Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39251) aujjobba válasza Lex Icon (#39250) üzenetére


aujjobba
addikt

(#39252) Lex Icon válasza geleati (#39248) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ha csak 2 felé osztod, akkor kevesebb a költséged, de nem olyan nagy a difi: Olvasd el a RC díjszabását: ETF vétel a Xetra-n: 0,25% min. 6,5€. Ennek 2600€-tól van minimuma (~870eFt) Tehát 870eFt alatt mindig 6,5€ a díj (~2200,- Ft) Ha 2 féle ETF-et veszel, akkor 4400,- Ft, ha 3 félét, akkor 6600,- Ft a jutalék. Te döntesz.

(#39253) Lex Icon válasza aujjobba (#39251) üzenetére


Lex Icon
senior tag

1-gyel fölötte. Normál banknál mindezt be tudod gépelni, hogy a kedvezményezett és a bankszámla tulajdonosa nem azonos, de Revolut-nál nem. Ahogy a SWIFT-kódból is láthatod a bankszámla a Keler-é.

(#39254) Bocizozz83 válasza aujjobba (#39251) üzenetére


Bocizozz83
tag

Nem érkezett meg az utalás pedig pont mindent úgy adtam meg amit te is írtál!
Tbsz és sima számlát is látom azon a felületen amit lnkeltél?
Előfordulhat hogy a tegnap esti utalás nem ért át?

[ Szerkesztve ]

Komplett gép szabadulna nem komplett gazdájától!

(#39255) aujjobba válasza Bocizozz83 (#39254) üzenetére


aujjobba
addikt

Alapesetben azt a számlát látod amit választottál bejelentkezés során.
Ha az Összevont feliratú linkre kattintasz akkor látod mindet egyszerre.

(#39256) aujjobba válasza Lex Icon (#39253) üzenetére


aujjobba
addikt

Háromszor utaltam be eddig eurót Revolut-ról, a kedvezményezett neve mindig az RC volt, mindannyiszor meg is érkezett.

Egyébként szerintem nincs igazad, ha nekem utalsz a Raiffeisen számlámra, akkor se a Raiffeisen-t írod be mint kedvezményezett, hanem az én nevemet.
Analóg a lenti képpel, a kedvezményezett neve én nevem (RC), a kedvezményezett bank pedig a Raiffeisen (Keler).

[ Szerkesztve ]

(#39257) Bocizozz83 válasza aujjobba (#39256) üzenetére


Bocizozz83
tag

Értem rendben köszi!Várok még kicsit és akkor írok nekik.Arra tudok gondolni még , hogy a tbsz aktiválásához 25000 forintnyi deviza szükséges bár nem tudom hogyan működik ez...
Nálam nem lehet számlát választani még , gondolom nem aktív a tbsz...

[ Szerkesztve ]

Komplett gép szabadulna nem komplett gazdájától!

(#39258) vnorbi válasza Bocizozz83 (#39257) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Revolut e-mail szerint mikor indították az utalást? Nálam mostanában az van, hogy délután 4-5 közt adom meg a megbízást, amit az e-mail szerint este 8 után indít el a Revolut, a Randomnál meg másnap reggel 8 körül már ott van.

Amúgy nem muszáj közvetlenül a TBSZ-t megjelölni, mehet a normál számlára is, és onnan ingyen át lehet vezetni a TBSZ-re, ha 100 euró fölött van az összeg. Ha kevesebb, akkor viszont egyből oda kell utalni, vagy ha már benn van a normál számlán, akkor esetleg telefonon kérni az átvezetést.

Úgy van, ahogy írod, a TBSZ-t bejelentkezéskor majd akkor tudod kiválasztani, ha lett rajta elég pénz, és ezzel aktiválódott.

(#39259) Lex Icon válasza aujjobba (#39256) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Én meg vagy 2 tucatszor és Keler-t adtam meg.
Bár van abban logika amit mondasz.
Az is lehet, hogy nem érdekli őket csak a bankszámlaszámot nézik.

Ez a fontos, hogy személyes azonosítás nélkül csak onnan fogadnak utalást, ami a neveden van.

