Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#120701) eattila válasza NauTiLUS_HUN (#120699) üzenetére


eattila
csendes tag

Időpontra mentem, kb 10 perc alatt készen voltam. Bár az időponttól volt némi eltérés. Főleg mert előttem nem tdták, hogy mi a mutató ujj... 2-en sem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#120702) NauTiLUS_HUN válasza eattila (#120701) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Nekem nem sikerült 4 emberre egyszerre foglalni :)
Tiszta szerencse, hogy a tököli okmányiroda mellett van játszótér és nem esett.

(#120703) eattila válasza NauTiLUS_HUN (#120702) üzenetére


eattila
csendes tag

Azt meg se probaltam :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#120704) Samott válasza NauTiLUS_HUN (#120702) üzenetére


Samott
addikt

Meg hogy ma mentetek es nem tegnap. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#120705) Sipi- válasza NauTiLUS_HUN (#120699) üzenetére


Sipi-
tag

Az elég sok szerintem. 8. kerületi (Baross utca) kormányablakba szoktunk menni ilyeneket intézni, ott tavaly 2 főnek kb. fél óra volt az igazolvány.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#120706) Jahno válasza Sipi- (#120705) üzenetére


Jahno
őstag

No de a 2*2 fő közt akkor hol a szünet?

(#120707) NauTiLUS_HUN válasza Sipi- (#120705) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Szigethalomról bemenni és vissza pont ugyannyi :D

(#120708) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Ez 1-10-es skálán mennyire gáz?

Úgy értem, vigyem ki a pusztába és szúrjam fel, vagy elvihetem még a céghez kocsival leadni?

(#120709) Samott válasza Bujdy81 (#120708) üzenetére


Samott
addikt

Viheted nyugodtan szerintem. Mennyire van toltve?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#120710) blueboi69 válasza Bujdy81 (#120708) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ezt még nyugodtan viheted.

(#120711) qnadam válasza Bujdy81 (#120708) üzenetére


qnadam
veterán

ha nem a motorburkolatra gumipókozva akarod szállítani, szerintem nyugodtan

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#120712) qnadam válasza Samott (#120709) üzenetére


qnadam
veterán

a formája alapján túl :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#120713) Bujdy81 válasza Samott (#120709) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Olyan 30-40% körül.

(#120714) Samott válasza Bujdy81 (#120713) üzenetére


Samott
addikt

Teljesen jo. Elvileg ugy a legstabilabb.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#120715) Jahno válasza Bujdy81 (#120708) üzenetére


Jahno
őstag

Senki nem fogja megmondani, én kibököm, mert lehet éveket el lenne még vagy 1 perc múlva felszisszen.

(#120716) zetor2000 válasza Bujdy81 (#120708) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha nem okozott működésbeli problémát touchpad és billentyűzet tájékán, szerintem sima sztori.
Ami annyira púpos, hogy nem tudod lenyomni a touchpad gombjait, mert úgy állnak, mint a lepke szárnyai, meg hullámos a klaviatúra és huppog a gépelés közben, az tud bajos lenni. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#120717) Sipi- válasza zetor2000 (#120716) üzenetére


Sipi-
tag

Nekem a céges IT azt mondta, hogy szedjem ki az akkut. Mondtam, hogy kizárt dolog, nem fogok egy kb. fél millió forintos céges gépet otthon szétszedni. Inkább nem használtam pár napig, amíg meg nem érkezett a csereakku. Bevittem, kb. fél óra alatt kicserélték az akkut.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#120718) Sipi-


Sipi-
tag

Ma túra végén, már a kocsinál elkezdett szemerkélni az eső. Elindultunk, utána jobban rákezdett, konkrétan szakadt elég durván. A 8-ason (két sávos autóút, 110 km/h-s korlát) volt egy baleset. Egy (azt hiszem) Auris elkapta a jobb oldali szalagkorlátot, kicsit kihajtogatta, majd a belső sávban állt meg a menetirányra merőlegesen. A sofőr ott állt a kocsinál, háromszög kirakva és telefonált. A kocsi elég rendesen le volt amortizálva... :( Valami vízátfolyáson csúszhatott meg, vagy lement az útról, nem tudom.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#120719) zetor2000 válasza Sipi- (#120717) üzenetére


