Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38801) emvy válasza Ixion77 (#38798) üzenetére


emvy
nagyúr

+13 csak. Uccso 7 percben esett 100 dollárt, szép nagy forgalom mellett. Jó parti :)

while (!sleep) sheep++;

(#38802) Lex Icon válasza emvy (#38801) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Doji ->Trendforduló. ;]
Jósolgatok én is, ez most úgyis trendi. Ha bejön én leszek a legbölcsebb hindu bölcs, ha nem, akkor simán tévedtem. :DD

apró betűs rész.

[ Szerkesztve ]

(#38803) Ixion77 válasza Lex Icon (#38802) üzenetére


Ixion77
őstag

+24%-nál erősen tűnődtem hogy jól be kéne sportolni... De persze gyáva vagyok én ahhoz. Jött is a villám zuhanás. Holnap zuhan tovább, csak hogy engem bosszantson :D (Nyilvánvalóan én vagyok a világ közepe, akiről minden szól :DDD )

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#38804) Lex Icon válasza Ixion77 (#38803) üzenetére


Lex Icon
senior tag

"kéne sportolni"

Ne vegyél Tesla-t, kocogj, járj gyalog! :D

(#38805) Kobe válasza Ixion77 (#38798) üzenetére


Kobe
veterán

Bitcoin, 2017 december :D

(#38806) concret_hp válasza mgoogyi (#38799) üzenetére


concret_hp
addikt

itt mi a f@sz volt? (a szakadást értem, de előtte miért ment fel?)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#38808) emvy válasza Lex Icon (#38802) üzenetére


emvy
nagyúr

Uh, azért ezek súlyos dolgok

while (!sleep) sheep++;

(#38809) Kobe válasza Lex Icon (#38802) üzenetére


Kobe
veterán

Attetes kereskedesre es swingtradere a heikin ashi gyertyak es renko chart "beszedesebb" szerintem. Mashogy atlagol es emiatt jobban szuri a "zajt" egyertelmubb trendet rajzol.... Ha mar technikai cucmakolas

(#38810) #95561216 válasza emvy (#38808) üzenetére


#95561216
törölt tag

Nekem is rossz véleményem volt a technikai elemzésről, amíg le nem esett, hogy ez nem számmisztika, hanem valójában a befektetők pszichológiai állapotának elemzése. Ráadásul mióta népszerű lett, azt is láthatod belőle, hogy mit fog tenni a befeketetők egy csoportja :)

(#38811) Lex Icon válasza Kobe (#38809) üzenetére


Lex Icon
senior tag

A Heikin Ashi-val még nem mutatott fordulót, de ahogy flimo is írta, az elemzés a csordaszellem miatt lehet hasznos.
Mert ugye egyik elemzés se tudja megmondani, hogy pl. holnap Trump mit büfizik a Twitter-re, ami megmozgatja az árakat, viszont ha mindenki azonos "varázsgömböt" néz azonos szabályokkal, akkor tudhatod, ki mit fog tenni.

[ Szerkesztve ]

(#38812) emvy válasza Lex Icon (#38811) üzenetére


emvy
nagyúr

Onellentmondas. :)

while (!sleep) sheep++;

(#38813) Lex Icon válasza emvy (#38812) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Hol? Miért? :F

(#38814) Csabroncka válasza aujjobba (#38785) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ha rendelkezésre álna az összeg akkor nem kellene hitel... szóval ez nem ördögtől való, de bizonyos értelemben kényszer. Saját véleményem, hogy amíg hitel van, addig minden +-od menjen a hitelbe, persze ez nem zárja ki, hogy legyen rendszeres megtakarításod! Az annulitás miatt, én nem tudom hogy a bánatba számoljátok ki a futamidőre a THM- et, mármint nem csak a kamattal kell számolnod... Arról nem is beszélve, ha hamarabb visszatörleszted, előbb tudsz ismét felvenni, ha jön egy jó befektrtés, lépéskényszer... stb

"in medias res"

(#38815) Kobe válasza Lex Icon (#38811) üzenetére


Kobe
veterán

Idotavtol fugg :)
Daytradehez ha 1orason nezed akkor mar kb tipik fordulogyertyat rajzolt

(#38816) Lex Icon válasza Csabroncka (#38814) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ez hülyeség, már bocs. Ha nagyobb hozammal tudod befektetni, akkor nem a hitelt kell visszafizetni. Pont ez folyik a legtöbb hirportálon, hogy a külföldiek is Ft hitelt vesznek fel és fektetik be, olyan alacsony a hitelkamat. Meg a MÁP+ lombardolás/babahitelezés.

