Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#120751) Jahno válasza -NoVa- (#120750) üzenetére


Jahno
őstag

Egész sorozatom lett reggeltől-estig, csak már nem akartam untatni a nagyközönséget :-P Gondolom elég jól el vagy Te is és nézed messze a semmit. Holnap majd jön a kávéfőzős poszt, bár ahhoz igazából egy drón kellene. Még lehet útközben felgyűlik az is.

Meg ilyen mittomén. Ezeket legalább hamar leválogattam. Partifecskék kolóniáját betámadtam aztán hagyományos módszerekkel nehéz boldogulni, gondoltam lerakom a gépet sorozatra aztán majd idehaza kiválogatom, bízva abban, hogy valami beleesik a szórásba. Háááát, egyre több lesz az üres helyem de sokára még a vége. Többször ilyen hülyeséget nem csinálok. Jade :C

(#120752) Jahno válasza -NoVa- (#120742) üzenetére


Jahno
őstag

Naja, a 2. képhez hasonló már jó lenne, de ilyen szín is ritka, hát még a terep és alkalom. Olyan jó napi giccses SUPos kajakos képek vannak mindenfelé, de hát majd akkor jövőrelegközelebb.

(#120753) Jahno válasza Grillo (#120746) üzenetére


Jahno
őstag

Én sem bírom a magasságot, de ennyire még nem konyultam le. Azért kemény.

(#120754) NauTiLUS_HUN


NauTiLUS_HUN
újonc

Asszony és a három gyermek Badacsonyban, ezért hirtelen felindulásból (na jó már egy ideje készülök rá) szétvágtam a legkisebb teraszunkat, hogy télikert legyen belőle.

Most egy kis takarítás, holnap framing, aztán már csak a polikarbonát kell rá, asszem.

(#120755) Samott válasza NauTiLUS_HUN (#120754) üzenetére


Samott
addikt

Az ilyesmit vasarnap reggel kell csinalni. Nem vagy rendes videki. :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#120756) npera válasza Jahno (#120751) üzenetére


npera
újonc

Igen patent képek!

(#120757) npera


npera
újonc

és

(#120758) Phülöp válasza NauTiLUS_HUN (#120754) üzenetére


Phülöp
addikt

Nálunk ez úgy megy, hogy összegyűjtök 5-6k eurót, aztán megkérdezem a szakikat, hogy mennyi hitelt vegyek fel mellé, hogy legyen téli terasz.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#120759) Grillo válasza Jahno (#120753) üzenetére


Grillo
senior tag

Én a magasat bírom, még kimondottan szeretem is, de azt hiszem az ütött meg, hogy futottam a kölkök után felfelé, meg mivel itt a napokban volt nagy eső, bazi nagy pára volt az erdőben a 30 fok mellé. Meg régen volt a reggeli, meg öreg is vagyok. Aztán lehet az orvos mondana még 3 dolgot...
Talán egyszer volt ilyen a melegtől még gyerekkoromban, meg egyszer egyetemi tesiórán kicsit túltolta a mester (csak az atlétikára volt már hely), de egyébként nem szokásom.

Na mindegy, utána már nem volt gond, pedig még mentünk egész nap.

Majd egyszer visszamegyek fotózni.

(#120760) zetor2000 válasza NauTiLUS_HUN (#120754) üzenetére


zetor2000
senior tag

A vasanyag és a beton vasárnap reggel a legpuhább. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#120761) qnadam


qnadam
veterán

drónos kontent

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#120762) qnadam válasza Jahno (#120741) üzenetére


qnadam
veterán

ejjóe'

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#120763) Jahno válasza npera (#120756) üzenetére


Jahno
őstag

Köfi, meg mindenkinek is!

Jövőre legfeljebb próbálkozunk valami fotóval is.

Ez is olyan, hogy előre nem sejted, de ha engem 5 évesen ide kihajítanak egy gumicsizmában sarazni (vagy nélküle és nyilván nem reggel 4-5 felé) akkor lehet nem sértődtem volna meg pár órán keresztül.

