Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43151) Kobe


Kobe
veterán

kis napi a turizmusról
volt egy foglalásunk májusra, 4 napos kis belföldi kikapcs. Nyílván a karantén miatt ez ugrik, átfoglalást kértünk, szintén normál nem ünnepi vagy extra kiemelt időszakra -> 30%-al drágábban + jelképes összeggel drágábban tudják garantálni....
Csak összehasonlításképp ennyiért már 1 hét apartmanos téma kijönne, repülővel együtt.
aha, oké. Szerintem a hazai turizmusért 1 ember nem hullatna könnyeket.......

(#43152) Ixion77 válasza #95561216 (#43147) üzenetére


Ixion77
őstag

Ráadásul pár napja csinált egy tankönyvi kitörés-visszateszt kombinációt. Akkor 5.0 körül bele akartam venni, de utánanézve azt találtam hogy a szakértők szerint a NAT az egyik legratyibb tanker cég, gyenge managementtel. A mai 7.0 körüli árat elnézve már sajnálom hogy utánanéztem... A vak majom taktika jobban bevált volna :)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#43153) zakoshun válasza Ixion77 (#43152) üzenetére


zakoshun
csendes tag

Fura figura a NAT CEO de aszondja dől a lé :DD

(#43154) Oppenheimer válasza Ixion77 (#43152) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Mostanság elég sokat látni hogy emberek befürödnek stock pickinggel. :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#43155) Ixion77


Ixion77
őstag

A mai nap furcsasága hogy az S&P úgy emelkedik, hogy közben a legnagyobb cégek (AMZN, MSFT, GOOGL, APPL, FB, JNJ, WMT) árfolyamai csökkennek. Általánosságban minél kisebb egy cég, annál inkább emelkedik. Ha értenék hozzá biztos tudnám hogy ebből mire lehet következtetni, de sajnos nem értek.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#43156) #95561216 válasza Ixion77 (#43152) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ha ratyi, és eddig szarul állt, az megmagyarázza, hogy most nagyot tudott menni.. :D Közben átfutottam a 20F-eket, és már nem bánom annyira a választást, pontosabban az alapján sem a NAT-ot vettem volna.

(#43157) aAron_ válasza zakoshun (#43153) üzenetére


aAron_
őstag

Zseniális :DDD

What is your ikigai?

(#43158) Jackal2


Jackal2
senior tag

Sziasztok, Revoluttól szeretnék Random Capitalhoz utalni USD-t. Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Ugyanis a Revolut appon belül nincs elég adatmező ahhoz, mindent megadjak, amit a Random kér. Szóval valamit ki kéne hagynom, megkérdeztem az RC ügyfélszolgálatát, hogy mi legyen az, azt mondták, hogy az alábbiakat adjam meg:
Kedvezményezett számlaszáma: HU 59 1440 0025 7860 0625 0000 0000
Kedvezményezett bank SWIFT kódja KELRHUHB
Kedvezményezett bank neve Keler Zrt.
Megjegyzés rovat: Név/Rc ügyfélszám

Naná, hogy 2 hete nem érkezik meg a lóvé. Valaki belefutott már ilyen problémába?

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#43159) zakoshun válasza Jackal2 (#43158) üzenetére


zakoshun
csendes tag

Én a kedvezményezett nevéhez a Random Capital Zrt.-t írom és írtam is mindig. Eddig az összes (50+) USD utalás megérkezett, igaz, nekem is volt olyan, hogy 1 hét is volt mire megérkezett. Vedd fel velük a kapcsolatot és/vagy Revolutnál kérdezz rá, ki-mit lát.

(#43160) mgoogyi válasza Jackal2 (#43158) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Én EUR-t utaltam 1-2 hete.
Ügyfélszám és a nevem megjegyzésben.
Kedvezményezett neve Random Capital Zrt. (nem keler)
SWIFT KELRHUHB

(#43161) atee_13 válasza zakoshun (#43150) üzenetére


atee_13
őstag

Nem tudom ez helyileg merre van pontosan, de az időjárás azért szokott rendetlenkedni mostanában... ha valami komolyabb arra téved

(#43162) Zoty4 válasza Jackal2 (#43158) üzenetére


Zoty4
őstag

nekem aznap meg is érkezett legutóbb
Elküldted a revolut számlakivonatodat a rcnek?