Ez viszont biztosan nem így van. Megkérdeztem tőlük és beutaláskor nem nézik csak kiutaláskor kell, hogy a sajátod legyen.
Nekem azért kellett, mert a párom is a saját Rev. számlájáról küldi be az €-t az én TBSZ-emre.

[ Szerkesztve ]

(#39260) discrate válasza aujjobba (#39245) üzenetére


discrate
aktív tag

Mi ez a 20 usd ktg? Eurnal meg nincs?

(#39261) aujjobba válasza Lex Icon (#39259) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem érdekli őket.
Dolgoztam olyan banknak akit érdekelt (Közel-Kelet), ott minden bejövő USD utalást kézileg kezeltek, minden adatnak pontosan egyezni kellett, és gondolom fel is került egy bizonyos listára aki nagyobb összegeket kapott (terrorizmus finanszírozása).

személyes azonosítás: telefonon kérdeztem őket, nekem ezt mondták. Direkt rákérdeztem mert például a Hold alapkezelő fel is hívott miután revolut utaltam nekik eurót, hogy nem kellene mert legközelebb visszadobják.

discrate: euronál nincs, ott SEPA van, külön rendszer. USD esetben SWIFT utalás történik, és ha nincs közvetlen szerződése a revolut háttér bankjának a keler-rel, akkor közvetítő bankon keresztül megy, aki levehet valamennyi sápot.

[ Szerkesztve ]

(#39262) discrate válasza aujjobba (#39261) üzenetére


discrate
aktív tag

De mennyit? Hogy jott ki a 20 usd? Es hol van ez feltuntetve a szabalyzatban?

(#39263) Lex Icon válasza discrate (#39262) üzenetére


Lex Icon
senior tag

A Revolut szabályzatában van benne (20-40 USD).
De nem ők vonják és nem is a RC.

[ Szerkesztve ]

(#39264) aujjobba válasza discrate (#39262) üzenetére


aujjobba
addikt

A címzett bankot kell kérdezni.
Jelen esetben a Keler Zrt-t.
Úgy látom a köztes bank a Citi.

A köztes bank jogosult kezelési költséget levonni, így kevesebb érkezhet mint amennyit küldtél.
Egyébként a lenti képen hülyeséget írnak, mert nem a Revolut vonja a díjat, hanem a Citi.

[ Szerkesztve ]

(#39265) Bocizozz83


Bocizozz83
tag

Átutalás sikeresen végrehajtottuk
17 February 2020, 19:12
Egész pontosan ekkor történt!Te mit tennél vnorbi ráküldenél egy plusz utalást és akkor aktíválódna?

[ Szerkesztve ]

Komplett gép szabadulna nem komplett gazdájától!

(#39266) geleati válasza Lex Icon (#39252) üzenetére


geleati
tag

Értem, köszi szépen, átgondolom, még nem nyitottam számlát se, de visszaolvasom az eddigi tapasztalatokat.

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#39267) aujjobba válasza Bocizozz83 (#39265) üzenetére


aujjobba
addikt

Ne találgass, írj nekik vagy hívd fel őket.
En tegnap írtam egy e-mailt (nem lehetett eurót váltani), 10 percen belül felhívtak és elmondták miért nem (USA-ban nemzeti ünnep volt aznap).

(#39268) Bocizozz83 válasza aujjobba (#39267) üzenetére


Bocizozz83
tag

Írtam a randomnak , revolut szerint létrejött az utalás...

Komplett gép szabadulna nem komplett gazdájától!

(#39269) Lex Icon válasza Bocizozz83 (#39268) üzenetére


Lex Icon
senior tag

13:38 -kor utaltam R-ról RC-hez €-t. Kora este már ott volt, pedig korábban a délutáni utalások többnyire csak másnap értek oda. Lehet, gyorsítottak.
Igaz, nem 2€-t utaltam. :D

(#39270) vnorbi válasza Bocizozz83 (#39265) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Ha ez már tegnap este elindult, akkor ma oda kellett neki érni. Én azt csinálnám, hogy utalnék rá annyi eurót egy összegben, ami már biztosan több, mint 25 ezer forint. Ezzel aktiválódik a TBSZ, és majd látod, hogy ott van-e az első 2 euró is. Ha nincs ott, akkor érdeklődnék a Randomnál, hogy látták-e. De csinálhatod fordítva is, először megkérdezed őket, hogy megérkezett-e a teszt utalásod, aztán csak utána utalod a többit.

