Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87051) Leone743 válasza Gambito (#87050) üzenetére


Leone743
tag

oh ilyen nekem már sokszor volt,csak a ramokat kell kiberakosgatni aztán egyszer csak jó lesz,meg töröld is le a csatlakozoját a ramnak

sőt még olyan is volt hogy kiderült hogy a monitor nem váltja át d-sub rol hdmi-re hanem ugy kell vele bohockodni melyik csatlakozot ismeri fel éppen

[ Szerkesztve ]

(#87052) Gambito válasza Brekkk (#87049) üzenetére


Gambito
tag

(#87053) Brekkk válasza Gambito (#87052) üzenetére


Brekkk
senior tag

Hallottam már olyat, hogy a CPU 8 pines csatiját sikerült a VGA-ba és VGA-ét a CPU-hoz kötni. Ne kérdezd, hogyan de sikerült.
De itt ez nálad nem áll fenn a képek alapján.

Ha nem raksz bele ramot vagy CPU-t, akkor csipog a lap?
BIOS reset esetleg?

(#87054) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Alaplap költöztetéskor beragadt az előlapi UBB3.1 csatlakozó vége az alaplapba. Próbáltam több irányból, csipesszel is, de egyszerűen sehogy nem akar kijönni… 1-2mm mozgása van, de nem tudom lehúzni az alaplapi 20 pines helyről. Nézegettem, hogy nem egyedi probléma, de jó tippet nem találtam még. Valakinek van ötlete? :B

Xbox GT: nozsolt

(#87055) Csorbi válasza nofi (#87054) üzenetére


Csorbi
addikt

Lapos/kombináltfogó? Csipesszel nem tudsz úgy ráfogni...

[ Szerkesztve ]

(#87056) nofi válasza Csorbi (#87055) üzenetére


nofi
őstag

Fogó + kis kontaktspray segített :R

Xbox GT: nozsolt

(#87057) Fox Mulder válasza nofi (#87054) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Vagy az alaplapi tüskék törnek el, főleg MSI lapokon, olyan mintha azokon kissé vékonyabb, gyengébb tüskék lennének, jó lenne már 2024-ben modernizálni ezeket a csatlakozókat.

(#87058) Theory66


Theory66
aktív tag

Hello.

Van egy Genius 5.1 amit szeretnék pc-re kötni. 6 rca-ból átalakítva 3 jackel tudnám alaplapra dugni, a kérdésem az lenne hogy a 3 jack csatis lapoknál tudom-e szoftveresen(realtek) változtatni hogy melyik jack mit csináljon? Kimenet/bemenet legyen, melyik 2 hangszórót hajtsa meg stb? Köszi!

(#87059) Atmil


Atmil
aktív tag

Sziasztok!
Valaki értelmezze nekem ezt a szöveget, mert nem igazán értem.

The PCIEX8_2 slot shares bandwidth with M.2_2. SLI will not work if both slots are activated at the same time. Deactivate M.2_2 slot to run PCIEX8_2 at x8 and activate SLI.
*2 The PCIEX4_3 slot shares bandwidth with the PCIEX1_1, PCIEX1_2, PCIEX1_3 slots

A google így fordította le.
Így sem teljesen világos.

A PCIEX8_2 slot megosztja a sávszélességet az M.2_2-vel. Az SLI nem fog működni, ha mindkét slot egyszerre van aktiválva. Deaktiválja az M.2_2 bővítőhelyet a PCIEX8_2 x8-as futtatásához, és aktiválja az SLI-t. *2 A PCIEX4_3 bővítőhely megosztja a sávszélességet a PCIEX1_1, PCIEX1_2, PCIEX1_3 bővítőhelyekkel

Köszönöm.

Üdv! Atmil.

(#87060) jokeph válasza Atmil (#87059) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Az alaplap típusának hiányában a következőt tudom mondani (szorítkozva az idézett angol nyelvű szövegre):

Mivel SLI-t (azaz legalább 2 kártyás rendszert említ - 2 db nVidia VGA) említ, ezért feltételezem, hogy a kérdéses alaplapon 2 db fizikailag x16-os méretű (azaz teljes hosszúságú, tehát VGA beletehető) pci-e slot van.

