Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28801) Zοltta


Zοltta
senior tag

Sziasztok a leirásomban szereplő géphez szerintetek melyik photoshop verzió lenne a legalkalmasabb?

Adobe Photoshop CS6 Extended 13.0.1.1

Eddig ezt használtam,de már elgondolkodtam, hogy egy újabb verziót beszerzek belőle.

Esetleg valami tipp? Hogy melyik stabil ?

köszi :R

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#28802) Dluinet válasza Zοltta (#28801) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nekem ugyan ez van, csak GTX 1660 TI
és PS 2024-et használom (ver: 25.3.1)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28803) Zοltta válasza Dluinet (#28802) üzenetére


Zοltta
senior tag

ÉS ,hogy tetszik ? sok az újitás benne fogyasztásban ram terén?

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#28804) Dluinet válasza Zοltta (#28803) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Camera raw denoise-t használom csak belőle.
A többi AI nagyrészt adobe szerverein fut. De azokat nem is használom. Csak a fényképek zajszűrése miatt mentem bele a váltásba, mert az nagyon jól, értsd iszonyatosan jól működik.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28805) Franz51


Franz51
tag

Üdv!
Photoshop Elements 15 -öt használok, amit szeretnék upgradelni 2024-es verzióra. Kérdés, hogy lehetséges-e?
Előre is kösz!

(#28806) rwin5


rwin5
őstag

Adobe csomagot, hogy lehet magánszemélytől "olcsóbban" megvenni?
Látom, hogy Hardveraprón is lehet kapni 1 éves előfizetésben, én úgy tudtam (de ez nem jelenti, hogy így van), hogy csak a weben keresztül lehet előfizetni?

Mert, ha lehetséges magánszemélyen keresztül is legálisan beszerezni, pár ezer Ft-ot spórolva, akkor lehet váltanék. :B
Van valakinek tapasztalata, infója erről?

(#28807) updog válasza rwin5 (#28806) üzenetére


updog
senior tag

Szerintem írtam már a topicban, én vettem HA full pozitív eladótól ilyen kulcsot, éves előfizetés, kb. 5 hónap után írt az adobe hogy 3 napon belül leszek szíves egy valid kulcsot megadni az előfizetéshez, különben a teljes accountom felfüggesztik.... :U annyiban korrekt volt az eladó, hogy a fennmaradó időszak árát szó nélkül visszaadta (ez nekem annak elismerése volt hogy tudta ő is hogy szürke zóna...).

Maga a módszer amúgy valós, amazon.de-n tipikusan black friday környékén amúgy el lehet csípni az ilyen éves előfizetés kódot jó áron, én két éve így használom, az tényleg full legális.

Vagy megpróbálhatod lemondani az előfizetést, az adobe szokott ilyenkor feldobni 30-40% kedvezményt hogy maradj :D

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#28808) rwin5 válasza updog (#28807) üzenetére


rwin5
őstag

Köszi, hogy megosztottad. :R Ilyesmit sejtettem én is, hogy egy ideig működik, aztán lehet felülvizsgálja az Adobe.
Most pont akciós egyébként az Adobe oldalán, de még úgy is 150K-ra jön ki éves szinten, a HA-n pedig 30K körül láttam, szóval érthető a difi.

Maradok akkor a megbízható, de drágább verziónál. :)

(#28809) kuyarashi válasza rwin5 (#28806) üzenetére


kuyarashi
őstag

Én is használtam már HA kulcsot, kb. 1.5 évig, de folyton probléma volt vele. Megesett, hogy ment 2 hónapig, aztán írnom kellett az eladónak, aki pár órán belül helyreállította a dolgot, de utána megint csak 7-14 napig működött. Egyébként amennyire lehetett korrekt volt (kaptam kedvezményt, stb.) és mondta, hogy másoknál is gond van, meg azt is, hogy valakinél ugyanez kifogástalanul működik. Amikor működött, akkor viszont használtam minden funkciót. Alapvetően megérte, de rohadt kényelmetlen és megbízhatatlan volt. Illetve első alkalommal még számlát is kaptam róla, másodjára viszont nem, így főleg kérdésessé vált a legalitás.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#28810) rwin5 válasza kuyarashi (#28809) üzenetére


rwin5
őstag

Akkor ez véglegesen eldőlt részemről. :D Köszi a megosztást.

