Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48201) SzlobiG válasza deicide (#48168) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mennyi km után kellett ezt meglépni? :D

Látom írtad lentebb 42k az durva nálam a mondiba 184k km van és még gyári szett van elől-hatul. :D Gondolom ez a nyomjuk a gázt tövig, majd a féket stílusban közlekedsz. :DD

[ Szerkesztve ]

(#48202) zoo8800 válasza Alvin_ti4200 (#48200) üzenetére


zoo8800
veterán

Pár hete Angyalföldön is kinőtt a földből pár automata. Evvan :DDD

rip and tear, until it is done

(#48203) barnam_ válasza Teszla_ (#48199) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szép a Merci! :R
Dobj be több képet róla.

(#48204) Primary92 válasza Qru (#48191) üzenetére


Primary92
senior tag

Ilyenkor a hátsólámpának nem kell világítania?

(#48205) Qru válasza SzlobiG (#48201) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mert te tudod, hogy a fék kiknek való...?! :DDD

mod:

Primary92: Annak nem kell világítania.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#48206) SzlobiG válasza Primary92 (#48204) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem. Viszont ha felkapcsolod a tompítottat, akkor ki kell kapcsolnia a menetfénynek, így szabályos.

Qru: Jajj tényleg el is felejtettem.

[ Szerkesztve ]

(#48207) B-L-A-C-K válasza Alvin_ti4200 (#48200) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nálunk a III. kerület se volt az, nemrég csinálták meg elég nagy részét, lassan mindenhol az lesz már... :N

(#48199) Teszla_: Látszik az szép lett. :)

[ Szerkesztve ]

(#48208) deicide válasza Qru (#48205) üzenetére


deicide
veterán

Bizony, b*zi vagyok, de 250-ről néha gyorsan kell lassítani. ;]

Szlobig: Nem mindig ilyen a stílus, de gyakran, mert az előzök, beférek manőverek során is vissza kell fékezni a haladó sor sebességére viszonylag hamar és azt is szeretem.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#48209) Qru válasza deicide (#48208) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Emlékszem mikor engem vittél egy kört. Eléggé be voltam kakkantva. Pedig nem is fékeztél. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#48210) MunezXBK válasza Qru (#48209) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Akkor ez azt jelenti, hogy bzi vagy? :D

Ja és mára eddig csak egy Fiat 500 jutott. :))

[ Szerkesztve ]

(#48211) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Két kérdésem lenne:

Ford Focus (2001) esetén az emelési pontok itt vannak elvileg: [link]
Alul az első és a hátsó kerék között végig lefelé 2cm-t lelóg egy lemez, ami kb 2-3mm vastag, és ezen van az emelési pont. Befele 1-2cm van még, utána van szerintem egy fékcső. Hátul kifelé sincs sok hely, meg ott a lemez is össze-vissza görbe.
Na most ehhez vettem krokodil emelőt.
Gyárilag gondolom ilyen emelő lenne hozzá: [link] aminél a lemez bent van az U alakú vályúban.
Na most a krokodilnál egy kör van, amin van 4 bevágás, de nem 2cm mély, hanem kb 0,5.

Hogy kellene ezzel emelni? A lemezen kívül a fényezett résznél kéne emelni? Vagy tegyem a lemez alá, és nem gond, ha elhajlik?

A másik, hogy mostanában csinál olyat a gép, hogy lámpánál vagy, amikor megállok meleg motorral, akkor az alapjárat 800-ról beesik kb 400-ra, majd 1 másodpercre rá vissza 800, majd 2 másodpercre rá megint, és megint, és, ha lekapcsolom a fényszórókat, akkor jár normálisan. Akku-ra gyanakodtam, de 12.39V-ot mérek rá, és jól indít. Nem rég le lett párszor véve az ékszíj a generátornál, de azt szerelő csinálta, ez a másik, amire gyanakszom, hogy lehet, hogy nem jó a feszesség?

(#48212) Qru válasza MunezXBK (#48210) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

10 éves autóm van és még gyári fék. Szóval nem. :D

#nincsbennetarcsi

(#48213) w333 válasza B-L-A-C-K (#48207) üzenetére


w333
félisten

+1 :))

Különben múlthét szombat ugye munkanap volt ...(III.ker) ablakból figyeltem hogy csoportba verődtek és durván osztogatták a mikuláscsomagot ! :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#48214) B-L-A-C-K válasza w333 (#48213) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor a vicces parkolóőröket láthattad. :)

(#48215) w333 válasza B-L-A-C-K (#48214) üzenetére


w333
félisten

LOL ... ezek betegek ! :DDD

Ha én ilyet látok a szélvédőn úgy hogy érvényes parkolásom van, lehet hogy ki sem bontom hanem egyből a vonóhorog után kötöm az egyik automatát ! ;]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#48216) brumi1024 válasza Alvin_ti4200 (#48200) üzenetére


brumi1024
veterán

A rakpart sem marad teljesen ingyenes, a Margit híd alatti (pontosabban attól északra lévő) parkolóöböl elé is kikerült a letakart fizető zóna tábla.

