Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38701) kovisoft válasza mgoogyi (#38700) üzenetére


kovisoft
őstag

KBC-nél arra a "huncutságra" gondolhatott, ha párhuzamosan viszel 5 TBSZ-t, az lesz az új szabályok szerint összesen 1000 Ft/hó.

(#38702) mgoogyi válasza kovisoft (#38701) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Külföldi részvényekkel való kereskedéssel hozta kapcsolatba az 1000 Ft-ot.
De persze közben nem tudom mire gondolt.

(#38703) zolmesz válasza bencefica13 (#38688) üzenetére


zolmesz
aktív tag

Én nem voltam személyes azonosításon, és utaltam be Revolut-ról USD-t az RC számlámra, rendben megérkezett. Ahogy fentebb írták, személyes azonosítás csak készpénzes befizetéshez kell.

(#38704) Stanlee válasza kiskaloz (#38697) üzenetére


Stanlee
őstag

Ha megvan a 6-8%-os realhozamot folyamatosan hozo befektetes, akkor ne tartsd magadba, osszd meg kerlek velunk.

Persze tudok en is par legalis business-t ami ennel tobbet hoz, de az nem megveszem az ETF-et tipusu uzlet.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#38705) vzozo válasza mgoogyi (#38696) üzenetére


vzozo
senior tag

Telefonon akkor fognak hívni, ha pénzt akarnak keresni rajtad, így legvalószínűbb, hogy egy drága nyugdíjbiztosítást akarnak rádsózni.

Habár a magyar SIM-em már csak a banki kétfaktoros azonosítások miatt van meg, és a telefon általában a fiók mélyén, azért ha nagyritkán elérnek az ilyen ügynökök, két dolgot szoktam mondani a "nem érdekelen" kívül:

- Nincs legális magyarországi jövedelmem, nem tudom kihasználni a kedvezményeket (itt általában végleg lekopnak)
- Nem élek Magyarországon, bye-bye (itt a legkitartóbbak is feladják.)

(#38706) mgoogyi válasza vzozo (#38705) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Egy volt kolegám meg úgy kezelte a helyzetet, hogy nem szólt bele a telefonba és egyszer csak kinyomta. Aztán még1x-2x, mikor újra hívták, ugyanez. Negyedjére már úgy hívta vissza a nő, hogy "maga egy bunkó", ő meg mondta, hogy "igen, tudom" és kinyomta megint.

(#38707) torma99 válasza dugynok (#38678) üzenetére


torma99
aktív tag

Kevered a kriptóval.

Olvasd végig a kereskedés ászfjét. Tisztábban fogsz látni. A Drivewealth az R partnere tőzsdei irányban.

(#38708) vzozo válasza mgoogyi (#38706) üzenetére


vzozo
senior tag

Like a boss :))
:C :C :C

(#38709) Kobe


Kobe
veterán

Offtopik, de erdekes:
[link]

Sok kerdest felvet ez a gyakorlat.... Azokon tul, hogy kb mindenfele vallalkozasi jogba utkozik.
Ha a pannonpuma tenyleg az egig ugrik, biztos hogy egy ekkora, "parmilliardos" tetelrol kell utolag / jogot athagva vitatkozni? Vagy kiderult nem is olyan fenwketlen az a persely es a vegere ertek?

(#38710) Lex Icon válasza Kobe (#38709) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ha offtopik, akkor keresni kellene neki egy ontopik-ot!
Ne ezt csesszük szét végeláthatatlan politikai vitákkal.
Köszönöm.

(#38711) BÁ Nutrition válasza travix (#38691) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

mindenkeppen olvasassal kezd mielott belevagsz. lehetoleg minimum 3-6 honapot is raszannek a helyedben erre(aztan folytatni nyilvan)

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#38712) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Sziasztok!

Adott bankszámlán néhány ezer euró, évi 0,64%-os kamattal. A gazdája erre egyfajta likvid tartalékként tekint. Ott a számlán a pénz, az X euró most is X euró, ha baj van, akkor is X euró, ha válság jön, akkor is X euró. Ha kell, azonnal rendelkezésre áll.
Van-e valami ötlet, hogy mibe lenne érdemes rakni, hogy legalább az euró inflációját kidolgozza?

