Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39401) Lex Icon válasza Ixion77 (#39399) üzenetére


Lex Icon
senior tag

A CFD-k miatt és a globális ETF-ek miatt is 24 órában kereskednek a részvényekkel ill. a CFD-ikkel most is. Ezeken szoktam követni a változásokat, és emiatt ugrik nagyokat nyitáskor az árfolyam.
A TradingView-n is látszik a nyitás előtti és a zárás utáni kereskedés az adott részvénnyel csak engem nem hívtak meg abba a buliba. :(((

[ Szerkesztve ]

(#39402) mgoogyi válasza Golyobis (#39398) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

"Az mit jelent hogy jól szoktak teljesíteni válság alatt?"
Azt, hogy kicsit emelkedik az árfolyamuk. Minél hosszabb a kötvény, annál többet.
A 10 éves us treasury-nek ~20% volt a hozama 2008-ban.
Most az a baj, hogy már eleve alacsonyak a kamatok és nehéz már hova csökkenteni, így a kötvények értéke sem fog tudni annyira nőni. És magával a kamatcsökkenéssel próbálják serkenteni a gazdaságot, azaz a részvények felé terelni az emberek pénzét.

"milyen éves hozamokra lehet számítani?"
Önmagukban az etf "fact sheet"-jében található YTM-re számíthatsz azon a távon, amilyen lejáratú kötvények vannak benne.
Ha emelkednek a kamatok, akkor az 1-3 évessel rövid időn belül már az új kamatszintre számíthatsz. Egy 7-10 évessel meg kell pár év, mire kidolgozza magát 0-ra, de utána meredekebben emelkedik majd az etf árfolyama.
De ezeket nem szabad önmagukban nézni, mert hosszú távon nem fogsz vele nagy hozamot kapni. Arra való egy jó kötvény etf, hogy értéket őrizzen meg és válság esetén drágán add el és olcsó részvény etf-et tudjál belőle venni. Amikor pedig a részvények szárnyalnak és közben kamatot emelnek a kötvényeken, akkor meg drágán tudsz eladni részvényeket és olcsón venni magas kamatú kötvényeket.
Emiatt az éves rebalancenál lényegében mindig a drága dolgodból adsz el és az olcsóból veszel. Sell high, buy low.

Kékkel az s&p 500, pirossal a 10 éves us treasury:
2000 meg 2008 körül amikor a kék lent volt, akkor a piros fent.



(#39403) Lex Icon válasza mgoogyi (#39400) üzenetére


Lex Icon
senior tag

a dollárral szeret ellentétesen mozogni

Nem az arany mozog, hanem a dollár ha elértéktelenedik, akkor több dollárba kerül az arany. Az arany értéke stabilabb a dollárnál csak ezt nincs miben mérni. :D
Hosszú távon inkább fizikait szokás tartani biztonság miatt nem hozam elérésre, bár nekem is van 2015-től fizikaim és utóbbi félévben adogattam el egy részét és igen jól hozott (tisztán 24-33%-ot évesítve 7-9%-ot) úgy, hogy a fizikai vétel eladás miatt 5% veszteség is volt rajta.
Rövid távra meg menekülő eszköz a kötvények mellett.

(#39404) mgoogyi válasza Lex Icon (#39403) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Itt pedig valami hasonlót írnak:
https://www.thebalance.com/the-relationship-between-gold-and-the-u-s-dollar-808978

"As a rule, when the value of the dollar increases relative to other currencies around the world, the price of gold tends to fall in U.S. dollar terms. It is because gold becomes more expensive in other currencies. As the price of any commodity moves higher, there tend to be fewer buyers, in other words, demand recedes. Conversely, as the value of the U.S. dollar moves lower, gold tends to appreciate as it becomes cheaper in other currencies. Demand tends to increase at lower prices."

Ebből a szövegből kb. az jön le, mintha az arany és dollár kötésben lenne valamelyest pusztán azért, mert dollárban szeretik megadni az arany árát. És amikor gyengül a dollár, a világ többi részén elkezd olcsónak számítani az arany, ami megnöveli rá a keresletet és felnyomja az árát. Bár ez hasonló ahhoz, amit írtál.
Meg bármit lehet igazolni, ha elég sokáig keresünk neten. :)

Illetve:
"Interest rates also affect the price of gold. Gold does not yield interest in itself; therefore, it must compete with interest-bearing assets for demand. When interest rates move higher, the price of gold tends to fall, since it costs more to carry the metal."