(#43163) Dare2Live válasza Kobe (#43151) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

De mért nem adják vissza a pénzt? Vagy vmi olyat játszanak mint Wizz, hogy ha te mondod vissza nem jár semmi max átfoglalhatsz és csak indulás elött pár nappal mondják le és 2hónap mire visszakapod a pénzt?

Amúgy kereslet kínálat. Hiába nem adnak semmi extrat és ár/értékben minősíthetetlen az egész nekem az a tapasztalatom, hogy az emberek egymást tapossák le azért, hogy 2-3északás wellnessért kiadjanak 90-150-180kt. Karácsony utánra már szeptemberben problémás foglalni. wow. És amíg ez így van mért adnák olcsobban?
Amúgy nem rossz a wellness csak az ár/érték aránnyal vannak komoly gondok.

Mi kanári szigetekre megyünk télen évek óta. Anno az ingyen repjegy miatt indult aztán amikor az már nem volt valahogy mindig sikerült olcsón repjegyet. 180 volt eddig a legolcsobb. [link] és 270 a 10napos legdrágább. Persze teljesen más de nekem ár/értékre vmi elképesztő mennyivel többet ad.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#43164) #95561216 válasza Dare2Live (#43163) üzenetére


#95561216
törölt tag

Huh ez bookmarkolva :D Nekem minap mondta le május közepi repülésem a wizz, 120%-nyi pont. De cseszhetem, mert ezután Tutankhamonért mehetek Kairoba*. :W Ez lett volna az utolsó klubos repülésem, mert mióta 1% lett a wizz kártyás visszatérítés, inkább átköttettem Max-ra.

* azért ha május végén visszaviszik, és elmúlik a járvány.. :D

[ Szerkesztve ]

(#43165) Jackal2 válasza Zoty4 (#43162) üzenetére


Jackal2
senior tag

Szia, nem, a Rafisat szerződést küldtem, mert az is megfelelt nekik. Akkor még nem tudtam, milyen horror költsége van az onnani deviza utalásnak. Erre még rákérdezek náluk, hogy ez okozhatja-e a problémát.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#43166) Zoty4 válasza Jackal2 (#43165) üzenetére


Zoty4
őstag

Kuld el ezt is aztan hivd fel oket. Be kell azonositani azt a szamlat ahonnan utalsz.
en regisztracional elkuldtem nekik a rendes bankszamlamat es a revolutot is. 1-2 nap alatt megjott eddig minden utalasom, kiveve ha hetvege kozbeszolt

[ Szerkesztve ]

(#43167) Lex Icon válasza Zoty4 (#43166) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Nem kell beazonosítani semmit. A regisztrációnál kell megadni a magyar bankszámláját ahova kiutalják a pénzét ha kéri. Beutaláshoz nem kell semmit azonosítani, akárkinek a nevén lehet a számla.
A lényeg, hogy beutaláskor a megfelelő számlaszámra kell utalni és a megjegyzésbe beírni az (al)számla azonosítót és a nevet.

(#43168) Bling95 válasza Dare2Live (#43163) üzenetére


Bling95
őstag

Ebben mondjuk sokat dob a szép kártya is. Mi is voltunk a tavalyi évben wellnessben, de ha zsebből kellett volna kifizetni, akkor kétszer is meggondoltam volna, mert eléggé túl volt árazva.

Ettől függetlenül szuper volt a hely, csak ennyiből egy külföldi hosszú hétvéget is ki lehetett volna hozni.

(#43169) Jackal2 válasza mgoogyi (#43160) üzenetére


Jackal2
senior tag

És a címadatokat is a Random Capitalra töltötted ki, vagy az maradt a Keler-é, az IBAN miatt, ha azt ellenőriznék?

Mail és telefonszám adatokat kitöltötted?

