Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44901) HussarF válasza aujjobba (#44898) üzenetére

Már vagy 20 éve nem emberek mozgatják az igazán nagy pénzeket, hanem az algo-k. A legjobbak már AI-val vezéreltek. Figyelik a twittert, a főbb gazdasági újságokat és mindent (is). Ahogy megjelenik valami, triggerelődnek. Az, hogy ül a bróker a gép előtt és nyomja hogy vétel meg eladás, az ugyanolyan mese, mint amikor az amerikai filmekben a parasztok a fülke nélküli 50-70 éves traktorokat használják. A betonparaszt, aki szántóföldet még sosem látott így képzeli el, hát így jelenítik meg neki.
Ugyanez igaz az átlagember 99,9%-ára, akinek lövése sincs, milyen valójában a pénzvilág felépítése. Van egy romantikus kép a fejében, hogy milyen egy bróker és a brókercégek reklámjaiban, akik a pénzére utaznak, az köszön vissza.

(#44902) joysefke válasza Dare2Live (#44887) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A kérdés $ vagy ft volt. Egyértelműen $.

Nem értem mit akarsz mondani. Mi az egyáltalán neked, hogy dollárban vagy forintban?

Dollár betétben vagy forint betétben, dollár kötvényben vagy forint kötvényben?

Mert ha a fenti akkor az utóbbi 10-15 évben a dollár nem volt jobb mint a forint.

Vagy dollár alapú részvénybefektetésben? Az meg teljesen más, mert ott nem dollárban, hanem a cég termelőképességében tartod a pénzedet. Nyilván a dollár relatív árfolyama kihat a cég versenyképességére és a rv-ek más valutában kifejezett értékére is. De ettől függetlenül az hogy amerikai rv-ben tartod a pénzedet az nagyon nem egyenlő azzal, mintha dollárban tartanád.

[ Szerkesztve ]

(#44903) Zoty4 válasza joysefke (#44902) üzenetére


Zoty4
őstag

[link]
2008.07.01: 143ft/$
2020.06.17: 306ft/$
De győzködd magad hogy a forint jó :)

[ Szerkesztve ]

(#44904) buherton válasza Zoty4 (#44903) üzenetére


buherton
őstag

Több, mint 20 évvel ezelőtt pedig forintra ennyi volt a dollár. Akkor most kinek higgyünk?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#44905) Zoty4 válasza buherton (#44904) üzenetére


Zoty4
őstag

20 éve 306 ft volt a $? Küldjél már nekem róla képet, légyszives

(#44906) joysefke válasza Zoty4 (#44903) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

mennyi volt a dollár kamata és mennyi a forinté? Mert hogy a forintra minden évben, kb kivétel nélkül volt 4% kamatelőny az garantált. Ezzel akkor is előnyben van a dollár-tartáshoz képest képest, ha az intervallum leggenygébb árfolyamán vetted és a legerősebb pontjáig tartottad a dollárt. Előtte jó ideig 200HUF környékén volt...

(#44907) Zoty4 válasza joysefke (#44906) üzenetére


Zoty4
őstag

feladom...

(#44908) buherton válasza Zoty4 (#44905) üzenetére


buherton
őstag

[link] Vidd a max távra.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#44909) Dare2Live válasza joysefke (#44906) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

$ az $ a forint az meg forint.

Semmi kötvény, rvt nem írtam. Oda bármit be lehet magyarázni.

"Mert hogy a forintra minden évben, kb kivétel nélkül volt 4% kamatelőny az garantált."

Ne viccelj már. 3éves TNOTE pl 2018ban ~2.9%ot hozott. 2018ban 2021/J 3éves pmap 2018ból
"Az első kamatperiódus (2017. október 3.
napjától 2018. május 26. napjáig terjedő
időszak) esetében a kamat mértéke
3,55% p.a., azaz évi három egész ötvenöt
század százalék,
"
Nem 4% a difi. Összesen nem hozott PMAP 4%ot. 3.5%ot hozott. Eközben 3éves Tnote 2.9%ot.
De nézhetjük 2017 és 2019et is nagyon nem lesz meg a 4%. Ügyeskedve a 2%.
Viszont az elmúlt évet nézve egy közel 3% össze is jön. Nem 4%. De had ne mondjam, hogy egy éve a $ 280volt most meg 305. 10%bukó az egyik oldalon 3% nyerő a másikon.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#44911) PredatorZoli válasza joysefke (#44910) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Miért csak 20 évet nézzünk? Hogy az legyen az eredmény amit mi szeretnénk?
http://prntscr.com/t1oegg

(#44912) joysefke válasza Dare2Live (#44909) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

$ az $ a forint az meg forint.
jó tudni.