(#39405) Lex Icon válasza mgoogyi (#39404) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Van egy oldal, ahol minden értékét aranyra számolják át.
Érdekes diagramokat lehet találni.
Pl. USD/XAU:

Ha az aranyat vesszük stabilnak, akkor látszik, hogy hogyan romlott a $ értéke. Főleg '71 óta.

S&P500:

Ebben az ábrában az az érdekes, hogy annak ellenére, hogy nem logaritmikus az Y tengely, jól látható, hogy aranyban mérve visszatér az S&P500 értéke egy közel stabil szintre, míg $-ban exponenciális növekedést mutat.

[ Szerkesztve ]

(#39406) mgoogyi válasza Lex Icon (#39405) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Az első nekem csak az aranystandard elhagyását mutatja.
Fointban még szebb ábra lenne, hogy milyen jól romlik.

A másodikba még nem tudom, hogy mit lássak bele. Nekem a stabil szint nem jön vissza, inkább egy kaotikus, de emelkedő trend, ha valamit muszáj lenne mondani.

(#39407) #95561216 válasza Lex Icon (#39390) üzenetére


#95561216
törölt tag

Alakul.

(#39408) vnorbi válasza Ixion77 (#39396) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Amíg nem adsz el, addig nem került semmibe :-)

Nálam napi szinten látszik a mozgás forintra átszámolva, úgyhogy nagyon nem kellett számolgatni, pár százezer kicsit tompítva a forint gyengülésével (egyébként a február még pluszos). Egyet viszont kiszámoltam, hogy szerencsérlen bróker mennyit bukik most a piaci értékre számított állománydíjból a számlavezetésemen. Kb napi 1,5 forintot. Kitart még pár napot ez a szint vagy, akár még mélyebbre is megy, és nyertem egy zsemlét.

(#39409) vnorbi válasza vnorbi (#37348) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Nem kapkodtak a BÉT-nél, három hónap után teljesen váratlanul érkezett válasz a kérdésemre:

2019.11.18-án reggel két eladási ajánlat volt a könyvben:

1 db 90000 Ft-on
6 db 93500 Ft-on

Az árjegyző 09:04:33-kor beállt a könyvbe az alábbiak szerint:

BID: 100@93580
ASK: 100@94110

Az árjegyzői bid mindkét eladási ajánlat áránál magasabb volt, így egyből le is kötötte azokat.

Tehát nem feltétlenül egymást verik át a kereskedők, amikor nincs árjegyzés, hanem olyan megbízások érkeznek a rendszerbe, amikben a valóságtól elrugaszkodott limit árak vannak (tegnap is volt egy olyan kötés, ami legalább 5%-kal a valós árfolyam mellett történt), aztán az árjegyző nyer. Mármint szerintem a fair az lett volna, ha 90000-es eladási ajánlat 93580-on teljesül, de úgy néz ki, ez itt nem így működik.

A tanulság, amit eddig is tudtunk: BÉTa piacos megbízást csak akkor küldeni, amikor benn van a könyvben az árjegyző ajánlata is, és ahhoz kell igazítani a limit árat.

(#39410) Lex Icon válasza vnorbi (#39409) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ha leküldöd a gyereket azzal, hogy ~300-ért vegyen tejet, de látja, hogy 250-ért adják. Akkor mennyiért fogja megvenni?

[ Szerkesztve ]

(#39411) MaciG


MaciG
addikt

Üdv!

Tudom kicsit laikus kérdés, de ha kincstárnál nyitok számlát, akkor hogy érdemes állampapírt venni úgy, hogy a legkevesebb "levonás" legyen?
Átutalással, vagy bankkártyás vásárlással? Utóbbinál lehet vajon ilyen milliós napi limitet is megadni? (otp, smart)

BANZAII

(#39412) mgoogyi válasza MaciG (#39411) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Bankkártya a legegyszerűbb és ingyenes. Valszeg tudsz megadni a bankodban tetszőleges limitet.

