3000-en. Ha átüti....

[ Szerkesztve ]

(#44666) Kobe válasza PredatorZoli (#44664) üzenetére


Kobe
veterán

melyik indexet nézitek, hogy ekkora para van ?

mondjuk főbb techek utóbbi időben mentek +10%ot, beestek 3-4et és már világvége van ? :DDD

(#44667) HussarF válasza PredatorZoli (#44654) üzenetére

Buy the dip ;]

(#44668) Zoty4 válasza Kobe (#44666) üzenetére


Zoty4
őstag

van olyan részvényem ami a héten 30%-ot esett, de legalább tudok még belőle venni ócccóóóé :P
mondjuk a +50% után várható volt

[ Szerkesztve ]

(#44669) HussarF válasza Zoty4 (#44668) üzenetére

Mondjuk a +50% után miért nem adtad el? :D

(#44670) PredatorZoli válasza HussarF (#44669) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

úgy hívják hogy greed :DD

(#44671) Sub-S válasza HussarF (#44669) üzenetére


Sub-S
senior tag

Mohóság van és telhetetlenség. ;] Mint általában. :D

(#44672) Kobe


Kobe
veterán

Pont ma akartam revon par M ert USD-t valtani..... A 301es arfolyamvonat ahogy nezem eluszott.... 1 delutan alatt 1.5%ot beszakad a HUF, az is szep

(#44673) podcast


podcast
tag

Államkincstárba szeretnék utalni.
A megjegyzés rovatba az ügyfél azonosítót kell beírni?
Raiffeisennél sajnos díjat vonnak a kártyás vásárlásra és nincs is bankkártyám, így az nem jó.

(#44674) Zoty4 válasza HussarF (#44669) üzenetére


Zoty4
őstag

van amit eladtam, de sok mindent hosszú távra 10-20 évre veszek (pl ez ami ment fel 50%ot még midnig 66%on van márciushoz képest. Korai nyugdíjat szeretnék.
55 évesen nem akarok már dolgozni, még 15 év.
Az se baj ha hamarabb összejön :)

[ Szerkesztve ]

(#44675) Zoty4 válasza podcast (#44673) üzenetére


Zoty4
őstag

Elvileg utalásnál saját számlák között ingyenesnek kéne lennie.
közleménybe:
-az ügyfélszámod (vigyázz!!! nem azonos a belépési felhasználói számsorral, nekem az utolsó számban tér csak el attól)
- és a neved

[ Szerkesztve ]

(#44676) mgoogyi válasza aujjobba (#44656) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Hát igen. Amilyet szívesen vennék, az egy MSCI World small cap value lenne, de nincs.
Így inkább kerülöm a small cap-et.

(#44677) predakon


predakon
őstag

Fauci jól beszopatta a népeket.... thanks bro :(

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#44678) Stanlee válasza Zoty4 (#44674) üzenetére


Stanlee
őstag

Pont igy gondolkozom en is. Azt hittem, hogy madar vagyok, mert mindenki az eladasrol ir, ha megy fel egy picit a reszveny arfolyama.

En is most mar abba a korba kerultem, amikor azert veszem a reszvenyeket, leginkabb osztalekfizetoket, hogy mielobb csokkenthessem a kotelezo munkaidot es mas dolgokkal foglalkozhassam, mint a napi 8-10 ora munka.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#44679) Zoty4 válasza Stanlee (#44678) üzenetére


Zoty4
őstag

Kakas is madar :)
en attol tartok h nem 65 ev lesz a nyugdijkorhatar mire mi odaerunk, hanem 70-75 kozott. Rohadtul nem szeretnek addig dolgozni. Egy havi 1200-1500$os havi osztalekra hajtok 55 eves koromra. Sokkal jobb lenne ha 25-30 lennek, kamatos kamat miatt, de ezt dobta a gep :)

(#44680) aujjobba válasza mgoogyi (#44676) üzenetére


aujjobba
addikt

Osszeneztem az iShares Edge MSCI World Value Factor osszetevoit (453db) az Amundi Prime Global-lal (nagyon hasonlo az MSCI world-hoz, 1533db osszetevo).
Az jott ki, hogy a Value-ban 40db olyan instrumentum van, ami a masikban nincs meg, a tobbi atfedo.
Nyilvan az atfedoek sulyozasa nem ugyanolyan, ezt lehetne meg tovabb boncolgatni, osszehasonlitani.

(#44681) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Ti buyoljatok ezt a dipet? :F En meg hezitalok, de eleg szimpi a dow -7%...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#44682) aujjobba válasza Oppenheimer (#44681) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem.
Legutobb is tul koran ugrottam bele, most megulok a fenekemen 1-2 hetet.

(#44683) Oppenheimer válasza aujjobba (#44682) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Jo a szo teso, en is erre jutottam mikozben standupon nem figyeltem es ezen gondolkodtam. :))

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#44684) Sub-S válasza Oppenheimer (#44681) üzenetére


Sub-S
senior tag

Aki bele mert venni tegnap az garantáltan jól jár ma. Már ha napi szinten gondolkodunk.
Főleg a korábban iszonyatosat emelkedő majd eső részvényekbe. Például az itt is többször emlegetett Hertzet ha nézzük, azon valószínűleg simán bőven 50% fölött lehet ma hozni.

