Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39201) Lex Icon válasza VirsLee (#39200) üzenetére


Lex Icon
senior tag

TBSZ-re ha átrakod, akkor az adójóváírás egy részét 120%-kal fizetheted vissza. Ez jelentős költség. TBSZ-re tudsz devizát beutalni pl. Revolut-ról, míg NYESZ esetén váltanod kell a szolgáltató váltási jutalékáért.
NYESZ-ből a kiszállás sokba kerül. Az adójóváírás meg hosszú idő alatt szinte semmivé olvad + a jövőbeli bizonytalansága vagy esetleg adóztatása jelentős rizikó.

Persze mindenki oda szórja a pénzét ahova akarja. Szerintem a TBSZ egy sokkal könnyebben kezelhető és kedvezőbb forma, míg a NYESZ-szel meg könnyű megszívni egy kis aprópénzért.

Egy újabb cikk a NYESZ-ről.

[ Szerkesztve ]

(#39202) VirsLee válasza Lex Icon (#39201) üzenetére


VirsLee
őstag

Egy nyugdíjcélú megtakarításról beszélünk. Ha tudod, hogy nem akarod tartani 65 éves korodig, mert 55 évesen már korai "nyugdíjra" adod a fejed, akkor 53 évesen már nem fizetsz be rá, így amikor átrakod TBSZ-re, nincs mit visszafizetned.

Fussunk neki újra. Ha adójóváírást szeretnél igénybe venni a NYESZ-re, akkor van itthon adózott jövedelmed. Magyarországon az itthon adózó jövedelmek 99.9%-a forintban van. Ha valami oknál fogva az Angliában megkeresett fontod szeretnéd beutalni egy magyar NYESZ-re a revolut számládról, akkor 1. váltsd át revoluton, hisz pont erre való, vagy 2. nyiss Angliában egy ISA számlát...

NYESZ-szel könnyű megszívni? Mikor? Jogszabály változás esetén? Akkor bármivel meg tudod szívni. Csak szólnék, hogy LTP-vel se szívta meg senki, plusz MANYUP esetében is mindenki megkapta a kötelezőn felüli saját vagy munkáltatójának befizetéseit hozammal, valamint a TB-be szánt pénz reálhozamát.
RC-vel is meg lehet szívni. Nincs banki háttér, az elmúlt 6 évből 4-ben veszteséges volt, bármikor kérdés nélkül díjat emelhet, vagy szimplán csődbe megy a nem fenntartható üzleti modell miatt.

Kár ezen rugózni :)

(#39203) Lex Icon válasza VirsLee (#39202) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Mondjuk én rossz példa vagyok, mert nem adózok SZJA szerint. Ahogy sokan mások se, de ez most mindegy, ahogy az is, hogy nem mindenki tudja igénybe venni az adójóváírást.
Devizás befizetés esetén nem az a gond, ha devizában kapod a jövedelmed, hanem az, hogy csak Ft-ban tudsz befizetni és külföldi részvényt vagy ETF-et veszel, akkor át kell váltanod a Ft-ot, ami költségekkel jár.
Magyar osztalék után fizetheted az adót, USA osztalék után meg a 19,5% szochót.
A jogszabályváltozásról meg csak annyit, hogy pont a nyugdíj és az adójóváírás az amivel eddig is csiki-csukiztak.
De mint mondtam, mindenki azt csinál a pénzével amit akar. De miután 3 hozzáértő embertől is az jön le, hogy nem nyerő a TBSZ-szel szemben, engem sose fogsz meggyőzni erről. De ha neked ez jön be, akkor örülj neki és használd!
Az RC-t korábban már megbeszéltük.

[ Szerkesztve ]

(#39204) vnorbi válasza Lex Icon (#39203) üzenetére


vnorbi
aktív tag

NYESZ-en nem lehet devizában megtakarítani. Legfeljebb a BÉTa piacos előre forintosított részvények és ETF-ek vannak, ha tőzsdei befektetés a cél rajta.

(Úgy rémlik, a TBSZ-nél is így volt eredetileg, de ott pár éve enyhítettek a szabályokon).