Ne viccelj már. 3éves TNOTE pl 2018ban ~2.9%ot hozott. 2018ban 2021/J 3éves pmap 2018ból

Akkor azt az 1-2 évet benéztem, de ettől függetlenül 2007 végétől-13-ig 10% közelében volt a Forint kamat, tehát az átlag bőven ki fog jönni. Nekem anno az AXA-nál volt 10% látra szóló kamatra pénzem aztán a Magnet-nél, aztán a MÁK-nál (ezeknél lekötve).

De had ne mondjam, hogy egy éve a $ 280volt most meg 305. 10%bukó az egyik oldalon 3% nyerő a másikon.

És akkor mi van, devizaárfolyam lazán kileng hosszú periódusokra. Ajánlom neked is ezt a táblázatot. A forint mellett legalább kamatelőny van, ráadásul mivel számlapénzben nem érdemes hosszú távra vagyont tartani, ezért értelmetlen olyan valutába rakni ami nagy kilengéseket produkál, hogy aztán pont ne tudd kivenni amikor szükséged van rá, mert a csodadeviza éppen gyengélkedik.

[ Szerkesztve ]

(#44913) joysefke válasza PredatorZoli (#44911) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Mit akarsz mondani?

(#44914) PredatorZoli válasza joysefke (#44913) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Azt hogy a tiéd a legelvakultabb home country bias.
Rá is rajzoltam pirossal mit akartam vele mondani, nem gondolom hogy sokat hozzá kellene fűzni. Aki szerint a dollár az, aki egy rendkívül kockázatos, borzasztóan ingadozó valami, a forint meg a tuti nem tudok azonosulni és egyetérteni semilyen módon. Az hogy találtál egy olyan x év hosszú periódust amire rá tudtad húzni a mondókád, attól a hoszabb távú képet megnézve nem ez a helyzet.

(#44915) Zoty4 válasza buherton (#44908) üzenetére


Zoty4
őstag

gratulálok, a rendszerváltásra gondolsz, amikor kb 30% volt a banki kamat, és kb majdnem becsődölt magyarország? Ez is ékes példája milyen "stabil" a forint

Előtte mesterségesen tartották lent, emlékszem hogy a német márka meg a schilling is milyen kevés forint volt, aztán, amikor lehullott a vasfüggöny és a nem a párttitkár mondta meg hogy 1 usd mennyi forint, hanem apiac, akkor úgy elszállt minden hogy csak nézett mindenki, aztán mikor kicsit rendbe jött az ország, akkor szépen normalizlódtunk 200 alá

predatorzoli pirossal berajzolta az igazságot, na azt nézzétek! Úgy alakul a dollár forint páros az elmúlt 50 évben

[ Szerkesztve ]

(#44916) PredatorZoli


PredatorZoli
Topikgazda

Apropó mit szóltok a katával kapcsolatban belengetett változtatásokhoz? Arra gondolok hogy ha egy helyről több mint 3 milliót kapsz 1 évben, akkor ott 40% lesz az adókulcs, kivédve a bújtatott munkaviszonyokat.

(#44917) Zoty4 válasza PredatorZoli (#44916) üzenetére


Zoty4
őstag

teljesen jogosnak tartom, sajnos sokan trükközésre használják a katat, pedig marha jó dolog

(#44918) joysefke válasza PredatorZoli (#44914) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Azt hogy a tiéd a legelvakultabb home country bias.

