Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39751) Lex Icon válasza dugynok (#39749) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ez inkább hosszútávra szokott igaz lenni. De a hosszú kötvényhez képest most is igaz. Nagyon is.
De úgy igazad van, hogy mindig legyen pénzed/likvid eszközöd, amiből ilyenkor bevásárolsz.

[ Szerkesztve ]

(#39752) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Bence Balazs tesával ertek egyet.

https://www.youtube.com/watch?v=_YCXJfoe4yw

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#39753) bernel


bernel
tag

De a hosszú kötvényhez képest most is igaz. Nagyon is.

Én éppen a héten akartam kötvény ETF-et venni, erre beesik a piac, rázúdulnak a kötvényre, és felmegy a kötvény ETF-ek ára.

(#39754) #95561216


#95561216
törölt tag

Nah, másfél éve 100 dolláron akartam Whirlpoolt bespájzolni, de 105-től kilőtt felfelé. Most megint alakul..

(#39755) Sub-S válasza Oppenheimer (#39752) üzenetére


Sub-S
senior tag

Mármint azzal is gondolom, hogy már árnyaltabb az optimizmusa? :)

(#39756) Oppenheimer válasza Sub-S (#39755) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Arnyaltabb lett, de a velemenye nem valtozott.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#39757) attiati válasza Oppenheimer (#39752) üzenetére


attiati
veterán

kontra érvek az smafu? :) konyhanyelven a tőzsdéről? :)

Nem sokat tudok emberünkről. Megnéztem a bemutatkozó videóját és azért ott elmondja a lényeget, hogy határozottan állást foglal, mert nem "szereti a mismásolást", aztán majd a hallgató eldönti, hogy egyetért e vele.
Az a baj, hogy eleve olyan emberek nézik többségében, akik nincsenek vele egy szinten, így nem tudják eldönteni, inkább felnéznek rá.
Legalábbis beleolvasva a komment szekcióba....
Inkább a korrekció és a válság határvonalán billegnek éppen az indexek.
Nem mondom, jó lehet nézegetni a vételt ezeken a szinteken. De benne van a lefordulás. Nem a kezdő terep :)
kontra: kínai ellátási lánc újragondolása a világban, negatív dollár kamatkörnyezet

[ Szerkesztve ]

(#39758) Oppenheimer válasza attiati (#39757) üzenetére


Oppenheimer
veterán

A véleményét csak megerősítésnek érzem a magamé mellett. Mint a fórumon olvasható, azelőtt belevettem az esésbe hogy ezt a videót láttam és linkeltem volna.

Reagálva a kontra érvekre:

Egy vírus kitörése miatt nem fogják a cégek a kínai ellátási láncokat átszervezni más országba. Jöhetett volna ez a vírus a Fülöp szigetekről is, és ugyan ilyen hatása lehetett volna, vagy akár rosszabb, mert lehet Kína minden tartománya súlyosabban lehetett volna érintett. Olvastam már máshol ezt a gondolatot, és szerintem légből kapott.

Az amerikai vámháború erre sokkal jobb indok lenne, de az meg elenyhült mielőtt súlyos dolgok történtek volna.

Ha meg is történnek a gyárköltöztetések, az sem fog recessziót okozni. Vállalati profitok romlását okozná pár negyedévre. De csak a szűk érintettek körét. MSCI World indexben nem hiszem hogy látszana.
Huh, hosszan fostam erről a szót.

Negatív dollár kamatkörnyezet miért lenne rossz? Mármint persze utána lenullázódna a FED mozgástere is, de a ki tudja az mikor okozna gondot a jövőben.

Neked mi a pozíciód most a piacon?

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#39759) mgoogyi válasza bernel (#39753) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Dettó. Április elején lesz befektetni valóm, de mostmár vicc kategória akármelyik komoly ország kötvényhozama. Mostmár többnek látom benne a kockázatot, mint amit el tudok viselni.
PMÁP az egyetlen biztos pont nekem kötvény oldalon.
Amin még agyalok: max 5 éves erősebb kötvények / pemáp / inflation-linked kötvények.

Ez az alacsony hozamszint nekem tök para.
A részvénypiac pedig rendkívül jó beszállónak tűnik. Áprilisban és májusban is fogok beletolni pénzt.