A két db x16-os slot-ból az első 16 sávval, a második 8 sávval ven elektromosan bekötve.
Ebből következik, hogy 1 db VGA-nál célszerúen az első számú x16-os slotba kell tenni, a második slobat bekötött 8 sáv ilyenkor inaktív - ezeket sanszosan a CPU vezérli, mindegy hogy Intel vagy AMD platformos a lap, kivéve ha valami őskövület.

Ha az M2_2-es slotba eszköz kerül (a lehetséges típusokat a lap kézikönyve bizonyára sorolja), akkor az működni fog, ha a 2. x16-os slotba bármi is van, akkor az M2_2-es slot inaktiválódik, ez a 2 slot váltóba van bekötözve.

"*2 The PCIEX4_3 slot shares bandwidth with the PCIEX1_1, PCIEX1_2, PCIEX1_3 slots":
Vélelmezhetően a pciex4_3 slot az egy x4-es slot, fizikailag és bekötésre is.
Ha ebbe kerül bármilyen eszköz, a többi pciex1-es slot (mind a 3 db egyszeres) inaktiválódik és fordítva is.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#87061) poirot


poirot
senior tag

Sziasztok!
Van egy fél éves ASRock B760 Pro alaplapom. Felújítva lett a gépem, onnan került át az operációs rendszer M.2 SSD-n, ami müködik, de bizony már eléggé belassult és szeretnék rárakni egy új, alapról felrakott op.rendszert, win11-et. A problémám a következő, hogy csak úgy lehet felinstallálni az új rendszert, ha a többi meghajtót leválasztom, (a SATA-s winchestereket mondjuk a BIOS-ban le lehet tiltani, viszont az alaplapon lévő 3 db M.2 SSD nem lehet letiltani a BIOS-ban, szét kell szedni hozzá a gépet és a felesleges M.2 SSD-ket a telepítés idejére kivenni. Különben az alábbi hiba üzenetet kapom;

"Nem sikerült sem új rendszerparticiót létrehozni, sem meglévőt találni. További információt a telepítő naplófájljaiban talál."

Vagyis csak ha egy meghajtó van akkor megy fel a telepítés. De az is milyen már? A notepad.exe nem indul, ilyent még soha nem tapasztaltam pl. Van valakinek tapasztalata evvel az alaplappal, telepítéssel kapcsolatban? Meg mitől lett rossz a felinstalált rendszer? RUFUS-sal telepítettem. Különben az összes variációt kipróbáltam Minitool partition wizard-dal a GPT-s lemezt leformatáltam, a particiókat, mindent amit el lehet képzelni, több telepítőt használtam, telepítettem volna nem csak M.2 SSD-re, hanem SATA SSD-re is. Amig egynél több meghajtó van a gépeben minden esetben a fenti hiba üzenetet kapom.
Előre is köszönöm a tippeket.

[ Szerkesztve ]

(#87062) Hauptmann


Hauptmann
addikt

I9 12900K/13900K esetén Z690, vagy Z790? Tud annyival többet a Z790, hogy megérje a felárat?

(#87063) Doky586 válasza poirot (#87061) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Biosban CSM-et kikapcsolni.
Így kell telepíteni. (üres helyre)
Semmi formázgatás vagy 3.fél progi nem kell, sőt csak hátráltat.

(#87064) Atmil válasza jokeph (#87060) üzenetére


Atmil
aktív tag

Üdv!
Köszönöm a válaszod.
Erről az alaplapról van szó. Asus crosshair VI extreme

Van benne egy videokártya a PCIE_X16/8_1 slotba. Van kettő darab M2 SSD
Konkrétan az a kérdés. HA a PCIEX1_3 slotba rakok egy 2,5 gigabites háló kártyát, akkor az bezavar a működésbe?
Lehetnek tőle fagyások? Például játék közbe?

Üdv! Atmil.

(#87065) poirot válasza Doky586 (#87063) üzenetére


poirot
senior tag

Köszönöm a válaszod. Ismét leellenőriztem a BIOS beállításokat, a SATA hotplug-ot kellett Enabledre állítani, a Boot mód-ot az istennek sem találtam meg, a többi ugyanúgy volt ahogy a leírásban szerepel. Sajnos a hibaüzenet maradt.

