Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39451) Kobe


Kobe
veterán

Hat a sajat portfoliom amit dec ota epitgettem es par napja meg 12% pluszban volt eleg szepen nullazodott hozamugyileg kerek 2 nap alatt.... Ez sztem inkabb azt mutatja mennyi a "retail" toke a piacokon, nagyobbak siman kiulik, jellemzoen a kisbefekteto kezdi el nyomogatni a sell gombot amint tema van.
Mondjuk en is elgondolkoztam rajta hogy ha most akarnek plusz penzt beletenni akkor most van itt az alkalom....de ahhoz kicsit egyertelmubb jelzes kene, hogy ez a korrekcio alja

(#39452) Lex Icon válasza Kobe (#39451) üzenetére


Lex Icon
senior tag

egyertelmubb jelzes kene, hogy ez a korrekcio alja

Ilyen nem létezik.
Az emberben genetikailag kódolva van a mohóság, de ezt tudatos gyakorlással kontrollálni lehet és nem a csúcsot és a völgyet akarni, hanem a "lejtő oldalából" kiharapni egy darabot.
Hétfő-kedden sikerült egy saját shorttal 2%-ot nyerni az esésen. Jobb is lett volna, ha pénteken elérem a tőzsde végét, de lemaradtam róla. De így is jobb lett, mint a buy&hold esetén.
Tartalékolok még devizát, hogy ha esik, akkor legyen miből vásárolni. Ha nem esik, de a legutóbbi csúcs alatt sikerül venni, akkor is van egy kis plusz és nem azon fogok sopánkodni, hogy nem találtam el az alját.
Azt is érdemes elfogadni, hogy a legnagyobb guruk se tudnak mindig nyereséges eseteket elérni. A veszteség is hozzátartozik egy sikeres kereskedő/befektető életéhez. Ha most nem sikerült, akkor majd a következő. Lényeg, hogy összességében pozitív legyen az akciók egyenlege.

[ Szerkesztve ]

(#39453) Ixion77 válasza Lex Icon (#39452) üzenetére


Ixion77
őstag

+1

Én mindig a vak majom kísérletre gondolok, amikor érzem hogy elhatalmasodik rajtam a vágy hogy kitaláljam hol az alja, a teteje, vagy merre fog menni bármi.
Mivel nem rendelkezünk se elegendő információval, se kellő méretű feldolgozóképességgel, ezért bármilyen döntést hozunk is, az ekvivalens a vak majom elvű döntéssel.
Én most épp egyszerűsítettem a dolgot: mivel tegnap is és tegnapelőtt is esett, ezért én vettem mindkét nap, olyan dolgokat amik nagyot estek. Ebből persze adódik, hogy a tegnapelőttivel már tegnap bukóba kerültem.
10+ év tőzsdenézegetés után nem hiszek már abban hogy bármilyen stratégia vagy mutató képes megbízhatóan előrejelezni bármit. Belénk van nevelve hogy képesnek kell legyünk megoldani feladatokat, előrejelezni következményeket, de a tőzsde előrejelezhetetlen. Úgy kell felfogni mint a kaszinót: csak játékpénzzel szabad játszani, és ha túlságosan idegesít inkább keresni kell helyette más szórakozást.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#39454) bernel


bernel
tag

Ha külföldi brókerszámlára akarok pénzt utalni, akkor manapság az a legpraktikusabb, hogy nyitok egy revolut számlát, kártyás vásárlással ingyenesen küldöm a forintot (az otp még tudja, tudtommal) majd ott átváltom devizára jó árfolyamon, és végül tőlük ingyenesen kiutalom a brókerhez?

A revolut ilyenkor nem akadályozza valahogy, hogy olcsó pénzváltásra használják őket, és csak átfolyassák rajtuk a pénzt ingyen? Másra nem tervezem használni őket.

(#39455) mgoogyi válasza bernel (#39454) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

2000 font vagy hasonló érték felett 0.5% extra díja van a váltásnak egy 30 napos időablakban asszem.

(#39456) Lex Icon válasza mgoogyi (#39455) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Revolutnál ~5000 GBP, pontosabban 1.850.000,- Ft.
De szerintem a Revolut topikban jobban fognak tudni segíteni neki.