(#120764) Jahno válasza qnadam (#120762) üzenetére


Jahno
őstag

Ha ennyien mondjátok, akkor lehet bepróbálkozom vele valami fura népeknél pályázatoson.

Ebbe lehet még beleférek gyorsba':

SKsL:n teemanäyttely Loisto, näyttelykutsu [www]. Lataus päättyy 5.9.2022

Nordiskt fotomästerskap - kollektioner 2022, inbjudan [pdf]. Anvisningar [pdf]. Uppladdning upphör 20220915
Pohjoismainen mestaruuskisa - kuvasarjat 2022, näyttelykutsu [www]. Ohjeita [pdf]. Lataus päättyy 15. syyskuuta 2022

(#120765) qnadam válasza Jahno (#120764) üzenetére


qnadam
veterán

világítsd le rendes ff fotópapírra

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#120766) Jahno válasza qnadam (#120765) üzenetére


Jahno
őstag

Az úgyis kell oda északra, csak nem tudom kicsúsztam-e a határidőkből. Tavaly is addig gondolkoztam, míg elbasztam :C És mert nem volt kötelező, meg akkor 1-2 képet összeszednék. Lehet megcsinálom haverral és akkor nem laborba adom be, hanem ha már van egy csomó nagyítógépem akkor legalább használom én is.

Még rstuditól is jött analóg cucc, kapott érte sört én meg kaptam érte sört. Csak nem mertem hazavinni és mire haverhoz eljutott, arra felgyűlt mellé még kettő. Végül háromból építettünk egyet, a maradék kettőből meg még egyet. És van kb. megszámolhatatlan félig kész cucc....

Többnyire balatonszeletre cseréltem, utána haver adott érte KV-t és sört, tiszta vadkapitalizmus amit mi seftelünk ilyesmikkel :DD Ellenben Ő atom jól nyomja az analógot.

(#120767) qnadam válasza Jahno (#120766) üzenetére


qnadam
veterán

mondjuk fogalmam sincs, mivel lehet jó minőségben, szép nagy dinamikával digit képet fotópapírra helyezni. igaz a nyomtatós helyek is tudnak szépeket.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#120768) Jahno válasza qnadam (#120767) üzenetére


Jahno
őstag

Nyomtatós helyeket ismerem. Izé, van más is, mint a Pigmenta?

Többit majd mutatom.

(#120769) NauTiLUS_HUN válasza Samott (#120755) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Hamarabb jönnek haza, úgyhogy vasárnap reggel is fogom tolni :D

(#120770) qnadam válasza Jahno (#120768) üzenetére


qnadam
veterán

nem értek a lovakhoz. amikor a sátántangó egy képkockáját akartam kinyomtatni ajiba, akkor elmentem a lab4arthoz, elmondtam, hogy mit szeretnék, mutattak papírokat, ráböktem a szimpatikusra. szép lett.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#120771) NauTiLUS_HUN válasza Phülöp (#120758) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Én is megkérdeztem pár szakit, mert van egy télikert, de könnyűszerkezettel hozzá akarok tolni még 8+ m2t, nagyon szép számokat mondtak. Annyiért lassan én is megcsinálom. Idén a betont leöntöm a plusz lábaknak. Jövőre (terv szerint), padló, falak váza + tető. Aztán becsinálni a falakat.
Csak meg ne haljak előttem, míg a sok tervvel nem végzek.