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#43170) Jackal2 válasza Lex Icon (#43167) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ezt pontosan így csináltam, ahogy leírtad, mégsem jött meg a pénz. Pont ez a kínom. Esetleg az lehet gond, hogy egyből a TBSZ számla azonosítóját adtam meg, bár ez nem valószínű, lévén az RC metódusa kb. ez: ügyfélszám/TBSZ, ügyfélszám/NYESZ stb.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#43171) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Szeretnék megtakarítást elhelyezni olyan helyen, ahol napokon, vagy heteken belül hozzáférhető, nincs vesztesége és nincs szükség kamatozásra.
Milyen megoldás létezik erre?

(#43172) Kobe válasza huan (#43171) üzenetére


Kobe
veterán

Bankszamla

(#43173) Shade45 válasza huan (#43171) üzenetére


Shade45
senior tag

Inflációs veszteség sem érdekel?

Gépkocsinyeremény betét ;]

(#43174) Gabás válasza huan (#43171) üzenetére


Gabás
addikt

párnaciha (máp+)

(#43175) huan válasza Gabás (#43174) üzenetére


huan
őstag

Sziasztok!
(#43172) Kobe : Van veszteség kivételnél.
(#43174) Gabás: MÁP+ hosszú lekötés
(#43173) Shade45: Linked van?
:F

[ Szerkesztve ]

(#43176) aujjobba válasza huan (#43171) üzenetére


aujjobba
addikt

Cetelem takarekszamla, ingyenes az egesz, a kiutalas is, es ad 1% latraszolo kamatot.

(#43177) Jackal2 válasza huan (#43175) üzenetére


Jackal2
senior tag

A MÁP+ évenként 5 napig visszaváltható, és 0,25% a büntető kamata visszaváltáskor, ami semmi. Gyakorlatilag likvidnek tekinthető. Cserébe van:
- deviza árfolyam kockázatod
- inflációs kockázatod
- intézményi kockázatod (ami ugye az állam kockázata, mert a MÁK az államé, vagy ha bankba veszed, amit ne tegyél, akkor a banké is)

Ezekből is születhet veszteséged.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#43178) Kobe válasza huan (#43175) üzenetére


Kobe
veterán

Ki mit ert veszteseg alatt. Szerintem aki a 21.szban meg mindig keszpenzzel jatszadozik es emiatt fizeti a kp felvetel / atm stb dijat, az az IJB kategoria.

Tomve vannak a bankok 0 forintos szamlakkal, van ingyen utalgatos is koztuk, az azonnali utalas / jarvany vilagaban meg nem igazan tudok elkepzelni olyan tranzakciot ahol ragaszkodni kellene a kphez.
Max a sarki zoldsegesnel de azt meg nem a megtakaritasaibol fedezi az ember.
Fenntartom, egy sima, jol megvalasztott bankszamla tokeletesen megfelel a celra.

(#43179) Shade45 válasza huan (#43175) üzenetére


Shade45
senior tag

Persze, google! ;)

(#43180) huan válasza Kobe (#43178) üzenetére


huan
őstag

Veszteségen legtöbbünk költséget, levonást ért. Kézpénzt nem írtam és nem is kell elképzelned semmit.
A 0 forintos számláknak általában van feltétele, mint pl. jövedelemérkeztetés. A jelenlegi számlám nem ilyen 0Ft-os. Azonban elgondolkodtató a váltás. Köszönöm!

(#43181) vnorbi válasza Jackal2 (#43170) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A közvetlen TBSZ-re utalás akkor nem látszik, ha nem utaltál még rá elég pénzt. Ha eléri az egyenleged a 25.000 forintos (vagy annak megfelelő devizás) minimum összeget, akkor aktiválódik a TBSZ, és akkor fogod látni rajta a pénzt.

(#43182) Jackal2 válasza vnorbi (#43181) üzenetére


Jackal2
senior tag

Óóó, akkor lehet, hogy ennyi a megoldás, köszönöm szépen. Viszont akkor is látszania kéne a fő számla egyenlegén nem?

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#43183) Gabás válasza huan (#43180) üzenetére


Gabás
addikt

ha kicsit utánaszámolsz, rájössz, hogy a MÁP+ egy hónap után már pluszban van (akkor is, ha nem várod meg az első féléves visszaváltási időszakot), ezzel most nem igazán tud versenyezni egyetlen bank sem

(#43184) vnorbi válasza Jackal2 (#43182) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Arra vigyázz, hogy a fő számláról a TBSZ-re átvezetésnek van minimum összege. A dollárt nem tudom, de 100 eurónál kisebb összeget nem lehet online átvezetni (telefonon elvileg lehet kérni).