[ Szerkesztve ]

(#39457) bernel válasza Lex Icon (#39456) üzenetére


bernel
tag

Köszi, igen: "Átváltás 30-féle fiat pénznemben havi HUF 1,850,000 összeghatárig, rejtett díjak nélkül."

(#39458) aujjobba válasza zharkanyi (#39449) üzenetére


aujjobba
addikt

Igen ez igaz.
Megvettem most az ETF-bol valamennyit, fizetes utan majd ujra, aztan szepen havonta fogok venni.
Igy talan valamennyire ki is egyensulyozza magat a rossz idozitesek miatti esetleges veszteseg.

(#39459) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Rövid távra (pár év) MÁP+ jó még vagy megugrott infláció miatt inkább PMÁP?
Utóbbit is államkincstárban jegyzem mint a máp+-t?
Ezen kettő esetben KP befizetésnek van díja? Gondolom nincs.
Kivétnek van díja KP esetén? Tr illeték van ilyenkor? :R

LExikon: nem látok tr illetékre és kp-re vonatkozó részt :U

[ Szerkesztve ]

(#39460) Lex Icon válasza bigdady (#39459) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Összefoglalót olvasd el!

(#39461) aujjobba válasza bigdady (#39459) üzenetére


aujjobba
addikt

Nemreg adtam el valamennyit igy az atutalasrol tudok nyilatkozni, annak nem volt semmilyen dija/illeteke. Mindez webkincstaron/mobilkincstaron keresztul tortent.

A keszpenzes bulit nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#39462) bigdady válasza Lex Icon (#39460) üzenetére


bigdady
nagyúr

LExikon: nem látok tr illetékre és kp felvétre vonatkozó részt :U

(#39463) Lex Icon válasza bigdady (#39462) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Figyelmesebben kell olvasni:
"Legcélszerűbb a Magyar Államkincstárnál (MÁK) számlát nyitnunk, itt számlevezetési és tranzakciós díjak nélkül vásárolhatunk állampapírokat akár bankkártyával."

(#39464) Shade45 válasza bigdady (#39462) üzenetére


Shade45
senior tag

Van díja a kp felvételnek, a mértékét az államkincstár honlapján található hirdetmények között keresd.
Nem emlékszem már, hogy hány százalék, de a felső limit talán max 8 ezer, illetve 1 millát meghaladó felvétet 2 nappal előtte jelezni kell abban a fiókban, ahol a felvételt szeretnéd, felvenni pedig csak pénztári szolgáltatást is nyújtó fiókban tudsz.

(#39465) TCSZ


TCSZ
senior tag

Sziasztok!
Van 212000Ft összértékű magyar állampapírom. Szerintetek érdemes felmondani az egészet és vegyek belőle PRÉMIUM EURÓ MAGYAR ÁLLAMPAPÍR 2022/X állampapírt. Vagy hagyjam és csak a kamatokból vegyek eurós állampapírt vagy mivel a takarékbankbál vagyok náluk nézzek valami biztonságosabb euros befektetést. Ez a pénz a vésztartalékom egy része. Köszönöm a válaszokat. :R :R :R

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#39466) bigdady válasza Lex Icon (#39463) üzenetére


bigdady
nagyúr

Én kifizetésről (eladás) beszéltem és illetékről kp esetén nem vásárlásról meg bankkártyáról.

Shade45, aujjobba: köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#39467) mgoogyi válasza TCSZ (#39465) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Szia,
Milyen magyar állampapírod van most?

(#39468) TCSZ válasza mgoogyi (#39467) üzenetére


TCSZ
senior tag

Premium. Tavaly kezdtem el vásárolni őket.

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#39469) Met


Met
nagyúr

2 államkincstáros kérdésem lenne.

Kaptam sms-t esedékesség fizetésről (látom a tranzakciós listában is) N2024/12 Tranzakció időpontja 2020.02.25, Tranzakció státusza Lezárt, Értéknap 2020.02.26,
Pénzkiegyenlítés módja Pénzszámla, de nincs rajta a szabad pénzegyenlegen. Holnap adódik hozzá?