(#48217) Mappa


Mappa
addikt

Megváltozik a Škoda Octavia

Az az első lámpa kialakítás nagyon erős :F elég ótvar, hogy finom legyek :(

nem kötelező megadni

(#48218) B-L-A-C-K válasza Mappa (#48217) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Elég hülyén néz ki szerintem is, belseje meg sokat nem változik.

(#48219) Teszla_ válasza Mappa (#48217) üzenetére


Teszla_
senior tag

Az első lámpákról az egyel korábbi Mercedes E osztály jutott eszembe. Ez így nagyon nem szép, főleg a lelógó orral.

(#48220) Mappa válasza B-L-A-C-K (#48218) üzenetére


Mappa
addikt

Belsővel nincs is gond, anyósét szoktam párszor hozni vinni. Imádom! kívül belül odavagyok érte. 2.0 dezső 150le. Remélem megöröklőm :DDD

@48219 Teszla_ - először azt hittem valami koncepció fotó, de nem, sajna nagyon nem. kár érte, mert a most futó octik nagyon tetszenek.

[ Szerkesztve ]

nem kötelező megadni

(#48221) Skillet


Skillet
addikt

na? 6-kor tali? lesz valaki egyáltalán?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#48222) B-L-A-C-K válasza Mappa (#48220) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Asszonynak is ilyen a cégese (csak 1.6 CR TDI), nemrég kapta 0km-esen, már itt írtam ennél nem is kellene jobb nekünk, csak megy szülni és addig vissza is kell adni, ezért kellett vennünk most kocsit...

(#48223) Evil Snowman válasza Skillet (#48221) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Én ma kihagyom, az elmúlt 4 napban fél 5-kor keltem és éjfélkor feküdtem, úgyhogy szeretnék egy kicsit pihenni ma. :B

(#48224) SzlobiG válasza Mappa (#48217) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem gyere be az előd szebb. :U

(#48225) Skillet válasza Evil Snowman (#48223) üzenetére


Skillet
addikt

oks. ha pár ember jön, akkor én is kinézek egy kicsit.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#48226) HoaryFox válasza Skillet (#48221) üzenetére


HoaryFox
őstag

Nekem felejtős, holnap hajnali 2-re kell bemennem melóba :O

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#48227) Jaffa75 válasza HoaryFox (#48226) üzenetére


Jaffa75
őstag

úgysem tudsz elaludni 8-ig... :(

Értem miről beszélsz, még nekem is egy hét... :W

[ Szerkesztve ]

(#48228) Declare válasza B-L-A-C-K (#48222) üzenetére


Declare
őstag

Arrol majd irhatnal azert kesöbb, ha lesz egy kis tapasztalat, hogy mi a velemenyed az octavi vs insignia temarol. Egy kategoria vegülis, mondjuk az octivai most ugye frisebb kostrukcio.

(#48229) HoaryFox válasza Jaffa75 (#48227) üzenetére


HoaryFox
őstag

Lehet, de az út akkor is 1-2 óra volna oda-vissza, ráadásul most üzemanyag spórolós időszakomban vagyok, amíg nem jön a fizu :DDD

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#48230) Mappa válasza B-L-A-C-K (#48222) üzenetére


Mappa
addikt

Jaja ugyanez csak sötét kárpit. Meg a rendelésnél kimaradt a multikormány+tempomat kombó, Full üres a kormány - bután is néz ki. Valami elírás volt az extráknál. Céges autó napi használatban, anyósnak tempómat nagyon hiányzik a többi nem érdekli. A start-stoptol viszont szabadulna mert megőrjíti :D

nem kötelező megadni

(#48231) B-L-A-C-K válasza Declare (#48228) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen azért az Octávia újabb generáció, így nem is lehetne összehasonlítani annyira, na meg a motor is más benne. De így ha kellene valamit írnom akkor az Octávia halkabb, finomabb, az Insignia sportosabb, és kényelmesebb kicsivel.