[ Szerkesztve ]

(#39413) aAron_ válasza MaciG (#39411) üzenetére


aAron_
őstag

Korábbiakhoz kapcsolódva (nem válasz akart lenni):

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#39414) vnorbi válasza Lex Icon (#39410) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A gyerek nem látta az árat, mert amikor odaért a pulthoz, még nem volt kirakva a címke, a pénztárban viszont előre szól, hogy neki 300 forintja van rá. A pénztáros ugyan már tudja, hogy 250-be kerül a tej, de ha már így alakult, odaadja 300-ért.

Ha a gyerek kivárta volna, hogy a pénztáros előbb mondjon árat, akkor megkapta volna 250-ért.

A fair / nem fair dolgot visszavonom, ez valószínűleg jól működik így, tisztában kell lenni a szabályokkal, körültekintőnek kell lenni, és akkor nem lesz meglepetés.

[ Szerkesztve ]

(#39415) Lex Icon válasza vnorbi (#39414) üzenetére


Lex Icon
senior tag

A gyerek nem látta az árat, mert amikor odaért a pulthoz, még nem volt kirakva a címke

Vásárlás előtt tájékozódni kell! :D Pl. átszámolni SXR8-ból vagy SPX-ből.
Persze a BÉTa-nál ez nem egyszerű a magas árrés miatt.

Ezért nem jó olyan terméket vásárolni aminek kicsi a forgalma és nem tudod követni az árakat. ETF-nél sem jó, ha kis méretűt választ valaki (JustETF-en sárga vagy piros méret).
Ezért is lett felejtős a BÉTa piac nálam.

[ Szerkesztve ]

(#39416) UberMutant válasza MaciG (#39411) üzenetére


UberMutant
őstag

kártyával olcsóbb, de van titkos limit, amit csak akkor érzékelsz, amikor nem tudsz fizetni. x milliónál. De ha több napra elosztod sztem kikerülheted.

(#39417) aujjobba


aujjobba
addikt

PEMAP-ot adott mar el valaki webkincstaron?
Mult penteken eladtam, latom a tranzakcio tortenetben az eladast, azt irja a teljesites modja a penzszamlara helyezes, de megsem latom rajta az osszeget.
Nem talaltam arrol semmit, hogy ennek esetleg tobbnapos atfutasa lenne.

(#39418) nyirzoz válasza aujjobba (#39417) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Nekem egy hét után jelent meg számlapénzként.

(#39419) mgoogyi


mgoogyi
Topikgazda

Ha esetleg mostanában szüntetne meg számlát az Ersténél valaki - pl. mert kifuttatják a privilégium "L" csomagot - akkor ne járjon úgy, mint én.

https://gate.erstebank.hu/ebh_internet_hird_frontend/document/download?documentId=%7B0473AFF6-837F-4D79-9304-41DB5BD95295%7D
92 oldalas ÁSZF 16. oldalán elbújtatott szösszenet:

"A Bank közös megegyezéssel történő Számlavezetési
Keretszerződés megszüntetés esetén a Számlavezetési
Keretszerződés megszűnésének hónapjában, rendes felmondással
történő megszüntetés esetén a felmondási idő alatti törthónapban
– a Hirdetmény Díjkedvezmény című fejezetében foglalt kalkulációt nem végez, mivel a díjkedvezmény kalkulációját a Bank
minden hónap utolsó munkanapján végzi el. "

Azaz hiába teljesíted a 0 Ft-os számlavezetés feltételeit, minden díjat ki fognak fizettetni.
Pár ezer forintom kuka.

(#39420) #95561216 válasza mgoogyi (#39419) üzenetére


#95561216
törölt tag

Uhh, elkezdték kigyomlálni a régi számlákat? Akkor a szupernullával kezdek izgulni :D

(#39421) Lex Icon válasza mgoogyi (#39419) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Anno pár banknak/szolgáltatónak már elmondtam, hogy ez a "ha elmész, akkor még utoljára jól megk..unk" hozzáállás nem túl okos, mert továbbadja az illető és vesztenek pár (vagy sok) ügyfelet és máris mínuszban van az "okos" megoldásuk.

(#39422) mgoogyi válasza #95561216 (#39420) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Kapsz róla levelet, amikor már ki akarják vezetni a csomagodat végleg.

(#39423) mgoogyi válasza Lex Icon (#39421) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Én biztos nem fogok visszamenni hozzájuk.
Az otp-vel sem volt jó tapasztalatom, meg az erstével sem ügyfélszolgálat szempontjából.
Az erste netbankja meg számlacsomagja jó volt, de amikor ilyeneket rejtenek el az ÁSZF-ben, ami időről időre változhat és az ügyintéző sem érti, hogy ezt miért kell fizetni, az nekem felveti a bek...tják lehetőségét.
Egyébként az az általános tapasztalatom a banki ügyintézőkkel, hogy nem ismerik alaposan a saját termékeiket és szabályaikat.