(#39205) VirsLee válasza Lex Icon (#39203) üzenetére


VirsLee
őstag

Nem akarlak meggyőzni semmiről. A cél az, hogy megismerjék az emberek a különböző konstrukciókat, és ne félre informálva döntsenek. NYESZ forintos, ahogy a többi adójóváírással rendelkező termék is.

(#39206) mgoogyi válasza vnorbi (#39204) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

OTP-s NYESZ-nél tudtommal válthatsz devizát és EGT-s dolgokat lehet venni belőle.
https://www.otpbank.hu/static/portal/sw/file/NYESZ_Tajekoztato_2019.pdf
"A NYESZ-R számlához kizárólag forint pénzszámla kapcsolható és a pénzszámlán kizárólag a számlatulajdonos forint befizetései írhatók jóvá. A számlatulajdonosnak azonban lehetősége van arra, hogy a forintban befizetett összeget más devizára konvertálja át és a NYESZ-R értékpapírszámlán devizában kibocsátott és forgalmazott értékpapírt is
elhelyezzen."

(#39207) mgoogyi válasza Lex Icon (#39201) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Ha jól tudom, akkor a NYESZ konvertálható TBSZ-szé, amennyiben az utsó 3 év adójóváírását 20%-kal növelve visszafizeted. Nyilván a jogszabályok miatt tekinthető jó konstrukciónak.
Viszont ha ezek a kedvező feltételek megszűnnek, nem kell rá többet befizetni és nyugdíjasként majd fel lehet venni.

(#39208) vnorbi válasza mgoogyi (#39206) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Köszi a kiigazítást. Érdekes, hogy itt nincs egységes gyakorlat a szolgáltatók közt, pedig elvileg ugyanaz a törvényi szabályozás érvényes rájuk, és ha az OTP engedi a belső devizaváltást és EGT-s papírok vásárlását, akkor a többiek is engedhetnék.

Lehet, hogy többnyire az OTP-s minta az általános, és tévesen vontam le általános következtetést a RC-os feltételekből.

(#39209) mgoogyi válasza vnorbi (#39208) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Nem tudok másikat az OTP-sen kívül, én sajnos a KBC-nél nyitottam NYESZ-t...
Se PMÁP, se béta etf, se devizás semmi.

(#39210) VirsLee válasza mgoogyi (#39207) üzenetére


VirsLee
őstag

2 év. Amúgy pedig felesleges visszafizetni nem fizetsz be 2 évig és utána váltód TBSZ-re.

(#39211) vnorbi válasza VirsLee (#39210) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Vagy fizetsz be, mert az azért jól jön, hogy a friss pénz befektetése díjmentes, de már nem veszed igénybe az utánuk járó adóvisszatérítést.

(#39212) benczeb válasza #95561216 (#39154) üzenetére


benczeb
aktív tag

Köszönöm.

(#39213) mgoogyi


mgoogyi
Topikgazda

Revolut -> RC EUR utalásnál kell megadni levelező bankot vagy kihagyható?

[ Szerkesztve ]

(#39214) aujjobba válasza mgoogyi (#39213) üzenetére


aujjobba
addikt

Kihagyhato, semmi ilyesmit nem adtam meg.

(#39215) #95561216


#95561216
törölt tag

Újabb megmentés készül a pénzünkből, ezúttal közvetett spekulánsok helyett echte spekulánsokat...

(#39216) Kobe


Kobe
veterán

Napi erdekesseg: ONYP nel / Ep nel bevezettek ugye sok helyen a bankkartyas fizetest.
Marciusban indul az azonnali atutalasi rendszer, de egy sima bankkartyas befizetes az otp-s szerzodott penztaraknal T+3 munka nap..... :W

Sima atutalast azonosito megadasa belkul is masnapra felkonyvel barmelyik rendszer, de egy full adatokkal ellatott kartyas tranzakcio 4 munkanap

De szeretnek Otp lenni, hogy a befizeteseket 3-4 napig forgathassam overnight piacon :)
Epp most forgatnam meg az evi 750K t EP ben, ok meg ulnek majd egy milla felett egy hetet...