(#38817) Csabroncka válasza Lex Icon (#38816) üzenetére


Csabroncka
addikt

Lakáshitelről van szó
És akkor mi van az annulitással (én csak józan paraszti ésszel gondolkozom: ha a futamidő elején törlesztek a tőkéből, akkor sokkal olcsóbb lesz a hitel, mintha a végén)? A babavárót ne keverjük ide....

Külföldiek: (De hol fekteti be, azt azért nézd meg!, nem MO-n!)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#38818) aujjobba válasza Csabroncka (#38814) üzenetére


aujjobba
addikt

3,15% a THM.

(#38819) Csabroncka válasza aujjobba (#38818) üzenetére


Csabroncka
addikt

Én elsősorban a számolást nem értem, illetve ha elmagyarázzátok igyekszem megérteni, de egy 25 éves futamidejű hitel esetén az első 5 évben szinte csak a kamatot fizeted....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#38820) aujjobba válasza Csabroncka (#38819) üzenetére


aujjobba
addikt

Vegigvezettem excelben a visszafizetesi tervet (a bank is kuldott ilyet es stimmel).
Az alapjan a havi 56ezres torlesztobol kb. jelenleg 28ezer fedi le a kamatot, a tobbi a toket csokkenti.
Nyilvan a havi kamatosszeg folyamatosan csokken, ahogy a toke csokken.

[ Szerkesztve ]

(#38821) Csabroncka válasza aujjobba (#38820) üzenetére


Csabroncka
addikt

Hát igen abból már tudsz számolni, illetve azt hiszem adnak valami képletet is a hitel mellé, amivel ki tudod számolni a törlesztődet a tőkecsökkentést követően....

"in medias res"

(#38822) Lex Icon válasza Csabroncka (#38817) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Külföldiek: (De hol fekteti be, azt azért nézd meg!, nem MO-n!)

A MÁP+ miatt Mo-n is jól be lehet fektetni. Külföldön pedig: Link1, Link2.

(#38823) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Tesla
[link]

Tesla 2
[link]

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#38824) mgoogyi válasza Csabroncka (#38819) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

A számoláshoz elég annyit tudni, hogy a kamatterhed az a kamatlábtól és a tőketartozásodtól függ. A kamatterhed csökkenése ennek megfelően a betörlesztett összeg és a kamatlábad függvénye. Ha ennél az összegnél nagyobb a havi hozamod a befektetéssel, akkor azt kell csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#38825) Ijk válasza Lex Icon (#38822) üzenetére


Ijk
nagyúr

Kíváncsi leszek MÁP-nál most mindenki bedugja a hurokba a fejét és mi lesz később. Nyilván nagy bukás nem lesz rajta, de mégis valakinek finanszírozni kell a kamatot, már természetesen az adófizetőkre értve.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#38826) Lex Icon válasza Ijk (#38825) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ha a teljes hitelösszeget MÁP+-ba rakták, akkor legfeljebb kiveszeget belőle, ha nem tudja fizetni a törlesztőt és akkor nem keres rajta annyit, de elvileg bedőlni nem fog.
Sajnos a szakemberek nem gondolták végig az összes visszaélési lehetőséget (vagy igen? :U ), így rengeteg adófizetői pénzt pocsékolnak el a gazdag ügyeskedők nyerészkedésére a tényleges cél helyett.
Többszörös hibát vétettek, mert a Babaváró hitel és társai is könnyű visszaélésre lehetőséget adó feltételekkel jött ki. A sok gazdasági oldal meg le is írja, hogyan lehet akár többszörösen kihasználni ezt a rést.

(#38827) aujjobba válasza Ijk (#38825) üzenetére


aujjobba
addikt

K*vasok adót és járulékot fizetek, amit attól függetlenül meg kell fizetnem hogy létezik a máp+ vagy sem.
Ilyen alapon nekem édesmindegy, hogy a befizetett adóm egy része az állam által a befektetőknek fizetett kamatra megy el.

Nyilván más lenne a helyzet, ha a máp+ miatt emelne a kormány adót, vagy azt mondaná csökkenti az adót de cserébe megszünteti a máp+-t.
Az a sejtésem hogy egyik se fog bekövetkezni.

szerkesztés: oké persze jobban átgondolva az állami kamatok miatt kevesebb jut a befizetett adóból másra. De mivel én is úgymond haszonélvezője vagyok a máp-nak, így nem pampogok, kvázi valamennyit visszakapok abból amit befizetek.

