Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48251) Qru válasza BigBlackDog (#48234) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem ma nem fér bele. :(

#nincsbennetarcsi

(#48252) Declare válasza brumi1024 (#48249) üzenetére


Declare
őstag

Az octavia nekem se passzolt bele valahogy a kepletbe, de logikus, amit irtok :R

(#48250) Integrale A Skoda elve gyakorlatilag az, hogy ugyan annyiert tobbet ad. marmint hogy attol függ ugye miben merjük ezt a "többet ad" dolgot :) meretben, meg darab szamban az extra listan igen :)

Bar a lenyegröl mindig mindenki elfeletkezik: Bimmer kell!!!!! :D

(#48253) tomcsi23 válasza Skillet (#48221) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nemtom hogy végzek még ma, de nem nagyon esélyes. :(

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#48254) Qru válasza lenko (#48239) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem az hogy nem egy kategória de kb nem is egy dimenzió. Még a Superb sincs egy szinten a belsejét tekintve a Passattal. Mondjuk az mk3 Superb az már tűrhető de az mk2 az botrány...

#nincsbennetarcsi

(#48255) Magnum_ válasza Qru (#48254) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Az mk3 nagyon jol nez ki

I humbly and respectfully decline™

(#48256) -v- válasza Qru (#48254) üzenetére


-v-
addikt

Egyáltalán nem botrány az mk2, épp nemrég próbáltam, eszembe is jutottál mennyit hisztizel mindig hogy az milyen szar volt :D szerintem a középkonzolon kívül semmi baja, az sajnos nyomja a lábat. Amúgy nem egy S merga beltér, de egyben van, normális anyagok, szerintem tök jó utazóautó, kényelmes, és vezetni is egészen jó.

(#48257) Integrale válasza -v- (#48256) üzenetére


Integrale
veterán

Bimmerkell Superbkell

"Bad reklám is reklám too"

(#48258) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok
Tegnap az esős,tócsás időben szépen kaptam egy kőfelverődést. Kb 1 centis szélességre is és majdnem mélységre is van vagy fél centi.a kerék felett vas elemnél Elég idegesitő egy újabb kocsin ezt látni. Kb 150 ezret dobott le az árából
Rossz rázós,foltozott úton dobta rám egy kamion,ilyenkor az esős időben sajnos fellazulnak az aszfaltrarabkák és nem lehet tenni ellene.
Szerintetek ezt lehet jelenteni valahol?
Vagy erről mi autóvezetők tehetünk,hogy a töredezett aszfaltból kapunk néha ide-oda egy kis prezúrt?
A másik,hogy ezt ki lehet nyomni valahogy belülről,valaki csinált már ilyet? Utána egy gári javitófestékkel kozmetikáznám
Thanks

[ Szerkesztve ]

(#48259) focvis válasza Remekelek28 (#48258) üzenetére


focvis
veterán

(#48260) tboy93 válasza Remekelek28 (#48258) üzenetére


tboy93
nagyúr

Senki nem fogja kifizetni, errol ne is almodj :N Az autozas ezzel jar. Ha fem elemet ert mindenkepp lekezelnem, ne rohadjon. Azt hiszem focvis javitott multkor eleg korrektul kavicsfelverodest, kerdezz ra nala hogy csinalta.

(#48261) Qru válasza -v- (#48256) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Biztos nem fapadosban ültél mint én... Az üléshuzat tejfölös pohárból készült 2 perc alatt ráizzadtam -20ban is meg +20-ban is. Ergonómia sz@r, de ezt írtad is. A váltóbot olyan gagyi műanyagból volt hogy viszolyogva nyúltam hozzá minden egyes váltáskor.

Maga a műszaki tartalom tök okés volt. Futómű az kimondottan patent volt pl. Sokat evett de nem is volt kímélve.

Saint: MK3 az már jó kívül-belül. :K

#nincsbennetarcsi

(#48262) focvis válasza tboy93 (#48260) üzenetére


focvis
veterán

Az nem horpadt be. Lökhárítón javítottam 3-4-5 autópályás nyomot (nyáron toltam 1x egy Panamerát :B , sztem akkor szedtem össze a javát. Biztos dízel volt.) :DDD

A szép kavicsnyom javítás titka a hegyes (kör keresztmetszetű) fogpiszkáló. Az javítófesték kupakjába épített ecset csak barmolásra jó.