(#120772) NauTiLUS_HUN válasza zetor2000 (#120760) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Én már annyira tapintatos vagyok, hogy robotfűnyírú zizeg a kertben, a benzines pihen :Y

(#120773) Phülöp válasza NauTiLUS_HUN (#120772) üzenetére


Phülöp
addikt

Tyű.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#120774) eattila válasza Grillo (#120746) üzenetére


eattila
csendes tag

Az nem sok moka…

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#120775) eattila


eattila
csendes tag

Mi ma ertunk ide Lellere. A lanyom szerint az apartman luxus :) Sajat kert maszovarral, sajat jakuzzi, stb. Kozel a forgatag (meg a hangzavar). De eddig fasza. Ettunk jot, vettem soroket, ittam is. Win-win.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#120776) Sipi- válasza eattila (#120775) üzenetére


Sipi-
tag

Cool :C Jó pihenést!

Mi ma Balatonfüreden voltunk az Annagora Aquaparkban. Sok csúszda, medencék, napsütés, jó volt :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#120777) eattila válasza Sipi- (#120776) üzenetére


eattila
csendes tag

Akkor Ti is jol ereztetek magatokat :) Tok jo ido volt tegnap.

Meg reggel gurultam egy 32k-sat. Aztan elkocsikaztunk ide. A gyerek is elvezte, meg mi is :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#120778) cyberde válasza Jahno (#120741) üzenetére


cyberde
csendes tag

Kibaszott chemtrail! :D

(#120779) npera


npera
újonc

Vereséget szendvedtem...

Holnap megyünk macskát nézni.

Viszont! Részsikert értem el. A gyerekek mostantól feltakarítják maguk után a disznóólat a konyhában és a lányom elsőre (a fiam utána majd) elkezd besegíteni a takarításban.

És a macska összes felmerülő költségét asszony fedezi. Ettől még mindig orbitális szopás lesz, de ez az évek óta lappangó téma most valamennyire kompromisszumosan kerül kezelésre. Ha a család kiveszi a részét a "logisztikából", akkor nem én szopok csak a takarítással és üzemeltetéssel, hanem ők is kiveszik a részüket. Az eredő vektor még mindig a totális szopás irányába mutat, de legalább nem csak én szopok majd a nyávogóval :C :U

(#120780) Grillo válasza npera (#120779) üzenetére


Grillo
senior tag

Tudod majd trenírozni a drónnal, meg légifotózni, ahogy takarítanak. A macska meg legyen egyedül téged fog kedvelni. :DDD

(#120781) npera válasza Grillo (#120780) üzenetére


npera
újonc

Az a baj, hogy korábban asszonynak volt macskája, amit én "kezeltem" és gyakorlatilag csak hozzám bújt. Asszony mindig próbálta magához édesgetni, de a büdös dög csak rám mászott és ott dorombolt nekem egyfolytában. Vágtam a körmét, fésültem a bundáját (vasfűrészlappal, legjobb), adott esetben még fürdettem és szárítottam is.

Ez teljesen jó, ha valaki kedveli a macskákat, de én annyira nem vagyok oda értük. Ha már van, akkor gondját viselem, de magamtól nem vennék sosem. Majd meglátjuk mi lesz, most nagyon komoly fogadkozások vannak a gyerekek és asszony részéről, hogy ők most mennyire oda fogják tenni magukat.....

Hmmmm... :C

(#120782) Sipi-


Sipi-
tag

Grillezésnél az öntöttvaslapra a pácolt (olajos) húst azonnal szoktátok rárakni, ahogy felrakjátok a tűz (parázs) fölé vagy előmelegítés után, amikor már a lap is forró?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#120783) WiZARD válasza Jahno (#118777) üzenetére


WiZARD
addikt

Most nekem kell rj45 cat6 csatlakozókat venni, szerelni.
Elsőre nem nagyon találtam az említett márkákból, merre érdemes keresni?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#120784) Phülöp válasza Sipi- (#120782) üzenetére


Phülöp
addikt

Csak amikor már forró.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#120785) NauTiLUS_HUN


NauTiLUS_HUN
újonc

Kész a frame, mivel nem sok függőleges és vízszintest találtam, elég sajátos lesz a megoldás.

Felülre megy két ablak, a keret kész, de mivel a műhely/garázs nedves, ezért most száradnak, lefestem holnap, megy beléjük polikarbonát és profit.


