Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) syIex


syIex
veterán

Köszi a tesztet!
Meglepően jó lett most a sima széria is szerintem az előző évekhez képest most lépett nagyobbat.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#2) Z_A_P


Z_A_P
addikt

2000 nit? :Y

OK

(#3) Sirus86 válasza Z_A_P (#2) üzenetére


Sirus86
tag
LOGOUT blog (1)

Ezen akadt meg a szemem nekem is. A projektorom otthon 2500 nit-es, es az mar retinaegetos kategoria. Terepmobilok nem tudnak egyebkent ennyit, megfelelo tokban siman alternativa! . Ez egy nagyon nagy plusz pont. Kar a 60Hz-ert. (Androidos es iPhone-om is van, es az iPhone-on mar zavaro a 60 hz).

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#4) zsoltyyy válasza syIex (#1) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Szerintem ez az eddigi legjobb non pro iphone.
Talán az i12nél volt legutóbb ilyen kicsi különbség.

De inkább egy 14p.

[ Szerkesztve ]

(#5) viragdani01 válasza Z_A_P (#2) üzenetére


viragdani01
HÁZIGAZDA

Az Apple ennyit ígér, de gyakorlatban van az több is. A táblázatban látott adatot a szokásos módon értük el mesterséges fénnyel rávilágítva a telóra, teljes kijelzőn fehér képet megjelenítve. Kint közvetlen napfény alatt még magasabbat is elér, + ott ugye nem csak fehér a képernyő. A táblázat fölötti fotón telibe sütötte a nap a telefont és tökéletesen látható maradt a panel és tartja is a fényességét.

Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

(#6) Wesiz


Wesiz
tag

a 8-as ár/érték arányt nem igazán tudom hova tenni, a cikkben is említett és hivatkozott" Samsung Galaxy S23 olcsóbban, teleobjektívvel, vezeték nélküli visszatöltéssel" csak 6-ost kapott. ez ahhoz képest plusz 1 év szoftverfrissítést ajánl és az esetleges ökoszisztéma előnyeit.

a kamera nekem itt ebben a tesztben csalódás. youtube-on már jó pár tesztet néztem, ott jobb képeket lőttek vele, a cikkben szereplő fotókat nem éreztem valami erősnek.

(#7) Doki42


Doki42
őstag

Köszi a tesztet, jó lett :K
Én mindig az alapot veszem ez is jó lett.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#8) Jonny012


Jonny012
újonc

Végre kijött a teszt, már nagyon vártam!
Szerintem a 15-t most nagyon jol összehozták, kvázi a 14pro csak frissebb kivitelben, relative olcsobban.

(#9) dud998 válasza viragdani01 (#5) üzenetére


dud998
őstag

Chopper! ❤️

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#10) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Tudom van akit nem érdekel és nem látja a különbséget(nagyon látszik), de akkor is szégyen a 60hz ebben a mobilban. :(((
Viszont ez az új 24mp-es mód nekem tetszik, jó lenne már legalább 16mp-re lépni a 12-ről és úgy néz ki, végre sikerül lépni. :K
Fényerő továbbra is az egyik legjobb, gondolom a pro is tudja ugyan ezt a szintet simán.

[ Szerkesztve ]

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#11) Hallosz


Hallosz
senior tag

Köszi a tesztet. :R

Kb. másfél hete használok egy pro modelt, mellé tettem a fiókban tartott i7 telót.
A 120 és a 60 Hz különbsége nagyon átjön. Javaslom kipróbálni.
Amúgy dög unalmasak iOS egyes részei. Például amikor egyes kontatktokat megnyitok és nincs elmentve kép, akkor a szürke 50 árnyalatában pompázik a háttér.

Na de mind egy nem ezért "szeretjük vagy nem. :) "

Mert lakni, muszáj.

(#12) Dobobazsi


Dobobazsi
csendes újonc

Talán a széria legjobban sikerült tagja. Úgy terveztem, hogy a minit majd Pro-ra cserélem ha úgy alakul, de most ez is nagyon szimpatikus lett nekem az USB-C-vel meg az akksival. A 120Hz meg biztosan jó, de nekem annyival nem adott többet, amikor megnyomogattam egy 14 pro-t (meg félek, hogy akkor elkap a gépszíj és tabletet is kell cserélni :) ).

iPhone 11 Pro Max // iPad Air 4 // Mac Mini M2 // Garmin Fenix 6X Pro Solar

(#13) Noukoum


Noukoum
veterán

60 Hz frissítésű kijelző

Ez nem Android, nincs rá szükség. Persze ha egymás mellé rakod akkor látszik.

nincs mindig éber kijelzés

Apple Watch mellé nincs értelme.

Az USB-C csatlakozó USB 2.0-s sebességre képes

Nem fogod gépre dugni.

A széles látószögű kameránál jelentősen gyengébb ultraszéles kamera

Máshol nem?

Nincs teleobjektív

Szoftver megoldja.

Nincsen a kábelen kívül más tartozék a dobozban

Mi a fenének van benne kábel?

