Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48101) B-L-A-C-K válasza Jaffa75 (#48100) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Kérd el céges kocsinak... ;]

(#48102) Teszla_ válasza Qru (#48084) üzenetére


Teszla_
senior tag

Igen, sejtettem, hogy az 1.6-os motor miatt drágább, de ez még Focushoz mérten is rengeteg. Meglestem még egyszer, a CLK-hoz 60-ért van LUK és 78-ért Sachs. És itt azért a csillag felárát is meg kell fizetni gondolom.

(#48103) Jaffa75 válasza B-L-A-C-K (#48101) üzenetére


Jaffa75
őstag

neki is a 3. vagy a 4. autója... még csak 80e van benne, de használható szerintem napi szinten is - bár nem hinném hogy ez a legtakarékosabb megoldás! :DDD

(#48104) z123456789 válasza Jaffa75 (#48103) üzenetére


z123456789
addikt

Porsche a szívem csücske. Irigyellek. :K

(#48105) B-L-A-C-K válasza Jaffa75 (#48103) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor csak nyálcsorgatásnak vitt el mi? :)

(#48106) Jaffa75 válasza z123456789 (#48104) üzenetére


Jaffa75
őstag

nem tudtam lelkiekben felkészülni, belépett, és mondta hogy dobjak el mindent, ami a kezem ügyében van... :DD
Annyit érzékeltem, hogy az M6-os Battáig nem túl jó minőségű, vagy a 220 volt sok Érd után... :DDD :C
Mindegy milyen sebességben volt, nagyon durván húzott! :P

B-L-A-C-K: nem azért, neki már nem tűnik fel hogy épp mivel jön! Nem egy próbakör volt, tényleg lelátogattunk 3 üzletet!

MunezXBK: finoman rákérdeztem, hogy ez a 200+ mennyire "átlagos" tempó, a válasz rövidebb volt, mint amire számítottam: á, a 3 kilót is könnyen viszi... :Y

[ Szerkesztve ]

(#48107) MunezXBK válasza Jaffa75 (#48103) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nekem ez volt a mai csúcs. 260-nál vettem észre a matricát, hogy 4 évszakos gumi figyel rajta, 210-nél többet ne! :DDD

(#48108) pit stop


pit stop
addikt

Autós találós kérdésem lenne, hátha valakinek van tippje:
Használt autót vennék. Magyarországi Colt - lekérdeztem kilométerállást KEKKH-től (az rendben); plusz beütöttem gyártási évet - amit mostani tulaj megadott. Egyezés: NEM.
Tulaj állítja, hogy a forgalmiban az van. Alvázszám alapján lekérdeztem neten, tényleg abban az évben gyártották az autót amit tulaj állít.

Lekérdezésben minden más adat stimmel. Hol lehet a hiba? Vagy mitől/hogy?

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#48109) Kornel válasza pit stop (#48108) üzenetére


Kornel
veterán

Coltbol CZT -t vegyél 😉

(#48110) B-L-A-C-K válasza pit stop (#48108) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Lehet elütötték a rendszerben, viszont ha valós km-t miatt akarod használni a KEKKH-t akkor nem sokat ér ha 2012 előtti a kocsi. Szakszervizben érdemes utána járni alvázszám alapján, mert ha volt szakszervizben ott megtudod mikor, és mennyi km-nél, abból meg már tudsz következtetni.

(#48111) focvis válasza MunezXBK (#48107) üzenetére


focvis
veterán

Milyen motor van benne?

(#48112) pit stop válasza B-L-A-C-K (#48110) üzenetére


pit stop
addikt

Elütésre én is gondoltam, de akkor forgalmiban is rossznak kéne lennie, mivel ugyan az az adatbázis (vagy nem?).
Szakszervízben sajnos nincs ismerősöm, nekem meg nem adnak ki ilyen adatot adatvédelmi törvény miatt :(((
2012 előtti, de van pár rögzítés kocsira, így irányadónak azért megteszi. Szervízkönyvvel együtt azér ér valamit :)

(#48109) kornelka: Tudom Te azt nézted, kérdeztél is MCCM csoportban (mikor még szuzit elvitték) :)
Lehet csak 1-2 évet lesz, így 5 ajtós akkor jobban eladható. Mindennapi munkába járásra, pedig jobb egy közepesen erős, de mégis kultúráltan fogyasztó motor :)

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#48113) MunezXBK válasza focvis (#48111) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Fogalmam sincs, dízel. Körbe kell fotózni mindig, kmórát is aztán go. Az idő pénz. :D

(#48114) -v- válasza MunezXBK (#48113) üzenetére


-v-
addikt

4 vagy 6 henger? Ha megy ennyit akkor gondolom akad ott vagy 250 ló, biztos valami 3.0 tdi :)
Nem mintha tudnám milyen motorok vannak ebbe :D

(#48115) z123456789 válasza Jaffa75 (#48106) üzenetére


z123456789
addikt

Állat lehetett. :B

(#48116) MunezXBK válasza -v- (#48114) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Elég gyanús a 6 henger, irgalmatlan milyet lépett.