Most googléztam, hogy a kamat értéke hozzá adódik az értékpapírszámlához. :B

A másik hogy szombaton vagy vasárnap vettem állampapírt, nekem úgy rémlik hogy végig vittem a folyamatot de nem látom a tranzakciós listában, nem emlékszem milyen papír volt csak arra hogy jegyezni lehetett.
Nem vittem végig a folyamatot? Mert úgy rémlik hogy amikor régebben jegyeztem papírt akkor a számláról levonták de a portfólióban nem jelent meg csak a kibocsájtás napján. Még itt a topicban és kérdeztem.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#39470) Lex Icon válasza Shade45 (#39464) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Nincs külön díja a kp. felvétnek. Tranzakciós illetéket kell csak fizetni az is csak 0,3%. A bankszámlára utalás viszont ingyenes így nem sok értelme van kp-ban felvenni.

(#39471) mgoogyi válasza TCSZ (#39468) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Nem tudjuk előre, hogy melyik fog többet hozni. Diverzifikálhatsz azzal, ha mindkettőt tartasz, de eladni nem adnám el a meglévőket, mert 2% a visszaváltási költség.

(#39472) TCSZ válasza mgoogyi (#39471) üzenetére


TCSZ
senior tag

Csak azon gondolkodók, hogy jobb lenne valami euro alapú eszközbe átrakni az egészet, ha így romlik a Ft és ennyire csökken a vásárló értéke a valóságban.

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#39473) aAron_ válasza Kobe (#39451) üzenetére


aAron_
őstag

Milyen portfolio az, ami pár hónap alatt megy 12%-ot, majd 2 nap alatt elveszik a teljes hozam? HUF-ban vagy devizában számolod el?

What is your ikigai?

(#39474) bigdady válasza Shade45 (#39464) üzenetére


bigdady
nagyúr

Koszi meg is van. Ez jó hogy átutalásra vonatkozó tr illeték van csak kp felvet esetén vagyis 0,3%max 6000 Ft nem 0,6% max 900.000 Ft...
Jól szivatják a banki ügyfeleket utóbbival, itt meg maguknak úgy alakítják hogy jó legyen. Na de mindegy legalább itt nem vészes.

Egyebkent ha eladás után utalom akkor honnan tudja hogy saját tulajdonú a számla hogy ingyenes? Rendszer ellenőrzi a nevet? Ennyi? Névnek azt ir be az ember amit akar, bankok érkezéskor nem nézik csak számlaszámra jóváíródik és kész. Karaktereket nem ellenőriznek. Nem mintha máshova utalnék csak érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#39475) mgoogyi válasza TCSZ (#39472) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Így romlott eddig, a jövő ismeretlen.
Ha továbbra sem akarnak kamatot emelni itthon, valszeg marad a trend, de nem tudjuk.
Az új pénzedet tedd eurósba, míg meg nem lesz a fele-fele. A 2% visszaváltási költség szerintem sok ahhoz, hogy ugrálj a két papír között.

(#39476) UberMutant válasza TCSZ (#39465) üzenetére


UberMutant
őstag

ha 1 éven belül 360 fölé megy az euro akkor leszel ott, mint ha most megtartanád forintban.
sőt, ott is lesz 2% visszaváltási költség, ha nem tartod meg futamidő végéig.

értelmetlen átváltani.

[ Szerkesztve ]

(#39477) aujjobba válasza mgoogyi (#39475) üzenetére


aujjobba
addikt

Egyetértek.

Bár én a p€map-ot is eladtam most, volt benne 232€.
Igaz csak kb 230.5€-t kaptam vissza, de tekintve hogy anno 325 forintért vettem ehhez az eurót és volt már egy kamatfizetés is, talán nem akkora érvágás.
Átraktam etf-be.

Én valahogy nem hiszek abban, hogy az euró árfolyam érdemben javulni fog.
A magyar dolgozó örül hogy kapott 5-10% emelést, miközben a német munkaadója ugyanúgy 1000€-t fizet mint eddig.
Tuti biznisz.

[ Szerkesztve ]

(#39478) bigdady


bigdady
nagyúr

-

[ Szerkesztve ]

(#39479) vnorbi válasza bigdady (#39474) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Nincs már ilyen szigorú feltétele az illetékmentes utalásnak, kincstári számláról bármely természetes személy részére ingyen lehet utalni. Csak arról kell nyilatkozni egy jelölőnégyzet bekattintásával, hogy a cél számlaszám természetes személyé. Amikor még csak saját számlára volt illetékmentes az utalás, akkor is pont ennyivel oldották meg, az ügyfélnek kellett nyilatkoznia előre, hogy a cél számla a sajátja.