[ Szerkesztve ]

(#44685) Stanlee


Stanlee
őstag

Detto, 1200-at celoztam be also erteken. A mostani idoszak relative rossz az osztalekfizetest tekintve. A protfoliom jelenleg valahol 350 $/ho tajekan van, viszont ez mar az osztalekvagasokkal es szunteltetesekkel csokkentett ertek.

Van 4 reszvenyem, ami a koronavirus elotti idoszak osztalekanak a 90%-at most nem fizeti. Meglepett, hogy a Shell ennyire szigoruan nem fizet - a tobbi olajos/foldgazos ceg legalabb valami morzsat dob. A banki papirok termeszetesen nulla osztalekot adnak (ez is 3 db).

Nem emiatt leszunk foldonfutok, ill. az osztalekokat amugy is visszaforgatom uj reszvenyek vasarlasaba, de azert jobban szeretem a normal ugymenetet es a rednszeres, kiszamithato cash-flow-t.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#44686) PredatorZoli válasza Zoty4 (#44679) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Én úgy gondolom hogy nem 65 év lesz, nem is annyi lesz a nyugdíj mint most, és rövidesen nem is annyit kell majd fizetni járadékkint mint eddig, úgyhogy állami nyugdíjal én sem számolok. Igaz én fiatalabb vagyok, mindössze 23 és fél, 35-40 éves koromra kényelmesen elslattyogok nyugdíjba :))
Bár én nem látom értelmét osztalékra alapozni a dolgot, teljesen mind1 hogy osztalék formájában kapom vagy adok el pár darabot, ugyan az annyi kivétellel, hogy Mo.-n árfolyamnyereségként még adóelőny is van, ami nem is kevés, kb. ha ilyen eldugott adóparadicsomban van hasonló mint itt a befektetéseknél. Ráadásul az osztalékot nem tartom stabilnak sem, ahogy azt írjátok is, dönthetnek úgy hogy most nem adnak.

(#44687) Zoty4 válasza Stanlee (#44685) üzenetére


Zoty4
őstag

Akkor te már előrébb, kb harmad úton vagy :C
jaja , elkerülhetetlen hogy legyen olyan részvényed, főleg ha kellőképp diverzifikált a portfoliod ami vág/szüneteltet, amikor ilyen hatalmas gazdasági visszaesés van

PredatorZoli: Toljad :K Bár én is annyi idősen kezdtem volna, már nyuggerkedhetnék :D

(#44688) Sub-S


Sub-S
senior tag

Amúgy aki itt korai nyugdíjazásban gondolkodik, az azt is jelenti, hogy jelenleg amivel foglalkozik azt nem szereti csinálni? :F

(#44689) UberMutant válasza Sub-S (#44688) üzenetére


UberMutant
őstag

van az úgy, hogy az ember csak a pénzért dolgozik. nem ideális , ezt aláírom.
pl én kertész szeretnék lenni, de sokkal jobban fizető irodai munkám van, amit nem szeretek.

[ Szerkesztve ]

(#44690) PredatorZoli válasza Sub-S (#44688) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Szerintem ezt nem lehet ennyire sarkosan vizsgálni.
Alapjába véve szeretem amit csinálok, de olykor jár némi idegeskedéssel, és alapjába véve eléggé kompetitív, olykor szenvedős szektor, így nem biztos, hogy 50 éves koromig kitartana a lendület ami egyelőre még megvan.
Másrészről szívesen csinálnék, vagy megpróbálnék csinálni olyan dolgokat, amiket szívesen csinálnék, de nem feltétlenül lenne jövedelmező megélhetés szempontjából, vagy túl kockázatos lenne belevágni az esetlegesen elvesztegetett néhány év miatt ami után ha nem növi ki magát lehet visszamenni dolgozni, csak addigra már pár értékes év elment.
Másrészről pedig nem feltétlen abból áll a nyuggerkedés, hogy nem csinál semmit az ember, hanem abból hogy azt csinál amit csak akar és amennyi jólesik. Önmagában már az érzés is értékes véleményem szerint hogy azt csinál az ember, amit csak akar.

(#44691) Zoty4 válasza Sub-S (#44688) üzenetére


Zoty4
őstag

én szeretem a munkámat, valószínüleg nyugdij után is fogom csinálni (szeretek alkotni), de akkor nem kell elvállalni minden szart, lehet válogatni, akár csak fusikból élni.
És mint most hogy két hete nem tudnak a cégemnél munkát adni, nem lenne probléma. Aztán ha majd felpörög a világ újra, ki tudja mikor, akkor meg nyomathatom napi 14-16ba :W
Heti 10-15 órát szivesen dolgozok bármikor :D

[ Szerkesztve ]

(#44692) julius666 válasza Sub-S (#44688) üzenetére


julius666
addikt

Rossz a korai nyugdíj kifejezés arra, amit általában annak szoktak hívni, az "anyagi függetlenség" sokkal jobb megfogalmazása a jelenségnek.

