Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38451) mgoogyi válasza #95561216 (#38450) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

"Nem kell a legjobban teljesítő részvényekkel beletrafálni. Már az elég lehet a felülteljesítéshez, ha egy nagyon rossz helyet rosszat veszel."

Nem érted a matematikáját a példának? Ha 5-ből 2-őt veszel, mennyi az esélye, hogy eltalálod a nyerőt?

"Te is kevered az aktív választást az aktív kereskedéssel. "

Szerintem nem érted, amit írok. Sok sikeres befektető befektetési stratégiáját visszavezették faktorokra, mint alulértékeltség, profitábilitás, stb. Saját portfólióval nem tudsz csak aktívan választani, előbb-utóbb kénytelen vagy hozzányúlnod a portfóliódhoz. És kisbefektetőként már az maga egy óriási megszorítás, hogy egy-egy egyedi részvény önmagában drága.

" "Miközben nincs információs előnyöd a piac többi szereplőjéhez mérten."
Ez sem igaz, mert nem veszed figyelembe a szektor ismeretéből fakadó információs előnyt, valamint feltételezed, hogy adott információt mindenki ugyan úgy értelmez."

Most konkrétan szembemész a hatékony piacok elméletével:

https://en.wikipedia.org/wiki/Efficient-market_hypothesis
The efficient-market hypothesis (EMH) is a hypothesis in financial economics that states that asset prices reflect all available information.

Úgyhogy állítom, hogy sosem lesz információs előnyöd a piachoz mérten. Egy hedge-fund 500 fős gárádájának, akik folyamatosan infó után kutatnak, talán igen, de neked biztos nem.

"Azért ez a megfogalmazás már érezhetően más mint a korábbiak, ennek örülök."

Pontosan ugyanaz..
Ezen lovagoltál:
"Ha a stock pickerek többsége alulteljesít, az indexkövető meg hozza a piacot (a valóságban ők is alulteljesítik) akkor annak a kevés felülteljesítőnek nagyon meg kell vernie a piacot."

"Minél több emberre mondod, hogy alulteljesít, a maradéknak annál nagyobb mértékben kellene felülteljesítenie, ami nonszensz."

Az a nonszensz, amit írsz.

Igen, hosszú távon garantált, hogy a kevés túlteljesítő nagyon meg fogja verni a piacot. Ez igaz mindenkire, akk a piac egy részhalmazát birtokolják minden időpillanatban (akár aktív kereskedő, akár stock picker - 0 költséggel számítva).
És ehhez elég csak annyi, hogy 50% alatt legyen kicsivel az esélyed minden évben arra, hogy elérd a piaci hozamot. Hasonló okból nem érdemes rulettet játszani.
És nem kicsivel van 50% alatt az esélyed, hanem potenciálisan sokkal, mert nem fogod megvenni egy tőzsdeindex felét, hogy legalább közelítsd az 50%-ot.
Az általános iskolai matek ugyan nem elég, de talán a középiskolai már igen, hogy érthető legyen.

"I’m confident most investors would be shocked at the conclusions reached in a study by Longboard Asset Management, titled “The Capitalism Distribution.” The study, which covered the period from 1983 through 2007 and the top 3,000 stocks, found the following:

39 percent of stocks lost money during the period.
19 percent of stocks lost at least
75 percent of their value.
64 percent of stocks underperformed the Russell 3000 Index.
Just 25 percent of stocks were responsible for all of the market’s gains.

Investors picking individual stocks had an almost two-in-five chance of losing money, even before considering inflation, and an almost one-in-five chance of losing at least 75 percent of their investment, again before considering inflation. And the odds of picking a stock that outperformed the index were just more than one-in-three."


Ja igen, problémáztál a Russel 3000 indexszel kapcsolatban:
"Eleve elég kevés indexkövető befektető lehet, aki Russell 3000-et vesz, maximum egy nagyobb index részeként."

Ez az egyik US Total Stock market index, kb. 98%-át lefedi az USA-nak, az USA meg a világ részvénypiacának kb. fele.

"Azért néha a sommás kijelentések előtt vegyük már elő az általános iskolai matekot meg a józan paraszti eszet, mert az nem jön ki, hogy az aktívak alulteljesítik a piacot, a passzívok meg éppen hogy hozzák a piacok teljesítményét."