@Saint_: nekem nem, vettem hozzá MOTIP -ot. A gyári mondjuk biztos jobb. De volt választék, kb. 10 féle fehér árnyalatból választottuk ki.

[ Szerkesztve ]

(#48263) Magnum_ válasza focvis (#48262) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nekem (is) adtak a kocsihoz gyari javito festeket es lakkot.

I humbly and respectfully decline™

(#48264) Skillet


Skillet
addikt

megyek ki a szokásos helyre. talán negyed 7 körül kint leszek.
aki tud, jöjjön. sokáig nem maradok, jövök haza kis pöcsöst fürdetni :D

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#48265) Qru válasza Remekelek28 (#48258) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Casco-d ha van az fizet ha nincs akkor senki.

Van horpadáskihúzó vagy irány a lakatos.

mod:

focvis: Nem adtak? Ne má'... a full fapad Hondánkhoz is adtak gyári javító festéket.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#48266) Magnum_ válasza focvis (#48262) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Lehet venni amugy gyari szinkod szerint, de en akkor kikevertettem volna 1dl-t. Az evekre eleg, sot.
Nekem kb 50-50ml-s a gyari pakk.
Meg Qrukuru mutatta meg, hogy a kupakjaba beepitett csiszolo van.

Qru: haver audijan volt pici kerek horpadas, kepzeld, eltuntettuk az en szerszamommal

Focvis: mondom, nekem jart a jettahoz.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#48267) focvis válasza Qru (#48265) üzenetére


focvis
veterán

Zsigulihoz is adtak. Ezek a genyó németek nem adnak (se Opel, se VAG, többit nemtom).

@Saint: én is kevertetni mentem, de azt mondta az eladó - biztos lusta volt - hogy hagyjam a francba, vegyek MOTIP-ot. Kivittem a színskálát az autóhoz és volt közte 1:1-ben megegyező szín 1300 Ft-ért.

Teljesen jó lett, nem üt el a szín - kb. hangyaméretű javításokról van szó.

Jetta - ja értem... passz, talán mert az Méhikóból jön?

[ Szerkesztve ]

(#48268) -v- válasza Qru (#48261) üzenetére


-v-
addikt

Nem tudom, nekem semmi ilyen tragikus benyomásaim nem voltak :)
Igaz csak egy 300km-es karika volt.

(#48267) focvis: ford se ad, külön lehet venni ..

[ Szerkesztve ]

(#48269) Teszla_ válasza barnam_ (#48203) üzenetére


Teszla_
senior tag

Töltöttem fel pár képet, de ennél jobbakra még nem volt időm [link]

(#48270) Magnum_ válasza Teszla_ (#48269) üzenetére


Magnum_
nagyúr

2misiert vetted?

I humbly and respectfully decline™

(#48271) B-L-A-C-K válasza Teszla_ (#48269) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szép, látom a műszerfalon nem jó kinti hőmérséklet kijelző, de nyugi megcsináltam... ;]

Ja még így se lett jó, de inkább ráhagyom a javítását... :))

[ Szerkesztve ]

(#48272) Teszla_ válasza Magnum_ (#48270) üzenetére


Teszla_
senior tag

1,2M-ért hirdették, de alkudtam 50 ezret és elkunyeráltam a 4 Michelin téli gumit is ;]

B-L-A-C-K: Köszönöm szépen, erre nem is gondoltam, hogy így is meg lehet javítani :C

(#48273) tomcsi23 válasza B-L-A-C-K (#48271) üzenetére


tomcsi23
veterán

C betű alja még hiányzik. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#48274) Remekelek28 válasza Qru (#48265) üzenetére


Remekelek28
őstag

Szerintem egy lakatosnak majd megmutatom,de az egész elemet biztosan nem festetem le. Rendelek majd festékjavitót.

(#48275) B-L-A-C-K válasza Teszla_ (#48272) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Lehet írtad már hogy km valós, vagyis utána néztél? Kormány elég kopott azért, nem tudom valós 180e-nél is így nézne ki.