[ Szerkesztve ]

(#39217) aujjobba válasza Kobe (#39216) üzenetére


aujjobba
addikt

A kártyás tranzakció nem azonnali, csak te annak látod/gondolod.
Fizetéskor csak egy egyenleg ellenőrzés és zárolás történik a számládon.
A kereskedő néhány napon belül összesítve szokta beadni az igényt a banknak a kártyával fizetett összegekre, ekkor történik a terhelés, és az összeg átutalása a kereskedőnek.
Nem OTP sajátosság, ez így működik.

(#39218) Kobe válasza aujjobba (#39217) üzenetére


Kobe
veterán

Ezt vagom, de ez is attol fugg mikepp allitjak be bank oldalon.
Nekem pl a legtobb webshop vagy egyeb vasarlas, pl masik penztar, webkincstar, biztosito, dijnet, stb az mind azonnali.... 2020ban az azonnali utalas kuszoben picit vicces :)

[ Szerkesztve ]

(#39219) aujjobba válasza Kobe (#39218) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem azonnali, es nem banki beallitas, epp ezt magyarazom.
A webshop stb azert fogadja el, mert kap egy 'igeretet' a banktol (autorizacios szamot), hogy az osszeg a vasarlo szamlajan rendelkezesre all, es tuti meg fogja kapni amint keri.
De ebben a pillanatban a webshop meg nem kapta meg a penzt.

[ Szerkesztve ]

(#39220) Kobe válasza aujjobba (#39219) üzenetére


Kobe
veterán

MCC kodokkal sem?
Mert azok tartalmaznak elszamolasi beallitasokat is, es szabadon allithato.
Lasd pl revolut, aminek a feltoltese aztan vegkepp nem zarol, azonnali + Revo maga is at tudta allitani.

(#39221) aujjobba válasza Kobe (#39220) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem zárol??



(#39222) Kobe válasza aujjobba (#39221) üzenetére


Kobe
veterán

Nekem cibes bankban soha nem jelenik meg a zarolt osszeg kozott, rogton a konyvelt elozmenyben jelenik meg

(#39223) Lex Icon válasza Kobe (#39222) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Nekem is CIB-es számlám van (ECO) és a zárolt összegben látszik csak, amíg meg nem történik a tényleges terhelés.

(#39224) Kobe válasza Lex Icon (#39223) üzenetére


Kobe
veterán

Nekem meg regi, mar "forgalombol reg kivont" csomagom / kartyam van, ott pl a kartya aktivalos terheles is azonnal latszodott, nem kellett uszit hivogatni

(#39225) VirsLee válasza Kobe (#39216) üzenetére


VirsLee
őstag

Próbáld ki az Aegon ÖNYP-t, akkor majd megtudod mi a fájdalom és a szenvedés. Sírva fogsz könyörögni az OTP-nek, hogy fogadjanak vissza.
Kártyás befizetés ~2 hét, munkáltatói ~4-5 hét :))

(#39226) Mizsala válasza VirsLee (#39225) üzenetére


Mizsala
csendes tag

Allianz ÖNYP kártyás befizetés: 2-3 hét az elkönyvelése.
Első alkalommal hívtam is az ügyfélszolgálatot 1 hét után hogy WTF. Azóta már nyugodtan kezelem :)

(#39227) vg


vg
addikt

Ti mennyit tudtok havonta félre tenni?

(#39228) Shade45 válasza vg (#39227) üzenetére


Shade45
senior tag

Van amikor keveset, van amikor sokat, van amikor épp eleget. :DDD

(#39229) aujjobba válasza vg (#39227) üzenetére


aujjobba
addikt

Mult honapban 800ezret, most kevesebbet fogok tudni, mert kell a gyereknek kerti kishaz, a kocsira nyarigumi, kutyaol, stb.