Lassú töltés (maximum 20 watt)

Este töltöd

Teljesen értelmetlen a pro modellt választani, ez mindent tud amire egy iPhone felhasználónak szüksége van.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#14) Antosz


Antosz
tag

Nekem tetszett a teszt. Viszont csodálom, hogy nem kapott plecsnit. :F

Apple iPhone 13 - Apple Mac Mini M2 (2023)

(#15) syIex válasza Noukoum (#13) üzenetére


syIex
veterán

Ez még mehetett volna a cikkbe is, pontos! :C

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#16) Antosz válasza Noukoum (#13) üzenetére


Antosz
tag

Ennyi. Teljesen egyetértek. Én mondjuk nagylátót nem is használom.

Apple iPhone 13 - Apple Mac Mini M2 (2023)

(#17) Dnalorr válasza Noukoum (#13) üzenetére


Dnalorr
tag

"60 Hz frissítésű kijelző
Ez nem Android, nincs rá szükség"

Mi az, hogy ez nem android, nincs rá szükség? Ha iOS-ed van, 120-nak érzed a 60hz-et? :N

"Persze ha egymás mellé rakod akkor látszik."
Nem kicsit, nagyon :K

(#18) zsoltyyy válasza Dnalorr (#17) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Szerintem poén akart lenni az a hsz... legalábbis nagyon remélem :DDD

(#19) tomp válasza Noukoum (#13) üzenetére


tomp
félisten

Ez most valami Apple marketing szöveg? :))
Mert annak hangzik...

Oda írhattad volna még azt is, hogy festés hibás?
Ne nézd! ;]

(#20) Navaren válasza Dnalorr (#17) üzenetére


Navaren
aktív tag

Feel the Force Sarcasm!

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#21) gygabor88


gygabor88
tag

A hétvégén bementen az egyik istyle üzletbe megnézni az új telókat. A kirakott példányok körül volt egy rakás ember és végig kellett hallgatnom a beszélgetéseket, mire oda jutottam az asztalhoz.

Mindenki a színeken rugózott, hogy melyik a legjobb. Senkit nem érdekelt a kijelző, az adatátvitel sebessége és társai. A csajoknak nagyon bejöttek az alap modellek a halvány színekkel. A youtube-os reviewk alatt is, amikor olvasom a kommenteket, akkor is látszik, hogy az alap modell már azzal behúz egy jelentős felhasználó bázist, hogy van rózsaszínben és simán váltanak 14 pro maxról 15 plusra emberek emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#23) tomp válasza lemonalma23 (#22) üzenetére


tomp
félisten

Volt cikk arról, hogy már a dobozból kivéve foltos a festés és nem a zsírtól mert hiába törlik meg olyan marad.

(#24) Antosz válasza gygabor88 (#21) üzenetére


Antosz
tag

Igen ez így van. Majd a végén tesznek rá egy fekete tokot. :C :DD

Apple iPhone 13 - Apple Mac Mini M2 (2023)

(#25) Dnalorr válasza zsoltyyy (#18) üzenetére


Dnalorr
tag

Azért kaptam fel erre a fejem, mert valamelyik tesztvideóban azzal dobálóztak, hogy olyan folyamatosak az iOS animációi, hogy felesleges a 120hz. Hát nem tudom, kicsit érdekes megközelítésnek találom... :D

#20Navaren: Csak remélni tudom, hogy az volt... :U

(#26) Zsolt,72 válasza gygabor88 (#21) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

„Mindenki a színeken rugózott, hogy melyik a legjobb. Senkit nem érdekelt a kijelző, az adatátvitel sebessége és társai.”

Megfogtad a lényeget. :K Két külön tábor a fórum tech-b*zi közönsége és az  Apple által megcélzott, nagy átlag vásárlóké. A piac nagy részét pedig ez utóbbiak alkotják, ami szépen vissza is köszön abban, hogy a mobiltelefon-piaci profit döntő része Cupertinoba vándorol. :D

 iPhone 15

(#27) Greentea


Greentea
senior tag

Plecsnit én is hiányolom. A sima 14-nél ez egy jóval jobb készülék, és nagyon sok mindenben nagy az előrelépés úgy, hogy (forintban) olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#28) tomp válasza gygabor88 (#21) üzenetére


tomp
félisten

Egy bizonyos réteget csak az érdekli, hogy Apple logó van rajta...
Az, hogy mi van benne vagy mi nincs benne, nem érdeklik.

(#29) atiska007 válasza tomp (#23) üzenetére


atiska007
senior tag

az a 15 pro/max titanium kerete volt... nem a sima 15, de hát mindegy is...
Szerintem pont így terjednek a pletykák, meg a f.szságok internetszerte

Mittudomain!