(#28811) kuyarashi válasza rwin5 (#28810) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szívesen.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#28812) lomposfarkas


lomposfarkas
tag

Jól látom, hogy az Adobe Camera raw-ban nincs eszköz invertálásra (negatív-pozitív)? Hogy lehet ezt még rawon belül jól megoldani?

(#28813) nfsu17 válasza rwin5 (#28808) üzenetére


nfsu17
veterán

Mármint mi 150k?
A sima PS csomag?
Ki fizet arra elő? :D
https://www.adobe.com/hu/creativecloud/plans.html?promoid=XT3PH4HC&mv=other
Fényképezés 20 GB
10,15 EUR / hó (ha nem akciós, akkor 12,69 EUR
Ez éves szinten: 122 EUR = 47.000 HUF körül

(#28814) updog válasza nfsu17 (#28813) üzenetére


updog
senior tag

Tippre az all apps csomag, akciósan 38eur szokott lenni adobe oldalán, *12 *380, az ott van 150k körül.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#28815) nfsu17 válasza updog (#28814) üzenetére


nfsu17
veterán

Ja hogy az...csak mivel a PS topikban vagyunk, azt gondoltam csak az elég

[ Szerkesztve ]

(#28816) acsati


acsati
aktív tag

Amúgy ebben az olcsóbbik, fotós előfizetésben benne vannak a Photoshopban az AI funkciók, generative fill stb. hasonló dolgok?
Vagy az már külön fizetős?

(#28817) Taci válasza acsati (#28816) üzenetére


Taci
addikt

Benne van minden, teljes funkciójában megkapod az alkalmazásokat.

(#28818) acsati válasza Taci (#28817) üzenetére


acsati
aktív tag

Oh az jó, köszönöm az infót. Így viszont tényleg a fotós csomag simán elérhető árban van. (bevallom most nem túl hivatalos változatot használok, de az már egyre korlátozottabb az utóbbi időkben)

(#28819) nfsu17 válasza acsati (#28816) üzenetére


nfsu17
veterán

Max annyi, hogy abban a direkt PS csomagban több a kredited, azaz több generative fill használat van benne:
-500 havi képgenerálási kredit
A fotós csomagra azt írja: 100 havi képgenerálási kredit
Na most nekem 250-et ír jobb fent a nevemnél, szóval nem tudom most akkor hogy van:
Havi generatív kredit
248/250 jóváírás maradt

(#28820) Taci válasza nfsu17 (#28819) üzenetére


Taci
addikt

(Ha jól emlékszem,) tavaly november 1 előtt aki előfizetett, az még 250 kreditet kap havonta, aki utána, az már csak 100-at. Én is ezért regisztráltam még október végén.

(#28821) megint én


megint én
őstag

Sziasztok!
Felmentem az adobe honlapjára, és látom, hogy 1 hét ingyenes próbaverziója van a PS-nak.
Gondolom arra nem elég, hogy megtanuljam (pláne, hogy csak esténként bogarásznám, ha maradt egy kis időm). És amúgy meg nem túl olcsó. Ennél nincs olyan liszensz, hogy amíg tanulok, addig olcsó? Nyilván mindenki azt pipálná be, az is, aki sokat keres vele... de valami gagyi verzió, vagy bármi, ahol legalább az alapokat elsajátítom?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#28822) updog válasza megint én (#28821) üzenetére


updog
senior tag

Nem kezdek el prédikálni a majmokról és banánokról :D De havi 12 euró szvsz olcsó (hogy mennyit fizettem ki rá mióta előfizetéses modell van abba mondjuk ne menjünk bele ;] ), akkor is ha az embernek csak hobbija a fotózás, és nem termeli ki.