(#87066) Csorbi válasza poirot (#87061) üzenetére


Csorbi
addikt

Rossz a telepítő. MCT-vel csináld. (Windows 11 telepítési adathordozó létrehozása)

(#87067) Doky586 válasza poirot (#87065) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mert összekeverted ezt ezzel... :((

(#87068) poirot válasza Doky586 (#87067) üzenetére


poirot
senior tag

Köszönöm a válaszod, így itt már tovább jutottam, viszont minden esetben megszakítja a telepítést az alábbi hibaüzenettel;
[kép]

Ha egy particionálatlan winchesterre és rányomok az egyetlen meghajtón az ÚJ-ra és megcsinálja a többi particiót, már azután nem enged tovább a reggelt beírt hibaüzenet jön elő. Ha csak kijelölöm a meghajtót és a TOVÁBB menüpontra nyomok, akkor elkezdi a telepítést, de végülis felugrik a képen látható hibaüzenet.

(#87069) Doky586 válasza poirot (#87068) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ilyet még nem láttam.
Egy cmos reset esetleg?

(#87070) poirot válasza Doky586 (#87069) üzenetére


poirot
senior tag

Egy, a Csorbi által ajánlott win11 telepítőt töltöttem le, kiírtam Rufus-al, a BIOS-t alapra állítottam, telepítéskor a reggeli hibát írja ki.

(#87071) Csorbi válasza poirot (#87070) üzenetére


Csorbi
addikt

DE NE A Rufussal írd ki!!!!! Ez a lényeg!!! Az MCT megcsinálja teljes egészében az egész telepítőt, nem kell a Rufus! Hibalehetőség!

(#87072) jokeph válasza Atmil (#87064) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ez egy kiváló lap, flagship cucc, nekem is van, 4 évet használtam összesen, 3 évig 3600X-el majd 1 évig 5600X-el, könyörög egy Ryzen 9 valamiért. :))

Ha mind a két M2-es SSD nVME, és a VGA a felső (CPU socket melletti) x16-os slotban van akkor az úgy okés.
Ha az egyik M2-es SSD M2_SATA akkor az csak az M2_1-es slotban fog menni, az M2_2-es slotban csak az nVME a támogatott.

x4 (3. x16-os, alsó) és x1-es slotok:
Mindegy melyikbe teszed a LAN karit, nem okozhat gondot.

Van még olyan opció is, hogy BIOS-ból állítható a 3. x16-os slot (x4) sáv kiosztása, vissza lehet butítani x1-esre, ekkor használható marad a 3 db x1-es slot is.
Alapesetben az x1-es slotok tiltódnak ha az alsó x16-os (x4) slotban eszköz van.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#87073) Atmil válasza jokeph (#87072) üzenetére


Atmil
aktív tag

Köszi!
Azt mondod egy ilyet elvinne? [link]
Amúgy NVMe támogatott az M2-esek.

A lan kártyát azért kérdeztem, mert kb. két hete betettem és azóta a játékok kifagynak minden más megy.
Közben már kivettem a lan kártyát és az alaplapival is kifagy.
Már tapogatózom más irányba is.
Esetleg táp, vagy vga. Tanácstalan vagyok.

Konfigom az adatlapomon van.

[ Szerkesztve ]

Üdv! Atmil.

(#87074) poirot válasza Csorbi (#87071) üzenetére


poirot
senior tag

Kiírattam a MCT-vel, az eredmény ugyanaz. :F

(#87075) Doky586 válasza poirot (#87074) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Biztos hogy a windowsbootmanager van kiválasztva biosban?

(#87076) Brekkk válasza Atmil (#87073) üzenetére


Brekkk
senior tag

A lapod elvisz még egy 5950X-et is, közepes tuning mellett akár.
200 A-ig elbírja a VRM.
Az egy felső kategóriás lap és abból is, a jobbak közül való.

Nálam most egy ASUS Prime X570-p fut 5950X mellett 3800 Mhz All core beállítással.
A TDC limitet (95 A) Prime 95 alatt már 30% al haladja meg itt a rendszer, de a lapom VRM része itt lesz csak annyira forró, hogy kézzel max 2-3 mádospercig lehet megfogni.

A VRM rész nálad meg egy kicsit még jobb is mint az enyém.
Tehát mehet oda AM4 vonalról bármi.

Komplett fagyás van, vagy kék halál, esetleg újraindulás?
Hőfokok rendben vannak?