[ Szerkesztve ]

(#120786) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Jó képek!
Szép barkácsmeló!

Én közben csapatépítőn voltam, eléggé meg vagyok elégedve

(#120787) NauTiLUS_HUN válasza blueboi69 (#120786) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Én eddig életem összes csapatépítőjét kihagytam :)
Én egyszemélyes hadsereg vagyok :D

(#120788) zetor2000 válasza WiZARD (#120783) üzenetére


zetor2000
senior tag

A múltkor ugye az volt, hogy a "főbb kábelt" behúzod falba / csatornába, felszerelsz szerelvényfogadó keretet (aljzatot), majd a csatlakozó modult (az igazi aljzatot...) megszereled, és behelyezed a szerelvényfogadó házba (aljzat). Innen a többit készreszerelt patch kábelek intézik... :)
Cat6/Cat6A/Cat7 kábelt árulnak már sokfelé. RDM / AMP (CommScope) - én RDM cuccokra emlékszem, hogy jött tőlük - a Számheadtól vettek nálunk. Nem olcsó (nagyon nem), de nem volt vele bajom. Kicsit sz.r, hogy a szerszáma nélkül nem tudod szerelni, vagy csak nagyon nyűgösen, de ez igaz az AMPre is. Az se olcsó...
Az RDM 25év garanciát ad a termékeire, ha minden IS tőle van. Ha meghibásodna, vagy nem úgy működne, akkor állítólag adnak ugyan olyan képességűt. :) Ez a marketing rizsa, 4-5 éve működő hálózatot csináltam ilyen cuccokkal, gyakorlatilag nem a hálózattal van a baj, ha azt egyszer _jól_ megcsináltad. AMP-t régebben használtam, ott olyan 7-10 éve működő hálózatra emlékszem, ugyanúgy, hogy ki/be lehet dugdálni, és működik.
Ezeknél azt kell tudni, hogy az AMP Cat6 Twist az ilyen kábé 1x használatos. Nekem sikerült már szétszedni, de elég macerás, és ha már egyszer levágta a kés a vezetékeket, akkor az kábé sérül is, és a következőt már nagyon óvatosan kell szerelni. Azaz egy ilyen modul cca. 1x felkerül, aztán ha jó lett, akkor sokáig jó, ha nem lett jó, akkor nem ez lesz az amit újraszerelsz. Az RDM kicsit izgalmasabb szerelni, de azt talán 2-3 alkalmat is kibír, csak azt hoszabb ideig tart felhelyezni. Szerelvényezési videók vannak a YT-n.
RDM: [link]
AMP: [link]

RDM Modul: [link]
AMP Modul: [link]

Ide nincs semmi érdekeltségem sajna, de a google folyton feldobja, mint találat: [link] náluk van AMP Cat6 Twist
RDM izéke: [link]

Panduitot meg ilyesmit én nem szereltem még. Keline-t nem javaslom, az ordas szopó volt ezekhez képest. Nagy a modul, sokminden kell a szereléséhez, lassú, ganaj...
Az RDMhez a blankoló elhagyható (ez a körbeforgó szetszám, amiben van egy penge, ami vág...), ehelyett egy barkácskés tökéletes, egy kicsi csípőfogó kellhet még, de ilyen általában akad ott, ahol szerelvényezésre kerül a sor. Az AMP mellé is kell, de ott a blankoló integrálva van a szerszámba. Ha akad pénz meg nem csak ehhez használnád, egy univerzális blankoló a "jokari" cucc, néha van fillérekért a LidliAldiban. Ilyesmit gondolok...A legmegfelelőbbet a boltban tudod kiválasztani, az eladók szoktak segíteni. Nekem Lidlis van 2, meg egy Aldis, ezut nem annyira szeretem, mert a 230as kábel szigetelését hosszan nem tudja vágni... Amúgy ráteszed, körbeforgatod, lehúzod, és lejött a szigetelés... Van 1000+1 márkában, szerintem a legolcsóbb is sokat könnyít a helyzeten, Daniellában nincs ebből se nagyon filléres.

