Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38501) Kobe válasza Kobe (#38500) üzenetére


Kobe
veterán

574-575....es 2 ora a nyitasig....

(#38502) DanielLong válasza Kobe (#38500) üzenetére


DanielLong
senior tag

A NASDAQ kb 50%-ot ment tavaly, év végén két hónap alatt majdnem 20-at. Szerintem itt nem csak a Tesla van elszállva... Kíváncsi vagyok, mikor lesz egy korrekció megint, mert én ezt az optimizmust nem értem jelenleg.

(#38503) Kobe válasza DanielLong (#38502) üzenetére


Kobe
veterán

A ket honap/20% ehhez kepest egy csiga tempo. Naponta emelkedik 6-7%ot premarket periodusokban + kereskedesi nap is +ban zar, majdnem napi 10% eleg alacsony volumen mellett, mindezt ugy hogy a cybertruck ota olyan bazi nagy hirek nem jottek.
Az earnings publikacio nagy meglepetes lehet, sztem egy elso minimalis negyedev uta rogton egy 400% novekedest vizionalni az EPSben meresz vallalkozas

(#38504) emvy válasza Kobe (#38503) üzenetére


emvy
nagyúr

Viszont azert a masik oldalon meg az van, hogy 4 eve oldalazik a reszveny ugy, hogy a ceg kozben sokszorosara nott (termelesben). Nehez kerdes. :)

> Majd lejjebb bevasarolok.

Hat en meg ezt nem akarom megkockaztatni -- nem hiszek abban, hogy ennyire jol tudnek idoziteni. 450 korul nagyon ram jott az eladhatnek, de vegulis jatekpenz van benne, ha nagyon bedurran, majd veszek belole par Cybertruckot, ugyis az az almom, hogy igazi ferfikent azzal parkoljunk majd be az ovi ele a gyerekkel :DDD, lehetoleg ugy, h parom egy Cybertruckkal az egyik helyre, en meg a masikkal moge :DDD

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#38505) Kobe válasza emvy (#38504) üzenetére


Kobe
veterán

A tesla sem 1 het alatt epitette fel a kapacitast, az arnak sem ekkora hobelebanccal kell lekovetnie :)

Altalaban hireket nem, csak a chartot nezem 1-1 dontesnel, es most az tunik okosabbnak ha a choo choo trainbol tobb kevesebb alapon kimarad az ember, foleg ha mar igy is 5x megverte ket het alatt az allampapir egyeves hozamat
A hosszutavu trend mindenkepp felfele mutat, de mostani szemmel is valahol 300 feletti szintnel lenne egeszseges utemu, meg a 400 is kilog belole

(#38506) Watt25


Watt25
veterán

Én csak Revolut-tal kezdtem bele ebbe a dologba, nem is értek hozzá, csak játékpénzzel szórakozok én is. De most így 15 perccel nyitás előtt ránéztem az árfolyamra és emiatt gondoltam, most már utánanézek, hogy ez mennyire normális. Ezért elolvastam itt a mai hozzászólásokat... És hogy, hogy nem, a Tesla árfolyam a téma itt is... Tehát jól érzem, hogy itt valami nem stimmel, igaz? :)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#38507) #95561216


#95561216
törölt tag

Tesla jelenlegi termelésének töredékével, folyamatos negatív cash-flowal és kvázi csődveszéllyel volt éveken át 250 körül. Ehhez képest most már pénzt termelnek, úgy gyárat nyitottak Kínában, ami az ott eladott autókon megdobja a marzsot, közben a többi autógyártól az a hír, hogy csökken a termelés, és messze vannak a co2 kvóták teljesítésétől, milliárd eurós büntetési tételek repkednek. Emellett az egyik leginkább shortolt részvény volt, ha az új hírek miatt ezt sokan feladják, az komoly keresletet generál. Ha ez kifut, akkor azért várható egy szemmel látható korrekció.

[ Szerkesztve ]

(#38508) emvy válasza Kobe (#38505) üzenetére


emvy
nagyúr

> Altalaban hireket nem, csak a chartot nezem 1-1 dontesnel

Ja, en pont az ellenkezokeppen mukodom

Egyebkent most inkabb arra tippelnek, h valami intezmenyi befektetok kattantak ra, majd kiderul.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#38509) Kobe válasza emvy (#38508) üzenetére


Kobe
veterán

Biztos hogy nem

Nezd meg nasdaqon a real time volumeneket. 1-100 reszveny kozotti kis halak toljak -> hype
Amint a nagyobb es tudatosabb intezmenyi befektetok kapnak egy olyan jelzest ami nem a kishalak optimizmusaval egyeniranyu, bereccsentik az egeszet

(#38510) emvy válasza Kobe (#38509) üzenetére


emvy
nagyúr

> Nezd meg nasdaqon a real time volumeneket. 1-100 reszveny kozotti kis halak toljak

tejoeg

real-time volume-ot nezni weben?

