Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24151) mepet


mepet
addikt

Ti milyen javaslatokat tettetek vagy tennetek az NGM-nek a kriptoeszkozok piacarol szolo torveny tarsadalmi egyeztetese soran?

Szerintem a 8. § egy baromsag.

(#24152) fireman123 válasza SLYM (#24145) üzenetére


fireman123
őstag

Binance-n a legmagasabb díj 0,1% .... nekem nem érné meg ezt megspórolni, hogy egy teljesen ismeretlen csókával személyesen kössek dealt, amiből vagy jól jössz ki vagy nem....azért mert egyszer nem volt gond az nem jelent semmit....de Te tudod

(#24153) FollowTheORI válasza tomszli11 (#24147) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Én ennél sokkal többel is csinálom ott... valóban picit nagyobb a költsége az ideálishoz képest, de valamekkora költséged mindenhol van/lesz.
Nekem azért előnyös, mert nem kell pénzt utalgatni sehova, "azonnal" tudom venni forintért és amikor kell azonnal vissza tudom váltani és használni a pénzt a kártyával, applepay-el akármi.

Bármi másnál meg az van, hogy beutalsz/fizetsz, aztán veszel kriptót, aztán ha kell akkor visszaváltod és kiutalod... sokkal több macera, igaz valamekkora költséget akár spórolhatsz is.
Tudom persze van ahol van kártya a kriptós tőzsdével összekötve ugyanúgy... de azis több lépés vagy alig kevesebb költség a végén. :)

Szerintem ilyen pár millióig bőven jó a Revolut is, ha nem akarsz tárcákkal meg utalgatásokkal vacakolni, és egyik kriptót a másikra váltogatni össze vissza, szóval elsősorban, mint "értéktároló", akkor főleg.

Ha valami komolyabbat akarsz, akkor mehet más, Binance, Coinbase, Bybit, Crypto.com... stb. :)
Vagy ha bátor vagy és tudod mit csinálsz akkor saját tárca, hardver tárca, mozgatás közöttük és decentralizált tőzsdék mélyvíze... :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#24154) brd válasza mepet (#24151) üzenetére


brd
nagyúr

Melyik része, hogy legyen tapasztalata (esetleg az időtartam), vagy hogy milyen területen? Miért tekinted problémának, hogy Kis 'Marcika' Jánosné okleveles takarítónő nem lehet "MLM ügynök"? Vagy másról van szó?

Egyébként semmit, sok értelme nincs ennek a kormánynak, úgyis azt csinál, ami neki jó és még nem lázadnak ellene nagyon (de nem akarom a politikát idekeverni), másrészt egyébként is EU irányelvekbe ütköznének a javaslatok, így felesleges is, mivel Mo. EU tag. Szokás szerint bizonyos szolgáltatások pofátlanul drágák lesznek, mivel a szolgáltatóknak költséget fog jelenteni, hogy a kormány (esetleg az EU) lehúzza őket, amit ugye a felhasználóik fognak megfizetni, de előbb-utóbb rá lesznek kényszerítve (ha mással nem is, az erős kényelmetlenség elkerülésével) a felhasználók (referenciának lásd: banki szolgáltatások). Örülnék, ha tévedek.

The only real valuable thing is intuition.

(#24155) Boond válasza FollowTheORI (#24153) üzenetére


Boond
addikt

Ja, adózásnál, akkor neked, nekem forintban kell számolni, míg másnak még bohóckodni kell napi árfolyamokkal is. De szerintem sem arra jó a Revolut, hogy be /ki ugráljon valaki naponta.

A kraken az amúgy miért volt kihagyva a sorból nem olyan jó?

Revolut Kripto része egyébként Angliába van bejegyezve, tudtommal. Azt, nem tudom kaptak-e ott vmilyen kriptós engedélyt, de pl ez kockázat. Amerikában pl beszüntették a kriptós tevékenységet Revolut.

[ Szerkesztve ]

(#24156) MikeWazowski válasza Boond (#24155) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Kraken-t tudom ajánlani. Support is korrekt és gyors.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#24157) mepet válasza brd (#24154) üzenetére


mepet
addikt

Igen, erre gondoltam, hogy kripto tanacsado csak gyakorlott bankar vagy biztositasi ugynok lehet...

(#24158) kekigyu


kekigyu
aktív tag

Ledger Nano S -en van kb. 130.000 huf értékű bitcoinom. Eladnám és foritban szeretném realizálni az értékét. Ezzel kapcsolatban kérek segítséget:

- Milyen módszert javasoltok, melyik váltóra érdemes kiutalni, biztonság és ár/érték arány figyelembe vétele mellett? Revolut kártyám van, ha ez számít a bitcoin > deviza > forint váltás szempontjából.