[ Szerkesztve ]

(#39480) Kobe válasza aAron_ (#39473) üzenetére


Kobe
veterán

A reszvenyeim (mar ami nem az onyp reszeben van) az kizarolag USD-ben van

Sajat osszevalogatasu reszvenyek, fokepp tech cegek, egy jelentosebb resze pedig tesla swing trade volt es az ott keletkezett profitot tobblepcson mas reszvenybe pakoltam at.
A 4 "kotelezo" A betus, Amazon, alibaba, alphabet, apple + ezeken kivul van meg nemi ICICI Bank, Luckin Coffee, Qualcomm, Tesla, Boston Dynamics es 1-2 masik hadiipari, nemi olaj XOMban

Kb ennyi.....a nagy techek estek kb 10%+t, amazon volt 2200hoz is kozelebb, most 1970 korul mozog.
Qcom nagyot zakozott, betett nekik a virus, xiaomi is all a gyartassal, a negyedevet a snapdragon 865 / xiaomi egyuttmukodes vihette volna

[ Szerkesztve ]

(#39481) ádika86


ádika86
aktív tag

Sziasztok! Elolvastam az elso hozzaszolast, de tovabbra is rettenetesen amator vagyok a temaban. A helyzet az, hogy van 5 millio forintom az Erste-nel es a kedves ugyintezo holgy nagyon szeretett volna rabeszelni valamilyen megtakaritasos szamlara, viszont elotte szeretnem itt is feltenni a kerdest.

Nem igazan szeretnem a penzem a kockaztatni, inflacio stb, viszont nem problema, ha mondjuk csak 3-4 ev mulva nyulhatok hozza. Mit javasolnatok? Tozsde es tarsaihoz egyaltalan nem ertek sajnos :F

Koszi elore is!

Predator G3-571-77QK

(#39482) bigdady válasza vnorbi (#39479) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kösz

(#39483) vg válasza ádika86 (#39481) üzenetére


vg
addikt

máp+ ? Tényleg, az állampapíroknak mi lehet a buktatója? Ha hirtelen vacak lesz a gazdaság és hoznak egy törvényt, hogy a fele áron veszik vissza, olyan létezhet?

(#39484) Shade45 válasza ádika86 (#39481) üzenetére


Shade45
senior tag

Értékpapír számla az Államkincstárnál -> bankkártyával vásárolsz/jegyzel tetszőleges állampapírt -> örülünk.

Állampapírból PMÁP 3 vagy 5 éves, illetve MÁP+-t vegyél. Az arányokat határozd meg tetszés szerint.

(#39485) zharkanyi válasza ádika86 (#39481) üzenetére


zharkanyi
tag

Amit az ügyintéző rád akar beszélni abban biztos lehetsz, hogy azt nem szabad választanod.

Ezen felül nehéz jót mondnai. Megúszós a MÁP+ , de az inflációt pont nem védi ki, sőt. PMÁP-nál csak 1 évvel vagy lemaradva az infláció változásától, tehát ha idén nagy lesz az infláció, az csak a jövő évi kamaton látszik. Ha a következő 3-4 évben minden évben feljebb megy az infláció, akkor ezzel sem vagy védve. Ha lefele még nyerhetsz is.

Szerintem nézd meg a PMÁP-ot. Különös tekintettel a futamidőre és a visszaváltási költségre, amit a lejárat előtt kell fizetni. Ha ezekhez tudsz alkalmazkodni, akkor az általad írtakra tán ez illik legjobban.

Mindazonáltal ez sem kockázatmentes, bár ebbe sokan bele fognak kötni. Infláció, devizaárfolyam…
Viszont nem tudok jobbat mondani. Én EUR, vagy USD alapon tartanám a pénzem, de én más helyzetben vagyok. Nem tudom mire kell majd a pénz neked 3-4 év múlva, de ha nem forintban költenél, akkor én megfontolnám azt is, hogy devizaalapú megtakarításba tegyem a pénzt.

(#39486) zharkanyi válasza vg (#39483) üzenetére


zharkanyi
tag

Nem lehet, illetve elenyésző a kockázata. Ha mégis ilyen lenne, akkor viszont az jobban fog zavarni, hogy nincs kenyér a boltban és amúgy sem mersz kimenni az utcára.
De olyan viszont már könnyebben lehet, hogy 5 évig benne ülsz a végére 4,95%-ot hozó papírban, miközben évente ennél nagyobb mértékű infláció miatt a pénzed értéke veszít évente néhány százalékot.