(#87077) Csorbi válasza poirot (#87074) üzenetére


Csorbi
addikt

Csinálj egy CMOS resetet, utána állítsd be/ellenőrizd a következő BIOS beállításokat:

CSM/legacy OFF
Secure Boot ON
Intel PTT (Platform Trust) ON
Intel VMD OFF (ha van)
Esetleg a RAM XMP profilt állítsd még be, de semmi mást.

Csak az az egy szem SSD legyen a gépben amire telepítesz.
Ha így sem jó, akkor az SSD-t vedd ki, mozgasd meg, tedd vissza. Ha továbbra sem jó, akkor tedd át másik M2 foglalatba. Ha még mindig nem jó, akkor jó eséllyel defektes az SSD, próbálj meg esetleg másikat akár csak teszt jelleggel, ha van.

(#87078) poirot válasza Csorbi (#87077) üzenetére


poirot
senior tag

A beállításokat már átnéztem ezerszer.

"Csak az az egy szem SSD legyen a gépben amire telepítesz."
Ja, így könnyű, de gondolj bele, ahogy írtam, az alaplapon 3 db M.2 SSD van, az egyik kiszereléséhez a VGA kártyát minden esetben ki kell venni, mert csak úgy férek hozzá. Szerettem volna megúszni a szétszerelést. Na most, nem akarom elhinni, hogy egy telepítésnek így kellene müködnie. A SATA winchestereket, ugye le lehet tiltani a BIOS-ban, viszont az M2.-ket nem.
Köszönöm a válaszokat.

(#87079) Csorbi válasza poirot (#87078) üzenetére


Csorbi
addikt

Melyik BIOS verzió van fent?
Küldesz egy screenshotot a BIOS-ban lévő boot sorrendről, megjelölve hogy melyik lemezre telepítenél?

[ Szerkesztve ]

(#87080) poirot válasza Csorbi (#87079) üzenetére


poirot
senior tag

A legújabb. B760 Pro RS(8.05)ROM

(#87081) poirot válasza Csorbi (#87079) üzenetére


poirot
senior tag

A két müködő M.2 windows-om, egy és ugyanez, de ez ebből a szempontból lényegtelen.
Azért abba M.2 slotban, mert az alaplapi leírás szerint;
1 x Hyper M.2 Socket (M2_3, Key M), supports type
2260/2280 PCIe Gen4x4 (64 Gb/s) mode*

[kép]

(#87082) Csorbi válasza poirot (#87081) üzenetére


Csorbi
addikt

Ja hogy itt már ennyi multiboot van. Simán életszerű hogy elértél valami limitet. Ezért is mondtam, hogy a biztos az lenne, ha a telepítés idejére kivennél minden más háttértárolót a gépből.

(#87083) poirot válasza Csorbi (#87082) üzenetére


poirot
senior tag

Ne haragudj, milyen limitet? Különálló fizikai winchesterek. De közben azt mondod, hogy vegyek ki minden meghajtót. Nem hiszem, hogy bárki is kiszereli az összes háttértárolót, ha mondjuk egy újat, vagy másik rendszert szeretne fel rakni. Ennek nem így kellene müködnie.
Köszönöm a válaszodat.

(#87084) Pyttawrx válasza poirot (#87083) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Pedig telepítés idejére én is lehúzok minden más háttértárat.
Jártam már úgy a pendrive volt a ludas. Másik pendrive? RUFUS-al mehet nyugodtan.

(#87085) Atmil válasza Brekkk (#87076) üzenetére


Atmil
aktív tag

Köszi!
Az jó hír, hogy elvisz nagyobb procit a lap. Már nézegettem a weboldalát.

Az cpu és a vga is vízhűtésen van, ezért a hőfokok rendben vannak. Meg monitorozni szoktam.

Üdv! Atmil.

(#87086) poirot válasza Pyttawrx (#87084) üzenetére


poirot
senior tag

3 pendrive-al próbáltam ki.

(#87087) Doky586 válasza poirot (#87086) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

És mi van ha ennél a képnél egyszerűen resetet nyomsz és még post alatt F11-el választod ki azon ssd-t.

(#87088) poirot válasza Doky586 (#87087) üzenetére


poirot
senior tag

Ezt hogy érted? Ha resetet nyomok, akkor visszadob a gép indulásához. F11-el itt az Asrocknál a Boot menüt kapjuk. Ha már esetleg látszana is ez vinyó, bebootolni nem tudna rajta, mindenképpen a pendrive-ról kell bootolnom.

