Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39551) mgoogyi válasza zharkanyi (#39547) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Én ezt úgy kezelem, hogyha most veszel, az jobb, mintha egy hónapja tetted volna.
Nem kell eltalálni az alját, csak tartani hosszú távon.

(#39552) emvy válasza Ixion77 (#39548) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha saccolni kellene, akkor most azt mondanám, h csúcshoz képest -35% lesz. :)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#39553) Stanlee válasza Oppenheimer (#39550) üzenetére


Stanlee
őstag

Kell a vasarlo, nem baj az ha jonnek. Majd felvesz Nemetorszag megint 2-3 millio fogyasztot. Lehet nekik epiteni hazakat, fizetni a segelyt, tovabbi iparagak alakulnak majd ki, amiket most allami tamogatasban nem lehet reszesiteni, de menekultre meg lehet kolteni szamolatlanul a penzt. En erre mar csak igy nezek.

Itt a szomszed utcaban az egyik telekre belebegtettek, hogy epitenek egy 150 ferohelyes menekultszallot, ahogy kiderult nagyjabol 20%-kal olcsobban gombamodjara megjelentek az eladasra varo hazak. Abban a 2-3 utcaban szerintem eleg gyorsan elegettek legalabb 10-20 millio euro ingatlanvagyont, mert hogy oda mar csak a menekultszallo bearazasaval fog barki is bekoltozni. Egeszsegukre.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#39554) concret_hp válasza emvy (#39552) üzenetére


concret_hp
addikt

akkor zarasra meglehet a fele :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#39555) Ixion77 válasza Lex Icon (#39542) üzenetére


Ixion77
őstag

Nahát, csak most vettem észre hogy belém lett kötve....

Jaj. Oppenheimer a tőzsdén folyó "vérre gondolt", szerintem.

Nyilvánvalóan. Én is. Az "amikor vér folyik az utcán" meglehetősen közismert kifejezés tőzsdei körökben.

A hivatalos szervek szerintem nem osztják a járványokra vonatkozó stratégiai elveidet. Olyan nem lesz, hogy mindent elengednek, mert úgyis mindegy. Ha kell országos szintű karantént is meg tudnak oldani kijárási tilalommal és katonasággal, rendvédelmi erőkkel, ahogy Kínában is csinálták. A bolygó ezen felén a demokrácia "szentsége" miatt nem lépnek ilyen határozottan fel.

Mindegy, hogy miért nem teszik, a lényeg hogy nem teszik. Az én meglátásom szerint azért nem azért nem teszik, mert a demokrácia szent, hanem mert egy bizonyos szintű fertőzöttségi szint után már többet ártana mint használna. Alias "már úgyis mindegy".

A világméretű magas halálozási vírusjárványról linkelhetnél valami hivatalosat, mert úgy tudom, a gyilkos, erős vírusok pont azért nem tudnak elterjedni, mert a túl rövid lappangási idejük miatt nem "jutnak messzire".

Ez jó lesz?
Talán azt is el tudod fogadni, hogy
ad 1) ha egy ilyen létezik a természetben, valószínűleg több is lehet
ad 2) nem feltétlen ismerjük még minden vírusok legrosszabbikát.

Szóval a saját anyagi érdekeid miatt nem kellene fokozni a pánikot még ily' kis méretben se! :U

Azt még te sem gondolhatod komolyan hogy egy világvégi ország IT oldalának alig olvasott fórumán megosztott bármilyen véleményem fogja a pánikot úgy befolyásolni, hogy az érdemi hatással legyen az tőzsdepiacra, és azon keresztül az anyagi érdekeimre!

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#39556) Lex Icon válasza Ixion77 (#39555) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ez jó lesz?

Nem, nem lesz jó. Világméretű vagy legalább jelentős méretűről beszélek. Az ebola sose tudott nagyobb területű járványt okozni.

Talán azt is el tudod fogadni, hogy
ad 1) ha egy ilyen létezik a természetben, valószínűleg több is lehet
ad 2) nem feltétlen ismerjük még minden vírusok legrosszabbikát.