Szerk: Más is belefutott már itt abba, hogy sehol nem látszott a kisösszegű próba utalása, amíg nem érte el a minimum összeget, szóval nem, a fő számlára nem kerül ki ilyen esetben.

[ Szerkesztve ]

(#43186) Ixion77 válasza julius666 (#43185) üzenetére


Ixion77
őstag

Jól összefoglalta a helyzetet, és ügyesen nem jósolt semmit így nem tévedhet :)

Ami kimaradt, hogy ha a többség esést vár, akkor emelkedés lesz.

Az olajár mutatja hogy hol lenne a piac ha a szentiment nem pozitív lenne hanem negatív.

A forint árfolyam pedig azt hogy azért a pozitivitás koránt sem terjed ki mindenre. A gázos, várhatóan alulteljesítő dolgokat továbbra is kerülik a befektetők.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#43187) 426os válasza Jackal2 (#43182) üzenetére


426os
őstag

Nem látszik és visszajelzést sem kapsz, hogy megérkezett. Én is belefutottam ebbe. Aztán utaltam 100 eurt és megjelent az előző kisebb összeggel együtt a tbsz számlán. Ezután már mertem nagyobb pénzt is utalni, megérkezett gond nélkül.

.

(#43188) Jackal2 válasza 426os (#43187) üzenetére


Jackal2
senior tag

(#43184) vnorbi és (#43187) 426os

Köszi szépen, végre megvan az infó, amire szükségem volt. Ez sehol máshol nem volt eddig leírva.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#43189) Oppenheimer válasza Jackal2 (#43188) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Csak itt ;] es itt ;]

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#43190) Jackal2 válasza Oppenheimer (#43189) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nem a 25 000 Ft-os összeg nem volt meg, hanem az, hogy nem fog látszani sehol a kisebb összegű beutalás. Ha ezt feltüntették volna valahol, akkor egyből ezzel az összeggel kezdtem volna.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#43191) Cartman023


Cartman023
aktív tag

Állami Nyomda : nem lesz osztalék idén.

(#43192) Lex Icon válasza vnorbi (#43181) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Mindig kihagyom azt a lehetőséget, hogy van aki malacperselynek nézi a TBSZ számlát. :U

(#43193) Ixion77


Ixion77
őstag

Érdekes hogy a Seeking Alpha-n a szakértők többsége zuhanástól retteg, a Barron's szerint meg a megkérdezett 107 szakértőből >52% szerint alulértékelt a piac, 82% optimista, és hetek óta zsákolják a részvényeket. Tanulságos lesz visszanézni majd hogy melyiknek lett igaza.

SA:
This Is One Dangerous Rally
The Crash Has Only Just Begun
In A Stock Market Like This, Anything Could Cause The Next Panic

Barron:
Részvénybe fektetnél? Nézd meg, mit gondol erről 107 profi!

Közben az S&P átvitte a 2900-at is.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#43194) Stanlee válasza Ixion77 (#43193) üzenetére


Stanlee
őstag

"Be Fearful When Others Are Greedy and Greedy When Others Are Fearful" (Buffet)

Mindketto oldalt amit linkeltel szoktam olvasni, ill. a fool.com-ot is. Azok a reszvenyek, amik osszel meg jok voltak, most mar dobva lettek. Itt az ideje bevasarolni. Vettem par reszvenyt, amiket osszel tettem varolistara, volt olyan, amit tizedannyiert tudtam most megvenni, mintha osszel tettem volna.

Elmulik majd ez az idoszak is. Olvasom a napi.hu cikket: Koronavírus: hatásos gyógyszert találtak, Európa kiszabadul a járványból - ez alapjan nem ugy tunik, hogy mindannyian meghalunk helyzet lenne, amit a piacok bearaztak, ill. kommunikal a media meg a politikusok.