Mappa: Azért ezzel az összeállítással mennyivel sz@rabbul néz ki...:) Persze úgy is elfogadnám ha ingyen használhatom. Start-Stopot meg ki lehet kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#48232) Tsebacsi válasza Mappa (#48217) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jáj ki hagyta ezt jóvá???? Borzasztóan nem illik a kocsira ez a lámpa, ez tuti végleges???

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#48233) Integrale válasza Declare (#48228) üzenetére


Integrale
veterán

Az Octavia inkabb C szegmens (also-kozep) mint D. Superb van a kozepkategoriaba szanva.
Belso meret pedig ennek ellenere forditva, de az mas tema.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#48234) BigBlackDog válasza Skillet (#48225) üzenetére


BigBlackDog
veterán

6-tól akkor a szokott helyen? Lehetséges, hogy én is elgurulok akkor arrafelé egy kicsit (kb. fél hét-hét környékén érnék oda), úgy is régen jártam már talin. :)

[ Szerkesztve ]

(#48235) Skillet válasza HoaryFox (#48229) üzenetére


Skillet
addikt

Unokatesóm apja jutott erről eszembe. Mindig az üzemanyag ára nála a téma, meg, hogy mennyit fogyaszt az autója, és más autói. Neki egy polo van. 6 litert ha fogyaszt. Aztán amikor a galantot először látta, kérdezte, hogy mennyit fogyaszt? :D akkor már tudtam, hogy most jött el az én időm, kapni fogja :D
Mondom... 10! Tartottam 1-2mp szünetet, de láttam, hogy már így is kerekedik a szeme... aztán jött a folytatás: de ha nyomom neki, akkor 20
:DDD gyakorlatilag nem kapott levegőt
"Imádom" azt a formát :DD

(#48234) BigBlackDog
Okés. Akkor megyek én is a szokott helyre. ;)

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#48236) Mappa válasza B-L-A-C-K (#48231) üzenetére


Mappa
addikt

:K igen puritán, volt egy extra lista ár, azt "sz@rtak bele" a cégnél akik leadták a rendelést. haladtak szépen lefele...hopp itt elfogyott a extrára szánt keret, ágyő! Start-stopot tudja, kinyomható ki is nyomja csak minden indításnál ki kell, ez zavarja mert van, hogy elfejeti, azt lepte már meg körforgalom előtt. Én sem húznám a szám. Szemrebbenés nélkül fogadnám el így ahogy van.

Tsebacsi - Kodiaq-nál már látszott, hogy jönnek ezek a kiegészítőnek szánt lámpák. Ott sem szép bár még mindig emészthetőbb az a forma világ mint ez a függőlegesen ketté vágott merka feeling.

[ Szerkesztve ]

nem kötelező megadni

(#48237) Declare válasza B-L-A-C-K (#48231) üzenetére


Declare
őstag

Mondjuk a kep alapjan az octavi az alap üleses, az insigniad meg sportüleses, szoval az azert a kenyelembe sokat dob :K

(#48233) Integrale es akkor mi van az opelnel az Octaviaval egy kategoriaba? :F Octavia, insignia, passat, mondeo, ezek egy kategoriak nem?

(#48238) Mappa válasza Declare (#48237) üzenetére


Mappa
addikt

Az egyel jobb ülés az octaviaban az az ami a rs-ben is van, vagy van még valami köztes állapot?

[ Szerkesztve ]

nem kötelező megadni

(#48239) lenko válasza Declare (#48237) üzenetére


lenko
aktív tag

Az Octavia nem igazán Passat kategória, hanem Golf. (Papíron, de a valóságban még rosszabb is.)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#48240) Integrale válasza Declare (#48237) üzenetére


Integrale
veterán

Astra van egy kategóriában az Octáviával, teszteken is C szegmenst írnak, illetve az abban szereplő modellekkel vetik össze.
(~ Jetta méret az Octavia, az pedig a Golf szedánja.)

"Bad reklám is reklám too"

(#48241) Declare válasza Integrale (#48240) üzenetére


Declare
őstag

es akkor a rapid? :F raadasul az astranak nincs is sedan valtozata csak kombi :F tiszta egy katyvasz az egesz :D abban viszont kiegyezhetünk, hogy egyik sem premium :DDD

(#48238) Mappa nem ertek a skodakhoz, nem igazan szmpatizalok velük (a superb et kiveve) :N. Az viszont latszik a kepröl, hogy az az octavia üles az biztosan valami alap cucc.

(#48242) Integrale válasza Declare (#48241) üzenetére


Integrale
veterán

A K-bol nincs (meg) szedan, a J-bol igen, meretben pedig akkora mint az Octavia.
A Rapid az egy felmegoldas, Fabia padlolemez, a merete is inkabb azzal egyezik (foleg szelteben).

