Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43251) mgoogyi válasza Lex Icon (#43229) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Nekem ez a cikk nem teljesen kerek.

"A "senki sem tudja a piacot megverni" kifejezést gyakran hallhatjuk a passzív befektetési stratégiákat, indexkövető stratégiákat követő befektetők érveléseként.
A kifejezés lényege, hogy a piaci hozamokat hosszútávon nem lehet felülmúlni."

De lehet, csak valószínűtlen. (Ha nem lehetne, akkor alulteljesíteni se lehetne...)
Ahogy én értem, leginkább két dologra lehet visszavezetni, ha valamelyik befektetési guru felülteljesíti a piacot.
- szerencséje volt
- valamilyen faktor szerint felülsúlyozta a portfólióját (pl. alulértékelt részvények)
(+1: esetleg információs előnye van a piaccal szemben)

"Bár az alapkezelők többségére ez valóban igaz(1), lásd alábbi képen, de a hatékony piacok elméletével ellentmond(2), hogy az alapkezelők kis százaléka mégis képes a felülteljesítésre."
(1) Pont ez a lényeg, hogy a profik többsége alulteljesít.
(2) Nem látom miért mondana ellent.

"A szerzők véleménye szerint, a befektetők és a piaci szereplők gyakran nem racionálisan viselkednek a részvénypiacokon,
ez pedig szabálytalanságokat, sőt jósolható folyamatokat eredményez, melyek időről időre megfigyelhetők."
Ezt teljesen el tudom fogadni. A kérdés az, hogy számomra mennyire használhatóak ki ezek az anomáliák és milyen pontossággal lehet ezeket jósolni. Illetve mennyire maradnak stabilak a jövőre nézve ezek az anomáliák.

"A fő probléma, hogy a vizsgálatokat egy olyan ország részvénypiacán végezték, ahol az elmúlt 50-80 évben példátlan gazdasági növekedés volt. "
Gazdasági növekedés nélkül nehéz érdemi hozamhoz jutni.

"nem minden kutató, közgazdász ért egyet a hatékony piacok elméletével. Számos anomáliát megfigyelhetünk, melyek cáfolják a hatékony piacok elméletét."
Ez csak elég jó és használható elmélet, nem a valóság.

A videóban tárgyalt időzítéses portfólióját megnézném, hogy idén eddig hogy teljesített.

(#43252) Lex Icon válasza aujjobba (#43250) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Az előadás megvolt? A visszatesztelés az amerikai piacra történt, ami az elmúlt 100 évben emelkedő trendben volt, tehát ott az egyszeri befektetés előnyösebb, mint a DCA, de csak statisztika szerint és nem minden esetben.

(#43253) mgoogyi válasza Lex Icon (#43252) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

A Ben Felix vmi videóban azt mondta, hogy az azonnali befektetés 2/3 eséllyel megveri a DCA-t. Arra nem emlékszem, hogy amcsi vagy globális piacra mondta, de általában a globálisról szokott beszélni.

(#43254) Lex Icon válasza mgoogyi (#43251) üzenetére


Lex Icon
senior tag

De lehet, csak valószínűtlen. (Ha nem lehetne, akkor alulteljesíteni se lehetne...)

kifejezést gyakran hallhatjuk

Tehát nem ő állítja, hanem ezt beszéli meg a cikkben:
"Bejegyzésünkben megbeszéljük, hogy miért gondolják a hatékony piac elméletét követők, hogy nem lehet felülteljesíteni a piacot. Miért, milyen példákat láthatunk ennek ellenére, hogy sikerül befektetőknek különböző befektetési stratégiákkal hosszútávon a piacot felülteljesíteni."

(+1: esetleg információs előnye van a piaccal szemben)

+2: Befolyásolni tudja a piacot: pl. olyan mértékű részesedést szerez, amivel a cég működésébe beleszólhat (Buffett módszere vagy videón.).

(1) Pont ez a lényeg, hogy a profik !!!többsége!!! alulteljesít.

-> tehát egy kisebb réteg meg felülteljesít. Ezt már korábban megbeszéltük


(2) Nem látom miért mondana ellent.
Mert van aki felülteljesít hosszabb távon is (évtizedeken át). Remélem nem kell felsorolnom a legismertebb milliárdos befektetőket.

Gazdasági növekedés nélkül nehéz érdemi hozamhoz jutni.

