Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39385) zharkanyi válasza Ijk (#39382) üzenetére


zharkanyi
tag

Nem mondtam, hogy ne fektessen senki magyar állampapírba. Nekem is van.

Én csak azt nem akarta szó nélkül hagyni, hogy a magyar állampapír olyan szuper és egyben kockázatmentes lenne. Bukhatunk azon is, tisztában kell ezzel lenni.

Pont oda akartam kilyukadni, hogy a befektetéseinket a terveinkhez és lehetőségeinkhez kell igazítani. Portfóliót kell mindenkinek kialakítania:
- állampapír hányad kell bele, minimum a 6 havi vésztartalék szintjéig (lehetne bankbetét is, ha hozna hasonlóan az állampapírhoz)
- hosszú távra meg ahogy te is írod nem állampapírban takarítunk meg
- a hazai unortodox gazdaságpolitika miatt én a nem forint alapú befektetési hányad magas szintje mellett vagyok...

A lényeg, hogy az ember legyen tisztában azzal, hogy a MÁP+ sem a beleülök a tutiba bármiről is legyen szó, mert az olyan szuper.

Amúgy a 2 milliós tartalékot én sem váltanám át euróra. Ha viszont mégis, akkor azért vannak lehetőségek olcsón megúszni, pont a nem túl magas összeg miatt. (Transfervise, Revolut ekkora összegnél még elmegy, főleg ha az embernek nem egyszerre szakad a nyakába a 2 millája)
Ahhoz azonban már szerintem is paranoiásnak kell lennie az embernek, hogy mondjuk a 6 havi vésztartalékját ne a fizetése és kiadásai pénznemében tartsa.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.