Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39851) Oppenheimer válasza Ixion77 (#39847) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Mit akarsz ezzel mondani? Hogy be van árazva az hogy amikor a helyzet bedurvul az USÁban, az évtizede legyőzhetetlen amerikai fogyasztó bizalma meginog, fogyasztása beszakad? Szerintem ez még nincs benne.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#39852) Ixion77 válasza Oppenheimer (#39851) üzenetére


Ixion77
őstag

Azt akarom mondani, hogy az USA tőzsdéin jegyzett cégek bevételük jelentős részét külföldön szerzik. Ha az visszaesik, a profit is visszaesik. A gyártás jelentős része is külföldön történik. Ha az akadozik, akkor meg aztán főleg visszaesik a fogyasztás. Tudod mit utálnak nagyon a befektetők a tőzsdén? Eltaláltad: ha a profit várhatóan esni fog.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#39853) inf3rno válasza Ixion77 (#39850) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Biztos, hogy lesz válság, de én nem számítok olyan hatalmasra. Remélhetőleg ahogy melegszik az idő az északi féltekén, úgy lassul le vagy áll meg a vírus terjedése. Nyárra már talán rendben leszünk.

Én úgy tudom, hogy a fő gond inkább az, hogy beszállítóik vannak a gyáraknak, és ha kínából várnak valami alkatrészt, akkor simán leállhat a gyártósor. Ismerősöm is ezzel küzd most az autóiparban, de gondolom minden ágazatra kiterjed, ahol gyártás van.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#39854) atish15 válasza mgoogyi (#39840) üzenetére


atish15
aktív tag

A reggeli sokk után ezen az állásponton voltam én is, hogy szar látni de nem szabad eladni mert ha 1 ha 2 év alatt de majd magához tér. Azért amikor az Otp-nél a saját dolgait adja el valaki rémülten, hogy nem tudják ez hol áll meg az annyira nem bátorító. A kezdeti folyamatos emelkedés után azt hiszem egy picivel többet vártam a kelleténél és tartottam meg az alapot.Tisztában voltam a kockázattal inkább azzal nem, hogy egyik napról a másikra így betör a pánik a részvénypiacra. Megtakarításomat szerettem volna egy kicsit megforgatni. Most kivárok és mélyponton azt hiszem vásárolok-

(#39855) Lex Icon válasza atish15 (#39854) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Iyenkor felmerül bennem a kérdés, hogy ha már ekkora díjat fizettek az OTP-nek, hogy kezeljék a pénzeteket aktívan, akkor miért nem aktivizálják magukat a kedves hozzáértő alapkezelők?
Ez a Supra jobban megy: :DDD

[ Szerkesztve ]

(#39856) inf3rno válasza atish15 (#39854) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem sokaknál be van állítva, hogy egy szint alatt automatikusan eladjanak, aztán azért tud ilyen hirtelen megrogyni, nem feltétlen a pánik miatt, de én azért még elég laikus vagyok.

Buliban hasznos! =]

(#39857) Ixion77 válasza atish15 (#39854) üzenetére


Ixion77
őstag

"Most kivárok és mélyponton azt hiszem vásárolok-"
Mindenképp jelezd nekünk amikor a mélypont van! :DD Ma az van? ;]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#39858) Oppenheimer válasza Ixion77 (#39852) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ez tiszta sor, teljesen világos. Amit én írok, hogy képzeljük el milyen lesz az esés, amikor az amerikai fogyasztás visszaesik, mert az is nagyot kell szóljon. Ugyanis az adja az USA GDP nagyját.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#39859) Kobe válasza inf3rno (#39853) üzenetére


Kobe
veterán

FYI, iran es szaud arabia, ahol massziv gocpontok vannak, 30 fok koruli nyarias idojarasban uszik.
Idehaza a nemzetkozi minta alapjan juniusra varjak a tetozeset a jarvanynak.
Eddig ugy nez ki, a jo ido semmit nem akadalyoz a terjedesen, a hazai korlatozasokat sem hasrautve mondtak be tobb honapra.

(#39860) Ixion77 válasza Kobe (#39859) üzenetére


Ixion77
őstag

Nekem ez nem tűnik igazi nyárnak.

Iran, Chahar Mahall and Bakhtiari 2°C

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#39861) #95561216 válasza Kobe (#39859) üzenetére


#95561216
törölt tag

FYI, Iránban 10-15 fokok vannak. Szaúd Arábia pedig száraz, úgynevezett sivatag. Az influenza csökkent terjedéséhez meleg ÉS magas páratartalom kell. Eleve az influenza szezonalítása leginkább a mérsékelt égövre igaz, máshol kevésbé jellemző. Ez a fertőzőképességi faktor.