(#30) syIex válasza atiska007 (#29) üzenetére


syIex
veterán

+1 és abból is csak elenyésző résznél volt így amit a reddit felkapott.. :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#31) atiska007 válasza syIex (#30) üzenetére


atiska007
senior tag

mondjuk elenyésző rész pont elég... ilyen hibát azért egy ilyen telefonnál szerintem nem szabadna véteni...
De hát Made in India, kell pár év szerintem míg hozni tudják a minőséget sajnos. A kínaiaknak legalább már volt tapasztalatuk, cska gondolom időközben "kicit nem lettek óccók"...
Dolgozok indiaiakkal, nem is csodálkozok ilyen orbitális hibákon. :(

[ Szerkesztve ]

Mittudomain!

(#32) syIex válasza atiska007 (#31) üzenetére


syIex
veterán

Indiában csak a sima készül. Az eljárási folyamatnál lehetett hiba ugyan úgy, mint anno a JetBlack esetén vagy a régi 5-ös szériánál. Az elején amikor új fajtát hoznak be szoktak ilyen bakik lenni.. Nyilván kérdés nélkül cserélték szóval annyira nem para a dolog, de igen eléggé fusztráló lehet.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#33) tomp válasza atiska007 (#29) üzenetére


tomp
félisten

Szóval a drágábbik modellnél volt. Ezzel most nem javítottál a helyzeten. :DD

(#34) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

"két SIM (egy nanoSIM és egy eSIM)"

Megy a duál sim két e-simmel is. :)

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#36) joey04


joey04
titán

Alapmodellhez képest egész jó, ennél kevésbé szokott jó vétel lenni a sima modell. Hasonló következtetés az itteni teszthez: [link]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#37) hdavid1


hdavid1
csendes tag

Valahogy az ultraszéles most gyengébbnek és zajosabbnak tűnik mint az eddigi alapmodellekben.

(#38) ROBOTER válasza Sirus86 (#3) üzenetére


ROBOTER
addikt

Projektor és nit?

A nit a fénysűrűség mértékegysége.

A projektorokat fényárammal jellemzik, lumen (ANSI Lumen). Ennek ismeretében a távolságtól, valamint a felület tulajdonságaitól függ a kialakult fénysűrűség.

(#39) 7Heads Drago válasza Noukoum (#13) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ezek szerint ha neked ezek egyike se kell, akkor másnak se kellhet. :C
Az utolsó állításoddal még az iUser-ek nagy része se ért egyet mivel a pro modellek fogynak jobban.

400k egy teloért nekem sok. Nem érdekel hogy hány évig támogatott, 2 év múlva vagy a kijelző lesz törött-karcos vagy a hátlap... keret. Kíváncsi lennék rá hogy a mobilnet osztása megy-e rajta rendesen. I11-en problémás.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#40) viragdani01 válasza kakuk.tamas (#34) üzenetére


viragdani01
HÁZIGAZDA

Köszönöm, korrigálom!

Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

(#41) Gubu0101 válasza 7Heads Drago (#39) üzenetére


Gubu0101
veterán

Pro max.Pro modellekbol szinte mindenhol van keszlet folyamatosan.Pro max meg hebe-hoba elerheto.Sima 15 is folyamatosan van ugy mint a plus.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#42) ilor14 válasza Wesiz (#6) üzenetére


ilor14
tag

Hatnál kaphatott volna többet az S23, de 410 ezer az felénk nem kevesebb, mint a 400 ezer, amibe az iPhone 15 kerül :DDD Persze most már olcsóbb, de hivatalos árat hasonlítsd a hivatalos árhoz, arukereson fixen van olcsóbb S23.

(#43) judas13


judas13
addikt

2500 nit az nem kicsit dúrva.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#44) atiska007 válasza syIex (#32) üzenetére


atiska007
senior tag

jahm, jogos... pro-k maradtak csájnában...

Mittudomain!

(#45) ilor14 válasza Zsolt,72 (#26) üzenetére


ilor14
tag

Előbbibe tartozom, aki követi a tech dolgokat, de linuxozom hétköznap munka miatt eleget, hogy a telefonomnál az egyszerűség és letisztultság legyen a fő szempont, ha androidot használnék is mindenből a gyári megoldást használnám és nem szórakoznék mindenféle személyes megoldásokkal :D

(#46) 7Heads Drago válasza ilor14 (#42) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Csak ugye piacra dobáskor meg jár a Samukhoz ajándék is. Az iPhonehoz mit is kapsz még a kábelen kívül? Később meg mikor nincs ajándék, akkor meg esik az áruk. :DDD

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#47) syIex válasza 7Heads Drago (#46) üzenetére


syIex
veterán

Az ajándékok ára is esik egyből amint adják hozzá... :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#48) tomp válasza lemonalma23 (#35) üzenetére


tomp
félisten

Csak azért írtam mert ha már marketing rizsát írt akkor ez se hiányozzon az Apple leírásból. :DD

(#49) Zsolt,72 válasza ilor14 (#45) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

:K :R

 iPhone 15

(#50) Fuxosbömis


Fuxosbömis
tag

Rendkívül gusztustalan a kamerakapszula a képernyőn. Mint a légypiszok a tányéron. Legalább tették volna ki szélére.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.