Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44301) szabi__memo válasza RM1 (#44300) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

El kell dönteni invest vagy cfd számla és nem lehet mindkettő:F:F

(#44302) Ijk


Ijk
nagyúr

Hónapok óta nem volt ilyen erős a forint

Jól jártak akik pánikszerűen váltottak 360-nál.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44303) szabi__memo válasza Ijk (#44302) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Valahogy kétlem hogy sokáig így lesz. De ne legyen igazam

(#44304) Sub-S válasza szabi__memo (#44301) üzenetére


Sub-S
senior tag

Ezt ki mondta? :F

(#44305) Stanlee válasza Zoty4 (#44290) üzenetére


Stanlee
őstag

Kobe leirta, hogy mire is gondoltam. A gyenge forinttal nekem az a bajom ,hogy az importalt termekek arat nagyban megnoveli, mig az itthon termelt es exportalhato termekek (pl. elelmiszer) arat is megnoveli. Az, hogy esetleg tobbet keresel, mert a kulfoldi multi a budget-et 330-as euron keszitette, az arfolyam meg elkuszott 360.ig az nem jelenti azt, hogy ezt rogton beviszik a fizetesekbe. Szoval ha visszamegy 330-335-re, akkor vegre ott vagyunk, ahol kezdtuk az evet.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#44306) zolmesz válasza DanielLong (#44299) üzenetére


zolmesz
aktív tag

Tudtommal ez csak bizonyos országokban érvényes, és Magyarország nincs köztük. Én is egy ilyen ajánlói linken keresztül regisztráltam, de nem kaptam semmit (mondjuk azt nem tudom, hogy a másik kapott-e valamit. Ő azt hiszem UK-ből volt, én meg Magyarországról).
De ha Ti megkapjátok az ingyen részvényt, majd írjátok már meg, most már nagyon kíváncsi vagyok.

Esetleg aki még 7 napon belül van a regisztráció óta, a Settings - Use promo code menüben megpróbálhatja a DIVEX kódot beírni, elvileg erre is ad valamit, de lehet, hogy ez sem megy Magyarországról. Nekem már azt írja ki, hogy túl vagyok a 7 napon, nem használhatom.

[ Szerkesztve ]

(#44307) Stanlee válasza zolmesz (#44306) üzenetére


Stanlee
őstag

UK, Nemetorszag, Ausztria, Svajc, Franciaorszag es Hollandia kell, hogy legyen az ajanlo es a fogado orszaga, akkor kap az ember premiumot. Szoval ha Mo-rol regisztral valaki, akkkor nem jar erte reszveny.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#44308) Shade45 válasza zolmesz (#44306) üzenetére


Shade45
senior tag

A DIVEX úgy tűnik, hogy működött, magyarországi lakhellyel is igénybe lehet venni, nationalgrid részesedést fognak jóváírni (elvileg).

(#44309) Shade45 válasza Stanlee (#44307) üzenetére


Shade45
senior tag

A követelmények rész alatt ezt találtam:

Be a resident of one of the following countries:
United Kingdom, Switzerland, France, Germany, The Netherlands, Italy, Austria, Croatia, Republic of Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, Greece, Hungary, Ireland, Latvia, Luxembourg, Malta, Norway, Poland, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia, Spain, Belgium or Sweden.

(#44310) Stanlee válasza Shade45 (#44308) üzenetére


Stanlee
őstag

szuper, koszi a visszajelzest. Mennyit toltottel fel?

a nemet nyelvun total mas van.mindegy :-)

[ Szerkesztve ]

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#44311) szabi__memo válasza szabi__memo (#44301) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Erre vki?

(#44312) Shade45 válasza Stanlee (#44310) üzenetére


Shade45
senior tag

Egyelőre csak 5€-t bankkártyával próbaként, kíváncsi voltam mennyi idő a jóváírás, de azonnal megérkezett!