Az ilyenek után beülök az enyémbe oszt sehogy sem megy. :D

(#48117) B-L-A-C-K válasza pit stop (#48112) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem se volt, bemész megmondod nem viszed el az adatot, nem fotózod le, csak szóban mondjanak már el róla főbb dolgokat ha tudnak, mert most vennél kocsit, és amúgy is ide hoznád majd állapotfelmérésre blablabla...Általában mindegyik megengedi így.

(#48118) pit stop válasza B-L-A-C-K (#48117) üzenetére


pit stop
addikt

Köszönöm a tanácsot :) Bepróbálom

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#48119) brumi1024 válasza MunezXBK (#48116) üzenetére


brumi1024
veterán

272 lovas dízel, 600 darab vérszemett kapott nyúlmókussal.

[ Szerkesztve ]

(#48120) Qru válasza pit stop (#48108) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Év végi autó? Mert a hivatal néha begazol a gyártási évet az első foraglombahelyezés dátumát illetően. Pl a Jazzem 2006-os gyártás de 2007 januárban vettem át. Így az alvázszám alapján 2006-os gyártású a hivatal szerint meg 2007-es a kocsi....

#nincsbennetarcsi

(#48121) Teszla_ válasza pit stop (#48108) üzenetére


Teszla_
senior tag

Nekem is van egy pici elírás a forgalmiban. Csak CLK 200 van írva, ami 136 lóerős, viszont az autó kompresszoros, ami 163 ló. Az előző tulaj addig magyarázta nekik, ameddig beírtak még egy K-t, de én nem foglalkoztam vele, a teljesítménynél úgyis látszik, hogy melyik. Szóval lehetnek elírások.

(#48122) B-L-A-C-K válasza Teszla_ (#48121) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Súlyadónál, meg átírásnál csak jól jön...:)

(#48123) pit stop válasza Qru (#48120) üzenetére


pit stop
addikt

Év közepi, szóval még ez sem :D
Csak az elírás marad...

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#48124) tomcsi23 válasza MunezXBK (#48107) üzenetére


tomcsi23
veterán

Km mennyi volt benne, 6-700? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#48125) Teszla_ válasza B-L-A-C-K (#48122) üzenetére


Teszla_
senior tag

Semmi különbség nincs, mert a nevén kívül minden jól van beírva :)

(#48126) Mr X válasza Teszla_ (#48125) üzenetére


Mr X
veterán

Pedig de jó az, anno nekem átíráskor a forgalmiba 73 kW helyett 37 kW-ot írt be Mancika. :D

(#48127) B-L-A-C-K válasza Teszla_ (#48125) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ja azt hittem így a lóerőnél is a kisebb szerepel.

(#48128) Skillet válasza Mr X (#48126) üzenetére


Skillet
addikt

206 helyett nekem is bevéshetnének 26-ot :DD

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#48129) Mr X válasza Skillet (#48128) üzenetére


Mr X
veterán

Ki hinné el a te dögödről azt? :D

(#48130) MunezXBK válasza tomcsi23 (#48124) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

12.000, max. 30.000-ig használják őket, az első szerviz előtt lepattintják. :))

(#48131) brumi1024 válasza MunezXBK (#48130) üzenetére


brumi1024
veterán

Meglepő? ;] Ezek jönnek aztán Magyarországra, mint premium selection gyártói használtautók. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48132) MunezXBK válasza brumi1024 (#48131) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ez mind kölcsönzős autó, nem tudom hova kerülnek.

(#48133) -v- válasza brumi1024 (#48131) üzenetére


-v-
addikt

Miért, mi baja lesz 30k alatt a német autópályákon :F Vagy nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#48134) brumi1024 válasza MunezXBK (#48132) üzenetére


brumi1024
veterán

Tudom, csak egy tipp volt. Ott meglepően sok az ilyen futásteljesítményű autó, valahonnan ezeknek jönnie kell.

