Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43751) PredatorZoli válasza DanielLong (#43748) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Akkor a terv az, hogy ha betöltöm a 26-ot akkor amíg lehet lapítok mint sz.r a fűben, hátha nem szólnak egy ideig :D Egyébként a számlavezetés ingyenes, kártyaőr is, kártyadíj is aprópénz, viszont az utalások nem olcsóak sajnos (Erste egydiák csomag). Idén még az erstés brókerszámlámra tolom a lovettát, arra az átvezetés ingyenes, de jövőre már nem nyitok új tbsz-t náluk, mert elég sok a díj (10M állománnyal és a normál+2 alszámlával 2e a havi számlavezetése...)
Jövőre nyitnék egy Randomot. Ha jól hallottam, Revolutra utalás KP felvételnek minősül, az havi 150e-ig ingyenes, azt ki tudnám használni hogy legalább a havi befektetésre szánt összeg egy részét ingyen rá tudjam tenni randomra. Érdemes reven át is váltani vagy inkább már a randomnál?

(#43752) Ijk


Ijk
nagyúr

Még nyugdijjal kapcsolatban, ugye önyp egyetlen előnye nekem a 20% adóvisszaterites lenne, de ha maradok etf-nel, akkor van más olyan pénztár (pl onsegelyezo) ahol erdemes gyűjteni adóvisszaterites miatt?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43753) bandus válasza Ijk (#43752) üzenetére


bandus
veterán

bármelyik önsegélyező, vagy egészségpénztár, de kicsit más, hogy mire tudod felhasználni a pénzt. illetve a pénztárak között is van átjárhatóság. tehát befizetsz az egészségpénztára, azt elköltöd fogorvosra, az adóvisszatérítést emg betolhatod az önyp-be.

nekem van pár millióm önyp-ben, nekem nem valid érv ellene, hogy "ki tudja meddig lesz 20% adóvisszatérítés". persze lehet, hogy elveszik holnap, de lehet, hogy 10 év múlva is felteszed ugyanezt a kérdést, mert még mindig nem szüntették meg. szóval én továbbra is fizetgetek be kisebb összegeket, meg nagyobbakat pl a 13. havi fizuból meg a bónuszból.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#43754) Ijk válasza bandus (#43753) üzenetére


Ijk
nagyúr

Októberben születik a baba, első körben nyitnek mindkettőnknek onsegelyezot és betennem fejenként a 750 ezret.
Csak az emberfia kihasznál minden legalis adóvisszateritest.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43755) aujjobba válasza Ijk (#43754) üzenetére


aujjobba
addikt

Jelenleg forditva csinalom, marmint ONYP-ba fizetem be a 750-et, majd a 150 visszateritest kerem az EP-be, onnan meg az addig gyujtogetett szamlak (pelenka, gyogyszerek, stb.) alapjan kiveszem a penzt.

Habar lehet iden mar nem fogom ezt csinalni, majd atszamolom ujra a dolgokat.
Elfordultam inkabb az euros megtakaritasok fele.

(#43756) dugynok válasza Ijk (#43754) üzenetére


dugynok
senior tag

Gyerek születése elött mindenképp érdemes önsegélyezőbe tenni. Mi izsy-nél vagyunk, gördülékeny mindìg minden :)

(#43757) PredatorZoli válasza aujjobba (#43755) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Az EP az adóvisszatérítésből von költséget? Vagy csak a saját befizetésből, ezáltal a teljes adóvisszatérítés felvehető haszon? Mert ezt így végsősoron könnyen fel lehet venni, betegség esetén a táppénz és a fizu különbözeteként meg gyógyszerekre, még gyerek nélkül is.