Innen indultál. 0 költségek mellett a passzívok és aktívok között összességében nincs különbség. Ez pusztán abból következik, hogy minden befektető együttvéve birtoklolja a piacot. Ezt állítod, és ez igaz, tök jó.

Én meg azt állítom, hogy egyének tekintetében az aktívok között több lesz a hosszú távú alulteljesítő, mint felülteljesítő. Nem ezt írtam le itt?: [link]
Kovisoft ugyanezt próbálta leírni neked.

@mindenki más:
Más sem érti, amit írok?

(#38452) Szmeby válasza mgoogyi (#38451) üzenetére


Szmeby
tag

Én értem, de belefáradtam már, hogy másokat győzködjek bármiről is. Ha nem akarja érteni, akkor ne akarja. Neked is javaslom ezt a hozzáállást, jót tesz a lelki békének.

(#38453) mgoogyi válasza Szmeby (#38452) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Valóban, viszont ha már topikgazda vagyok, akkor illik nem szó nélkül hagyni az ilyen infókat, amik rossz irányba vihetnek.

(#38454) Stanlee válasza mgoogyi (#38453) üzenetére


Stanlee
őstag

Most oszinten, nyugodtan beletolhattad volna ezt az energiat mas fontosabb dologba is. Elkuraltal az eletedbol legalabb egy orat, mondjuk nekem tok erdekes dolgokat linkeltel be, de attol a masik oldalon nem valtozott a tema megkozelitese...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#38455) mgoogyi válasza Stanlee (#38454) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Ja, igazad van. Viszont nekem tényleg szívügyem, hogy a topikból tanulhasson az, aki ide téved. Meg egyébként idióta vagyok és ezeket nehezen tudom elengedni.

" nekem tok erdekes dolgokat linkeltel be"
Akkor talán nem volt hiábavaló a beleölt idő. :)

Nekem sokkal könnyebb úgy befektetnem indexkövető etf-ekbe, ha értem, hogy miért racionális ezt tenni.

(#38456) DanielLong válasza mgoogyi (#38451) üzenetére


DanielLong
senior tag

Én is tanultam a kifejtésedből, úgyhogy nem veszett kárba az idő! Értem is, amit írsz.

Nekem úgy tűnik, hogy amit flimo nem vesz számításba az az, hogy pillanatnyilag lehet, hogy a befektetők 40%-40%-a alul- és felülteljesít, míg 20% hozza az átlagot, de mivel a befektetők teljesítménye nem állandó, ezért mondjuk 5 éves időtávon végül csak 2% teljesít túl, míg mondjuk 50% az átlagot hozza és 48% alulteljesít.

Egyébként szvsz. a stockpickerkedés nem is feltétlen a tiszta statisztika miatt bukó, hanem a befektetés pszichológiája miatt. Aki most okosnak gondolja magát, az valószínűleg nem fogja mondjuk 5 évig tartani a papírt, hanem periodikusan mindig újragondolja a helyzetet és "próbál" megint okosabb lenni.

(#38457) mgoogyi válasza DanielLong (#38456) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

"pillanatnyilag lehet, hogy a befektetők 40%-40%-a alul- és felülteljesít, míg 20% hozza az átlagot,"
Én amit álítok és amit kifogásolt szerintem, hogy nem 40-20-40 az eloszlás, hanem 70-20-10 vagy ehhez hasonló "nonszensz". Az érvelésem pedig áll, ha akár csak 1%-kal több az alulteljesítő, mint a felülteljesítő.

[ Szerkesztve ]

(#38458) Bestspiler7


Bestspiler7
tag

Ha a Xetra -frankfurt-on veszek egy részvényt, azt eladhatom a Nasdaq-n? Illetve forditva?

(#38459) mgoogyi válasza Bestspiler7 (#38458) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Szerintem nem. Előtte át kéne transzferáltatnod a másik tőzsdére.

(#38460) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

https://penzugyifitnesz.hu/mar-ne-akarj-kulfoldon-tbsz-szamlat

(#38462) #95561216 válasza mgoogyi (#38451) üzenetére


#95561216
törölt tag

Jó, tényleg már kár ebbe az energia, mert a lényegben egyetértünk. Csak még annyit, hogy nem véletlen hypothesis a neve, és nem theory. Mindkettőt elméletnek fordítják magyarra, de nagy különbség van köztük. Ráadásul az EMH és a "nem rendelkezel elég információval, ezért nem fogsz jó döntést hozni" ellentmond egymásnak.