(#44313) DanielLong válasza szabi__memo (#44301) üzenetére


DanielLong
senior tag

Ez számomra picit zavaróan volt fogalmazva, de a végén mindkét számlát tudod használni, csak váltani kell köztük az appban vagy a weben. Tehát külön töltöd fel őket és tényleg külön számlaként futnak, de egy fiókkal kezeled őket.

(#44314) szabi__memo válasza DanielLong (#44313) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ez így logikus is, de nekem sem ez jött le a leírásból amikor néztem. Remek. Köszönöm

(#44315) RM1 válasza Shade45 (#44308) üzenetére


RM1
aktív tag

Nekem invalid code jött vissza. :F

(#44316) Shade45 válasza RM1 (#44315) üzenetére


Shade45
senior tag

Elképzelhető, hogy limitálva van a felhasználhatósága. :U

(#44317) julius666 válasza Ijk (#44302) üzenetére


julius666
addikt

Akik pánikszerűen csinálnak bármit, azok meg is érdemlik. Ők nem mostanra jártak rosszul, hanem már pár napon belül, amikor az MNB lépett. Szerintem 350 körül lehet a közép/hosszútávú EUR árfolyamcél, attól azért olyan durván nem távolodtunk még el...

Inkább a dollár esett nagyot, mint hogy a forint erősödött volna sokat. De ilyen időtávú mozgásokból nem nagyon érdemes levonni komolyabb következtetéseket. Amikor az olaszoknál február végén beindult a buli és kiderült, hogy várhatóan az egész világ belecsüccsent a fütykösbe, de legalábbis Európa nagyon mélyen, akkor is szépet esett a dollár. Már volt, ahol arról ment az okoskodás, hogy a forint finanszírozó devizává vált és ezért ez lesz az első válság, amikor majd inkább erősödni fog. ;]

(#44318) Shade45 válasza Shade45 (#44308) üzenetére


Shade45
senior tag

Már jóvá is írták a nationalgrid papírt! :C

(#44319) Stanlee válasza julius666 (#44317) üzenetére


Stanlee
őstag

Arrol itt mar ment diskurzus, hogy nincs arfolyamcel MNB-nel, hanem inflacios cel van. En ezt nem tartom elfogadhatonak, mert nagyon sokaig abban eltunk, hogy volt a 250 +- 25 Ft. Atyavilag, meg leirni is rossz ezt az arfolyamot. Ami most van, az a folyamatos leertekelese a forintnak euroval szemben.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#44320) Kobe válasza Sub-S (#44297) üzenetére


Kobe
veterán

több lépésben szedtem ki, először átraktam a kisebb részvényeimet amazonba egy korábbi felfutása előtt, és 2450-nél eladtam az egészet, a dollárt pedig 332-328 között fokozatosan váltogattam vissza. Így össz kb 8% pluszban jöttem ki vele, aztán átraktam az egészet államkincstárba

a mostani szabad 1-2M-nél még hezitálok h menjen az is biztosba vagy valami devizába
igazából 1-2 éven belül lakás lesz belőle, az évi 3-4% kamat biztosabbnak tűnik mint bármilyen irányú devizamozgás.....de lehet fele fele lesz belőle

[ Szerkesztve ]

(#44321) Resike válasza julius666 (#44317) üzenetére


Resike
tag

Az MNB Hoodini-t megszégyenítő módon jókor zsuppant be egy semmirekellő látványintézkedéssel amikor már tudták előre hogy a nagyhatalmaknak rengeteg pénzt kell elégetnie a járvány utáni gazdasági helyreállításra. Utána meg már csak a fizetett cikkeket kell kinyomni a portfólióra hogy ők mindent megtettek a forint védelmében. És így lesz a gyengülő dollárból erősődő forint.

[ Szerkesztve ]

(#44322) RM1 válasza Shade45 (#44316) üzenetére


RM1
aktív tag

Most töltöttem fel 5€-t, a kód továbbra sem jó, de az ajándék 100$ share talán meglesz. Neked arról jött infó?