- Adózással kapcsolatban olvastam, hogy ha a crypto értékét napi max. 20,000 huf-ban és tárgyévben a minimálbér összegéig realizálom akkor adómentes. Ezt meg tudjátok erősíteni?

Köszönöm!

(#24159) Qtyii válasza kekigyu (#24158) üzenetére


Qtyii
tag

el akarod adni?? :) pont most ? ....te tudod :)
Binance, coinbase,

(#24160) kekigyu válasza Qtyii (#24159) üzenetére


kekigyu
aktív tag

Hmm... nem javaslod? Akár privátban is de kiváncsi vagyok a véleményedre miért nem adnád el?

(#24161) MikeWazowski válasza kekigyu (#24160) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Idén év végére 200k dollár lesz egy bitcoin… :B legalábbis remelem és mehetek nyugdíjba 40 évesen :DDD

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#24162) trek81 válasza MikeWazowski (#24161) üzenetére


trek81
senior tag

100 eléri talán :) akkor álmodtál egy világot magadnak....

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#24163) BaLee válasza MikeWazowski (#24161) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Ez lesz majd veszélyes amit írsz. :)

3 éve is így volt, első csúcs után mindenki a 100k-t várta, mindenhonnét ez folyt, aztán kicsit túl az első csúcson jött a zuhanás 68k-ról, valahol 20k alatt vola az alja.

Most kicsit más a helyzet, de a vége hasonló lesz. Amikor 90k lesz, majd mindenki a 200k-t várja aztán ha vége a bikának megint megyünk vissza lefelé. Lehet, hogy az alja már nem 16k lesz hanem mondjuk 40 vagy 45, de az ugyanúgy fog fájni annak aki nem adta el mondjuk 70k-nál vagy 90-nél. :)

Mindamellett én is úgy gondolom, hogy megy még feljebb, nagy benne az erő most, de a tetejét eltalálni nagyon nehéz lesz, mert sokszor pont nem azt csinálja amit várnak tőle.

(#24164) Boond válasza BaLee (#24163) üzenetére


Boond
addikt

Előzőnél azért voltak olyan tényezők, mint gazdasági helyzet. Kriptos fejlemények (ftx pl). Ez is kellett ahhoz, hogy olyan mélyre menjen. Most meg, már nyílik az olló, bankoknál is egyre inkább kapható beszivárog a mainstreambe, előbb utóbb ez a nagy duplázás, kilengés abba fog maradni, vagy legalábbis csökken, a nagyoknál.

Az, biztos hogy vannak túlzó elvárások. 100-150 talán reális, kitudja. hosszabb távon még több. Persze a jövőt nem ismerjük, mi fog történni...

[ Szerkesztve ]

(#24165) BaLee válasza Boond (#24164) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Így van, de ilyen dolgok mindig is lesznek. Most is csődbe mehet bármelyik nagy tőzsde. Pontosabban csődbe lehet vinni bármelyiket ahogy tették az FTX-el is. Ha nincs a Binance féle akció lehet az FTX még mindig üzemelne.

Egy bank rohammal (amikor elterjesztenek egy hírt ami vagy igaz vagy nem) bármilyen bankot csődbe lehet vinni 2 nap alatt, ugyanez igaz a kriptovilágra. Előző bika piacon, ha pár napig vagy 1 hétig minden "zöld" volt utána garantáltan jött a nagyobb korrekció, vagy a zuhanás. Most akkora erő van a dologban, hogy az új ATH elérése után volt egy nagy esés, majd a következő próbánál még 1 kisebb, harmadikra simán átugrottuk azt a szintet.

Szóval most jó a környezet, de nem lesz ez mindig így. :K

(#24166) Boond válasza BaLee (#24165) üzenetére


Boond
addikt

Vagy Amerikai bank... cikkeznek is ilyesmiről...
Kis híján a Binancet is igyekeztek tönkre vágni.

Jó, de attól is függ, ki milyen távra gondolkodik. naponta is lehet nézni az ingadozást, volt aki eladta inkább veszteségesen, 1-1,5 éve. Most meg bánja. Egy vihar sem tart örökké.

[ Szerkesztve ]

(#24167) BaLee válasza Boond (#24166) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Természetesen. Akik ebben nem hosszútávon gondolkodnak azok jó eséllyel bukni fognak.

Most nagyon más a környezet mint 2017-ben, vagy akár 2021-ben. Sokkal nagyobb tőkéjű cégek és alapkezelők kezdték el felvásárolni a BTC-t. Nem csak nagy bálnák játéktere maradt (pontosabban inkább ők lesznek a nagy bálnák).