Még egy gondolat: azt feltételezem az állam nem pusztán az adófizetők pénzéből finanszírozza a kamatokat, hanem más befektetésekből. Legalábbis ezt remélem :)

[ Szerkesztve ]

(#38828) TCSZ


TCSZ
senior tag

Sziasztok! Csak kíváncsiságból. Hányan olvastátok Az intelligens befektető c. könyvet?

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#38829) Lex Icon válasza aujjobba (#38827) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Az adó és járulékfizetésed az egyik oldal. A gond a másikon van: nem mindegy, hogy a gazdagok gazdagodását finanszírozzák belőle vagy pl. az országot fejlesztik belőle vagy ne adj’ isten a rászorulókon segítenek.

szerkesztésedhez: Nem a MÁP+-szal van a baj, hanem az ügyeskedést kellett volna már eleve kizárni. pl. a lombardozást, de csak ötlet: pl. akinek 1M feletti hitele van, az ne vehessen MÁP+-t. (hanem azt fizesse vissza.

[ Szerkesztve ]

(#38830) aujjobba válasza Lex Icon (#38829) üzenetére


aujjobba
addikt

Igen, igen, így kevesebb jut belőle másra.
De remélhetőleg nem kizárólag a befizetett adóból van finanszírozva a máp+ kamat.

(#38831) Lex Icon válasza aujjobba (#38830) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Hanem miből?

(#38832) Lex Icon válasza TCSZ (#38828) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Erre nem tudunk válaszolni. :N

(#38833) Ijk válasza Lex Icon (#38826) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem hiszem hogy a Babaváró hitel MÁP+-ba helyezésétől fognak meggazdagodni, inkább a lombardhitelesekre gondoltál. Nem sajnálom a fiatal gyerekvállalóktól azt a relatíve kis adóforintot.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#38834) Lex Icon válasza Ijk (#38833) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Nem, én mindkettőre gondoltam, mivel a hírportálokon is írják, hogy nem kell gyereket vállalni csak beígérni és 5 év után közölni, hogy nincs gyerek és visszafizetik a MÁP+-ból kivett hitelösszeget, a 27% hasznot meg eltenni. Ezért mondom, hogy a babaváró is el van rontva, mert nem gyerekre adják, csak bemondásra, amit hazudni is lehet.

Link 1, 2,...

[ Szerkesztve ]

(#38835) #95561216 válasza Lex Icon (#38826) üzenetére


#95561216
törölt tag

Az állam annyi papírt ad el, mint amekkora finanszírozási igénye van. Hogy ezt a magánemberek párnacihából, vagy banktól felvett hitelből teszik, ahhoz szvsz semmi köze az államnak.

(#38836) aujjobba válasza Lex Icon (#38831) üzenetére


aujjobba
addikt

Az allamnak is vannak befektetesei, nem kizarolag a befizetett adokbol van penz.
Reszesedes cegekben, devizaugyletek, kulfoldi befektetesek, stb.

(#38837) Lex Icon válasza #95561216 (#38835) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Államadósság finanszírozási oldalról nincs, de azt az intézményi befektetők felé is megoldhatta volna jóval alacsonyabb kamattal.
Itt a cél az államadósság lakossági irányba közvetítésén túl a készpénzállomány csökkentése és a lakossági megtakarítások növelése lett volna, ahogy folyamatosan kommunikálták is. Ha hitelből vesz valaki állampapírt, akkor nem nő a megtakarítása, mivel vissza kell fizetnie.
Ellenben a kamat jelentős része (a befizetett adónkból) a bankokhoz kerül nyereségként.

(#38838) Lex Icon válasza aujjobba (#38836) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Olvasd el a költségvetést és döntsd el, honnan van a legtöbb bevétel.
KSH összegzés.
2017-es sajtdiagram.