Egyáltalán nem jellemző rám. Én sokakkal ellentétben próbálom értékükön kezelni a pénzügyi dolgokat és nem "elvek" meg politikai beállítottság mentén. Egy percig sem vitatom, hogy az amerikai gazdaság (hosszabb távon is) stabilabb lábakon áll mint a magyar és hogy a dollár kockázatmentesebb tároló mint a Forint. De ez még nem jelenti azt, hogy itt magyarországon lenne értelme dollár betétben vagy amerikai államkötvényben pénzt tartani. Forint betétben/kötvényben sincs sok értelme hosszú távon, de dollárban meg még kevesebb.

==
Ja, hogy az a vonal.
Szép ahogyan kényelmesen odarajzoltál egy szép görbét, ami levág egy nagyon hosszú számodra nem kedvező periódust, ahol a dollár folyamatosan gyengült a Forinttal szemben és még kamathátránya is volt...

(#44919) Dare2Live válasza PredatorZoli (#44916) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Amíg az van, hogy az a cég aki nem használja KATAt az brutál versenyhátrányba kerül nincs nagyon megoldás. Vagy KATAzol vagy csődbe mész max vegetálsz. Max 2-3cég helyett 4-5re megy a számla. Máris nem gond a max 3misi.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#44920) Lex Icon válasza Dare2Live (#44919) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ezért lenne jobb valami olyasmi, hogy a bevétel hány %-a származik egy érdekeltségi körbe (kapcsolt vállalkozások) tartozó cégektől. A 3M meg túl sok, inkább 2-2,2M.

(#44921) buherton válasza Zoty4 (#44915) üzenetére


buherton
őstag

20 éve volt a rendszerváltás? Nem inkább 30 vagyis a rendszerváltás után 10 évvel szállt el?

Ezzel azt akartam mutatni, hogy a megfelelő időtávot nézve, kb bármit ki lehet hozni a forintból.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#44922) Zoty4 válasza buherton (#44921) üzenetére


Zoty4
őstag

igazad van, valóban 30 éve volt

[link] ezt mondjuk nem értem, hogy az eurot 93tól írják, miközben 1999.01.01-én vezették be

Tudja valaki mennyi idő alatt utalja ki az AK a pénzt bankszámlára?

[ Szerkesztve ]

(#44923) Sub-S


Sub-S
senior tag

Wirecard újra alakított.
Most kell gyorsan bevásárolni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#44924) Ixion77 válasza Sub-S (#44923) üzenetére


Ixion77
őstag

Nocsak. Mi történt vele? Elkezdték végre beárazni a német IT cégeket a valós teljesítményüknek megfelelőre? ;]

BTW nem is tudtam hogy a német piacon nincs automatikus felfüggesztés X százalék esés után.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#44925) aujjobba válasza Ixion77 (#44924) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem.
Vagy elbactak a konyvelesuket, vagy szimplan csalnak hazudnak.
Nem ez az elso eset.

Korabban a KPMG, most az Ernst&Young talalt hianyossagokat, azaz valoszinuleg a ceg nem annyit er amennyit a konyvek mondanak.

[ Szerkesztve ]

(#44926) Sub-S válasza Ixion77 (#44924) üzenetére


Sub-S
senior tag

Ismét elhalasztották az eredmények közzétételét. :)
Vizsgálat folyik CEO és managerek illetve kreatív könyvelés kapcsán is, izgalmas volt az eltelt néhány hónap. Aki szeret a tűzzel játszani annak ideális. ;] Itt legalább nem a vírus rángatja az árfolyamot. :D

[ Szerkesztve ]

(#44927) Zoty4 válasza aujjobba (#44925) üzenetére


Zoty4
őstag

és hány ilyen cég lehet a világon....

Sub-S: extrém sporthoz hasonló adrenalin löket :)

[ Szerkesztve ]

(#44928) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom még, hogy mennyire érdekel vagy lennék bátor belevágni a tőzsdei befektetések világába, minden esetre érdekel a téma ettől függetlenül is és persze jó lenne valami komolyabb befektetés után nézni, mint a magyar állampapír.

