Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#221701) CactuS válasza Magnum_ (#221694) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Melóhelyet váltasz? Vagy megint lemaradtam? (Ilyen ez az év eleje, dolgozni kell. :B)

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#221702) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Nem értek a lovakhoz, egyik vidéki barátom megkért, hogy vegyek át a nevében 4 db alufelnit Opel Zafira alá, holnap élelőtt megyek értük.
A hirdetésből a lényeg:
Újszerű AUTEC 16"-os POLÍR frontos alufelni szett nyári gumikkal eladó!
Gyártó: Autec MB (Germany)
Méret: 7,0Jx16H2 ► ET38
Osztókör: 5x110
Agyátmérő: 65,1mm

Gumi: Dunlop Sport Bluresponse - 2 db
Gumik mérete: 205/55 R16 91V (240km/h)
Profil: 6,0mm körüli (egyenletes, nincs félrekopva)
Gyártás: 1317 (2017. 13. heti)
Hankook Ventus Prime2 - 2 db
Gyártás: DOT3612 (2012 36. heti)
Profil: 6,4-6,5mm körüli (egyenletes, nincs félrekopva)

Szép, egységes állapotban vannak, azonban néhány kisebb padkanyom rontja az összképet!
Javításmentes! A gumik újszerűek, hibátlanul futnak, a két idősebb Hankooktól sem kell megijedni! Nem repedezett, nincs félrekopva, nem hibás!
Ezidáig még magyar utat nem látott!!

5*110 16" coll alufelni szett
Opel Astra H aluminium felni szett
Astra G felniszett
Zafira B
Merica A
Alufelgen Opel
Képek: [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

Amit a magam eszétől tudok: a 2012-es gumi gyakorlatilag nem érték. A felniken van némi padkanyom, de képek alapján nincs megütve.
Mire figyeljek?
85k a hirdetett ár, alkudni lehet-e valamire hivatkozva?

Köszi előre is! :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#221703) aero. válasza macilaci78 (#221702) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nézd át a felniket belül van e hajszálrepedés, ütés, hegesztés nyoma. :K

(#221704) focvis válasza macilaci78 (#221702) üzenetére


focvis
veterán

Tudom, könnyű beleokoskodni... szvsz 60-nál többet nem ér ez a szett, az 5 éves gumik se valami frissek.

(#221705) pècsimunkás válasza CactuS (#221701) üzenetére


pècsimunkás
addikt

(Ilyen ez az év eleje, dolgozni kell. :B)

:N

Tavaly sem,és idén sem kell dolgozni márc.1-ig :P

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#221706) Tsebacsi válasza pècsimunkás (#221705) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Betemeti a hó a gyárat vagy miaf***? :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#221707) pècsimunkás válasza Tsebacsi (#221706) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Kurzarbeit a haldokló Nyugaton :D

Szerk.: december 20.- tól :D

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#221708) Qru válasza macilaci78 (#221702) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azok a gumik semmit sem ernek mar kb. Leadas meg a vevonek macera/koltseg.
Gumissal forgassatok at ha lehet. Ha tojas alaku a felni es gorgozni kell az jo alkualap.

#nincsbennetarcsi

(#221709) tboy93 válasza Qru (#221708) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az a baj, hogy ha gumi van rajta, akkor nem fog kijönni feltétlenül a felni hiba. Én használt felnit csak gumi nélkül vagyok hajlandó vásárolni. Jómúltkor amikor vettem egy szettet (még a civicre), megbeszéltem a tulajjal hogy hagy nézessem át egy gumissal. Ki is derült, hogy az egyiket görgőzni kell. Ezt így meg is csinálták ott és állta is a tulaj. :K

[ Szerkesztve ]

(#221710) Szada85 válasza pècsimunkás (#221707) üzenetére


Szada85
aktív tag

Majd az adóbevalláskor sajnos kevésbé lesz széles a mosoly, elég vacakul számolódik át.
Én 2020-as év bevallásakor már "kipróbálhattam". :)

(#221711) Magnum_ válasza CactuS (#221701) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Az uj melohelyemre majd egy evet vartam, egy tranzakcioval mentem egyik tarsasagbol egy masikba es mar az indulas utani 3.heten nagy bajok lettek, 5 honapig nyeltem es vegul pontot tettem a vegere, febr. vegeig vagyok ott, ugyved leszek inkabb*

* regota csiklandoz ez a gondolat, eddig is ugyvedi tevekenyseget vegeztem, csak munkaviszonyban, persze ebben is van kockazat, ugyanaklor minden jo is volt 5.5 evig az elozo melohelyemen, az uj az katasztrofa, nem volt egy jo dontes (bar a dontes pillanataban ez tunt jonak), nem sikersztori (sokan mondanak fel, es most Q1-ben meg tobben fognak tavozni.