[ Szerkesztve ]

(#39271) Bocizozz83 válasza Lex Icon (#39269) üzenetére


Bocizozz83
tag

Értem köszi! Csak próba képpen utaltam ennyit ez volt a minimum összeg , hogy lássam működik a dolog.

Komplett gép szabadulna nem komplett gazdájától!

(#39272) Bocizozz83 válasza vnorbi (#39270) üzenetére


Bocizozz83
tag

Köszönöm ezt tettem írtam nekik majd írok ha lesz fejlemény!Köszi a segítséget még egyszer...

Komplett gép szabadulna nem komplett gazdájától!

(#39273) discrate válasza Lex Icon (#39263) üzenetére


discrate
aktív tag

Es ha transferwise-rol megy a beutalas, akkor is van hasonlo ktg? Mert azt terveztem az RC sajat konvertálása helyett.

(#39274) aujjobba válasza discrate (#39273) üzenetére


aujjobba
addikt

A TransferWise se tudja előre megmondani, a levelező banktól függ. Kérdezd meg a Keler-t.

Your bank or other banks the money passes through on the way may also charge you a fee, so your recipient might get less. Unfortunately, there's no way for TransferWise to know what this will be in advance. ” - [link]

[ Szerkesztve ]

(#39275) mgoogyi válasza geleati (#39248) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Ezekkel megkapsz mindent egyben:
SPDR MSCI ACWI
SPDR MSCI ACWI IMI
Vanguard FTSE All-World

Az utolsóhoz képest elhanyagolható lesz a költségelőnyöd azzal, hogy kombinálsz egy fejlett és fejlődős etf-et.
Vanguard FTSE All-World 0.22% TER
vs
iShares MSCI World 0.20% TER + iShares MSCI Emerging IMI 0.18% TER.

A Vanguard struktúrája meg olyan, hogy számíthatsz a TER csökkenésére, ahogy nő az etf mérete. Szerintem sokkal ésszerűbb a Vanguardosat venni és le van tudva.

60-40-nél a 40 lehet csak magyar állampapír, de bonyolíthatod még sokféleképpen.
Rövid, közepes, hosszú kötvény, teljes kötvénypiac vagy inflációkövető kötvények is van etf-ben. Mintaportfólióknál mindegyik használatára van példa.

(#39276) emvy


emvy
nagyúr

Na most akkor a TSLA Bitcoin vagy nem? Mit mutatnak a csartok?

while (!sleep) sheep++;

(#39277) Kobe válasza emvy (#39276) üzenetére


Kobe
veterán

Attol hogy van egy 20% retracement, majd utana vissza, meg nem feltetlen jelenti azt, hogy nincs parabolikusan tularazva.
Az elemzoi ajanlasok az egyenerteku buyrol 60%-70%ban valtottak sellre pl.

Amugy a kovetkezo negyedeves jelentes nagyon erdekes lesz, ott eselyesebb egy nagyobb zuhe. A mostani negyedevet a kinai megallpodas mozgatta nagyreszt es az uj gyar, hat a koronavirus glancosan betett minden termelocegnek....

(#39278) aujjobba válasza Kobe (#39277) üzenetére


aujjobba
addikt

Jelenleg szerintem ketto ceg van, akik idovel kepesek lesznek megalkotni a valoban autonom onvezeto mesterseges intelligenciat, a Tesla es a Google.
Marmint arra gondolok, amikor VALOBAN nem lesz szukseg emberi beavatkozasra a vezetesben.
Amint ez megtortenik, az adott ceg arfolyama durvan ki fog loni.
Ez szerintem meg evtizedek kerdese, de attol fugg mennyire hosszu tavon gondolkodsz.

