Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#118001) bazsi83vp


bazsi83vp
senior tag

Sziasztok,
látom, hogy az OTP Föld Kincsei alap most esésben van.
Tudom, hogy nem vagytok jósok, de közepes távú (3-7 év) befektetéshez mennyire lenne javasolt most belefektetni némi haszon reményében?

https://www.bamosz.hu/alapoldal?isin=HU0000707633

Előre is köszi.

(#118002) Tyson5 válasza vnorbi (#118000) üzenetére


Tyson5
tag

Köszönöm az infót. Egyébként még nem vettem meg, csak az üzenet kedvéért írogattam 198-200 ezer körül azt az árat

(#118003) AlexDaywalkr


AlexDaywalkr
tag

Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy szerintetek jelenleg melyik magyar állampapírba lenne érdemes pénzt tenni, 2-3 éves időtartamra? A jövő héten tervezek befektetni egy kisebb összeget. Köszönöm

(#118004) Tyson5


Tyson5
tag

Erste future véleményekre ha rákeresek, elég rosszakat írnak róla redditen ( kezeld magadnak a pénzed, ne tedd alapba, csak lehúznak, keveset hoz, drága megvenni ~2%, vegyél etf-et stb.. )

Szerintetek is ennyire gáz, vagy olyanok válaszoltak, akiknek semmi se jó? Kb. 1 éves reddites posztot olvastam. Igazából havi 20 ezertől mar ingyenes 2 évig az értékpapír számlavezetési díj ( bár az ha jól emlékszek 350ft, tbsz-nek is annyi, de azt sztem nem engedik el.)

Itt mi erről a vélemény? Szerintem.nem tűnik rossznak, mint barmelyik másik értékpapir, kb olyan. Vagy közvetlenül értékpapirba/ bef jegybe tegyem? Mert a future is értékpapirokat vesz ( vagy bef. Jegy, nem emlékszek)

(#118005) axioma válasza Tyson5 (#118004) üzenetére


axioma
veterán

A futures-t ugy hasznaljuk dijnullazonak, hogy megvesz (megfelelo koddal beutalni kell igazabol), es amint lehet, elad. Es nem csak a 350-eket, hanem a %-os allomanydijat is nullazza, osszegtol fuggoen az huzosabb lehet.
Igy annak nincs jelentosege, hogy tartani mennyire jo, mert ugyis atvaltozik (nalam nyesz-en sp500-ra, tbsz-en annyi hogy az erste rosszabb arfolyamaval valtod eurora).

[ Szerkesztve ]

(#118006) blg válasza Tyson5 (#118004) üzenetére


blg
senior tag

az ingyenes számlavezetéshez nem kell megtartanod az Erste Future alapot. Megveszik neked, és másnap már el is adhatod, attól még ingyenes lesz a számlavezetés.
Én nem vásárlok minden hónapban ETF-et, de amikor igen, akkor előtte eladom az addig felhalmozódott Future alapot. Csak arra kell figyelni, hogy T+5 napos az eladása, amit én túlzóan soknak tartok.

(#118007) PredatorZoli válasza bazsi83vp (#118001) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Bottal se piszkálnám a helyedben.

(#118008) Tyson5 válasza axioma (#118005) üzenetére


Tyson5
tag

Hoppá, ez jól hangzik. Mit jelent a megfelelő kóddal beutal dolgog? Sorry a hülye kérdésért.

(#118009) PredatorZoli válasza Tyson5 (#118008) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Itt le van írva hogy kell. Ajánlom figyelmedbe az A85-öst.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#118010) axioma válasza Tyson5 (#118008) üzenetére


axioma
veterán

Errefele: [link]
A topikban a 85-os a jellemzo (alacsony a dija).
Ha van erste folyoszamlad, akkor George-ban is intezheted, de mintha akkor nem lenne ez valaszthato (nekem nincs).