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#38511) Kobe válasza emvy (#38510) üzenetére


Kobe
veterán

En hol irtam, hogy weben? :)
Szerintem sehol....
Nezheted a honlapon is, vagy kliensben direkt, tradingview vagy ninjatraderen is, mindenhol latszik az order book

(#38512) vnorbi válasza Kobe (#38509) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Amióta van high frequency trading, meg szinte végtelenféle megbízási típus, ezekből az adatokból túl sok következtetést nem érdemes levonni. Lehet, hogy igazad van, de lehet, hogy egy intézményi befektető iceberg orderének darabonkénti teljesülését/ajánlatait látod kis részletekben...

[ Szerkesztve ]

(#38513) emvy válasza Kobe (#38511) üzenetére


emvy
nagyúr

Azt akartam jelezni, hogy szemmel nezegetni az order bookot talan 30 eve volt hasznos, de azota nem.

while (!sleep) sheep++;

(#38514) zsero


zsero
aktív tag

Sziasztok, a 15+ ill. 25+ éves EUR kötvények hihetetlenül emelkednek a napokban, a tavalyi mínuszok után. YTD 3.6% csupán 3 hét alatt. Az egyetlen problémám hogy nem tudom mitől van az egész! Így nem szeretnék befektetni, ti tudjátok miért lehet?

Pl Xtrackers Eurozone Government Bond 25 UCITS ETF 1C [link]

(#38515) mgoogyi válasza zsero (#38514) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Kamatot csökkentettek, amivel ellentétesen mozog a kötvényárfolyam.
Ha pl. a francia 30 éves kötvényre 1 hete még 2%-ot kaptál, most pedig már csak 1%-ot adnak, akkor a 2%-os kötvény árfolyama durván emelkedik (és minden más hasonló futamidejű francia kötvényé).
Minél nagyobb durációjú, annál erősebb ez a hatás.
Egy 30 éves kötvénynél kb 0.15%-os kamatcsökkenésnél nő durván 3.5%-ot az árfolyam.
https://www.thecalculator.co/finance/Bond-Price-Calculator-606.html

Miért szeretnél ebbe fektetni?

(#38516) zsero válasza mgoogyi (#38515) üzenetére


zsero
aktív tag

Egyelőre csak követem a kötvényeket, és ameddig negatívak addig egyikbe sem szeretnék fektetni. Így vettem észre hogy ezek nagyon megugrottak. Azt hittem Európában már nem lehet csökkenteni, hiszen így is negatívak.

Ezek szerint ezeknek az emelkedése nem lehet hosszú távú, ha növelni fognak mindegyik esik majd?

Kötvényből mi ajánlható egyáltalán? Bogle wiki ezt írja: https://www.bogleheads.org/wiki/Template:Accumulating_portfolio

iShares Global Aggregate Bd ETF EUR Hedged Acc
IE00BDBRDM35 USD
és
Vanguard Global Aggregate Bd ETF EUR Hedged Acc
IE00BG47KH54 USD

Ezek most ici picit hoznak, de talán több mint egy PEMÁK lenne, nem?

(#38517) Stanlee válasza mgoogyi (#38515) üzenetére


Stanlee
őstag

Be lehetne tenni az osszefoglaloba is ezt az infot? Nem mindenki tudja sajnos, hogy a kamat es a kotvenyarfolyam kozott ellentetes osszefugges van.

Persze jo, hogy forumtars kerdez, mielott rossz kovetkezteteseket vonna le.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#38518) erh75 válasza mgoogyi (#38485) üzenetére


erh75
tag

Ez az etf szerinted elérhető a kbc-nél ? mert én nem találom:
iShares S&P 500 Growth ETF (IVW)

(#38519) mgoogyi válasza Stanlee (#38517) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Szerintem van benne róla szó a kötvény etf résznél. :)
Kiegészítsem még valamivel?