(#39230) Mercutio_ válasza VirsLee (#39202) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak szólnék, hogy LTP-vel se szívta meg senki
Csak az, aki az alatt a pár nap alatt míg a hir megjelent/rendelet kijött épp nem tudott hosszabbítani/új LTP-t kötni ;)

plusz MANYUP esetében is mindenki megkapta a kötelezőn felüli saját vagy munkáltatójának befizetéseit hozammal, valamint a TB-be szánt pénz reálhozamát.
Ezt a MANYUP bullshit*-et nem kellene :(

* a hozam+egyéni befizetésért cserébe lenyúlták a pénzüket amit 5 év alatt eltapsoltak ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#39232) Shade45 válasza Lex Icon (#39231) üzenetére


Shade45
senior tag

Ez így ebben a formában fa**ság: :(((

"Az a külföldi befektetési szolgáltatóval kötött szerződés tekinthető tbsz-nek, ami tartalmazza,
hogy a szerződő felek a keletkező jövedelemre az Szja tv. szabályait alkalmazzák..."

Kíváncsi vagyok hány külföldi szolgáltató fog külön a magyar ügyfelek/magyar adóhivatal igényei szerint szerződéseket létrehozni...
Vicc az egész... :W

(#39233) Lex Icon válasza Shade45 (#39232) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Egy se. De az se lehet, hogy majd a magyar befektető mindent önként bevall.
A TBSZ magyar megoldás, lehet örülni, hogy legalább a magyar bef. szolgáltatóknál lehet adómentesen befektetni.

(#39234) Ixion77 válasza Lex Icon (#39231) üzenetére


Ixion77
őstag

Vajon megélem-e, hogy a NAV tájékoztató anyagait közösmagyar nyelven írják pénzügyes- és jogászmagyar helyett?

(#39232) Shade45: Akár azt is írhatták volna, hogy "Jelenleg egyetlen külföldi szolgáltató sem felel meg, és pontosan ez is volt a célunk. Ha a helyzet változik, majd kiadunk egy frissítést."
Lehet hogy vicc, de a mi kárunkra :(

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#39235) Lex Icon válasza Ixion77 (#39234) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Vajon megélem-e, hogy a NAV tájékoztató anyagait közösmagyar nyelven írják pénzügyes- és jogászmagyar helyett?

Ha nem megy az értelmezés, akkor lehetőséged van adótanácsadó, könyvelő, jogász,... szakértelmét igénybe venni, ahogy ha nem értesz a mosógéphez, akkor szerelőt hívsz vagy ha beteg vagy, akkor orvoshoz mész. Nem várja el senki, hogy mindenhez érts, ezért vannak szakértők, szolgáltatók.

Lehet hogy vicc, de a mi kárunkra

Semmiféle kár nem ér. A külföldi szolgáltatót is igénybe veheted, a rendes adózási szabályokkal, ahogy más külföldi országokban élők is. Ráadásul nagyon jó adókulccsal.
A TBSZ egy kedvezmény, amit bizonyos feltételek megléte esetén kapsz és nem elvették tőled. A NAV (az állam) szeretne meggyőződni róla, hogy valóban a szabályoknak megfelelően történik a kedvezmény igénybevétele. Azt, hogy kis országunk szabályozása nem hatja meg a többi ország bef. szolgáltatóit, az nem a NAV hibája.
Egy dolog miatt lehet őket hibáztatni, hogy ezt a problémát nem a TBSZ megalkotásakor tisztázták.

(#39236) Ixion77 válasza Lex Icon (#39235) üzenetére


Ixion77
őstag

Ha nem megy az értelmezés, akkor lehetőséged van adótanácsadó, könyvelő, jogász,... szakértelmét igénybe venni
Nem az a kérdés hogy nekem milyenek a képességeim. Én tudom értelmezni, ráadásul a feleségem adótanácsadó. (Bár gőze sincs a TBSZ szabályok részleteiről, nem is az a feladata) A probléma elvi:
A tájékoztatók célja a befektetők tájékoztatása, azaz az átlag magyar emberé. Nem az adószakértőké vagy könyvelőké. Számukra a törvény íródott, nem a tájékoztató. Az pedig nem racionális elvárás, hogy minden átlagember akinek van befektetése fogadjon adótanácsadót csak azért, mert a NAV elvből nem írja közérthető nyelvezettel a tájékoztatót.