Az Rj45 moduloknál praktikus tud lenni, hogy van olyan modul is, ami 90 fokos könyökkel van, azaz a beépítési mélysége tud kisebb lenni, ami néha előny. Azt tapasztaltam, hogy az AMP bizonyos moduljai fali dobozban nem nagyon szeretnek lakni, csak ha mély az a szerelvénydoboz... RDMnél ilyen tapasztalatom nem volt még, ezeket rendre szerelvényezhető csatornába szereltem, abban van elég mélység mindennek is.
Sima alsóbb polcos termékeknél jól jöhet egy betűzőszerszám, meg mindenféle izéke, ilyen legolcsóbb: [link] [link]
RJ45 dugóhoz (átlátszó műanyag csati, rögzítő füllel) krimpelő fogónak én egy legolcsóbbabbnak tűnőt használok, de ez nem annyira jó. Kényelmetlen, 2-3 modulnál többnél érzed, hogy használtad... Működik, de nem szeretem. Van egy másik, az új, de az ennél is szörnyűbb... márkát nem tudok mondani, nincs ráírva, a csomagolása meg nincs meg. Ennek annyi a baja - többek közt -, hogy a fogó egy részén van egy hely, ami tud vágni, előrébb meg blankolni. Na, ez tud olyat, hogy összébb tudod nyomni, és akkor mindent is vág... :D Kínaibb. Az utóbbi időben mióta cat6a a hálózat, inkább veszünk készreszerelt kábeleket. Habár drágább, nincs velük baj, certifikát jár mindhez, akármi. R&M árul jelölőgyűrűt is, a könnyebb azonosítás miatt ez előnyös is lehet. Akár aljzat oldalra is.
Egy rendes krimpelő itt is 10+E-től indul, határ a csillagos ég.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#120789) zetor2000 válasza zetor2000 (#120788) üzenetére


zetor2000
senior tag

A fenti két megoldás (az AMP és az RDM) kábé olyan, mint autóban a felső kategória. Nem olcsó, de ha sokat használod, akkor megéri. Tartós, színvonalas, haladós.

Olcsóbb megoldásokat nem ismerek (de, Keline pl. de az annyira szar...), illetve nem ajánlok.
Az ilyen "toolless" megoldásokhoz is kell valami szerszám... blankolni pl.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#120790) WiZARD válasza zetor2000 (#120788) üzenetére


WiZARD
addikt

Nekem csak dugó kell a végére.
Kábel falban van, szerelvények fent vannak. Másik végét kellene switchbe dugdosni és oda kellene a csupasz kábelre a dugó.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#120791) qnadam válasza zetor2000 (#120788) üzenetére


qnadam
veterán

ez igen alapos volt. most már biztos, hogy nem akarok ilyennel foglalkozni :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#120792) Phülöp válasza qnadam (#120791) üzenetére


Phülöp
addikt

Pár hete hasonló problémával jöttem, és olyan válaszokat kaptam, hogy hagytam inkább a picsába az egészet. :DDD
Nem bántásként mondom, de a válaszok többet ártottak, mint segítettek. :P

8 vékony drótot korrekten csatlakoztatni egy dugóhoz rakétatudomány, és csilliárdos eszközök kellenek hozzá, különben osszedől a ház, meg különben is.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#120793) Sipi- válasza Phülöp (#120784) üzenetére


Sipi-
tag

Köszi, így tettem én is. Sült csirkemell, cukkini, krumpli, csevapcsicsa, virsli, cukkini, paprika és lilahagyma :C
Ezzel az idei grillszezont lezártnak tekintem részünkről :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#120794) WiZARD válasza Phülöp (#120792) üzenetére