(#44323) Shade45 válasza RM1 (#44322) üzenetére


Shade45
senior tag

100-asról semmi... :(

(#44324) zolmesz válasza Shade45 (#44323) üzenetére


zolmesz
aktív tag

Szerintem az nem konkrét 100$ értékű részvény lenne, hanem MAX 100$ értékű részvény, véletlenszerűen, gondolom sosem éri el a 100$ :)
Egyébként 1 db NGG részvényt kaptál ajándékba a promó kódra, vagy csak valamennyi értékben?

(#44325) Shade45 válasza zolmesz (#44324) üzenetére


Shade45
senior tag

Nem tört-részvény, 1 db teljes értékű részvényt írtak jóvá!
Ennek az értéke a jóváírás pillanatában 10.6€ volt.

[ Szerkesztve ]

(#44326) szabi__memo válasza Shade45 (#44325) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

$10.6 az majdnem 100 euro. Jó árfolyamuk van :)

(#44327) Shade45 válasza szabi__memo (#44326) üzenetére


Shade45
senior tag

Félreértés, ez nem a regisztrációs ajándék, hanem arra a kuponra kaptam, amit ma délelőtt írt be ide egy fórumtárs. :K

(#44328) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Miben nyitjátok a számlát? Euro vagy USD?
Nem tudom eldönteni melyik lenne jobb..

(#44329) Shade45 válasza szabi__memo (#44328) üzenetére


Shade45
senior tag

Én az alapján választottam, hogy jellemzően milyen termékekbe akarok fektetni, illetve azok milyen devizában vannak.

(#44330) szabi__memo válasza Shade45 (#44329) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ez a megközelítés jónak tűnik, akkor USD. Nem érdekelnek EU cégek

(#44331) julius666 válasza Stanlee (#44319) üzenetére


julius666
addikt

hogy nincs arfolyamcel MNB-nel, hanem inflacios cel van

Mivel azt se tartották, ezért hót mindegy "hivatalosan" éppen milyen cél van, vagy nincs.
Mo.-n a jegybank csak papíron független, leginkább a kormány keze alá dolgozik. Nem nyilvánosan árfolyamcél van, olyan, ami az exportnak már jó, de a zenberek még nem mennek az utcára kukákat borogatni. Nem véletlen lett majdhogynem szinte bármi áron leépítve a deviza adósság az elmúlt évtizedben.

(#44332) htomi85


htomi85
tag

Mo. dollárban mért egy főre eső jövedelme alig nőtt az elmúlt 10 évben, akkor is csak az elmúlt 3 évben.
Pedig a dollár sem ér már annyit, mint régen.
Fájdalmas lesz az ébredés.

(#44333) attiati válasza htomi85 (#44332) üzenetére


attiati
veterán

Mert nem tudásalapú társadalmat építünk. Így maximum a hiány hajtja, vagy az inflációval emelkedik hosszútávon.

De mitől is menne fel valaminek (munkaerő) a reálárfolyama, ha egyre több van belőle a bolygón?

Plusz egyre inkább mumus a nagy vállalatok szemében. Az elmúlt évtized nem a dolgozó emberekről szólt a világon. Hanem a felhalmozott vagyon gyarapításáról és a vállalatok tudásfelhalmozásáról. A vállalati profitok az egekben voltak és ebből a dolgozók alig részesedtek.
Dolgozók annyi emelést kaptak, amennyivel növekedett a boltban a kaja ára. Közben meg kiárazódtak a jövő technológiájának birtoklásából (tesla, google, stb...).

USA átlagpolgárnak sem jobb a fizetése dollárban (úgyhogy nem Mo. specifikus a helyzet). Maximum annyi, hogy itt elvárnánk valamilyenfajta felzárkózást. Csak tudás hiányában ez nem jár automatikusan. GOTO hsz eleje.