(#87089) Doky586 válasza poirot (#87088) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Amíg nincs rajta uefi bootolható oprendszer addig az F11 menüben -természetesen- nem jelenik meg. De mi van ha 'csak' arra panaszkodik hogy az installer nem tudta az uefi biosban első helyre állítania magát, de a lemez már boot képes? Ekkor már ott van az F11 listában. (Csak reset nélkül nem tudsz róla)

(#87090) poirot válasza Doky586 (#87089) üzenetére


poirot
senior tag

Boot menüben két opció lehetséges. Vagy kijelelölök egy winchestert, (Windows manager)vagy letiltom azt a boot menüpontot. Vagyis ha nem jelölök ki egy látható bootolós winchestert, akkor marad disabled.
Ha végig megy a telepítés, akkor indul újra, és na akkor kell megcsipni és róla bebootolni.

[ Szerkesztve ]

(#87091) Doky586 válasza poirot (#87090) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

F11 boot menüben semmiféle opciók nincsenek.

(#87092) poirot válasza Doky586 (#87091) üzenetére


poirot
senior tag

Bent a BIOS-ban értettem, hiszen az F11 ennél alaplapnál a BIOS-ban lévő, látható, bootolható winchestereket jeleníti meg, mikor bootol a számítógép.
Vagyis ami lát illetve amit engedett az ember.

[ Szerkesztve ]

(#87093) Doky586 válasza poirot (#87092) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem. Az F11 boot lista mindet mutatja, a bios boot lista meg csak azt a 2-3db-ot. Ha nálad mindre be volt állítva egy egy ssd akkor lehet az a hiba oka. Legalább egy disabled-en legyen a bios boot listán.

(#87094) poirot válasza Doky586 (#87093) üzenetére


poirot
senior tag

Az F11 boot lista a BIOS után dolgozik, onnan kapja az adatokat. Maximum 3 Bootolási lehetőség van, mind a BIOS-ban, mind a F11-es boot listában. Megcsináltam amit mondtál, reseteltem, mikor elakadt a telepítés és F11-nél megnéztem, azok voltak amik előtte. Vagyis a 2 db windows-os boot manager és a telepítő pendrive. Nem volt több.

(#87095) Doky586 válasza poirot (#87094) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nálam azért 3-nál jóval több lehetőség van.

sőt a biosban is: [kép]
Úgyhogy helyetted nem tudom a lapod biosának limitációját kitesztelni.

(#87096) poirot válasza Doky586 (#87095) üzenetére


poirot
senior tag

Szerencsés vagy. Milyen alaplap az Asrockon belül?

(#87097) Doky586 válasza poirot (#87096) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

ASRock B550M pro4

(#87098) poirot válasza Doky586 (#87097) üzenetére


poirot
senior tag

Ez tényleg. A számból (B550M vs. B760 pro) itélve régebbi, mint az enyém és mégis többet tud.

(#87099) Doky586 válasza poirot (#87098) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ennyi küzdelem után én már kivenném a kettő közül az egyik meglevö m2-t.. :D

(#87100) poirot válasza Doky586 (#87099) üzenetére


poirot
senior tag

Sőt a VGA kártya alatt nem is fog megmaradni, csak egy M.2 marad bent és arra felrakom az általam jónak tartott op.rendszert, és mellé a fontos alap progikat, majd azokról készítek az Amei Backupper-rel másolatot és már nem lesz ez a mizéria. Köszönöm a segítségedet. :R

(#87101) Doky586 válasza poirot (#87100) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem hinném hogy 2db m2 van a vga alatt.

(#87102) poirot válasza Doky586 (#87101) üzenetére


poirot
senior tag

Csak egy, azt fogom majd teljes mértékben "megszüntetni", a másik 2 jobbról-balról.
A másodikat csak akkor rakom be, ha minden szép és jó, ugyanúgy a többi winchestert is.

