Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102001) blakey válasza Csabi1984 (#101995) üzenetére


blakey
titán

Akkor kell foglalkozni a több csatornával, ha konkrétan a többcsatornés PCM-et is szeretnéd hallani, tehát ha van egy 7.1-es LPCM anyagod és az AVR támogatja, akkor az audió résznél érdemes 7.1-re állítani, amennyiben nem, akkor maradjon a 2.0 és beállítható, hogy legyen-e belőle többcsatornás DD (a továbbküldés lehetőségeknél) vagy 2.0 legyen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#102002) blakey válasza Joshi (#101996) üzenetére


blakey
titán

Nem amiatt kell.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#102003) gyűrű válasza Bacusuz (#101994) üzenetére


gyűrű
addikt

Töltsd le az Omega stable generic verziót, abban szerintem a tied is benne lesz .

(#102004) apszi válasza Csabi1984 (#101995) üzenetére


apszi
őstag

Mármint mit raktál 5.1-re? Mert, ha a 2.0-át, akkor nem lesz AC3 transkódolási opciód, ami optikánál érdekes. És az neked nem jó, ha DD hangot szeretnél pl. DD+ hang esetén, ami nem megy optikán.

[ Szerkesztve ]

(#102005) SunMount3r válasza Joshi (#102000) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A passthrough beállításának sincs jelentősége, mert a legtöbb lejátszóba nincs DAC.-> Ez így szerintem nem igaz, mármint, hogy nincs bennük DAC, aminek van analóg audio kimenete abban biztos van. Más kérdés, hogy ebben az esetben úgysem a DAC végzi az átkódolást, hanem a CE (Kodi) végzi szoftveresen, akkor is, ha pl. a TV-re küldöd a PCM 2.0-át HDMI-n és akkor is ha Box analóg kimenetén hallgatod.

(#102006) Joshi válasza SunMount3r (#102005) üzenetére


Joshi
titán

De HDMI kimeneten mindenképpen a passthrough kell, hiszen máskülönben nem lesz az erősítőn teljes értékű hang. Az átkódolás az más történet, pont azt kellene állítania a usernek, mert az nem általános felhasználás. Továbbra is szerintem.

#102002 blakey hanem mihez?

[ Szerkesztve ]

(#102007) SunMount3r válasza Joshi (#102006) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én sem mondtam más a passthrough-ról, ha a fogadó eszköz képes ezeknek a dekódolására, vagy tovább küldésére. Az átkódolást, ha épp az kell, meg be lehet állítani CE-n is. (De itt pl. pont az említett PCM 2.0-ra térnék vissza, hogy hiába tudja pl. a TV-m dekódolni a többpontegyes DD és DTS passthrough-t, ha mégis 2.0 PCM-et kap, akkor egyszerűen jobb a hang. De ez már biztos a TV "hibája".)

(#102008) Csabi1984 válasza apszi (#102004) üzenetére


Csabi1984
addikt

Hdmin csatlakozom :)
CE alatt a HDMI csatlakozást választom ki és a 2.0 át 5.1-rá állítom mert 5.1 hangrendszerem van.

Igazából jelentősége nincs csak beleolvastam az összefoglalóba és nem volt egyértelmű ez az 5.1 és optika illetve 7.1 Hdmi megjelölés mivel 5.1 a Hdmi-n is átmegy.

(#102009) Csabi1984 válasza Csabi1984 (#102008) üzenetére


Csabi1984
addikt

Legalább is eddig így csináltam :)

(#102010) Csabi1984 válasza blakey (#102001) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszi így már érthető :)

(#102011) apszi válasza Csabi1984 (#102008) üzenetére


apszi
őstag

Az legyen tiszta, azt az LPCM hangok miatt kell átállítani 2.0-ról. Pl. ha áteresztéssel csak Dolby hangokat hallgatsz, akkor nincs jelentősége. Ahogy tulajdonképpen blakey is írta. :K

(#102012) Joshi


Joshi
titán

Lenne egy kérdésem. Ugye van egy fehér Homatics Box R 4K Plus boxom és vettem hozzá egy ugyancsak Homatics Tuner DVB-T2/C Fehér vevőt, hogy projektoron is tudjak tévéműsort nézni. A gondom az, hogy egyáltalán nem talál csatornákat. Próbaképpen átvittem a kisszobába a boxot és rádugtam a PC-n használt coax kábelt is, de ott se talál semmit. Pedig a PC-és tuner simán behozza a csatornákat. Amúgy kódolatlan Digi DVB-C előfizetésem van, nincs CI kártyám, a tévé is simán megtalálja a csatornákat.

Privibe beszéltem péjé-vel, de neki működik, igaz hogy neki újabb a Live TV appja (vagy ez a tuner?). Mindenesetre valami nem stimmel, pedig működnie kellene. Vagy keressem meg a Homatics supportot?

(#102013) gyűrű válasza Joshi (#102012) üzenetére


gyűrű
addikt

Igen, írj nekik.
Lehet hogy küldenek egy másik fw-t.
Írd meg a doboz sorozatszámát is, fw verziót stb.

Én is kaptam egy ilyen tunert tesztre tőlük, de sose tudtam semmit behangolni rajta.
El is engedtem.
De tudom hogy sokaknak működik.