Semmiféle kár nem ér.
Ha bevezetjük, hogy mostantól a kék szeműeknek nem kell adót fizetni, akkor téged semmilyen kár nem ér azért mert te nem az vagy, ugye? A fontos csupán az, hogy az kihirdetéskor van-e tisztázva hogy a kékeszöldekre is vonatkozik-e, ugye?
A TBSZ célját kell nézni, az pedig amennyire tudom nem az hogy a magyar szolgáltatóknál legyen a pénz, hanem hogy a magyar átlagember pénzügyi felelőssége és kultúrája fejlődjön. Ne egyik napról a másikra éljen, hanem felelős öngondoskodást hajtson végre.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#39237) VirsLee válasza Mercutio_ (#39230) üzenetére


VirsLee
őstag

Egy élő LTP szerződésnek se változtak a feltételei. Azokat pedig kár volt idekeverned, akiknek nem is volt... Indokolatlanul drága konstrukció volt.

Fejtsd ki kérlek, hogy melyik része bullshit. Ha pedig érdemben szeretnél beszélgetni, akkor rögtön utána mondj egy nyugati országot, ahol ez a kötelező magánnyugdíjpénztári konstrukció működik a felosztó-kirovó rendszer kárára. Utána akár azt is átbeszélhetjük, hogy miért káros 6-11% költséget levonni a befizetésből, miért gond az, hogy a pénztárak egy főre eső költsége 2000 és 2008 között majdnem négyszeresére nőtt, miért baj az, hogy a pénzintézetek saját leányvállalatukra bízzák verseny nélkül a vagyonkezelést. Próbáld meg politikától függetlenül szemlélni a konstrukció előnyeit és hátrányait.

(#39238) Lex Icon válasza Ixion77 (#39236) üzenetére


Lex Icon
senior tag

A tájékoztatók célja a befektetők tájékoztatása, azaz az átlag magyar emberé.
A "befektető" és az "átlag magyar" az pont két különböző ember. Ez elég nagy probléma, de ez egy másik történet.
A NAV oldalát meg pont a könyvelők és adótanácsadók olvassák és nem az átlag magyar.
Aki nem tud vagy akar a NAV oldaláról tájékozódni az ne nyisson TBSZ-t, hanem menjen bem a bankba és nyisson/vegyen ottani terméket, amihez Gizike mindent a szájába rág.
Aki úgy dönt, hogy a saját kezébe veszi a pénzügyei irányítását, az meg elfogadja, hogy ez is egy szakma, amihez sokat kell tanulni és megtanulja egyrészt a szakmai nyelvezetet és ha ezt is maga akarja intézni, akkor az adózási szabályokat és annak nyelvezetét.

Ha bevezetjük, hogy mostantól a kék szeműeknek nem kell adót fizetni, akkor téged semmilyen kár nem ér azért mert te nem az vagy, ugye?

Béna duma, mert a barna szeműek nem tudnak kék szeműek lenni, ellenben a külföldi szolgáltató pontosan ugyanolyan feltételeknek kell megfeleljen mint a magyar és tudna is, ha akarna.
Nem kutattam vissza, de azt is meg kellene vizsgálni, hogy a több mint 10 éves TBSZ létrejöttekor egyáltalán milyen lehetősége volt az "átlag magyarnak" külföldi szolgáltatóval (online) szerződéssel ép számlát nyitni. Mert lehet csak annyi történt, hogy a NAV nem naprakészen követte az internet miatti pénzügyi szolgáltatások bővülését.

Ha meg valaki mégis informálódni akar és magas neki a NAV nyelvezete, akkor előbb utóbb a pénzügyi portálokon is megjelenik szájbarágósan is a hír. Például.

