Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38151) Lex Icon válasza Oppenheimer (#38145) üzenetére


Lex Icon
senior tag

2019. júli. 1-től 17,5% a szochó.

.

[ Szerkesztve ]

(#38152) Lex Icon válasza Lex Icon (#38150) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Pontosítok: Az EGT-n belüli piacnál a brókercéged vonja le az osztalék utáni SZJA-t és ezután jön a "többi meg 0".

(#38153) Lex Icon válasza CsodaPOK (#38146) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Inkább nyiss TBSZ-t és akkor mással se nagyon kell foglalkoznod.

(#38154) vnorbi válasza namenlos (#38148) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Az alapértelmezett forintosra nem utal eurót, mert az 3×8-as GIRO formában van megadva, eurót pedig IBAN számlaszámra utalnak. Ha eurót akarsz kivenni, akkor fel kell venni egy számlaszámot IBAN formában (ha nem devizaszámla, akkor megér egy kérdést a banknál előbb, hogy mit kezdenek majd az érkező euróval).

A számlaszám megadása díjmentes (de úgy tudom, hogy ha ügyfélkapun nyitottál Kincstári számlát, akkor az új számlaszám rögzítése előtt személyesen be kell menni egy ügyfélszolgálatra, hogy azonosítsanak), és az utalás is díjmentes, ha a cél számla természetes személyé.

(#38155) Oppenheimer válasza Lex Icon (#38151) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Pont erről van szó. Miért ismételjük az információt?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#38156) Lex Icon válasza Oppenheimer (#38155) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Bocs, nem értem. :F

(#38157) Oppenheimer válasza Lex Icon (#38156) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Akkor nézd meg légyszives mire válaszoltam.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#38158) kgyurma válasza vnorbi (#38154) üzenetére


kgyurma
csendes tag

Ezzel kapcsolatban kérdeznék én is, ha van tapasztalat:
Külföldi eurós bankszámlára is ki lehet utaltatni a PEMÁP-ból származó eurót?
Úgy is elfogadják a bankszámlát, ha nem saját névre szól?
Belföldi forintos kiutalás ingyenes. És az eurós? Külföldi bankszámlára?
De ha ezekre a kérdésekre valaki tud linkelni Kincstári dokumentumot, azt is nagyon megköszönném.

(#38159) namenlos válasza vnorbi (#38154) üzenetére


namenlos
tag

köszönöm :)

(#38160) Apollo17hu válasza dptrsk (#38149) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Koszi

(#38161) concret_hp válasza Lex Icon (#38151) üzenetére


concret_hp
addikt

az ilyen képek helyett lehetne linket betenni? vagy legalább nagyítható képet? :U köszi :R

vagy fullba vagy sehogy :D

(#38162) Lex Icon válasza concret_hp (#38161) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ha megy: jobb gomb a képen, kép megjelenítése.
Kép linkje, cikk linkje.
Az előbb nem írtam, oda, de a cikk/kép 2019 év eleji. 2019.07.01-től 17,5% a szocho.

[ Szerkesztve ]

(#38163) vnorbi válasza kgyurma (#38158) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Minden utalás ingyenes, amíg természetes személyé a cél számla. Forintot csak belföldre utalnak, eurót belföldre és külföldre is.

Közvetlen linket nem küldök, mert az idővel már elavult lesz, de az üzletszabályzat kapcsolódó anyagai között a kegfrissebbet megyitva megtalálod a hirdetményt (2. számú függelék).

[ Szerkesztve ]

(#38164) kgyurma válasza vnorbi (#38163) üzenetére


kgyurma
csendes tag

Köszönöm a gyors választ! :R

(#38165) CsodaPOK válasza Lex Icon (#38153) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Nem akarok erre a célra TBSZ-t.

(#38166) Lex Icon válasza CsodaPOK (#38165) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Elárulod, miért nem?

(#38167) dugynok


dugynok
senior tag

Üdv,

Ugye minden etf-nek van egy (éves?) költsége. Randomnàl van szàmlàm, milyen módon kell ezt a költséget kiegyenlìteni, hogy működik?

(#38168) kovisoft válasza dugynok (#38167) üzenetére


kovisoft
őstag

Az ETF költsége bele van építve az árfolyamába. A brókernél állományi díj lehet, de ez független az értékpapír típusától.

