Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#120251) npera válasza Jahno (#120245) üzenetére


npera
újonc

Tudom, hogy ez is egy eshetőség... :(

(#120252) npera válasza Jahno (#120248) üzenetére


npera
újonc

:R

(#120253) npera válasza Phülöp (#120243) üzenetére


npera
újonc

Korábban egyszer megcsíptem a 197-es pulzust, szerinte most egy jóval kisebb sebességnél is össze tudna jönni... :W

(#120254) Sipi- válasza Samott (#120246) üzenetére


Sipi-
tag

Ma reggel Siófoki OMV-nél a kútoszlopok fele le volt zárva, de a többin minden volt. Kivéve az Performance 95, de az már hónapok óta nincs.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#120255) qnadam válasza Sipi- (#120254) üzenetére


qnadam
veterán

nem is lesz, amíg tart a hatósági áras őrület.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#120256) Sipi-


Sipi-
tag

Lidl akkus porszívó akkujának (azthiszem Litium-ion) mi a jobb? 25-27 fok vagy a 10-14 fok? Persze nem töltőn, hanem használaton kívül. Vagy használni kellene időnként?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#120257) qnadam válasza Sipi- (#120256) üzenetére


qnadam
veterán

nagyjából mindegy, viszont félig feltöltve

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#120258) eattila válasza Phülöp (#120243) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem lattam meg a szemem olyankor. De nem volt ez nekem sok eddig.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#120259) eattila válasza npera (#120242) üzenetére


eattila
csendes tag

Itt is egy fel oras ablak van szakrendeloben pl telefonra. Idopontot se kapkodjak el.
Szerintem sokkal jobb nekem ez mar nem lesz. A kohogessel kene valamit kezdeniuk de maganorvos lesz ebbol szvsz.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#120260) Sipi- válasza qnadam (#120257) üzenetére


Sipi-
tag

Köszi, akkor inkább marad a 10-12 fokos nyaralóban, nem visszük el Budapestre a lakás tárolójába.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#120261) blueboi69 válasza Jahno (#120248) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Na ez jó kép!

(#120262) Jahno


Jahno
őstag

Lett még olyanabb is, amire rá lehet fogni, hogy fura koncepció:

(#120263) blueboi69 válasza Jahno (#120262) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Na ebben értékelem a műveszi elképzelést. Mondjuk sokáig nem nézegetném, meg nem használnám fel, de a koncepció az sztem okés.

(#120264) Jahno válasza blueboi69 (#120263) üzenetére


Jahno
őstag

Ugye mennyire érződik a képen, hogy ott paráztam a kukoricás közepében, mert zörögtek körülöttem a pomogácsok?

Eredetileg Fehérvár határában találtam egy építkezést, ott a sarukkal összevissza vonalasan néztem, hogy hátha kiadja a hold. Odamenni sem lehetett, domb sem volt, ki sem adta, közben persze egyre magasabbra ment, szóval bukta. Itt még pont jó volt, nem sok időm volt pöcsölni, éppen csak nem lógott bele a kukorica.

(#120265) blueboi69 válasza Jahno (#120264) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Tudom melyik az a darus építkezés.
Viszont a velencei tó partján is van építkezés, a kovácskatalin kenus kompexumot csinálják, ott is sok daru van.
VVSI evezős pályánál és megközelíthető autóval egész közelről vagy minimál sétával (nem voltam ott mostanában, csak ismerem a helyet), de akkor kb déli irányba tudsz nézni, nemtudom szokott-e arrafelé lenni a hold.

(#120266) A. Crowley válasza Jahno (#120262) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Én ezt lőttem tegnap. Hát, nem így nézett ki a keresőben. Ez a hold, nem a nap.
Plusz ott jobbra feljebb csak valami becsillanás.
https://photos.app.goo.gl/bbNuupWNJpwqfi1N6

[ Szerkesztve ]

(#120267) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Nyugodj békében öreglány.

Tegnap még egészen felélénkült, reggel már nem lélegzett.

(#120268) blueboi69 válasza -NoVa- (#120267) üzenetére


blueboi69
csendes tag

RIP.
Igu, ezt jól megjósolta.
Mennyi ideig volt nálatok családtag?

(#120269) npera


npera
újonc

Konfigurálható a Toyota bZ4X

(#120270) npera válasza -NoVa- (#120267) üzenetére


npera
újonc

Sajnálom :(

(#120271) -NoVa- válasza blueboi69 (#120268) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ha jól sejtem 2007, szóval nem az átlagos 8-12 éves futamidőt tartotta. Szar, de örülök hogy nem szenvedett soká, néhány napot volt csak rosszul.

(#120272) blueboi69 válasza -NoVa- (#120271) üzenetére


blueboi69
csendes tag

:(
Akkor szép kort megélt és ez a fontos, hogy nem szenvedett, ilyenkor már csak ezzel tehetjük könnyebbé a napjaikat a házikedvenceknek.
Gyerekek hogy fogadták a dolgot? Bár talán hozzájuk kevésbé van odanőve mint egy kutya/macska vagy bármi amit lehet simogatni/ölelgetni.