[ Szerkesztve ]

(#38520) mgoogyi válasza erh75 (#38518) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

(#38521) erh75


erh75
tag

Köszönöm , most már így értem.

(#38522) mgoogyi válasza zsero (#38516) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Csökkenteni mindig lehet.

"Ezek szerint ezeknek az emelkedése nem lehet hosszú távú,"
De lehet, ha csökkentgetnek.

"ha növelni fognak mindegyik esik majd?"
Ha a németek emelnek, akkor a német kötvények esni fognak.

"Ezek most ici picit hoznak, de talán több mint egy PEMÁK lenne, nem?"
Azt nem lehet megmondani előre. A kötvény ETF hozama két dologtól függ:
- kamatok
- a kötvények árfolyamváltozása

A Bogle portfólióban nem azért van ilyen kötvény etf, mert lenyomhatja a PEMÁK-ot hozamban, hanem mert ez várhatóan nem veszít az értékéből egy válságnál és ennek az eladásából tudsz majd venni olcsón részvény etf-et. Értékmegőrző szerepe van, mert biztonságosnak számít.

Ha csak önmagában keresel rövid távra valami kötvény etf-et, ami hozhat érdemi pénzt, akkor rövid lejáratú vállalati kötvény etf-ek között nézz szét.
Pl: iShares USD Short Duration High Yield Corporate Bond UCITS ETF
ISIN: IE00BCRY6003
Ezzel olyan évi 4 és 5% között kaphatsz a következő 2-3 évre nézve, ha nem történik valami drasztikus a mögötte lévő vállalatokkal (pl. durván kamatot emelnek vagy csődbe mennek).
Ezért a kockázatért van a magas kamat.

(#38523) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szakik, Pesten metró közelben/nagykörút mentén hol a legjobb most a £ vételi árfolyam?:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#38524) vzozo válasza mgoogyi (#38522) üzenetére


vzozo
senior tag

Ha csak önmagában keresel rövid távra valami kötvény etf-et, ami hozhat érdemi pénzt, akkor rövid lejáratú vállalati kötvény etf-ek között nézz szét.

Van valami okosság arra, hogy a csillió elérhető "corporate bond" ETF-ek közül melyiket érdemes választani, pro/kontra érvek?

https://www.justetf.com/de-en/find-etf.html?query=corporate++bond

Decision paralysist érzek feldezeni magamon minden egyes alkalommal, ha ránézek ezekre. Lehet egyszerűbb lenne ráböknöm random valamire, mintsem túlgondolni. :)

(#38525) mgoogyi válasza vzozo (#38524) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Őszintén fingom sincs. Ha nagyon a rövid távon hozamot akarok dolgon görcsölnék, akkor ahhoz hasonlóból keresnék valamit, mint amit linkeltem.
Azokból is valami nagy fund size-osat.
De ennek azért megvan a maga kockázata.

Amilyen vonalon elindulnák egy erős hasraütés után:
- nagy méret
- Yield To Maturity
- minél kisebb duráció
- minél kisebb költség

De nem véletlen nincsenek használva corporate/high yield/EM kötvény etf-ek portfóliókban.
Ha hozam kell, akkor növeld a részvényarányt. Ha meg nyugalom, akkor meg a megbízható kötvények arányát.

(#38526) Madwe válasza Mercutio_ (#38523) üzenetére


Madwe
nagyúr

Revolut kártyán, majd OTP euro atmben ingyen kivenni a Kálvin / Astoria / Deák egyikéből :D?

(#38527) kovisoft válasza Madwe (#38526) üzenetére


kovisoft
őstag

Az ad ki angol fontot is?

(#38528) vzozo válasza mgoogyi (#38525) üzenetére


vzozo
senior tag

Úgy látom ezt itt kimaxolták, kis esti olvasnivalónak jó lesz: https://old.reddit.com/r/investing/search?q=corporate+bond&restrict_sr=on

(#38529) Stanlee válasza mgoogyi (#38519) üzenetére


Stanlee
őstag

Nekem nem tunt fel, amikor atfutottam, mert az elejen a kotveny alapos reszben vartam volna, hogy errol a temarol lesz szo. Miattam nem kell valtoztatni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#38530) Mercutio_ válasza Madwe (#38526) üzenetére


Mercutio_
félisten

Khm, van 500 £-om, ezért is húztam alá, hogy a legjobb vételi árfolyamot keresem :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#38531) Madwe válasza Mercutio_ (#38530) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ráadásul nem is euro, sorry, leszvott a héten a meló :D

(#38532) SzGee válasza Mercutio_ (#38530) üzenetére


SzGee
aktív tag

nekem van egy fix bevált váltóm a Blahánál ha a körúton elindulsz a Nyugati felé a bal oldalon lesz egy téren, nem tudom pontosan mi a neve, de a környéken ott láttam szinte minden pénznemben a legjobb ajánlatokat

közben kigugliztam
Gold Change Budapest, Erzsébet krt. 8, 1073
a képeken is hosszú sorok állnak előtte, talán nem véletlenül :))

[ Szerkesztve ]

If you leave me, can I come, too?