(#39424) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Eléggé pirosak az indexek. Elképzelhető hogy a koronavírus kirobbantója lehet a rég várt összeomlásnak? Vagy ez tök mellékes, és majd egy váratlan pillanatban, derült égből villámcsapásként fog majd ez bekövetkezni?
Az is érdekelne hogy mennyi pénzt pumpálnak most a jegybankok a gazdaságokba a helyzet stabilizálására.

(#39425) Lex Icon válasza Golyobis (#39424) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Elképzelhető hogy a koronavírus kirobbantója lehet a rég várt összeomlásnak?

Nem valószínű. A túlárazottság már inkább.
Vírusokk.

(#39426) Mercutio_ válasza mgoogyi (#39419) üzenetére


Mercutio_
félisten

Felügyeleti szerv (MNB?) felé én jelezném, hogy a bank által kezdeményezett bankszámla kivezetésének az ügyfelet terhelő költsége van.
Tippre ez rád nézve nem járhatna semmilyen teherrel az ügyfélre nézve és ebbe a kedvezmények elszámolása is bele tartozik.

B-verzió: rögzíttetni, hogy hónap utolsó napjával szűnjön meg a számla.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#39427) Stanlee válasza mgoogyi (#39423) üzenetére


Stanlee
őstag

Ez igy eleg erdekes, mivel kezdemenyezi a bank a csomag megszunteteset, te jo fej vagy es belemesz, erre meg a vegen jol le is huznak, hogy a leheto legrosszabb velemennyel hagyd ott a bankot.

En 14 ev utan hagyom ott a Riaffeisent szamlacsomag megszuntetese miatt, de mar a kommunikaciojuk miatt is picit megorroltam rajuk, majd kivancsi leszek ra, hogy a vegso bucsu mennyire lesz nehez.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#39428) #95561216 válasza Lex Icon (#39421) üzenetére


#95561216
törölt tag

Szerintem alternatív költségnek azt kell figyelembe venni, hogy az alvállalkozójuk mennyiért adott árajánlatot ennek az edge case-nek a lekezelésére a rendszerükben. Nem egy értelmes funkciót láttam meghalni azon, hogy a megrendelő sokallta az árát. Önmagában valószínűleg már amiatt sem éri meg, hogy a pár száz(?) alternatív csomagot nem elfogadó és ezért a bankot jó eséllyel örökre elhagyó ügyfél miatt rizikózzanak egy hibát a többi ügyfél havidíjának kiszámításánál.

(#39429) #95561216 válasza mgoogyi (#39423) üzenetére


#95561216
törölt tag

Lehet tudni, hogy mi lesz helyette?

(#39430) aujjobba válasza #95561216 (#39429) üzenetére


aujjobba
addikt

Igaz nem engem kerdeztel, de a raifeissen premium csomagjat tudom ajanlani, teljesen ingyenes kb minden, es nem teljesithetetlen az igenybeveteli feltetele.

#39418) nyirzoz: ma reggel erkezett meg az osszeg a Revolut szamlamra. Erdekes a mobilkincstar a tranzakcio tortenetben a penzszamlara teljesitest jelolte meg. Mar el is felejtettem, hogy kozvetlen a R-ra kertem a kiutalast.

[ Szerkesztve ]

(#39431) #95561216 válasza aujjobba (#39430) üzenetére


#95561216
törölt tag

Azt már nézegettem, mert hitelkártyám van náluk, csak amíg nincs Apple Pay, addig biztos nem.

Közben néztem Erstenél, aki régi számláról vált prémiumra március végéig, 0 forint a számlavezetési díj, örökre. Amivel rosszabb, hogy kell mellé befektetési számla (havi min. 350), meg ugye a tranzakciós adót fizetni kell. Cserébe ingyenes akárhány devizaszámla, és ingyen (Rafinál 600 forint, oda-vissza váltás 1200...) lehet pakolgatni a betéti kártyát számlák között. Úgyhogy most ezen gondolkozom nagy erőkkel.

