Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44251) HussarF válasza kexksz (#44250) üzenetére

És az szerinted miért használ? Át akarom utalni a 300 millió USD kokainból származó pénzemet a kolumbiai bankszámlámról Revo-ra, majd írok nekik előtte, hogy nincs gond, én küldöm. Biztos készségesen bólogatnak majd, hogy csak erre a megerősítésre vártak tőlem.

(#44252) kexksz válasza HussarF (#44251) üzenetére


kexksz
addikt

Mert a ket szituacionak semmi koze egymashoz, parezer euro utalasa USA/EU szamlarol nem egy kirivo eset, a lenyeg, hogy a usage patternjeidet nezo nagyon okos AI-on ne akadjon fent veletlenul.

[ Szerkesztve ]

(#44253) Zoty4


Zoty4
őstag

Ha veszek British American Tobacco (Angol) részvényt Random Capitalnél, usa tőzsdén $-ért
Akkor az usás részvénynek számít, 15% szja-val (levonja usa?) , vagy eus részvénynek, és EGTnél tbsz-en 0 szjaval?

[ Szerkesztve ]

(#44254) concret_hp válasza Sub-S (#44247) üzenetére


concret_hp
addikt

csomo embernek nagyon sokaig tart, meg ertetlenkednek, nem fogadjak el a doksit, stb...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#44255) Zoty4


Zoty4
őstag

Random Capital TÁJÉKOZTATÓ ÜZLETSZABÁLYZAT ÉS EZZEL ÖSSZEFÜGGÉSBEN A KONDÍCIÓS LISTA MÓDOSÍTÁSÁRÓL [link]

(#44256) Sub-S válasza Zoty4 (#44255) üzenetére


Sub-S
senior tag

Van benne bármi érdekes ami miatt ide kellett így ordítani? :)

(#44257) Zoty4 válasza Sub-S (#44256) üzenetére


Zoty4
őstag

csak kimásoltam az első sorát, ott volt csupa nagybetűvel, gondoltam közérdekű info, de ha a topikgazda úgy gondoljam törölheti

tartalma: kps be-kifizetést megszüntették huf, eur, usd
valamint a kártyás feltöltés lehetőségét is megszüntették

(#44258) vnorbi válasza Zoty4 (#44257) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Szerintem hasznos volt megosztanod, én például innen hallottam először (nem fog érinteni a változás, de jó tudni). Amúgy van itt Random Capital topic is, de oda nem ír senki :-)

(#44259) PredatorZoli


PredatorZoli
Topikgazda

Jól értelmezem, hogy ez azt jelenti mostantól, hogy ingyen lehet bankkártyával pénzt tenni randomra? akinek nem ingyenes az utalás annak ez jól jönne.

(#44260) Shade45 válasza vnorbi (#44258) üzenetére


Shade45
senior tag

+1

Kör-emailt is küldhettek volna erről...
Ne az ügyfeleknek kelljen napi/heti szinten skubizni a honlapjukat, felhasználókat érintő infók miatt. :((

(#44259) PredatorZoli
Én inkább úgy értelmezem, hogy ezentúl csak átutalással lehet pénzt be- és kifizetni!
Lásd: kondíciós lista!

[ Szerkesztve ]

(#44261) Ixion77 válasza Shade45 (#44260) üzenetére


Ixion77
őstag

Küldtek. Legalábbis én kaptam.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#44262) vnorbi válasza Shade45 (#44260) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Szerintem e-mail fog jönni róla. Nem ez lenne az első, hogy valami már tudható a reggeli hírleveleleikből, fórumról, aztán jön névre szóló tájékoztató e-mail is ügyfeleknek.

A kártyás feltöltést én is így értem. Nem túl régi webináriumon konkrétan lebeszélték róla az ügyfeleket, mert drága.