Bocs, de csak saját logikádból beszélsz, ami hibás, mert nem ismered a vírusok terjedésének szabályait. Én se vagyok virológus, de utánajártam könyvekben, neten (nem most), hogy milyen vírusok okozhatnak világméretű járványt és milyenek nem. Nem csak véletlen, hogy pont a "gyengébb" vírusok (nátha, influenza,...) tud világméretű járványokat okozni és nem a "keményvonalasok". De nem akarok sokat offolni, ha érdekel utánanézel, csak engem zavart, hogy valótlan dolgokat feltételezel.
Pánikkeltéshez meg nem kell Trumpnak lenni. Kis ország, kis pánik. :P

(#39557) torma99 válasza Lex Icon (#39556) üzenetére


torma99
aktív tag

A pestis és a kolera ezek szerint nem számított erősnek? Tudom, hogy mindkettőt baktérium okozza.

(#39558) Lex Icon válasza torma99 (#39557) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ma már nem számít erősnek, mivel bacikra van ellenszer/oltás.
A mai egészségügyi, orvosi felkészültség sokkal jobb.
Viszont a globalizáció, utazás, túlnépesedés,... miatt más problémák adódnak.
Ha valakit érdekel, hogy miben, mikor, hol, mennyien haltak meg, itt van egy jó kis lista, lehet tanulmányozni.
Részemről befejezném a virológiai megbeszélést, pont elég topikban megy a "diskurzus". Inkább a befektetésekre koncentráljunk, van azzal is elég gond mostanában. :)

[ Szerkesztve ]

(#39559) ádika86


ádika86
aktív tag

Sziasztok! Arrol esetleg erdeklodhetek milyen platformon vasaroltok reszvenyeket? :) En nem hiszem, hogy barmi ilyesmibe fogok, csak erdekes :)

Predator G3-571-77QK

(#39560) Lex Icon válasza ádika86 (#39559) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Mi értesz platformon? A HW-t, a SW-t vagy a brókercéget?

En nem hiszem, hogy barmi ilyesmibe fogok, csak erdekes

Pedig nem olyan veszélyes, mint azt próbálják elhitetni pl. a filmek. :K

(#39561) ádika86 válasza Lex Icon (#39560) üzenetére


ádika86
aktív tag

Na igen, de altalaban a hozza nem ertok buknak nagyot :D Softwarre gondolok :) En csak a Revolut tradingjet ismerem :D

Predator G3-571-77QK

(#39562) Lex Icon válasza ádika86 (#39561) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Én elsődlegesen a Random Capital webes felületét használom (Netboon, van demó is, ki lehet próbálni). RC kereskedési felületek.
Az árfolyamokat viszont a TradingView-n nézem, elemzem,... mert nagyon jó a felülete.

Na igen, de altalaban a hozza nem ertok buknak nagyot

Unit linkeddel is lehet nagyot bukni, meg bef. alapokkal is. :D
Az ETF-ek nagyon leegyszerűsítik a kezdők dolgát és olcsón elérhető.
Pár órás ismerkedés megéri azt hogy tudod mit kezdj a pénzeddel.
Nem a napi kereskedésre gondolok.

(#39563) atee_13


atee_13
őstag

Üdv!

morningstaron meg tudom nézni valahol, hogy meddig kell megvenni a részvényt, hogy jogosult legyek a következő osztalékfizetésre?

(#39564) Oppenheimer válasza atee_13 (#39563) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Olyat keress hogy ex dividend date

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#39565) bencefica13


bencefica13
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék beutalni nagyobb összeget RC-re, de sajnos a bankkártyás feltöltés a revolutnál nagyon limitálva van, gondolom még nem használtam eleget. Esetleg van valakinek tapasztalata, hogy banki utalással mennyi ideig szokott tartani az összeg beérkezése a Revolut-hoz? Illetve gondolom, akkor az első esetben kérni fognak tőlem igazolást a pénz eredetéről, ez nagyon időigényes folyamat?

Szeretném eljuttatni még a jövőhéten az összeget abban az esetben, ha felpattanna a Vanguard FTSE All-World, bár szerintem még nincs vége az esésnek. Viszont így az átutalással nem tudom mennyit kéne várnom, mire ténylegesen el tudom juttatni az összeget az RC-re. Másik megoldásként még a Transferwise-t néztem, de elég magasnak tűnik a díjak, és szerintem nem is jön ki olcsóbban, mintha forintot utalnék be az RC-re és ott váltanék.