Vicces amúgy, hogy pénzügyi szolgáltatások díjainál pár száz forinton miket tudok pörögni, miközben egy kocsmában esténként ennek többszörösét otthagyom borravalóban. Egy pszichológus szakdolgozat lehet kijönne ebből :DD

(#39432) batagy válasza mgoogyi (#39419) üzenetére


batagy
őstag

Én 2020.02.12-én szüntettem meg egy Lakossági elektronikus számlát az Ersténél, viszont azt nem értem, hogy még mind a mai napig látni a számlát a Netbankon, illetve a Mobilbankban. Ez az elvárt szitu?

(#39433) aujjobba válasza #95561216 (#39431) üzenetére


aujjobba
addikt

Apple Pay-re a Curve a megoldás jelenleg.
A Curve kártya tudja, és simán alá tudod regisztrálni a Raiffeisen kártyát.

(#39434) mgoogyi válasza Stanlee (#39427) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

A bank küldött egy levelet, hogy áprilisban vagy mikor megszűnik a számla és át fognak tenni egy másik nem jó csomagba.

@Mercutio_: át kellett volna néznem az egész ászf-et, hogy van-e egyéb megszüntetési mód, a bemegyek és megszüntetemen kívül. Csak nem feltételeztem, hogyha egy ingyenes számla feltételeit teljesítem, mégis lesz számlavezetés/tranzakciós díja. Késő bánat, ez van.

@flimo: Rafi premium gold 2.0.
" pénzügyi szolgáltatások díjainál pár száz forinton miket tudok pörögni"
Ne is mond, dettó.. :DDD Kibaszott rablók ezek. :)

[ Szerkesztve ]

(#39435) vzozo válasza #95561216 (#39431) üzenetére


vzozo
senior tag

Vicces amúgy, hogy pénzügyi szolgáltatások díjainál pár száz forinton miket tudok pörögni, miközben egy kocsmában esténként ennek többszörösét otthagyom borravalóban. Egy pszichológus szakdolgozat lehet kijönne ebből

Nálam ez elvi kérdés, na meg ugye mint minden recurring költségnél (előfizetések, közművek) szó szerint minden forint számít, mert egyrészt természetesnek veszi az ember, másrészt sok kicsi sokra megy.

(#39436) Revolit válasza vzozo (#39435) üzenetére


Revolit
senior tag

Pontosan... Oh csak par szaz forint havonta mi az. Oh csak eppen kicsit tobb mint ezer forint havonta, johet a nagyobb csomag tv/internet/mobil elofizetesre.
Oh csak 360 forint a kave a bufeben, mi az.
Oh csak 450 forint az ice tea az ebedhez, most igyak ingyen vizet? Phej, most mi az a 450 forint.

Na ezek nagyon szepen ossze tudnak adodni. De mindenki arra kolti a penzet, amire akarja, legalabb porog a gazdasag :K

(#39437) zharkanyi


zharkanyi
tag

Valaki meg tudja mondani, hogy Randomcapital Netboon felületén hogyan tudom egyértelmen beazonosítani az értékpapírokat a Kereskedés > Normál vétel pontban?

Ezt keresném:
SXR8 - iShr Core S&P500 - iShares Core S&P 500 UCITS ETF - IE00B5BMR087

A listában ugyanis csak ilyenek vannak:
iShr Core S&P500

Viszont sehol egy ticker vagy ISIN szám és még van egy csomó másik iShares S&P 500-as ETF a listában, de egyikről sem tudom melyik melyik.
Azért befektetéseknél nem ártana, ha az ember pontosan tudná, hogy mit vesz és nem egy rövid névből és az árfolyamból próbálna következtetést levonni azzal kapcsolatban, hogy mibe fektet épp be.

Bármi ötlet?

(#39438) aujjobba válasza zharkanyi (#39437) üzenetére


aujjobba
addikt

Az ISIN ott van zarojelben a villamkotes oldalon.
Felveszed a listaba es kesz vagy, onnan tudsz adni/venni.

[ Szerkesztve ]

(#39439) aujjobba


aujjobba
addikt

Szerintetek erdemes az ETF vetellel kivarni a koronavirus hiszti es piacrendezodes veget?
Mar a virus elott is lehetett olvasni, hogy egy jelentosebb korrekcio van mar kilatasban, most el is kezdtek esni rendesen a piacok.
Lyx Core MSCI World a kiszemelt ETF egyebkent.