A másik az immunrendszer állapota. Az alacsony D-vitamin szint egybeesik az influenza-szezonnal, aminek termeléséhez napfény kell. Ez sokkal kevésbé hatékony sötétebb bőrűeknél meg egész nap burnuszban légkondicionált épületekben ücsörgőknél.

(#39862) atish15 válasza Ixion77 (#39857) üzenetére


atish15
aktív tag

Hogy érted?

(#39863) dugynok válasza Lex Icon (#39849) üzenetére


dugynok
senior tag

Gödénnyel legyen azért fenntartàsod, ne alapozz csak rà...

(#39864) mgoogyi válasza atish15 (#39862) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Úgy, h lehetetlen megmondani, mikor lesz a mélypont. Ha kiszállsz és megpróbálsz jókor visszaszállni, valszeg vagy későn szállsz vissza, vagy a köv. esésnél megint realizálsz majd egy kis veszteséget.

Ha tudod nélkülözni azt a pénzt hosszú távra, akkor ne pánikolj és ne csinálj semmit.
Ha meg nem tud nélkülözni, akkor meg nem kéne magas kockázatúba tenni.

(#39865) Lex Icon válasza dugynok (#39863) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Igyekszem sok helyről infót szerezni és abból leszűrni amit lehet.

(#39866) Lex Icon


Lex Icon
senior tag

Valaki tudná definiálni a medvepiac jelentését, mert ezen a bulvároldalon már sokadszorra ezt írják: "A Dow napközben 20%-ot meghalasó esést mutatott a legutóbbi csúcsához képest, ami egyetlen dolgot jelent: itt a medvepiac! "
Úgy tudom, nem az esés mértéke határozza meg, inkább a trend ideje. 2018 végén is volt kb. 20% esés, mégse volt medvepiac, pedig az is majd' 3 hónapig esett.

(#39867) mgoogyi válasza Lex Icon (#39866) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Zsiday így definiálta:
"Természetesen kérdéses, mikénthatározzuk meg a bikapiacot és a medvepiacot, ez definíciós kérdés, de legyen most az a medvepiac, amelynek során legalább 20%-ot esik a tőzsdeindex és a megelőző csúcspontot legalább egy évig nem haladják meg az árak."

Van ahol egyszerűsítették a kérdést és 10%-os esés korrekció ,20%-os esés meg medvepiac időtávtól függetlenül.

(#39868) Lex Icon válasza mgoogyi (#39867) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Háát, nálam Zsiday nem sokat jelent, mert már régóta átment szakértőből "sztár/celeb" befektetőbe.
Definíció 1, definíció 2, definíció 3, definíció N,

(#39869) zharkanyi válasza mgoogyi (#39864) üzenetére


zharkanyi
tag

Ezt ha lehetne lájkolnám.

Nagyon nem hiszek a most kiszállok, aztán majd ha lent van az árfolyam visszavásárolom stratégiákban.
Nagy átlagot tekintve 50-50% arra az esély, hogy nyerjünk és hogy veszítsünk a dolgon. A most kiszállás jelent 25% veszteség realizálást. Ahogy az is lehet, hogy még 25%-ot megyünk lefele, úgy épp az is elképzelhető, hogy az ember épp az alján száll ki.

Ne felejtsük el, hogy mindig van olyan aki a zuhanás legvégén ad el. Azért tud zuhanni, mert még ott is akarnak eladni. Ha ott már nem lennének kiszállók, akkor emelkedés lenne, nem esés.

(#39870) Lex Icon válasza mgoogyi (#39867) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Itt is van írás a medvepiac azonosításáról és kereskedéséről.

(#39871) Oppenheimer válasza zharkanyi (#39869) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nekem elég erős gut feelingem van most hogy csúnya dolgok lesznek még a tőzsdén nyárig.
De kiszállni - beszállni nem merek, inkább cost averagingelni fogok, főleg állampapír --> msci world átcsatornázással. Amilyen tempójú az esés lehet már pénteken jön az újabb vételi kör.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#39872) mgoogyi válasza Lex Icon (#39868) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Azért nem olyan egzaktak ezek, de nekem ez megteszi:
"Olyan hosszútávú időszak, amikor az árfolyamok jellemzően csökkennek."
A hosszú távot azért hosszabbnak gondolom, mint 1-2-3 hónap.

(#39873) mgoogyi válasza zharkanyi (#39869) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Hasonló gondolatmenetet követek.
Sokkal egyszerűbb nem pörögni azon, hogy most szálljak ki vagy be, miközben fej vagy írással is eldönthetném.
Az egész egy hosszú távú dolog, tökmind1, hogy most hol van az árfolyam. Az számít, hogy majd 20-30 év múlva hol fog állni.
Annyi a biztos, hogy most sokkal jobb beszállni, mint az esés előtt 1-2 hónappal.