WiZARD
addikt

Lehet nekem is az lesz a vége, hogy átlag noname műanyag dugót rányomom a végére a 3ezres fogómmal, ahogy eddig is tettem. Működött eddig is...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#120795) Phülöp válasza Sipi- (#120793) üzenetére


Phülöp
addikt

Nyár közepén lezárod a szezont?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#120796) Samott válasza Phülöp (#120792) üzenetére


Samott
addikt

Na, ne mar. Jahno jott a FUD-javal, mert neki minden szar, de azert probaltunk segiteni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#120797) Phülöp válasza Samott (#120796) üzenetére


Phülöp
addikt

Jogos, gondolkodtam is, hogy megemlítelek, mint pozitív példát.
Részemről az elnézést.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#120798) zetor2000 válasza WiZARD (#120790) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egy kiindulási kép sokat dobna, illetve ha tudnám, mi van a drótra írva, amire a dugót szeretnéd.
Ha az van a kábeledre írva, hogy "gyártó" Cat5e 4x2xAWG24, akkor egy "RJ45 Krimpelő fogó" kell, meg "RJ45 Dugó" a helyi (elektronikai cuccokat is áruló) szimpatikus boltból. Ez dugónként ~50-70-100Ft, a fogó meg ~5000Ft tól van felfelé. A vezetékek bekötésére kell figyelj, hogy a sínsorrend azonos legyen a kábel mind a két felén. Ellenkező esetben "keresztkábel" készül, amit nem minden berendezés szeret. Énnekem a mind a két felén "B" bekötésű kábelekkel sose volt bajom. (narancs-fehér, narancs, kék-fehér, zöld, zöld-fehér, kék, barna-fehér, barna). Egy random krimpelőn van "cut" meg "strip" felirat, Cut vág, strip blankol.
Ezzel képes leszel egy ~max 2.5Gbit/sec sebességű hálózatot kiépíteni odahaza. Nagyobb tempót is fog tudni talán, de az bizonytalan... Sok végpont esetén meg aztán pláne visszaeshet sima gbitre. Ha ez elég, akkor teljesen jó leszel.

TL/DR:

Én ~10 éve nem építettem rendes Cat5/5e hálózatot, csak 1-2 végpontot, oda ilyen filléres aljzat ment, ezt szereltük a falra, innen patch kábel a berendezésig (switch/router/pc...).
Ehhez nem kell űrtechnika, bemész egy hálózatszereléssel is foglalkozó boltba - Daniella szerintem van a közeledben - köszönsz napszaknak megfelelően, és kérsz RJ45 dugót. ~50-70Ft/db. Ez ilyen:

Ezt egy filléres krimpelőfogóval össze tudod nyomni. A színsorrendet meghatározták, valami Tia-568A/B leírások hivatkoznak rá, én eddig a "B"-t kötöttem, mert aki Á-t köt, az kössön B-t is... mindegy.Illik figyelni rá, mert különben minőségbeli problémák lépnek fel:

Ehhez kell csípőfogó, barkácskés meg a krimpelő. Ez Cat5/5e hálózatokra oké, azt meg ~Gbit/sec sebességre (mai általános végponti sebesség) tervezték.
A vezeték külső átmérője ~6mm, ebben benne van az árnyékolás, és a 8 vezeték összessége is. Ezt tudod lakossági végpontként 2perc alatt szerelni. Ezt be tudod nyomni az alá a kis fül alá, ami meggátolja, hogy kicsússzon a kábel köpeny, miután összenyomtad.

