Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38301) Kukipapa_rr válasza Kobe (#38299) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

Csak ptt vesztettek min. 3-400mrdot a lenyult lovebol..... Ezzel meddig lehetett volna mukodtetni es potolni a rendszert?
3-400 milliárdból?

Ez kb. 1 hónap nyugdíjkiadása ma.

(#38302) Kobe válasza Kukipapa_rr (#38301) üzenetére


Kobe
veterán

A hiany potlasara gondolok.
Nyilvan nem 100% hiannyal operal a nyugdijkassza, havi par milliarddal kell kipotolni, abbol a 3-400bol ami a tozsden elfolyt, siman nyerhettek volna 2-3 evet

(#38303) Golyobis válasza Kobe (#38302) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Van valami mód hogy az ember kiderítse hogy egy rt-nek kik a tulajdonosai? Valami nyilvánosság által is hozzáférhető, hiteles forrásra gondolok.

Szerk: kérdés nem csak neked címezve, bocsánat. Ezt utólag nem tudom javítani.

[ Szerkesztve ]

(#38304) Lex Icon válasza Golyobis (#38303) üzenetére


Lex Icon
senior tag

E-cégjegyzék.
Elég idegesítő, hogy közlekedési lámpákat, buszokat, kirakatokat kell keresni, de működik.

[ Szerkesztve ]

(#38305) Golyobis válasza Lex Icon (#38304) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Kösz, de nem írják hogy a tulajdonosi eloszlást is közölnék.
Futottam pár kört, szerencsére nekem csak X-elni kellett hogy nem vagyok robot.

(#38306) Lex Icon válasza Golyobis (#38305) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Zrt vagy Nyrt?

(#38307) Golyobis válasza Lex Icon (#38306) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Zrt., az MNB-ről van szó.
Az alapító okiratban közben megtaláltam amit kerestem.

(#38308) Lex Icon válasza Golyobis (#38307) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ezt akár egy Wiki oldalon is megtalálod és az MNB nem egy hagyományos Rt.

(#38309) Kukipapa_rr válasza Kobe (#38302) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

Már 2009-ben 354 milliárd volt a nyugdíjkassza hiánya a magánnyugdíjpénztárak miatt.

https://nyugdijmaskeppen.hu/magannyugdijpenztar-manyup/

Ezzel az egésszel véleményem szerint jól a kötelező befizetésre ráépülő, akár 5%-os működési költséget felszámoló pénztárak jártak. Hiszen melyik profit lehet jobb a garantáltnál?

(#38310) Golyobis válasza Lex Icon (#38308) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Hivatalos forrás kellett.

(#38311) Lex Icon válasza Golyobis (#38310) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Hova, mihez? :F

(#38312) Mercutio_ válasza Kukipapa_rr (#38309) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezt a manyup vonalat ne szedjük elő újra! :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#38313) Bestspiler7


Bestspiler7
tag

Ha állampapirt veszek bankkártyával, akkor annak van egyébb díja a bankom felöl? (kb 12 millió, Erste)
Vagy inkább vegyek kisebb részekben?

(#38314) mgoogyi válasza Kukipapa_rr (#38309) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

"akár 5%-os működési költséget felszámoló pénztárak"
A befizetésből levont sávos költségekre gondolsz?
Mert a vagyonarányos működési költségük sokkal alacsonyabb.

(#38315) mgoogyi válasza Bestspiler7 (#38313) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Ha a bankod von le a kártyás vásárlosodra (amin meglepődnék).
Nem láttam még ilyet, de te ismered milyen számlacsomagod van.