Nahat, epp erre jutott az alapblog is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#39279) Kobe válasza aujjobba (#39278) üzenetére


Kobe
veterán

A piac a jovot arazza de nem az evtizedeket elore.
Ha valoban igy lenne, az olajnak mint commoditynek mar valahol a bitcoin araval kellene pariban lennie, mert hat par evtizeden belul elfogy....

(#39280) aujjobba válasza Kobe (#39279) üzenetére


aujjobba
addikt

A Tesla jelenlegi araban nincs benne az, hogy MAJD kijonnek a valodi onvezetessel.
Azt mondom, hogy amint viszont ez megtortenik, fel fog ugrani az arfolyam jocskan.
Az olaj meg szerintem azert nincs bitcoin magassagokban, mert mindenki tudja, hogy a jovoben le fog aldozni az olajkorszak.

(#39281) Lex Icon válasza Kobe (#39277) üzenetére


Lex Icon
senior tag

parabolikusan tularazva.

Próbáld ki, hogy felrajzolsz egy minden évben 10%-kal növekvő részvényárat. Ugyan nem parabolikus, de nagyon hasonló lesz.
Link1, link2.

(#39282) geleati válasza mgoogyi (#39275) üzenetére


geleati
tag

Azt honnan tudom, hogy milyen devizában tudom megvenni az adott ETF-et? Pl.: Vanguard FTSE All-World a nevében ott van az USD, de EUR-t is látok a Buy/Sell boxnál.
Nem tudom érdemesebb-e (lehet-e egyáltalán) EUR-ban venni, hogy ne legyen plusz költség az USD beutalás miatt.

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#39283) Lex Icon válasza geleati (#39282) üzenetére


Lex Icon
senior tag

A RC az Interactive Brokers-en keresztül a Xetra-n (német tőzsde) "veszi" az ETF-eket (a franciák kivételével: Eurenext), így €-ban tudod megvenni. És igen, érdemesebb így, mert akkor nem kell a beutalás után fizetned.
RC-nál USD-ben csak US részvényeket tudsz venni.

[ Szerkesztve ]

(#39284) geleati válasza Lex Icon (#39283) üzenetére


geleati
tag

Az szuper, köszi, majd később talán érdemes USD-ben is diverzifikálni, egyelőre jó lesz EUR-ban is.
Tehát USD-ben nem tudok ETF-et venni az RC-nál?

[ Szerkesztve ]

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#39285) mgoogyi válasza geleati (#39282) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Ahogy Lex írta, az RC-nél csak euróban tudod venni.
Egyébként pedig justetf-en meg kell keresni és a listing fül alatt látod, hogy milyen devizában melyik tőzsdén érhető el:
https://www.justetf.com/uk/etf-profile.html?query=IE00BK5BQT80&groupField=index&from=search&isin=IE00BK5BQT80&tab=listing

A brókertől pedig függ, hogy ezek közül melyiket tudod elérni.

(#39286) mgoogyi válasza geleati (#39284) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Az eurós és usd-os nem különbözik, csak más pénznemben veszed.
Egy teslát is vehetsz euróban meg dollárban is, attól még ugyanaz az autó.
Ezzel az etf-fel ~50% dollár kitettséged lesz, bármiben is veszed.

(#39287) Arcanus válasza mgoogyi (#39285) üzenetére


Arcanus
aktív tag

Kicsit hülye kérdés lehet, de honnan tudom meg, hogy az RC az Interactive Brokers-en keresztül a Xetra-n vesz ETF-eket?

(#39288) mgoogyi válasza Arcanus (#39287) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Onnan, hogy ők maguk leírják:
https://randomcapital.hu/uploads/PDF/uzletszabalyzat/29_melleklet__Kockazatfeltaro_nyilatkozat_kulfoldi_reszveny_kereskedeshez.pdf

"Végrehajtási hely
A jelen dokumentum aláírójaként elfogadom, hogy a Random Capital Zrt. külföldi értékpapír –
kereskedelmi szolgáltatásában a külföldi tőkepiaci instrumentumokra vonatkozó megbízásokat az Interactive Brokers végrehajtási partnerrel teljesíti. A külföldi értékpapír kereskedelmi ügyleteim teljesítése kizárólag az Interactive Brokers végrehajtási partnerrel történik."