Medvepiacon is lehet hozamot elérni. A cikkben is ott van a japán, francia, ... példa.

A videóban tárgyalt időzítéses portfólióját megnézném, hogy idén eddig hogy teljesített.

Teszteld le! van több oldal is, de szerintem előbb utóbb ő is leteszteli a kombinált momentumot, mert ő is kíváncsi. :) Problémát az okozhat, hogy a mostani esés rekord gyors volt és a módszer nem tud ilyen gyors esésre reagálni.

(#43255) Lex Icon válasza mgoogyi (#43253) üzenetére


Lex Icon
senior tag

általában a globálisról szokott beszélni.

Milyen súlyozással? Mert ha az ETF-ekben lévő ~2/3-os amcsi piaccal nézed, akkor abban továbbra is az US piac dominál.
Teszteljék le US-en kívülre, akkor hány % jön ki.

(#43256) vnorbi válasza Lex Icon (#43255) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Elvileg erről a videóról van szó:

https://www.youtube.com/watch?v=X1qzuPRvsM0

Ha jól értem, nem globális portfolióról van szó a 2/3-os résznél, hanem országspecifikus részvénypiacra (UK, USA, Ausztrália).

(#43257) PredatorZoli


PredatorZoli
Topikgazda

Valaki nyomora a másik hasznára válik szerintem összességében, mindíg lesz szerintem a világon olyan régió és ágazat ami esik vagy oldalazik, de valaki megy majd előre, tehát ha az egész piacot jól lefedi az ember portfóliója, akkor ebből a szempontól nem futhat akkora lukra, de javítsatok ki ha tévedek.

(#43258) mgoogyi válasza Lex Icon (#43255) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Megtaláltam, UK, US, Ausztrália külön-külön vizsgálva.

A többire reagálva:
Alapvetően abból indulok ki, hogy az EMH-t nem szigorú módon kezeli senki, az erős hívői sem. Szerintem Eugene Fama - aki ebből Phd-zott - sem gondolja , hogy tökéletesen hatékonyak, csak elég hatékony a piacok.

[erről kérdezik Fama-t]

(#43259) Lex Icon válasza PredatorZoli (#43257) üzenetére


Lex Icon
senior tag

A kockázat csökkentés többnyire hozam csökkenéssel is jár.
Azt kell szem előtt tartani, hogy a kockázattűrő képesség egyénfüggő. Ezért aki nem akar annyira izgulni, az diverzifikációval csökkenti a kockázatot, amivel a hozam csökkenést is be kell vállalnia (pl. 60/40, ... portfóliók), aki viszont jobban bírja az pl. 100% részvény ETF-et vesz (S&P500, All World, ACWI,...) cserébe nagyobb zakókat kell kibírnia. Aki meg nem bír a mohóságával :D , az egyedi részvény, határidős, opciós ügyletek, short, olaj, árupiac spekulációval próbálkozik.
Sajnos a "befektetők" többsége a mohósága miatt megy bele ilyenekbe anélkül, hogy tisztában lenne saját tűrőképességével.

(#43260) Lex Icon válasza mgoogyi (#43258) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Én is azt próbálom elmagyarázni, hogy az 1 mondatra leredukált okosságok ("a piacot nem lehet megverni"), hibás gondolkodást eredményez, mert számít az időtáv, a valószínűség a rendelkezésre álló összeg és legfőképp, hogy ki csinálja, mondja. Ez vonatkozik a DCA-ra, B&H-ra és szinte mindenre. Ezért linkelgetem az Elemzésközpotot, mert rávilágít erre a problémára.

(#43261) Peter.70 válasza Lex Icon (#43259) üzenetére


Peter.70
őstag

Azért olajat a mostani helyzetben nem vennék :D

[ Szerkesztve ]

(#43262) #95561216


#95561216
törölt tag

Én ehhez csak annyit jegyeznék meg megint, hogy a legtöbb pénzügyi szakember információs előny alatt többnyire pénzügyi információkat ért. Viszont létezhet szektorszintű szakmai információs előny is, hogy mást ne mondjak, Buffett nem érti az IT szektort, ki is maradt a rally-ból, majd sikerült az IBM-re fogadnia.