(#43758) HussarF válasza Ijk (#43752) üzenetére

Nekem van ÖNYP, EP és önsegélyező is. Ez utóbbit még sosem használtam, de kollégák, akiknél van gyerek, azt mnodják, hogy gyerekkel kapcsolatos dolgokra el tudják költeni. Én azt szoktam csinálni, hogy mindent, amit lehetséges, azt EP-n keresztül veszek (Nálunk erre eléggé rá vannak állva, még TV-t is vehetsz rá bizonyos helyeken. Bár születtek is már állítólag nagy büntetések. Persze az eladót büntetik). Kvázi keresztülfuttatom rajta. Befizetem oda és azzal vásárlom, így majd jön a befizetés után a visszatérítés. Szülőkkel szoktam még lebizniszelni, hogy kérjenek számlát az EP-m nevére olyan kiadásokról, amik elszámolhatók. Utána azt befizetem és visszaigénylem a számla alapján. De így már befizetés után erre is lesz visszatérítés.

(#43759) buherton válasza HussarF (#43758) üzenetére


buherton
őstag

Az önsegélyezőből fizethetsz lakáshitelt, ruhát, tanulási eszközöket, felsőoktatást, idősgondozást, temetést, stb. Fizet még szülésre, CSED, GYED, GYES kiegészítésre, stb.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#43760) MuMa012 válasza PredatorZoli (#43751) üzenetére


MuMa012
tag

Rendelkeznek a születési adataiddal, így automatikusan átsorolva leszel más, fizetős számlacsomagba. Velem is megtörtént.

(#43761) aujjobba válasza PredatorZoli (#43757) üzenetére


aujjobba
addikt

Az adóvisszatérítésből nem vonnak költséget.

(#43762) PredatorZoli válasza MuMa012 (#43760) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

És küldenek legalább valami üzenetet hogy menj be a fiókba te cupák új csomagot választani mert mindjárt átrakunk a legdrágább csomagba? :D

(#43763) sb95 válasza PredatorZoli (#43762) üzenetére


sb95
csendes tag

OTP, tavaly már 3 hónappal előtte küldtek levelet és email-t, hogy be fogom tölteni a 24-et, így át fognak tenni ebbe a csomagba.

[ Szerkesztve ]

(#43764) Zoty4 válasza Ijk (#43754) üzenetére


Zoty4
őstag

ha dolgoznak a szüleitek, nekik is jár a 750k amit ki tudnak venni a baba után, csak szólok

(#43765) Zoty4 válasza buherton (#43759) üzenetére


Zoty4
őstag

sőt, én a táppénznél azt a kieső 30%ot is kiveszem az epről

(#43766) Ijk válasza Zoty4 (#43764) üzenetére


Ijk
nagyúr

Tudom, de csak egy van aki nem nyugdíjas, illetve 1-1 testvér.
Ha október elején születik mikor erdemes befizetni es mikor utalják ki.
Utána ingyenesen megszüntethető?
Mennyi a teljes költsége fejenként befizetéssel, kiutalassal, számlanyitással, megszuntetessel?
Mennyire kockázatos válság idején egy ilyen pénztár? Azért 5x750 ezerről van szó
Adóbevallás ugye köv év majus, ha azután utalnak ki akkor kivehető még vagy már számlák kellenek?

Hirtelen ennyi buktató jutott eszembe.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43767) dugynok válasza Ijk (#43766) üzenetére


dugynok
senior tag

180 napig bent kell lennie a pénznek, utàna, ha leadtad a szükséges papìrokat pàr nap és utalnak

(#43768) dptrsk válasza Ijk (#43766) üzenetére


dptrsk
addikt

Adóbevallás ha magadnak csinálod február is lehet.
Ha megvárod az állami összekészítést március.

Május a legvégső határidő... csak akkor érdemes megvárni, ha visszafizetni valód van.
Ha te kapsz pénzt minél előbb érdemes elintézni.

[ Szerkesztve ]

(#43769) Csabroncka válasza PredatorZoli (#43731) üzenetére


Csabroncka
addikt

Szerinted a gyerek mellé vajon milyen életbiztosítást írhattam? Persze h. hogy kockázati >20millával.

Ha ennek kb 5-8 ezres haviját kigazdálkodja az ember utána jöhet a megtakarítás...

bandus: én próbáltam kigazdálkodni anno, és abbahagytam mert a költségek elvitték a hasznot. 1-2 % visszatérítés (akkor ersténél ez volt) esetén egyszerűen nem költök annyit (ruha, kaja, tankolás..stb) havonta, hogy megérje.