Egy konkrét példa, ha jól emlékszem az első ATH utáni zuhanásban a Blackrock valami 13000db-nyi BTC-t vásárolt amikor jelenleg napi 800darab kerül kibányászásra a felezés után meg napi 450db-ra csökken. Ez azt jelenti, hogy (felezés után) közel egy hónapnyi kibányászható mennyiséget vásárolt meg rövid úton a Blackrock.
És ez nem olyan mint a fiat pénz, hogy nyomnak még belőle ha több kell.

Azaz itt még nagyon nagy potenciál van a dologban, bár nem vagyok naiv, ha többet "nyomtatni" nem fognak tudni belőle, megpróbálják majd kirázni a gyenge kezűek kezéből a BTC-t ahogy eddig is tették a bálnák. 1-2 rossz hír, 1-2 nagyobb tőzsde bebuktatása és lehet olcsón vásárolni. Tavalyi bikapiacon lehetett látni, hogy sok automatizált bot, hogyan kezd eladásba amikor valami olyan hírt talál amit rossz hírnek gondol...

(#24168) Olajka02


Olajka02
aktív tag

Sziasztok!

Tud nekem valaki segteni, hogy NICEHASH-ban hogy tudok kivenni, pénzt áthelyezni a banszámlámra?
Előre is köszönöm, ha valaki küld, linkel egy rövid leírást, ismertetőt.

Üdv: Olaj

(#24169) Boond válasza BaLee (#24167) üzenetére


Boond
addikt

Ha kevés lesz "elfogy" akkro lehet gondolkodni az elveszett coinokon is, azok is meg vannak ,csak a kulcs hiányzik... lehet idővel lesznek erre cégek. Ha elég magas az ellenérték és meg van a technikai lehetőség...

(#24170) Botlop


Botlop
újonc

egyik ismerősöm belemászott a Webinár levevésbe.Legyen az ő gondja Nyitottunk ePénztárcát is,várva az igért Bitcoin kifizetést.Szerintem várhatja...De ha mégis érkezne valami adomány,számomra nem világos hogyan is lesz abból HUF Cash.A befizetések bizony kőkemény jó magyar forintok voltak

(#24171) nort_on válasza Botlop (#24170) üzenetére


nort_on
senior tag

Ez valami fizess be x forintot és a dupláját küldöm vissza átverés?

(#24172) Chal válasza Boond (#24169) üzenetére


Chal
addikt

"Elfogyni" szerintem akkor tud, ha már olyan értéket képvisel a legkisebb egység, hogy azt csak egy szűk réteg tudja megszerezni. Ha ez bekövetkeznek, akkor a legegyszerűbb egy patch, ami növeli a tizedesjegyek számát, így a legkisebb egység nem 0.00000001 lesz, hanem igény szerint bármennyi. Ez nem fáj senkinek, nem kerül semmibe, kockázata sincs a dolognak, és könnyen elfogadja mindenki.

De azért lássuk be, hogy 1M USD-s árfolyam esetén is ez jelenleg csak 0.01 USD lenne, szóval bőven van még benne tartalék, nagyon messze vagyunk attól, hogy beláthatatlan dolog legyen a tömegeknek a BTC birtoklás/hozzáférés, és ilyesmiben kellene gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

(#24173) Botlop válasza nort_on (#24171) üzenetére


Botlop
újonc

inkább Webinárium,oktató anyag plussz valami fialtatási lehetőség.Én így tudom.

(#24174) bozsokiandra


bozsokiandra
tag

Sziasztok!

Elolvastam pár cikket adózás témában, de még mindig nem teljesen tiszta.

Vásároltam 100 000 huf értékben bitcoin a mrcoin.eu-n még 2018 februárjában. (A vételt nem jelentettem be sehova, semmilyen adóbevallásban nem szerepel)
Ez azóta kb. 1 000 000 Ft-ot ér.
Ha ezt most eladom, 1 000 000 Ft után kell befizetnem a 15% adót vagy 900 000 Ft után?
Ha az utóbbi, akkor a 100k-s vásárlást simán igazolhatom az emaillel amit onnan kaptam még a vásárláskor?

(#24175) sambenez válasza bozsokiandra (#24174) üzenetére


sambenez
addikt

Az 1M után kell adóznod.

(#24176) MikeWazowski válasza sambenez (#24175) üzenetére


MikeWazowski
addikt

... és ha kiveszek egyik nap 800k-t, majd köv hónapban 900k-t?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#24177) sambenez válasza MikeWazowski (#24176) üzenetére


sambenez
addikt

Már a kérdést sem értem.