(#39440) zharkanyi válasza aujjobba (#39438) üzenetére


zharkanyi
tag

Köszönöm. Nem mondanám, hogy túl felhasználóbarát lenne a felület, de így már valóban egyértelmű és egyben meg is tanultam, szóval innen nem lesz gond.

(#39441) aujjobba válasza zharkanyi (#39440) üzenetére


aujjobba
addikt

Valoban nem tulzottan jo a felulet, a mobilapp meg ettol is fapadosabb, az iPhone X/iXr/XS/stb kijelzo aranyara sincs felkeszitve.
Namindegy, maradjon inkabb relative olcso a szolgaltatas, az appok meg elmennek ugy-ahogy.

[ Szerkesztve ]

(#39442) Lex Icon válasza Revolit (#39436) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Én ki szoktam számolni éves szintre és akkor már jobban látszik, hogy nem aprópénzről van szó. Másoknak is kiszámolom pl. hogy a kávézóban elfogyasztott kávécska+keksz éves szinten 220eFt-jába kerül és akkor csak pislognak. Ha kiszámolom mellé, hogy ez 4,4MFt-nyi MÁP+ kamata, akkor még jobban nyílik a szemük.

(#39443) zharkanyi válasza aujjobba (#39439) üzenetére


zharkanyi
tag

Ezt senki nem fogja tudni neked megmondani. Most volt 6-8% esés pár nap alatt. Ez az ami biztos. Mi számít jelentős kkorrekciónak amúgy? Ez a 6-8% sem kevés, de valóban lehet akár 30-40% is, vagy akár több.

Én épp belevettem, mert arra számítok, hogy már akár most jönni fog a felfele korrekció a hirtelen sokk után.
Ugyanakkor lehet két nap múlva itt röhögsz majd rajtam, hogy máris buktam 10%-ot.

(#39444) Lex Icon válasza zharkanyi (#39437) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Úgy is megkeresheted, hogy az Instrumentum Keresőben megkeresed ISIN-re vagy tickerre és ott látszik a pontos rövid név, amit használnak a kereskedési oldalon.

(#39445) aujjobba válasza zharkanyi (#39443) üzenetére


aujjobba
addikt

Szerintem ha vissza is jon kicsit, amint meglesz az elso nehany koronas beteg az USA-ban, ujra beszakad majd.
Persze ez csak feltetelezes.

(#39446) Lex Icon válasza aujjobba (#39439) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Szerintetek erdemes az ETF vetellel kivarni a koronavirus hiszti es piacrendezodes veget?

A végét? Miért? Drágán akarsz vásárolni? Most van akció most kell venni! Persze még mehet lejjebb is, de a járványok tőzsdei hatása általában ~3 hónap után eltűnik, azaz magasabban lesz az árfolyam, mint előtte. Erről van több cikk is a neten. Egyet fentebb is linkeltem.
Talán az elemzésközpont oldalán volt egy ábra, miszerint a járványok nem különösebben befolyásolják a tőzsdei árfolyamokat hosszútávon.
A különbség talán annyi, hogy az internet egyre nagyobb elterjedése és befolyásoló hatása ill. a tőzsdék jobb elérhetősége, megfizethetősége miatt nagyobb a pánikoló tömeg így volatilisebb lehet ilyenkor az árfolyam.

(#39447) Lex Icon válasza aujjobba (#39445) üzenetére


Lex Icon
senior tag

(#39448) aujjobba válasza Lex Icon (#39447) üzenetére


aujjobba
addikt

Oke ez valahogy nekem kimaradt :)

Nem dragan akarok venni, azt gondoltam peldaul az elso nap megvenni amikor felfele indulnak az arfolyamok.

(#39449) zharkanyi válasza aujjobba (#39448) üzenetére


zharkanyi
tag

Ezt viszont megint nem tudhatod mikor van.
Amit én vettem 287-en, az délelőtt már volt 283 is. Akkor én már az emelkedőbe vettem, vagy nap végére lesz 270 is, én pedig pont a legrosszabbkor egy tüske tetején vettem?

(#39450) vnorbi válasza aujjobba (#39448) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Erről már lemaradtál, január 28-a volt, amikor az első pánikolós időszak (amikor a pénzügyi portálok a koronavírussal magyarázták az eséseket) után felfelé indultak az árfolyamok.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.