[ Szerkesztve ]

(#38839) Ixion77 válasza Ixion77 (#38803) üzenetére


Ixion77
őstag

Hogymegmondtam... :W (-13%)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#38840) favagoJoska válasza Ixion77 (#38839) üzenetére


favagoJoska
tag

Ha meg most felmenne akkor meg azért verhetnéd a fejed a falba mert egy víz alatti shortban ülsz.. Ez a baj a nagy volatilitással. Mire már látszik hogy lett volna jó vége van :)

(#38841) emvy válasza favagoJoska (#38840) üzenetére


emvy
nagyúr

hodl :DDD

while (!sleep) sheep++;

(#38842) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Allamkincstari Start szamlahoz (babakotveny) lehet igenyelni vmilyen mobilbanki belepest? Azert lenne fontos, mert a havi kimutatas nem stimmel, es vhol le szeretnenk ellenorizni a tranzakciokat tetelesen. Koszi!

(#38843) aujjobba válasza Apollo17hu (#38842) üzenetére


aujjobba
addikt

Lehet, webkincstár az online és mobilkincstar a mobilos kliens.

(#38844) Veron


Veron
őstag

Hamarabb összegyűlt a lakásra szánt összeg. Van értelme kb. 2 hónapra betenni valahova néhány milliót (7-9m)? És ha igen, hova?
Köszi!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#38845) Lex Icon válasza Veron (#38844) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ha jól számoltam, kb. 23-30eFt-ot nyerhetsz rajta ha 2 hónapra berakod MÁP+-ba.

[ Szerkesztve ]

(#38846) Apollo17hu válasza aujjobba (#38843) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Koszi, megprobaljuk!

(#38847) aujjobba válasza Apollo17hu (#38846) üzenetére


aujjobba
addikt

Be kell menned az államkincstárba miatta, szerződni, igazolni hogy a gyerek a felügyeleted alatt áll, stb.

(#38848) Szmeby válasza #95561216 (#38835) üzenetére


Szmeby
tag

"párnacihából, vagy banktól felvett hitelből teszik, ahhoz szvsz semmi köze az államnak."

Egy felelősségteljes államnak igenis van hozzá köze. Szvsz. Egy felelősségteljes állam úgy szabályozza az újraelosztást, hogy az a társadalom javát szolgálja. Ha egy felelősségteljes állam forrásra szorul, akkor azt megpróbálja nem horror kamatokon kihelyezni, ha annak tördékén is ki tudná, így a jövőben nem kell az adó nagy részét hiteltörlésztésre költenie, hanem támogathatja helyette mondjuk az oktatást.
Ha mégis horror kamatokon kívánja kihelyezni, hogy így kedvezzen a lakosságnak, akkor megtehetné azt olyan megkötésekkel, hogy a leginkább rászorulókat célozza, és a lombardhiteles milliárdosok így kimaradnának a buliból. Bennem nem az ő képük jelenik meg, amikor megpróbálok elképzelni egy "rászorulót". Persze lehet velem egyet nem érteni, nem fog összedőlni a világ.

Nyilván lehet pozitívumot is találni a MÁPP-ban, valamennyire hűti az ingatlanboomot így a fiatalok minimálisnál több eséllyel találhatnak majd maguknak megfizethető lakást, tök jó... cserébe viszont kemény konkurenciát teremt a hazai bankszektornak a betételszívó hatásával és az amúgy is szépen adóztatott (tranzakciós adó pl?) szektoron nem segít ez. Aztán csodálkozunk hogy nincs pl ingyenes számlavezetés, oh wait, van, csak valahogy éppen nem a rászorulók számára, mert ők nem termelik ki a költségeket. Valamit valamiért.

Azt is megértem, hogy aki egy olyan államvilágban (höhö) szocializálódott, ahol a felelősségteljes az utolsó jelző, ami eszünkbe jut a kormányokról, ott nehéz elképzelni, hogy a segílyen, pénzszóráson kívül máshogy is lehet segíteni a szegénységen, javítani az oktatáson, stbstb, és ebbe nagyon is beletartozik az, hogy az állam olyan dolgokra költ, amelyek előre visznek, annyit költ, amennyit szükséges, és ennek elengedhetetlen feltétele, hogy olyan környezetet biztosítson, amiben nincsenek kiskapuk, amiből nem a nagytőkések húznak hasznot. Ezernyi más dolgoból tudnak hasznot húzni, tegyék ott.

(#38849) Veron válasza Lex Icon (#38845) üzenetére


Veron
őstag

Köszi, nem éri meg feltétlenül.
Ha a lejárat előtt kiveszem, van büntetés is, ugye?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#38850) Lex Icon válasza Veron (#38849) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ebbe már beleszámoltam. ;)
(3,5%/6-0,25%)*7..9M

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.