Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39601) Ixion77


Ixion77
őstag

Sokszor téma volt már itt, hogy az RC-be utalás előtt érdemes devizára váltani, mert náluk magasak a költségek.
Meg tudná mondani valaki hogy mekkorák pontosan?
Én úgy látom, hogy EURHUF vétellel és eladással lehet váltani. A spread most pl. épp 337.14/337.19, a díjjegyzékből meg gondolom, hogy a 0.1% prompt piaci megbízási díj vonatkozik rá. Így 336.8 / 337.5 jön ki nettó vétel-eladási árfolyamnak. Jól gondolom?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#39602) aujjobba válasza Ixion77 (#39601) üzenetére


aujjobba
addikt

EURO: 0,3%, minimum: 5 EURO; USD: 0,3% minimum: 5 USD; Forint: 0,3% minimum: 1500 Ft (a céldeviza nemétől függően)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#39603) zharkanyi válasza Oppenheimer (#39600) üzenetére


zharkanyi
tag

Investing.com-nak tudtommal jeleneleg nincs is mobil appja androidra. Te iPhone-on használod, vagy lemaradtam valahol.

(#39604) emvy válasza zharkanyi (#39603) üzenetére


emvy
nagyúr

De van.

while (!sleep) sheep++;

(#39605) zharkanyi válasza emvy (#39604) üzenetére


zharkanyi
tag

Ok, de én mikor legutóbb kerestem (és ma megismételtem), akkor nem találtam.
Google, play áruház kereső és az investing.com is ugyanarra a halott linkre mutat: [https://www.investing.com/mobile/]

Tudsz linket működő appra? Nem kötekedésnek írom, szívesen használnám.

Én azt gyanítom, hogy van valami megújulás, készül az új app és a régit már elérhetetlenné tették.

(#39606) emvy válasza zharkanyi (#39605) üzenetére


emvy
nagyúr

Hm, par napja meg volt :) most en sem talalom

while (!sleep) sheep++;

(#39607) Oppenheimer válasza zharkanyi (#39605) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Wow en se talalom most a play storeban. Ugy tunik valamiert leszedtek. De a telomon rajta van.

[proof ;] ]

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#39608) aujjobba válasza Oppenheimer (#39607) üzenetére


aujjobba
addikt

IOS-en megvan.

(#39609) zharkanyi válasza Oppenheimer (#39607) üzenetére


zharkanyi
tag

Köszi. Remélem pár nap és újra lesz.

Találni cikket róla, hogy nem fillérekből legózták össze, szóval gondolom vannak terveik vele.

(#39610) Radnix


Radnix
senior tag

Magyar államkincstárnál értékpapírszámla nyitást kezdeményeztem ügyfélkapun keresztül.
Mi a tapasztalat, mennyi az átfutási ideje ennek? Nem találtam róla információt.
Köszi! :R

(#39611) bigdady válasza Radnix (#39610) üzenetére


bigdady
nagyúr

Másnap jött a hiánypótlás nekem ennyi

(#39612) zharkanyi válasza Oppenheimer (#39607) üzenetére


zharkanyi
tag

Újra van investing.com app a play store-ban. Nem tudom mi volt, de a hozzászólások alapján a legutóbbi update nem sikerülhetett jól, ezért lőhették ki pár napra.

(#39613) mrhero válasza Shade45 (#39598) üzenetére


mrhero
tag

finviz.com-on meg jó a screener (szűrőkkel paraméterezhető kereső)

(#39614) L.Szabi


L.Szabi
tag

Akik már hosszabb ideje foglalkoznak befektetéssel (10-20év) Kb. Milyen hozamokat értetek így visszatekintve évente átlagosan és milyen jellegű befektetéssel? Tényleg lehet vagyont építeni ennyi idő alatt vagy inkább csak kiegészítésnek jó?(pl infláció nagyon sokat megeszik 20 évre visszamenőleg forintban) Mik azok a dolgok amiket biztos másképp csinálnátok és mik azok amiket semmiképp sem? :R

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott.