Az azonnali rendelkezésre állásról hajlandó lemondani, de mondjuk két hét alatt biztosan visszakerüljön a pénz a számlára, ha szükség lenne rá. (Tehát pl ETF kizárva, amibe egy válság esetén hónapokra, akár évekre beragad a pénz, mire visszatér az árfolyam normális szintre.)
Viszont továbbra is likvid, válság esetén is hozzáférhető megoldás kell legyen.

PEMÁP kizárva, kizárólag külföldi befektetés jöhet szóba.

Elsősorban a pénz értékének megőrzése a cél, nem a meggazdagodás.

Mit lenne érdemes ajánlani ezekre az igényekre?

Köszi!

(#38713) Lex Icon válasza CsodaPOK (#38712) üzenetére


Lex Icon
senior tag

El kellene fogadni, hogy a vésztartaléknak nem az a dolga, hogy kamatozzon, hanem, hogy vész esetén kéznél legyen. Ennek az az ára, hogy nem hoz annyit, mint egy részvény, ellenben likvid, könnyen hozzáférhető. A reálérték megőrzéshez évente ki kell pótolni a többi befektetésből és akkor nem "romlik". €-ban amúgy se nagy az infláció.
Mo-on van az a csoda, hogy a vésztartalékot is lehet jó kamattal tartani (MÁP+), de ez nálad nem játszik.

[ Szerkesztve ]

(#38714) mgoogyi válasza CsodaPOK (#38712) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Amerikában a nagyon rövid állampapírokat tartják erre a célra, az ún. T-bill nevű cuccot, ami kb. inflációnyit hoz. Ezzel ugye az a baj, hogy dolláros és USA inflációt fedez.
Pl: SPDR Bloomberg Barclays 1-3 Month T-Bill UCITS ETF

Euróban hasonlóan rövid lejárattal negatív kamatot kapsz szerintem.

Vannak még inflációhoz kötött euro government kötvények, de válság esetén meg pont hogy deflációra számíthatsz.

Így igazából nem tudok erre a célra külföldi befektetési lehetőséget, ami garantálja az eu inflációt euróban.

(#38715) CsodaPOK válasza Lex Icon (#38713) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Ezzel nincs is semmi gond, elfogadja, akivel erről beszélgettem. Én okosabbat nem tudtam mondani neki, gondoltam rákérdezek, hátha :)

[ Szerkesztve ]

(#38716) CsodaPOK válasza mgoogyi (#38714) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

:R :R :R

(#38717) SzekeresPeti


SzekeresPeti
tag

Sziasztok!

Ti hogyan, milyen szoftver hátterű gépről intézitek a pénzek utalását?

Egyik barátom a munkahelyéről szokta, mert ott eredeti windows 10 rendszerek vannak a gépeken, meg előfizetéses vírusírtók.

A másik otthon a kis laptopjáról, amin szintén eredeti, bár régebbi win 7 home rendszer van, és ingyenes Avast, de ezzel a laptoppal egyébként sosem megy fel a netre, csak a bankolás és a webkincstár használata erejéig.

Ez utóbbi azzal érvel az első ellen, h ezt csak saját gépről szabadna intézni, amit mások nem használnak, na meg a win 10 igazából egy kémprogram. És hogy minél kevesebbet van fent egy gép a neten, annál kisebb az esélye, h fertőződjön adattolvaj programokkal.

Szerintetek?

(#38718) Kobe válasza SzekeresPeti (#38717) üzenetére


Kobe
veterán

Szerintem [link]....
Nem nezett haver kicsit tul sok chemtrailes konteot?

(#38719) kovisoft válasza SzekeresPeti (#38717) üzenetére


kovisoft
őstag

Kétlépcsős azonosítást kell használni, és akkor hiába hekkelik meg az asztali gépedet, ha az utaláshoz kell még a mobil is.