(#48276) Teszla_ válasza B-L-A-C-K (#48275) üzenetére


Teszla_
senior tag

Elvileg valós, sok számla és egyéb papír van hozzá, amin fel van tüntetve a km állás. 2007-ben jött az országba, első tulaj német doki volt és 50e km-rel adta be egy BMW kereskedésbe (erről is van papír). Onnan vette meg az, akitől én vettem és én vagyok a 3. tulaj. Minden műszakis papírja meg van, talán csak az elején nincs km óra állás, de utána igen. Szervízszámlákon is fel van tüntetve a km állás. A kormány sajnos tényleg kopott, ez az autó legcsúnyább része, azt hittem, hogy kosz, de nem, mert ezt is le akartam ma takaríttatni. Az előző tulaj nem használt se kormányvédőt, se semmit és 4 évig Budapesten haználta, utána költözött Debrecenbe és ott 5 évet húzott le, mindkét helyen főleg városi autó volt.
Próbáltam ügyfélkapun keresztül az autoszkóppal lekérdezni az óraállást, de mindig valami hülyeséget írt ki, hogy nem áll rendelkezésre az ügyfélkapu, nincsenek kitöltve az adataim, stb. Majd még próbálkozok.

[ Szerkesztve ]

(#48277) Teszla_ válasza B-L-A-C-K (#48275) üzenetére


Teszla_
senior tag

Csak sikerült :)

[ Szerkesztve ]

(#48278) Primary92 válasza SzlobiG (#48206) üzenetére


Primary92
senior tag

Azt tudom, az nem nagy ügy.

(#48279) #94529552 válasza Mappa (#48230) üzenetére


#94529552
törölt tag

A tempomat pótolható ezeknél. A régieknél volt egy szett, egy másik indexkar és némi vezeték volt a csomagban. Beszerelés és programozás után működik. Lehet, hogy a start-stop is megoldható, hogy gyújtás kapcsoláskor kiiktassa egy impulzust kapcsoló kis elektronika.

lenko Az Octavia azt a szintet hozza, amit a VW megenged a Skodának használni a felhasználható anyagokból és a meglévő technológiából. Nyílván nem lehet ugyanolyan. De ugyanez érvényes a többi Skodára és a Seatokra is.

(#48280) focvis válasza Teszla_ (#48269) üzenetére


focvis
veterán

Szép! 👌
A kormányt újrabőröztetném hozzáértő helyen, vagy keresnék szép bontottat hozzá.

(#48281) Magnum_ válasza focvis (#48280) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Boroztetessel olcsobban kijon sztem es szebb is lesz

I humbly and respectfully decline™

(#48282) focvis válasza Magnum_ (#48281) üzenetére


focvis
veterán

Ha el nem cseszi vmi balfék. 11 e.-ért ezt találtam. Nem tudom, hogy passzol-e bele, de C klasse.

(#48283) B-L-A-C-K válasza Teszla_ (#48277) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez remélem tudod semmit nem jelent? :) Ha már úgy hozták be hogy lepapírozás előtt visszatekerték, ez a lekérdezés sz@rt sem ér.

(#48284) Magnum_ válasza focvis (#48282) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Qru-e 25penzert egyszeruen zseni lett, ma kijott a melohelyemre egy haveron kavezni, mutatta az a3-ba vett, csapott alju uj kormanyat, amit ujraboroztetett 19-ert es az is gyonyoru lett.

Ietve Teszla beltere nem fekete.

Ezt a karpitos hogy tudja elcseszni? Komolyan kerdezem.
mondjuk ez tre :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#48285) barnam_ válasza Teszla_ (#48269) üzenetére


barnam_
nagyúr

Grat hozzá! :) Tetszik a második kép, jó érzés, mikor kinézel az ablakon, és azt a kocsit látod, amit szeretsz.
Szépek a fabetétek is, szerintem is valós lehet a 180e km, nem lelakott autónak tűnik a belső alapján.

A kormány bőrözése nem szép, de szerintem elég macera azt bőröztetni... le kell szedni a kormányt (sok helyen nem vállalják a szerelést), és autód sincs minimum egy napig. Az enyém is kopott, repedezett a felső részen, de az előbbi okok miatt egyelőre hagytam a dolgot.

szerk.: mondjuk kormány vásárlás, esetleg + bőröztetés sem rossz ötlet, azt csak oda kell vinni valakihez, hogy cserélje ki a kormányt.