Nekem van munkatarsam, marcius kozepen nagyjabol masrol nem tudott beszelni, mint a virus, mult heten leteszteltek az egesz csaladot es kiderult, hogy mar reg megfertozodtek es immunitas kialakult bennuk, azota tema megszunt.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#43195) Mercutio_ válasza Stanlee (#43194) üzenetére


Mercutio_
félisten

Miből zsákoltál?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#43196) #95561216 válasza Stanlee (#43194) üzenetére


#95561216
törölt tag

Máshol meg épp az a hír, hogy a németeknél újra gyorsul. Amúgy most mindenki happy, hogy hamarosan kinyitnak az államok, országok, újraindul a gazdaság, az sp500 is jó magasan van, lehet most kéne pár ezerrel indítani egy shortot, hogy ha jönnek a visszaerősödős, újra szigorítós hírek, akkor elmondhassam, hogy na ugye :))

(#43197) julius666 válasza Stanlee (#43194) üzenetére


julius666
addikt

ez alapjan nem ugy tunik, hogy mindannyian meghalunk helyzet lenne, amit a piacok bearaztak

Te miről beszélsz? Kb. ugyan ott vannak a nagy, mérvadó indexek (S&P500, MSCI World), mint tavaly év közben, a nagy év végi rally előtt. Ebbe nem igazán a mindmeghalunk szcenárió van árazva.

Pár szektor maradt csak a lecsóban, ahol tömeges csődökre lehet számítani (turizmushoz kapcsolódó ágazatok, olaj kitermelés pl.), de még ezek is képesek voltak emelkedni.

A kiemelt Buffet idézet egyébként nagyon jópofa, de sajnos a gyakorlatban ritkán használható. Most pl. fearful, vagy greedy időket élünk? Elemzői vélemények alapján inkább előbbit, piaci mozgások alapján inkább utóbbit. Ez a legegyértelműbb szakaszokon (pl. a márciusi zuhén) kívül nagyon ritkán megmondható triviálisan.
Azért tudott az öreg falra kiszegezhető neszesemmi fogdmegjól dumákat, na. ;]

(#43198) aujjobba válasza julius666 (#43197) üzenetére


aujjobba
addikt

A tozsdek kilottek, ergo a tobbseg greedy, ertelmezesem szerint.
Talan nekunk ovatosnak kellene lennunk, fene tudja.
Namindegy, DCA-zok tovabb msciworld-be, lesz ami lesz, hulye vagyok en ehhez.

(#43199) j0k3r! válasza julius666 (#43197) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Az elmúlt 1 hónap alapján szerintem greedy időket élünk. Az meg, hogy az elemzői vélemények mit mondanak... 2 hetene változtatják a véleményüket, céláraikat, stb. kb. ugyan annyira jók az ő tippjeik, mint a tied, vagy az enyém szvsz ;)

(#43193) Ixion77
"a Barron's szerint meg a megkérdezett 107 szakértőből >52% szerint alulértékelt a piac"

Evvel nem értek egyet. Úgy van, ahogy julius666 írta, kb. tavalyi szinteken vagyunk, érdekes akkor senki se találta alulértékeltnek a piacot 10 év rally közben. Illetve van most alulértékelt része a piacnak (turisztika, légitársaságok, olaj, stb.), csak ezek meg most extrém kockázatosak (tavaly azért kevesebb cégért kellett aggódni, hogy csődbe megy-e 6 hónapon belül, vagy sem). Én úgy látom, hogy a jól működő, megbízható cégek, azok sajnos még mindig legalább 20-30%-al drágábbak, mint amennyit én adnék értük :O

some men just wanna watch the world burn...

(#43200) Ixion77 válasza j0k3r! (#43199) üzenetére


Ixion77
őstag

"Én úgy látom, hogy a jól működő, megbízható cégek, azok sajnos még mindig legalább 20-30%-al drágábbak, mint amennyit én adnék értük :O"
Én is így látom, ezért ülök jórészt készpénzben :W AMZN PE ~100, AMD PE ~200, MSFT PE ~30, stb. Ezek nagyon magas árak.

Ugyanakkor nincs más befektetési lehetőség, a pénznek viszont mennie kell valahova. Így aztán a részvényárak kénytelenek emelkedni, akkor is ha a piaci átlag PE a szokásos 15 helyett 25 vagy 50...

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.