Azon gondolkozom már egy ideje, hogy merre tovább. Gyakorlati tudást szeretnék szerezni és gyakorlatilas könyveket, oktatóanyagokat keresnék. Legalábbis arra gondolok, hogy ez lenne az irány. A YouTube-on már egy csomó videót megnéztem a témában, de sajnos azt tapasztalom, hogy minden előadó leginkább azokhoz az emberekhez beszél, akiknek már megvannak az alapjai. Ezt a topikot is elég régóta olvasom, figyelem, de sokszor csak pislogok, hogy ki miről is beszél pontosan.

Rövid keresgélés után két oktató anyagot találtam a neten, ami így első ránézésre értelmesnek is tűnik:

[link] barazsy.hu - 100 farkastörvény a tőzsdén – tőzsdei gyorstalpaló
[link] elemzeskozpont.hu - Osztalék a részvénypiacokon

Ismeritek ezeket az anyagokat? Értelmes kiindulás lenne ez egy teljesen kezdőnek? Jó irány egyáltalán ilyen jellegű tartalmakkal kezdeni?

Előre is nagyon köszönöm a tippeket, észrevételeket és a segítséget!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#44929) Peter.70 válasza lordjancso (#44928) üzenetére


Peter.70
őstag

Kecskeméti István: Tőzsdei befektetések a technikai elemzés segítségével

(#44930) lordjancso válasza Peter.70 (#44929) üzenetére


lordjancso
senior tag

Köszi, ez egynek biztosan érdekes, de szintén az a problémám ebből, hogy király, hogy megtanulom a könyvből elemezni a papírok grafikonját, de kicsit erősnek érezném ezzel kezdeni, amikor azt sem tudom, hogy hogyan működik a részvény, mi is pontosan az osztalék, hogyan tudom kideríteni, hogy mi mennyit fizet, egyáltalán hogyan döntöm el, hogy melyik papír kell nekem.

Tehát valami olyasmi kellene nekem, ami a lehető leginkább az alapoktól indul.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#44931) PredatorZoli válasza lordjancso (#44930) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Szerintem neked első körben ténylegesen az alapokkal, majd a passzív, hagyományos kisbefektetői dolgokkal kell megismerkednek, spekulatív dolgokat csak akkor van értelme ehhez hozzátanulni, ha az alapokkal már megvagy és azok után úgy érzed többre vágysz.
Ha magyar anyag kell, akkor például én ajánlom Szendrei Ádám Vlogját, ha az ő cikkjeit végigolvasod, akkor abból kezdőként nagyon sokat fogsz tanulni, és egy olyan globális képet fogsz kapni az egész témából ami alapján már el tudod dönteni hogy miről szeretnél részletesebben hallani. Az elején nem érdemes belemenni nagyon specifikus dologba, mert ha nem látod az egész képet el fogsz veszni és a kedved is hamar elmehet.

[ Szerkesztve ]

(#44932) Lex Icon válasza lordjancso (#44930) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Kiszámoló akadémia videó kurzus. Alapoktól indul, jól magyaráz.

(#44933) Handball94 válasza lordjancso (#44928) üzenetére


Handball94
aktív tag

A többiek ajánlásán kívül még esetleg Pénzügyi Fitness youtube videói, ha tetszik a stílusa, akkor Patreonján pénzügyi témájú könyveket is összefoglal.

[ Szerkesztve ]

(#44934) mgoogyi válasza lordjancso (#44930) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Én a kiszámoló akadémiával kezdtem annó.
Utána pénzügyis oldalakat olvasgattam, mint pénzügyi tudakozó.

Igazából szerintem ezek a fontos dolgok, amit érteni kell jól egy passzív portfólióhoz:
- miért az a piaci értéke valaminek, ami
- kötvények működése/aktuális árfolyama
- mi az a részvény
- hatékony piacok elmélete
- részvényindexek
- részvényindexet követő etf-ek vs aktív részvényalapok
- különböző befektetési eszközök mikor teljesítenek jól (infláció/defláció/növekedő gazdaság/gyengülő gazdaság)
- kockázat/hozam összefüggés

Ha ezek megvannak, akkor már kb érthető lesz, hogy miért a kötvény-részvény kombó a klasszikus befektetési portfólió.