(#43263) mgoogyi válasza Lex Icon (#43260) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Akkor jó, mert szerintem sem állja meg a helyét a ""a piacot nem lehet megverni"" okosság.
És az EHM következménye szerintem nem az, hogy nem lehet megverni a piacot, csak az, hogy nem érdemes megpróbálni.
Az volt az érzésem a cikket olvasva, hogy az elemzésközpont sarkítva közelíti a kérdést és egy csomó alapállítása nekem kérdőjeles volt.

[ Szerkesztve ]

(#43264) Stanlee válasza #95561216 (#43262) üzenetére


Stanlee
őstag

Itt irnak arrol, hogy Buffet miert nem fektet a tech szektorba.

A cikkben amit irnak Buffet-tol magyarazatkent, amugy elfogadhato. A tech ipar az, ahol a legnehezebb kifogni azt a ceget, amibe erdemes befektetni.

Mennyi olyan kezdemenyezes volt, ami a vegen meghalt, pedig olyasvalamit valositott meg, amit most mindenki hasznal, csak mondjuk 10-15 evvel korabban, mint hogy piaca lehetett volna. Vagy ott van a Yahoo ami lehetne a mostni Google is, csak a rossz cegvezetes miatt leamortizalta onmagat.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#43265) zakoshun


zakoshun
csendes tag

1Q GDP annualized, QoQ: -4.8% vs. -4.0% expected, +2.1% in 4Q 2019
1Q Personal consumption: -7.6% vs. -3.6% expected, +1.8% in 4Q 2019
1Q Core PCE QoQ: +1.8% vs. +1.7% expected, +1.3% in 4Q 2019
The 4.8% contraction in GDP was the largest drop since late 2008

(#43266) Ixion77 válasza zakoshun (#43265) üzenetére


Ixion77
őstag

(#43265) zakoshun a ma reggel nyilvánosságra hozott U.S. belföldi adatokat idézte, csak ezt nem írta le :)

A tőzsde pillanatnyi véleménye pedig minderre: S&P +2.23% :Y

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#43267) aujjobba válasza Ixion77 (#43266) üzenetére


aujjobba
addikt

“(Reuters) - U.S. stock index futures jumped on Wednesday after Gilead Sciences <GILD.O> said its experimental antiviral drug met the main goal of a trial testing it in COVID-19 patients.”

Ez nem védőoltás, csak segíthet enyhíteni a tüneteket, stb.
Remdesivir.

[ Szerkesztve ]

(#43268) zakoshun válasza Ixion77 (#43266) üzenetére


zakoshun
csendes tag

Igen, jogos, ez lemaradt.

Ja persze, 26 millió munkanélküli, -4.8% GDP, fogyasztás csökkenés, infláció - de a tőzsde szárnyal, semmi nem állíthatja meg :DD Érdekes időket élünk.

(#43269) section9 válasza aujjobba (#43267) üzenetére


section9
őstag

Ha nem lenne alacsony a kockazat-ehsegem, akkor biztos meglovagolnam, de igy csak kinomban nevetek es varom a buborek pukkanasat. :U

(#43270) julius666 válasza Ixion77 (#43266) üzenetére


julius666
addikt

Ha úgy állsz hozzá, hogy ez csak átmeneti zűrzavar/profit kiesés, legkésőbb jövő év elején minden visszaáll az eredeti állapotába csak 0% kamatkörnyezetben, akkor tök mindegy 1-2 negyedévben milyen számok jönnek. Lehetne -50% is. :)

(Nekem persze elképzelésem sincs hogyan lehetne egyáltalán visszamenni tavaly év végére, de a piaci konszenzus láthatóan ez).

(#43271) Ixion77 válasza julius666 (#43270) üzenetére


Ixion77
őstag

2008-ban fele ekkora inflációt tartott 5-6 évbe hogy leküzdjék úgy, hogy a jegybankok nem nullás alapkamatokkal indultak nekik a feladatnak...
Teljesen irrealisztikus elképzelésnek tűnik hogy itt azt hogy 9 hónap múlva újra a béka segge alatt lesz a munkanélküliségi szint és csúcson a fogyasztás.
Sokkal logikusabb magyarázatnak tűnik, hogy aminek most tanúi vagyunk az valaha volt legnagyobb elszakadása a tőzsdei árfolyamoknak a gazdaság valódi állapotától.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#43272) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

(#43273) #95561216 válasza Stanlee (#43264) üzenetére


#95561216
törölt tag

Pont ezt mondom én is, hogy bevallottan nem ismeri. De ettől még fektetett be, 2012-ben beszállt az internetbe IBM-be. Mostanra meg az Apple a legnagyobb befektetése.