(#118011) Tyson5


Tyson5
tag

Ha 2024-es TBSZ-em van és annak szeretném a díját megspórolni, akkor ha jól értem csak 2024 decemberéig vehetem tbsz-re. Vagy ezt mindegy hova veszem? Havi 20 ezerrel vehetem sima befektetési számlára, majd eladom és örülök mert nem fizetem a tbsz díjakat?

(#118012) Paxker315 válasza axioma (#118010) üzenetére


Paxker315
addikt

jaj, összevártam már egy nagyobb összeget, eladva ment is ETF-be. Erre is amúgy teljesen használható, bár az elmúlt hónapokban gyakorlatilag párnahuzattá avanzsált. :N

#118011 Tyson5
ha elindítod a future rendszeres megbízást, 2 évig mentesülsz a számla-tarifáktól (fix számlavezetés, állományi díj), a tbsz-re pedig dec végéig tudsz BEFIZETNI. De jövőre, utána is tudsz a bent levő pénzzel-eszközökkel kereskedni. Más kérdés, hogy a 7euros ügyletek miatt nem éri meg a gyakori variálás...
Btw, 50millió felett az állományi díjat elengedik.

kieg: reddit, FB csoportok helyett pedig érdemesebb limitálni a forrásaid. Hazai fronton pl. a topik szerintem a gold-sztenderd.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#118013) Tyson5 válasza Paxker315 (#118012) üzenetére


Tyson5
tag

Igen, de ebből az következik, hogy ne tbsz-re vegyem a futuret, hanem simán befektetési számlára 2 évig. Decemberben meg eladom a futuret és betolom tbsz-be (havi 20ezer esetén decemberig az 140 ezer ft) jövőre meg ugyanez, hacsak nem az ibkr-en nyitom. Az első tbsz-em nem akartam külföldi cégnél nyitni, mert elég kezdő vagyok

(#118014) HussarF válasza AlexDaywalkr (#118003) üzenetére


HussarF
addikt

Nincs most már egyértelműen jobb a többinél. Érdemes valamiféle keveréket kialakítani FIXMÁP-PMÁP-BMÁP vonalon. allampapir.hu-n olvasd el azért a hirdetményeket, esetleg https://allampapirkalkulator.hu/ további segíséget nyújthat.

(#118015) UberMutant válasza Paxker315 (#118012) üzenetére


UberMutant
őstag

(erste lehúzás) sajnos nem engedik el az állományi díjat. csak az 50M feletti részre. de 50 millióra már kifizetsz egy rakat pénzt havonta.

(#118016) Tyson5 válasza UberMutant (#118015) üzenetére


Tyson5
tag

(#118017) UberMutant válasza Tyson5 (#118016) üzenetére


UberMutant
őstag

és?
2 külön dologról van szó
1. ez a future varázslás 2 évre mentesít a díjak alól.
2. paxker hszében "Btw, 50millió felett az állományi díjat elengedik." nem pontos, mert nem engedik el. ez a future cucctól független.

[ Szerkesztve ]

(#118018) Tyson5 válasza UberMutant (#118017) üzenetére


Tyson5
tag

50 millió feletti részt engedik el, az alatta lévőt pedig future-val ingyenessé teszed.

Más kérdés: Ha EUR-ért akarok részvényt venni, akkor EUR alapú számlámat fel kell "csatolni" az értékpapír számlára? vagy megvehetem forintért, és átváltja az eurót? a felcsatolásnak van költsége vajon?

(#118019) zichie válasza axioma (#118010) üzenetére


zichie
senior tag

Érdekes, nekem TP28-as csomag van, ami nincs benne a PDF-ben, ennek ellenére nem vonnak állományi díjat. Az állományi díj megspórolása miatt csináltam. Itt magasabb a díj, de magasabb a várható hozam (és ezzel együtt a kockázat is). Hosszabb távon a hozam kompenzálhatja a magas díjat. Ami érdekes, hogy a min. összeg 25000 HUF, ennél kevesebbet nem engedett. Normál számla esetén engedte volna, de TBSZ esetén nem.