(#38533) attiati válasza Mercutio_ (#38530) üzenetére


attiati
veterán

Correct change általában jól vált, ha nem a legjobban.
De úgy nézem, hogy most eléggé aszimmetrikus a vételi, eladási jegyzés.
Egyébként ilyen 1 ft árfolyamkülönbségért már elég sokat kell vadászni. Azon markolnál kerek 500 ft-ot egy ilyen mennyiségen.

[ Szerkesztve ]

(#38534) Szmeby válasza mgoogyi (#38522) üzenetére


Szmeby
tag

"A Bogle portfólióban nem azért van ilyen kötvény etf, mert lenyomhatja a PEMÁK-ot hozamban, hanem mert ez várhatóan nem veszít az értékéből egy válságnál és ennek az eladásából tudsz majd venni olcsón részvény etf-et. Értékmegőrző szerepe van, mert biztonságosnak számít."

Egy válságba rendszerint - imho - úgy kerül a fejlett gazdaság, hogy magasan állnak a kamatok. Hogy aztán a kamatcsökkentéssel leheljenek életet a gazdaságba. Mely kamatcsökkentés hatására felértékelődnek a jó kis kötvényeid, amiket tartasz... és valóban, eladod jó pénzért, veszel részvényt, mindenki boldog.

Na de a német hova csökkenti a kamatot? Jön a reci, kamatot hagyják ahol van, mert már így is koppra húzták, az egyszeri befektető meg les, hogy akkor most mi van. Ennyi erővel cash-ben is lehetne pihenni, talán még a hozama is több lesz. :D A német példánál van értelme a kötvény kiegyensúlyozó szerepéről beszélni? Egy reciben talán bevágják -3%-ra az alapkamatot, vagy mi?

(#38535) Stanlee válasza Szmeby (#38534) üzenetére


Stanlee
őstag

Ha recesszio lesz, akkor mindenki fusson amerre lat, de ne varjon megoldast a nemetektol. Mar most negativ kamatok vannak sok banknal nagyobb osszegre, de talan a mult heten olvastam, hogy egy kisebb Volksbank 5000 euro feletti betetre mar negativ kamatot ad, pontositok penzt ker azert, hogy ott tarthassa a delikvens a penzet. A sima kamatok alacsonyabbak, mint az inflacio, szoval alapbol veszit az, aki csak ugy tartogatja a penzet.

Amugy meg a mostani nemet kormanyra jellemzoen adoemelesekkel fogjak kezelni a valsaghelyzetet...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#38536) mgoogyi válasza Szmeby (#38534) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Hát jah, a rák tudja, hogy a németek mit tudnak kezdeni majd ilyen helyzetben.
Egyébként alacsony kamatszintnél erősebb hatású a kiegyensúlyozó szerep:
https://lustaport.wordpress.com/2019/11/22/kotvenykonvexitas/

A hosszú kötvényt nem érzem értelmes befektetésnek önmagában, egyébként meg egy portfóliót mindig egyben kell vizsgálni.

Én ezt a dilemmámat a Global Aggregate Bond etf-fel oldom fel. Az nagyjából maga a kötvénypiac investment grade része.

(#38537) mephisto5


mephisto5
csendes tag

Tavaly december végén NYESZ-en tartott papírokra kaptam 290 Ft osztalékot (mint utólag kiderült, SX5EEX és NDXEX osztalékfizető). Ezt be kell majd vallani/fizetni utána kamatadót vagy van esetleg valami alsó limit, ami alatt nem kell ezzel foglalkozni (pl 1000Ft)?