(#43274) aujjobba válasza szabi__memo (#43272) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem meglepő, gyakorlatilag mindenkit lejjebb sorolhatna Európában ugyanezen okból.

(#43275) #95561216 válasza szabi__memo (#43272) üzenetére


#95561216
törölt tag

Nem.

(#43276) #95561216 válasza Ixion77 (#43271) üzenetére


#95561216
törölt tag

Milyen inflációt kellene leküzdeni, és azt mióta gátolja az alacsony kamat? :F

(#43277) HussarF válasza #95561216 (#43276) üzenetére

Rosszul fogalmazott. A deflációt kell leküzdeni, hogy visszatérjen az infláció, ami a pörgő gazdaság jele.
Bár néha úgy látom, mint ha fordítva ülnének a lovon és simán inflációt akarnának növelni, miközben az csak indikátor, nem a lényeg.

(#43278) Ixion77 válasza #95561216 (#43276) üzenetére


Ixion77
őstag

Elírtam. Munkanélküliséget akartam írni.
Nem is tudom hogy került az a szó oda. Talán párhuzamosan valahol inflációról olvastam... Hibázott bennem a hyperthreading :)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#43279) Stanlee válasza Ixion77 (#43271) üzenetére


Stanlee
őstag

Azert azt ne felejtsuk el, hogy 2008-hoz kepest annyi a kulonbseg, hogy a politika betolta a gazdasagot egyik naprol a masikba egy nyugalmi allapotba, ahonnan ugyanigy ki is kell engedniuk egyszer. Lett par millio munkanelkuli, sokan megijedtek.

De a hirek szerint gozerovel fejlesztik a gyogyszereket (pl. gilead is), a franciak is talaltak valamit ami mar gyartasban is van, igaz eredetileg mas betegsegsre, de erre is jo. Az angolok valami oltoanyagot akarnak legyartani, meg akkor is ha nem tudjak, hogy jo lesz-e. Innentol kezdve lesz itt oltoanyag es terapia is. Ahogy van az influenzara is. A huhogok meg eltunnek idovel. Es mindenki folytatja az eletet ott, ahol abbahagyta.

A kulonbseg annyi, hogy aki most mert, az bevasarolt a tozsden es amikor elmulik a szeles koru tarsadalmi retteges, a korlatozasok, na akkor jol fog nagyon jarni a reszvenyeivel.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#43280) HussarF válasza Stanlee (#43279) üzenetére

Ez az elmélet. Aztán, ha ilyen egyszerű lenne, akkor már mindenki dúsgazdag lenne. Általában azok esnek a legnagyobbat, akik nagyon biztosan állítanak valamit egy olyan dologról, amiről még a sokkal hozzáértőbbek sem mernek határozottan nyilatkozni. Dízelből jól bevásároltál? ;]

[ Szerkesztve ]

(#43281) Ixion77 válasza Stanlee (#43279) üzenetére


Ixion77
őstag

"Lett par millio munkanelkuli, sokan megijedtek."

Szerintem nem. Pedig szerintem joggal tennék.

"A kulonbseg annyi, hogy aki most mert, az bevasarolt a tozsden es amikor elmulik a szeles koru tarsadalmi retteges, a korlatozasok, na akkor jol fog nagyon jarni a reszvenyeivel"

Hát ha ezen nem vagyunk még túl, akkor tényleg 4000-es S&P lesz.

Időközben: Nasdaq már idén január végi szintnél tart... Normáááááális?

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#43282) Oppenheimer válasza Ixion77 (#43281) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Most van nyitott pozid a tozsden?

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#43283) Ixion77 válasza Oppenheimer (#43282) üzenetére


Ixion77
őstag

Van, de jóval kevesebb mint amennyivel reméltem elérni ezt a szintet újra.