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#48243) Skillet válasza lenko (#48239) üzenetére


Skillet
addikt

golf? :DDD pfff :)
mondjuk szerintem biztosan nem. a golf alsó közép. az octavia meg közép... szerintem.
a passat pont egy kategória az octaviaval. ;)

(#48233) Integrale
a superb felső közép

(#48244) Integrale
oké, legyen úgy :R
főleg, hogy pont nem érdekelnek semennyire sem a vw csoportos autók :B

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#48244) Integrale válasza Skillet (#48243) üzenetére


Integrale
veterán

A Skoda allaspontja is az, hogy also-kozep kategoria.
Golf padlolemezt hasznalt mindig, Jetta meretu auto, ennyi erovel a Jetta is Passat szegmens.
Superb van a Passattal, Octavia a Golffal.
Csak ugyan azert az arert, tobbet nyujt mint az alapjaul szolgalo auto. A Octi kozepkategoriaba kicsi.

Skillet: nem, es sosem volt oda pozicionalva. De ha rakeresel arra, hogy Superb D segment, akkor ami viszonylag hiteles es hivatalos, az is D-t ir.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#48245) lenko válasza Skillet (#48243) üzenetére


lenko
aktív tag

Így van golf, lehet, hogy picit nagyobb az octavia, de én sosem a méretet nézem, hanem a felhasznált technológiát, anyagot, összeszerelést, és ebben az Octavia a Golf szintet se igazán üti meg....

Az embereknek fáj az igazság!

(#48246) HoaryFox válasza Skillet (#48235) üzenetére


HoaryFox
őstag

Nem a fogyasztással van gondom, felőlem 10 litert is megehet, hanem inkább az, hogy megint sok sz*rságra kellett költenem és alig marad pénz, szóval vagy autózok vagy eszek :DDD

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#48247) focvis válasza Skillet (#48243) üzenetére


focvis
veterán

Ezt most rosszul gondolod. :) Octi 2 és Golf 5/6 azonos padlólemez és technika; az Skoda gyári gumiszőnyeg garnitúrája (olcsó) 1:1-ben jó a Golf 5/6-ba (ott drága a gyári). Golf 4 - Octi 1 szintén azonos technika.

Most: Golf 7, Octi 3 ÉS Passat is MQB padlólemez. Az Octi tengelytávja a Golf és a Passat között van.

Fentiek igazak az aktuális Leonra, A3-ra is.

Összegzésként: az Octavia egy nagy csomagtartós, praktikus Golf, némileg olcsóbb anyagokból megépítve, néhol szándékosan butítva (pl. hátsó futómű).

(#48248) Skillet válasza focvis (#48247) üzenetére


Skillet
addikt

rossz helyről szedtem anno az infókat (autókatalógus), és a szemem sincsen ezek szerint ráállva. :B
amúgy hiszek nektek, ti vagytok ebben benne... de attól még nekem ez a véleményem.
padlólemez ide vagy oda.... látványra nem kicsit nagyobb az octavia. de mondom, simán csalhat a szemem. és értem, volt róla szó, hogy nem méret függő dolog a ketagória, de szerintem meg méret függő is.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#48249) brumi1024 válasza Declare (#48237) üzenetére


brumi1024
veterán

Astra. Leon-Octi-Golf-A3 egy méretkategória (elvileg ilyen ársorrendben, feltételezve azonos felszereltséget), szinte megegyező tengelytávval, és az Octi esetén nagy csomagtartóval. Ezek az Astra osztályában vannak. A Skodának nincs egy-az-egyben Passat konkurense.

(#48247) focvis: Annyira a Passat és a Golf között van, hogy 3 centivel nagyobb az Octi tengelytávja a Golfénál. :K

[ Szerkesztve ]

(#48250) Integrale válasza Skillet (#48248) üzenetére


Integrale
veterán

[link]

Nagyobb az Octavia persze, de a meret nem minden. Lasd Fiat Linea, hosszabb mint az akkor aktualis Octavia, megis B kategoriaba sorolando szedan, gyakorlatilag egy GP szedan, viszont az anyagok, extrak stb nem hozzak a nagyobb szegmens szintjet (sot), de sok ilyen van meg.
Pl egy 3-as BMW is elmarad meretben egy Mondeotol, megis kozep-kategoria mind a ketto.

A Skoda elve gyakorlatilag az, hogy ugyan annyiert tobbet ad.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.