(#39760) #95561216 válasza Oppenheimer (#39758) üzenetére


#95561216
törölt tag

Nem veszni hagyni azt a politikai tőkét, amit a koronavírus terjedése ad Kína ellenében, részben a nyugati gazdaság, részben a klíma védelmében. Most lehet letolni a fogyasztók torkán, hogy átmenetileg drágábban lesznek a cuccok, mert hazahozzuk a termelés egy részét.

A turizmust meg teljesen át kell alakítani. Vicc, hogy a látványosságok fuldokolnak a turistákban, az európai gazdaság meg munkaerő ínségben szenved, mert milliók mosogatnak aprópénzt költő ázsiaiak után. Olyan adót kell kivetni az interkontinentális repülésre, hogy csak az jöjjön, aki költ is rendesen, az kellene a cél legyen, hogy kevesebb munkavállalóval is a mostani bevételek közelében hozzon az EU-n kívüli turizmus.

(#39761) Ixion77 válasza #95561216 (#39760) üzenetére


Ixion77
őstag

Elméletileg mint minden más, a turizmus hatása is önkiegyenlítő kellene legyen. Tehát nem adóztatni kell az interkontinentális repülést, hanem emelkednie kellene a belépőáraknak, autóbérleti díjaknak, strandjegynek, felvonódíjaknak. Mindez pedig inflációt kellene generáljon, valamint jelentős bevételt a helyi önkormányzatoknak, amiből tudnak fejleszteni. A díj emelésével (ha kell akár az egekbe) szépen lehetne kontrollálni az érkező turisták számát.

Állami fellépést csak ott érzek indokoltnak, ahol maga a helyszín vonzza a turistákat (pl. Cinque Terre, Velence, Róma belváros, Barcelona, stb.). Ott a területre vonatkozó belépőt kell bevezetni. Hasonlóan mint a kötelező éves autópálya matrica Svájcban, csak nem autóra hanem személyre vonatkoztatva.

Más:
Ami a tőzsdén zajlik (7-8-10 százalékos index esések sorozata), olyat legutóbb 2008-ban láttam. Márpedig én egyelőre nem látom hogyan tudna a koronavírus, vagy az olaj árának bezuhanása olyan recessziót okozni mint akkor a bankok mérgező hitelállománya. Szóval szerintem a teendő egyre inkább részvény vétel. Főleg US, pénzhegyeken ülő bigcap cégek (AMZN, FB, V, MSFT, stb.). Ezek olyan pénzgyárak, amiket felrobbantani se lehet.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#39762) #95561216 válasza Ixion77 (#39761) üzenetére


#95561216
törölt tag

Nem csak a turizmus miatt adóztatnám az interkontinentális repülést, hanem mert rengeteg felesleges üzleti út is van, amiket megszokásból tesznek meg, 90%-át meg ki lehetne váltani videókonferenciával. Ennek környezetvédelmi, és mint látjuk közegészségügyi hátulütői is vannak. A belépőjegyek emelésével két baj van: csak a turizmusra hat, illetve a belföldi/európai turisták egy részét is kiárazza. Nekik meg azért csak had legyen több közük Európa műemlékeihez.

(#39763) Kobe válasza Ixion77 (#39761) üzenetére


Kobe
veterán

Azert az alacsony kamatok a cegek fantaziajat is megmozgattak, es eszkozfejlesztesre hitelt vontak be forraskent.
Talan Nourini is a legutobbi veszkongatasaban arrol cikkez, hogy siman benne van a pakliban, hogy a gyari munkas kiesese + csokkeno, specifikussa valo kereslet mellett kiverezhetnek a cegek azaltal hogy nem tudjak a hiteleket fizetni.
Nyilvan nem amazon es tarsai szintu cegek, de minden amazonra jut 100 wc papirgyarto, meg 200 elektronikai, turisztikai, stb, inkabb ezek oldalarol johet egy sokk.

(#39764) #95561216 válasza Kobe (#39763) üzenetére


#95561216
törölt tag

Na igen. Most nem kamatcsökkentés kell, hanem gyorshitelek, vagy törvényi beavatkozás az élő szerződések határidejeibe, különben lesz nemulass. Amazonnak is, mert elenyésző mértékben árul saját cuccot. Jó, pénze mondjuk nem is a boltból van.

(#39765) Kobe


Kobe
veterán

[link]

Oveket becsatolni. Holnap reggel megint kegyetlenul megutik az europai piacot.