Voltam reggel egy igeretes irodat nezni, amit kiberelnek, ott a liftben osszefutottam egy volt fonokommel, o is mar mashol van, vez.ig lett egy ott szekelo cegnel, mondta, hogy ugorjak mar be hozza, orulne, ha ujra egyutt tudnank dolgozni. Mondtam, hogy semmi akadalya :DDD

Koszonom, ennyi

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#221712) pècsimunkás válasza Szada85 (#221710) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Tavaly is ugyanígy voltam, és nem tűnt fel semmi exta az adóbevalláskor. Pozitív sem, de negatív sem.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#221713) Tsebacsi válasza Magnum_ (#221711) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:Y :C :R :)) Ez nem rossz, mármint az új kilátások. A régiek meg... Mondanám, hogy meglepődtem, de nem tudok. Nagyon sok cégnél hoznak nagyon furcsa-rossz-idióta döntéseket.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#221714) F_Zolee válasza Tsebacsi (#221713) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ez van amikor nem hozzáértők vannak a vezető poszton és papíron irányítanak.

[ Szerkesztve ]

(#221715) CactuS válasza Magnum_ (#221711) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Kicsi a világ, az ilyen véletlen találkozásokból jó dolgok is születhetnek. :) Egy kalappal.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#221716) Tsebacsi válasza F_Zolee (#221714) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Tudok olyan nagy állami cégről ahol hozzáértőnek gondolt vezető van, de mégis olyan hülyeségeket és nem átgondolt döntéseket tud hozni, hogy hajam tépném ha ott lennék alkalmazott... Persze vannak ésszerűek is, de ami rossz, az kimagasló.
Mondjuk amit a Toshiba európai vezetősége művelt, majd most az utód Sharp-Dynabook is néha leművel, attól a falat tudnám kaparni. :O

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#221717) Qru válasza tboy93 (#221709) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, ugy max centrirt tud nezni. Leven, hogy kuka a gumi, dragan is adja es a felni sem egy nagy/ritka marka en elengednem.

#nincsbennetarcsi

(#221718) 6030D válasza Tsebacsi (#221716) üzenetére


6030D
Ármester

Tudok olyan nagy állami cégről ahol hozzáértőnek gondolt vezető van, de mégis olyan hülyeségeket és nem átgondolt döntéseket tud hozni, hogy hajam tépném ha ott lennék alkalmazott...
Parlament? ;]

*észszerű

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#221719) Qru


Qru
MODERÁTOR

Terjunk visssza a munka vilagabol az autosba. #elegazoffolasbol

#nincsbennetarcsi

(#221720) pècsimunkás válasza Qru (#221719) üzenetére


pècsimunkás
addikt

De offba lett rakva minden. Nem? ;]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#221721) hacki87 válasza hacki87 (#220066) üzenetére


hacki87
senior tag

Ma megtörtént a Corsa szervizelése. Vezérlés csere, olaj csere, szelepfedél tömítés csere, karter tömítés csere.(remelem így már nem lesz olaj szivárgás).

(#221722) Qru


Qru
MODERÁTOR

Lidli-ben lesz Michelin kereknyomas ellenorzo. Arra erdemes ramenni!

https://www.lidl.hu/c/c3211?utm_source=facebook&utm_medium=cpc_display&utm_campaign=22WW05_h_auto&utm_content=banner&fbclid=IwAR0QkCKjB_Bn3-hG8KBbEhA9GJZ7BnM2CC6LZVZbAUnrZQKiSHMBH5inALU_aem_AZs_sBxS3Yo18Upbh9qpjvABGkFi59wkQ8LdP5YvCOiIuNcma0vCF_6akkl4DfW7TA3BLFp3RJmkg9yfqMDhANHUscty4XZUdP-tgIht2RlPvKM07aTz9l-AfshnXBML0Dk

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#221723) tboldi válasza Qru (#221722) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ér 5500 Ft-ot? :D

(#221724) Qru válasza tboldi (#221723) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lehet vkinek igen.