[ Szerkesztve ]

(#44334) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

T212: invalid kód, nincs $100

(#44335) htomi85 válasza attiati (#44333) üzenetére


htomi85
tag

Jó amit mondasz, a trükk az, hogy az élelmiszeripar is iparosodott. Határköltségen megy a termelés, ezért is kell az eus támogatás.
Próbálnád csak a falusi parasztnak teslát eladni vagy fizetős youtube-ot...
Én a kiutat az önellátásban látom, vissza a gyökerekhez.

(#44336) attiati válasza htomi85 (#44335) üzenetére


attiati
veterán

Érdekes, amit írsz, mert pont fordítva gondolkodok.
Persze a koronavírus villantott egy kis ízelítőt abból, hogy milyen fontosak az alap dolgok.
Egyelőre csak annyiban tartom létkérdésnek, hogy birtokoljon az ember ezekből az erőforrásokból és a tudás birtokában legyen, hogy minden adott legyen, ha szükség lesz az önellátásra. De maga az önellátás nagyon költséges tud lenni (órabérben, költséghatékonyságban, piciben csinálni mindent).

Annyiban lehet még érdekes, ha az (élelmiszeriparban) a határköltségen való termelést már nem bírja el a rendszer és árrobbanás indulna (az alapellátásokban.) Van rá esély persze. Mikor, ha nem most, amikor elindulhat egy global to local folyamat néhány területen.

De szerintem még mindig erősebbek a korábbi években elindult megatrendek.
Nagy kérdés, hogy az élelmiszer vagy a digitalizáció / globalizáció az erősebb ütőkártya?
Ha nem működik a világ, akkor bebizonyosodott, hogy az előbbi.

Csak ilyen helyzetben mindenki azon dolgozik, hogy idővel újra működjön a világ. Akkor pedig az utóbbi.

[ Szerkesztve ]

(#44337) Oppenheimer válasza htomi85 (#44332) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Mondjuk ez nem magyar sajatossag. Egesz Europara igaz.
[link]

USA fejlodik, Europa lemarad.

Vagy hatalmas USD gyengules elott allunk. De ezt nem hinnem.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#44338) htomi85 válasza attiati (#44336) üzenetére


htomi85
tag

A global to local inflációval veszélyeztetett, ezért kellett a koronával munkanélküliséget csinálni. Így kezelhetőbb.
A munkaerőpiacon fiat pénzzel fizetnek, a fed mérlegfőösszege másfél hónap alatt 4000 milliárd dollárról 7000 milliárd dollárra nőtt.
Értelmezésem szerint tehát lefelezték a fizetésem. Csak a transzmisszió miatt még lappang a dolog.
Hát ennyi.
Fedél és kaja legyen, meg szeretet és szabadidő. A többi csak fugázi

(#44339) #95561216 válasza attiati (#44336) üzenetére


#95561216
törölt tag

Udv a globalizacio vilagaban, ahol nyugati politikusok mas orszagokban csokkeno szegenysegrol irnak diadalmas kozlemenyeket, a stagnalo eletszinvonalon haborgo valasztoikat meg lepopulistazzak-rasszistazzak, ha ez nem tetszik nekik.

[ Szerkesztve ]

(#44340) concret_hp válasza #95561216 (#44339) üzenetére


concret_hp
addikt

szerintem max a relatív életszínvonal stagnál, sokkal jobb egészségügy, technikai dolgok stb van mint akár csak 10 éve is, ami akkor végtelenbe került, ma lehet hogy nagyjából bárki számára elérhető.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#44341) concret_hp


concret_hp
addikt

nyugdíjpénztárnál mégis hogyan értlemezhető a tagi kölcsön, tagi lekötés téma? ha benn egy kalap pénz (mondjuk jó nagy kalap kell), akár hitelfedezetnek is beszámítják? (nem tudom mennyi pénznél éri meg a papírmunkát, de gyanúsan több 10Mnél)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#44342) curmpli válasza szabi__memo (#44330) üzenetére


curmpli
tag

Jónak tűnt, ezt is tettem, aztán rájöttem dollárban nem lehet ETFet venni.