Nekem az egész helyzet olyan Idiocracy-snek tűnik. Mintha egyre jobban bolondulna meg a piac, egyre eszeveszettebben vigyorogva...
Két hónapja mondom hogy a vírus nem jelentős probléma, de alig értett velem egyet valaki. Azt is mondom, hogy a karantén viszont óriási probléma, de szintén nem ért velem egyet a világ. Mondom továbbá hogy ha az országadósságok múlt év végén nagy problémát jelentettek, akkor most már gigantikusat kell jelentsenek, de láthatóan ez sem érdekel rajtam kívül senkit. Fura érzés. Mintha örültek házában mászkálnék és próbálnám megérteni hogy mégis mire gondolhatnak. Egy idő után azon tűnődök, hogy talán én megyek szembe az autópályán...

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#43284) Stanlee válasza HussarF (#43280) üzenetére


Stanlee
őstag

Dieselbol meg nem vettem, mert helyette bezsakoltam par reszvenyt.

Amugy meg mivel az allitolagos virus hozzaertok is onmaguknak ellentmondo dolgokat nyilatkoznak, nem erdekel mar, hogy mit beszelnek.

Ha jol emlekszem te talan jobban koveted a nemet dolgokat is. RKI szerint marciusban nem kellett maszkot hordani, mert felesleges. Most RKI szerint iszonyat fontos. Legyen egyseges az uzenet, tehat ha marciusban nem kellett, akkor most sem kell.

RKI tegnap kiad egy szamot, ami alapjan Merkel majd dont a tovabbi lazitasrol/szigoritasrol, mindenki orul, hogy jo a mutato, par ora mulva RKI korrigal, hogy rosszul kerekitettunk es az ertek rossz. Ez nem professzionalis es a nepet sem jo iranyba viszi.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#43285) Stanlee válasza Ixion77 (#43283) üzenetére


Stanlee
őstag

Nekem ugyanez a velmenyem, de itt is meg mashol is allandoan leoltjak az embert, nincs is nagyon kedvem mar arrol irni, hogy tulreagalta a tarsadalom, ugy mint a spanyolnathaban a fiatalok szervezete a valaszreakciot ahogy adta, es abba haltak bele.

Na megyek dolgozni,

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#43287) Ixion77 válasza szabi__memo (#43286) üzenetére


Ixion77
őstag

Lényeges különbség, hogy utóbbiban életerős fiatalemberek haltak meg.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#43288) szabi__memo válasza Ixion77 (#43287) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

És sokáig tartott.
Konkrétan 232 hónapig

[ Szerkesztve ]

(#43289) Bling95


Bling95
őstag

Valójában egyébként az általános hangulatot teljesen jól leképezi az tőzsdék növekedése. Persze az ember csak a szűk környezetét tudja alapul venni, de ott érezhetően mindenki sokkal optimistább mint pl. 2 héttel ezelőtt. Mindenki kezdi úgy érezni, hogy a nagyján már túl vagyunk.

A végén még tényleg "V" lesz a görbe?

Ettől függetlenül pl. a nagymamát még egy ideig nem engedjük emberek közé :DDD

(#43290) szabi__memo válasza Bling95 (#43289) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A mért fertőzöttség alapján nagy bátorság ezt hinni. De tény hogy így érezni

(#43291) julius666 válasza Stanlee (#43279) üzenetére


julius666
addikt

A huhogok meg eltunnek idovel. Es mindenki folytatja az eletet ott, ahol abbahagyta.

Aha. Szerinted hány tömegrendezvényt fognak a következő években tartani várhatóan, hány új hotel fog épülni, új étterem, kávézó, kocsma, mozi, fodrász, stb fog nyitni úgy, hogy benne lesz a pakliban bármikor egy újabb karantén a vírus mutálódása miatt?

Mennyi munkavállalót fognak felszívni ezek az ágazatok (vagy éppen kint hagyni a piacon), mennyi közvetett kárt fognak elszenvedni a kapcsolódó szektorok? Mert IT megrendelés se lesz annyi ha kevesebb a megrendelő cég, alkohol se fog úgy fogyni, lehet folytatni a sort. Az új munkanélküli tömegek se fognak annyi új telefont, autót venni.

Alapvetően változtak meg a vállalkozói kilátások a szolgáltatóiparban, ezen átmeneti mentőcsomagok nem fognak tudni változtatni, max több cég marad ideiglenesen a vízfelszínen, kevésbé hirtelen realizálódik az új helyzet.