(#38720) UberMutant válasza SzekeresPeti (#38717) üzenetére


UberMutant
őstag

én egy CDről futó live linuxot ajánlanék, ami csak olvasható emiatt. arra tuti semilyen vírus nem tud rámászni. és mivel másre nem használod, ezért csak akkor indítod, amikor bankolni akarsz. ha félsz, akkor windowst ne használj.

(#38721) SzekeresPeti válasza Kobe (#38718) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Mármint a második haver? Annyira paranoidnak tűnik, h küldenéd a pszichiátriára? :D Szerintem jobb félni mint megijedni, te nem így látod? Te hogyan intézed ilyen ügyleteidet, Kobe?

(#38722) SzekeresPeti válasza kovisoft (#38719) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Igen , ez szerintem is jó dolog, köszönöm, h megemlítetted. Az OTP-nél van ilyen kétlépcsős azonosítás, ha pl. kártyával akarok fizetni?

(#38723) Kobe válasza SzekeresPeti (#38721) üzenetére


Kobe
veterán

Jozan esszel, leginkabb.... Ha valaki abban hisz, vagy tenyleg egy percig komolyan gondolja hogy a windows 10 egy kemprogram, akkor ott mar komoly gondok vannak es nincs is annyira messze az oltasellenesseg vagy a gyikemberes konteo.
Tobbiek mar leirtak, van ketszintu azonositas. Van ujjlenyomatos belepes, van token alapu, lehet valasztani. Felteve persze ha az ember ezekrol nem hiszi azt, hogy az ordog szabadalma es egyenesen a szabadkomuvesektol jott a microsoftot tamogatni vagy eadjisten szemelyesen Xenu fogja lelopni az ujjat az ujjlenyomat miatt....

(#38724) kovisoft válasza SzekeresPeti (#38722) üzenetére


kovisoft
őstag

Nem vagyok OTP-s, de szerintem ez ma már minden banknál alap. Sőt talán van is rá már valami uniós direktíva. Ettől függetlenül extra biztonsági megoldás lehet egy internetkártya használata, amin mindig csak annyi pénz van és csak akkor van engedélyezve a fizetés, ha és amennyit fizetni akarsz.

Mondjuk eredetileg utalásról volt szó, és az internet bankba belépésre írtam a kétlépcsős azonosítást.

(#38725) vzozo válasza Kobe (#38723) üzenetére


vzozo
senior tag

Ha valaki abban hisz, vagy tenyleg egy percig komolyan gondolja hogy a windows 10 egy kemprogram, akkor ott mar komoly gondok vannak es nincs is annyira messze az oltasellenesseg vagy a gyikemberes konteo.

Ennyike.

Én mondjuk semmilyen lejárt OS-t nem használnék ilyen célra, a Win7 pedig ponthogy nem támogatott már.

Megintcsak saját flepni, de mivel nálunk a céges IT policy elég megengedő, én konkrétan a céges lapost használom mindenre, including pénzügyek. És a kétfaktor is a céges mobilra jön. Aludni pedig nyugodtan szoktam.

(#38726) SzekeresPeti válasza Kobe (#38723) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Egy idézet a wikipédiáról:

A rendszert érik kritikák is. Régebbi számítógépeken egyes hardverelemek nem működnek normálisan (legfőképp a vezeték nélküli eszközök). Többen kritizálják a félévente kiadott frissítéseket, ami alapján úgy gondolják, hogy a rendszer mindig félkész állapotban jelenik meg. További éles bírálatokat kapott a Microsoft a megváltozott adatkezelési szabályok miatt, amelyeket egyesek úgy értelmeznek, hogy a Windows 10 kémkedik.[33]
A legismertebb kritikus pontnak talán mégis a régebbi Windows rendszerek 10-es rendszerre való frissítésének erőszakos, néhol gerillamarketingre („piros X trükk”)[34][35] emlékeztető módszerei bizonyultak.