zetor2000
senior tag

Cégnél én vagyok az egyik, aki ilyesmit csereberél.
Szerintem is jobb, ha nem a felhasználó cseréli ki az ilyesmit. Egyrészt nem feladata, másrészt nem biztos, hogy van megfelelő szerszám az ilyesmihez odahaza (bár sokaknál van minden is odahaza, láttam olyan háztartást, ahol nem volt egy csavarhúzó+fogó páros sem). "Szakértelemről" nem is beszélve. Az, hogy a garanciával mi történik, ha bárki is belenyúl, jobb nem is belegondolni.
Bajt az jelenthet, ha nem megfelelő csereakkut vesz az IT, de általában azért tisztában vannak a bevásárolt gépekkel, és lehet tudni, hogy melyik gépbe milyen akku kell oda bele neki.
Én a benti laposból kivettem vagy 4-5 éve az akkut, mert az is ilyen lett. Azóta is vígan elvan, nagy igényem nem volt, hogy akkuról menjen. Inkább csak egy hordozható gép kell, amin a szükséges alkalmazások futnak. Amire igazán kell, kicsit overkill... némi hálózat, USB-soros kapcsolat konzolokhoz, aztán kábé ennyi, erre van egy i7 4. gen. (asszem), 8GB ram / m.2 256GB ssd... nincs napi használatban.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#120720) Sipi- válasza zetor2000 (#120719) üzenetére


Sipi-
tag

Itt csak az akkut kellett volna kiszedni. Saját gépet szétszedtem már többször, de cégeshez nem nyúlok csavarhúzóval.
Akkurendelés meg egyszerű: csak néhány típus HP van a cégnél és mindegyik bérelt ráadásul :) Serial alapján tudják milyen gépről van szó. És egyébként is ismert típushiba az akku púposodás ennél a szériánál.

31-én veszem át az új gépemet. Utálok gépköltöztetést csinálni :O

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#120721) Bujdy81 válasza zetor2000 (#120719) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Kétszer szóltam az IT-nak, engem zavar, hogy púpos, nem akarok tüzet otthon.
Szétszedtem, kivettem, ennyi.

Mindenhez IS van bitem a csavarhúzóba, how to guide meg van elég a youtube-on. :D

(#120722) Jahno válasza Bujdy81 (#120721) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, csak sok YT videó már szétszedett modellen mutogatja, meg ott is kimaradnak részletek, vagy pont kitakar valamit, néha túl egyszerűen lekap valamit, vagy nem látod meddig fordítja, valójában mit csinál és már megy is el a szalagkábel.

(#120723) blueboi69 válasza Jahno (#120722) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Pontosan!

(#120724) qnadam válasza Jahno (#120722) üzenetére


qnadam
veterán

változó, amikor az e6230-ban kellett gombelemet cserélnem, tök korrekt, nulláról induló videót találtam róla yt-n. amúgy az egy jól szerelhető gép, kivéve ha az elemet kell kicserélni, mert akkor atomjaira kell bontani az egészet, hogy a keret alá került elemhez hozzáférjen az ember :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#120725) Jahno válasza qnadam (#120724) üzenetére


Jahno
őstag

Ne is mondjad, hűtést le kell szedni meg BT modult, hangszórókat, bláááá. És mikor kinyitod, azt hiszed, hogy egyszerű lesz. Ennél már csak az occsó Lenovo a szarabb, amit 2 irányból kell bontani és törik is.

(#120726) -NoVa- válasza Jahno (#120725) üzenetére


-NoVa-
őstag

Surface Pro 4 akkucsere iFixitről jó kaland volt, szerencsére képernyőcsere is időszakos volt.

(#120727) qnadam válasza Jahno (#120725) üzenetére


qnadam
veterán

az egyéb dolgok pl ram, wlan, ssd egész kényelmesen hozzáférhetők, még a hűtőt is könnyű szétkapni. de amikor a hangszórókat is ki kellett szedni az elem felé menet, ott azért emelkedett a szemöldököm :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#120728) Samott


Samott
addikt

Ha nem a sajat szememmel latom nem hiszem el. Nehany hete kiosztottak a szelektiv kukakat (EU penzbol, nemet gyartmany), ma jon a kukasauto es mindket kukat ugyanoda boritja be a joember. Akkor minek gyujtjuk kulon? Mondjuk telen nem lesz ilyen problema mert errefele sok a vegyestuzelesu kazan es hat draga a gaz... megyunk szepen vissza a mult szazadba.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#120729) zetor2000 válasza -NoVa- (#120726) üzenetére


zetor2000
senior tag

Kijelződ egyben maradt?
Enyémen a bios (vagy uefi?) jelszó ismeretlen, ki kéne nyitni, de nagyon nem merem... A ragasztója eléggé erős, és ahogy néztem videókat, szereti fogni ott, ahol nem is gondolná az ember. Meg hamár, akkor lehet, kapna új akkut is.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#120730) Jahno válasza Samott (#120728) üzenetére


Jahno
őstag

Biztos nem sok kamrás kukásautó volt? Néha nehéz felismerni, amúgy van mikor szopnak és el kell vinni, most elég nagy káosz van a szállítással mindenfelé, aztán olyan is akad, hogy egy helyre dobják és aztán szétválogatják...