Ezekre a kérdésekre próbáld megtalálni a választ neten. Ha nem megy, itt a fórumon nyugodtan kérdezhetsz.

A fórumon vannak lusta passzív befektetők, meg olyanok, akik aktívabban kezelik a dolgaikat, akár egyedi részvényeket is vesznek. Előbbiben nincs technikai elemzés meg cégelemzés.

(#44935) htomi85 válasza lordjancso (#44928) üzenetére


htomi85
tag

2 tanácsom van:
1. Ugorj fejest. Mondjuk vegyél minden kedden 1 db OTP részvényt. Közben tanulj.
2. Ne vessz el a részletekben. Előbb azt tanuld és értsd meg, mi a kapitalizmus.

(#44936) Sub-S válasza htomi85 (#44935) üzenetére


Sub-S
senior tag

Teljesen kezdőnek azt javasolni, hogy ugorjon fejest a tőzsdébe, mesteri. ;]
Egyenként részvényt vásárolni, hát az is mesteri. ;]
Most remélem jól össze lett zavarva szegény. :D

(#44937) pruf válasza htomi85 (#44935) üzenetére


pruf
csendes tag

Szia!

Miért pont OTP? A minap elhangzott (a Tkom esetében), hogy hazai papíroknál gyakran a politika fújja a passzátot. Ettől mennyire tud függetlenedni az OTP, vagy mennyire tekinthető ez egy értékes és jövőbetekintő befektetési alternatívának? (Miért nem Microsoft pl.?)

Ezeket úgy írom, hogy első papírom nekem is OTP volt, csak érdekelnének a meglátásaitok :).

Bestsecret inv. privátban kérhető

(#44938) htomi85 válasza pruf (#44937) üzenetére


htomi85
tag

Nagyon röviden, akinek büdös OTP-t tartani, az nem értem miért nem emigrált még.

(#44939) Sub-S válasza htomi85 (#44938) üzenetére


Sub-S
senior tag

Ennek a hsz-nek annyi értelme van mint annak amit most írok. Törölhető is, de ne menjünk már portfolio szint alá. ;]

(#44940) HussarF válasza Sub-S (#44936) üzenetére

Leírta, hogy a kapitalizmust akarja megtanítani. Azaz az első lecke, hogy bukod a pénzed. Utána már motiváltabb vagy tanulni ;]

(#44941) PredatorZoli


PredatorZoli
Topikgazda

A lehető legrosszabb ha elkezd random dolgokat venni és jól elmegy tőle a kedve amint nem úgy alakul ahogy hiányos ismereteivel elképzelte.
Előbb tanuljon, addig ne fektessen be másba mint a már általa ismert állampapír.
0. Szabály hogy csak olyanba fektessél amit értessz.
Az meg hogy ha magyar vagy kutya kötelességed OTP-t venni home country bias, borzasztóan veszélyes, tetejébe még egészségtelen is és nem is kifizetődő.

(#44942) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Srácok, keressetek már rá Tomi hsz-eire akár itt, akár a jövedelem topicban :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#44943) buherton


buherton
őstag

Az árfolyam nem változásából azt tippelem, hogy a piac a negyedéves GDP adatokra vár.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#44944) lordjancso válasza mgoogyi (#44934) üzenetére


lordjancso
senior tag

Sziasztok!

Nagyon köszi mindenkinek a sok konstruktív kommentet!

A kiszámoló akadémia eddig nagyon szimpatikusnak tűnik és bele-belenéztem már a népszerű vloggerek csatornáiba is (pénzügyi fitnesz, szendrei ádám), viszont az utóbbiakból nehéz kiszűrni azt, ami nekem kell és nehéz tematikusan tanulni belőlük, mivel ők mindig valami aktuális dologra reflektálnak és kevés olyan videóik vannak (legalábbis eddig úgy tűnik), ami a tematikus oktatásra menne rá. Tök jó, hogy 15 percen keresztül taglalják, hogy miért ne vegyek állampapírt például, csak azt nem mondják el, hogy hogyan vegyek részvényt. És itt nem a nagy tuti megmondására lennék kíváncsi, hogy most ezt vagy azt a papírt kell megvenni, mert akkor jó lesz, hanem ténylegesen a technikai, gyakorlati részletekre.