"Én amit álítok és amit kifogásolt szerintem, hogy nem 40-20-40 az eloszlás, hanem 70-20-10 vagy ehhez hasonló "nonszensz". Az érvelésem pedig áll, ha akár csak 1%-kal több az alulteljesítő, mint a felülteljesítő."

Nincs kedvem visszaolvasni és idézni, így lehet nem te, de más itt többször olyan sommás kijelentéseket tett, hogy aktív kereskedéssel csak bukni lehet. Ezekből lett elegem, ebből indult az egész.

(#38463) emvy válasza #95561216 (#38462) üzenetére


emvy
nagyúr

> Ráadásul az EMH és a "nem rendelkezel elég információval, ezért nem fogsz jó döntést hozni" ellentmond egymásnak.

Nem mond ellent. Mondok egy peldat (ez nem valos, de illusztralja, hogy miert nem igaz a fenti mondat): tegyuk fel, hogy az eszkozok hozama teljesen veletlenszeru, de egy olyan eloszlasbol mintavetelezodik, ahol a median alacsonyabb, mint az atlag. Mivel veletlenszeru a mintavetel, ezert senkinek nincs informacioja, tehat az EMH is all, es az is, hogy az indexnel csak rosszabbul tudsz eszkozt valasztani.

while (!sleep) sheep++;

(#38464) mgoogyi válasza #95561216 (#38462) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

"Nincs kedvem visszaolvasni és idézni, így lehet nem te, de más itt többször olyan sommás kijelentéseket tett, hogy aktív kereskedéssel csak bukni lehet. Ezekből lett elegem, ebből indult az egész."

Bárki is írja, ezt csak értsd úgy, hogy nem érdemes a valószínűsíthető alulteljesítés miatt és ez a lényeg.
Abban megegyezhetünk, hogy ez egy egyszerű és hasznos ökölszabály az emberek többségének.

(#38465) mgoogyi válasza emvy (#38463) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Nem tanulsz mások hibájából? :)

(#38466) concret_hp


concret_hp
addikt

valamit benan nezunk, vagy kbc-nel nem nagyon van dollarban elerheto etf :F

vagy fullba vagy sehogy :D

(#38467) mgoogyi válasza concret_hp (#38466) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Van belőle, de biztos, hogy sokkal több az eurós.
Mit keresel?

(#38468) mgoogyi válasza mgoogyi (#38467) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Egy időben próbáltam alaposan feltérképezni, hogy mi van náluk euróban és mi dollárban.
Ezek dolllárosok:

iShares Edge MSCI World Quality Factor UCITS ETF IE00BP3QZ601
SPDR MSCI Emerging Markets UCITS ETF IE00B469F816
LQDA iShares $ Corp Bond UCITS ETF
CBU0 iShares $ Treasury Bond 7-10yr UCITS ETF USD (Acc)
JPEA iShares J.P. Morgan $ EM Bond
HYLD:LN iShares Global High Yield Corp Bond UCITS ETF
DTLA:LN iShares USD Treasury Bond 20+yr UCITS ETF
SIC LY.IBOX MULTI UNITS FRANCE LYXOR ETF IBOXX $ TREASURIES 10
IUAG iShares US Aggregate Bond UCITS ETFA0NA47
ISDE iShares MSCI EM Islamic UCITS ETF
IUAA iShares US Aggregate Bond UCITS ETF
CNYA iShares MSCI China A UCITS ETF
EMUU iShares MSCI EMU USD Hedged UCITS ETF (Acc)
IBTA iShares $ Treasury Bond 1-3yr UCITS ETF
IBTS iShares $ Treasury Bond 1-3yr UCITS ETF
IEMB iShares J.P. Morgan $ EM Bond UCITS ETF USD
ZKBGF ZKB Gold ETF
SPFU SPDR Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond USD Hdg UCITS ETF
AFLT FP Amundi Floating Rate USD Corporate UCITS ETF - USD (C)
EMGA iShares J.P. Morgan Emerging Markets Local Government Bond UCITS ETF USD (Acc)
WisdomTree USD Floating Rate Treasury Bond UCITS ETF USD Acc
iShares Global Corporate Bond UCITS ETF USD (Acc)
Vanguard USD Corporate 1-3 Year Bond
Vanguard USD Corporate Bond UCITS ETF (USD) Accumulating