(#120731) -NoVa- válasza zetor2000 (#120729) üzenetére


-NoVa-
őstag

A sarkaknál kell nagyon vigyázni, ott feszültség alatt van. Én nem vigyáztam, mert a cserekijelzőm már oda volt készítve, így az utolsó 2 centinél berobbant, talán a jobb alsó sarok. A többi része simán jött. Az akku sima ügy, csak az árnyékolásokat kell az alaplapon óvatosan lepattintani, nem deformálni. Azóta mint az új.

(#120732) zetor2000 válasza -NoVa- (#120731) üzenetére


zetor2000
senior tag

Köszi!
Majd egyszer, ha lesz energiám, megpróbálom...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#120733) npera


npera
újonc

Lucid Air szitrep portáról. AC-töltés sosem működött rajta, DC-töltés megmakkant 3 napja. De most újra megy. Viszont lehet, hogy pár nap múlva ki tudom próbálni.

Mérni piszok nehéz lesz rajta bármit, a "wunderbox" bele van integrálva a tűzfalba strukturálisan, közvetlenül az első motor mögött. Jótanács: ha lehet, akkor ne törjétek a Lucidot durván, mert a magas fokú integráció miatt nem lesz könnyű bontóban alkatrészt találni...

:B

(#120734) npera


npera
újonc

Életem első 2160p videóját renderelem, mindjárt kész. Iz-ga-lom.

(#120735) Samott válasza Jahno (#120730) üzenetére


Samott
addikt

Nem, emeletrol lattam, egymas tetejere ontotte a kukakat.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#120736) zetor2000 válasza npera (#120733) üzenetére


zetor2000
senior tag

Köszi a tájékoztatást!
Azt hiszem, engem ez a veszély, hogy Lucid közelébe jussak, pláne, hogy törjem, nem fenyeget igazán. Nem zéró az esélye, de igen kicsi. :D Egyelőre.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#120737) Samott válasza npera (#120733) üzenetére


Samott
addikt

Munro-ekat koveted? Eppen bontanak egy 4680-as akkupakkot. Az se nagyon fogja szervizelni senki, ki van ontve valami rozsaszin kemeny habbal, csak roncsolva lehet "javitani".

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#120738) Jahno válasza Samott (#120737) üzenetére


Jahno
őstag

Gondolom tűzgátló hab.

(#120739) npera


npera
újonc

A 2160p túl sok volt az i5-nek :B

De a jó kis 1080p még mindig működik. RunCam Phoenix 2 vs Racer 3 összehasonlítás.

(#120740) npera válasza Samott (#120737) üzenetére


npera
újonc

Most éppen nem, de majd próbálom. Véges mennyiségű infót tudok befogadni, szóval rotálnom kell a forrásokat :B

(#120741) Jahno


Jahno
őstag

Ezt csak úgy errefelé hagyom mára:

(#120742) -NoVa- válasza Jahno (#120741) üzenetére


-NoVa-
őstag

Jó. Eléggé.

Ittfelé csak ilyet tudok:

(#120743) Jahno válasza -NoVa- (#120742) üzenetére


Jahno
őstag

Memkártyákat szelektáltam és majdnem kuka lett. Ilyenkor van az, hogy készül 147ezer verzió, alig bírom válogatni és mindent is megtartok, azt meg mindenfélében kidolgozom. Lehet mégis érdemes volt 4kor kimenni a mezóre :U

(#120744) eattila válasza Jahno (#120741) üzenetére


eattila
csendes tag

Faszajo!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#120745) Samott


Samott
addikt

Jon-jon-jon: The Grand Tour Presents: A Scandi Flick (Szeptember 16)

Grumpy Cold Men Go Wild. :DDD

Egyebkent mostanaban forgattak meg egy reszt pont a tersegunkben, lengyelektol mentek az adriara atmentek nyugat magyaroszagon is.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#120746) Grillo válasza Jahno (#120741) üzenetére


Grillo
senior tag

Na, jó kis gólyapöcsölős :D

Én meg felmentem Hegyesden a várhoz, felmentem a sziklatetőre, volt.nálam drón, meg majd panoráma. Erre olyan szinten leesett a vérnyomásom vagy valami, hogy csak tűzijátékot láttam, kiizzadtam 2 liter vizet, meg feküdni kellett vagy negyed órát, hogy le tudjak jönni. Ami nem baj, ha nincs még az emberrel 7 gyerek (mondjuk volt még felnőtt). De ha nem térek magamhoz, onnan fasza lett volna lehozni. Két.képet még lőttem előtte, de csak telefonnal.

(#120747) Phülöp válasza Jahno (#120741) üzenetére


Phülöp
addikt

Határozottan.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#120748) Phülöp válasza -NoVa- (#120742) üzenetére


Phülöp
addikt

Második jah.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#120749) Phülöp válasza Grillo (#120746) üzenetére


Phülöp
addikt

Napasztmek.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#120750) -NoVa- válasza Phülöp (#120748) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mer' ott akadnak extrémjó fényviszonyok. Az elsőnél a síkban hegyek felett megülő felhősorhoz kevés a telefon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.