(#39766) #95561216 válasza Kobe (#39765) üzenetére


#95561216
törölt tag

Huh, a cikkben linkelt Guardian hírfolyam kísértetiesen idézi a Plague Inc.-ben lévőt.

Buffettre leszek kíváncsi - csak el ne vigye a vírus. A Berkshire 150 milliárd dolcsi készpénzen ücsörög, a tőzsdéken épp akció van, a részvények meg lassan könyv szerinti értéken forognak. TBSZ-logisztikai okokból csak jövőre akartam növelni a pozíciót, de lehet most kéne meglépni.

(#39767) Golyobis válasza Kobe (#39765) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Igen, ez kezd egy kicsit ilyen "öveket becsatolni, bukósisakot felvenni, majd az előre jól felszerelt földalatti bunkerba magunkra csukni az ajtót egy pár hónapra" szagú lenni.

A Wuhani karantén után kiderült hogy ez nem tréfa dolog.

(#39766) flimo

Szerintem az igazi részvénypiaci esés java még hátravan.
Nagyobb az a buborék mintsemhogy ennyitől leeresszen.
Jó, az olaj már a padlón van, nem tudom hogy tud-e innen még tovább esni, ráadásul lehet hogy Putyin vagy trump kitalál valami tárgyalásokat, ahol megegyeznek egymás között, és hirtelen 10-20%-ot emelkednek az árak.
Az is kérdés hogy a jegybankok nem-e fogják szétpénzelni a gazdaságot, hogy megfogják az esést.

[ Szerkesztve ]

(#39768) #95561216 válasza Golyobis (#39767) üzenetére


#95561216
törölt tag

Önmagában a részvénypiaci esést nincs értelme megfogni, a pénz meg se a kereslet hiányán, se a lezárt gyárakon nem segít.

(#39769)



addikt

TBSZ-t szeretnék költöztetni a Rafitól a KBC-hez és/vagy RC-hez.

1. Mi a menete? Mivel tudom az új szolgáltatónál bizonyítani a régi TBSZ meglétét?

2. Milyen költsége van ennek? Érdemes a papírokat eladni és csak a cash-t átvinni?

3. KBC-nél elvileg csak a 2020 után nyílt számlákon ketyeg a havi 200Ft. Ha én átviszek most korábban nyitott számlákat, az minek számít ilyen szempontból?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#39770) attiati válasza (#39769) üzenetére


attiati
veterán

[részben segít]

[ Szerkesztve ]

(#39771) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Dax futures +4.6%-os nyitást sejtet, nem fog Európa esni az olasz karantén miatt. De szerintem is lehetnek még az indexek lejjebb, izzítva van a puskapor. ;]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#39772) Lex Icon válasza Golyobis (#39767) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ha esetleg nem olvastad volna a korábban linkelt cikkeket:
Link1. Link2. Link3. Link4.
Meg van még Balázs videója/videói.
Egyik se ír/beszél bunkerről, meg a többiről, amit írsz.
Persze ettől még magadra zárhatod, ha ettől érzed biztonságban magad. :D

(#39773) bigdady válasza UberMutant (#39739) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kedd lett ;)

Ha államkincstárban pénztárban befizetek az egyből megjelenik az appban és ott tudok jegyezni egyből vagy arra is várni kell és inkább jegyezzek az államkincstárban papíron? :R

(#39774) UberMutant válasza bigdady (#39773) üzenetére


UberMutant
őstag

a jegyzés minden pénteken délben zárul, az addig jegyzett papírok következő héten szerdáig kerülnek a számládra.
értsd péntek délig tökmindegy mikor jegyzel, akkor is ez a menetrend.

(#39775) bigdady válasza UberMutant (#39774) üzenetére


bigdady
nagyúr

Jegyzést tudom.

A kérdés arra irányult ha befizetek kp-ban egyből tudok-e appban jegyezni (értsd ami majd ezután nem látszik keddig :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#39776) UberMutant válasza bigdady (#39775) üzenetére


UberMutant
őstag

aha, nem vagyok kp mágus.
gondolom bankkártyád nincs.