Változott azóta valami? Mert 300-400ezret nem költök (fogyasztásra) továbbra sem 4 tagú családra sem :(

"in medias res"

(#43770) buherton válasza Zoty4 (#43765) üzenetére


buherton
őstag

Az már az EP része.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#43771) Zoty4 válasza buherton (#43770) üzenetére


Zoty4
őstag

már egyben van az ep és önsegélyező

(#43772) zakoshun


zakoshun
csendes tag

(#43773) bandus válasza Csabroncka (#43769) üzenetére


bandus
veterán

hát nem tudom ki hogyan számol, de havonta egy tank üa. mondjuk 20k, annak a 4%-a 800 huf, ezt 12-vel szorozva már 9600-nál járunk, és valahol 3-4k az éves kártyadíj. de havi 100k-nak ha nem a kiválasztott 4%-os kategóriákban költesz, akkor is 1000 huf a visszatérítése, ami egy évben 12 ezer huf. versus a 3-4k éves kártyadíj. szóval fogalmam sincs, hogy ez miért nem pluszos nálatok :) vagy milyen egyéb költségekről beszéltek (mert ersténél nincs más, feltéve természetesen, hogy időben törlesztesz)? nyilván nem óriási kasza van ebből , de évente megvan belőle 1-2 új ing, vagy egy gyereknek a cucca az iskolakezdéshez (ez csak tipp, nincs gyerekem egyelőre).

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#43774) Lex Icon válasza bandus (#43773) üzenetére


Lex Icon
senior tag

szóval fogalmam sincs, hogy ez miért nem pluszos nálatok

Talán, mert nem mindenki költ 20eFt-ot üzemanyagra és 100eFt-ot se visszatérítéses termékekre ill. akinek családja van, nem biztos, hogy amiatt fog rohangálni megfelelő boltot keresgélni, hogy spóroljon pár ezrest. :U
Másik lehetőség, hogy keres annyit, hogy nem foglalkozik ilyesmivel, inkább mással tölti az idejét.

[ Szerkesztve ]

(#43775) bandus válasza Lex Icon (#43774) üzenetére


bandus
veterán

1% a visszatérítés bármilyen vásárlás után. azt már tényleg ne akard megmagyarázni, hogy nem költ el valaki 100k-t egy hónapban egy négy fős családban.

szóval igazából a kérdés, hogy ki hogyan definiálja a "megérje" dolgot, ha azt már kiszámoltuk, hogy matek alapján plusszos a dolog. nekem megéri ezt az említett évi 40-50k-t, hogy 12x1 perc alatt visszatöltöm a hitelkártyát, semmi egyéb extra effortot nem igényel.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#43776) Bling95


Bling95
őstag

Megérni nekem is megérte anno a hitelkártya, de teljesen átszoktam Revolutra, így meg is szüntettem. Viszont ha bérelnék autót újra kell szereznem egyet :DDD

(#43777) Ijk válasza Lex Icon (#43774) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mindig a csapdátol félek. Elolvasod az apróbetűs részt, gondolom 20 oldal. Folyamatosan figyelsz 100 dologra aztán egyszer véletlenül nem, vagy beüt a 101-edik, radvernek 30% kamatot és buktal annyit amit 8 évnyi fegyelmezett hitelkártyazassal sem nyersz vissza.
Nyilván csinálja akinek ez könnyű vagy a hobbija, én mar lassan azért fizetnék hogy kevesebb szarsaggal kelljen foglalkoznom napi szinten.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43778) vzozo válasza bandus (#43775) üzenetére


vzozo
senior tag

Szerintem engedd el, van aki érti, van aki meg nem is akarja. Én is maradok aktív hitelkártya használó a visszatérítés pedig csak egy bónusz. :)

Számomra azért mindig nullával való osztással ér fel, hogy egy pénzügyi fórumon, ahol jó esetben tudásszint szerint a lakosság nagyon felső pár ezreléke kommentel, olyanok jönnek elő, hogy óriási overhead havonta visszatölteni a kártyát. WTF.

