Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48351) Integrale válasza ACAB95 (#48346) üzenetére


Integrale
veterán

Izzits egymas utan ketszer, ha ilyenkor indul, akkir mar eselyesebb, hogy azokkal lesz baj.
Egyebkent izzit meg azutan is rovid ideig, ha elalszik.

"Bad reklám is reklám too"

(#48352) SzlobiG válasza B-L-A-C-K (#48308) üzenetére


SzlobiG
félisten

Valóban az volt a tiponkba szerettük is. :)

(#48353) Primary92 válasza Tsebacsi (#48350) üzenetére


Primary92
senior tag

az igen

(#48354) Ironizer válasza Tsebacsi (#48350) üzenetére


Ironizer
tag

Kurva jó! :D

(#48355) TheProb


TheProb
veterán

Hi!

Pollenszűrőt ki milyen időközönként szokott cserélni? Az enyém lassan 1 éves lesz, így gondolom már nem ártana neki, főleg, hogy itt van a szélvédő párásodós időszak is.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#48356) HoaryFox válasza TheProb (#48355) üzenetére


HoaryFox
őstag

Évente vagy kétévente, kinek hogy kényelmes. Én olajcserekor szoktam.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#48357) -secret- válasza HoaryFox (#48356) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Szintén olajcserekor.

(#48358) focvis válasza TheProb (#48355) üzenetére


focvis
veterán

30 ezer kilométerenként.

(#48359) EQMontoya válasza TheProb (#48355) üzenetére


EQMontoya
veterán

Minden 2. olajcserénél mondjuk. Abból az egyszerű okból, hogy egyszerre veszem a légszűrővel.
Amúgy kb. 3 perc meló.

Same rules apply!

(#48360) z123456789 válasza TheProb (#48355) üzenetére


z123456789
addikt

Negyedévente. Nem 1700 Ft-on fog múlni a tüdőrákom. :)

(#48361) EQMontoya válasza z123456789 (#48360) üzenetére


EQMontoya
veterán

Valóban, mert semmi köze hozzá.
Maximum a port szűri ki, az igazán káros dolgok annyira aprószeműek, hogy annak a zöme bejön. :(

Same rules apply!

(#48362) tresh válasza TheProb (#48355) üzenetére


tresh
addikt

Használat függő, negyed évente szerintem illik cserélni legalább :)) Legalább is Pesten aktív használattal nekem 2-3 hónap után tiszta retek mindig.

(#48363) Qru válasza TheProb (#48355) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Minden olajcserekor.

#nincsbennetarcsi

(#48364) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Szerintetek a látható horpadás,sérüléshez hozzáférek belülről,ha leszedem a kerék feletti műanyag burkolatot? Néztem,hogy vagy 5 db csillagcsavar fogja,meg beljebb pattintgatni is kell,remélem nem bonyolult.
Ki akarnám nyomni belülről,egy kis hajszáritóval felmelegitve.

(#48365) focvis válasza Remekelek28 (#48364) üzenetére


focvis
veterán

Sztem max. az utastér kárpitját leszedve éred el, ha egyáltalán eléred. A hajszárító nem fogja felpuhítani az acélt. Magam nem állnék neki (én).

Munez vélhetően tudja a megoldást.

Amúgy Google: Horpadasjavítás.

(#48366) B-L-A-C-K válasza Remekelek28 (#48364) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szép munka...:/

Szerintem se tudod kinyomni, de ha tegyük fel sikerülni is, azt festeni is kellene.

(#48367) Remekelek28 válasza focvis (#48365) üzenetére


Remekelek28
őstag

Természetesen már ezer videot megnéztem,ahogy tegnap is linkelted,,szinte minden esetben felmelegitették,szerintem ez nem acél,vagy nem tudom,de elég könnyen hajtogatták kifele.
Annyira akarom kinyomni,hogy kb sikba legyen,majd egy kis javitófestékkel kiszinezni a lepattogzott részt.
Ott nincs ajtó,mivel 3 ajtós,igy szerintem ott nem férek hozzá.