A Cat5/5e aljzat ilyen késes-betűzős:

Ehhez kell egy "betűző" szerszám, vagy egy csavarhúzó, de azzal csak óvatosan... két kés közé kell beszúrni az eret, az A vagy a B ábrának megfelelően. Ezt szokták a fali aljzatba behelyezni. Úgy is ismert, hogy "keystone jack", de ez inkább a szerelésre utal, mert sokféle csatlakozó is ilyen megoldással kerül szerelésre.
De én ilyet ~8-10éve tényleg nem szereltem.
__________________
Amit csináltam, az jövő(bb)álló, a Cat6/6A/Cat7 kábelek képesek Gbittől nagyobb sebességre is. Amik most jönnek ki SoHo cuccok, meg vállalati szegmensbe szánt cuccok, azoknak a Cat5/5e nem annyira felel meg. Switchek közt nem ritka a 100Gbit, igaz az optika, de 10Gbites réz csatlakozások is akadnak. Én ilyesmit is szerelek, de emellett minden mást is csinálok, ami üzemeltetés, rajz, stb...

A legnagyobb probléma, hogy a Cat6+ kábeleknél a gyártók kitalálták, hogy nem elég simán 4x2eret összesodorni, hanem 2erenként fóliát, 4x2erenként fóliát és árnyékoló harisnyát is kap a kábel, extraként a színes drótok benne egyenként is vastagabbak, mint a Cat5/5e vezetékeknél amit használtak. Erre nem szerelsz 50Ft-os kínai dugót. Amerikait se és európait se. Nem nagyon van, ami van, az meg alkalmatlan a feladatra.
A kábel külső átmérője ~8mm, ami inkább 9-10. Ezt úgy szokták megoldani, hogy behúzzák a drótot a kívánt helyre, és nyomnak rá egy aljzatot. Amit az előző hosszabb hsz-ben vázoltam.
Az említett 2 márka ennek a felsőpolcos megoldása. Alsó(bb) polcost nem akarok se javasolni, se megcsinálni. Ez meg ilyen, hogy drága, és igen, kellenek hozzá olyan dolgok, amik nincsenek a mindennapi háztartásokban jelen. Nekem sincs idehaza, de gépjárművekhez sincs gyertyakulcsom... se olajszűrő cseréhez használt hevederes szerszám.
Az összeköttetés úgy épül fel, hogy: PC - patch kábel - fali aljzat - drót - aljzat - patch kábel - router portja. A 2 aljzat rendes megoldás, nem a "sima" betűzős, mint a Cat5e nél, hanem masszívabb, a szabványban szereplő specifikációknak megfelelő paramétereket teljesítő megoldás. Az AMP kábé tömör fém, az RDM egy műanyag-fém legó, de az árnyékolást is átviszik, ráadásul ha ráérzel, ez sem lesz több, mint 5 perc per csatlakozás.

Szóval szerintem ha az van a kábeledre írva, hogy "gyártó" Cat5e 4x2xAWG24, akkor egy "RJ45 Krimpelő fogó" kell, meg "RJ45 Dugó" a helyi (elektronikai cuccokat is áruló) szimpatikus boltból. Ez dugónként ~50-70-100Ft, a fogó meg ~5000Ft tól van felfelé. A vezetékek bekötésére kell figyelj, hogy a sínsorrend azonos legyen a kábel mind a két felén. Ellenkező esetben "keresztkábel" készül, amit nem minden berendezés szeret. Énnekem a mind a két felén "B" bekötésű kábelekkel sose volt bajom. (narancs-fehér, narancs, kék-fehér, zöld, zöld-fehér, kék, barna-fehér, barna). Egy random krimpelőn van "cut" meg "strip" felirat, Cut vág, strip blankol.
Ezzel képes leszel egy ~max 2.5Gbit/sec sebességű hálózatot kiépíteni odahaza. Nagyobb tempót is fog tudni talán, de az bizonytalan... Sok végpont esetén meg aztán pláne visszaeshet sima gbitre. Ha ez elég, akkor teljesen jó leszel.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#120799) Jahno válasza Samott (#120796) üzenetére


Jahno
őstag

Nem minden szar, csak vannak szabályok, szabványok meg fali és patch kábel. Nem véletlenül.

(#120800) Jahno válasza Phülöp (#120792) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt sem mondtuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.