(#118020) zichie válasza Tyson5 (#118018) üzenetére


zichie
senior tag

Értékpapír számlán belül részvény vásárlásnál váltja a forintot euróra, nem kell semmilyen EUR alapú számla.

[ Szerkesztve ]

(#118021) boti19871125 válasza zichie (#118019) üzenetére


boti19871125
kezdő

Teljesen mindegy a várható hozam, aki erre használja az azonnal eladja és az a papír adható el azonnal ingyenesen.

(#118022) Tyson5 válasza zichie (#118020) üzenetére


Tyson5
tag

Havi 500k-ig középárfolyamon váltja a devizát. Most váltottam HUF - USD. Ez igaz a részvényvásárlásnál is?

(#118023) PredatorZoli válasza Tyson5 (#118022) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

nem

(#118024) zichie válasza Tyson5 (#118022) üzenetére


zichie
senior tag

Amikor én váltottam, akkor a középárfolyam 389,5 körül volt, nekem 391,6-on váltotta. 500k alatt váltottam. Picivel rosszabb a középárfolyamnál, de nem vészes, kb. olyan mintha Wise-on váltottam volna (az ottani kezelési költséggel).

(#118025) Blaymoira válasza Paxker315 (#118012) üzenetére


Blaymoira
csendes tag

A kieghez: Kiszamolo subreddittel alapvetően nincs baj. (szerintem) Na most, ha valaki úgy teszi fel a kérdést, hogy Future-be tegye a megtakarítását és ennyi, akkor elég hasonló választ kapsz szerintem mint bármilyen bef. alapos kérdésnél, hogy nem valószínű, hogy megéri és inkább ne tegye oda, hanem valami ETF-be.

Ha meg a kedvezményre használod, akkor valószínűleg eladod, így ebben az esetben teljesen más szituációról van szó.

(#118026) Paxker315 válasza Blaymoira (#118025) üzenetére


Paxker315
addikt

az elmúlt napok formája alapján nagyon fontos lenne már inkább csendben maradnom :D

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#118027) Pietrosz


Pietrosz
addikt

Üdv, bocs ha volt már, de kicsit még szoknom kell ezt az állampapír vételt. Fixmápot ugye nem mindegy mikor veszem? Tehát az aktuális negyedév elején vagy végén. Mert ha fixen ugyanannyit szánok rá minden hónapban, akkor amit legkésőbb veszek az kevesebbet fog érni elvileg. Egyáltalán számít ez hosszabb távon? Vagy inkább a névérték legyen ugyanannyi mindig, de ebben az esetben a vételi ár fog különbözni.

(#118028) HussarF válasza Pietrosz (#118027) üzenetére


HussarF
addikt

Minél előbb veszed, annál jobb. Kevesebb lesz az adott sorozatból, de kamatfizetésnél, amit visszakapsz, egyből meg is veheted belőle a következő sorozatot. Összeadva többet fog érni, mint ha hetekig csak várnál, hogy a végén az új sorozatból vehess.

(#118029) zichie válasza boti19871125 (#118021) üzenetére


zichie
senior tag

Én erre használom, de azonnali eladásból TBSZ-en 25000 HUF-al semmi értelmest nem lehet kezdeni. Xetrán venni valamit 600 ezer HUF érték felett érdemes a 7 eurós minimum díj miatt. Míg a 25 ezrekből összejön a 600 ezer az pont két év. Max. azt tudom elképzelni, hogy időnként összejön 600 ezer HUF körül, akkor hozzácsapom a future csomagban összegyűltet, de ez biztos nem havi szinten lesz, addig meg jobb, ha valamiben áll (future csomagban), mintha kp-ben állna a TBSZ-en.