(#39777) bigdady válasza UberMutant (#39776) üzenetére


bigdady
nagyúr

Van 2 domború mc (egy debit gold meg egy credit) ill 1 dombor visa, meg egy nem dombor maestro (két külön bankban), illetve revolut visa fizikai meg 3 revolut virtuális is (van ami gpay (mc) van ami applpay (visa) kompatibilis) :DDD de a kp-től szabadulnék most

[ Szerkesztve ]

(#39778) UberMutant válasza bigdady (#39777) üzenetére


UberMutant
őstag

akkor nem értem mit számít a sietség. max 2 hét alatt megszabadulhatsz az egésztől.

(#39779) bigdady válasza UberMutant (#39778) üzenetére


bigdady
nagyúr

Érdekel hogy megy az app-ból vásárlás

(#39780) vnorbi válasza bigdady (#39779) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Nem tudom, hogy ez ügyintézőtől függ-e, de én úgy jártam, hogy nem engedtek céltalan pénzbefizetést. Ott helyben meg kellett adni azt is, hogy milyen állampapírba menjen a pénz. Azt tehát nem engedték, hogy csak beadom a pénzt, aztán majd appban vagy böngészőben rendelkezem felette (pedig úgy rémlik, hogy akkor kifejezetten rá is kérdeztem erre).

(#39781) Lex Icon válasza vnorbi (#39780) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Akkor ez önkényes szívatás volt, mert nem kötelezhetnek ilyesmire. Fizettünk már be többször is és később netről jegyeztünk, vásároltunk.

(#39782) bigdady válasza vnorbi (#39780) üzenetére


bigdady
nagyúr

Értem, köszi.

(#39783) bigdady válasza vnorbi (#39780) üzenetére


bigdady
nagyúr

Befizettem, egyből megjelent és nem kellett kötelezően csinálni vele helyben semmit, itt appon lövöm majd el, kösz.

(#39784) Lex Icon


Lex Icon
senior tag

Egy kis tőzsdehumor a ma 80 éves Chuck Norris-szal. :D
Norris ma nagyot megy a Twitteren, sorra osztják meg a hőstetteit. Például azt,
- hogy egyszer verekedésbe keveredett kamatokkal, ami után kilapult a hozamgörbe,
- vagy hogy az arany Chuck Norrist tekinti biztonságos menedéknek,
- és hogy Norris eszközallokációja 60 százalék részvény és 40 százalék ököl.

(#39785) akela91


akela91
addikt

No, én úgy éreztem ma délután, hogy itt a vételi pont számomra.
iShares Core MSCI World UCITS ETF USD (Acc)
47.7 -ért bevásároltam. Jelenleg ez a portfólióm 40%-át teszi ki, remélem visszatekintve is jó deal lesz már akár 1 év múlva.

(#39786) VirsLee válasza akela91 (#39785) üzenetére


VirsLee
őstag

Elég merész 40%-ot egy papírba és egy devizába tenni :)

(#39787) #95561216 válasza akela91 (#39785) üzenetére


#95561216
törölt tag

Én ma sp500 shortot vettem játékpénzért. Igen, előbb kellett volna, de épp hitelkártyát cserélek, nem volt likvid tőkém. Majd meglátjuk, kinek lesz igaza :)

(#39788) #95561216 válasza VirsLee (#39786) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ez vicc volt, ugye? :Y

(#39789) akela91 válasza VirsLee (#39786) üzenetére


akela91
addikt

Őőő. Oké.

flimo: Bármi megeshet, és az ellenkezője is :D

Alapvetően közép-hosszútávon gondolkoztam, addig csak kidolgozza magát.

[ Szerkesztve ]

(#39790) mgoogyi válasza VirsLee (#39786) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Az kb. 1500 részvény, sokféle devizában. Abszolút racionális akár többet is belerakni.

[ Szerkesztve ]

(#39791) Lex Icon válasza VirsLee (#39786) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ha mégse vicc: az az egy papír az 1651 féle papír a világ minden pontján. A deviza meg ETF-ben az RC-nél csak € lehet, de az ETF-ben lévő részvények sokfélében vannak.

mgoogyi beelőzött. :)

[ Szerkesztve ]

(#39792) Ixion77 válasza Lex Icon (#39791) üzenetére


Ixion77
őstag

Vannak ott forintos ETF-ek is. Bár ahogy néztem, a spreadjük 0.6%, ezért nem éri meg venni őket.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#39793) Golyobis válasza Lex Icon (#39772) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Kösz, elolvastam most mindet, egész jók voltak.
Bence Balázs viszont... Hát, vele gyakran nem értek egyet.
Mészáros Péter viszont bejött, csak ő nem valami termékeny, arra gondoltam hogy előfizetek neki havi 2$ a VIP tartalmaiért.