[ Szerkesztve ]

(#43779) PredatorZoli


PredatorZoli
Topikgazda

Egyébként ha Hitelkártyázik az ember, a normál kártya helyett elég csak egy virtuális is, aminek meg kevesebb a költsége nem? Tehát akár azzal is lehet spórolni, ha az ember csomagjában nem ingyenes az éves kártyadíj.

(#43780) vzozo válasza Ijk (#43777) üzenetére


vzozo
senior tag

Lehet én vagyok egy végletekig egyszerű ember, de milyen apróbetűkről meg kitételekről beszélsz?

Volt az elmúlt 20 évben vagy 10 hitelkártyám két országban, sokféle banktól. Két szabály volt:

- Mindig fizesd vissza időben az elhasznált összeget (legtöbb bank engedett automatikus beszedést, NULLA overhead)
- Sose vegyél fel KP-t automatából

Aki ezeket betartja, az szerintem csak nagyon extrém esetben tud beszaladni a faszerdőbe.

(#43781) Lex Icon válasza bandus (#43775) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Mennyit fizetsz a teljes bankszámla fenntartásért?

(#43778) vzozo:
És te mennyit fizetsz?

[ Szerkesztve ]

(#43782) vzozo válasza Lex Icon (#43781) üzenetére


vzozo
senior tag

Három német hitelkártyám van, az egyik full ingyenes (tényleg az, rejtett izék nélkül), a másik egy amazonos, amin sok-sok-sokszorosan visszajön az éves díja, szóval fogalmam sincs mennyibe lenne, de nullához konvergál, a harmadik pedig a számlavezető bankom kártyája, na az kemény évi 60 eur ha nem tévedek, de cserébe teljeskörű családi utasbiztosítás jár érte.

Persze most a koronás időkben nem utazunk sehova, de csak tavaly az amerikai, spanyol, olasz és magyar utak során sokszorosan megérte az árát már csak a biztosítás miatt is.

Jah, és a 60 eur bőven fedezve van az amazonos kártyás visszatérítések által.

(#43783) Lex Icon válasza vzozo (#43782) üzenetére


Lex Icon
senior tag

És szerinted ezen a fórumon mindenkinek ez a normál életvitele? Főleg a külföldön élés? Mert ugye a többiek csak "nullával osztanak".

(#43784) vzozo válasza Lex Icon (#43783) üzenetére


vzozo
senior tag

Totál irreleváns a hol élés, amikor Magyarországon élve magyar kártyáim voltak, azokhoz is járt utasbiztosítás, meg nullás költségek, meg visszatérítések, amiket ki is használtam.

Hogy most a 2020-ban mi van, abban Ti vagytok a szakértők.

(#43785) bandus válasza Lex Icon (#43781) üzenetére


bandus
veterán

bankszámla még mindig erste szupernulla, ami tényleg szuper és nulla költséggel jár. plusz az utasbiztosítást el is felejtettem, ami a hitelkártyához jár. tökjó dolog, hogy nem kell ezzel foglalkozni, ha pl. európán belül utazik az ember. ami alkalmankénz biztos néhány ezres.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#43786) Lex Icon válasza vzozo (#43784) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Nem irreleváns, mert országonként elég eltérőek ezeknek a szolgáltatásoknak mind a díja, mind a visszatérítés. Mo-on eléggé el vannak szállva a bankok.
Ráadásul ahogy kezd "divatba" jönni a HK-zás, úgy kezdik csökkenteni a visszatérítések körét és mértékét, a bankszámla költségei meg emelkednek, ahol normális HK kondíciók vannak. A visszatérítés max. összege (pl. ha jól tudom Erste Max-nál évi 96eFt) nem egy nagy szám a hozzátartozó feltétel rendszerrel együtt. Sokan vannak, akik ennél kevesebb odafigyeléssel nagyságrendekkel több pénzt tudnak "csinálni".

(#43787) vzozo válasza bandus (#43785) üzenetére


vzozo
senior tag

ha pl. európán belül utazik az ember. ami alkalmankénz biztos néhány ezres.

Nálunk az amcsi út igazából kb. az összes eddigi hitelkártyára kifizetett pénzt behozta, annyira drága lett volna külön biztosítást kötni magamra, asszonyra, gyerekre.