És jól érzed hogy 1 hét alatt nem hogy megtanulni nem fogod, de leginkább elmegy a kedved az egésztől (ha jól értem abszolút kezdő vagy?). Nekem az is sok sok hónap volt hogy egyáltalán ne undorodjak tőle (nem szeretem ha valami sok olyan funkciót tartalmaz ami nekem nem kell vagy ha ugyanazt hat különböző módon is meg lehet csinálni egy alkalmazásban) :) Az alapok elsajátítására is (ismét szerintem) kell az az év amíg elköteleződsz.

De döntsd el mi a célod/szándékod, bár a PS az "industry standard", ott van az Affinity egyszeri összeg (50 EUR körül) vagy a Gimp tök ingyen. És később még mindig dönthetsz úgy hogy PS.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#28823) rwin5 válasza megint én (#28821) üzenetére


rwin5
őstag

Autodidakta mód kezdtem, de olyan típusú vagyok, akinek ha nem fogják a kezét hamar abbahagyja a dolgokat.
Beiratkoztam egy tanfolyamra, heti ~ 7 órában tanultam plusz gyakoroltam, gyakorlok magamtól még kb 10-et. Ennél kevesebben szerintem nagyon csiga tempóban haladna a dolog vagy nem lesz elég alapos, széles látókörű. Pl láttam, hogy skin retouch-ra van vagy 3 bevált módszer. Az Illustrator annyira nem jön be, miután meglettek az alapok onnan meg folyamat az internetet is nézegetem. Még nagyon kezdő vagyok, de nagyon tetszik.

Kérdésre is válaszolva, nincs ilyen opció, hogy én csak tanulom ezért legyen olcsóbb, nem is tudná visszaellenőrizni az Adobe, hogy ez mi alapján vizsgálható.

(#28824) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Így néz ki a kör széle, hogyan tudom javítani?
Háttér el lett távolítva
[kép]

(#28825) rwin5


rwin5
őstag

Régebbi 2017- 2020-as iMac-et kell színkalibrálni PS-hez? van valakinek erről infója?
Vagy van hozzá színprofil?

[ Szerkesztve ]

(#28826) Dluinet válasza rwin5 (#28825) üzenetére


Dluinet
nagyúr

4 év alatt változik annyit minden kijelző, hogy újra kell kalibrálni.
oázis computer

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28827) lomposfarkas


lomposfarkas
tag

Hogyan lehet egyszerre átnevezni a nef és az xmp fájlokat, hogy egymás mellett maradjanak?

(#28828) BonFire válasza rwin5 (#28798) üzenetére


BonFire
veterán

Ha látsz 14 collos képernyőn 4k felbontású (vagy nagyobb) képeket szerkeszteni, illetve ha szereted a tapipadot egér helyett használni, akkor jó választás lehet.

Részemről marad a 43 collos 4k monitor+egér kombó. Én már elég vak vagyok ahhoz, hogy egy laptop előtt görnyedjek.

A konfig jó, a többi egyéni preferencia kérdése.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#28829) BonFire válasza rwin5 (#28823) üzenetére


BonFire
veterán

Én úgy kezdtem a Ps 6.0 verzióval, hogy egy év alatt napi 16 órát toltam (elvonón voltam, és próbáltam lekötni magam...) És 1 év x 16 óra = 5800 óra után éreztem azt, hogy most már bármit meg tudok csinálni benne.

Szerintem a 3000 óra az kell.

1 hét semmire sem elég.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#28830) Dluinet válasza BonFire (#28828) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Én tudnék laptopon dolgozni, ha 30 collos a kijelzője és teljes méretű billentyűzete van.

Különben óriási szívás, el sem tudom képzelni, hogy valaki böngészés és e-mailezésen kívül bármire használni tudja. Nekem már a böngészés is szenvedés egy laptopon. Nyaraláskor előveszem, de 20 perc és csukom le. Kb mint sajtreszelővel rejszolni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28831) Parallaxis válasza BonFire (#28828) üzenetére


Parallaxis
addikt

A kérdés iMac-re vonatkozott, az 24"-os asztali gép, nem notebook :D

és válasz a kérdésre: teljesen jó eszköz Photoshopra.