(#39615) Ixion77 válasza L.Szabi (#39614) üzenetére


Ixion77
őstag

1, Összesített hozam: kb. 4%-5%/év
2, Lehet, ha jól eltalálod hogy mibe fektess. Sajnos akár 20 év is bizonyulhat kevésnek ha rosszkor szállsz be szerencsétlenül választott eszközbe.
3, Sokkal nagyobb részvényarányt tartanék. Mindig messze túl félős voltam, így 20% alatt tartottam.
4, Nem hinném el hogy bármilyen pénzügyi tanácsadó, bank, cég, bróker bármit is foglalkozik az én érdekeimmel. Az Equilor volt a tragédia netovábbja: visszatekintve már látom, hogy ha bármikor felhívtak hogy szerintük most kellene eladni, mindig akkor kellett volna venni, és vica versa. Minden egyes alkalommal bejött volna...

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#39616) aujjobba válasza Ixion77 (#39615) üzenetére


aujjobba
addikt

Az SPDR S&P 500 etf az indulása óta átlag évi 9.7%-ot hozott.
Na persze annak aki akkor szállt be.
[link]

Csak persze ki kell tudni ülni azokat az éveket, amikor épp 40%-ot esett és évekig nem is tért vissza.

[ Szerkesztve ]

(#39617) Ixion77 válasza aujjobba (#39616) üzenetére


Ixion77
őstag

Ha meg mondjuk a Nikkei indexkövetőbe szálltál be 20 éve, akkor mostanra pont egy minimális (<1%) pluszban vagy... Ráadásul az infláció még bele sem lett számolva!
Ezért írtam, hogy számít hogy milyen eszközbe ültél bele. USA részvénypiac kétségtelenül nagyot ment az elmúlt évtizedekben. De pl. Kínát csúnyán beszívta aki 2007 Q3-ban vett bele. (Mondjuk ki is? :) Ja, eszembe jutott! :W )

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#39618) mgoogyi válasza L.Szabi (#39614) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Már madjnem 2 éve tolom, így nyilván nem a saját irreleváns múltam a mérvadó, de a nagy könyv kb ezt mondja:
Egy klasszikus 60-40 vagy 50-50 portfólióval olyan 4% reálhozamra számíthatsz 20+ éves távon, ahol a részvényoldal lehetőleg inkább globális legyen, minthogy megszívj egy japán tőzsdét.
Hogy neked mi a vagyon, azt te döntöd el. 20 év alatt reálértéken kb duplázódik a befektetett pénzed. És minél tovább csinálod, annál jobb helyen leszel egy exponenciális görbén.
Én pusztán arra játszok, hogy a mostani fizum felét ki tudjam termelni úgy hozamfeleslegként, hogy a befektetésem reálértéke szinten marad.
Aztán én leszek a leggazdagabb a temetőben. (idézet Bence Balázstól)

"Mik azok a dolgok amiket biztos másképp csinálnátok és mik azok amiket semmiképp sem?"
Sokkal hamarabb elkezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#39619) TCSZ


TCSZ
senior tag

Sziasztok!
A kérdésem a következő. Szerintetek van e bármilyen előnye egy egyösszegű UL-nek egy értékpapírszámlával szemben az ügyfél szemszögéből. Gondolok itt biztonságra az állammal szemben,végrehajtás, válási per, eszközalapok közötti váltási idő és adózás és bármi ami eszetekben jut.
Csak kíváncsiságból kérdezem.
Köszönöm! :R :R :C :C :R

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#39620) mgoogyi válasza TCSZ (#39619) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Mint megtakarítási termék, nem ismerek rosszabbat.
Nem lehet végrehajtani, de mire mész vele, ha a vagyonod többsége nem abban van.
Ha meg igen, akkor meg a költségei miatt fogsz szívni.