Szóval, ha esetleg van valakinek tapasztalata a revolut ezen részével, azt nagyon megköszönném! :R

(#39566) aujjobba válasza bencefica13 (#39565) üzenetére


aujjobba
addikt

Banki utalással nem tudsz forintot juttatni a revolutra.
szerk.: na várj most úgy látom mégis tudsz, viszont ez külföldi swift utalás lesz, nem magyar a számla.

Nem tudom mennyit akarsz befektetni, de gondolom nem keveset, tekintve a RC minimum 6.5€ etf vételi díját.
Például 1500€ esetén az 5€ váltási díj 0,33%-ot tesz ki, nem annyira húsbavágó ez.

[ Szerkesztve ]

(#39567) atee_13 válasza Oppenheimer (#39564) üzenetére


atee_13
őstag

megvan :R :R

(#39568) BÁ Nutrition válasza Oppenheimer (#39564) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

meg ra kell szamolni par napot h teljesuljon tenylegesen a megbizas idoben

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#39569) Stanlee


Stanlee
őstag

Jelen pillanatban nagyon szemezek RBS, RDS.A, HSBC es OXY reszvenyekkel. Mindegyik megfelelo aranyban lett olcso, szerintem RBS es OXY-t veszek jovo heten. Tul sok penzem sajnos nincs...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#39570) Mercutio_ válasza peppe79 (#39549) üzenetére


Mercutio_
félisten

Érdekes módon, mégsem uralkodik el a pánikhangulat, nem veszi fel a teljes lakosság a védőoltást, nem spájzol be vitaminokból, kézfertőtlenítőkből, nem kerüli a közösséget.

Talán mert már ismert a hatásmechanizmusa, lefolyása, van védőoltása, tüneteket enyhítő gyógyszerek, stb.

Pluszbónusz: az influenzának "csak" szövődménye a tüdőgyulladás, míg az új vírus egyből ott támad.

Ami még fentiek hiányán túl aggasztó lehet, ha beigazolódik az a feltételezés, hogy 2 fokozatú a betegség.

OFF vége :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#39571) BÁ Nutrition válasza Stanlee (#39569) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nekem eleg sok celpont van(legalabb 10) de meg nem minden esett eleg sokat sajnos :)
hetfore inkabb emelkedest varok valamennyit, meglatjuk

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#39572) IG55 válasza aujjobba (#38985) üzenetére


IG55
senior tag

Meglévő Babakötvénybe úgy tudok befizetni, hogy pl a Kincstár appban értékpapírt veszek? (jelenleg a 2032/S_BABA elnevezésűt dobja fel egyedüliként) Az nem probléma, hogy ennek a lejárata túlnyúlik azon az évszámon, amelyikben a gyerek betölti a 18. évét, és emiatt kivennénk a pénzt?

(#39573) vzozo válasza BÁ Nutrition (#39571) üzenetére


vzozo
senior tag

Tegnap elég vegyesen zárt USA, igazából én sokkal rosszabbra számítottam, szóval tényleg érdekes, hogy mi vár ránk a következő napokban / hetekben.

Ha most a koronavírus beárazás megvolt, akkor hajrá előre, csak ugye a csordaszellem és a negatív hírek tömkelege nem fog segíteni.

(#39574) emvy válasza vzozo (#39573) üzenetére


emvy
nagyúr

-15% az semmi, ha tényleg globális para lesz. Eleve óriási magasságot ért el a tőzsde az utóbbi hónapokban, ez idáig egy kis korrekció.

while (!sleep) sheep++;

(#39575) BÁ Nutrition válasza vzozo (#39573) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ezt nem hivnam koronavirus bearazasnak, inkabb egy kisebb paniknak, a volumeneket mondjuk nem neztem, de eleg strategiafuggo is kinek mennyire kell figyelni a piacot. ha 10 evekre fektetsz valamibe addig meg jon 2-3 jarvany, valsag, kimdzsong raketakat lo ki japan fole stb

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#39576) aujjobba válasza IG55 (#39572) üzenetére


aujjobba
addikt

Tudsz, és kizárólag azt a sorozatot tudod venni.
Ha csak utalnál be pénzt, akkor is azt vesznek neked belőle.