(#38538) Mercutio_ válasza Stanlee (#38535) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor már"csak" az a kérdés ha recibe' se kötvény se részvény a cash pedig inflálódik ezerrel, akkor mi az ami legalább reálértéken nem csökken :F

Pénzváltós válaszokat mindenkinek köszönöm:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#38539) Stanlee válasza Mercutio_ (#38538) üzenetére


Stanlee
őstag

En recesszioban a megtakaritasaim azonos reszet fogom reszvenyekbe tenni, mint most, sot lehet, hogy novelni fogom az eziranyu megtakaritasokat. Alapvetoen nem izgat, hogy visszaesik a felere barmelyik index, vagy lesznek reszvenyeim, amiknek az erteke csokken.

Szemely szerint preferalom az unalmas energetikai es kozmu reszvenyeket, foleg ha fizetnek valamennyi osztalekot is. Egy recesszioban is lesz szukseg foldgazra, villamos energiara, uzemanyagra, alap kozmuvekre, mint viz es csatorna. Recesszioban a fogyasztast visszaveszik az emberek, de nem az aram vagy futes lesz az elso, aminek a hasznalatat drasztikusan csokkenteni fogjak, hanem nem lesz uj iphone, az auto majd 3-5 evvel tovabb lesz hasznalva, nem megy Bali-ra nyaralni, stb.

A kovetkezo recesszio fajdalmas lesz ossztarsadalmi szinten, de az egyen szintjen en most annyit tudok tenni, hogy diverzifikalt portfoliot epitek fel es nem egy eszkozben tartom az osszes megtakaritast.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#38540) dugynok válasza Stanlee (#38539) üzenetére


dugynok
senior tag

Egyedi részvényekbe vagy etf-be fektetsz, ami közműszolgàltatókat fog össze?

(#38541) Stanlee válasza dugynok (#38540) üzenetére


Stanlee
őstag

Sajat magam valasztok reszvenyeket ezen a teruleten. Az elmult 1 evben tudtam csak elkezdeni felepiteni az egyedi reszvenyeket tartalmazo portfoliot, igy meg sok elem nincs benne.

Random vasarolok, amikor bonusz, osztalek erkezik, vagy felgyulik egy bizonyos osszeg a szamlamon.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#38542) vzozo válasza Stanlee (#38541) üzenetére


vzozo
senior tag

Ha nem titok, főleg, hogy te is a német piacon fektetsz be: miből áll a portfóliód, milyen terveid vannak, hogy látod az egész német gazdaság jövőjét?

Különösen arra tekintettel, hogy össze-vissza ijesztgetnek a "gazdagok" adóztatásáról, tőzsdei forgalom még további megadóztatásáról... Az egész élén a faszkalap "0.0%-os bankbetétben tartom a megtakarításaimat" pénzügyminiszterrel. Ha hazudik, az azért baj, ha igazat mond, akkor meg a hozzá nem értése miatt...

[ Szerkesztve ]

(#38543) mgoogyi válasza Mercutio_ (#38538) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

A rendes cash(usd,chf,stb.) nem inflálódik, hanem inkább deflálódik válság esetén. A legtöbb dologra csökken a kereslet. Gondolom innen jön a válság esetén a "cash is king" mondás.
Stanleevel tudok egyetérteni, legyen egy jól diverzifikált portfóliód, ami semmiben nem túl koncentrált.

(#38544) Mercutio_ válasza mgoogyi (#38543) üzenetére


Mercutio_
félisten

Amit nem értek, hogy ha nyugaton a fejlett világban túl sok a pénz (ami "keresi a helyét") és emiatt csökkennek a betéti kamatok (+ ez a pénz egyre kockázatosabb helyekre áramlik, irreális árfolyamok felé hajt részvényeket) , akkor egy lassuló gazdaság és stagnáló/csökkenő tőzsde idején mitől lesz a cash a király?
Egymáshoz képest lehet stabil marad az árfolyamuk, de a vásárlóerejük nem egységesen csökken a mindenhol növekvő infla miatt?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#38545) Stanlee válasza vzozo (#38542) üzenetére


Stanlee
őstag

Jelenleg tartott reszvenyek:

- Telefonica
- Aareal Bank
- Deutsche Pfandbriefbank
- Pro7Sat1
- freenet
- enagas
- red electrica

Tervezem venni: Shell, bp, engie, veolia, BASF, RBS, Intesa Sanpaolo, kisebb US foldgaz TSO-k.