[ Szerkesztve ]

(#118030) DopeBob válasza zichie (#118029) üzenetére


DopeBob
addikt

Én is elkezdtem beutalni a havi 25k-t, még felhasználni nem tudom, hogy tudom majd. Ált ~3 havonta tudok befektetni 2k€-t (Revoluton váltva) és abból veszek ETF-et. Ha most Future eladása után forint is lesz a TBSZ számlán, el tudom egyszerre költeni? HUF->EUR váltást csak vételi tranzakcióval együtt enged. Tehát vennék ETF-et úgy, hogy használja el a TBSZ számlán lévő EUR-t és váltson hozzá a forintból is.

MZ/X

(#118031) PredatorZoli válasza DopeBob (#118030) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Igen, van lehetőség a hibrid fizetésre. Egyébként a devizaügylet menüben külön is át tudod váltani, de ha ott váltod akkor csak T+2 (vagy 3?) nap múlva használható vételre.

(#118032) Tiédetis


Tiédetis
senior tag

Üdv mindenkinek

Segítséget szeretnék kérni.
Van pár 100k 2032/I (103,68%) és 1,5 millió 2033/I PMÁP (104,95%)
Utóbbi időben sajnos eü-i problémák miatt nem tudtam ezekre figyelni :(
Érdemes bent hagyni őket vagy adjam el őket?

[ Szerkesztve ]

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#118033) Mercutio_ válasza Tiédetis (#118032) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nincs értelme eladni, a 2033/I a 17,85%-os kamatával elég jól hoz, a 2032/I-nél pedig szintén nincs már a megvehető állampapírok között jobban fizető.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#118034) Tiédetis válasza Mercutio_ (#118033) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Köszönöm.
Holnap itthon lesz a párom, az övére is ránézünk, mert ott is van.

500k van még amit szeretnék betenni valahova, nem baj ha nem túl hosszútávra, arra mit tanácsolsz? Azt látom nincsenek nagy hozamok

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#118035) blg


blg
senior tag

MÁK-on - ahogy az várható volt - már kifizették a kedden esedékes kamatokat, pl. PMÁP 2031/I és 2025/J

(#118036) Segal válasza Tiédetis (#118034) üzenetére


Segal
veterán

Ha tudod tartani 3 évig akkor talán a fixmáp éri meg a legjobban mert az 7%-ot ad végig. Ha max 1 évig akkor meg dkj.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#118037) Tiédetis válasza Segal (#118036) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Akkor valószínű dkj :R

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#118038) olli


olli
tag

Sziasztok.
EMÁP 2027/U_EUR aktuális névleges kamat 3,94%, Ft/EUR ! 2025. 420.- esetleg jobb opció mint DKJ?

By cool !

(#118039) boti19871125 válasza zichie (#118029) üzenetére


boti19871125
kezdő

Pont emiatt nem sok értelme tbszre venni, én normál számlára veszem és adom el utána.

(#118040) evilskati válasza blg (#118035) üzenetére


evilskati
aktív tag

Köszi, hogy beírtad, nekem keddre volt beállítva a naptárjelzés, de így nyertem pár napot.

[ Szerkesztve ]

(#118041) Elemental


Elemental
addikt

Szevasztok!

Szeretnék erste értékpapír számlát nyitni etf vásárláshoz. Jól gondolom, hogy ezen a regisztráción kell végig mennem? Értékpapír számla nyitásánál is lehet felhasználni ajánló kódot?

Ha ez megvan, utána nyithatok tbsz-t, és ott tudok vásárolni. Tervek szerint az idei tbsz-re 3-4m kerülne. Kezdő vagyok, és a befektetendő összeg sem olyan magas, így egyelőre nem akarom forszírozni az ib-t. Forintom van/lesz. Ahogy olvastam itt korábban, az erste havi 500k-ig vált viszonylag jó áron euróra, (mivel a pénz már megvan) úgy tervezem, hogy dkj-t veszek, hogy addig se csak a bankszámlán álljon, és minden hónapban 500k-t tennék a tbsz-re. Terveim szerint kétféle részvény etf-et szeretnék tartani, itt a topikban voltak ajánlások, majd még kitalálom, melyik legyen.