(#39621) concret_hp


concret_hp
addikt

valaki elmagyarázná, miért húzták meg az amcsi indexeket zárásban? :D :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#39622) Cartman023 válasza concret_hp (#39621) üzenetére


Cartman023
aktív tag

Zárták a shortokat ;]

(#39623) Oppenheimer válasza concret_hp (#39621) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nem tudom, lehet a fed már közvetlen az indexeket veszi? 😂

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#39624) Mercutio_ válasza concret_hp (#39621) üzenetére


Mercutio_
félisten

És, hogy mitől esett 404-ről 386-ra a font 4 nap alatt? :U

Ja, megvan: Boris barátnője terhes :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#39625) VirsLee válasza TCSZ (#39619) üzenetére


VirsLee
őstag

Kerüld az UL-t. Semmi haszna, ahogy írták korábban, nehéz annál rosszabb terméket találni.

(#39626) emvy válasza Oppenheimer (#39623) üzenetére


emvy
nagyúr

en ugy hallottam, a fed mar kozvetlen TSLA-ba meg BTC-be fektet

while (!sleep) sheep++;

(#39627) Ixion77 válasza concret_hp (#39621) üzenetére


Ixion77
őstag

Egyrészt nagy esésre kellett a korrekció, másrészt Kínában zuhan az új megbetegedések száma, így várhatóan újranyitnak a gyárak. Az meg az USA cégeket kevésbé érdekli hogy az EU kihal, lényeg hogy az olcsó gyártás pörögjön Ázsiában.

Mindenesetre (#39571) BÁ Nutrition-nak jár a piros pont.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#39628) zsero


zsero
aktív tag

Sziasztok, ha minden jel arra mutat hogy a FED kamatot fog csökkenteni 2 héten belül, akkor miért ne fektessek most mindent US Treasury 20+ yearbe? Ez szinte garantáltan fel fog menni a kamatcsökkentéskor, nem?

Másik, Random Capital nektek is 0.25%-on veszi a jutalékot? A kondíciós listában 0.15% van aznapi megbízásra, de mégis 0.25-ért számolják fel nekem.

(#39629) emvy válasza zsero (#39628) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha minden jel arra mutat, akkor be van árazva.

while (!sleep) sheep++;

(#39630) mgoogyi válasza zsero (#39628) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Ha jól tudom, a FED csak a rövid kötvények kamatát szabályozza, a hosszabakét nem.

(#39631) Lex Icon válasza zsero (#39628) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Napon belüli zárás esetén van a 0,15% jutalék. Tehát ha aznap megveszed és el is adod.

(#39632) zsero válasza Lex Icon (#39631) üzenetére


zsero
aktív tag

Köszönöm, így már értem. Azt hittem zárás azt jelenti hogy teljesül a megbízási ajánlat.

(#39633) buherton válasza zsero (#39632) üzenetére


buherton
őstag

Babaváró hitelt szeretnénk felvenni. A KH-nál 51%-ban lakáscélra kell költeni, ami nekünk nem megfelelő. Miért kérnek ilyet, ha szabadon felhasználható? :((

Van olyan bank, aminél nem kell fizetésnek érkeznie és ha kell akkor ingyenes a bankszámla?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#39635) mgoogyi válasza buherton (#39633) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Rafinak van vmi díjnullázó vagy hasonló nevű cucca, amit ki lehet hozni nullára csak beutalással.

(#39636) Oppenheimer válasza emvy (#39626) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Végre nem kertelnek

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#39637) agabe válasza mgoogyi (#39635) üzenetére


agabe
addikt

Sőt Raiffesennél az sem szükséges, hogy ott legyen vezetve bankszámla, így a meglévő más banknál vezetettet is lehet használni.
Ráadásul egyéb bankoknál legtöbb esetben mindkét házastársnak ott kell vezetnie a bankszámláját.

(#39633) buherton:
Majdnem minden más banknál (Rafi is ilyen) szabadon felhasználható. Van, hogy kérnek valami tervezett felhasználásról nyilatkozatot, de azt nem ellenőrzik utólag, meg mindegy mit jelöl be a kérelmező csak statisztikát csinálnak belőle.