(#39794) Oppenheimer válasza Golyobis (#39793) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Mészáros Péter csak monetáris összeomlást várja az utóbbi időben. Bár egy ideje nem követem és az előfizetést is lemondtam. Bence Balázs sokkal reálisabban áll a témához.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#39795) Lex Icon válasza Ixion77 (#39792) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Az a pár Ft-os egy katasztrófa. Miután vnorbit is megszívatták, pláne kerülöm.

(#39796) vnorbi válasza Lex Icon (#39795) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Én nem szívtam meg (egyelőre), csak felfigyeltem az érdekes működésre, amikor nincs árjegyzés. Egyébként nagyon vegyes a kép, ma minden BÉTa piacos ETF-en szokatlanul nagy forgalom volt, és az árjegyzés is folyamatos volt (egyedül a nyitás utáni percekben volt néhány 2% körüli félrekötés, amikor még nem volt árjegyzés, de a napi valós árfolyammozgásból ezek nem lógtak ki). Valamelyik eső napot a pánik közben viszont sikerült úgy lebonyolítaniuk, hogy egy percig sem volt árjegyző...

Szóval még úgy vagyok vele, hogy mozizok, ha látok valami anomáliát, akkor lehet megpróbálok pénzt csinálni belőle, szívás pedig akkor lenne, ha ki kellene vennem hirtelen a már benn lévő pénzt, és valamiért pont nem lenne árjegyzés.

(#39797) mgoogyi válasza Golyobis (#39793) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Ha jól megy az angol, akkor Ben Felix videóit tudom javasolni.
Hozzám az áll legközelebb, amit ő szokott mondani.
Ez elég közel áll az András György (lustaport) féle gondolatvilághoz, csak tudományosan jobban alátámasztott.

Mészáros Péter régebbi videói szerintem hasznosak voltak, van amit onnan értettem meg, viszont amikor rápörgött a minden összeomlik témára, már kevésbé tudom komolyan venni és friss tartalma sem nagyon rémlik, ami érdekelne. Pedig tartok aranyat is. Illetve ha félretesszük a fiat pénz halálát, hasznos dolgokat szokott mondani és szimpatikus figura.

Bence Balázs szerintem szakmailag egyértelműen Péter előtt jár, viszont ő meg aktív kereskedésben meg stock pickingben hisz, amiben én egyáltalán nem. Ettől függetlenül a videói 80%-át megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#39798) Golyobis válasza mgoogyi (#39797) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Szerintem Péternek jó meglátásai vannak, képes megragadni azt a fajta lényeget, amit a mainstream források nem hoznak előtérbe. Amikor voltak "híradói" azt szerettem legjobban. Nekem az a bajom vele, hogy kb fél éve nem volt olyan videója amiben érdekes tartalmat találtam volna magamnak. Ez a havi 1db 8 perces videó ami ráadásul lehet hogy csak bizonyos célcsoportoknak szól, nekem szörnyen kevés...
Szerintem a "minden összeomlik" videókat se találnád oknak arra hogy ne kövesd, ha mellette lenne más tartalom is, ez is olyan jellegű téma, ami valakiket érdekel, másokat meg nem.

+ (#39794) Oppenheimer

Amúgy mi a bajotok a fiatpénzes hozzáállásával? Mondta, hogy az csak az esetleg távoli jövőben fog átalakulni, és ő nem az apokalipszis végharangjait kongatja, így szerintem nem túlzás, nekem ez a téma is bejött++.

[ Szerkesztve ]

(#39799) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Sziasztok! Használ valaki etoro-t közületek? Érdekel, hogy mik a tapasztalatok vele, jobban megéri, mint egy itthoni brókercégnél befektetni? Ami leginkább érdekel, hogy nem e átverés, tudom e automatizálni az adásvételt valami API-n keresztül, nincsenek e likviditási gondok (nem teljesen világos, hogy a tagok csak egymás között kereskednek e vele), és hogy hogyan kell utána adózni, ha kiveszem a pénzem. Köszönöm a válaszokat!

Buliban hasznos! =]

(#39800) BÁ Nutrition válasza #95561216 (#39788) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Valszeg mivel se az egy papirra se az egy devizara nem talalt igazan

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.