Például tegyük fel, hogy én nagyon hiszek a Tesla-ban, mint cég. Nincs (még) annyi részletes információm róluk, nem látom át a cashflow-jukat, tehát pénzügyi szempontból nem tudom alátámasztani, hogy miért akarok Tesla részvényt venni, viszont magában a cégben hiszek. Hiszek abban, amit képviselnek és meggyőződésem, hogy komoly jövő és még ennél is komolyabb/több pénz van a cégben és az elektromos autózásban, önvezetésben, stb. Tehát mondjuk Tesla részvényt szeretnék venni. Na ha ezt valaki végigvinné egy videó sorozatban, hogy hogyan, melyik oldalon néz utána a részvénynek, kideríti, hogy melyik tőzsdén jegyzik, kinyomozza, elmagyarázza, hogy miért az adott brókernél/brókereknél lehet érdemes megvenni akkor, ha az az elképzelés hogy 20 évig tartogatod, vagy éppen ha úgy sejted, hogy most jön valami nagy bejelentés és meg fog ugrani pár 10%-ot is akár a részvény ára és utána eladod. Ezek szerintem tök jó gyakorlati dolgok lennének, érdekes és hasznos infó lenne.

Nyilván utána bele lehet menni az elemzésbe és a többi mély, pénzügyi dologba is.

De a segítségetekkel most legalább elindultam egy úton. Igyekszem megérteni, hogy hogyan működik a részvény, a kötvény, stb, és mit lehet velük kezdeni. Ezért is érdekelt, hogy az általam linkelt képzéseket ismeritek-e, érdemes lehet-e megvenni, mert ott abszolút látok egy tematikát, ami nagyon tetszik, mert úgy vélem, hogy ilyen formán lehet hatékonyan tanulni. Valószínűleg ezért fog tetszeni a kiszámoló akadémia is, de még nem kezdtem el érdemben feldolgozni a videókat.

Nyilván vennék azonnal valami papírt, mert tudom, hogy telik az idő addig is, amíg tanulok, de annál jóval megfontoltabbnak tartom magam, hogy most csak úgy beleugorjak és az első random brókernél megvegyem az első random papírt, ami szembejön velem. Nagyjából tudatosan, olyan cégekből szeretnék vásárolni, amiről van is valami elképzelésem (lásd fenti Tesla példa).

Egészen biztosan fogok még kérdezni a jövőben és még egyszer köszönöm! :R

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#44945) j0k3r! válasza lordjancso (#44944) üzenetére


j0k3r!
senior tag

https://elemzeskozpont.hu/cash-flow-jelentese-cash-flow-vizsgalata-reszveny-vasarlas-elott
https://elemzeskozpont.hu/merleg-es-az-eredmenykimutatas-ertelmezese-reszvenypiaci-tozsdei

A jelszó "hirlevel234", de akár fel is iratkozhatsz hozzájuk és akkor elküldik emailben. A többi cikket is érdemes megnézni: https://elemzeskozpont.hu/kategoriak/befektetes-penzugyek illetve youtube-on is úgy emlékszem, hogy van hasznos videójuk: https://www.youtube.com/user/elemzeskozpont/videos

some men just wanna watch the world burn...