(#38316) Stanlee


Stanlee
őstag

Tapasztalat webkincstarral: sajnos meg kellett szuntetnem a webkincstaron levo megtakaritasokat. Az egyiket mult het csutortokon delutan negyed ot korul adtam el, masnap reggel 9 orakor megerkezett a penz. A masikat ma reggel 10:50-kor adtam el, meglepetesre mar fel egy korul meg is erkezett, szoval gyorsan utalnak.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#38317) emvy válasza Stanlee (#28086) üzenetére


emvy
nagyúr

hat en vettem...

while (!sleep) sheep++;

(#38318) Kobe válasza emvy (#38317) üzenetére


Kobe
veterán

Szinten betaraztam belole meg korabban, neztem is ma h wtf
Pedig earning csak kpvi honapban lesz publikalva

(#38319) emvy válasza Kobe (#38318) üzenetére


emvy
nagyúr

majd akkor bezuhan :)

while (!sleep) sheep++;

(#38320) Golyobis válasza Lex Icon (#38311) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Egy összeesküvés elmélet szerint minden jegybank magántulajdonban van, ennek akartam utánanézni. Semmit sem találtam ami ezt alátámasztaná...

(#38321) Lex Icon válasza Golyobis (#38320) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Hűha. Gondolod, hogy ha ez titok lenne, akkor egy cégnyilvántartásban megtalálnád?
Ez egy elég béna összeesküvés elmélet.

(#38322) torma99 válasza Golyobis (#38320) üzenetére


torma99
aktív tag

Szerintem ez abból ered, hogy a Fed(ek)ben a bankoknak tulajdonrészük van. Ugyanakkor ez becsapós, mert nem gyakorolják a tulajdonjogukat, csak felveszik a kötelezően nekik járó profitot. De a Fedet az elnök által kinevezett kormányzótanács irányítja.

(#38323) #95561216 válasza Kobe (#38296) üzenetére


#95561216
törölt tag

Mondjuk pont nem érdekel az átlagnyugdíj, ha továbbra is a fizetésekhez lesz arányos. Márpedig a politikusok nem fogják elcseszni a saját nyugdíjukat, szóval erre mérget vehetsz.

Sok riogatónak érdeke, hogy minél többet takaríts meg olyan termékekben, amit árulnak. Teljesen irreális elgondolás, hogy a 30-as, 40-es évek fizetésére lőnek a nyugdíjnál. Ugyan várhatóan bejönnek a gyógyszerek, de kiesik a lakáshitel, gyereknevelés költsége, és akkor még azt sem nézik, hogy sokan a fizetésük több mint felét megtakarítják. Mégis azzal számolnak, hogy a mostani fizetésük reálértékét kapják nyugdíjasként. Aztán persze, hogy olyan számok jönnek ki, hogy mindenki hátast dob.

(#38324) Golyobis válasza torma99 (#38322) üzenetére


Golyobis
aktív tag

"csak felveszik a kötelezően nekik járó profitot." :D

A fedre talán igaz hogy magántulajdonban van (ha bankokon keresztül közvetve is), de az Amerika, és Amerika egyfajta romlott hely. Kérdés az volt hogy a világban máshol is hasonló-e a helyzet, de erre nem találtam semmi konkrétumot.

Azt hallottam hogy Amerikában minden egy cég: az önkormányzatok, a rendőrség, sőt maga az ország is egy cég, ez lesz a következő összeesküvés elmélet aminek utána nézek.

(#38325) Kobe válasza #95561216 (#38323) üzenetére


Kobe
veterán

Szerintem amikor mar az inflaciohoz sem tudjak felzarkoztatni az eves emelest, akkor az sem garantalt hogy 10-20eves idotavon a fizetesekhez mert aranyositas fenntarthato

(#38326) zharkanyi válasza #95561216 (#38323) üzenetére


zharkanyi
tag

A politikusokat pont nem érdekli mi lesz 20-30-40 év múlva.
Jellemzően 4 évnél nem látnak tovább. Legyen meg a következő választás, aztán csókolom...

(#38327) Eagle16


Eagle16
addikt

Sziasztok! Még egy gyors kérdés. Csütörtökön vettem MÁP+-t, ma jelent meg a webkincstárnál. A piaci értéknél kicsivel kevesebbet látok a befizetett összegnél. Ez a visszaváltási díj miatt van? Tehát ha kamatfizetés utáni időszakban nézek rá, akkor a piaci érték 100% lesz?

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#38328) UberMutant válasza Eagle16 (#38327) üzenetére


UberMutant
őstag

igen, a napi árfolyamba a visszaváltás (meg a kamat is) már bele van kalkulálva.