Amugy Olaf Scholz egy vicc. Ranezel es latod hogy tenyleg a felesege intezi a penzugyeket es csak bankbetetjuk van. Ha lenne esze a penzugyekhez es nem egy szocko lenne, akkor nem vetne ki tranzakcios adot a large cap nemet cegeket vasarlo nemet kisbefektetokre, vagy nem uldozne tuzzel vassal a derivatokat hasznalo embereket.

Alapvetoen a nemetek helyzete a megtakaritasok teruleten szornyu, mivel szeles korben elterjedt az a nezet, hogy aki reszvenyt vesz az nyereszkedik, akinek vallalkozasa van az kizsakmanyol, igy tartsuk a penzt 0%-os bankbetetben vagy toljuk bele a hazvasarlasba es akkor jo polgarok vagyunk. Elobb vagy utobb be kell vezetniuk egy olyan pillert a nyugdijmegtakaritasokba, mint az amerikai 401(k), vagy a mar pedzegetett TBSZ-hez hasonlo szamla, amin ha 5 evnel tovabb tartod a megvett papirt, akkor nem kell adozni a nyereseg utan. Vagy a norveg rendszert kell bevezetni, teljesen mindegy. Hiaba van ma a rürup, ha az allami tamogatast minden evben megeszi a nyugdijbiztosito. Igaz a biztositok pont ezert jo befektetes, mert nyeresegesek :)

Ha jon egy recesszio, akkor biztosan kitalalnak valami pici kamu plusz adot a megtakaritasokra, vagy mint Mo-n az utalasokra. De ez csak az en szubjektiv velemenyem.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#38546) dugynok válasza Stanlee (#38541) üzenetére


dugynok
senior tag

Ilyen összetételű etf-t nem tudsz véletlen?

(#38547) mgoogyi válasza Mercutio_ (#38544) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Szerintem ez a defláció csak a tőzsdepánik idejére igaz. De pont akkor lesznek olcsók a részvények és akkor lehet bevásárolni. És ilyenkor mindenki ragaszkodik a pénzéhez, semmire nem akarnak költeni.
Egyébként meg passz, nem tudom, hogy volt-e valaha ilyen mennyiségi lazítás valamelyik régebbi válság előtt.
2009-ben igaz volt az USA-ra, hogy defláció volt:
https://www.usinflationcalculator.com/inflation/historical-inflation-rates/

"Egymáshoz képest lehet stabil marad az árfolyamuk, de a vásárlóerejük nem egységesen csökken a mindenhol növekvő infla miatt?"
Nem tudom, mennyire voltak stabilak egymáshoz képest. Az infla meg nyilván függ a helyi viszonyoktól.
Az biztos, hogy a CHF vagy USD is a válság környékén felszaladt a forinthoz képes.

A QE miatt igazából 100%-ig nem bízok semmiben, azt csinálom majd áprilistól, amit a Yale Unconventional Success portfólióban csinálnak. Hasonló arányban tartanak inflációkövető meg fixed rate us treasuryket.
Ezt magamnak úgy fordítottam le, hogy tartok PMÁP-ot, mivel az itthoni infláció érint közvetlenül.
És tartok majd Global Aggregate Bond EUR Hedged etf-et, mivel a forinthoz legközelebbi stabil deviza az euró.
Ha a válságban magas lesz az infláció, akkor a PMÁP véd majd valamennyire.
Ha meg defláció lesz meg még extra kamatcsökkentés esetleg, akkor meg a Global Aggregate cucc.
+ még arany etf-et is tartok.

Vajon ezt a mennyiségi lazítással bepumpált pénzt visszaszívják majd valamikor?
Mert ha nem, akkor egyáltalán nem biztos, hogy a részvénypiac túlárazott.

(#38548) mgoogyi válasza dugynok (#38546) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

MSCI World/Europe/stb. energy indexben nem ilyenek vannak?

(#38549) #95561216 válasza Mercutio_ (#38544) üzenetére


#95561216
törölt tag

Honnet jon ez, hogy valsag idejen none az inflacio? Ne keverd ossze az aruhiannyal, mint ami a nemet, magyar hiperinflaciot okozta haboru utan. De "sima" valsagnal inkabb az a jellemzo, hogy termek lenne, csak penz nincs megvenni. Ilyenkor epp azert is csokkentenek kamatot, hogy valahogy inflaciot csiholjanak, kulonben befullad a gazdasag.

(#38550) Stanlee válasza dugynok (#38546) üzenetére


Stanlee
őstag

Erdekes lehet ez az ETF, de ebben csak a BP, Total, Shell, eni, Repsol van benne.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.