(#28832) Zοltta


Zοltta
senior tag

Sziasztok! Melyik Ps verziót ajánljátok ami stabilan működik ? ÉS tud mindent ?

köszi

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#28833) BonFire válasza Zοltta (#28832) üzenetére


BonFire
veterán

A program nem "tud mindent", legfeljebb eszközei vannak, amelyeket használatához a felhasználónak kell "tudni mindent". Persze a mindent is szélsőség, én inkább azt mondanám, ismerni kell alaposan.

A konkrét válasz a kérdésedre mindig az utolsó hivatalos verzió a legjobb, ami nem Béta. A Béta tesztelgetésre van, tehát rendes munkát ne kezdj el benne, mert bármikor történhet crash.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#28834) Zοltta válasza BonFire (#28833) üzenetére


Zοltta
senior tag

Rendben köszi

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#28835) Pikaa


Pikaa
aktív tag

Sziasztok!

Tudtok esetleg mondani hasonló ingyenes oldalt, mint a freepik? :)

(#28836) Met válasza Pikaa (#28835) üzenetére


Met
nagyúr

Google?

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#28837) Taci válasza Met (#28836) üzenetére


Taci
addikt

Én még használnám a freepik alternatives kifejezést is a keresésben. (Ajánlanék amúgy szívesen, de én vagy pont a Freepiket használom, vagy keresgélek aszerint, mire is van szükségem.)

[ Szerkesztve ]

(#28838) Pikaa válasza Taci (#28837) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Köszönöm nektek!

(#28839) lomposfarkas


lomposfarkas
tag

Ez mitől lehet:
perspektivikus vágással beállítom szépen a határokat és a vágás után valami torz izé keletkezik. Több verzión (legális is) is tapasztaltam már időnként, ma már 2x.

(#28840) kuyarashi válasza lomposfarkas (#28839) üzenetére


kuyarashi
őstag

Tudsz képet feltölteni a végeredményről?
A szélességhez és magassághoz van beírva valami?

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#28841) lomposfarkas válasza kuyarashi (#28840) üzenetére


lomposfarkas
tag

Majd próbálok képernyőket menteni, ha jön a roham. Az oldalakhoz nem írtam be semmit.

(#28842) lomposfarkas válasza kuyarashi (#28840) üzenetére


lomposfarkas
tag

Van ilyen, ahol az arány picit torzul el, de szerencsére a vágás pillanatában feltűnő, így észreveszem. Ritkábban van olyan is, hogy az arány több tucatszorosára torzul.
Az eredetire tettem a vágottat. Egy pici forgatás is történt, az látszik a szélén.
[link]

(#28843) kuyarashi válasza lomposfarkas (#28842) üzenetére


kuyarashi
őstag

Nekem is volt már hasonló, és nem tudom akkor mitől volt.
Próbálj oldalarányt beállítani, ha az kielégítő!

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#28844) lomposfarkas


lomposfarkas
tag

Itt egy pali hasonlóan járt, megoldás nem született.
https://community.adobe.com/t5/photoshop-ecosystem-discussions/distorted-result-from-perspective-crop-tool/td-p/9897362
Az a dühítő, hogy egy qurva kockadobálós monopoly tábla lett a vágásból: vágok >> torzul >> visszavonom, ismét vágok >> jó lesz. Nem tudom mihez kötni, véletlenszerű.

(#28845) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Sziasztok, egy 1080Ti-vel használjuk itthon a PS-t és kidobta ezt az üzenetet Camera Raw használata közben:

"The graphics processor has encountered an out-of-memory error. Due to a run-time error, GPU acceleration has been reverted to Limited for the remainder of the session."

Találkozott már ezzel valaki? Adobe fórumon/Google-n sem sok hint van, hátha valaki látott már ilyet/tudja mivel lehet megelőzni. Előre is köszi.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.