(#48133) [rvilike]: Egy kölcsönzős autónak mi baja lehet? Hidegen padló, leégetett kuplung, szétgyalázott belső tér...stb. 30k km alatt azért bőven lehet kárt okozni. Már a 3-4.000 km-t futott itthoni BMW szalonbeli próbaautókon is meglátszik, hogy ridegtartásban voltak.

A közhiedelemmel ellentétben pedig Németország nem csak autópályából áll.

(#48135) MunezXBK: Évi 4-5 alkalommal bérlünk autót a Hollandoknál, teljesen változó állapotban vannak belsőtér ügyileg. Bár nálam más a küszöb, én a hajszálkarcokat sem viselem a belső térben.

[ Szerkesztve ]

(#48135) MunezXBK válasza brumi1024 (#48134) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Semmi sincs szétgyalázva benne. Mint írtam, körbe kell fotózni őket, mielőtt bármit is csinálok.

Leadásnál szintén ellenőrzik őket.

Mondjuk a 90%-uk automata, ott egy kicsit nehezebb leégetni.

[ Szerkesztve ]

(#48136) -v- válasza brumi1024 (#48134) üzenetére


-v-
addikt

Hát lehet, végül is igazad van, nem láttam még 30 ezret futott német bérlős autót .. bár nem annyira tudom elképzelni, mitől gyalázódna annyival jobban a beltér, attól mert bérelt odaszarok a csomagtartóba vagy mi? :D Meg miért lenne szétégetve a kuplung? Értem persze, otthon a fűtött garázsban naponta lepolírozva biztos jobb egy autónak ... meg gondolom ha szétbasznak rajta valamit látványosan azt csak kifizettetik. De csak tippelek persze, szóval lehet igazad van :)

[ Szerkesztve ]

(#48137) brumi1024 válasza -v- (#48136) üzenetére


brumi1024
veterán

A topik nagy része erre nem jó példa, mert eleve vigyázunk az autóra. De sokan a sajátjukra kevésbé, a kölcsönzősre meg egyáltalán nem vigyáznak. Előforduló dolgok: kopások a festett műanyagelemeken, küszöb illetve ülés körülötti műanyagok karcosak a beszállások miatt, stb. A holland autókon ez kevésbé látszott, de ami az USA-ban, vagy Izlandon volt, na az kritikán aluli.

Munez: "Semmi sincs szétgyalázva benne. Mint írtam, körbe kell fotózni őket, mielőtt bármit is csinálok."

De a hidegen padlózásra a körbefotózás nem garancia.

[ Szerkesztve ]

(#48138) MunezXBK válasza brumi1024 (#48137) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Viszont a beltérre igen, és arra is válaszoltam. Ne forgasd ki a szavaim. ;)

(#48139) -v- válasza brumi1024 (#48137) üzenetére


-v-
addikt

Lehet ja .. bár én ezt a hidegen padlózást még mindig nem értem, az emberek nagy része melegen se padlózgatja az autóját mert minek meg hova .. gondolom kibérlik, aztán szeretnének eljutni A-ból B-be, nem gumit égetni vették ki :D mire meg felérnek az autópályára, ahol ki lehet nyomni a szemét, belemegszik pont.
Műszakilag egyáltalán nem lennének félelmeim így 30e km után .. biztos előfordulnak ejnyebejnye dolgok, de attól ennyi alatt szerintem semmi baja nem lesz. De mondom, csak tippelek. :)

de ami az USA-ban, vagy Izlandon volt, na az kritikán aluli

De azok gondolom nem 30e-ret futott autók voltak :)

[ Szerkesztve ]

(#48140) Skillet válasza Mr X (#48129) üzenetére


Skillet
addikt

Anno első vizsgán a 125kw-ot (eu szívó 2.5V6) sem hitték el róla . Azon a bizonyos vizsgabázison már az összes ember a galant motorterébe bámult :D
Pislogtak a japán, rövid alvázszámra is. EC5A0000916 ;]
aztán fél óra után egyik elcammogott valami irodába, gugli lett a barátja :DD
És előkerült az a 206kw.
De, hogy ezeknek minden szürke :DDD besz@rok rajtuk. Enyém hivatalosan hamilton silver.
Az autó papírjain is szerepelt, de ők beirták, hogy szürke.
Mondjuk oké, legyen az. Haver jött az új kia ceed-del, valami nem is tudom, milyen színű az... zöldes, passz. ŐK sem tudták eldönteni, így szürke lett :D
Most meg egy legnum volt a vizsgabázison, hivatalosan purple... nem fogjátok kitalálni, milyen színt írtak be az autóra... :DD