#nincsbennetarcsi

(#221725) tboldi válasza Qru (#221724) üzenetére


tboldi
nagyúr

De objektíve is? Pl. pontosabb, mint amit az Obiban kaphatok 2000-ért? Vagy? :D

[ Szerkesztve ]

(#221726) MasterMark válasza tboldi (#221725) üzenetére


MasterMark
titán

Valószínűleg ugyanaz, csak más van rányomtatva. :D

Switch Tax

(#221727) K Norbi válasza Qru (#221722) üzenetére


K Norbi
addikt

Ez jónak tűnik :K

(#221728) Pfiucska


Pfiucska
aktív tag

Van arra valami nyomtatvany, hogy edesapam nevén levo autot az o jelenlete nelkul eladjak? Elore alairt adasveteli nem jatszik.

Nalam van az auto es en adnam majd el de ha nem muszaj, nem jonne ide amikor a 100 nezelodo kozul az egyik tenyleg megveszi :D

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#221729) Magnum_ válasza Pfiucska (#221728) üzenetére


Magnum_
nagyúr

persze, meghatalmazás (két tanúval, vagy ügyvéd/közjegyző által ellenjegyzett) megoldható.
Azok az adatok szerepeljenek a meghatalmazónál, amit 304/2009.Korm.rendelet elvár az adásvételi szerződésen (családi és utóneve; születési helye és ideje; anyja születési családi és utóneve), állampolgársága (hontalansága), a személyazonosságát igazoló okmány típusa, sorszáma, lakcíme), legyen benne, hogy a meghatalmazott jogosult átvenni a vételárat (vagy ha utalás, akkor hova, kinek a számlájára) és én még javaslom a meghatalmazott aláírását is azzal, hogy elfogadja a meghatalmazást.
És a meghatalmazásban a gépjármű adatai is szerepeljenek, ami a forgalmin rajta van és belekerül az adásvételibe (forgalmi engedély és törzskönyv, alvázszám, motorszám, rendszám, stb.)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#221730) Pfiucska válasza Magnum_ (#221729) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Nagyon szepen koszonom! :R

2 kerdes maradt bennem. Ebben az esetben az adasvetelin a tulajdonos adatainal es alairasanal(!) ki szerepel? A tulajdonos? Elore alairja?
Masik, hogy “javaslom a meghatalmazott aláírását is azzal, hogy elfogadja a meghatalmazást.”-t nem ertem, buta vagyok, este van. Nyilvanvalo, hogy alairja a meghatalmazast :F :DDD

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#221731) bandus válasza Pfiucska (#221730) üzenetére


bandus
veterán

én úgy írnám meg, hogy alulírott te és adataid, mint meghatalmazott, xy mint tulajdonos és adatai nevében eljárva.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#221732) focvis válasza tboldi (#221725) üzenetére


focvis
veterán

5500 szerintem is sok érte, viszont a Michelin nem írja rá a nevét gagyira.

(#221733) opr


opr
veterán

Üdv! Van itt valakinek esetleg 2016 utáni lexus gs hybrid? Gondolkodom rajta, hogy ilyen legyen a következő kocsi, jó lenne egy tulaj őszinte véleménye. Neten alig van értelmes teszt szegényről. :(
Azon agyalok, hogy ha ilyen lesz végül, akkor valami utólagos android auto cuccot belerakatok, ha esetleg még erről is lenne személyes tapasztalat / vélemény / bármi segítség, akkor pláne hálás lennék. :R

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#221734) molnarpeter válasza opr (#221733) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Fb csoportok?

(#221735) opr válasza molnarpeter (#221734) üzenetére


opr
veterán

Ha nagyon nincs más, az lesz. Fb csoportokat utolsó lehetőségnek szeretem tartani, borzalmas, ami ott tud menni... Mire az ember kihámozza az értelmes és hasznos infót a szarból, az néha kemény. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#221736) Magnum_ válasza Pfiucska (#221730) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Elado adatai, rendesen, ahogy kell, kepviseli meghatalmazassal XY meghatalmazott (+adatai), alairasnal tulajdonos neve, kepviseli meghatalmazott XY es o irja ala.

Meghatalmazasnal a legtobb esetben egyoldalu, meghatalmazoi nyilatkozat eleg, csak szerintem jobb, ha a meghatalmazott is alairja es oda vab irva, hogy elfogadja a meghatalmazast.