(#48368) bobooo


bobooo
addikt

Totalcar "vezetéstechnikusa". Csak szerintem van túl közel a kormányhoz? :U

(#48369) brumi1024 válasza bobooo (#48368) üzenetére


brumi1024
veterán

Szerintem teljesen normális. A Porsche vezetéstechnikai tréningeken pl azt oktatják, hogy a felkarod és az alkarod 90 fokos szöget zárjon be.

(#48370) Snoop-y válasza bobooo (#48368) üzenetére


Snoop-y
veterán

A "kormanyfogasa" mar inkabb bassza a csorom. Ezmiez? Mobilomat szorosabban tartom es nem az ujbegyeimmel tapicskolom.
Raadasul egy kezzel :C

Mondjuk tipusa valogatja valamint a kormany kialakitasa hogy hogyan erdemes fogni es milyen tavolsagban vagy tole.

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#48371) roberto211 válasza B-L-A-C-K (#48366) üzenetére


roberto211
őstag

Elég ködölni, de hajszárítóval nem tudja kinyomni kivéve ha papírvékony lemez... Kemény hőlégfúvóval talán talán és ha sikerül rögtön visszahűteni.. Utána meg picit ködölni mert nem hiszem h láthatatlan lesz de én specko hagynám úgy, vagy valami horpadásjavítóval kihúznám..

Esetleg ha nagyon zavarja a tulajt akkor borsónyi gittel kigittelném utána meg megfújnám.. Ha fiatal autóról van szó akkor kihagynám a gittelést..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#48372) #94529552 válasza bobooo (#48368) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nemcsak. :P Ő sem tanulta meg a leckét. Sok dologgal szokott úgy lenni, hogy aki nem ért hozzá, az oktatja. :DDD

(#48373) Horel77 válasza #94529552 (#48372) üzenetére


Horel77
tag

Aki meg oktatni se tudja, az tornatanár. :DDD

(#48374) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Eltudnék viselni egy ilyet...:)

(#48375) Skillet válasza B-L-A-C-K (#48374) üzenetére


Skillet
addikt

Van ilyen szó, hogy eltudnék? :Y

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#48376) pit stop válasza brumi1024 (#48369) üzenetére


pit stop
addikt

Én pont azt olvastam, hogy a felső karimának a csuklót kell metszenie (szintén valamelyik Totalcar cikkben, mert más autós médiát nem nagyon nézek). A linkelt képen pedig a könyökénél metszi kb...

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#48377) B-L-A-C-K válasza Skillet (#48375) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha jól írtam volna le igen *"El tudnék", ugyan az mint az "el tudnám" de előbbiként is lehet használni.

(#48378) Remekelek28 válasza B-L-A-C-K (#48374) üzenetére


Remekelek28
őstag

Pont ma láttam ilyen mercit kivül belül. ,18,5 millát nyomott a mérleg a szalonban. Szép darab. Egy másik is állt mellette az 12 M volt,de a tipusait nem tudom.

(#48379) B-L-A-C-K válasza Remekelek28 (#48378) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Konkrétan az szerintem 30 milla felett van.

(#48380) Jaffa75 válasza Remekelek28 (#48378) üzenetére


Jaffa75
őstag

a 12 misis nem is sok... az alap A Merga is nyom vagy 9-et! :U :((

12-ből biztos nem vennék újat, hanem beneveznék egy 2-3 éves, sokkal jobban felszerelt darabba... Ha Mercit vennék :N

(#48381) Remekelek28 válasza B-L-A-C-K (#48379) üzenetére


Remekelek28
őstag

A váltó felett egy szép fényes consol volt olyasmi,mint ebbe,de külsőre is szerintem szinte ua. Melyiket láthattam?