[ Szerkesztve ]

(#48286) Magnum_ válasza barnam_ (#48285) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Qrut kell kerdezni, ha jol emlekszem, neki 2oras, megvarhato muvelet volt es leszedtek. Ha jol emleksze.. de mindjart meghivom ide :D

I humbly and respectfully decline™

(#48287) Teszla_ válasza B-L-A-C-K (#48283) üzenetére


Teszla_
senior tag

Saját magának hozta be, miért tekerte volna az órát, ha 9 évig használta utána? :) Semmilyen nepper nem volt az üzletben, ő választotta az autót, talán csak annyi volt, hogy valami cég segített neki a szállításban és papírozásban. Én elhiszem, hogy valós a km, persze nem vagyok naív, láttam már sokmindent, pl. 140e km-t futott 406 coupet, aminek a kormány tetején konkrétan nem volt bőr :DDD

(#48288) Magnum_ válasza Teszla_ (#48287) üzenetére


Magnum_
nagyúr

A renault pl halalszar minosegu bort hasznal, siman lehet, hogy elfogy 100-150k km alatt amugy, a regebbi volvok ulesei is nagyon csunyan koptak, szakadtak (bőr)

Nalam a Jettan a kormany 119.500km utan is matt, nem fenyesedett ki.

I humbly and respectfully decline™

(#48289) B-L-A-C-K válasza Teszla_ (#48287) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mondhat akármit, nekem is volt olyan sztorim hogy egy magánszemély J Astrája érdekelt, mondta Ő hozatta, vagyis a rokona segítségével. Lekérdeztem ebben a rendszerben minden stimmelt, bementem szakszervizbe már nagyon nem. Írtam neki egy SMS-t hogy tárgytalan nem stimmelnek az adatok, visszahívott hogy nem érti mi nem stimmel, elmondtam neki, úgy tűnt hogy ő tényleg nem tudta, rokona b@szta át...Szóval ilyen alapon ez is azt mond amit akar, persze lehet valós, de én a több hónap keresgélés után annyi ilyen kocsival találkoztam hogy ott stimmelt minden, viszont már a márka szakszervizében lekérdezve nagyon nem...Szóval az alapján hogy ott neked mit ér, és az elő abszolút nem biztos, és egy ilyen idős kocsinál, ahol a kormányos is látszik volt használva arra a 180 ezerre nem innék mérget...

Persze nem is b@sztatni akarlak vele, mert már úgyis megvetted, csak én tudom tapasztalatból hogy erre azért nem lehet alapozni.

Nézd meg az én kormányon, 158e valós van benne, a belseje mikor hozzám került elég koszos volt, ezt értem arra nem babusgatták a kormányt sem, és azért közelében sincs. Amúgy még a pedált is meglehet nézve mennyire van lekopva, az is adhat árulkodó jelet ha agyon van az is kopva biztos 200+-os.

[ Szerkesztve ]

(#48290) Magnum_ válasza B-L-A-C-K (#48289) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ennyi idos autonal igazabol mindegy is, hogy 180, vagy 280. Tudod, klassszik duma. Allapotot, nem km ora allast.
En 165.000km-el vettem az audit 12evesen, vezetett szervizkonyvvel. De en se ittam volna ra merget ettol fuggetlenul. Anno """"ismertem olyat"""" aki pecsetet a konyvbe 2.000-ert szerzett :D

De nezd meg az en kormanyomat 120k km utan.
Ja es az en automban tenyleg annyi km van, amit ir a gep, mert fatertol kerult hozzam.

A pedalgumi is durva egy dolog, filleres neppertrukk, pl egy G astrara 1500ft az uj szett

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#48291) B-L-A-C-K válasza Magnum_ (#48290) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Persze hogy mind1, csak azért engem idegesítene ha tegyük fel 158e megvettem, és valójában 250 van benne...:) Ha te apukádtól vetted akkor egyértelmű annyi van benne. Az enyémbe is ennyinek kell lenni, mivel magyarországi, végig márkaszervizbe volt hordva, ott kopra egyezik minden a szervizkönyvvel is, sok számla is megvan, így 100%-osan ki lehet zárni nem volt tekerve. De ő esetében ugye itt csak a hazai nyilvántartási rendszerre lehet hivatkozni, ami sok esetben semmit nem ér.