(#38169) dugynok válasza kovisoft (#38168) üzenetére


dugynok
senior tag

Szuper, köszönöm :)

(#38170) nandow


nandow
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap végigmentem az online számlanyitás folyamatán a Random Capital oldalán.
Többek között meg kellett adni egy bankszámlaszámot is, én oda beírtam a mindennapokban használt CIB forint számlámat.
A folyamat végén kaptam egy visszaigazoló emailt a Randomtól, amiben leírják, küldjem el nekik az igazolványaimat, és vagy egy bankszámlakivonatot, vagy a saját bankszámlám szerződését, ahonnan az utalást fogom intézni.
Plusz írtak egy ilyet a levél végén:
"Felhívjuk szíves figyelmét, hogy az elektronikus úton kezdeményezett számlanyitás esetén csak átutalással végezhető pénzügyi művelet az ügyfélszámla és bejelentett, saját névre szóló bankszámla között. Készpénz ki- és befizetésre csak akkor van mód, ha az ügyfél személyes azonosítása megtörtént."

Ekkor jutott eszembe, hogy én igazából Revolutról akarok majd devizát utalni a Randomhoz. Eleve a revolutos számlámat kellett volna megadni? Vagy most küldjem el nekik a cibes bankszámla kivonatomat - igazolva a saját nevemre szóló cibes számlát -, de ettől függetlenül a későbbiekben nyugodtan utalhatok Revolutról is?

(#38171) dugynok válasza nandow (#38170) üzenetére


dugynok
senior tag

Nyugodtan utalhatsz Revolut-ról is.

(#38172) Detached


Detached
csendes tag

Üdv. Uraim! Tanácsot szeretnék kérni. Havi 1500 euro-t tervezek folyamatosan "halmozni" nem vagyok benne biztos, hogy melyik érné meg jobban. PEMÁP vagy PMÁP, és akkor ugye meghagyni forintban. Szerintetek melyik lenne a jobb befektetés szempotjából... MÁP+ már nem akarok venni, felek az inflációtól... ;] Maradnék viszont az állampapir vonalon. Köszönöm.

iPhone 14 Pro Max

(#38173) buherton válasza Detached (#38172) üzenetére


buherton
őstag

Oszd meg a PEMÁP és a PMÁP között.

Infláció akkor lesz, ha a gazdaság tovább pörög. Stangálás és recessziós esetén alacsony lesz az infláció.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#38174) htomi85 válasza nandow (#38170) üzenetére


htomi85
tag

Nem a beutalás itt a lényeg, hanem a pénzkivétel.
Gondolj bele, ha valaki belép a jelszavaddal vagy álmodban ujjlenyomatolvasóval, oda utalhatják a pénzed ahova akarják.
De kivenni majd csak saját bankszámlára tudsz. Így biztonságosabb.

(#38175) CsodaPOK válasza Lex Icon (#38166) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Nekem megér 15%-ot a rugalmasság. Akkor teszek be pénzt, amikor akarok, akkor veszek ki pénzt, amikor akarok.
Meg még van egy-két dolog, ami inkább saját lelkem nyugtatása miatti ok, mintsem racionális döntés.

(#38176) Lex Icon válasza CsodaPOK (#38175) üzenetére


Lex Icon
senior tag

TBSZ esetén is bármikor betehetsz az aktuális évben nyitott TBSZ-re (gyűjtőév).
Kivenni szintén bármikor kivehetsz vagy a lejártkor vagy akár a még le nem jártból is és megfizeted azt a 10-15% adót, amit egyébként is megfizetnél.
Mivel nincs bünti, ha feltöröd a TBSZ-t, így nem veszthetsz rajta csak nyerhetsz, ha sikerül kiülni 3 évet. Lehet úgy is, hogy csak azt rakod be, amiről tudod, hogy nem nyúlsz hozzá 3 v. 5 évig a többi mehet sima számlára.

(#38177) sweatyy


sweatyy
csendes tag

Sziasztok!
Életem első befektetését szeretném tenni. Adott 2M forint megtakarítás, amit az év végéig még kb 1M forinttal tudnék növelni összesen. Középtávú befektetésre gondolok, mivel előreláthatólag majd 3-5 év múlva szükségem lesz az összegre.
Mit javasoltok tegyem az egészet MÁP+-ba, vagy esetleg szedjem szét valami külön konstrukcióba?