(#38329) Eagle16 válasza UberMutant (#38328) üzenetére


Eagle16
addikt

Akkor értem, köszönöm!

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#38330)



addikt

Azt honnan lehet tudni, hogy mikor lesz legközelebb PEMÁP és PMÁP jegyzés?
Gondolom fent van valahol, csak béna vagyok és nem találom.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#38331) Lex Icon válasza (#38330) üzenetére


Lex Icon
senior tag

MÁP+-t lehet jegyezni (meg 1MÁP-ot), PEMÁP-ot és PMÁP-ot "simán" lehet venni.

[ Szerkesztve ]

(#38332) válasza Lex Icon (#38331) üzenetére



addikt

Lehet, hogy valamit félreértek, mert csak most kezdtem el ezzel foglalkozni.

De azt hiszem, "simán" venni a már forgalomban lévőket tudom, kamattal módosított értéken. Ha van új sorozat, akkor viszont őket is lehet jegyezni névértéken. Szóval igazából arra lennék kíváncsi, hogy mikor indul új sorozat.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#38333) Lex Icon válasza (#38332) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ja. Figyeld az ÁKK oldalát! De az emelkedő inflációs értékek miatt egyre kevesebb kamatprémiumot fizetnek, így lehet jobban járnál a régebbiekkel, amíg meg nem szüntetik idő előtt, most ősszel is.

[ Szerkesztve ]

(#38334) Fin10 válasza (#38332) üzenetére


Fin10
tag

Miért ragaszkodsz a névértéken vásárláshoz? Nyilván csak arra az időszakra kapsz kamatot, amikor te vagy a papír tulajdonosa. Itt semmi hátránya nincs, ha nem jegyzed, hanem veszed.

(#38335)



addikt

Az túlzás, hogy ragaszkodom, épp azért akartam tudni, hogy ha 1-2 héten belül lesz új, akkor megvárom. Ha csak fél év múlva, akkor nyilván nem. Mivel eddig nem követtem az állampapírokat, így nagyságrendileg sem tudom, hogy kb milyen gyakoriak ezek.

köszi a válaszokat!

Különösebb oka nincs amúgy. Csak az "új autó illat" miatt, meg gondolom az enyhén autista énem szereti a kerek számokat. :)

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#38336) Lex Icon válasza (#38335) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Vegyél MÁP+-t kerek összegért. ;)

(#38337) djbahool


djbahool
senior tag

Hello,
Aki benne van jobban a Crypto és/vagy részvény adás-vételben, dobna egy pü-t.
THX

(#38338) steevo0 válasza djbahool (#38337) üzenetére


steevo0
tag

Ez mehetne nyilvánosan is, ha nem túl privát. Csak okulás képpen. 🙂

(#38339) djbahool válasza steevo0 (#38338) üzenetére


djbahool
senior tag

Nem túl privát, jogos...
Szóval Fintech cégeken keresztül bonyolított deviza, kriptodeviza vagy részvény adás-vétel által keletkezett jövedelem gondolom adóköteles.
- Mind, az itt felsoroltakból, vagy csak a részvény?
- Mekkora összeg felett adóköteles?
- 15% SZJA vagy más is?
Honnan lehet tudni, hogy épp nyereséggel vettem-e vissza pl.egy EURO-t vagy veszteséggel?

(#38340) Kobe válasza djbahool (#38339) üzenetére


Kobe
veterán

Ha a revolutra gondolsz akkor a revolutnal a Trading szamla megnyitasakor automstikusan nyitnak neked egy W8-BEN urlapot is, a regisztralt cimadataiddal
Ez csak arra jo, hogy a US reszvenyek utan kapott osztalekbol nem-US lakoskent ne a 30% forrasadot, hanem a -15% kedvezmenyas kulccsal vonjanak le toled
A 15% forrasadot amugy intezi a revolut neked, annak a bevallasaval nem kell veszodni

A tobbit - SZJA - pedig a NAV fele onbevallassal kell intezned adobevallaskor

Crypto sztem nem adokoteles, legalabbis arra nincs egyertelmu magyar allasfoglalas jogi oldalrol hogy minek minosul

[ Szerkesztve ]

(#38341) r859


r859
csendes tag

Van tapasztalat arról, hogy ügyfélkapun keresztül inditott MÁK értékpapírszámla nyitásnak mennyi az átfutási ideje? Nem túl bőbeszédűen csak annyiról írnak, hogy több nap is lehet. Én most tartok 6 munkanapnál, aminél persze lehet, hogy még korai reménykedni.