Elsőre el sem hittem, hogy ez tényleg frankón fedezve van, szóval nem kevés levelezés után mindenféle pecsétes meg aláírt névre szóló papírokat kaptam mind a banktól, mind a biztosítótól, bizonyítva, hogy tényleg rendben lenne a dolog. (Szerencsére nem volt rá szükség élesben kipróbálni.)

(#43788) Lex Icon válasza bandus (#43785) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Azt már nem értékesítik, ráadásul oda max. 2 részletes jövedelem kellet. Nem mindenki bérből él. Akkor az 0-val osztott?
Csak azért írom ezt, mert el kellene fogadni, hogy nem mindenkinek jó ill. szükséges a HK-zás ezen a fórumon. Elég sokféle pénzügyi élethelyzet létezik. Vannak más módszerek is "ingyen" pénz megszerzésére, ami szintén nem biztos, hogy pl. nektek összehozható lenne, de ezért nem gondolom, hogy 0-val osztanátok.

(#43789) bandus válasza Lex Icon (#43786) üzenetére


bandus
veterán

továbbra sem értem, zozo leírta a misztikus "feltételrendszert", ami semmi extra effortot nem igényel, gyakorlatilag ingyen pénz. nem a "nagyságrendekkel több pénz csinálásától" veszi el az időt. de nem írok többet a témában, én boldogan használom :)

zozo: én az usába kötöttem külön biztosítást, illetve hegymászáshoz, síeléshez is szoktam. de ez gondolom hitelkártya függő, melyikhez milyen csomag jár. nekem valami alap dombornyomott visa-t ad az erste.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#43790) Lex Icon válasza vzozo (#43787) üzenetére


Lex Icon
senior tag

A bankkártyás/HK-s biztosítás nem nagy dolog, másutt is van. Tán még az ingyenes Revoluthoz is jár, de a fizetőshöz biztos. Utasbiztosítás egyébként se drága, ha jó helyen kötöd és lehet, több szolgáltatást kapsz, mint a kártyáshoz, amiben sokszor vagy limitáció van vagy kihagynak szolgáltatásokat. Össze lehet hasonlítani.

(#43791) vzozo válasza Lex Icon (#43790) üzenetére


vzozo
senior tag

Össze lehet hasonlítani.

Megtettem. És borzasztó díjai voltak a németből usába való biztosításnak. Lehet a magyar biztosítók jobbak. Miért ne? Mi viszont nem hiába feszegettük, hogy mit is fedez a HK.

Utasbiztosítás egyébként se drága, ha jó helyen kötöd és lehet, több szolgáltatást kapsz, mint a kártyáshoz, amiben sokszor vagy limitáció van vagy kihagynak szolgáltatásokat.

Szóval itt abból indulunk ki, hogy de, drága lett volna. NAGYON drága.

Ehhez képest a HK, megtaláltam a levelüket, idézek:

- "no limit of medical treatment"
- "minimum cover of 30k EUR fulfilled"
- "medical transport, repatriation, death, etc. fulfilled"

Ez nekem elég volt. Ha nem kaptam volna ilyen papírt, akkor kifizettük volna azt a nem kevés pénzt "rendes" biztosításra.

(#43792) Lex Icon válasza bandus (#43789) üzenetére


Lex Icon
senior tag

továbbra sem értem

Akkor írok egy esetet: hogy oldja meg az, akinek pl. nincs bérjövedelme? Mert akkor a szupernullád havi szuper 3eFt-ba kerül.
A "misztikus feltételrendszer" meg tényleg misztikus. Lap alja ** és ***.
Ja, és a honlapon most pont ez van: "A hitelkártya főkártyák (Erste MAX Hitelkártya, WIZZ Air Hitelkártya, Erste Platinum Hitelkártya és Erste VISA Classic Hitelkártya) értékesítését átmenetileg felfüggesztjük az új termékek feltételeinek kidolgozásáig."
Aztán esetleg ebbe is nézz bele, mert nem látok pl. élelmiszert a 6. oldalon, akkor hogy is van az "1% a visszatérítés bármilyen vásárlás után"
Az emberek, családok többsége a bevételük nagy részét lakhatásra, rezsire és élelmiszerre költi (meg hitelre) a maradékra fizetett 1% és néha 4% meg a marék rizs kategória.