[ Szerkesztve ]

(#102014) Joshi válasza gyűrű (#102013) üzenetére


Joshi
titán

Írtam, köszi. :R

(#102015) Bacusuz válasza gyűrű (#102003) üzenetére


Bacusuz
őstag

ott kerestem de csak ezek vannak fent.
bár mindegy is hisz mindkettőnek ugyan az a fájlja ami s922x

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#102016) blakey válasza Bacusuz (#101994) üzenetére


blakey
titán

NG-t használd, stabilabb. Ott a GT-Kinghez való is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#102017) Bacusuz válasza blakey (#102016) üzenetére


Bacusuz
őstag

küldenél linket, én nem találtam

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#102018) blakey válasza Bacusuz (#102017) üzenetére


blakey
titán

Inkább mutasd, hogy te mit töltöttél le és honnan.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#102019) Bacusuz válasza blakey (#102018) üzenetére


Bacusuz
őstag

CoreELEC-Amlogic-ng.arm-21.0-Omega-Generic.img
innen, a gt king prot választottam mert az 4gb és s922x

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#102020) blakey válasza Bacusuz (#102019) üzenetére


blakey
titán

Inkább innen érdemesebb, kell letölteni.

ui: A te linkeden is letölthető a megfelelő verzió:

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#102021) Bacusuz válasza blakey (#102020) üzenetére


Bacusuz
őstag

igen akkor jót töltöttem le
köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#102022) CirrMee


CirrMee
addikt

CE: TR99 után kipróbáltam a Vontar ketyerén is az Omegára frissítést. Kettőből kettő nem hajlandó végrehajtani...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#102023) DoItYourself válasza Csabi1984 (#102008) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A HDMI 7.1 a linkelt Kodi táblázatból jött, amit valószínűleg régen frissítettek, vagy arra gondolhattak inkább, hogy max. 7.1. Bár ez a Kodi beállítás sztem félrevezető, mert ezt mindenki kapásból úgy állítja be amilyen hangrendszere van, passthrough-nál meg mindegy, mert ott a digitális hangsáv megy át, aztán majd az erősítő eldönti mit csinál vele.
Esetedben is mindegy, hogy a hangsáv 5.1-es vagy 7.1, a HDMI-n átfér, aztán majd az erősítő lekeveri annyi hangfalra, amennyit rákötöttél, és beállítottál [az erősítőben]. Tehát nyugodtan lejátszhatsz 7.1-es hangsávot is, az erősítőd majd lekeveri szépen 5.1-re.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#102024) Csabi1984 válasza DoItYourself (#102023) üzenetére


Csabi1984
addikt

:R

(#102025) Indiant


Indiant
addikt

Omega óta a box kikapcsolja a tv-t is. Ez még mondjuk ok. De a tv-t bekapcsolva a box is bekapcsol, ha kell, ha nem. (ha kikapcsolom, a tv is kikapcsol...)

(#102026) Brogyi válasza Indiant (#102025) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ez a CEC. Így jó szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#102027) fecus válasza Indiant (#102025) üzenetére


fecus
őstag

Valahogy meg tudnád adni a CEC beállításaidat? Nekem meg pont az a bajom, hogy a TV bekapcsolásával nem kapcsol be a box. A TV kikapcsolásával kikapcsol. Csak a be nem működik.
VontarX4 és CE Omega (21-es)

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#102028) Indiant válasza fecus (#102027) üzenetére


Indiant
addikt

Fogalmam sincs hol van.

(#102029) Indiant válasza Indiant (#102028) üzenetére


Indiant
addikt

fecus: [kép1] [kép2] Csecs

(#102030) Joshi válasza gyűrű (#102013) üzenetére


Joshi
titán

Megküldték ugyan azt a firmware-t mint ami péjé-nek is van, de azzal se megy nekem, pedig ugyan az a Digi szolgáltatónk van. Az Android viszont maradt 11-en, a legújabb Android 12-t is emailben kell kérni hogy frissítsék?

(#102031) gyűrű válasza Joshi (#102030) üzenetére


gyűrű
addikt

Az beta még. A telegram csoportban lehet kérni a csatlakozást a béta csoporthoz.

(#102032) Joshi válasza gyűrű (#102031) üzenetére


Joshi
titán

Akkor csak a Dune Homaticsocra jött ki az ATV12 végleges?

(#102033) pinnacle válasza Indiant (#102025) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ezért kapcsol ki a TV, illetve be a box. Ne kapcsolja ki a TV-t, ne menjen alvóba, illetve nem kapcsoljon be induláskor.

[ Szerkesztve ]

(#102034) gyűrű válasza Joshi (#102032) üzenetére


gyűrű
addikt

Az is egy béta , csak ők kiadták stabilként.. 🙂
Annál már jobb a mostani homatics béta is..

[ Szerkesztve ]

(#102035) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Felraktam a CoreELEC 21.0-Omega rendszert SD kártyára és az a bajom , hogy lekapcsolás , újraindítás után befagy az egész , konkrétan miután raklikkelek valamelyik opciora , csak a hálózati kábel kihuzás segít.
Valaki találkozott ilyen hibával? :F

(#102036) Joshi válasza gyűrű (#102034) üzenetére


Joshi
titán

Értem, akkor még várok az Android 12-vel.

Mivel a Homatics tuner nem működik a Homatics box-al (elég vicces) még firmware frissítés után sem, inkább küldjem vissza Alzának? Az a baj, hogy szerintem Windowshoz meg nincs driver hozzá. Az alaplapomon van egy USB-C csatlakozó, szóval ha lenne Win driver akkor tudnám használni.

(#102037) blakey válasza gyűrű (#102034) üzenetére


blakey
titán

Még véletlenül sem adták ki stabilként. Publikus bétaként helent meg és fel is hívják a figyelmet. [link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#102038) blakey válasza blakey (#102037) üzenetére


blakey
titán

helent = jelent

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.