Jaffa:A 12 milliós rövidebb coupe szerű volt.De itt már szerintem az alap is komoly felszereltséggel rendelkezik. :)

[ Szerkesztve ]

(#48382) Remekelek28 válasza Remekelek28 (#48381) üzenetére


Remekelek28
őstag

Megvan. Szerintem ez volt az. De ez most melyik tipus?csak simán E osztály?

[ Szerkesztve ]

(#48383) B-L-A-C-K válasza Remekelek28 (#48381) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Lehet ugyan ez volt külső/belsőre (motor kivételével), mert ezeknél igazából a motor dobja meg az árát nagyon, E63 AMG, még használton is a több mint 2 éves példányok ~23 millába mennek, ez meg ráadásul valami újabb kivitel, szóval tuti 30 felett van az új ára.

(#48382): Igen az a sima E, nem AMG kivitelben.

[ Szerkesztve ]

(#48384) K Norbi válasza B-L-A-C-K (#48379) üzenetére


K Norbi
addikt

Ha lenne ennyi pénzem lenne, vennék egy Passat CC-t, Audi A6 ot, meg egy VW Caddyt. :DDD
Persze max 2 évesen. Újonnan soha, búkja más el a milliókat a szalon elhagyáskor.

[ Szerkesztve ]

(#48385) B-L-A-C-K válasza K Norbi (#48384) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én inkább lecserélném a panelt...:D

(#48386) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Idősebb korosztály számára mit lenne érdemes venni navigációhoz? Autós GPS-t, vagy okostelefont. Utóbbira alapvetően nem lenne szükség, sőt kicsit félek is, a kezelési nehézségektől (eddig csak "feature phone"-t használt a célszemély). Van valakinek már tapasztalata?

(#48387) Skillet válasza B-L-A-C-K (#48377) üzenetére


Skillet
addikt

Ugyan az? :P

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#48388) bobooo válasza pit stop (#48376) üzenetére


bobooo
addikt

Én is így tanultam nem is olyan régen.. No meg, ha ott robban a légzsák szépen kinyomja a bordáit az emberünk hátán szerintem :U

(#48389) brumi1024 válasza B-L-A-C-K (#48383) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem csak annyiból állnak ezek a sportmodellek (RS, M, AMG), hogy nagyobb motort kapnak, hanem a futóművet, vezérlést, fékeket...stb is lecserélik, teljesen más autónak érződnek. Van sportos modell mindenkinél, ebben a méretben az az S6, M550d/i, és az E43 AMG, de ezek nem véletlenül olcsóbbak a valódi sportmodelleknél 6-8-10 millióval. 32-33 körül lesz amúgy szerintem az E63 alapára, de ugye itt szokás még 3-4-5-6 milliót rápakolni extrában.

Remekelek28: Szerintem meglepődnél milyen "fapados" egy 12 milliós szedán a német triónál. Illetve hogy mikért kérnek el pénzt. Például az, hogy a csomagtartóban legyen szatyorhoz akasztófül 150e Ft. A oldalanként lehajtható hátsó ülés szintén extra.

[ Szerkesztve ]

(#48390) Teszla_ válasza B-L-A-C-K (#48374) üzenetére


Teszla_
senior tag

Az AMG mercikben van az egyik legjobb hangú V8-as motor az újabb autók közül, én is tudnám élni :)
Sima E mercit én is láttam (220d-t) a márkakereskedésben, ahol átnézettem az enyémet. Valami gyönyörű világoskék színű volt, pont akkor adták át.
Akkor láttam a márkaszervíz árakat is, ami A mercinél 9000Ft körül volt per óra, S és hasonlóknál 15ezer Ft per óra. Azért az elég durva, bár nyilván, aki ilyet vesz újonnan, azt nem hatja meg. Ami még durva volt, hogy ez a cég többek között árult Subarut, Mitsubishit és Ladát is. Utóbbinak 8890Ft volt a rezsióradíja :Y Szegény embereket előre sajnálom, akiknek oda kell hordania az autót, ha garanciát akar, főleg, hogy ha jól emlékszem, akkor 5 év gari van a Ladákra.