(#118042) PredatorZoli válasza Elemental (#118041) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

A jó árfolyamos 500k-s váltás csak akkor elérhető ha folyószámlád (is) van náluk.Ha csak értékpapírszámlát nyitsz akkor nem, mert az Erste investmentnél 1%-os spread van az árfolyamon.

(#118043) Segal válasza evilskati (#118040) üzenetére


Segal
veterán

Semmit sem nyertel...
A kincstarban mar kedd van.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#118044) Elemental válasza PredatorZoli (#118042) üzenetére


Elemental
addikt

Értem, köszi!

(#118045) Tyson5 válasza Elemental (#118041) üzenetére


Tyson5
tag

Én is most nyitottam náluk számlát. Én az OTP-től tokkal, vonóval átmentem hozzájuk. Minden tekintetben sokkal olcsóbbak. Ha veszel erste future-t, a minimum 20.000Ft összeggel, akkor a TBSZ számlavezetése/tartásdíja 2 évig ingyenes. Ha online kötsz, akkor számlavezetési díjad sincs 2 évig. 2 év után is olcsóbbak, mint az otp (nem tudom most hol vagy). IB-ben én sem bízok, szintén kezdő vagyok és nekem is sok pénz a 4-5M.

(#118046) Elemental válasza Tyson5 (#118045) üzenetére


Elemental
addikt

Cib, minden full ingyenes (számlavezetés, utalás, pénz befizetés).

(#118047) aAron_ válasza Tyson5 (#118045) üzenetére


aAron_
őstag

"Ha online kötsz, akkor számlavezetési díjad sincs 2 évig."

Sehogy sem találom az erről szóló hirdetményt, tudnád linkelni lsz.?

Csak ennyit találtam: Előregisztrációra azért van szükség, hogy számládat kedvezőbb feltételekkel tudjuk megnyitni.

Díjjegyzék 2)-es pontban is csak a csak future-t látom.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#118048) PredatorZoli válasza Tyson5 (#118045) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Csak akkor ingyenes az első két év új ügyfélként, ha indítasz futures csomagba való befektetést min 20 ezerrel (lásd díjjegyzék 2/A első szekció). Utána viszont a meglevő ügyfeles futurest nem tudod egyből igénybevenni, hisz annak meg az a feltétele hogy az előtte levő fél évben ne legyen futureses indított csomagod, ami nyilván nem tud igaz lenni hisz az az első 2 évben is kell. Így az újonnan nyitónak is ugyanaz a lehetősége mint a meglevőnek, vagyis 2 évig futuresel dímentesség, majd fél évre le kell állítani a futurest, és újraindítani, ami újabb 2 éves díjmentességet ad. De abban a szüneteltetett fél évben lesz díj.

(#118049) Sub-S válasza PredatorZoli (#118048) üzenetére


Sub-S
senior tag

Mondogasd légyszi: future future future... :D

(#118050) Tyson5 válasza aAron_ (#118047) üzenetére


Tyson5
tag

Havi min. 250k jóváírás is kell.
Én pedig a díjjegyzék 2/a pontját nem találom

https://www.erstebank.hu/hu/ebh-nyito/mindennapi-penzugyek/szamlak?_gl=1*132k6b7*_up*MQ..*_ga*MTYwOTMwMjY3MS4xNzE2MDMwMTI0*_ga_PJDMZYN9PZ*MTcxNjAzMDEyMy4xLjEuMTcxNjAzMDIxMC4wLjAuMA..#/ea0996/0/hu.ebh.termekoldalak.maganszemelyek.mindennapi.penzugyek.szamlak.kinek.dolgozo/1/hu.ebh.termekoldalak.maganszemelyek.mindennapi.penzugyek.szamlak.feltetel.500000.felett/2/hu.ebh.termekoldalak.maganszemelyek.mindennapi.penzugyek.szamlak.online.igen

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.