(#44263) Sub-S


Sub-S
senior tag

Milyen V-t rittyentett Trump. ;]

(#44264) Zoty4 válasza PredatorZoli (#44259) üzenetére


Zoty4
őstag

szerintem egyáltalán nem lehet befizetni se kártyával se készpénzzel , azt jelenti

[ Szerkesztve ]

(#44265) PredatorZoli


PredatorZoli
Topikgazda

akkor én vagyos a szpeshul sry
azt szokták mondani hogy az ember sokszor úgy értelmezi a dolgokat ahogy szeretné hogy legyen
not the first time, not the last time :))

(#44270) PredatorZoli válasza Sub-S (#44268) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Az hogy jött össze? egész héten emelkedtünk :D

(#44271) net91 válasza Shade45 (#44260) üzenetére


net91
senior tag

RC fórumról:

"Tisztelt Ügyfeleink!
.
Társaságunk 2020. május 31. napi hatállyal módosította Üzletszabályzatát, amellyel Társaságunk megszünteti az ügyfelek készpénzforgalmát, azaz a készpénz be- és kifizetés lehetőségét.
https://randomcapital.hu/uploads/PDF/uzletszabalyzat/random_capital_uzletszabalyzat.pdf
.
Társaságunk ehhez kapcsolódóan módosította Kondíciós listáját, 2020. június 15-i hatályba lépéssel, amelyből kikerültek a készpénz forgalomra illetőleg a bankkártyás feltöltésre vonatkozó rendelkezések.
https://randomcapital.hu/uploads/PDF/14_melleklet__Kondicios_lista_20200615.pdf.

A Random Capital Zrt. 2020. május 25. napján tartott éves rendes közgyűlése a napirendnek megfelelően az alábbi érdemi határozatokat hozta.
https://randomcapital.hu/uploads/PDF/K%C3%B6zz%C3%A9t%C3%A9telek/kozzetetel_rc2019.pdf
A Társaság éves beszámolója elérhető:
https://randomcapital.hu/uploads/PDF/K%C3%B6zz%C3%A9t%C3%A9telek/eves_beszamolo_2019.pdf"

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#44272) Stanlee


Stanlee
őstag

Utobbi napokban jelent meg 2 cikk is az indexen Nagy Marton meneszteserol, szerintem a mai cikk vegi summa az mindent visz:

"Azt, hogy a sokat hangoztatott „nincsen árfolyamcélunk”, az úgynevezett high pressure economy, vagyis a békeidőben is élénkítő, szinte válságkezelő kondíciók a valódi válságnál eszköztelenné tették a jegybankot és a forintárfolyam már-már kezelhetetlenül elszállt. Az MNB „megfogta” az elharapozó folyamatokat, de a jegybank addigi nagy kormányzati elismerése megcsorbult.

Majdnem megszívtuk, és ezért valakit felelőssé kellett tenni.

- vélte egy volt jegybanki vezető."

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#44273) konci79


konci79
őstag

Sziasztok.
Gyereknek megcsináltam a "babakötvényt", nyitottam egy start számlát,a befizetésem látszik is,de az a 42500 ft állami pénz az nincs ott.
Azt nem is fogom látni,vagy valamit nem jól csináltam?
Mintha azt olvastam volna hogy azonnal jóváírják..

(#44274) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Day trader jo hir:
A Lufthansa megallapodot a nemet allammal. Jovoheten szerintem jon rajta egy jo 15-20%. :C

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#44275) Reverting válasza konci79 (#44273) üzenetére


Reverting
őstag

Par nap es megfog jelenni... :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#44276) konci79 válasza Reverting (#44275) üzenetére


konci79
őstag

Ok,köszi.
Pár napja kötöttem, azt hittem valamit nem jól csináltam...