(#39487) ádika86


ádika86
aktív tag

Koszi Nektek!

Erdekes amugy, mert ez a cikk pl azt irja, hogy nincs nagy kulonbseg, ha az Erste-nel vezek Allamapir pluszt vagy szamlat nyitok az allamkincstarnal.

[link]

:R

Predator G3-571-77QK

(#39488) Shade45 válasza ádika86 (#39487) üzenetére


Shade45
senior tag

"Értékpapírszámla alapdíja 350 Ft / hó"

Ez pont 350 Ft-al drágább havonta, mint az Államkincstárnál (0 Ft...).
De Ön dönt!

(#39489) ádika86 válasza Shade45 (#39488) üzenetére


ádika86
aktív tag

Oke, latom mar :) Koszi! Na kb ennyire ertek ehhez :D Akkor mar csak az allamkincstar regisztraciot kell megtalalnom :D

Predator G3-571-77QK

(#39490) Fin10 válasza Shade45 (#39488) üzenetére


Fin10
tag

Plusz "erre jön az állományi díj, ami a havi átlagos értékpapír állomány 0.01%-a / hó", az még 500Ft/hó 5milliónál.

(#39491) zharkanyi válasza Fin10 (#39490) üzenetére


zharkanyi
tag

Az első fél/egy évben. Utána már a kamatra is számítják, szóval a költségek az idő előrehaladtával "tartanak a végtelenbe".

(#39492) VirsLee válasza ádika86 (#39489) üzenetére


VirsLee
őstag

Érdemes bemenni és úgy regisztrálni náluk. Online csak valami korlátozott számlát tudsz nyitni.
Ha tudod 5 évig tartani, akkor a helyedben vennék 30% PEMÁP, 30% MÁP+, 40% PMÁP.

(#39493) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Elvertem a penzem kocsira az utobbi honapokban, pedig lenne par millam befektetni.. pont ilyenkor jon veteli lehetoseg :D

Eladom az AT&T-t ami eddig jot emelkedett, es a Verizont ami nem csinalt semmi csak osztalekot adott 2x, es ebbol finanszirozok majd egy buy the dipet.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#39494) aujjobba válasza Oppenheimer (#39493) üzenetére


aujjobba
addikt

Most vettem MSCI world-os ETF-et, egy het mulva jon fizetes abbol veszek meg, remelem kitart a zuhanas addig.
Nem tudom hozzanyuljak-e a vesztartalekhoz addig, az abszolut likvid, de nem merem elegetni.

(#39495) bigdady


bigdady
nagyúr

Ügyfélkapun nyitottam államkincstár épapír számlát. Valaki nyitott már így? Mi az átfutása menete? Hogy lesz webkincstárom? :U :R

[ Szerkesztve ]

(#39496) Gerzsi válasza bigdady (#39495) üzenetére


Gerzsi
tag

1 hónap múlva jön a postai levél benne az adatokkal

(#39497) #95561216 válasza mgoogyi (#39434) üzenetére


#95561216
törölt tag

Nah, bementem Erstebe, és kellemes meglepetésre lebeszéltek arról, hogy Prémiumra váltsam a SzuperNullát. Azt mondták, hogy abból nincs sok, és "jó ügyfeleknek" van, így azt nem merik bolygatni, nehogy lelépjenek. Szóval akinek ilyen van itt, és esetleg aggódott, ne tegye :)

[ Szerkesztve ]

(#39498) bigdady válasza Gerzsi (#39496) üzenetére


bigdady
nagyúr

:DDD Az durva. Mi van ha addig bemegyek személyesen és nyitok?

(#39499) mm00


mm00
aktív tag

Sziasztok!

MÁP+-nál ha tegnap volt a kamatfizetésem, akkor ugye most 1 hétig 100%-os árfolyamon lehet visszaváltani.

A [képen] azért van 100.01%, mert tegnap óta kamatozott egy picit?

(#39500) szabop27 válasza bigdady (#39498) üzenetére


szabop27
csendes tag

Nekem 8 munkanap volt az adatok postázása. De ha sürgős, akkor valóban jobban jársz a személyes nyitással.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.