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#48141) mycso válasza Skillet (#48140) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Annó volt egy ILYEN színű samarám. Forgalmiban a "tompakék" szerepelt az autó színénél.
Mod.: mondjuk itt, legalább kreatívak voltak :DDD

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#48142) tresh válasza mycso (#48141) üzenetére


tresh
addikt

:C

(#48143) Declare válasza -v- (#48133) üzenetére


Declare
őstag

Pont ez, hogy igy all hozzajuk mindenki. Taposva, tiporva, rugva, ütve vagva vannak. Nyilvan nem egyertelmü, hogy baja lesz, de jo esellyel sokkal több nyüg fog elöjönni belöle is szerintem, mint egy olyan, ami normalisan van hasznalva, nem 230 al van tiporva 8000 km es koraban stb.

Nyilvan nem csak kölcsönzös autora igaz ez. Nalunk a ceges v40 volvesz.....hat az is amit kap az egyik kollegamtol az brutal. Kivancsi leszek meddig birja. Mar most az összes felni vegig van nyuzva, a rükvercet izombol kapcsolja, siman betolja izomba 1 esbe, miközben gurulunk 20 al, reggel 5 fokban padlogaz kb tiltasig....stb. Jah es amikor elfelejti, hogy jar a motor es 1 esben, feken allva lelep a kupplungrol, azt sem biztos, hogy megköszöni a technika. Na egy kölcsönzös/ceges auto biztos, hogy sokszor ki van teve ilyennek, mig azert egy sajatra csak jobban vigyaz az ember (es itt nem a fütött garazs es polirra gondolok)

[ Szerkesztve ]

(#48144) Ironizer válasza Skillet (#48140) üzenetére


Ironizer
tag

Piros. Mit nyertem? :D
Az én purple camaro-m is piros. Asszem ez azért van, mert nem írhatnak be akármit, hanem csak előre definiált színek közül lehet választani.

(#48145) -v- válasza Declare (#48143) üzenetére


-v-
addikt

:/ lehet ja ..

(#48146) MunezXBK válasza Ironizer (#48144) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Igen, 6 vagy 7db színt írnak be, nincs már varia.

(#48147) brumi1024 válasza MunezXBK (#48138) üzenetére


brumi1024
veterán

Beltérfotózással a nagyobb kölcsönzőknél én még nem találkoztam, ha meg leadáskor személyes ellenőrzés van (általában utólagos szokott lenni Európában) akkor se veszik túl komolyan. Ahová te viszed az autókat ott belteret is fotóznak, és a beltér sérüléseit is feltüntetik a szerződésen, mint meglévő, korábban szerzett sérülések?

Mellékesen írtam amit írtam, nem kontrának. :)

Rvilike: Izland eleve más tészta, ott a földutakon 80-as sebességkorlát van (és mindennel tartják, bár sok földútjuk simább, mint a Hungária), az F-es utak meg szinte mindent kinyírnak a patakokkal-folyókkal amiken át kell kelni. Izlandon 50k km volt kb az autóban, USA-ban 15-20k mérföld volt kb a Passatban és a Jeepben is.

(#48148) MunezXBK válasza brumi1024 (#48147) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Minden létező sérülést feltüntetnek. Mondjuk a belterét nem, de eddig nem is találkoztam semmilyen hibával belül. ;)

(#48149) tomiii. válasza Declare (#48143) üzenetére


tomiii.
aktív tag

"230 al van tiporva 8000 km es koraban"

Hagyjuk már. Mégis mi baja lenne? 3000-es fordulatot sem érte el. Egy új GT350-es Mustánghoz is annyit mondanak, hogy az elején 6000rpm alatt tartsd, ha megoldható. Gondolom senkinek sem tűnik fel, hogy a motort a gyártósorról rögtön fékpadra küldik teljesítmény mérésre... 8000km már elég szép táv , ismerősi körben az 500-800 lovas versenymotorokat nem járatják közel sem ennyit.

(#48150) brumi1024 válasza Ironizer (#48144) üzenetére


brumi1024
veterán

Nekem beírták hogy fehér. Nem is értem miért nem látják, hogy ez íbiszfehér, nem sima fehér. ;]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.