[ Szerkesztve ]

(#39239) Mercutio_ válasza VirsLee (#39237) üzenetére


Mercutio_
félisten

Miért bullshit:
Mert aki maradt az ugyanúgy jogosult a teljes állami nyugdíjra + megmaradt a teljes MANYUP pénze is.
A célt, amire hivatkozva beszántották a linkelt cikkből jól láthatóan nem érték el. (szvsz nem is volt valós cél)
A vállalásokat (pl. egyéni számla) nem tartották be :N
A költségeket pedig - ahogy pl. EP/Önsegélyező pénztáraknál tették - a jogszabályi háttérrel is rendezni lehetett volna, de ez sem volt cél.

A "mennyire volt a te pénzed" mantrát most hagyjuk, az már többször lefutott, ne kezdjük újra:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#39240) geleati


geleati
tag

Sziasztok!

Olvasgatom és követem a fórumot egy jó ideje, most jött el az idő, hogy konkrét tanácsot szeretnék kérni. Év elején vettem MÁP+-t és PMÁP-ot is (1.5mFt-1.5mFt értékben), hamarosan szeretném a portfóliómat kiegészíteni ETF-ekkel. Ha csak a buy and hold startégiát követem, akkor úgy gondolom a Random Capital lenne a legmegfelelőbb a többi brókerhez képest alacsonyabb költségek miatt.Úgy tervezem, hogy ebben az évben nyitnék egy TBSZ-t, akkor ugye ez lenne a gyűjtőév. Előreláthatóan évi 1-1,5 mFt-ot tudnék az éppen gyűjtőévben levő TBSZ számlára tenni. Elolvastam a Lusta portfólió és az Okos pénz, buta pénz c. könyveket, a kockázatvállalási hajlandóságomhoz a 60/40 mintaportfólió áll a legközelebb.
1. Ekkora összegnél menyire lehet szétdobni az ETF-ek között?
2. Egy TBSZ-nél ha lejár az 5 év, akkor dönthetek úgy újraindul a gyűjtőév és teszek be hozzá még pénzt vagy indíthatom újra gyűjtőév nélkül? Utóbbinak mikor van értelme?
3. Egy TBSZ-hez tartozhat több alszámla az egyes devizákban? Ezekre tudok az adott devizában beutalni-kiutalni pl. Revolutról/Revolutba?
4. Úgy tervezem, hogy nem kereskednék aktívan, tehát buy and hold módon működnék, de mivel kezdő vagyok, így könnyen mellényúlhatok, ez ellen hogy lehet védekezni? Első körben az itt ajánlott ETF-ekből választanék.

Bármi jó tanácsot szívesen fogadok :)

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#39241) Lex Icon válasza geleati (#39240) üzenetére


Lex Icon
senior tag

1. Az ETF-ek pont arra jók, hogy ne kelljen akár több tucat részvényt, kötvényt,... venni, hanem 1 ETF-fel lefedheted a piacot.
Ha 60/40 portfóliót szeretnél, akkor ennél az összegnél szerintem 2 felé kellene szedni 60% részvény ETF (ez lehet pl. S&P 500 vagy World/ACWI/...) a 40% pedig rövid kötvény ETF.
Az újrasúlyozást úgy tudod olcsón megoldani, hogy a következő évi TBSZ-re olyan arányban veszel részvény és kötvény ETF-et, hogy az összes TBSZ-eden meglegyen a 60/40%.
3. Egy szolgáltatónál évente csak 1 TBSZ számlát nyithatsz, aminek nem lesz alszámlája, de az évek során összejön 5-6 TBSZ számla amiket külön-külön kezelhetsz. Revolutról nagyon jó beutalni, mert olcsón tudsz váltani devizát.
4. Mellényúlás ellen szélesen diverzifikált ETF-fel tudsz (teljes ország, földrész vagy egész világ). Kockázat csökkentésre kötvény, esetleg arany ETF/ETC.
mgoogyi tud majd neked konkrét ETF-et ajánlani, de ha visszaolvasol, találsz több leírást erre ill. az Összefoglalót ugye elolvastad?!