Ezek meg nem voltak még a KBC-nél, de elvileg fel kéne vegyék USD-ben:

Amundi ETF MSCI World UCITS ETF DR LU1437016972
Amundi ETF MSCI North America UCITS ETF DR LU1437016543
Amundi ETF S&P 500 UCITS ETF DR LU1437017863
Amundi ETF Equity Global Low Carbon LU1602144492
BNP Paribas Easy S&P 500 FR0011550177

[ Szerkesztve ]

(#38469) aAron_ válasza CsodaPOK (#38460) üzenetére


aAron_
őstag

Köszi a megosztást. Nevetséges, hogy ennyi ideje nincsen még egyértelmű állásfoglalás. :(((

What is your ikigai?

(#38470) swoody válasza mgoogyi (#38378) üzenetére


swoody
senior tag

Szia!

Annyi kerdesem lenne hozzad, hogy ez a jegyzes, hogyan tortenik?

Bebattyogok mak-ba es nyitok egy szamlat gondolom mint egy bankba, viszont ahogy olvastam mak honlapjan “jegyezni kell”. Ezt nem ertem, hogy mi. Eddig bankban volt az allampapir ott siman megvettem es egy het utan meg is volt. Amugy bankba ertek papir szamla dija 500-600 ft kozott van. Szerintetek erdemes amugy emiatt is valtani?

(#38471) concret_hp válasza mgoogyi (#38467) üzenetére


concret_hp
addikt

a keresőben össze bírjátok nyomkodni?
[link]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#38472) mgoogyi válasza concret_hp (#38471) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Nem emlékszem, hogy milyen szisztémával térképeztem fel.
Az a kereső nem tökéletes.

(#38473) mgoogyi válasza swoody (#38470) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Szia,

Van amit jegyezni kell, van amit venni.
Amelyik állampapírból hetente indul új sorozat, azt az indulás előtti héten tudod jegyezni.
Pl. MÁP+ : https://www.allampapir.hu/allampapirok/MAPP
Ha megnézed az oldal alját, akkor látsz egy ilyet:
N250127 sorozat, jegyezhető: 2020.01.20-01.24. között
Ezen a héten tudsz bejelentkezni érte a jegyzéssel, a jövő héten pedig megjelenik a számládon.

A MÁK-nál sok minden egyéb mellett a számlavezetés is ingyenes, így azt az 500-600 Ft-ot megspórolod. Úgyhogy igen, érdemes ott nyitni.

(#38474) Maffia91


Maffia91
aktív tag

Sziasztok!
Van arról valami info, hogy a mai napont miért nem nyitott az amerikai tőzsde? (NYSE, NASDAQ)

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#38475) Tankblock válasza Maffia91 (#38474) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello,

Holiday van : [link] talán Dr .Martin Luther King Jr. miatt....

[ Szerkesztve ]

Release the Beast....

(#38476) swoody válasza mgoogyi (#38473) üzenetére


swoody
senior tag

Nagyon szepen koszonom a segitseged.

(#38477) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Megerősítés miatt írok, hogy biztos mindent jól csinálok-e, ugyanis most jegyeznék legelőször állampapírt (MÁP+).
Tehát először jegyzek X összeget, kiválasztom az esetemben a bank átutalásos fizetési módot.
Véglegesítés előtt még be kell állítanom a pénzkiegyenlítés napját. Jól gondolom, hogy ez gyakorlatilag az a nap, amikor a MÁK-os számlán lesz a bankból átutalt pénzem ami gyakorlatilag a jegyzett X összeggel egyezik meg?
A pénzkiegyenlítés mikor történik meg? Automatikus vagy én is kiegyenlíthetem? Ez a része nem annyira világos, hogy a jegyzés után hogyan kerül felhasználásra a számlán levő összeg.

Köszi a választ.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#38478) Maffia91 válasza Tankblock (#38475) üzenetére


Maffia91
aktív tag

Köszönöm :R

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#38479) torma99 válasza pvt.peter (#38477) üzenetére


torma99
aktív tag

Ha a limited engedi és/vagy nem tudsz ingyen utalni vedd bankkártyával, ott azonnal ott van forint alapon.