(#120273) Jahno


Jahno
őstag

Holdas fotóm van pár, főleg tegnapról, de annak is valami rendes tájat kellene keresni. Boba főnöke műveli magas szinten, van is benne pár év melója. Majd igyekszem.

Egyik előző esti:

(#120274) npera válasza Jahno (#120273) üzenetére


npera
újonc

Igen penge lett!

(#120275) -NoVa- válasza blueboi69 (#120272) üzenetére


-NoVa-
őstag

Sírtak bőven, most rajzolják, általában így dolgozzák fel a rossz dolgokat. Agámát is lehet ám simogatni, meg etetni, szeretgetni, szóval nem más, mint egy macska, csak a macskaszőrös szemviszketős orrfolyós dolgok nem tartoznak hozzá.
Most az üres terráriummal kell valamit kezdeni.

(#120276) blueboi69 válasza -NoVa- (#120275) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ó én azt hittem, hogy csak nézegetős jószág, meg nem arról híres, hogy igényli a szeretgetést.

Másik gyík esetleg? Vagy ez legalább akkora hülyeség, mint kutyánál? Kutyáról mondják, hogy az ember legjobb barátja, agámáról, meg kb semmi mondásunk nincs. Bocs, a tudatlanságomért.

(#120277) npera


npera
újonc

Flexem nincs, de van oszcillátoros multiszerszám. Amibe fogok csiszolófejet és nekiállok lekezelni a kerti bútort. Lehet lekéstem a reggel 7-órát, de szerintem így is fogják élvezni a szomszédok. Peltor bekészítve, hogy ne süketüljek meg tőle....

(#120278) Jahno válasza npera (#120274) üzenetére


Jahno
őstag

Ráadásul fele kellett a megmondós dossziéba is, mert senki nem akarja kipróbálni vagy nem hiszi el, csak mantrázzák, hogy jaaaaaaj ha fent van a Hold akkor nem lehet esti képeket meg csillagokat fotózni. Hátfogdmegasöröm... Persze attól függ mit akarnak, tejút és mélyégmár zűrösebb, de akkor mondja azt. Olyankor születnek ilyesmik és még a tájat is látni, nem csak sötétséget:

Nekem meg vonalkód-szerűen elmosódó felhők kellenének. Azt sem túl egyszerű koordinálni, szóval kitalálom magamnak mindig a napi megfejtést rendesen :C

Utána meg csak pislognak, hogy jajjhogycsináltadhajadismijen? Hát, odamentem, hümmögtem, megnyomtam a gombot és profit :C

(#120279) Jahno válasza blueboi69 (#120276) üzenetére


Jahno
őstag

Még a gyárban is járt. Vagy a tesója, egyéb családtagja. Tegnap meg hozzánk csapódott egy macsak, megböködött a sötétben, lában köré tekeredett aztán eldobta magát, na mondom jóvan. Néha lemaradt, meg utánunk futott. Én meg nem győztem pislogni, hogy ha hátulról a lábam elé fut, akkor ki ne lapítsam.

(#120280) blueboi69 válasza Jahno (#120278) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, tulajdonképpen a fényképkészítés ennyi, hogy megnyomod a gombot. Ekkor készül el a kép, bármelyik idomított majom képes erre.

Nálam gyerekek játszanak azzal, hogy megkaparintják valamelyik telefont és képernyőfeloldás nélkül tudják a kamerát bekapcsolni. Háááát születtek már érdekes képek :D
De van amelyik teljesen jó! Leginkább a semmit, vagy játékokat fotóznak le, vagy szelfiket csinálnak. De már a 2.5éves is :D

(#120281) -NoVa- válasza blueboi69 (#120276) üzenetére


-NoVa-
őstag

Á, sokkal közelebb áll fejben a macskához, mint gondolnád. Csak hüllőként más a mozgás/hőigénye, meg a kommunikációja is inkább testtartásokból, integetésből áll, nagyon nem került olyan harci helyzetbe, ahol a sziszegését sokat hallottam volna (pedig olyat is tud).

(#120282) Phülöp válasza -NoVa- (#120267) üzenetére


Phülöp
addikt

Sajnálom.
Amilyen kis vakarcs volt, nem jósoltam volna be neki ezt kort.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#120283) Phülöp válasza -NoVa- (#120271) üzenetére


Phülöp
addikt

Otthon megnézem majd, szerintem 2008.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#120284) blueboi69 válasza -NoVa- (#120281) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nálunk most a nagyobbik (5éves) teljesen dínómániás, olyan dínós könyveket kell olvasni neki ami tele van a dínók eredeti/latin nevével, úgyhogy nem túl olvasmányos, de érdekli minden :) képzelem hogy örülhet egy gyerek egy ilyen nem hétköznapi háziállatnak, pláne ha belelátja, a dínót,sárkányt, akármit :)

(#120285) -NoVa- válasza Phülöp (#120283) üzenetére


-NoVa-
őstag

Meglehet, onnan visszakeresve kb tenyérnyi méretű fotóm van róla. Mármint nem a fotó akkora.