Maradjunk annyiban, hogy nektek ez megfelelő, másnak meg nem. Ilyen az élet.

[ Szerkesztve ]

(#43793) sutszi válasza Lex Icon (#43792) üzenetére


sutszi
veterán

Én nem tudom neked mi bajod van de össze-vissza írsz dolgokat. HK != Erste. Van pár bank és lehetőség. De úgy az alapokat sem akarod megérteni.
Nekem OTP-nél van Simple számlacsomagom. 0Ft számlavezetés... Eddig semmi köze a HK-hoz.
Ehhez járt egy kutyaközönséges bankkártya. Ennek van éves díja. Minden vásárlásnál ezzel fizettem...
Aztán kértem egy (akkor még AMEX) Blue majd később egy Gold hitelkátyát. Van egy technikai számlaszámom ugyan amire havonta utalom a zsét de nincs klasszik új számlanyitási mizéria. Meg jujujjj, mennyibe kerül... Ennek az egésznek van egy éves kártya díja, meg gy havi zárlati díj(291FT)... Minden vásárlás erről a kártyáról történik. Az utolsó 200Ft-os zsebkendőig...minden. Számlák...még a diákhitelt is innen fizetem...arra is megkapom a 1% visszatérítést... Szerinted ez is hülyeség? Gondold végig... Annyi a dolgom, hogy hó végégi rátolom a pénzt a rendes számlámról a HK számára. Kész. Egyik zseb -> mási zseb -> Kifizetés...
Én zárás előtt(ami tegnap éjjel volt) elutalom mindig...
Annyiban igazad van, hogy azért nem árt átszámolni mennyi az annyi...de ez nagyjából talált pénz... Már több éve van hitelkártyám. És eddig csak termelte a pénzt. Nem sokat...de azért éves szinten, ha kijön belőle 1-2 tank benzin...az nem rossz.

A jövedelem meg jövedelem. Gondolom csak van valamiből pénzed és nem fénnyel táplálkozol... Azt, hogy a bank a te bevételed, hogy számolja el azt kérdezd meg tőlük.

Nem értem egy ilyen faék témán miért kell ennyit agonizálni... Ezt csak azok szopják be akik amúgy is pénzügyileg problémásak.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#43794) VirsLee válasza Lex Icon (#43792) üzenetére


VirsLee
őstag

Itt van az élelmiszered:
"Az általános vásárlás visszatérítés mértéke az Erste Max Hitelkártyával végrehajtott Vásárlási tranzakció összegének 1%-a Erste Forintok formájában."
Van néhány kivétel (értékpapír, szerencsejáték), plusz van néhány kategória, ami 4%.

(#43795) buherton válasza Lex Icon (#43792) üzenetére


buherton
őstag

Hogy is volt az offtopic-kal? Bankiügyekes témáról beszélgetni egy "mibe tegyem a megtakarításaimat?" :P

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#43796) Kobe válasza sutszi (#43793) üzenetére


Kobe
veterán

Egy megtakaritos topikban szerintem eleg tre dolog a hitelkartyat isteniteni, tobb dolog miatt is:
Egyreszt ellentmondasos a topik szemleletevel (hogyan koltsunk kevesebbet vs mibe takaritsunk meg.... Mintha valaki a beke erdekeben haboruzna :)

Masreszt a bankok sem arra epitenek hogy jajj ez mekkora adomany igy meg ugy, hanem arra jatszanak hogy egyszer a honap vegen a kartyatulaj eppen masnaposan bormamorban furodve vagy mas okbol elfelejti az utalast, es durr a 40% kamat. Ez a feltetel ugy altalaban elegge nem hatekony..... Nesze santa, itt egy pup..... De talan meggyogyitom a santikalasod
Ez nem megtakaritas, hanem szimplan hogyan rizikozzunk fillerb*szas cimszoval.... IMHO