(#48391) Kornel válasza Teszla_ (#48390) üzenetére


Kornel
veterán

Ladára kell is.
Mármint a gari :D

[ Szerkesztve ]

(#48392) Teszla_ válasza Kornel (#48391) üzenetére


Teszla_
senior tag

Az ér rajta a legtöbbet :D
Volt ott már olyan Lada, aminek a felniközepe (a műanyag kupak, vagy mi) nem volt meg és ott rohadt is. Igen, ez vadonat új autó volt, ott állt a szalon előtt. Olyankor fogom a fejem, amikor a facebook feldobja a Lada hirdetését egy fotóval, hogy ki vett új Ladát és a márkafanatikusok egymást szopkodják, hogy milyen jó vételt csinált. Meg mindenáron be akarják bizonyítani, hogy milyen jó ár /érték arányúak ezek az "új" modellek.

[ Szerkesztve ]

(#48393) focvis válasza focvis (#47694) üzenetére


focvis
veterán

Ma hallgattam a TC égésteret; Stump Bandi is elmegy a TC-től. Kár érte.

(#48394) B-L-A-C-K válasza Skillet (#48387) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Telefonról vagyok, lesz@rom éppen hogy sikerül elküldeni, zavar moderáltasd. ;)

brumi1024: Persze ezt tudom, de belseje elég hasonló arra írtam.

[ Szerkesztve ]

(#48395) brumi1024 válasza focvis (#48393) üzenetére


brumi1024
veterán

Mi történt ott vajon, hogy ennyien lépnek?

Black: Ja igen, a bele nagyon hasonló.

(#48396) gooool


gooool
őstag

Azért amikor az emberfia lát egy ilyet: [link], majd miközben fotózgatja és gusztálja, értelmetlenül áll az egyesbe rakott váltó és behúzott kézifék párosán egy rét közepén álló parkolóban, akkor megjelenik a tulaj két kis gyerkőccel, holott az autó két személyes és amúgy sincs benne gyerekülés, majd ráb@ssza a kávés bögrét a tetőre... :U
Minden esetre hazavinném a kis bikaborjút. ;]

Üdv, Balázs

(#48397) focvis válasza brumi1024 (#48395) üzenetére


focvis
veterán

Veterán BMW-ket fog szerelni (felújítani?). Nem mondták ki, én arra tippelek, hogy a Bavarian Classicshoz megy dolgozni, mostanában sokszor emlegették a céget.

(#48398) -v- válasza focvis (#48397) üzenetére


-v-
addikt

Az a baj, hogy ők voltak a Vályival ketten az autóbuzik TC-nél... nyomatták a fospisztolyt stb... persze a Csikós is autóbuzi, csak nem úgy .. miután Karotta elment, ezt a racsinges vonalat a Vályi meg ők vitték kb. tovább, más nem marad a TC-nél így aki hitelesen tudna tesztelni ilyen szemlélettel :/
A Papp Tibi nekem olyan semmilyen, a Csikósnak a veterános dolgai nem érdekelnek, a Winklernek meg sose volt igazából köze az autókhoz meg autóbuzériához :D csak marha jól meg élvezeteseket tud írni, jól ráérez sokszor dolgokra.

[ Szerkesztve ]

(#48399) z123456789 válasza EQMontoya (#48361) üzenetére


z123456789
addikt

Képletesen értettem... :U

(#48400) Kornel


Kornel
veterán

Volt már? Sx4 Scross FL teszt

"Egyre biztosabb vagyok benne, hogy a Suzuki – legyen szó akár motorkerékpárról, akár autókról – a motortervezés Mozartja. Gyárthat a Ferrari kakaduhangon rikoltozó V12-eseket, mi az ahhoz képest, ha kis pénzből, kevés anyagból kell százezres darabszámban olyan remekműveket előállítani, amelyek tartósak, megbízhatóak, keveset fogyasztanak és még jól is működnek. Az 1,4-es Boosterjet korunk talán legjobb kis turbósa."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.