(#120286) Jahno válasza blueboi69 (#120280) üzenetére


Jahno
őstag

Na, most kell egy fasza strapabíróbb, vízálló kis rózsaszín kompaktot a kezükbe nyomni és csinálják a parton meg a homokozóban is! Tesó gyerekeinek erre tartogattam a céges 4es szifonokat meg kiszórt Lumiákat. Nyomkodja csak.

(#120287) Jahno válasza blueboi69 (#120284) üzenetére


Jahno
őstag

Most telihold előtt dínó sziluettet akartam fényképezni, hogy "rendes" sárkányos legyen. Kellene egy vízszintes fa, ami talajnak néz ki és kész is. Már nézegetem Alin a dínó figurákat :W

(#120288) Samott


Samott
addikt

Csodalatos dolog az internet, bele lehet futni peldaul ilyesmikbe is. :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#120289) Grillo válasza Samott (#120288) üzenetére


Grillo
senior tag

Jó, de miért akar 23 évesen gyereket? :DDD Ott is van CSOK?

(#120290) Phülöp válasza -NoVa- (#120285) üzenetére


Phülöp
addikt

link

Amea

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#120291) -NoVa- válasza Phülöp (#120290) üzenetére


-NoVa-
őstag

Még utoljára autóztunk egyet vele tegnap, ott ült az anyósülésen, és a kedvéért valamiért bekapcsolt és szólt az évek óta nem működő, elvileg döglött végfokú autórádió. Szar zenét szeret, de mégis felejthetetlen hangulata volt. És akkor mondjuk azt, hogy csodák nincsenek?

(#120292) Phülöp válasza -NoVa- (#120271) üzenetére


Phülöp
addikt

2008 júliusában voltatok nálunk, akkor találkoztatok először Ágival és Rose-val.
Pocok abban az évben a 3. tojásrakásból származik (augusztus), ő volt a második a sorban.
Nagyon kis nyeszlett volt, a többiek el is nyomták.

[kép]

A szikzacskó is nagyon lassan húzódott vissza - akkoriban néhány napot jósoltam neki. Külön terráriumba raktuk, és mivel nem volt konkurenciája, erőre kapott. Aztán úgy is maradt 14 évig...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#120293) blueboi69 válasza -NoVa- (#120291) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nemsemmi! :K

(#120294) blueboi69 válasza Phülöp (#120292) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mekkora picur :) Ha nem bogarakkal kéne etetni még lehet vállalnék én is.

(#120295) Phülöp válasza blueboi69 (#120294) üzenetére


Phülöp
addikt

Mondanám, hogy tudok jó, lelkiismeretes tenyésztőt, de már nincs a szakmában :)
Az agámák egyébként rovarokat, lárvákat, zöldséget és gyümölcsöt esznek - kivéve persze Pocok, aki csak vendégségben volt hajlandó vegánkodni.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#120296) -NoVa- válasza blueboi69 (#120294) üzenetére


-NoVa-
őstag

Pedig kertből az a legjobb. Cserebogár, sáskák jönnek maguktól, komposztból lárvák, aztán igen ritkán állatkereskedésből doboz valami.
De mostanság a kajája semmi a villanyszámlájához képest. 70W lekapcsolva.

(#120297) Jahno válasza blueboi69 (#120294) üzenetére


Jahno
őstag

Tücsök az nem veszélyes, aztán eszik lárvát is, az sem olyan gusztustalan, mint pld. egy csótány.

(#120298) eattila válasza -NoVa- (#120267) üzenetére


eattila
csendes tag

:( RIP

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#120299) Sipi-


Sipi-
tag

Mondeo alapjárata szórakozik (2 literes benzines, pontosan 200e km van benne). Tegnap mentem néhány km-t városban és 2-3-szor megállásnál felpörgött a motor. Ma elindultam, nem vettem észre semmi különöset és 100 km autópályázás után (nem hajtva, tempomat 120, néha 130-140 rövid ideig) az első piros lámpánál a megállás után felpörgött 2500-2800-ra, majd visszaesett az alapjárat kb. 1100-ra. Lentebb nem ment az alapjárat, viszont ezt a felpörgést majdnem minden megállásnál produkálta. Ahogy jöttem le a mélygarázsba, akkor felpörgött 4ezerig is (benyomott kuplung, 1-esben gurultam).
Utána leállítás után ilyen hangot produkált (a végén a szisszenés után elhallgatott).
https://youtu.be/HyldGdrg1EY
OMV normál 95-öst tankolok bele, az utóbbi 1,5ezer km 95%-át autópályán és országúton mentem vele.
Mi lehet ez, mit kell vele kezdeni?
Hétvégén mennem kellene 2x150 km-t, el merjek indulni vagy inkább menjünk asszony Yarisával? (1 liter, 69 LE, autópályára termett :) )

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#120300) hobizoli válasza Sipi- (#120299) üzenetére


hobizoli
nagyúr

szerintem vhol falsot sziv a motor a pillangoszelep utani szakaszon

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.