És még mindig csak a vízhegy tetejét kapargatjuk itt a fejlett nyugaton, hogy mondjuk Ázsia nagy részében milyen hatása lesz a leállt termelésnek, turizmusnak arról egyelőre elképzelésünk sincs. Pl. Kínában milyen csontvázak fognak kipotyogni a szekrényből, ahol évek óta beteges pénzügyi, ingatlanpiaci torzulásokról pletykáltak.

(#43292) Oppenheimer válasza Ixion77 (#43283) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Erről szólnak az market timingról szóló oktatómesék. :D Kiszálltál amikor elkezdett esni a piac abban a reményben, hogy olcsóbban visszaveszed. A piac megviccelt mert hirtelen visszaugrott. Én szerencsére több darab etf-et birtoklok mint a válság kirobbanása előtt, de könnyen járhattam volna így is. Eladni nem nagyon mertem, amit eladtam azt vissza is vettem hamar. Fölösleges tranzakciós költségek voltak csak. Ha a piac visszapattan azt nagyon hirtelen szokta tenni és nem látjuk előre.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#43293) Bling95 válasza szabi__memo (#43290) üzenetére


Bling95
őstag

Pont ezt mondom én is. Hogy az adatok nem ezt mondják, de a hangulat még is ilyen.

Na persze ebből lehet majd nagyon csúnyát zuhanni ha majd arcon csap a valóság...

(#43294) szabi__memo válasza Bling95 (#43293) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ezek maiak: német kilátások, ismétlődő járvány
Sok optimizmusra nem látok okot

(#43295) Stanlee válasza szabi__memo (#43286) üzenetére


Stanlee
őstag

Jatek a szamokkal. Statisztikailag tobben halnak meg Mo-n naponta rakban, mint covid virusfertozesben. Es fognak egyre tobben meghalni, mert nem kapnak idoben kezelest. Ertuk nem kar?

En ahol lakom varosban, 10 ezer emberre 53,2 fertozes jut. Ha Mo-ra atszamolom, akkor otthon ilyen adatok mellett 519.923 fertozesnek kellene lennie, tehat a hivatalos magyar 2727-es szamhoz kepest en egy halalzonaban elek. :)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#43296) Stanlee válasza Stanlee (#43295) üzenetére


Stanlee
őstag

Mar nem tudom szerkeszteni, 51992 akart lenni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#43297) szabi__memo válasza Stanlee (#43295) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Jelenlegi adatok/helyzet alapján! Majd meglátjuk mi lesz ha lazítanak. Más országokban kicsit más a szitu..
A kérdés miért vagyunk jobb helyzetben. Még nem tudjuk. Lehet csak a korai (?) intézkedések

(#43298) Ixion77 válasza szabi__memo (#43294) üzenetére


Ixion77
őstag

A kilátások mindenhol rosszak. Nagyon rosszak. Már a Covid előtt is erősen főtt a gazdasági szakértők feje, és azóta a helyzet minden tekintetben sokat romlott. Az akkori problémák mintha eltűntek volna a semmibe. Nincs 3 millió menekült Törökörszágban, nincsenek visszafizethetetlenre nőtt államadósságok, nincs Brexit, nincs szélsőjobbos deglobalizáció, nincs klímakatasztrófa. Nincs semmi probléma. Csak korlátlan boldogság van, mert most hogy már egyre többek szerint nem hozta el a Covid a világvégét, minden megoldódott, minden csodálatos. Totális hurráoptimizmus van. Már az olyan kockázatos eszközöket is elkezdték venni, amikre semmi hatása nincs a FED-nek. Fura.
Mostanában rendszeresen nézem a Bitcoin árfolyamot hangulatindikátor gyanánt. Ma 8.8%-os pluszban van... Március 13 óta már duplázott.
Mindenki gyanúsan nagyon boldog. Mintha háború után aláírták volna a békeszerződést. Azzal a különbséggel hogy itt még nincs is aláírva, csak hírek hogy dolgoznak rajta. Az meg látszólag senkit sem zavar hogy a világgazdaság romokban.
Én ebbe totál nem tudok belevenni. Ez egy olyan buli, amelyikben én nem ittam eleget.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#43299) Ixion77 válasza Sisco2 (#42893) üzenetére


Ixion77
őstag

Ez is megvolt ;) Pont egy hetet kellett várni rá.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#43300) zakoshun


zakoshun
csendes tag

Ki meri shortolni az S&P-t? :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.