(#43797) aujjobba válasza Kobe (#43796) üzenetére


aujjobba
addikt

En es a felesegem is hitelkartyat hasznalunk, egy fokartya plusz egy tarskartya.
Az egesz kerul nagyjabol 10ezer forintba evente (eves kartyadijak + havi zarlati dijak osszesen), kozben a visszateritesekbol bejon legalabb 30-40ezer Ft evente.
Talalt penz. Belegondolva lefedezi mondjuk az eves KGFB-t, es semmit nem igenyel.
Amit csak lehet HK-val fizetunk, a rezsit is, mivel MINDEGYIK kozmunel van lehetosegem kartyaval fizetni, ha neadjisten valami csekken jonne, meg azt is be tudom az iCsekk appal (jellemzoen ilyen onkormanyzati dolgok jonnek csekken, epitmenyado, gepjarmuado).

Bormamoros allapotra: fordulonapon jon egy SMS arrol mennyi a tartozas, 15 nappal a hatarido elott. Amint ezt megkapom kifizetem, hulye lennek az utolso napra halogatni.

Mi kb. 200-300ezer forintot koltunk havonta a HK-rol, de mint mondtam ebben kb minden kiadas benne van, kiveve a lakashitel torleszto, plusz partizezer forint arra amit csak kp-ban tudok fizetni.

(#43798) vzozo válasza Kobe (#43796) üzenetére


vzozo
senior tag

hanem arra jatszanak hogy egyszer a honap vegen a kartyatulaj eppen masnaposan bormamorban furodve vagy mas okbol elfelejti az utalast

De miért kéne pont a hónap végén utalni? Ti tényleg ennyire nem vágjátok hogyan működik ez?

Elsején kijön a havi egyenleg, van kb. 20 napom elutalni. Egyrészt nem vagyok hülye, tudom, hogy ez minden hónapban egy 3 peces aktivitás, tehát a következő alkalommal amikor amúgy is belépek az ebankbe, ezt megugrom. De a biztonság kedvéért be van rakva az Outlookba egy emlékeztető 10-ére is.

Ha nagyon tutira akarsz menni, akkor még betehetsz egy automatikus utalást is x összegről, ami mondjuk lehet nem fedezi az előző havi HK költést, de legalább megugrod vele a minimál utalást, elkerülendő a késedelmi kamatot (igen, mert a semmi fizetésre általában még extra megvágnak.)

(#43799) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Topikgazda/moderátor csinálj valamit! :O

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#43800) Kobe válasza aujjobba (#43797) üzenetére


Kobe
veterán

Utolso offom a temaban, de
1, belegondoltal mar, hogy ha mindenkinek talalt penz lenne, akkor a hitelkartya mint penzugyi termek nem letezne?

Kb mintha egy kaszino tudatosan olyan strategiara rendezkedne be, ahol mindig a haz veszit es megis nyereseges a haz.... Na ilyen nem letezik
Az egy dolog, hogy mondjuk 100 hk tulajdonosra jut 2-3 nem balek, de a maradek 90-95 meg masszivan honaprol honapra epiti a nyomorspiralt vele. A bankot kvara nem erdekli a te par ezer ftos talaltpenzed, o koszoni jol elvan a maradek 95tel aki a vesejet adja el 1-2 torlesztoert

2, azt gondolni (vagy egyszeruen csak mogottes tartalomkent belemagyarazni), hogy egy HK a koltesek "optimalizalasara" jo es valo (es meg veletlenul sem a tobbletkoltesre osztonoznek vele, azon belul arra h minel nwgyobb resze legyen eron felul), szerintem vegtelen foku penzugyi naivitas

Ha annyira fasza penzugyi termek lenne talan nem probalnak ferihegyen a budiban is a hostessek minden jottmentre rasozni.... :) valszeg az egyetlen sikeres ember a foldon akinek a HK hoz koze volt, az a HK kitalaloja lehetett.... Vagy vmelyik utodja amelyik kitalalta a repteri standolast hozza
Szerintem aki onmagatol eljut odaig, tudatositja meddig er a takaro, annak mar osztonszeruen nincs szuksege ilyen "talaltpenz" kategoriara

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.