[ Szerkesztve ]

(#39242) mgoogyi válasza geleati (#39240) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

1. Én 300e Ft alá nem mennék egy etf tranzakciónál, 500e Ft felett már szerintem kimondottan költséghatékony. A saját portfóliómnál arra játszok, hogy semmiben nincs kevesebb pénzem, mint 10%.
2. Át kell vezettetni az új TBSZ-re. Nem tudod külön újraindítani.
3. Nem. Egy TBSZ-en lehet akármilyen deviza és értékpapír.
4. Globális etf-ek közül válassz egyet, azzal nem tudsz mellényúlni:
MSCI World, MSCI ACWI, MSCI ACWI IMI, FTSE All-World

(#39243) VirsLee válasza Mercutio_ (#39239) üzenetére


VirsLee
őstag

Kértelek, hogy szakmai alapon vitázzunk és ne a politikusok hülyeségeit ismételgesd. Szólj, ha tudsz szakmai érveket, vágy más országból hozott működő megoldást.

EP/önsegélyező pénztárak köszönik szépen, lelkesen vonják a 6-8%-os befizetés arányos díjakat... Te ezzel lehet, hogy elégedett vagy, nekem ez minden csak nem hatékony működés.

(#39244) Bocizozz83


Bocizozz83
tag

Aujjobba mennyi idő kb még megérkezik a deviza utalás?Revolut->Random Capital
Tbsz számlára utálsz közvetlen?Át lehet vezetni Randomnál sima számláról tbsz számlára devizát ingyenesen?

[ Szerkesztve ]

Komplett gép szabadulna nem komplett gazdájától!

(#39245) aujjobba válasza Bocizozz83 (#39244) üzenetére


aujjobba
addikt

Mennyi idő?
Aznap általában megérkezik. Eurót próbáltam, a SEPA gyors.
Közvetlen utalsz?
Nem közvetlenül, egy másik számlára kell, ahol közleményben megadod a TBSZ szamla azonosítót és a neved. Próbáltam és telefonban is megerősítették, hogy ehhez nem kell személyes azonosítás. USD esetén tudj róla, hogy a levelező bank (revolut és rc között) levesz kb 20 USD-t.
Forintot nem próbáltam de sanszos hogy az nem jó, mert a forintot a revolut egy gyűjtő számláról küldi ami nem a te neveden van.
Ez a fontos, hogy személyes azonosítás nélkül csak onnan fogadnak utalást, ami a neveden van.

Name: Random Capital Zrt.
Account number: HU42144000257860061800000000
BIC: KELRHUHBXXX
Közlemény: TBSZ száma például 12345/TBSZ/2020 plusz a neved

[ Szerkesztve ]

(#39246) Bocizozz83 válasza aujjobba (#39245) üzenetére


Bocizozz83
tag

2 eurót próbáltam pont ahogy írtad...(csak próba képpen)
Amire nem gondoltam az az , hogy elvileg csak 25 ezernél élesedik a tbsz...

Komplett gép szabadulna nem komplett gazdájától!

(#39247) Bocizozz83 válasza aujjobba (#39245) üzenetére


Bocizozz83
tag

Van költsége az eurónak is?Most ismerkedem még a randomos felülettel is kicsit bonyolultnak tűnik.(Lehet megjött azt sem tudom hol találom :)

[ Szerkesztve ]

Komplett gép szabadulna nem komplett gazdájától!

(#39248) geleati válasza mgoogyi (#39242) üzenetére


geleati
tag

@Lex és @mgoogyi, köszi szépen!
Persze, elolvastam az összefoglalót, többször is :)
Ha min. 500eFt-ért érdemes ETF-et venni, akkor inkább úgy érdemes a 1,5mFt-ot 3 részre szétosztani, hogy egyik évben fejlett világ cégei, másik évben fejlődő világ, stb?

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#39249) aujjobba válasza Bocizozz83 (#39247) üzenetére


aujjobba
addikt

Revolut-ról küldve az eurót pontosan annyi érkezett meg amennyit küldtem, nem volt sehol költség.

(#39250) Lex Icon válasza aujjobba (#39245) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Amit megadtál bankszámlát az a Keler Zrt-é nem a Randomé. Keler-t kell megadni, nehogy visszaküldjék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.