(#38178) nandow válasza dugynok (#38171) üzenetére


nandow
aktív tag

és (#38174) htomi85
Köszi szépen!

(#38179) mgoogyi válasza sweatyy (#38177) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

MÁP+ a legrugalmasabb, ha nem vagy biztos benne, hogy bent tudod tartani 5 évig.
Ha 3 évig biztos bent tudod tartani, akkor a 3 éves PMÁP-pal kombinálhatod, ha tartassz az inflációtól.

(#38180) sweatyy válasza mgoogyi (#38179) üzenetére


sweatyy
csendes tag

Van értelme TBSZ-en elhelyezni, vagy elég ha egy sima értékpapír számlát nyitok?

(#38181) dptrsk válasza sweatyy (#38180) üzenetére


dptrsk
addikt

Nincs értelme MÁKnál TBSZ-re tenni

(#38182) bociusz válasza sweatyy (#38180) üzenetére


bociusz
aktív tag

Nincs, sőt, rosszabbul jársz vele, mert ha idő előtt visszaváltod, akkor adóköteles jövedelmed keletkezik. Sima értékpapírszámlán kamatadómentes.

(#38183) Lex Icon válasza mgoogyi (#38179) üzenetére


Lex Icon
senior tag

mgoogyi!
Tudnál ajánlani olyan ETF-et (ha van RC-nél az előny), ami válság esetén se esik? Keresgéltem a JustETF-en volatilitás szerint, de az alacsony volatilitásúak vállalati kötvények, amik nem stabilak válság esetén, ill az államkötvények meg kamatemeléskor esnek.A JustETF-en sajnos csak 5 évre visszamenőleg lehet adatot lekérni, így a korábbi válságok hatása nem látszik. Mielőtt nekifogok több tucat ETF árfolyamát egyesével átnézni, hátha tudsz mondani valami jót.
Az arany meg szintén zakózhat. Lehet jobb, ha áll €-ban?

(#38184) CsodaPOK válasza Lex Icon (#38176) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Igen, ezzel tisztában vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#38185) Lex Icon válasza CsodaPOK (#38184) üzenetére


Lex Icon
senior tag

OK.

(#38186) Bestspiler7


Bestspiler7
tag

Tudnátok ajánlani bróker céget hósszutávú befektettésre? (usa és magyar tözsde is legyen, illetve, számlaveztési díj összege kevés legyen) Köszönöm :)

(#38187) mgoogyi válasza Lex Icon (#38183) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

USA rövid kötvényével van a legtöbb esély talán.
Vállalati kötvény is eshet, ha valamilyen okból ők is csak magasabb kamatra kapnak kölcsön.
Nem minden válság esetén igaz, hogy nőtt a kereslet az erős államkötvényekre.

Amit még megnéznék, az a floating rate usd államkötvény. Ennek nem ismerem a pontos működését, de elvileg nem nagyon vágja hátba a kamatemelés.
https://www.justetf.com/de-en/find-etf.html?query=floating++rate

Egyébként válság esetén cash is king, minél rövidebb lejáratú dolgok a biztos cuccok.
Pl ilyesmi:
SPDR Bloomberg Barclays 1-3 Month T-Bill UCITS ETF
ISIN IE00BJXRT698

Van xetrán, de csak USD-ban, úgyhogy nem biztos, hogy felveszi az RC.

Visszamenőleg itt tudsz csekkolni elég sok konkrét eszközosztályt:
https://www.portfoliovisualizer.com/backtest-asset-class-allocation#analysisResults

Long term treasury ~ 20y+ usd treasury
Short term treasury ~ 1-3y usd treasury
US large cap ~ S&P 500

Én EUR hedgelt global aggregate bond-ot fogok venni erre a célra.

(Az arany kiszámíthatatlan.)

[ Szerkesztve ]

(#38188) mgoogyi válasza Bestspiler7 (#38186) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Random Capital - olcsó, de banki háttér nélkül
KBC, Erste, OTP - banki háttér, de (már) egyikre sem mondható, hogy olcsó

Egyébként az összefoglalóban van egy linkelt cikk, ami ezzel a kérdéssel foglalkozik.