(#24178) brd válasza MikeWazowski (#24176) üzenetére


brd
nagyúr

Éves (összesített) forgalom után kell adózni, mindegy, hány részlet, milyen időpontokban. (Szerk.: és 2 évig a veszteséget (vételt) lehet szembeállítani a nyereséggel (eladással) - ha a vételt, mint veszteséget bevallottad az előző években).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#24179) MikeWazowski válasza sambenez (#24177) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Nyilván nem komoly volt a kérdés....csak lemaradt a :DDD :DD

brd - köszönöm, én már túl vagyok ezeken, de másnak még jól jöhet.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#24180) closer válasza tomszli11 (#24147) üzenetére


closer
csendes tag

Pont most akarok eljönni tőlük: brutális spreaddel dolgoznak, a költségekben nem transzparensek, hiszen tranzakciókor csak a számlacsomagodhoz tartozó 2-0,5%-os alap díjat mutatják.

Kisebb összeggel és a kenyelmet figyelembe véve valakinek még így is rendben lehet; én nem szeretem, ha át akarnak verni. Pedig simán kifizettem volna nekik az Ultra csomagot is.

Walletre valóban ki lehet utalni, de nem minden coint (pl.: BTC-t igen, PEPE-t nem).

És a lényeg, hogy mire éredemes váltani:
Valamelyik nagyobb platformot választanám (Coinbase, Kraken, Bybit etc.), egyéni preferenciáknak megfelelően (UX, elérhető coinok, költségek etc. - sajnos ahogy lentebb is írták, a nagyok is szeretnek sokszor rosszul váltani).

Nekem talán Kraken Pro lesz a következő lépés. Trustpilotot érdemes elengedni a keresgélés során, mert csak elveszi a kedved, hogy 2 csillag felett alig van CEX platform.

(#24181) kekigyu


kekigyu
aktív tag

link Ha már adózás a téma megkérdezem újra hátha csak elsiklottatok a kérdés felett: a linken leírtak valósak? Tehát napi max. 20k huf kripto a minimálbér összegéig forintra váltva a tárgyévben adómentes?

(#24182) korcsi válasza kekigyu (#24181) üzenetére


korcsi
veterán

Fiatra váltva, nem feltétlenül forintra.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#24183) kekigyu


kekigyu
aktív tag

Jogos. Akkor legit az info?

(#24184) Boond válasza kekigyu (#24183) üzenetére


Boond
addikt

(#24185) Plug Life válasza kekigyu (#24181) üzenetére


Plug Life
senior tag

Mit érsz azzal? Hogy lesz minimálbér összegéből LAMBO?

(#24186) kekigyu válasza Boond (#24184) üzenetére


kekigyu
aktív tag

Köszönöm!

(#24187) kekigyu


kekigyu
aktív tag

Segítsetek még legyetek szívesek. Ledger Nano S-en tárolt bitcoint szeretnék forintra váltani. Binance-en hoznám létre a BTC wallet-ot, melyik hálózatot kell választanom a BTC, SEGWITBTC, LIGHTNING, BSC, ETH, BNB opciók közül? Gondolom, hogy BTC, de inkább kérdezek. Köszi!

(#24188) BaLee válasza kekigyu (#24187) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Így van, a legelsőt. Binanceon is azt válaszd mikor lekéred a deposit címet.

(#24189) kekigyu válasza BaLee (#24188) üzenetére


kekigyu
aktív tag

Bocsánat a készői válaszért, most volt érkezésem folytatni a dolgot, köszönöm a segítséget. Átkerült Binance-re az összes bitcoinom, egy részét át is váltottam forintra. My Assets / Coin View alatt látom a BTC és a HUF egyenlegem. Innen hogy tudok kiutalni magamnak forintot Revolutra vagy saját bankszámlaszámra?

(#24190) KMT válasza kekigyu (#24189) üzenetére


KMT
addikt

De miért forintra? :F Eurót biztos ki tudsz revolutra.

(#24191) kekigyu válasza KMT (#24190) üzenetére


kekigyu
aktív tag

Bénázok még a Binance használatával, az euro > Revolut is jó, csak a hogyant nem sikerült megfejtenem egyelőre. Bár ha már átváltottam valamennyi btc-t forintra azt is ki szeretném utalni.

(#24192) BaLee válasza kekigyu (#24191) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Szerintem ott is úgy működik, hogy előbb be kell utalnod eurót a revolutról Binancera és utána tudod majd kiutalni.