I humbly and respectfully decline™

(#221737) Pfiucska válasza Magnum_ (#221736) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

+Bandus

Nagyon szepen koszonom, vilagos. Utolso :D adasvetelihez adnom kell majd neki egy peldanyt a meghatalmazasbol?

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#221738) Magnum_ válasza Pfiucska (#221737) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ugyanannyi peldanyban legyen (4) a meghati, mint a szerzodes, atirashoz, eladas bejelenteshez is kelleni fog.

I humbly and respectfully decline™

(#221739) tboy93 válasza Magnum_ (#221738) üzenetére


tboy93
nagyúr

Milyen szerencse, hogy van a topiknak saját ügyvédje :D

(#221740) 6030D


6030D
Ármester

Egyre jobb ez a MOL Move... új kihívás: kóstold meg 3 kávénkat és a 4.-et féláron kapod.
Na most én nem akarok olyan dolgokat megkóstolni, amit kihívásként hirdetnek. :DD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#221741) Qru válasza 6030D (#221740) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hehe ez jo! :D

Mondjuk a pr reszleg meg kicsit melozhatott volna rajta valoban nem a legjobb megfogalmazas…

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#221742) focvis válasza 6030D (#221740) üzenetére


focvis
veterán

Nagyszerű ajánlat. [pont]

Ezen a héten nem dobott fel nekem kaparós szelvényt, egyedi eset?
Illetve a múlt héten feltöltött vásárlási blokk után nem kaptam -30 Ft-os kupont sem e-mailben. (Sebaj, a Shell 20 liter után járó 400 pontos bónusza úgy is jobb ajánlat.)

(#221743) BigBlackDog válasza 6030D (#221740) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Már kezd elegem lenni nekem is ebből a MOLos appból, pedig még nem is használtam. :DDD Minden tankolás fizetése +0.5 perc lett, mert az "Ugye telepítetted már az appot?" kérdésre "Nem és egyelőre nem is tervezem, csak fizetnék." választ adok. Ezután jön a meggyőzés különböző előadásmóddal. Legutoljára kapott infók alapján céges üzemanyagkártya mellé is használható a magánregisztrációs app ("MÁVosok is így használják"), illetve februárban lesz elérhető a plasztik kártyás verzió.

Lassan már kezdek gondolkozni rajta, de csakis az ingyen WC miatt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#221744) tboldi válasza BigBlackDog (#221743) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én hétfőn, azaz még januárban szereztem plasztikkártyát. :P

(#221745) stickermajom


stickermajom
addikt

Újra elkezdtem bejárni az irodába és rá kellett jönnöm elszoktam a pesti közlekedéstől (vagy a villanydákóval jár át a zen). Semmi különös*, de meglep mennyi agresszív tolakodó autóssal találkozom 20km alatt miközben amúgy egyenletesen halad a forgalom.

*egy Polo tulajtól azért megkérdeztem nyugodtan, hogy jár-e kezelésre, mert dührohamot kapott és habzó szájjal anyázott egy szolid dudától miután beragadt a zöldnél. Lehet nem én voltam ma az első. :D

(#221746) BigBlackDog válasza tboldi (#221744) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen, olvastam, úgy tűnik, hogy az ország központjába később érkezik a postagalamb (ezt módfelett valószerű magyarázatnak tartom).

(#221747) hacki87 válasza BigBlackDog (#221746) üzenetére


hacki87
senior tag

Én ignoralom a MOL kutakat így nincs ilyen macera. :D

(#221748) Qru válasza BigBlackDog (#221743) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

En mar le is szedtem az appot. Majd ha wc-zni kell naluk akkor visszarakom. :D

Amugy meg nem tankolok naluk szoval mindegy is…

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#221749) BigBlackDog válasza hacki87 (#221747) üzenetére


BigBlackDog
veterán

MOL és Shell játszik nálam a kártyák miatt. Shellt nem annyira szereti a Golf, legalábbis mintha többen enne belőle pár decivel. De lehet, hogy inkább átállok én is majd, ha kicsit egyenletesebb hőmérséklet lesz (lássam, hogy úgy milyen fogyik jönnek ki).

Ha már fogyi... Múltkor, M3-ason szembeszélben lett egy rekordfogyi, 6.78 l/100 km jött. Szörnyű érték, pedig 130-as tempót ritkán értem el, inkább 100-120 között mentem.

[ Szerkesztve ]

(#221750) tboldi válasza Qru (#221748) üzenetére


tboldi
nagyúr

Feltéve, hogy lesz rá időd. ;]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.