(#38189) Lex Icon válasza mgoogyi (#38187) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Köszönöm.
AGGH? VAGF? bár utóbbi nagyon kicsi, új ETF.
SPDR Bloomberg Barclays 1-3 Month T-Bill ez nincs RC-n, bár fel lehet vetetni, de elég kicsike az alap mérete, így lehet, hogy az alacsony likviditás miatt pont vész esetén nem tudsz venni.

(#38190) mgoogyi válasza Lex Icon (#38189) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

AGGH.
Euronextet is olvastam, hogy van az RC-nél, lehet ott is szét lehetne nézni rövid kötvényért. Tegnap csak a xetrán próbáltam gyorsan találni valamit.

(#38191) galacsindobá válasza Manitou (#38065) üzenetére


galacsindobá
csendes tag

Sziasztok,
hasonló összeget szeretnék én is elhelyezni, várhatólag a következő években nem lesz rá szükségem, esetleg akkor, amikor bezuhannak az ingatlanárak.
Alapvetően MÁP+-ra gondoltam én is. van különbség a fizikai megléten kívül, hogy ha postán készpénzben nyomdait veszek vagy inkább webkincstáron keresztül legyen?
Ami még felmerült ötletként a garázsvásárlás. ahol élek megyeszékhelyen 2-2,5 M Forintért lehet már vásárolni és kb 15-20 ezerért lehet kiadni. tudom nekem kell dönteni, de megköszönöm a segítségeteket, ötleteiteket. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#38192) Lex Icon válasza galacsindobá (#38191) üzenetére


Lex Icon
senior tag

MÁP+ papíros változat annak jó, aki nem tud neten nyomulni.
Visszaváltásnál problémásabb a papíros, mert csak a vett címleteket tudod visszaváltani, míg neten tetszőleges összeget.

(#38193) mgoogyi válasza galacsindobá (#38191) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

MÁP+:
Én inkább webkincstároznák a helyedben, nem kell még több papír otthonra.
Egyébként nem ismerem a postai cuccokat, gondolom nagy névértékű papírokat tudsz venni, nem hinném, hogy van extra költség.

Garázs:
Az 7-12% éves hozam a vételárhoz mérten, ami kimondottan jó. Kérdés, hogy meddig tudod kiadni ilyen áron, mindig lesz-e bérlőd, mennyit zuhan egy válságnál a garázs ára és ez a bérleti díjat is leviheti.
Illetve egy garázst nem tudsz eladni akármikor azonnal.
Ha meg pont akkor akarsz lakást venni, mikor bezuhatnak az ingatlanárak, akkor a garázsod ára is lejjebb lesz.

Szóval passz, akár meg is oszthatod a megtakarításod, veszel 1 vagy 2 garázst, a többi meg MÁP+. De nyilván neked kell döntened.

(#38194) Lex Icon válasza mgoogyi (#38193) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Egyébként nem ismerem a postai cuccokat, gondolom nagy névértékű papírokat tudsz venni

Akkor a nagyi hoppon maradna. :D
Címletek: 10e, 50e, 100e, 500e, 1M, 2M. Visszaváltáskor a címlet nem bontható meg.

[ Szerkesztve ]

(#38195) mgoogyi válasza Lex Icon (#38194) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Az 1Ft-hoz mérten.

(#38196) Lex Icon válasza mgoogyi (#38195) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ja, értem. :)

(#38197) Detached válasza buherton (#38173) üzenetére


Detached
csendes tag

Köszönöm, mérlegelek, mert itt az első részlet. :)
Nehéz okosnak lenni ebben a kérdésben...

iPhone 14 Pro Max

(#38198) Stanlee válasza Detached (#38197) üzenetére


Stanlee
őstag

En PEMAP-ba tennem. Ha van euro szamla, akkor onnan lehet beutalni, ill. a kiutalas is megoldva.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#38199) Ixion77


Ixion77
őstag

Tud valaki osztrák diszkontbrókert, vagy bankot ajánlani?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#38200) zolmesz


zolmesz
aktív tag

Sziasztok!
Írna nekem privátban esetleg valaki, aki konkrétan Random Capital-hez utal USD-t és mindezt Revoluton keresztül teszi?
Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.