(#24193) FollowTheORI válasza kekigyu (#24191) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Binance-en, rámész, hogy withdraw (pl portfolio alatt), kiválasztod, hogy SEPA transfer és megadod a bank/revolut számlaszámod/adataid. Ahogy fentebb írták célszerű mindent EUR-ba, mert az egyszerűbb és gyorsabb. Ennyi. :)
Esetleg revoluton a biztonság kedvéért add hozzá az EUR-t (pénznemet) a számládhoz, bár nem szokta forintra váltani... de inkább legyen biztos. Még ha jó árfolyamon vált is relative, de ha jó EUR is, akkor ne váltson tutira se.

Esetleg ha még nem csináltad meg a KYC (know your customer - ügyfélazonosítás/verifikáció) a Binance-en, akkor érdemes lehet, a biztonság kedvéért (meg persze ha akarod), illetve kellhet a limitek növeléséhez, attól függően naponta mennyit akarsz mozgatni egyszerre. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#24194) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Megy visszafele szépen megint. Év végére mi lesz itt.... :DDD

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#24195) Boond válasza brd (#24146) üzenetére


Boond
addikt

Régen volt egy olyan statisztika, felület, ahol látni lehetett a portfólió teljesítményt. Visszamenőleg is. Ezt nem tudod hol találom jelenleg? Mert most csak a kriptonként változatát látom. Meg a főoldalon a jelenlegi állást.

(#24196) FollowTheORI válasza Boond (#24195) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha alul a kripto oldalon vagy, akkor fent a jobb felső sarokban van az a három oszlopos grafikon ikon (a bankkártya ikon előtt). Ott van az analitika. Ott tudod ezt megnézni.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#24197) kekigyu válasza FollowTheORI (#24193) üzenetére


kekigyu
aktív tag

Köszi, sikerült, ahogy BaLee írta beutaltam eurót és a kiutalás utána sima ügy volt. Viszont az elején egy adag coint átváltottam forintra de nem találok opciót, hogy akár cryptora vagy más fiatra tudjam váltani. Forintot tényleg csak Zen-en keresztül tudom realizálni?

(#24198) Boond válasza FollowTheORI (#24196) üzenetére


Boond
addikt

:R

köszönöm.

(#24199) brd válasza brd (#24154) üzenetére


brd
nagyúr

No' meg is van, megszavazták a majomházban az EU-s elvárásokat túlteljesítő szabályozást. Lásd 11-es §: "...felügyeleti díj...", tehát hizlalniuk kell a magyar szolgáltatónak egy ingyenélő, semmilyen feladatot (a hülyeségek nyilatkozgatásán kívül) nem végző zsírdisznót, hasonlóan, mint a vállalkozóknak.

The only real valuable thing is intuition.

(#24200) proof88


proof88
addikt

Izrael és Irán ma éjjel most már rendesen belekezdtek, zuhant is a btc, érdemes felkészülni a vásárlásra.

(#24201) FollowTheORI válasza proof88 (#24200) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Már annak, aki addig nem tolta be mindenét ami erre volt... :DDD

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#24202) BaLee válasza proof88 (#24200) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Így elsőre nézve nem vetette túlzottan vissza a dolgokat. Pontosabban a hír igen de 60 után már ismét 67k körül jártunk.
Bár amcsiban itteni idő szerint délután nyitnak csak a tőzsdék az még szokott érdekes dolgokat produkálni.

(#24203) Ferdzsoo válasza Ferdzsoo (#18243) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Hjaj. :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#24204) Gallmix


Gallmix
aktív tag

Komoly elemzések szerint 2038-ban érheti el az 1 millió dollár értéket a bitcoin... hm z még jó messze van, már úgy sem fog emlékezni senki, mit mondtak erre az időre.

(#24205) BaLee válasza Gallmix (#24204) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Ezeket az elemzéseket nem szabad komolyan venni. Senki sem tudja, hogy mi fog történni holnap. Találgatni lehet.

(#24206) Gallmix válasza BaLee (#24205) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Telefonon néztem, a cikket ezért nem linkeltem. Teljesen igazad van, hogy senki nem tudja. De azért írtam be, mert tudományos módszerrel számolták ki, a tőzsdék és egyéb pénzeszközök alapján ekkora reálisnak tartják, ha...

Azért, írtam ha, mert addig sok minden történhet, akár meg is szűnhet.

https://www.portfolio.hu/uzlet/20210906/a-fidelity-szerint-a-bitcoin-ara-elerheti-az-egymilliard-dollart-499376

Rákerestem most google-ban.

"Metcalfe törvénye szerint, ahogy a felhasználók száma lineárisan növekszik, úgy nő a hálózat értéke (vagy ebből következően a bitcoin ára) geometrikusan."

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.