[ Szerkesztve ]

(#87103) Quenmorr


Quenmorr
tag

Sziasztok,

Egy olyan kérdésem lenne, hogy az alaplapom pár napja 1 hosszú 3 rövid "beep"-el indul, és hogy mitől lehet ez? Néztem, hogy ASUS alaplapoknál ez GPU hibára utal, de semmi nem mutat erre, mivel a gép tökéletesen elindul. Ramokat is felismeri teljesen. Van esetleg valami ötlet, hogy mitől lehet ez?
Konfig:
Alaplap: Asus Tuf Gaming B550 plus
Proci: Ryzen 5 5600
VGA: ASUS Dual GeForce RTX™ 4060 Ti OC Edition 8GB
RAM: Kingston FURY 32GB KIT DDR4 3200MHz

Köszi szépen a segítséget :R
Üdv, Győző

(#87104) jokeph válasza Quenmorr (#87103) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Riser kábel van a rendszerben ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#87105) Quenmorr válasza jokeph (#87104) üzenetére


Quenmorr
tag

Szeva,
Azt hiszem nincsen, 2 monitort használok vele, amik Delock HDMI-vel vannak összekötve. A táp pedig Seasonic.
(Egyébként azután kezdte el csinálni, miután kitakarítottam)

(#87106) abdulka1 válasza Quenmorr (#87103) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Memóriákat igazítsd meg, vagy cseréld fel, esetleg ki is tisztíthatod a foglalatokat.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#87107) Quenmorr válasza abdulka1 (#87106) üzenetére


Quenmorr
tag

Szeva,

Köszi szépen, szétszedtem, kitakarítgattam a vga és ram slotokat, újra összeraktam. Most nem csipogott :) Akkor úgy néz ki megoldódott.
Köszönöm a segítséget :R

(#87108) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Mekkora esély van rá, hogy egy Asrock IMB-1232-WV alaplap minden rendesebb 14. gen procit támogat, csak az i5-14600t-t nem?
Az i5-14400t-t, i5-14500t-t, i7-14700t-t, i5-14600-at, stb. támogatja, de a listája szerint a 14600t-t nem.
én arra szavaznék, hogy elírás.
tia

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#87109) Pyttawrx válasza bambano (#87108) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Vélhetően azzal nem próbálták, így kihagyták. De puding próbája az evés. :)

(#87110) hobizoli válasza bambano (#87108) üzenetére


hobizoli
nagyúr

szerintem vinnie kell :P

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#87111) Csorbi válasza bambano (#87108) üzenetére


Csorbi
addikt

Ezt a legjobb és legcélszerűbb az AsRock supporttal tisztázni.

(#87112) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
A kérdésem nem problémához kapcsolódik, hanem inkább technikai/kényelmi szemponthoz. Van egy Asus Prime Z390-A-s alaplapom, amihez gyárilag nem jár külső BIOS reset gomb. Így, ha időnként beleszaladok egy BIOS resetelős szituba, akkor minden alkalommal ki kell bányásznom a gépházat a jelenlegi helyéről, és mivel ott rendkívül szűk a hely, az összes kábelt le kell csatlakoztatnom emiatt, majd a gépházat arrébb rakva tudom csak az oldallapot leszerelni, és a reseteléshez szükséges két tűt, egy csavarhúzóval rövidre zárni.
Ezt a procedúrát szeretném lerövidíteni, ezért kérdezném, hogy van e olyan két tűs, nyomóbombos, kb. 50-60 cm hosszú kábel, amit ilyen célra tudnék használni, azaz a kábelt csatlakoztatnám az alaplaphoz, a kábelt kivezetném a gépház hátulján, és a nyomógomb megnyomásával intézném a resetelést?
Előre is megköszönném, ha linkkelve lenne egy-két ilyen kábel, és lehetőleg itthoni elérhetőséggel.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#87113) LuiT válasza pendre54 (#87112) üzenetére


LuiT
tag

Veszel egy nyomógombot, hozzá kéteres kábelt és keresel valami rossz házból egy alaplapi bekötéshez használt csatlakozót, és kész.

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#87114) TechN7ne válasza pendre54 (#87112) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ha jól rémlik az idejében vettük azt a lapot amit használsz (én nagyon szerettem) ,azóta három generáció váltáson is túl estem :D
Szépen kihasználtad ,gratula! :K
Bevallom ,hogy hiányzik az a gépem ,jó lett volna ha nem adom el ,de azért én is használtam legalább két évig.

(#87115) Doky586 válasza pendre54 (#87112) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Biztos hogy a bios/cmos resetre gondolsz és nem az alaplap reset gombjáról..?

(#87116) makszutov.hu válasza pendre54 (#87112) üzenetére


makszutov.hu
tag

Ha lusta vagy forrasztani, akkor vedd meg ezt: [link]

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.