(#39577) Cpt.Price válasza Stanlee (#39569) üzenetére


Cpt.Price
csendes tag

OXY-t sztem inkább ne.

Buffett-nek eladtak 10 Mrd $-ért 8% hozamú elsőbbségi részvényt, ami ráadásul 62,5$-on átváltható normál részvényre, ha esetleg afölé menne az árfolyam.
Illetve maga a tranzakció is vszeg túlárazott, amire a pénzt költik.
Az elsőbbségi osztalék pedig elviszi majd a free cashlowjuk nagy részét a következő években.
A sima részvényeseknek nem sok marad utána...

https://www.investopedia.com/why-buffett-is-betting-usd10-billion-on-occidental-in-anadarko-bidding-war-4685821

gl&hf

(#39579) Stanlee válasza Cpt.Price (#39577) üzenetére


Stanlee
őstag

koszonom!

@BA Nutrition: leirod, hogy te mivel szemezel?

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#39580) bernel válasza mgoogyi (#39578) üzenetére


bernel
tag

Lustaporttal az a baj, hogy valamiért mindig amerikai ETF-eket ajánlgat (TLT, IEF), és nem veszi figyelembe, hogy az átlag befektető ezeket nem tudja megvenni Európában.

Ha már magyar közönségnek ír, akkor annyit megthetne, hogy olyan ETF-et ajánl, amit itt is meg lehet venni.

(#39581) BÁ Nutrition válasza Stanlee (#39579) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

pl.: BEN, DIS, MCD, KO, PEP, EMN, TROW, PM, MO
mondjuk kapkodni nem fogok azert

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#39582) mgoogyi válasza bernel (#39580) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Már hogyne tudná. Keress rá justetf-en az amcsi államkötvényekre. A nevüket megtalálod az összefoglalóban a kötvény etf-eknél. A tlt a 20+-os.

(#39583) Stanlee válasza BÁ Nutrition (#39581) üzenetére


Stanlee
őstag

MCD, KO, PEP, TROW, PM, MO - ezek is erdekesek.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#39584) bernel válasza mgoogyi (#39582) üzenetére


bernel
tag

Köszi, megnézem. De ugye éppen ez a felvetés, hogy ha magyaroknak ír, akkor praktikusabb lenne, ha eleve itt megvehető ETF-ekből csinálna grafikont, azoknak a teljesítményét tárgyalná, nem olyanokat venne példának, amiket nem lehet megvenni, és keresgélni kell megfelelőt. Szóval írhatná a cikket eleve EU bejegyzésű ETF-ekkel is.

(#39585) mgoogyi válasza bernel (#39584) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Azért csinálja, mert mióta blogol, ugyanazokat a ticker neveket használja, hogy ne legyen kavarodás és ugye nem olyan rég még az amcsi etf-ek is elérhetőek voltak.
Az etf évkönyveiben sorra veszi az összes szerinte értelmes ucits etf-et, köztük a tlt és a többi us etf ucits megfelelőjét.

(#39586) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

USA kötvénypiacon megint invertálódva van a hozamgörbe.

Forrás: [link]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#39587) BÁ Nutrition válasza Stanlee (#39583) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

minel unalmasabb annal jobb

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#39588) Lex Icon válasza Oppenheimer (#39586) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Itt (10Y-2Y) még nincs. Itt (10Y-3M) meg már volt egy kicsit tavaly, most meg annyi sincs. Lehet, ez inkább a mostani tőzsdepánik miatt van. Persze eszkalálódhat innen is. De kell hozzá, hogy jelentősen emelkedjen a mélypontról az 1. görbe.
Inverz hozamgörbe: Nyakunkon a tőzsdei összeomlás az inverz hozamgörbe miatt?

[ Szerkesztve ]

(#39589) Oppenheimer válasza Lex Icon (#39588) üzenetére


Oppenheimer
veterán

3 hónapostól 5 évig minden invertálva van, meg a 6 hónapos a 10 évessel is.

Egyértelmű, hogy a tőzsdéből dőlt a pénz a bond piacra.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#39590) Stanlee válasza BÁ Nutrition (#39587) üzenetére


Stanlee
őstag

Pont igy gondolom en is. Ha meg valami osztalekot is fizet, akkor annak csak orulok...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#39591) erh75


erh75
tag

Ha MÁK-ból vissza szeretnék utalni magamnak (a már beállított saját számlámra ) az díjtalan ?