Szerintem IT-ban pl. szinte kötelező ebben az irányban gondolkozni, akkor is, ha (jelenleg) szereted amit csinálsz. 40 év felett átlag kódolós melóban erősen hátrányba kerülsz a fiatal titánokkal szemben, baromira nem árt egy vastag anyagi védőháló. Ami adott esetben akár saját projekt/cég beindítására elpocsékolt évekhez is baromi jól tud jönni, ha ki akarsz törni a mókuskerékből.

Ami számomra nagyobb kérdés, hogy a "korai nyugdíjasok" mennyire gondolkoznak családalapításban, ahhoz szükséges saját lakásban. Mert saját példára leszámolva ez kb. lehetetlenné teszi az egészet ha valaki nem igen komoly szülői hátszéllel indul az életnek.

[ Szerkesztve ]

(#44693) concret_hp válasza Sub-S (#44688) üzenetére


concret_hp
addikt

en pl kb. 2 hetig birom, hogy ne csinaljak "semmit" , eletem leghosszabb szabija is most ev vegen jott ossze talan 12 nap egyben, szoval max a nem foleg penzert dolgozok szint tud lenni. en pl. nagyjabol szeretem csinalni amit csinalok, de tudom, hogy 10 ev mulva mar nem szeretnem.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#44694) bernel válasza julius666 (#44692) üzenetére


bernel
tag

"Szerintem IT-ban pl. szinte kötelező ebben az irányban gondolkozni, akkor is, ha (jelenleg) szereted amit csinálsz. 40 év felett átlag kódolós melóban erősen hátrányba kerülsz a fiatal titánokkal "

Azért ne felejtsük el, hogy mostanában éri el, lépte túl a 40-et az a korosztály, ahol már elég sok programozót képeztek. Kizárt, hogy ez a sok ember mind manager vagy korai nyugdíjas legyen, úgyhogy vagy kódolnak tovább, vagy ha tényleg jobbak a fiatalok, mint sugallod, akkor utcára teszik őket?

Nem tudom, nálunk mennyire jellemző az ageism a programozóknál.

(#44695) Stanlee válasza Sub-S (#44688) üzenetére


Stanlee
őstag

Szeretem a munkam, de ha csak napi 4 oraban kellene csinalnom, nekem az is eleg lenne. A 3 fo teruletet amit viszek, abbol csak egyet csinalnek. Ami nem az a fajta, hogy vagy van vagy nincs vele dolog, hanem amit szet lehet huzni es van vele mindig tennivalo.

Amivel el tudnam magam foglalni, az az egyik alvallalkozonk munkaja, kimegy terepre, mereget egy napot, hazamegy, elemez, jegyzokonyvet ir es leakaszt rolunk kb. 1500 eurot. Ha hetente egy merest vallalnek el, az is maximum 3 napot vesz el a heti 5 munkanapbol, a fennmarado masik 2-ben meg herevere.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#44696) Sub-S válasza Sub-S (#44684) üzenetére


Sub-S
senior tag

Nem volt olyan rossz a sejtés, 2-2.2 között mozgott átlagban tegnap, 3.3 fölött ki lehetett menekülni belőle. ;]

(#44697) Zoty4


Zoty4
őstag

Srácok akartam venni valamit RC-n, majd modosítani szerettem volna az ajánlatot, de se módosítani se törölni nem tudom az ajánlatot. Ilyenkor mi van :F

(#44698) OPiiPO válasza bernel (#44694) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1

Az egyik kollégám senior dev. 50+, nagyon tiszta és átgondolt, újrafelhasználható kódot gyárt, és mivel az üzleti folyamatokkal is tisztában van ezért szeretnek vele dolgozni a solution architectek mert kb. félszavakból is megértik egymást. Képzi magát, fejlődik - meg vagyunk vele elégedve.
Csak még mielött a topicban lévő összes 40+ fejlesztő szeppukut követne el :DDD

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#44699) Mercutio_ válasza OPiiPO (#44698) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor lehet még nem késő elkezdenem ismerkedni a programozással? :DDD (ha ezt is tenném szerintem inkább business analist irányt céloznám meg, bár nem tudom mennyire reális és mennyi energiát kellene beletenni :U )

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#44700) OPiiPO válasza Mercutio_ (#44699) üzenetére


OPiiPO
addikt

Szerintem sosem késő - az egyik legjobb functional architect kollégám jelenleg 66 éves, nem tudjuk mi lesz ha egyszer nyugdíjba vonul, annyira penge kb. mindenből (most sikerült még egy ideig itt tartani) - tavalyelőtt gyorsabban megtanult egy új rendszert ( ! ) mint a nála 20 évvel fiatalabb konzulens akivel párban volt . . . Business analyst meg szerintem egy adag józan ésszel simán hozható.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.