(#38480) Stanlee válasza pvt.peter (#38477) üzenetére


Stanlee
őstag

Erdemes a penteki napot megadnod, hgy addigra lesz ott a penz. Ha hamarabb odaer, nem gond. Nem kell utana semmit csinalni, a jegyzest koveto heten megjelenik a vasarolt papir.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#38481) pvt.peter válasza Stanlee (#38480) üzenetére


pvt.peter
őstag

Értem, köszi a választ.

Még egy kérdés MÁP+al kapcsolatban: ha kamatjuttatást követő vételi időszakban veszem vissza az 5 éves MÁP+ -os összeget, akkor nem terheli semmilyen büntető tranzakció, ha jól gondolom, ugye? Tehát akár félév, illetve 1 év (majd 2-3-4 év) után is visszavehetem a kamatokkal együtt.

[ Szerkesztve ]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#38482) mgoogyi válasza pvt.peter (#38481) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Jól gondolod.
A kamatfizetés utáni napokban büntetőjutalék nélkül jutsz hozzá a pénzhez.

(#38483) bigdady válasza pvt.peter (#38481) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mi most ennek a kamatozása 1-2-3 év vonatkozásában ha visszaváltod?
En is keresek éppen valamit ami max ezeket az idotavokat tudja és ingyen hozzáférhető.
Ja látom összefoglalóban benne. Ahogy látom rövid távra ez a legjobb ez a máp+

[ Szerkesztve ]

(#38484) erh75 válasza mgoogyi (#38468) üzenetére


erh75
tag

Hogy lehet ezeket az etf-ket megtalálni a kbc-nél ? úgy ahogy a részvényeket szoktam , nem találom.

(#38485) mgoogyi válasza erh75 (#38484) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

ISIN alapján.

ISIN:
iShares Edge MSCI World Quality Factor UCITS ETF IE00BP3QZ601

Netes kereséssel a többihez:
CBU0 iShares $ Treasury Bond 7-10yr UCITS ETF USD (Acc)
első találat:
https://www.ishares.com/uk/individual/en/products/253745/ishares-usd-government-bond-710-ucits-etf-acc-fund
ISIN: IE00B3VWN518

(#38486) pvt.peter válasza torma99 (#38479) üzenetére


pvt.peter
őstag

torma99: Köszi a választ, végül így fizettem kártyával neten, ennek így semmilyen plusz díja nincs a bankomnál.

Stanlee: kártyás fizetéssel rögtön kitudtam egyenlíteni az összeget.

mgoogyi: köszi neked is a választ.

bigdady: ha csak 1 évre akarod berakni akkor már az is megéri az 1 -éves MÁP -al szemben.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#38487) erh75 válasza mgoogyi (#38485) üzenetére


erh75
tag

Így már megvan, köszönöm

(#38488) Bestspiler7


Bestspiler7
tag

Lenne egy alap kérdésem a limitáras tőzsdei megbízással kapcsolatban:
Ha mondjuk van egy részvény aminek az értek 30$ Csinálsz egy 32$os imitáras vételi megbizást és az eladó beállít egy 28$-os imitáras eladási megbizást, akkor ez a részvény mennyiért fog elkelni?

(#38489) mgoogyi válasza Bestspiler7 (#38488) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Szerintem nem tudsz limitáras megbízást adni a legjobb ajánlathoz képest rosszabbra.
Azaz valamelykőtök időben megelőzi a másikat és a 32-es vételi oldal már látszik az ajánlati könyvben, amikor te szeretnél 28-as eladási ajánlatot adni. Viszont a 28-as rosszabb, mint a jelenlegi legjobb 32-es ajánlat, ezért minimum 32-es vagy magasabb árat kell, hogy megadj.

Egyébként ebbe nem ástam bele magam, ha pontatlanságot írtam, légyszi javítsatok ki.

(#38490) Bestspiler7 válasza mgoogyi (#38489) üzenetére


Bestspiler7
tag

Hát nem tudom, mert például nem rég vettem 58$ egy részvényt, aminek 59$ volt beállítva limitnek. Szoval nem tudom mi alapján dől el.

(#38491) mgoogyi válasza Bestspiler7 (#38490) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

A limitár a vételnél a legmagasabb ár, ahol még teljesülhet a megbízás.
Ennél kisebb simán lehet. Lehet rögtön a megbízás leadásakor már ott volt egy 58-as eladási ajánlat.