(#44277) Sub-S válasza DNReNTi (#44274) üzenetére


Sub-S
senior tag

Ez már benne volt a korábban 10-re felvitt árazásban, ami ugye vissza is esett mikor bajba került a csomag jóváhagyása, de később visszament újra majdnem ugyanoda.
Mire számítasz hol fog majd nyitni kedden? 12 az már a február végi árszint, ennek a környékét várni azért elég merész a jövő héten. Persze ki tudja. :)
Nyitás előtt ez már régen benne lesz a premarketes árazásban, persze daytraderként a nyitás az egyik legjobb időpont néhány kattintással sokat hozni, de ez igaz szinte bármelyik részvényre, aftermarketen 9,4-re már fel is ment(csomag elfogadását meghiúsító belengetés egy instant 10% feletti esés volt előző héten, ami gyorsan vissza is korrigált, ha 1 évben csak egy ilyet ki tudsz fogni szerencsésen máris az éves banki kamat sokszorosát összehozhatod 5 perc alatt :D).
Mindenesetre megnézem majd a keddi nyitási rángatásokat, hátha sikerül ismét bukni egy jót. ;]

(#44278) DNReNTi válasza Sub-S (#44277) üzenetére


DNReNTi
őstag

En arra szamitok hogy kedden meglepi a 10-10.2-t, aztan a heten akar 10.5-11 - innen azert lehet szamitani egy kis korrekciora. A zaraskori 9.2-es szintrol a 10.5 mar ~15% lenne. Ha esetleg nagyon tulveszik es felkuszik 11-ig az mar ~20%. Nem vallalok ra garanciat, de szerintem nem lehetetlen a forgatokonyv.

Kedden nagyon meg lesz rangatva az elso par percben, arra is gondoltam hogy dumpolok a nyitas utani tulvetelben, aztan visszaveszem ha korrigal, majd hagyom lassan megfialni a heten. De ebben azert van kockazat - pl ha eladom 9.8-on, de mar soha nem korrigal vissza oda. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#44279) Stanlee válasza DNReNTi (#44278) üzenetére


Stanlee
őstag

A nagy business kozben azert erdemes odafigyelni arra, hogy valoszinuleg csutortok este kikerul a DAX30-bol a Lufthansa, ami nem biztos, hogy nagyon negativan foga erinteni a reszvenyt, de azert az sose tul pozitiv, ha az MDAX-ba leszall valaki. Onnan nagyon nehez mar visszajonni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#44280) DNReNTi válasza Stanlee (#44279) üzenetére


DNReNTi
őstag

Wow - errol nem talaltam infot, vagy csak atsiklottam folotte. Koszi, eszben tartom!

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#44281) Stanlee válasza DNReNTi (#44280) üzenetére


Stanlee
őstag

Magyar hirportalon nem lattam rola cikket, itt Nemetorszagban a mainstream sajto is tobbszor irt mar rola.

Amugy meg amig nem engedik repulni oket es fennmaradnak az utazasi korlatozasok, ez az egesz deal csak arra jo, hogy az allam penzet egeti meg egy ceg. Persze megmondta Scholz, a nemet penzugyminiszter, hogy van penz szarasig, nem okoz gondot a korona virus a nemet koltsegvetesnek - nekem mas a velemenyem, de ez egy mas tema.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#44282) Sub-S válasza Stanlee (#44281) üzenetére


Sub-S
senior tag

Ez 2016-ban is téma volt már, csak aztán 2017-ben háromszorosára szaladt az árfolyam.

(#44283) buherton válasza Stanlee (#44281) üzenetére


buherton
őstag

Ahogy itthon is csinálják, ők is a piacot akarják nyugtatni a nyilatkozatukkal.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#44284) buherton


buherton
őstag

Véleményetek szerint a Tesla részvényeinek értékét nem fogják csökkenteni azzal, hogy több részvényt bocsátanak ki? 800+$ most egy, ami igencsak drága.

Ilyen esetben ha van részvényem, akkor az is értéktelenedik, ugye?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#44285) Sub-S válasza buherton (#44284) üzenetére


Sub-S
senior tag

Most éppen 860-nál jár. :)

(#44286) Shade45 válasza DanielLong (#44246) üzenetére


Shade45
senior tag

Regisztráltam a linkeddel, de sehol nem látok róla infót, hogy várható bármilyen "ajándék".

(#44287) Sub-S válasza Sub-S (#44285) üzenetére


Sub-S
senior tag

Úgy látszik követi a Dragont. :D

(#44288) RM1


RM1
aktív tag

310 alatt az USD... :Y

(#44289) Stanlee válasza RM1 (#44288) üzenetére


Stanlee
őstag

jo az, menjen csak lefele az euroval egyutt.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#44290) Zoty4 válasza Stanlee (#44289) üzenetére


Zoty4
őstag

Miert jo?