(#39289) aujjobba válasza Arcanus (#39287) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem olvastad el a felteteleket, mielott elfogadtad?
:DD
[link]

(#39290) Bocizozz83


Bocizozz83
tag

Válaszolt a RC , beérkezett az utalásom, de csak akkor látom majd ha 25 ezer forint értékű devizával aktíválom a tbsz számlát. Köszi mindenkinek a segítséget!

Komplett gép szabadulna nem komplett gazdájától!

(#39291) vnorbi


vnorbi
aktív tag

Kicsit megint bővült a Vanguard UCITS ETF-einek köre. Két hete már van osztalék-visszaforgató S&P 500-as ETF-ük a Xetrán.

Ha valakinek ez az index szimpatikus, akkor az iShares-ével azonos költség mellett (TER: 0,07%) lehet tartani. A mérete még közepesnek mondható (~240 millió euró), de gondolom, hogy a Vanguard tud elég sok pénzt bevonzani, idővel lesz ez jobb is. Praktikuma még a viszonylag friss ETF-nek, hogy nincs elszállva az egységár (az iShares régi S&P 500-as ETF-éből ~310 euróba kerül egy darab, ebből meg ~55 euró).

RC-nél indítottam egy kérést a felvételére, de ahogy nézem, az Interactive Brokers-nél nincs még Xetrás listázása, úgyhogy lehet, lesz még ott is egy köröm, vagy ha szerencsém van, most intézi az egészet az RC.

(#39292) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

(#39293) emvy válasza Kobe (#39279) üzenetére


emvy
nagyúr

Hat épp ez az, h úgy tűnik, hogy az olaj nem fog elfogyni, mert ha elfogy, akkor mindmeghalunk :)

while (!sleep) sheep++;

(#39294) Kobe válasza emvy (#39293) üzenetére


Kobe
veterán

Ha nem fogy el, epphogy akkor fogunk mind megdogleni.

(#39295) emvy válasza Kobe (#39294) üzenetére


emvy
nagyúr

Akkor is.

Arra utaltam, hogy jelenlegi ismereteink szerint boven van annyi, hogy ha mind elegetjuk, akkor megsulunk. Szoval jobb lenne lent hagyni.

while (!sleep) sheep++;

(#39296) Lex Icon válasza emvy (#39295) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Nem csak elégetni lehet az olajat. Műanyagot is lehet belőle gyártani, amit újra lehetne hasznosítani 100%-ban is.
De nem éri meg. :U
Majd ha jó drága lesz, vagy sűrűn hullanak az emberek a mérgezett levegőtől, víztől, kajától,... :W

(#39297) Met


Met
nagyúr

Államkincstárnál mi most a BB állampapír?
Volt a PMÁP(+?), tavaly jött a MÁP+(vagy MÁK+?)
Ilyesmire gondolok. :B

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#39298) UberMutant válasza Met (#39297) üzenetére


UberMutant
őstag

ez a kettő van ami értelmezhető. + az eurós.
PMÁP, MÁP+,P€MÁP

(#39299) Mercutio_ válasza VirsLee (#39243) üzenetére


Mercutio_
félisten

Úgy nehéz, ha te döntöd el mi "szakmai alap" ;]

Onnan indult a dolog, hogy szerinted "nem szívta meg senki", én meg konkrétan leírtam, hogy a visszalépők rosszabbul jártak végül mint akik maradtak.

Vagy ezt mivel tudod cáfolni?

Az, hogy az addigi rendszer mennyire volt fenntartható, milyen egyéb megoldások lehettek volna, hogyan lehetett volna öngondoskodásra szoktatni a lakosságot, nem képezi jelen thread témáját :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#39300) Met válasza UberMutant (#39298) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi!

Az eurós tőke garantált? Vagy hogy működik?
Hogy követi az árfolyam ingadozást? Az "nem érdekel" ha nem fizet kamatot de a tőke megmaradjon.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.