(#38342) emvy válasza Kobe (#38340) üzenetére


emvy
nagyúr

Termeszetesen a crypto is adokoteles, mint minden jovedelem, kiveve, ha valahol mashol mar leadoztad es/vagy van valami explicit szabaly arra, h nem adokoteles.

Peldaul az ISA (angol specialitas) nem adokoteles.

while (!sleep) sheep++;

(#38343) vnorbi válasza r859 (#38341) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Minimum egy hét, de volt, akinek egy hónapig tartott.

(#38344) kovisoft válasza emvy (#38342) üzenetére


kovisoft
őstag

Így van, adóköteles, mert ún. "nem ellenőrzött tőkepiaci ügylet" (szemben mondjuk a normál deviza adásvételből származó jövedelemmel). Ráadásul a részvényekkel ellentétben azt hiszem nem is lehet a korábbi évek veszteségeivel csökkenteni az aktuális nyereséget.

(#38345) Kobe válasza emvy (#38342) üzenetére


Kobe
veterán

Az OK, csak magyar adobevallasba ezt hol tunteted fel, helyesen?
Mivel nincs semmilyen jogi allasfoglalas rola, ezert csak egyeb jovedelemkent tudod beirni, ami 30% ado a szokasos SZJA helyett....US-ben a btc futures miatt mar asszem elfogadtak penzugyi termekkent igy azok az elvonasok ervenyesek ra.
Igazabol idehaza talalgatas miatt mindenkepp szarul jon ki vele az ember: vagy beirja egyebre es 2x annyi sarcot fizet, vagy beirja arfolyamnyeresegre es megbaccak erte egy ellenorzesen....

[ Szerkesztve ]

(#38346) vzozo válasza Kobe (#38345) üzenetére


vzozo
senior tag

Ugye a topiktársnak itt azt a kérdést kell feltennie, hogy elég okosnak érzi-e magát egy adócsaláshoz? És hogy a következő 5 évben is okosnak fogja-e magát érezni, amikor esetleg az xy szolgáltató leadja a drótot a magyar adóhivatalnak?

Minden bevétel adóköteles, hacsak nem valami erre specializálódott karib tengeri szigeten élsz.

Az meg, hogy 15 vagy 30... Örüljön neki, hogy nyereséget ért el, mert veszteségre nyilván nem kell adózni...

(#38347) djbahool


djbahool
senior tag

És van valami limit?
Úgy értem, ha pl. egy év alatt csak 50000 Ft-ot "nyerészkedtem", akkor annak is be kell fizetni az 15%-át?

Megy milyen USD/HUF árfolyammal kell számolni beválláskor a nyereséget?

[ Szerkesztve ]

(#38348) kovisoft válasza Kobe (#38345) üzenetére


kovisoft
őstag

Az egyéb jövedelem is 15%.

(#38349) Kobe válasza vzozo (#38346) üzenetére


Kobe
veterán

Azert erzed annak a visszassagat, hogy egy 10+ eves termek jogi besorolasat nem sikerult 10 ev alatt lerendezniuk, es emiatt az adozo meg csokoljon is kezet a tekintetes hatosagnak, hogy 2x annyit fizethet...
Csomo gyakorlat van, europaban is. Ha gyors megoldas kell, akkor siman ctrl c + ctrl v lenne....

(#38350) Kobe válasza kovisoft (#38348) üzenetére


Kobe
veterán

Deloitte 1-2 eves allasfoglalasa szerint 30%, egyeb jovedelem.
Azota valtozott kicsit a dolog: btc bazis tavalyi elemzese 15%+19.5% Szja + szochot ir, maganszemelykent realizalt nyeresegre

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.