[ Szerkesztve ]

(#39638) nandow válasza buherton (#39633) üzenetére


nandow
aktív tag

Egyébként kell rendes bankszámla a babaváróhoz annál a banknál, ahol felveszed? Mintha olyasmit olvastam volna a jogszabályban, hogy semmiféle plusz költség nem lehet a babaváró kapcsán a bank felé, így azt gondolom, egy ingyenes technikai törlesztő számla is elegendő kell hogy legyen. Lehet tévedek, de érdemes utána kérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#39639) emvy válasza Oppenheimer (#39623) üzenetére


emvy
nagyúr

Bakker azt hittem, hogy viccelsz, de a BoJ tenyleg vesz indexeket. Ezt nem is tudtam, ez orulet. :)

while (!sleep) sheep++;

(#39640) Lex Icon


Lex Icon
senior tag

Adjatok! Ősi magyar tőzsdei rituálé. Mindent megvesznek, bár az akkori "részvények" ma már kevésbé forognak a parketten. :DD

[ Szerkesztve ]

(#39641) Stanlee válasza L.Szabi (#39614) üzenetére


Stanlee
őstag

Reszvenyekben 7 ev utan: atlagosan 1%/ev ma, ket hettel ezelott kb. meg 4%/ev volt. A legregebbi 2013-as S&P500-as 5%/ev, mig a MSCI World meg 6%/ev (ma, tehat a mostani korrekcio utan). A tavalyi reszvenyvasarlasom meg -20% :))

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#39642) Kerio


Kerio
őstag

Sziasztok!

Mit jelent webkincstáron az az üzenet, hogy "Sikertelen tranzakció!: Ön nem rendelkezik forgalomba hozatal végrehajtásához meghatalmazással"?
PMÁP-t szerettem volna venni, és ezt dobja válasznak. Tavaly már többször jegyeztem MÁP-t, azzal nem volt ilyen gondom.

Köszi előre is!

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#39643) Oppenheimer válasza emvy (#39639) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Vicceltem, én se tudtam ezt :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#39644) UberMutant válasza Kerio (#39642) üzenetére


UberMutant
őstag

melyiket akartad megvenni?

(#39645) Kerio válasza UberMutant (#39644) üzenetére


Kerio
őstag

PMÁP 2025/I -t próbáltam venni.
És próbáltam a MÁP+ N2025/10 jegyzését is. Ennél pedig sikertelen tranzakciót ír mobilon, webkincstáron pedig lefagy, amikor az OTP bankkártyás fizetési felületre irányítana.

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#39646) JayZ


JayZ
tag

Ha mák webkincstáron eladok pmáp-t.. Mennyi idő alatt tudom a bankszámlámra varázsolni? Gondolkodok abban, hogy feltörök egy kis pénzt és veszek részvényeket belőle.. :U

(#39647) Radnix


Radnix
senior tag

Múlt héten csütörtökön adtam be ügyfélkapun az értékpapírszámla nyitási kérelmet, de azóta csend és hullaszag. Dokumentum hiánypótlás miatt sem hívtak. Azt hittem 1-2 nap alatt átfut a dolog. Mennyit kell várni kb?

[ Szerkesztve ]

(#39648) bigdady válasza Radnix (#39647) üzenetére


bigdady
nagyúr

Itt azt írták 30 nap. Így én is hagytam a kérelmet nem vártam és bementem időpontra kb 15 perc volt

[ Szerkesztve ]

(#39649) _ATi_1 válasza Kerio (#39645) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Szia,

A kötelező banki adategyeztetés a MÁK-nál vezetett értékpapírszámlára is vonatkozik. Nem lehet, hogy ez maradt el?

(#39650) Fin10 válasza Radnix (#39647) üzenetére


Fin10
tag

1-2 hét az átfutási idő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.