(#39874) zharkanyi válasza mgoogyi (#39873) üzenetére


zharkanyi
tag

Na ja, pontosan. Ugyanakkor azért én sem vagyok tökéletesen elégedett magammal, hogy még kicsit kevesebb, mint fele ekkora esésnél belevettem. Nyilván hülyeség volt.
Most megint tervezek belevenni, aztán lehet ez is az lesz.

Szerencsére tényleg igaz amit mondasz. 20-30 év múlva nem igazán fog minket érdekelni, hogy jobbkor is be lehetett volna szállni.

(#39875) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Én kifejezetten ezüstbánya részvényekkel szemezgetek már mióta, de most amikor elvileg eljött az ő idejük, naponta -10% okat esnek. WTF

Én magamban úgy képzeltem hogy enemesfémek jól teljesítenek "válság" idején, de a gyakorlatban ez úgy látszik nem teljesen van így.
Valaki el tudná magyarázni hogy miért van ez?

(#39876) Lex Icon válasza Golyobis (#39875) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Az ezüst nem menekülőeszköz. Az utóbbi években amúgy is jól lemaradt az aranyhoz képest. nézz utána az XAUXAG árfolyamának!
Pl.: Ha sapka van rajta azért büntetik az aranyat, ha nincs akkor meg azért

[ Szerkesztve ]

(#39877) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Keleten milyen vérontás folyik..nyugaton is ez lesz.

[link]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#39878) Lex Icon válasza Oppenheimer (#39877) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Az S&P500 2609-en is járt, most 2648.

(#39879) Cartman023


Cartman023
aktív tag

(#39880) atee_13 válasza Lex Icon (#39849) üzenetére


atee_13
őstag

Ennél a csávónál a Questor is fehérebb :C :C

Ha nem hallottál még a kamupártokról és eltűnt 100 milliókról akkor kicsit nézz utána.

(#39881) Oppenheimer válasza Oppenheimer (#39877) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Még 3 nagyobb batchben tudok kötvényből áttenni részvénybe. Szerintetek érdemes ma venni?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#39882) aujjobba válasza Oppenheimer (#39881) üzenetére


aujjobba
addikt

Amit én szoktam venni az utóbbi pár napban nem sokat mozgott, szóval nem tudom most csillapodik az esése vagy a java még csak most jön. Várok vele jövő hétig szerintem.
Eddig a mostaninál magasabb árszinten sikerült vennem, 10.3, 9.6, 9.2, tehát érdemesebb lett volna kivárnom kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#39883) geleati válasza aujjobba (#39882) üzenetére


geleati
tag

Ez melyik alkalmazás, amiről screenshotot csináltál?

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#39884) Oppenheimer válasza aujjobba (#39882) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ha usában is olyan lesz a helyzet mint az olaszoknál akkor még nagyon durva dolgok vannak hátra. Csak hát ezt nem tudjuk előre. 🤔

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#39885) aujjobba válasza geleati (#39883) üzenetére


aujjobba
addikt

iOS gyári Stocks app.
Kicsit körülményes benne keresni, mert nem látod az adott árfolyam milyen pénznemben értendő.
Abból lehet tudni, hogy legalább a tőzsdét mutatja, tehát London akkor GBP, Milánó EUR, Xetra vagy Párizs szintén, stb.

[ Szerkesztve ]

(#39886) section9 válasza Oppenheimer (#39884) üzenetére


section9
őstag

Allamfuggo, pl New Hampshire vagy az egesz mid-west az alacsony nepsuruseg miatt nem lesz annyira erintett, de en arra tippelek, hogy a maganegeszsegugy miatt altalanossagban sokkal durvabb lesz a hatas, mint Olaszorszagban.

(#39887) VirsLee válasza Oppenheimer (#39881) üzenetére


VirsLee
őstag

2007-2009-ben a Dow kb. 54%-ot esett, BUX kb. 66%-ot. Elég pánikgyanús a hangulat, nem fogja tudni senki megmondani, hogy hol a vége, de a tapasztalatok alapján van még tér lefelé bőven. Egyébként, ha kifejlesztenek egy hatékony vakcinát, akkor az gyorsan rövidre zárja a piaci esést szerintem, ellenben hosszabb távú gazdasági hatásait nem tünteti el. Csak a piacok nyugszanak meg tőle.

(#39888) Lex Icon válasza atee_13 (#39880) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Esetleg valami konkrétum linkekkel?