(#44946) PredatorZoli válasza lordjancso (#44944) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Szendreinek vannak írt blogjai is amiket ha elolvasol azok sokat fognak segíteni, kezdd ezekkel:
https://szendreiadam.hu/befektetes/a-befektetes-hogyan-kell-befektetni/
https://szendreiadam.hu/nyugdij/igy-kalkulalj-hosszu-tavu-megtakaritasok-koltsegeivel/
https://szendreiadam.hu/befektetes/tbsz-szamla-mukodese/
https://szendreiadam.hu/befektetes/reszvenyek/
https://szendreiadam.hu/befektetes/befektetesi-portfolio-osszeallitasa-minta/
https://szendreiadam.hu/nyugdij/nyugdij-elotakarekossag-utmutato/
https://szendreiadam.hu/befektetes/befektetesi-alapok-utmutato/
https://szendreiadam.hu/gyermek/gyermek-megtakaritas-utmutato/
https://szendreiadam.hu/befektetes/arany-befektetes-utmutato/
https://szendreiadam.hu/befektetes/kotvenyek/
https://szendreiadam.hu/megtakaritas/megtakaritasi-szamla/
https://szendreiadam.hu/befektetes/osztalekbefektetes-alapjai/
https://szendreiadam.hu/befektetes/etf-passziv-befektetesek/
https://szendreiadam.hu/szamlak/ertekpapirszamla-osszehasonlitas/
https://szendreiadam.hu/befektetes/deviza-befektetes/
https://szendreiadam.hu/tervezes/inflacio/
https://szendreiadam.hu/befektetes/tozsde/
https://szendreiadam.hu/befektetes/befektetesek-adozasa/
https://szendreiadam.hu/nyugdij/nyesz-nyugdij-elotakarekossagi-szamla/
https://szendreiadam.hu/nyugdij/nyugdijbiztositas/
https://szendreiadam.hu/befektetes/ertekalapu-befektetes/
https://szendreiadam.hu/nyugdij/onkentes-nyugdijpenztar/
https://szendreiadam.hu/befektetes/hogyan-kell-elkezdeni-tozsdezni/

Első körben ha ezeket végigolvasod garantáltan mondom hogy sokkal okosabb leszel mint most. Egyébként én első körben nem javaslom hogy egyedi papirokat kezdj el válogatni. Első körben célszerű volna a tőzsde világába egy passzív ETF-en keresztül belekóstolni, hogy elsőnek lásd, milyen érzés a dolog, milyen nehézségekkel kell szembezézned (pl válság stb) stb, majd később ha ezután is nagyon szeretnél elkezdhetsz egyedi papirokat venni (bár többünk szerint nincs értelme és sok szempontból az ETF-ek, amik a piaci hozamot hozzák nagyon jók és hosszú távon jó eséllyel egyedi papirokkal sem hoznál többet (ellenben könnyen lehet hogy kevesebbet))

(#44947) Cpt.Price


Cpt.Price
csendes tag

https://forbes.hu/penz/ongyilkos-lett-a-20-eves-egyetemista-miutan-240-millio-forintot-vesztett-a-tozsden/

Többszörösen szomorú :(

Úgy érzem lesznek még negatív hírek a RobinHooddal kapcsolatban..

gl&hf

(#44948) aujjobba válasza Cpt.Price (#44947) üzenetére


aujjobba
addikt

Sajnalom a sracot, de a platformot hibaztani mikozben fogalma se volt mit csinal, arrol se mit jelent a negativ egyenleg amit lat, szimplan hulye volt ennyi.
A cikk cime is erdekes, tuti utolag modositottak.
Ha megnezed a linket abban az van '240milliot vesztett', mikozben azt a penzt nem vesztette el, max 1000 USD minusz keletkezhetett volna ahogy a cikk is irja.

"Az opciók zárásával vagy az egyenlegére kerültek volna a részvények az előre meghatározott árfolyamon, vagy nem teljesül a feltétel és egyszerűen nem köttetik meg a vásárlás, és csak az opciók ára – valószínűleg néhány száz, esetleg ezer dollár – vesztesége keletkezett volna az üzleten. Mivel 16 ezer dollárja volt a számlán, ez csak egy kisebb bukót jelentett volna."

[ Szerkesztve ]

(#44949) emvy válasza aujjobba (#44948) üzenetére


emvy
nagyúr

Szar az UI. Ha egy ceg 20 eveseket probal behuzni a platformjara, akkor nem teheti meg, hogy felteszi a kezet, hogy hat, neki tudnia kellett volna.

while (!sleep) sheep++;

(#44950) j0k3r! válasza emvy (#44949) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Valószínűleg jogilag védve vannak az apróbetűs részben, de az a minimum, hogy megpróbálnak valamit javítani a UI-on, hogy ez többet ne fordulhasson elő. Nem vagyok jártas US szabályzásokban, de ott nincs valami MiFID 2-höz hasonló dolog?

some men just wanna watch the world burn...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.