(#38727) vzozo válasza SzekeresPeti (#38726) üzenetére


vzozo
senior tag

A Win10 egy lassan 5 éves rendszer, és a féléves frissitések folyamatosan újabb ficsörökkel látják el. Csak 1x kellett megvenned, mégis van egy kvázi "örökké" frissülő rendszered. Ez szerintem jó, másrészt meg welcome to the IT industry, mindenki előfizetéses / folyamatosan frissülő modellel dolgozik... És igen, van egy mesterséges avultatás - bár én a wifi hibákat nem a vindóz, hanem inkább a wifi kütyü driverproblémájának gondolnám, GOTO vendor.
De parázz csak nyugodtan, alusisakot ne feledd!

(#38728) mgoogyi válasza SzekeresPeti (#38726) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Nincs tökéletes teljesen befejezett program, így az a normális, ha időről időre frissítések jönnek ki. Az lenne a baj, ha nem jönnének.

A két- vagy többlépcsős azonosítás miatt hiába lopják el a jelszavad, semmilyen műveletet nem tudnak végezni a telefonod nélkül. Úgyhogy tökmindegy milyen a Windows. A lényeg, hogy a bankod e-bankja biztonságos legyen.

(#38729) Kobe válasza SzekeresPeti (#38726) üzenetére


Kobe
veterán

Meg mindig nem ertem az osszefuggest.
Hacsak ismerosod nem 3x gazdagabb, mint sorosgyuri, akkor elegge eselytelen hogy a tobb100mrd dollaros piaci kapitalizacioval rendelkezo microsoft pont az o penzugyeiben szeretne turkalni....Tudod hogy hivja egy alsorangu amerikai microsoftos ugyfelszolga egy atlagmagyar atlagfizujat? Fel heti reggelipenz....

De hat a konteokban ez a lenyeg, hogy a hivoit a jozan ervek sem gyozik meg, annak ellenere sem h bo tiz eve nem nagyon lehet ketszintu token azonositas nelkul webbankolni idehaza sem...

Ha ennyire nagy a paranoia, akkor szigoruan szemelyes bankolas, mas megoldas nincs.

(#38730) kiskaloz


kiskaloz
újonc

Etoro-ról mi az átfogó vélemény részvény befektetés/kereskedés ügyben? Megbízható vagy jobban járok ha nyitok KBC-nél egy értékpapír számlát és arra utalok? (jelenleg máshol bankolok)

(#38731) SzekeresPeti válasza mgoogyi (#38728) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Értem, köszi, ezt alkalmazni fogom.

(#38732) SzekeresPeti válasza Kobe (#38729) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Vhogy úgy okoskodott, h mivel a win10 igyekszik adatokat nyerni a gépeinkből, így valamelyest nyitottabb rendszer kell h legyen, s egy ilyenbe a kisstílű bűnözők is jobban beférkőzhetnek.

(#38733) vzozo válasza SzekeresPeti (#38732) üzenetére


vzozo
senior tag

mivel a win10 igyekszik adatokat nyerni a gépeinkből, így valamelyest nyitottabb rendszer kell h legyen, s egy ilyenbe a kisstílű bűnözők is jobban beférkőzhetnek.

WUT? :W :W :W

(#38734) Sempronius89 válasza SzekeresPeti (#38732) üzenetére


Sempronius89
tag

Személyes bankolás, de minden alkalommal más bankfiókban és lehetőleg más városban, mert ha 2szer ugyanoda mész akkor az arcfelismerő szoftvereikkel könnyedén lenyomoznak és megszerzik az összes adatodat.

(#38735) Nerd válasza Sempronius89 (#38734) üzenetére


Nerd
aktív tag

Simaszkban kell bankba menni... oh wait ;]

(#38736) _AnTi_ válasza travix (#38691) üzenetére


_AnTi_
tag

Szia!

Javaslom megtekinteni ezt az oldalt: [link] (magyar, van tanfolyam és könyv) valamint ezt: [link] (angol, vannak különböző minta portfóliók /konzervatív, növekedési, nyugdíj, osztalék/, amiknek nyomon lehet követni a hozamát. Nem muszáj akkora összeggel, mint amik ott vannak). Sajnos fizetős mindkettő.