(#44343) hablatyka


hablatyka
csendes tag

Sziasztok,
Szeretném megtakarításaim felét TBSZ számlán befektetni hosszútávra.
Random Capitalon csináltam számlát és most vennék ebből a ~1 milliós összegből ETF-et.
iShares Core MSCI World UCITS ETF-et szemeltem ki, érdemes mást is venni esetleg, vagy ez kellően diverzifikált ETF magában is? Gondoltam arra is, hogy vegyek egy S&P500at követő ETF-et is, de mivel előbbiben, ahogy néztem 65% jelenleg az usa cégek száma, ezért ezt elvetettem.
5-10 év lenne az időtávlat minimum, de a kamatos kamat miatt lehet több lesz belőle.
Ilyen időtávra megfelelő ez az ETF vagy van más ami esetleg jobban megérné jelenleg?
Tervezek állampapírt is venni, de csak pár hónap múlva a MÁK-tól, hogy több helyen legyen megtakarításom.

(#44344) PredatorZoli válasza hablatyka (#44343) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Annyit füznék hozzá hogy a kiszemelted jó, viszont amit érdemes megfontolni, hogy csak a fejlett piacot tartalmazza. Kis súllyal hosszú távon megfontolandó fejlődő piaci részesedést is venni, vagy eleve olyan ETF-et venni ami mindkettőt tartalmazza. (A Vanguardnak van egy ilyenje, FTSE all world.) Egyébként ezek kb 10% ban fejlődő, 90%-ban fejlettek.
Ezen felül még lehet cifrázni, de ha most kezdesz neki akkor szerintem nem érdemes, kezdetnek ez jó, pláne hogy 1M Ft-ot nem is nagyon érdemes szétszórni, mert sok lesz a jutalék.
10 éves időtávra szerintem jó választás a globális ETF, 5 re is jó de 10-re nagyobb biztonsággal mondható.

(#44345) szabi__memo válasza curmpli (#44342) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nálam fontot mutat csak, így igazából ha jól sejtem mindegy

(#44346) attiati válasza htomi85 (#44338) üzenetére


attiati
veterán

Szerintem nem lehet visszafordítani vagy leállítani a globalizációt, csak lassítani.

Miért is kellene?
Elsőre mindenki a Kína-Usa csörtét mondaná, de az csak újrapozicionálja a globalizációt pár területen.

Éghajlatváltozás szempontjából szükségszerű lenne a global to local. De az országok nem érdekeltek az éghajlat változásban annyira, hogy vállalják a vele járó lemondást.
Az emberek szintjén pedig nem lehet elindítani.
Szerintem megy tovább a globalizáció és a tudomány megoldja.

A transzmisszió témához: szerintem elindult. De nem hagyományos értelemben inflálódsz el.
Amazon felel a világkereskedelem x százalékáért. Tesla, SpaceX is hasonlóan domináns pozícióba kerülhet. Ezen cégek határozzák meg a jövőt és az értékükkel kifejezve van igazi "infláció", ha nem tulajdonolsz belőlük.

(#44347) szabi__memo válasza szabi__memo (#44345) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Na látom, tényleg van eurós etf is. Számla deviza változtatást viszont nem látok :(

(#44348) aujjobba válasza szabi__memo (#44347) üzenetére


aujjobba
addikt

(#44349) HussarF válasza RM1 (#44288) üzenetére

Divergáló monetáris politikák... Nem is értem, hisz Orbán diktátor, megírták a külföldi újságok is, akkor hogy erősödhet a forint a világ legnagyobb demokráciájával szemben? ;]

[ Szerkesztve ]

(#44350) Sub-S válasza HussarF (#44349) üzenetére


Sub-S
senior tag

Gyerünk hirdessétek az igét, hogy az erős forintunk alázza éppen porba a dollárt. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.