(#39889) Oppenheimer válasza VirsLee (#39887) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Várok még, elvégre vettem már a héten és még sok van hátra

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#39890) vnorbi válasza mgoogyi (#39864) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Ha már a Suprától indultunk, ott még az sem elég a jó visszaszálláshoz, hogy majd hírre, árfolyammozgásra vásárlunk, amikor úgy tűnik, hogy elindul fölfelé, mert a T+3 napos elszámolás miatt három munkanappal előbb tudni kell, hogy mikor lesz az alja.

Ez eladáskor is benne van, most látjuk ezt a bukót, de a mostani eladás a három nap múlva érvényes árfolyamon fog teljesülni, ebben pedig a részvényindexek alapján már most benne van még legalább 5% esés, hacsak az alapkezelő nem lépett valamit mondjuk két napja, hogy ezt elkerülje.

[ Szerkesztve ]

(#39891) mgoogyi válasza vnorbi (#39890) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Ha azonnali beszállásom lenne, se tudnám, hogy jókor szállok-e be.
Meg mire hír van, addigra az árban is benne van a hír.

Aki meg extrán jól informált, az meg úgyse suprát vesz.
(Én is csak azért, mert a KBC-s NYESZ-en nincs lehetőség etf-et vennem a bux etf-en kívül.)

(#39892) atee_13 válasza Lex Icon (#39888) üzenetére


atee_13
őstag

KB mindegyiket olvashatod. Youtubon is rengeteg utánajárós riport van. Olyan ügyben is megjelent egy sufni nyomdában egy pincében miközben a riporter vár ahol elvileg nem is róla volt szó. Meglátta a riportert aki korábban már a kamupártos milliók miatt csinált vele riportot hatát fordít és elmenne természetesen riporter utána megy és kérdezi mit keresett ott. Valami olyasmit mond, hogy nyomtatni akart :C :C :C

Ennyi elég vagy kell az összes youtobon is fellelhető? Azt meló után tudom megkeresni.

[ Szerkesztve ]

(#39893) Kobe


Kobe
veterán

Nasdaq premarket konyvek brutalisan neznek ki.... Tegnaphoz kepest - 7%.
Folytatodik a melyrepules

(#39894) Lex Icon válasza atee_13 (#39892) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Engem ez a politikai szemétdomb nem érdekel. Az érdekel(t volna), hogy a videóban elhangzottak miben nem fedik a valóságot.

(#39895) atee_13 válasza Lex Icon (#39894) üzenetére


atee_13
őstag

Tehát ellop pár 10-100 milliót, kamerába a világát lehazudja, de nálad hiteles marad. Nincs több kérdésem. :R

// "a videóban elhangzottak miben nem fedik a valóságot." én ilyen figurák videóit nem nyitom meg így nem tudom mi hangzott el benne.

[ Szerkesztve ]

(#39896) Lex Icon válasza atee_13 (#39895) üzenetére


Lex Icon
senior tag

én ilyen figurák videóit nem nyitom meg

Pedig meg kellett, másként nem tudod, kié a videó. ;)

Egyébként meg értem, akkor csak a szokásos kocsmapolitika. Az viszont nem érdekel, mert csak negatív hatása van.

(#39897) atee_13 válasza Lex Icon (#39896) üzenetére


atee_13
őstag

"Pedig meg kellett, másként nem tudod, kié a videó. ;)"

Biztos vagy benne?

(#39898) Golyobis válasza Lex Icon (#39876) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Ha jól értelmezem akkor a margin callok fedezetére most az emberek eladják az aranyukat, és az nyomja le az árfolyamot? Ez azt is jelenti hogyha véget ér ez a hatás akkor az emberek a részvényekből / szar kamatú kötvényekből az aranyba fognak menekülni?
Tehát, ha folytatódik ez az esés akkor feltételezhető egy párszáz dollárral magasabb arany ár?
Hogy volt ez a korábbi hasonló zuhanásoknál?

(#39899) Lex Icon válasza Golyobis (#39898) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Az alacsony részvényár vételi lehetőség, amit más likvid eszköz hiányában aranyból, kötvényből, BTC-ből,... oldanak meg.
Mások meg ezekbe menekülnek. Az árfolyam attól függ, hogy melyik oldal az erősebb. Pont mint más eszközök esetében.
Egy cikkben írták, hogy válság esetén az elején esik az arany is, csak később kezd emelkedni, amikor oldalazás, medvepiac alakul ki. De ezek csak statisztikai valószínűségek, nem jelenti azt, hogy most is ez lesz.

(#39900) namenlos


namenlos
tag

OTP-be mikor érdemes beszallni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.