Bróker/platform szempontjából érdemes megnézni: [link] . Nem túl egyszerű a platform kezelése, mindenképpen érdemes utánaolvasni, segítséget keresni a kezelésében.

Remélem tudtam segíteni!

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#38737) travix válasza _AnTi_ (#38736) üzenetére


travix
aktív tag

Köszi megnézem ezeket is. :R

(#38738) Simulacrum válasza Kobe (#38674) üzenetére


Simulacrum
senior tag

Ami még kimaradt, hogy egyszer majd ki is kell utalni a KBC-nél, RC-nél tartott pénzeket, ami szintén nem kis költség sajnos.

(#38739) #95561216 válasza Simulacrum (#38738) üzenetére


#95561216
törölt tag

KBC-ből KH-ba ingyen utalsz, devizát is.

(#38740) Golyobis válasza Kobe (#38718) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Szerintem a win10 gyűjt mindenféle személyes adatot, ebbe semmi titok nincs. Ezt simán lehet kémkedésnek tartani.

(#38741) Kobe válasza Golyobis (#38740) üzenetére


Kobe
veterán

Egy dolog adatot gyujteni, mas dolog helytelenul felhasznalni. Persze hogy gyujt adatot a win10, de meg a sarki kozertes is elkeri az iranyitoszamod, amikor krumplit veszel.
Vagy az, hogy a kriptot fejleszto facebook kb 60x tobb adatot (hangfelvetel, kamerafelvetel included) gyujt... Az nem para...

De arra hivatkozva, hogy a microsoft kap hardveradatokat vagy bongeszei szokasokat, rettegni attol hogy a csunyagonosz gyikember bill gates bacsi szemelyesen belep a jomagyar allampolgar szamlajara es lenyulja a lassan argentin peso erteku magyar devizat.... Mert hat egy dollar-100milliardosnak pont arra van szuksege - na, az mar a hulyeseg egy egeszen uj szintje....

(#38742) vzozo válasza Golyobis (#38740) üzenetére


vzozo
senior tag

Ugye egyrészt van az a hozzáállás, hogy "negyűccsé adatot köcsög", másrészt meg "köcsög vindóz megint lefagyott".

Mikor is, XP-nél jött be az error reporting? És akkor kibukott, hogy a kékhalálok 90%-áért a hibás 3rd party nvidia driver volt hibás ( * ). Majd amikor az MS rárontotta az ajtót az nvidiára, érdekes módon meg tudtak tanulni drivert írni.

A júzerek pedig örültek a stabilitásnak.

De a telemetria rossz, értem? Nyilván azért van már linux alatt is...

--

( * ) emlékezetből írtam az adatokat, még egy 2003-4-es Technet konferencián hangoztak el. Lehet csak 80% volt az nvidiához köthető, de a lényeg, hogy bődületes számok repkedtek.

(#38743) Lex Icon


Lex Icon
senior tag

Ha lehet kérni a Win-es, biztonsági, gyíkemberes és egyéb SW problémákat a saját topikjában beszéljétek már meg, mert ez itt nagyon OFF! Köszönöm.

(#38744) acsati válasza _AnTi_ (#38736) üzenetére


acsati
aktív tag

Szia!
Online kurzusos témák közül ez keltette fel az érdeklődésem: link
Valami konkrét infót erről lehet tudni, hogy megéri-e a 18ezer forintot, el lehet vele indulni úgy, nem tudok havonta százezreket félretenni.
Régebben én megvettem ezt az Osztalékból szabadon könyvet, aztán jó pár oldal után derült ki számomra, hogy nem nekem szól, mivel nincs sajnos több millió forintom félrerakva.