(#39592) Lex Icon válasza erh75 (#39591) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Igen.
Hirdetmény.

@mgoogyi!
Megtennéd, hogy a fenti linket berakod az Összefoglalóba, mint díjak?
Köszönöm.

(#39593) vnorbi válasza Lex Icon (#39592) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Ez egy kicsit bonyolultabb, a hirdetmények linkje folyamatosan változik (nincs benne következetesség), és nincs olyan link, ami mindig a legfrissebbre mutatna (ami amúgy most ez).

Ha már bekerül az összefoglalóba, akkor a kincstári üzletszabályzat dokumentumainak központi oldala kellene (ez nem szokott változni), ahol ki lehet keresni a legújabb dátum szerinti 2. számú függeléket a díjakért. Időnként ezt érdemes megismételni, mert nemrég kezdték azt a módszert, hogy az üzletszabályzatból nem adnak ki új verziót, viszont a hirdetményeket idő közben cserélgetik. Például a 2019. szeptember 1-től érvényes üzletszabályzathoz tartozó hirdetmény december 12-től volt érvényes, a szeptemberi hirdetményre már nincs is link, pedig volt olyan is (ennek az elérése kivételesen megfejthető a decemberi link alapján próbálgatással).

(#39594) Lex Icon válasza vnorbi (#39593) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Gondolod, hogy aki nem tudja a MÁK oldalán megkeresni a hirdetményt, az majd az általad megadott linken megfogja? Én már annak örülnék, ha a linkre rákattintana. A legjobb az lenne, ha a konkrét értékek benne lennének az összefoglalóban, de nem várható el a topikgazdáktól, hogy még ezt is folyton figyeljék.
Egyébként a hirdetményben csak az értékpapír lista változik, maguk a díjak egyelőre nem. Amúgy se túl bonyolult, mert pár tételt leszámítva minden ingyenes, ami már többször le lett írva a topikba is.
Na, inkább nem folytatom, mert megint én leszek a rossz, morgós,...

[ Szerkesztve ]

(#39595) mgoogyi válasza Lex Icon (#39592) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Kész.
Ha nagy változás lesz, majd frissítem.

[ Szerkesztve ]

(#39596) Lex Icon válasza mgoogyi (#39595) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Gyors vagy, pedig csiga a "jeled" :D .

(#39597) vnorbi válasza Lex Icon (#39594) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Az államkincstár oldalán szerintem kifejezetten nehéz elnavigálni már a hivatkozott aloldalra is, ha valaki először téved oda, és még onnan sem feltétlenül könnyű kitalálni, hogy díjjegyzékért a hirdetményt kell megnézni. Sajnos ez most ilyen, talán egy frissítés során majd jobban odafigyelnek, hogy átláthatóbb legyen.

Ha a díjak nem is nagyon változtak mostanában, azért néha jelennek meg fontos kiegészítések a hozzájuk tartozó magyarázatban. Például a tavaly nyári állapot szerint még csak saját magunknak volt illetékmentes a kiutalás, az azóta történt változások következtében meg már ugye bárkinek, és ez a változás a hirdetményben is megjelent.

Mondjuk nem lenne hátrány, amit néhány bank csinál, hogy a dokumentum elejére vagy végére két mondatban összefoglalnák, hogy mi változott az előző verzióhoz képest, mert átfutva tényleg csak annyi látszik gyakran, hogy továbbra is minden 0 forint (közben meg a szövegezés megváltozott).

(#39598) Shade45


Shade45
senior tag

Milyen oldalakon/platformon szoktatok árfolyammozgásokat követni?
Bróker kereskedési oldalán, investing.com-on, stb...

Kinek mi vált be?

(#39599) Lex Icon válasza Shade45 (#39598) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Tradingview. Szuperül paraméterezhető, programozható.

(#39600) Oppenheimer válasza Shade45 (#39598) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Investing.com, csak itt van fent minden ticker ami kell nekem, listázza is őket normálisan az összes tőzsdén, lehet váltogatni. Jó a mobil app, lehet szerkesztgetni kényelmesen a portfóliókat, csinál statisztikákat.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.