(#38492) concret_hp


concret_hp
addikt

kbc-nél látom megjelentek állampapírok, de pemáp-ot lehet venni? ha igen, hogyan találom meg?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#38493) mgoogyi válasza concret_hp (#38492) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Nem lehet és nem is tervezik, hogy lehessen.

(#38494) Stanlee válasza pvt.peter (#38481) üzenetére


Stanlee
őstag

Igen, akkor nem kell ra buntetest fizetni.

@bigdaddy-nek is: Ha a vasarlas utan kellene visszavaltani, akkor talan 1,5 honap, amig a vetelar es a visszavaltasi arfolyam nullara jon ki. Ezert majd ne lepodj meg, ha kevesebbet mutat par hetig aktualis arnak, mint amennyiert vetted.

Ha megint lesz megtakarithato penzem, akkor egy resze ide fog menni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#38495) Lex Icon válasza Bestspiler7 (#38490) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Fordítva értelmezed. Az első példádnál ha 30$ a piaci ár, akkor azért állítasz be limitet, mert ennél olcsóbban akarsz venni, így pl. 28$-t állítasz be, míg az eladó drágábban akar a jelenlegi piacnál eladni, ezért magasabb limitet állít be pl. 32$-t. Ebben az esetben viszont nem találkozik a ti 2 ajánlatotok.

(#38496) Lex Icon válasza Bestspiler7 (#38490) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ha beállítod 59$-ra a vételi limitet, az azt jelenti, hogy 59$-ért, vagy olcsóbban akarsz venni. Értelemszerűen 59$-nál magasabb árfolyam esetén. Azért vettél 58$-ért, mert az eladó ennyiért akart eladni. Pl. nem nézte a könyvet, hogy milyen ajánlatok vannak.

[ Szerkesztve ]

(#38497) #95561216 válasza emvy (#38463) üzenetére


#95561216
törölt tag

Jó hát én is tudok példát hozni a másik végletből: ha mindenki az index alapján veszi a papírjait, akkor az egyetlen információ ami megjelenik az árakban az, hogy az utolsó aktív kereskedő "kihalásakor" milyen volt az index súlyozása. Onnantól az árakat csak a piacról ki-be áramló pénz változtatja, megszűnik a részvényárfolyamok relatív mozgása. Ilyenkor elég kiválasztanod a legnagyobb osztalékhozamú részvényt, és mivel nem futsz relatív árfolyamkockázatot, tessék, megverted a piacot.

(#38498) Kobe


Kobe
veterán

Teslara kivancsi leszek innen hogyan muzsikal tovabbrovidtavon.... Eleg egeszsegtelen merteku rallyt tol
Az 545-550 elegge megfogta 2x is, es EPS elott nem valoszinu h lesz olyan hir amire felpumpaljak
En biztos ami ziher 545on inkabb realizaltam rajta

(#38499) emvy válasza Kobe (#38498) üzenetére


emvy
nagyúr

Tobbe nem is akarsz beszallni? En egyszeruen nem tudom, hogy hogy lehet ezt jol idoziteni. 450-nel is mar majdnem mindenki azt mondta, h ez orulet, most kell kiugrani.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#38500) Kobe válasza emvy (#38499) üzenetére


Kobe
veterán

De, be akarok majd szallni, de jobbnak lattam most elrakni +30%ot mint kesobb esetleg bankodni utana.
Az a biztos nyereseg ami a zsebben van, a tobbi csak fikcio.
Majd lejjebb bevasarolok.

A jelenlegi chart egesz egyszeruen egeszsegtelen, mar hetes nezetben is egy fuggoleges reggeli merevedeshez hasonlit, hat meg a rovidebb napos /orasok a markans gapekkel, ugrasokkal.
Gyak ongerjesztove valt a hype, kozben nem jon naponta fundamentumot alatamaszto hir. Ilyet a btc es a tulipan hype muvelt kb.
Marketbeaten is pl eros sell velemenyen vannak az elemzok, ez persze nem feltetlen jelent barmit, de en is inkabb arra hajazok hogy ebbol inkabb short lesz

Amugy a nasdaq premarket order bookjat megnezve 565 dollaron fog nyitni, loktek rajta meg 6-7% ot overnight.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.