Gumiszőnyeget nem is kell nézi szerintem soha, pedált már azért lehet, azt ritkán cserélik ki.

[ Szerkesztve ]

(#48292) Magnum_ válasza B-L-A-C-K (#48291) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ha rendszamot cserelsz, akkor mar az ugyfelkapun is csak az uj rendszammal rogzitett allast kapod meg, tehat tuti, hogy a neppereknel es is sok rendszamcsere van/lesz.

I humbly and respectfully decline™

(#48293) mycso válasza B-L-A-C-K (#48289) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

2012, 155K km.
Nekem szinte új a kormányom: [link] [link]

Ami érdekes, hogy a ph1-nek nem ilyen lukacsos bőrrel van bevonva a kormánya, azon valahogy jobban látszik a használat.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#48294) Magnum_ válasza mycso (#48293) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Tok hibatlan. Meg mattabb, mint az enyem

I humbly and respectfully decline™

(#48295) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Ez de komoly...:)

mycso: Igen ezt mondta, ennyi km-nél így lekopva nem kellene lennie neki, na de mind1, túl van ez már tárgyalva...

Jut eszembe mikor fullra kitakarították a kocsim, mentem érte és pont olyan kész kocsi mellett állt mint a tiéd, gondolkoztam is kinek is van itt ilyen...:) Azt is szépen megcsinálták, jól nézett ki.

Nem vagy gumiszőnyeg párti? Én egyből rendeltem ilyen enyhe vaníliás illatút előre hátra, meg csomagtérbe is gumitálcát, ha nagy mocsok lesz inkább ilyenekre menjen a dzsuva mint a szőnyegre. Vagy csak én vagyok ennyire rendmániás? :D

[ Szerkesztve ]

(#48296) Teszla_ válasza B-L-A-C-K (#48289) üzenetére


Teszla_
senior tag

Tényleg túl van ez már tárgyalva, sokat úgyse tudok tenni, akármennyi km is van az autóban. Holnap megnézem a pedálokat, de a kormányon kívül minden szép az autóban, könyöklő hibátlan, ülések nincsenek kiszakadva, vagy kiülve, minden, amihez hozzá lehet érni, kopás- és karcmentesek, stb. Nem minden autóban van egyforma bőr, a totalcaron is volt Golf IV R32 teszt, abban 30 ezer km volt és nézd meg, hogy néz ki a kormánya :) [link]

(#48297) kovacsroli válasza Teszla_ (#48296) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Csak megnyugtataskeppen 😊 mi most adtuk vissza a cégnél az egyik lizingelt octaviat 5 évesen, nem egesz 80k km-rel, szarra kopott kormánnyal 😊 szereti a gyűrűket a kolléganő 😊

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#48298) B-L-A-C-K válasza Teszla_ (#48296) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Lehet akkor a kormány nem mérvadó, de sokan arra hivatkoztak szakik közül hogy onnan már lehet következtetni, de akkor az előttem hozzászóló is megcáfolja.

(#48299) Teszla_ válasza B-L-A-C-K (#48298) üzenetére


Teszla_
senior tag

Persze, én is azt nézem először. Anyám A3-asában 212k van és csak kicsit fényesedik, de az nem bőr. Viszont Mazda 3-at is láttam mar kopott bőrkormánnyal és 70k volt benne. A Peugeot 307-emet 110k-val vettem és szinte új volt a kormánya, de az se bőr volt. Szóval van itt szórás bőven.

[ Szerkesztve ]

(#48300) barnam_


barnam_
nagyúr

Amúgy meg, rohadjanak meg a rendőrök, hogy egy nyílegyenes, több kilométeres, városból kivezető úton (8-as főút) állnak le mérni pénztgyűjteni :W

Itt álltak valahol bal oldalt. 50-es tábla van, épp egy előttem 40-el tötymörgőt előztem ki, ahol már kétsávos lett az út. 15%-os túllépésnél jelez nálam a Waze, de nem tudom mennyivel mentem (50-65 között), most megint várhatom, hogy jön-e csekk :(((

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.