(#44291) Kobe válasza Zoty4 (#44290) üzenetére


Kobe
veterán

Mert lehet akkor a befagyott beremelesi utem mellett nem feltetlen egy delamerikai banankoztarsasag hiperinflacios arain lehet idehaza (az egyebkent kiba* importfuggo orszagban) barmit vasarolni? :)

(#44292) Zoty4 válasza Kobe (#44291) üzenetére


Zoty4
őstag

jó persze ez érthető , de stanlee nem hiszem hogy ezért írta :)
amúgy az exportnak meg jó ha szar a forint

(#44293) concret_hp válasza buherton (#44284) üzenetére


concret_hp
addikt

a cég kisebb hányadát éri a részvény, viszont a cég vagyona nő az új részvények árával, szóval igazából nem.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#44294) vnorbi válasza Kobe (#44291) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Másrészről meg jó lecke volt ez arra, hogy válság idején nekünk nem jár olcsón külföldi részvény. Durva egyszerűsítéssel amikor 10% esés volt a részvénypiacon, akkor 10%-kal többe került megvenni hozzá a devizát a forint beszakadása miatt (gondolom, nem vagyok egyedül a 360 fölötti euró vásárlásommal). Ahogy jön fel a részvényárfolyam, azzal egyszerre erősödik a forint is, így egyszer rontotta a pozíciót azzal, hogy kevesebb részvényt lehetett érte venni, a visszaerősödés meg folyamatosan olvasztja a részvényen elért hozamot (már ha valaki forintban számol).

(#44295) Kobe válasza vnorbi (#44294) üzenetére


Kobe
veterán

Szerinted miert zartam minden poziciomat inkabb 0-n USDben es tettem zsebre csak a forint gyengulesbol szarmazo profitot az USD maxon? 290-300 kozott valtott USDm volt, 320 felett raktam vissza
Mondjuk Luckin Coffeeba csunyan beragadtam, ha egysuer visszamegytalalt penz lesz

En inkabb atmenekitettem nemreg mashova, nem epp viharos tengeren van kedvem megtanulni vitorlazni :)
Most arra keszulok hogy a zavargasok vegeig megy meg lejjebb az usd de kb amint kijon a magysr negyedeves adat addig, igy 300 korul megint bezsakolok, eurobol is tervezek valtani 1-2M ert a kozeljovoben

[ Szerkesztve ]

(#44296) DanielLong válasza Shade45 (#44286) üzenetére


DanielLong
senior tag

A Trading 212 free share akcióról:
When will I get my free share?
You will get your free share within 3 business days after your friend has verified and funded their Trading 212 Invest/ISA account with the Minimum Deposit.
What share will I receive?
The free share is randomly selected, and its value will be up to 100 USD/ 100 GBP/ 100 EUR.

(#44297) Sub-S válasza Sub-S (#44287) üzenetére


Sub-S
senior tag

Ismét 900 felett. Kár, hogy csak néztem hogyan menetel szépen felfelé. :)

#44295 Kobe:
Mibe menekítetted? :)

[ Szerkesztve ]

(#44298) Shade45 válasza DanielLong (#44296) üzenetére


Shade45
senior tag

Ez alapján szerintem csak a meghívó kap jutalmat.
Mindegy, ez van, amúgy is ki akartam próbálni ezt a platformot.
A feltételek teljesültek, enjoy! :D

(#44299) DanielLong válasza Shade45 (#44298) üzenetére


DanielLong
senior tag

De úgy kezdi, hogy: By inviting/refer your friends to join Trading 212, you can both get a free share!
Szóval csak légy türelemmel. :)

(#44300) RM1 válasza DanielLong (#44299) üzenetére


RM1
aktív tag

Én is regisztráltam. Jól látom, hogy elég akár 1€-t feltölteni, hogy jogosultak legyünk?
Én főleg EU részvények miatt vettem, mert RC-n elég drága.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.