(#38745) Lex Icon válasza acsati (#38744) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ha nem vagy otthon befektetésekben, lehet előbb az Összefoglalóban lévő dolgokkal kellene megismerkedni és közben tanulni és csak utána egyedi részvényekkel, osztalékfizető eszközökkel foglalkozni, hogy addigra már tudd, mennyi időt akarsz beleölni (ettől is függ, hogy mibe fektess), hogyan kell ezeket kezelni, milyen pszichológiája van, ami talán fontosabb a szakmai résznél is, hogy ne pánikolj be ha "váratlan" dolog történik. Érdemes megismerkedni az ETF-ekkel!

[ Szerkesztve ]

(#38746) vzozo válasza acsati (#38744) üzenetére


vzozo
senior tag

Ugye mivel Dávid osztalék témában utazik, nyilván a videóanyag is arról fog szólni.

Az osztalék szvsz mindig megosztó lesz. :) Pro és kontra érveket lehet felhozni mindkettő mellett. llletve minden befektetésnél a költségeket kell vizsgálnod, lehet többe lesz a leves, mint a hús, ha mindig csak kevés pénzért tudsz vásárolni (tranzakciós díjak.)

Én személy szerint örülök neki, hogy a céges részvényprogramunk DRIP elven működik (Dávid ezt elutasítja) - emiatt nálam szó szerint "automatizált vagyonépítés" folyik, és a kisujjamat sem kell mozdítanom érte. Amit kapunk papírt, az eleve osztalékfizető, ebbe nincs beleszólásom, és hiszek a munkahelyemben, hiszek abban amit csinálunk, és hiszek benne, hogy van jövőve. Egyébként nem itt dolgoznék. A papírt is emiatt tartom, nem érdekem azonnal pénzzé tenni. Tehát ezek adottak, hogy lehet ebből a maximumot kihozni? Akkor a kérdés már csak az, hogy DRIP vagy sem. Persze felvehetném minden évben az osztalékot, és juhhu. Ellenben így az évek során sok-sok új papír keletkezett, amik így még több osztalékot adnak ki, és még több új papírt fog a számlámra kerülni.

Egyébként +1 Lex Icon javaslatára, olvasd el és értsd meg az összefoglalót, ismerkedj ETF-ekkel, lusta portfólióval.

(#38747) mgoogyi válasza vzozo (#38746) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

"és hiszek a munkahelyemben" alapon klasszikus hiba túl sok pénzt tartani egy helyen.
Akár a munkahelyed részvénye, akár saját vállalkozás.

"Az osztalék szvsz mindig megosztó lesz"
Fama - French kutatások alapján hosszú távú hozam szempontjából irreleváns, hogy egy cég fizet-e osztalékot vagy sem. Lehet persze más szempontod.

Viszont a nagy osztalékfizető cégekre pl. a profitábilitás faktor jellemző.

(#38748) vzozo válasza mgoogyi (#38747) üzenetére


vzozo
senior tag

klasszikus hiba túl sok pénzt tartani egy helyen

Az, de ez az én kockázatom.

2 éve alatt a saját részvényünk 100%-ot nőtt, ezt semmilyen ETF nem nyújtotta volna. Szóval folyamatos rebalanszírozás helyett ülök a seggemen, és várok.

Magasról lehet nagyot esni! Vagy még magasabbra jutni...

(#38749) mgoogyi válasza vzozo (#38748) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Ez a Compensated vs Uncompensated Investment Risk esete.
A történeted el lehetett volna mondani a tech bubble idején is sok cégre.
Amíg nem realizálod a nyereséged, ez a kockázat fennáll.

Változtatná-e a véleményed, ha egy versenytárs tavaly annyira elnyomta volna a kérdéses céget, hogy felére esik az árfolyam?

(#38750) vzozo válasza mgoogyi (#38749) üzenetére


vzozo
senior tag

Pszichológiailag kellett ezt rendbetennem magamban, és arra jutottam sok-sok évvel ezelőtt, hogy ez egy "hold" portfólió.

A részvényjuttatás egy töredéke a kompenzációs csomagomnak (5%-ot se éri el), és mindig is talált pénzként tekintettem rá. Szóval hagyom gyűlni, lesz ami lesz alapon. Nyugdíjszámla. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.